Největší setkání „Kachen“ na světě

Milovníci „Kachny“ si dali sraz v polské Toruni, kde se bude od 28. července do 2. srpna konat 21. světový sraz vozů Citroën 2 CV. Jde o největší setkání majitelů vozů 2 CV na světě, jehož 1. ročník se konal v roce 1975. Letos se očekává více než 7000 aut a 20 000 účastníků. Po dobu jednoho týdne podlehne celé město rytmu tohoto legendárního vozu Citroën.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2015 | Počet zobrazení: 255
 

ABB rozšířila řadu inteligentních rozvaděčů

Na Mezinárodní konferenci a výstavě na distribuci energie (CIRED) ve francouzském Lyonu představila společnost ABB kompletní řadu vzduchem izolovaných rozvaděčů vysokého napětí v provedení UniGear Digital pro vzduchem izolované primární rozvodny. Nový systém podporuje flexibilitu, energetickou efektivnost a úsporu provozních nákladů při distribuci elektrické energie.  

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2015 | Počet zobrazení: 277
 

Na projektu iráckého úložiště radioaktivních odpadů se budou podílet slovenští experti

Vítězem mezinárodního tendru na první projekt zajištění jaderné bezpečnosti a podporu bezpečného zacházení s nízce a středně aktivními odpady v Iráku, se stalo konsorcium pod vedením společnosti NUKEM Technologies (dceřiná firma ruské společnosti NIAEP-ASE, která patří do ruské Státní korporace pro jadernou energii Rosatom). Součástí vítězného konsorcia byli i slovenští odborníci z Jaderné a vyřazovací společnosti (JAVYS).  

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 7. 2015 | Počet zobrazení: 285
 

Volvo koupilo Polestar

Výrobce prémiových automobilů Volvo Cars získal 100procentní podíl švédské společnosti Polestar zaměřující se na výrobu vysoce výkonných vozů, a to včetně stejnojmenné obchodní značky Polestar. Značka Polestar bude nyní používána jako modelové označení vysoce výkonných vozů Volvo.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 7. 2015 | Počet zobrazení: 287
 

Půjčky online, schvalování do 30 vteřin

Nově mohou zájemci o půjčku u GE Money Bank požádat o schválení online. Tato inovace ušetří klientům čas, k vyřízení žádosti stačí 5 minut, přičemž samotné schvalování trvá jen 30 vteřin. Klienti, kterým banka žádost o půjčku online schválí, získají závaznou nabídku a v bance už jen podepíšou smlouvu.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 7. 2015 | Počet zobrazení: 275
 

Bronzová medaile pro tmavý ležák

Tmavý ležák z Budějovického Budvaru, který se do USA a některých dalších zemí vyváží pod značkou Czechvar, uspěl ve významné pivní soutěži „U.S. Open Beer Championship“ se ziskem bronzové příčky. 

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 7. 2015 | Počet zobrazení: 251
 

Přepravníky z Milevska zažívají restart

Holding ZVVZ Group navázal na 50letou tradici a obnovil výrobu velkoobjemových přepravníků po téměř čtyřleté pauze v roce 2013. V loňském roce plných 70 % produkce přepravníků odebrala německá firma Uwe Ludmann a tím byla také spolupráce ukončena. Dnes přepravníky ZVVZ zažívají restart a návrat na trh.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 7. 2015 | Počet zobrazení: 436
 

Plzeňský region dostal novou pobočku Linde MH

Zákazníci plzeňského regionu mohou nyní využívat služeb evropského dodavatele manipulační techniky a skladových řešení, společnosti Linde Material Handling, která pro tuto lokalitu zřídila svou pobočku v Plzni - Skvrňanech, v Obchodní ulici.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 7. 2015 | Počet zobrazení: 300
 

Kovosvit MAS získal ocenění v Jekatěrinburgu

V rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu INNOPROM 2015 v ruském Jekatěrinburgu převzala členka představenstva Kovosvit MAS, a.s. Larisa Táborová z rukou ministrů průmyslu a obchodu ČR a RF Jana Mládka a Denise Manturova pamětní medaili za přínos v oblasti obchodně - ekonomické spolupráce mezi Českou republikou a Ruskou federací. 

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 7. 2015 | Počet zobrazení: 319
 

Přes kanál La Manche přelétla první “letadla na baterky”

Pilot Hugues Duval se svým miniaturním dvoumotorovým letadlem nazvaným „Cri-Cri" MC15-E (které je mimochodem i jedním z nejmenších elektrických letadel na světě) překonal ve čtvrtek 9. července další z milníků elektrického letectví a jako první ve stopách slavného letu Louise Blériota z roku 1909 přeletěl Lamanšský průliv. 

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 7. 2015 | Počet zobrazení: 330