Slunečné počasí láká do autobazarů zájemce o kabriolety

S příchodem léta zaznamenávají autobazary v ČR, na čele s největším prodejcem ojetých automobilů AAA Auto, zvýšenou poptávku po automobilech se stahovatelnou střechou. Ze statistik prodejů vyplývá, že slunce a teplé počasí ovlivňuje kupní chování spotřebitelů.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2015 | Počet zobrazení: 266
 

Rozhlas zahájil v Česku digitální vysílání

Český rozhlas spustil ve čtvrtek 6. srpna plnohodnotné experimentální digitální vysílání, na němž spolupracuje se společností České Radiokomunikace. Signál z žižkovského vysílače s výkonem 20 kW zatím pokrývá Prahu a okolí, což představuje zhruba 17 % populace ČR, do konce roku 2017 by to mohla být už polovina posluchačů. Digitalizace má umožnit širší programovou nabídku, kvalitní přenos vysílání a nové multimediální služby.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2015 | Počet zobrazení: 300
 

Nová Astra míří na závodní okruhy

Automobilka Opel rozšiřuje svoje aktivity v oblasti tzv. zákaznického sportu a vyvíjí nový závodní speciál pro šampionát TCR International Series. Na zářijovém autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem chce tento nový okruhový speciál Astra TCR představit ve světové premiéře. 

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2015 | Počet zobrazení: 246
 

ESA dostane z ČR o 200 mil. ročně více

Vláda poslední červencový týden schválila zvýšení příspěvků, které ČR platí za členství v Evropské kosmické agentuře (ESA) o 200 miliónů korun ročně, a Česko tak zlepšilo nejen svou image u této prestižní evropské organizace, ale v konečném důsledku i možnosti subjektů, které jsou do projektů evropského kosmického výzkumu zapojeny. 

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2015 | Počet zobrazení: 294
 

Technické centrum Seat na jihu Evropy slaví

Před 44 roky učinila automobilka Seat rozhodnutí, které navždy změnilo jeho budoucnost. Španělský výrobce automobilů se rozhodl pro výstavbu vlastního technického centra a tento sen se stal realitou v roce 1975. Technické centrum vzniklo s cílem vytvářet jedinečnou vlastní identitu, vyvíjet nezaměnitelný design a průběžně zavádět do modelů SEAT nejvyspělejší techniku.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 8. 2015 | Počet zobrazení: 270
 

Nikon slaví - 95 mil. vyrobených objektivů

Společnost Nikon má důvod k oslavě díky celkovému počtu vyrobených objektivů Nikkor pro své fotoaparáty. Tato široká řada objektivů zahrnuje přes 90 různých typů objektivů včetně kategorie výměnných objektivů pro pokročilé fotoaparáty Nikon 1 s výměnnými objektivy.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 8. 2015 | Počet zobrazení: 249
 

Kouzlo webové prezentace v zelenobílé

Firma Murrelektronik spustila svůj nový kanál na populárním serveru YouTube a do portfolia svých marketingových aktivit tak zařadila další dílek skládačky. Cílem je, řečeno marketingovou terminologií, kromě propagace produktových novinek či pozvánek na různé aktuální akce, veletrhy, semináře apod., posílit celkové povědomí o značce jako takové. A zdá se, že Murrelektronik vzal v tomto případě věci za správný konec.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2015 | Počet zobrazení: 290
 

Designová hliníková a dřevohliníková okna

Trendem letošního roku v oblasti otvorových výplní se v prémiovém segmentu individuálních staveb stala hliníková a dřevohliníková okna. Důvodem je nejen jejich funkčnost a design, ale i jejich schopnost plnit náročná architektonická řešení. 

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2015 | Počet zobrazení: 306
 

Dotaz při koupi ojetého vozu: kuřák či nekuřák?

Ještě v poměrně nedávné minulosti měl popelník a zapalovač své nezastupitelné místo v každém automobilu. Dnešní trend však tyto prvky výbavy vytlačil u mnoha vozů mezi příplatkové vybavení. Místo zapalovače tak automobily často disponují 12V zásuvkami, které slouží k napájení navigace či dobíjení elektronických zařízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2015 | Počet zobrazení: 312
 

Až 50 nových řidičů autobusů hledá Student Agency

Autobusy Student Agency chystají další expanzi a pořizují 16 nových autobusů pro další spoje. Jde jak o nové spoje, tak i o posilování provozu stávajících spojů. Za letošní rok plánují přepravit žlutými autobusy až 8 milionů cestujících.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2015 | Počet zobrazení: 264