TOS Varnsdorf zahájil nový školní rok ve své nové škole

V pondělí 2. září 2019 byla otevřena a do provozu uvedena nová budova Střední průmyslové školy TOS Varnsdorf, která vznikla rekonstrukcí bývalého výrobního objektu v areálu firmy. Po třech letech svého fungování se tak škola přesunula do důstojného a velmi moderního prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2019 | Počet zobrazení: 321
 

Zažijte výrobu letadel na vlastní oči

Zájemci o letectví mají v sobotu 7. září unikátní možnost podívat se do společnos-ti Latecoere v areálu Letov v pražských Letňanech, kde se vyrábějí dveře do leta-del světových značek mj. Boeing či Airbus.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2019 | Počet zobrazení: 304
 

Největší investice v historii RegioJet

Dodavatel řešení v oblasti mobility, společnost Bombardier Transportation a RegioJet, největší plně soukromý osobní železniční dopravce ve střední Evropě, podepsali smlouvu o dodávce 15 nových lokomotiv Bombardier TRAXX MS3.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2019 | Počet zobrazení: 337
 

Kovosvit opět vyrazí na Slovensko

Strojírenský podnik Kovosvit MAS se po loňském úspěchu rozhodl zopakovat svou netradiční roadshow pro své slovenské zákazníky. Během jednoho pracovního týdne projedou kamionem s naloženým soustruhem KL 285 QUICK napříč Slovenskem.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 9. 2019 | Počet zobrazení: 323
 

Vzdělávací projekt Tatra do škol zaujal

Odstartoval již druhý ročník projektu „Tatra do škol“, který započal v minulém roce v Kraji Vysočina. Na letošním ročníku spolupracují společnosti TATRA TRUCKS, Pardubický kraj, Správa a údržba silnic Pardubického kraje a Střední škola automobilní Ústí nad Orlicí, jejíž studenti budou nové vozidlo TATRA PHOENIX 4x4 sestavovat. O úspěšný projekt projevují zájem také další kraje i školy.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 9. 2019 | Počet zobrazení: 291
 

Absolventi 3D tisku se uplatní ve výzkumu, strojírenství i v lékařství

Absolventi škol s technickým zaměřením, kteří rozvíjeli své znalosti a dovednosti v oboru 3D tisku, najdou uplatnění ve výrobě prototypů pro automobilový a letecký průmysl nebo ve vybraných lékařských oborech.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 9. 2019 | Počet zobrazení: 290
 

Continental zdokonaluje technologii aktivního skla

Intelligent Glass Control slouží ke spojení oken automobilu s palubními systémy. Nové vrstvy na sklech automobilů na bázi tekutých krystalů budou automaticky ztmavovat skla dle potřeby a okna se stanou novými obrazovkami s řadou praktických funkcí.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 9. 2019 | Počet zobrazení: 313
 

NTM se připojí ke Dnům evropského dědictví

Již tento týden v sobotu 7. září se Národní technické muzeum připojí ke Dnům evropského dědictví. Hlavní budova NTM v Praze na Letné bude pro návštěvníky přístupná za 50 Kč. V pobočkách muzea, Centru stavitelského dědictví v Plasích NTM a Železničním depozitáři NTM v Chomutově, bude v návaznosti na letošní téma „Památky a zábava“ připraven zajímavý program a vstup zdarma.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 9. 2019 | Počet zobrazení: 290
 

Linde Ještěrka Cup 2019 opět v Letňanech

Česká pobočka Linde Material Handling pořádá letos již dvanáctý ročník závodu řidičů vysokozdvižných vozíků Ještěrka Cup 2019. Akce se koná v sobotu 7. září v Praze na výstavišti PVA Expo Praha Letňany. Pořadatelé připravili atraktivní program nejen pro soutěžící „ještěrkáře“, ale také pro jejich fanoušky a diváky z řad široké veřejnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 9. 2019 | Počet zobrazení: 293
 

Ford Driving Skills for Life

   Ford přichází s programem bezplatných zdokonalovacích kurzů, který pomáhá řidičům ve věku 18 až 24 let vypěstovat si bezpečné návyky za volantem. Po celé Evropě se jich letos zúčastní více než 8000 mladých lidí v 16 zemích.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 8. 2019 | Počet zobrazení: 322