Čína vybuduje v Nikaragui konkurenci Panamskému průplavu

Panamský průplav, který nyní prochází rekonstrukcí, dostane možná po 100 letech svého monopolu na přesun lodí mezi Tichým oceánem a Atlantikem konkurenci. Nikaragua udělila Číně povolení na výstavbu kanálu, který by rovněž propojil tyto dva oceány. 

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2013 | Počet zobrazení: 733
 

Brno získalo další špičkové centrum vědy a výzkumu

Aplikační laboratoře pokročilých mikrotechnologií a nanotechnologií (ALISI) zahájily minulý měsíc svoji činnost v Brně-Králově Poli, kde vzniklo nové vědecko-výzkumné centrum. Téměř 80 vědců se bude věnovat převážně studiu diagnostických metod a pokročilých technologií a spolupracovat s průmyslem. 

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2013 | Počet zobrazení: 705
 

Optimalizovaná řada pro pohyb – elektrické pohony EPCO

Top position in positioning The positioning system "Optimised Motion Solutions" makes purchasing easier

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 8. 2013 | Počet zobrazení: 726
 

Na rallye Dakar pojede i Ford

Tým Ford Racing potvrdil záměr zúčastnit se obávané soutěže Dakar 2014, která se bude konat v Jižní Americe od 5. do 18. ledna 2014. Ford nasadí dva speciálně upravené vozy Ford Ranger. 

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 8. 2013 | Počet zobrazení: 692
 

Opel pamatuje i na handicapované

První srpnovou neděli dorazili do areálu obchodního centra Ćerný most v Praze účastníci prvního ročníku extrémního cyklistického závodu Opel Handy Cyklo Maraton, který odstartoval čtyři dny předtím, poslední červencový den v nejzápadnějším výběžku ČR.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 8. 2013 | Počet zobrazení: 750
 

Mezi Amerikou a Evropou vznikne vysokorychlostní spojení

Internetový přenos mezikontinentálně zřejmě výrazně zrychlí. Šest předních světových organizací pro rozvoj informačních a komunikačních technologií ohlásilo záměr vybudovat mezikontinentální přenosovou trasu, umožňující přenos dat rychlostí 100 Gbit/s.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2013 | Počet zobrazení: 688
 

Microrisc zřizuje vlastní výzkumné a technologické centrum

Společnost Microrisc, specializovaná na výzkum, vývoj, distribuci a export moderních elektronických komponent a technologií, otevřela v průmyslové zóně Jičína moderní výzkumné a technologické centrum. 

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2013 | Počet zobrazení: 713
 

První pojištění kybernetických rizik v ČR

Společnost AIG začala pod označením CyberEdge nabízet jako první pojišťovna českým firmám speciální produkt v podobě pojištění kybernetických rizik. Vznik tohoto nového druhu pojištění vychází v reakci na stále přibývající případy kybernetických útoků. 

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2013 | Počet zobrazení: 697
 

.Manipulační technika

Manipulační technika je nedílnou součástí množství větších i menších provozů, průmyslových hal a skladů. Nové stroje přitom v závislosti na parametrech a použití mohou stát až v řádech několika set tisíc korun. Je ovšem možné zvážit zakoupení bazarové manipulační techniky, která přijde firmu levněji a přitom poslouží stejnému účelu stejně dobře.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 7. 2013 | Počet zobrazení: 792
 

Defend poskytovatelem záruk pro vozidla Auto ESA

Společnost Defend Finance zastupující na českém trhu špičkového pojistitele Lloyd’s přinesla v loňském roce kompletní nové portfolio záručních programů pro nová a ojetá vozidla, jejichž popularita mezi obchodníky i koncovými klienty neustále roste. 

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 7. 2013 | Počet zobrazení: 842