ZAT sjednala za loňský rok zakázky za 1,2 mld. korun

Česká akciová společnost ZAT, jejíž systémy a know-how jsou dnes v každé desáté jaderné elektrárně na světě, ohlásila za loňský rok návrat do rekordních čísel. Celkově utržila téměř 682 mil. korun a zároveň sjednala nové zakázky za 1,2 mld. korun především v zahraničí.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 8. 2016 | Počet zobrazení: 132
 

V Mostu se soutěžilo o nejlepší formuli

Areál polygonu, který je součástí mosteckého autodromu, obsadilo první srpnový týden na 800 studentů technických vysokých škol z 15 zemí Evropy i dalších kontinentů. Posluchači technických škol z Čech, Slovenska, Německa, Rakouska, Polska, Ruska, Estonska, Itálie, Maďarska, Izraele, Indie a řady dalších zemí, vytvořili 42 týmů, které se utkaly v soutěži Formula Student.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 8. 2016 | Počet zobrazení: 210
 

První modernizované dvojče z CZ LOKO

Lotyšský národní železniční dopravce Latvijas Dzelzcels, který letos slaví 155 let svého vzniku, nasadil v srpnu do provozu první dvoudílnou 6nápravovou dieselelektrickou lokomotivu 2M62UM-0111 pro těžkou nákladní dopravu. Stroj prošel zásadní hlubokou modernizací podle dokumentace CZ LOKO.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 8. 2016 | Počet zobrazení: 121
 

Vítkovice dodají Bělorusku stroje pro těžbu draselných solí

Kontrakt na dodávku těžních strojů do Běloruska v hodnotě 150 mil. korun uzavřely Vítkovice Heavy Machinery ze skupiny VMG. Stroje jsou určeny pro koncern Bělaruskalij, který je třetím největším těžařem draselných solí na světě, aktuálně s více než 16procentním podílem na těžbě.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 8. 2016 | Počet zobrazení: 120
 

Do centra Prahy přijel Legiovlak

Od 2. do 30. srpna se v areálu budoucího Železničního muzea NTM na Masarykově nádraží v Praze představí Legiovlak. Toto legionářské muzeum na kolejích se do Prahy vrací po roce stráveném na cestách s dvanácti zrekonstruovanými vozy, představujícími život a boj legionářů na Transsibiřské magistrále během první světové války. Veřejnosti bude k dispozici zdarma.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 8. 2016 | Počet zobrazení: 113
 

Nový high-speed stroboskop

Americká firma Smart Vision Lights představila nové vysokorychlostní stroboskopické osvětlení a moduly na bázi LED, které mají nahradit zářivkové osvětlení v průmyslovém zpracování obrazu.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 8. 2016 | Počet zobrazení: 120
 

Dopravci pozor: ve Francii platí nová pravidla

Po Německu přichází nyní i Francie se souborem požadavků pro zahraniční dopravce. Tyto povinnosti jsou definovány v novém zákoně o podpoře růstu, ekonomických aktivitách a rovných příležitostí, známým pod označením Loi Macron.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2016 | Počet zobrazení: 131
 

Český zámek odolal čínskému velmistrovi

Český výrobce zámků a kování Tokoz zaznamenal pozoruhodný úspěch na důležitém globálním trhu poté, co se jeho patentovaná vložka Tokoz PRO stala jednou z pěti z celé Číny, kterou se nepodařilo ve veřejném testu překonat pomocí nedestruktivních metod.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2016 | Počet zobrazení: 160
 

Titul Nejlepší železniční přepravce v Asii

Logistická společnost DB Schenker si z letošních Asian Freight, Logistics and Supply Chain Awards (AFLAS) v Šanghaji poprvé odnesla cenu pro nejlepšího poskytovatele nákladní železniční přepravy.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2016 | Počet zobrazení: 146
 

Jaguar Land Rover hledá v ČR nové dodavateleJaguar Land Rover hledá v ČR nové dodavatele

Britská automobilka Jaguar Land Rover (JLR) hledá v Česku dodavatele pro svůj slovenský závod. Tým britských nákupčích si nyní buduje svou databázi dodavatelů pro plánovaný výrobní závod ve slovenské Nitře.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 8. 2016 | Počet zobrazení: 143