Rusko opouští ISS a plánuje novou vesmírnou stanici

Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) která je společným projektem pěti kosmických agentur (americké NASA, ruského Roscosmosu, japonské JAXA, evropské ESA a kanadské CSA) možná bude další obětí rostoucího mezinárodního napětí v důsledku ukrajinské krize. 

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2015 | Počet zobrazení: 291
 

Nikaragua začíná stavět nové transoceánské spojení

Ve druhé polovině prosince 2014 začala Nikaragua stavět kanál, který má jako nové spojení Atlantického a Tichého oceánu konkurovat Panamskému průplavu.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2015 | Počet zobrazení: 264
 

Hyundai se chystá v ČR zvýšit výrobu

Korejská automobilka Hyundai plánuje navýšení výrobní kapacity závodu na 350 000 vozidel ročně, takže by mohla v Nošovicích vyrábět téměř o pětinu aut více než dosud. V současné době firma shání potřebná povolení českých úřadů. 

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2015 | Počet zobrazení: 241
 

V Německu bude nejvyspělejší aerodynamický a klimatický tunel na světě

Automobilka Ford postaví V Německém Merkenichu u Kolína nad Rýnem aerodynamický a klimatický tunel, který dokáže simulovat teplotní a klimatické extrémy, větry o síle hurikánu a dokonce i ohromné nadmořské výšky. 

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2015 | Počet zobrazení: 214
 

Čeští výrobci kolejových vozidel získali další kontrakty

Tři české diesel-elektrické lokomotivy řady 774.7 vyrobené společností CZ LOKO budou příští rok jezdit po finských tratích v barvách soukromého dopravce Fennia Rail Oy. Budou postavené na rozchod kolejí 1524 mm a připravené na provoz až do – 40 °C. 

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2015 | Počet zobrazení: 247
 

Studenti ČVUT pořádají Veletrh iKariéra pro 130 firem

Dne 4. března 2015 pořádá studentská organizace IAESTE ČVUT Praha 21. ročník Veletrhu pracovních příležitostí iKariéra. Akce se bude konat na fakultách v dejvickém kampusu Českého vysokého učení technického v Praze a Národní technické knihovně.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 2. 2015 | Počet zobrazení: 305
 

Blíží se další ročník Strojírenského fóra

Zkušenosti z praxe se státní podporou exportu, krize technického školství, hledání efektivních nástrojů, jak čelit rostoucí asijské konkurenci nebo jak v podnicích dynamizovat inovační procesy. Právě o těchto tématech, která rezonují mezi českými podnikateli, budou diskutovat lídři českého průmyslu s představiteli profesních svazů, resortních ministerstev i Technologické agentury ČR na druhém ročníku Strojírenského fóra 11. a 12. března v Obecním domě v Praze.  

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 2. 2015 | Počet zobrazení: 259
 

Infračervené vytápění vs. klasická kamna

Systémy vytápění, počínaje kamny a krby na pevné palivo, přes kotle a kotelny s radiátory ústředního topení, až po tepelná čerpadla, ohřívají vzduch ve vytápěném prostoru kolem sebe. Při infraohřevu se vzduch v místnosti ohřívá až následně teplem akumulovaným ve stěnách a pevných objektech.  

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 2. 2015 | Počet zobrazení: 307
 

Liberecký seminář představí nejnovější trendy v českém strojírenství

Pondělí 23. března 2015 bude v liberecké průmyslové zóně patřit semináři „Kam kráčí výzkum a vývoj ve strojírenství?“ V prostorách společnosti VÚTS a.s. proběhne workshop, v jehož rámci budou moci odborníci hovořit o aktuálních trendech, problémech a celkové situaci v oblasti českého strojírenství.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 2. 2015 | Počet zobrazení: 207
 

Zakázkové měření na počítačovém tomografu (CT)

Společnost PRIMA BILAVČÍK, s.r.o. poskytuje zákazníkům zakázkové měření na unikátním multisenzorovém souřadnicovém stroji se senzorem pro počítačovou tomografii (CT) Werth TomoScope HV 500, který je díky technologii CT ideální pro nedestruktivní testování (NDT) dílů a výrobků s komplexním vyhodnocením měřené části. Uvedený měřicí přístroj obsahuje nejenom senzor pro počítačovou tomografii, ale i vysoce přesnou kontaktní sondu pro automatickou korekci dat k dosažení maximální možné přesnosti.  

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 2. 2015 | Počet zobrazení: 222