Měnič promění 12 V autozásuvku na 230 V

Na trhu se objevila vychytávka od společnosti Trust nazvaná Car 230V Power Socket. Jde o novinku, která mění 12V zástrčku zapalovače automobilu na standardní 230V zásuvku.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 4. 2017 | Počet zobrazení: 192
 

Unikátní navigace z ČVUT pro nevidomé

Nová navigace Naviterier umožní lidem se zrakovým postižením bezpečný pohyb po městě. Její hlavní výhodou je, že jako jediná plánuje trasu po chodnících a popisuje ji podobně, jako by to udělal člověk. Navigace bude dostupná ve dvou verzích - webová aplikace Naviterier Routeplanner a dále jako mobilní aplikace Naviterier Conversation.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 4. 2017 | Počet zobrazení: 145
 

JIC otevírá největší digitální dílnu pro veřejnost

První nonstop veřejně dostupnou digitální dílnu s vybavením za 3 mil. korun může využívat po registraci kdokoliv. Cílem dílny je zpřístupnit veřejnosti drahé přístroje a přitáhnout více podnikavých lidí k technickým oborům. Tak mohou vzniknout zajímavé prototypy produktů místních startupů, projekty kutilů i umělecká díla studentů.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 4. 2017 | Počet zobrazení: 169
 

Nový monitorovací systém měření radiace v ovzduší

Poslední z 55 staniček na měření radiace v ovzduší předala tento týden do užívání městu Týn nad Vltavou Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Jde o moderní síť tzv. včasného zjištění, která pracuje nepřetržitě. Lidé se mohou kdykoliv online podívat, např. na webu Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, jaká je hodnota radiace v ovzduší v místě jejich bydliště.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 4. 2017 | Počet zobrazení: 156
 

Další vozy pro Městskou policii Praha

Hyundai Motor Czech dodá celkem 54 vozů Městské polici hlavního města Prahy. Půjde o 38 modelů Hyundai i30 kombi a 16 modelů Tucson. Dodání je v plánu v polovině roku 2017.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 4. 2017 | Počet zobrazení: 133
 

Povinné bezpečnostní pásy slaví 50 let

Pasivní i aktivní bezpečnost automobilů se za poslední půlstoletí posunula hodně dopředu. Od povinnosti používat bezpečnostní pásy na předních sedadlech, která byla v Československu zavedena od 1. ledna 1967, přes airbagy, systém ABS, stabilizační systém ESP až k dnešním bezpečnostním prvkům, které by byly před pár lety považovány za výmysl.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 4. 2017 | Počet zobrazení: 128
 

Peugeot otevírá 7 dní pro profesionály

Poprvé v ČR proběhne akce „7 dní Peugeot pro profesionály“. Firemní klienti budou moci od 24. do 30. dubna vybírat z bohatých skladových zásob lehkých užitkových vozů za akční ceny a s dvouletým servisem zdarma.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 4. 2017 | Počet zobrazení: 130
 

Tablet YOGA Tab 3 Plus pro filmové nadšence

Nový tablet Lenovo YOGA Tab 3 Plus nabízí díky 10,1palcové alternativě k televizi dosud nepoznané pohodlí při sledování multimediálního obsahu. Pomocí čtyř různých režimů jej lze použít naprosto kdekoliv. Navíc zvládne pracovat až 18 hodin na jedno nabití.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 4. 2017 | Počet zobrazení: 136
 

ABB získala zakázky na nabíječky pro elektrobusy

Divize Elektrotechnické výrobky společnost ABB získala od zákazníků v Evropě a Severní Americe tři zakázky na dodávku nejmodernějších rychlonabíjecích systémů. Předmětem všech zakázek jsou nabíjecí stanice OppCharge, které jsou svou konfigurací určené pro nabíjení elektrických nebo hybridních autobusů od Volvo Buses.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 4. 2017 | Počet zobrazení: 134
 

Fakulta zavádí do výuky SAP

Společnost SAP poskytla Ekonomické fakultě Jihočeské univerzity svůj informační podnikový systém SAP/R3 s cílem umožnit fakultě vyslechnout požadavky zaměstnavatelů i absolventů a zavést praktickou výuku moderních technologií.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 4. 2017 | Počet zobrazení: 176