Šest důvodů, proč je Aygo nyní zábavnější

Žádný automobilový fanoušek nechce jezdit nudným autem. Někdy je ale fajn k zábavě přičíst ještě praktičnost a naopak. Nejpopulárnější vůz segmentu A, model Aygo, teď přichází ve variantě, která vznikla přesně v duchu této filozofie. Tady je šest vlastností, které dokazují, že nová Toyota Aygo patří k nejzábavnějším malým autům na trhu.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2018 | Počet zobrazení: 124
 

První sólový oblet světa českým letcem

Z pražského sportovního letiště Točná vzlétne 25. července šestimístná Cessna P210N s imatrikulací OK-TGM. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby nešlo o první sólový let malého jednomotorového stroje kolem světa s českým pilotem, který se pokusí sám obletět zeměkouli.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 7. 2018 | Počet zobrazení: 485
 

Roboty UR pevnou součástí automatizační strategie

Společnost Universal Robots dodala výrobci dveřních systémů ASSA ABLOY další kolaborativní roboty, tentokrát v počtu deseti kusů do jeho výrobního závodu v Rumunsku. Díky nim dokázala rumunská pobočka udržet konzistentně vysokou kvalitu vyráběných komponent, která je jedním z hlavních požadavků automatizační strategie společnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 7. 2018 | Počet zobrazení: 142
 

Mazak chystá otevření nového muzea strojů

Společnost Yamazaki Mazak otevře při příležitosti 100. výročí od založení firmy své vlastní historické centrum obráběcích strojů. Nové muzeum bude otevřeno v japonském městě Minokamo na podzim příštího roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 7. 2018 | Počet zobrazení: 133
 

Inspekční kamery pro obtížně dostupné prostory

Náročné průmyslové provozy v obtížně dostupných prostorách potřebují výkonný nástroj pro diagnostiku, proto společnost Fluke nabízí řešení v podobě dvou inspekčních kamer DS701 a DS703 FC. Videoskopy jsou přenosné a manipulace s nimi je snadná. Hodí se i pro práci ve velmi prašném prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 7. 2018 | Počet zobrazení: 128
 

Budou si lidé prodávat elektřinu mezi sebou?

Jihočeské město Písek je známo nejen díky svému historickému kamennému mostu, který je nejstarším mostem v ČR, ale do povědomí by mohlo zanedlouho vstoupit i jako průkopník v oblasti využívání průtokových baterií. Jako první město v Česku totiž otestuje obchodování se solární energii mezi občany.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 7. 2018 | Počet zobrazení: 166
 

Eset se ujímá vedení IT bezpečnosti v CEE

Společnost Eset dosáhla v loňském roce 37,5% podílu na trhu, čímž překonala podíly ostatních konkurenčních firem a stala se největším dodavatelem bezpečnostních produktů pro koncová zařízení v regionu střední a východní Evropy (CEE).

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 7. 2018 | Počet zobrazení: 143
 

Exkluzivní GT-R50 by Italdesign si odbyl světovou premiéru

V anglickém Goodwoodu si na tradiční události Festival of Speed odbyl svou premiéru exkluzivní supersport Nissan GT-R, který vznikl ve spolupráci společností Nissan a Italdesign. Jde o prototyp, který bude předlohou pro ručně dělanou minisériiu.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 7. 2018 | Počet zobrazení: 146
 

První vodíkový model projel napříč Británii

Toyota Mirai jako první vodíkový automobil projela napříč celou Velkou Británii. Cesta měřila téměř 1800 km a za celou dobu vodíková Toyota nevypustila do ovzduší žádné zplodiny, pouze čistou vodu.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 7. 2018 | Počet zobrazení: 149
 

Podle loňského růstu čeká Hennlich růst i letos

Strojírenská společnost Hennlich vloni poprvé v historii překročila v tržbách hranici 800 milionů korun. Litoměřická firma, která dodává komponenty a technická řešení pro průmysl, proti roku 2016 zvýšila tržby o 11 % na 802 milionů korun. Letos firma očekává růst tržeb kolem 5 %.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 7. 2018 | Počet zobrazení: 142