Robot bude měřit teplotu

Rakouský operátor Liwest v centru pro seniory Spallerhof ve spolupráci se společnostmi Linz AG a Huawei uvedli do provozu prvního 5G robota, jehož hlavním úkolem bude měřit tělesnou teplotu návštěvníkům zařízení. Cílem je efektivně bojovat proti onemocnění Covid-19.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 6. 2020 | Počet zobrazení: 296
 

Jak rozpohybovat instituci jakou je Státní opera v Praze?

Jednoduše. Stačí k tomu správně navržené energetické řetězy a flexibilní kabely. To zařídila firma HENNLICH, která pro zrekonstruovanou Státní operu v Praze dodávala systémy pro přívod dat a napájení pro pódium, oponu, světla, řízení kulis a další zařízení nutné pro špičková představení svatostánku české opery.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 6. 2020 | Počet zobrazení: 287
 

Tepelný management přispívá k většímu dojezdu

Pokrokový systém tepelného čerpadla, který používají značky Kia a Hyundai ve svých globálních modelových řadách elektromobilů, má zajistit maximalizaci čistě elektrického dojezdu za nízkých teplot.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 6. 2020 | Počet zobrazení: 342
 

Mokka ukáže novou „tvář“ Opelu

Připravovaný Opel Mokka nové generace bude prvním modelem své značky, který ukáže novou „tvář“ německé automobilky. Nezaměnitelná maska dostala název „Opel Vizor“.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 6. 2020 | Počet zobrazení: 375
 

Peugeot připravuje e-Traveller

Nový elektrický e-Traveller, který by měl dorazit na evropský trh v druhé polovině letošního roku, bude nabízen ve třech délkách, ve dvou úrovních dojezdu a dvou kapacitách baterií.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 6. 2020 | Počet zobrazení: 297
 

Speciální edice „C-Series“ u C4 Cactus

Po úspěchu sběratelské edice „Origins“, oslavující v loňském roce sté výročí značky, nabízí letos Citroën novou speciální průřezovou řadu s názvem „C-Series“. Odkazuje na „C“ jako Citroën, komfort (Confort) a charakter (Caractère) modelů. Bude vynikat specifickými barvami, materiály a atraktivní výbavou.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 6. 2020 | Počet zobrazení: 289
 

Končí čas excelů a nastoupí digitální účetní?

Zajímavé skutečnosti odhalila nedávná studie ACCA The digital accountant: Digital skills in a transformed world. Z více než 4200 dotázaných účetních a finančních specialistů z celého světa jich 81 % ovládá na profesionální úrovni hlavně práci v Excelu.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 6. 2020 | Počet zobrazení: 327
 

Mnoho firem plánuje nábory, ale více jich bude propouštět

ManpowerGroup ČR zveřejnila výsledky průzkumu „ManpowerGroup Index trhu práce“ pro třetí čtvrtletí roku 2020. Všem účastníkům vzorku 556 zaměstnavatelů v ČR byla položena otázka: „Jak očekáváte, že se změní celkový počet zaměstnanců ve vaší společnosti v následujícím čtvrtletí do konce září 2020 v porovnání s aktuálním čtvrtletím?“

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 6. 2020 | Počet zobrazení: 296
 

Po epidemii je STILL ČR silnější

„Na začátku jsme vše vnímali velmi negativně, protože se i nás začala týkat vládní opatření, která omezila naše práva v takovém rozsahu, jako nikdy před tím v novodobé historii. Ale bylo úžasné sledovat, jak všichni občané, STILLáky nevynímaje, dokázali v náročné situaci pochopit nutnost opatření a adekvátně tomu přizpůsobit aktivity,“ řekl Branislav Timko, jednatel společnosti STILL ČR.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 6. 2020 | Počet zobrazení: 324
 

Český Ford přichází s vlastním šrotovným!

Ford Motor Company nabízí pro zájemce o koupi nového vozu s modrým oválem ve znaku své vlastní šrotovné. Pro modely Fiesta, EcoSport, Puma, Focus a nová Kuga totiž zákazníkům nabízí výkupní bonus až 50 000 Kč nad rámec výkupních slev, pokud nabídnou autorizovanému prodejci Ford svůj starý vůz na protiúčet.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 6. 2020 | Počet zobrazení: 378