Složitost firemních sítí snižuje produktivitu a konkurenceschopnost

Společnost GFI Software uvedla, že zvětšování a zesložiťování firemních počítačových sítí vede často ke snižování produktivity a konkurenceschopnosti podniků. Každou sekundu se na světě k internetu připojuje přes 120 nových zařízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 9. 2019 | Počet zobrazení: 433
 

Průzkum ukazuje, zda budeme jezdit na vodík

Vodík jako palivo najde v dopravě uplatnění zejména pro soukromé jízdy na dlouhé vzdálenosti. Myslí si to 37 % respondentů letošního průzkumu analytické firmy Autovista Group. Pětina pak vidí uplatnění vodíkového pohonu u užitkových dopravních prostředků.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 9. 2019 | Počet zobrazení: 474
 

Bezpilotní letadlo z 3D tiskárny

Na VUT vytiskli pomocí 3D tiskárny za 140 hodin všechny díly pro svůj první bezpilotní letoun, který bude osazen autopilotem a kamerami pro snímkování zemského povrchu.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 9. 2019 | Počet zobrazení: 464
 

Nejlehčí myš MM710

Společnost Cooler Master uvádí na trh lehkou a přitom pevnou myš MM710, která v portfoliu firmy patří mezi nejlehčí. Její hmotnost bez kabelu je pouhých 53 g a na český trh se dostane začátkem října 2019.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 9. 2019 | Počet zobrazení: 449
 

Vysoce odolná ukládací řešení pro průmyslová odvětví

Společnost Western Digital představuje nové portfolio produktů, které reaguje na poptávku po vysoce odolných ukládacích řešeních pro náročná prostředí výroby v průmyslu, pro chytré továrny a zařízení pro internet věcí.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 9. 2019 | Počet zobrazení: 468
 

Bosch rozšiřuje vývojové a technologické centrum

Nová budova vývojového a technologického centra v Českých Budějovicích, kterou minulý týden otevřela společnost Bosch, by měla přispět v proměnu závodu na chytrou továrnu. Na 600 vývojářů a technických pracovníků se zaměří na aplikovaný vývoj automobilových komponentů.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 9. 2019 | Počet zobrazení: 476
 

Nové Inovační centrum DHL urychlí vývoj nových řešení

Společnost DHL otevřela své Inovační centrum DHL Americas, a rozšiřuje tak své globální aktivity v oblasti inovací do amerického regionu. Americké inovační centrum doplňuje Inovační centrum DHL v německém Troisdorfu a Asijsko-pacifické inovační centrum v Singapuru.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 9. 2019 | Počet zobrazení: 460
 

Centrální airbag ve vozech Kia

Kia vyvinula nový centrální airbag pro zvýšení bezpečnosti svých osobních vozidel. Airbag funguje tak, že vyplní prostor mezi předními sedadly. Uvedenou technologii nasadí značka KIA do svých budoucích vozidel.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 9. 2019 | Počet zobrazení: 1038
 

Generátor na bázi palivových článků

Toyota vyvinula stacionární generátor energie na bázi palivových článků, využívající systém palivových článků (FC) elektromobilu Mirai, poháněného vodíkovými články (FCEV). FC generátor energie byl nainstalován v prostorách závodu Honsha v Toyota City.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 9. 2019 | Počet zobrazení: 441
 

Český software pro kardiostimulátor

Šifrované datové přenosy z milionů kardiostimulátorů a defibrilátorů zajišťují po celém světě každý den programy, které vyvinuli čeští odborníci v pražském CertiConu.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 9. 2019 | Počet zobrazení: 570