Connect Visions: zaměřeno na umělou inteligenci

Mezinárodní startupová soutěž Connect Visions to Solutions vstupuje do 4. ročníku, který je letos ve znamení umělé inteligence. Mladé firmy a studenti z celého světa se do této soutěže pořádané Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou (ČNOPK) můžou hlásit do 31. srpna.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 7. 2019 | Počet zobrazení: 326
 

Unicorn College otevírá obory zaměřené na big data

Pražská soukromá vysoká škola Unicorn College získala akreditaci pro dva nové studijní programy. Od září tak mohou absolventi bakalářského studia pokračovat v navazujícím magisterském studiu v programech Aplikovaná ekonomie a analýza dat, nebo Softwarové inženýrství a big data.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 7. 2019 | Počet zobrazení: 279
 

Ultra širokoúhla PTZ kamera

Společnost Panasonic představila nejnovější přírůstek do svého portfolia PTZ kamer. Jde o novinku AW-UE4, která se vyznačuje větší mírou flexibility a lepší využitelností natáčecích řešení pro AV profesionály. Na trh bude uvedena v říjnu letošního roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 7. 2019 | Počet zobrazení: 290
 

SENDYS Explorer - softwarový balíček OKI

Software SENDYS Explorer, dostupný pro kancelářské tiskárny a multifunkce OKI, umožňuje uživatelům bez ohledu na velikost či obor podnikání digitalizovat a spravovat dokumenty, vzdáleně řídit tiskové úlohy, zlepšit zabezpečení a snížit objem vytištěných stránek.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2019 | Počet zobrazení: 313
 

Přes noc se nabíjí až tři elektrobusy

Trh s elektrobusy roste a podle předpovědí by měl jejich podíl celosvětově činit 16,6 % v roce 2025. Společnost ABB i proto spustila poslední verzi svého portfolia elektrobusů s názvem Panto Up s novým pantografem.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2019 | Počet zobrazení: 317
 

Nová flotila pro maximální efektivitu

Japonský koncern Denso s 220 pobočkami na celém světě patří k předním dodavatelům pokrokových technologií, systémů a konstrukčních prvků pro významné automobilky. Pro zefektivnění a zvýšení bezpečnosti logistiky v pobočce v San Salvu se rozhodl pro pořízení flotily manipulační techniky STILL.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2019 | Počet zobrazení: 325
 

Jak se elektrifikovaly české země

V den 100. výročí (17. července) přijetí zákona o všeobecné elektrifikaci Československé republiky, společnost E.ON slavnostně otevřela expozici o elektrifikaci českých zemí. Lidé ji najdou v prostorách Ekotechnického centra Alternátor v Třebíči.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 7. 2019 | Počet zobrazení: 315
 

Domácí síť vedená elektrorozvodem

Nejpopulárnější formou síťového rozvodu v domácnostech i některých firmách je bezdrátová síť Wi-Fi. Na mnoha místech jsou však frekvence využívané pro bezdrátový rozvod zahlceny nebo rušeny. Následkem toho dochází ke zpomalení nebo výpadkům plynulého toku dat.  

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 7. 2019 | Počet zobrazení: 294
 

Svítící vypínač z Česka

Tma a my hledáme vypínač, abychom si rozsvítili… Přitom zorientovat se ve tmě může pomoci přímo sám vypínač. Vypínače lze prosvětlit pomocí průzoru v krytu, pod kterým je instalovaná plynem plněná výbojka, takzvaná doutnavka.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 7. 2019 | Počet zobrazení: 302
 

Sporťák, kterým jezdil James Bond

Toyota 2000GT má vše, co má klasické sportovní auto mít – závodní siluetu, supermoderní technologie své doby, vítězství v závodech i roli ve filmu o agentovi 007. Každý exemplář, který se dnes objeví na trhu sběratelských vozů je opravdová rarita.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 7. 2019 | Počet zobrazení: 337