Ve Vrchlabí slaví: 1,5 milionu dvouspojkových převodovek DQ 200

Závod společnosti Škoda Auto ve Vrchlabí vyrobil od zahájení výroby v roce 2012 již 1,5 milionu dvouspojkových převodovek DQ 200, která se vyznačuje rychlou změnou převodových stupňů během několika milisekund a maximálním komfortem řazení. Tato moderní převodovka se používá v celé řadě modelů značky Škoda i ve vozech dalších značek koncernu Volkswagen.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 2. 2017 | Počet zobrazení: 142
 

4K+ laserový projektor s výkonem 27 000 lm

Premiérově představila společnost Panasonic nový tříčipový DLPTM laserový projektor disponující rozlišením větším než 4K, se svítivostí 27 000 lumenů. Tento zcela nový výkonný produkt Panasonic PT-RQ32K s rozlišením 5120 x 3200 je určen pro velké kongresy i kulturní akce, koncerty pod širým nebem, jevištní aplikace, sportovní eventy i krátkodobé pronájmy.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 2. 2017 | Počet zobrazení: 112
 

Nový hráč v segmentu průmyslového tisku

Konica Minolta zahájila v ČR prodej vlastního řešení pro průmyslový tisk. Nové řešení, jehož základní součástí jsou takzvané tiskové hlavy, které lze vsadit do libovolné výrobní linky, umožňuje potisk libovolných materiálů a produktů. Zákazníkům umožní potisk výrobků přímo během jejich výrobního procesu. Řešení je vhodné i pro firmy, jejichž produkty vycházejí z ruční výroby či montáže.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 2. 2017 | Počet zobrazení: 133
 

Prestižní Ceny Wernera von Siemense

Český Siemens oceňuje každoročně nejlepší mladé vědce, studenty a pedagogy v prestižní vědecké soutěži Cena Wernera von Siemense. Letošní ročník se koná již po devatenácté a ceny na slavnostním vyhlášení v Betlémské kapli převzalo celkem 11 vítězů, kteří si rozdělili finanční odměny v celkové výši 1 milion korun.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 2. 2017 | Počet zobrazení: 121
 

České čtvrtstoletí na internetu

Právě před 25 lety, ve čtvrtek 13. února 1992, se naše země, tehdy ještě jako součást Československa, poprvé oficiálně připojila k Internetu. Ke zmíněnému historickému okamžiku došlo v posluchárně číslo 256 ČVUT v Praze, kde se k budoucí světové „síti sítí“ připojil nepočetný tým odborníků z Fakulty elektrotechnické ČVUT.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 2. 2017 | Počet zobrazení: 116
 

Pozvání do kina: Lego Batman – parodický hold komiksovým superhrdinům

Kostičky stavebnice Lega znají všichni, ať dnes již dospělí nebo děti. Dánská rodinná firma vyrábí kostičky již od padesátých let, a nejsou to jen různobarevné kostičky, které se dají skládat dohromady, ale i různé minifigurky a další kompatibilní díly. Proto jde z Lega postavit cokoli, od hradu, auta až po např. letadlo. Anebo třeba udělat i kompletní celovečerní film – a ne ledajaký…

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 2. 2017 | Počet zobrazení: 145
 

Němečtí strojaři neočekávají komplikace z politických změn

„Německé strojírenství nepředpokládá negativní dopad odchodu Británie z EU, ani že by jeho vývoz výrazněji zasáhla ochranářská obchodní politika deklarovaná novým americkým prezidentem," uvedl v rozhovoru pro Südwest Presse šéf německého strojírenského svazu VDMA Carl Martin Wecker.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 2. 2017 | Počet zobrazení: 149
 

Američané ocenili české výzkumníky

Vít Plaček ze Zkušební laboratoře oddělení Radiační chemie a kvalifikace na prostředí společnosti ÚJV Řež převzal koncem letošního ledna v USA mezinárodní cenu „Nuclear Technology Transfer Awards“ za rok 2016 za řízení stárnutí kabelů.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 2. 2017 | Počet zobrazení: 120
 

Rosatom vstupuje na trh s větrnou energetikou

Dceřiná společnost Rosatomu OTEK, která má na starosti nejaderné energetické aktivity korporace, spojí své síly s nizozemskou firmou Lagerwey. Ta má více jak 40leté zkušenosti ve vývoji a výrobě větrných turbín a stavbě a údržbě větrných elektráren.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 2. 2017 | Počet zobrazení: 142
 

Dohoda o spolupráci na vývoji 5G připojených vozů

PSA Peugeot Citroën, Ericsson a Orange podepsaly dohodu o realizaci pilotního projektu 5G technologií pro aplikaci v automobilovém průmyslu. Partneři společně definují a ověří komplexní předpoklady a požadavky na 5G infrastrukturu pro potřeby průmyslu připojených vozů a identifikují potenciál inovativních služeb.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2017 | Počet zobrazení: 131