Evropská unie podporuje českou konkurenceschopnost

Informační technologie jsou významnou součástí ekonomiky České republiky a tento obor by mohl být jedním z tahounů zvýšení konkurenceschopnosti ČR. Důležité je podporovat oblast IT především v otázkách výchovy kvalitních odborníků, spolupráce firem a univerzit, vědy a výzkumu a transferu znalostí do praxe. 

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 8. 2012 | Počet zobrazení: 724
 

Inovativní technologie pomáhají zásobovat LOH v Londýně energií

Dvě nová energetická centra Olympijského úřadu pro zásobování (ODA) dodaná společností GE, která je světovým partnerem Olympijských her, umožňují poskytnout LOH a Paralympijským hrám v Londýně 10 MW efektivní dodávky energie, tepla a chlazení a následně po skončení her budou sloužit  pro kancelářské a obytné zóny ve východním Londýně. 

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 8. 2012 | Počet zobrazení: 719
 

Zdravotně postižení vyrábějí alkotestery, aby z nehod nepřibývali další lidé s handicapem

Chráněná dílna Verva group v Moravanech u Brna přišla s netradičním projektem, který je unikátním spojením dobrého nápadu a prevence vážných úrazů a nehod. Její zdravotně postižení zaměstnanci vyrábějí testery na přítomnost alkoholu v krvi řidičů. Výroba je tak prospěšná hned v několika směrech – dává práci handicapovaným, nabízí zajímavý sortiment a je příspěvkem k prevenci nehod zaviněných alkoholem. 

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 8. 2012 | Počet zobrazení: 825
 

Ruské atomové hlavice zásobují americkou energetiku

Devět desetin z plánovaných 500 t uranu z ruských atomových arsenálů se už změnilo v palivo pro americké jaderné elektrárny. Program „Z megatun megawatty“ zahájený v roce 1996 skončí napřesrok. Surovinu z těchto zdrojů využívá na výrobu jaderného paliva mj. společnost Westinghouse, takže se mohla dostat i do JE Temelín.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 7. 2012 | Počet zobrazení: 837
 

Z Prahy do Londýna na elektrokole za 7 dní - a 43 Kč…

Český novinář Tomáš Poláček, který při minulých Letních olympijských hrách v roce 2008 v Pekingu přijel do jejich dějiště stopem, se při letošní Olympiádě rozhodl zvládnout cestu do Londýna na elektrokole. Během 7 dní ujel celkem 1318 km a v sedle strávil 65 hodin. Z Prahy vyjel v pátek 20. července v 6 h ráno a do Londýna přijel ve čtvrtek 26. července večer.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 7. 2012 | Počet zobrazení: 782
 

Nové záskokové automaty ATS-C

Mikroprocesorem řízený záskokový automat ATS-C od Eatonu dokáže lépe zajistit nepřerušené napájení velmi důležitých zařízení, např. v nemocnicích nebo v průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 7. 2012 | Počet zobrazení: 758
 

Řízené střely se chystají už i pro pušky

Výzkumné středisko americké firmy Lockeed Martin Sandia National Labs, vyvinulo manévrovatelnou puškovou munici, která je schopná se navádět na vzdálený cíl pomocí laserového paprsku. 

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 7. 2012 | Počet zobrazení: 853
 

Solární loď úspěšně obeplula svět

Největší sluncem poháněná loď na světě Tûranor PlanetSolar ukončila po 14 měsících 4. května v přístavu Hercule v Monaku svou první plavbu kolem světa. Název lodi pochází z Tolkienovské mytologie a znamená „Síla slunce“. 

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 7. 2012 | Počet zobrazení: 799
 

Kino v autě lze udělat i z tabletu

Pod značkou Celly se nabízí zajímavá pomůcka pro motorizované příznivce placatých počítačů: univerzální držák pro iPad a tablety s instalací do opěrky automobilu. 

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 7. 2012 | Počet zobrazení: 772
 

Vítkovice Machinery Group zprovoznila v Polsku miliardovou investici

Moderní linku k výrobě ultralehkých ocelových lahví, sloužících především pro automobily s pohonem na CNG a pro technické plyny, uvedla do provozu skupina Vítkovice Machinery Group v polském Sosnovci.  

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 6. 2012 | Počet zobrazení: 815