Nejnovější generace akuvysavačů Dyson

Každý vysavač používá k vytvoření sání motor, ale ne všechny motory jsou stejné. Některé akumulátorové vysavače používají malé motory, které mohou být slabé, zatímco jiné spoléhají na těžké motory, vyžadující kompromisy v ergonomii vysavače. Díky kompaktnímu digitálnímu motoru Dyson V8, který poskytuje až 110 000 ot.min-1, se může akuvysavač V8 pyšnit trvale vysokým sacím výkonem bez poklesu. Přitom váží pouze 2,6 kg.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 10. 2016 | Počet zobrazení: 112
 

Nové pneumatiky pro Jaguar XJ220

Společnost Bridgestone zahájila spolupráci se společností Don Law ve Velké Británii s cílem vyvinout novou generaci pneumatik pro legendární sportovní vozy Jaguar XJ220. Výroba pneumatik pro tento vůz byla před několika lety ukončena.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 10. 2016 | Počet zobrazení: 83
 

Uplynulo 20 let od představení Volva C70

Díky malému týmu, který se pustil do projektu s vášní a láskou k automobilům, vznikl model C70 automobilky Volvo. Bylo to přesně před 20 lety a šlo o nový směr značky Volvo - od hranatých křivek do zaoblených linií. Při svém celosvětovém debutu, který se konal 30. září 1996 na Pařížském autosalonu, udělal tento model dojem nejen svými štíhlými křivkami, jež byly v té době pro značku Volvo něčím nevídaným, ale také svým celkovým charakterem.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 10. 2016 | Počet zobrazení: 100
 

Seat vyhlásil zimní servisní kampaň

Seat Service spouští pro své zákazníky servisní kampaň zaměřenou na kompletní přípravu vozidla na nejchladnější měsíce roku. Akční nabídku s mottem „Postaráme se o Váš Seat a Vy si užívejte zimy“ mohou majitelé zánovních i starších vozů Seat využít v období od října až do konce letošního roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 10. 2016 | Počet zobrazení: 93
 

Mezi PSA a SAIPA vznikla dohoda o společném podniku

Skupina PSA a společnost SAIPA (íránský partner Citroënu od roku 1966) podepsaly dohodu o společném podniku na výrobu a prodej vozů Citroën v Iránu. Kapitál podniku, který představuje základ pro strategické partnerství mezi oběma společnostmi, bude rozdělen v poměru 50 : 50.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 10. 2016 | Počet zobrazení: 85
 

Na český trh přijíždí Audi Q7 e-tron quattro

Audi uvádí dlouho očekávaný model Audi Q7 e-tron quattro. Jde o první vůz na světě vybavený hybridním pohonem s možností vnějšího nabíjení, vznětovým motorem a pohonem všech kol quattro. Luxusní SUV umožní s elektrickým pohonem na jedno nabití akumulátorů ujet až 56 km. Kombinovaná spotřeba činí pouhých 1,9 l nafty na 100 km.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 10. 2016 | Počet zobrazení: 138
 

Nový logistický terminál U Brna

Logistická společnost DB Schenker otevřela na Moravě v obci Blučina další ze svých skladových terminálů. Nová moderní pobočka je svým strategickým umístěním ideální pro zásobování nejen po celé České republice, ale i ostatních zemí střední Evropy.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 10. 2016 | Počet zobrazení: 131
 

Vláda schválila klíčové dokumenty k rozvoji vysokorychlostních sítí

Na svém zasedání ze dne 5. října vláda na základě požadavků Svazu průmyslu a dopravy ČR schválila Národní plán rozvoje sítí nové generace, který je předpokladem pro čerpání z programu Vysokorychlostní internet OP PIK. Vláda schválila i druhý klíčový dokument, jímž je Zákon o opatřeních ke snížení nákladů na výstavbu vysokorychlostních internetových sítí, kterým budou odstraněny legislativní překážky pro výstavbu rychlého internetu.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 10. 2016 | Počet zobrazení: 120
 

Byznys den Ruské federace představil možnosti spolupráce s českými firmami

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu, který pátečním dnem 7. října končí, byla hlavním tématem průmyslová automatizace, robotizace a také nové možnosti průmyslového využití 3D tisku. Tradiční součástí veletrhu byly také doprovodné akce zaměřené na aktuální trendy ve strojírenství, vývoj odborného vzdělávání a export.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 10. 2016 | Počet zobrazení: 112
 

Nejtenčí a nejlehčí 2v1 na světě

Na veletrhu IFA v Berlíně představila společnost Lenovo tablet YOGA Book, který byl vytvořen pro bezkonkurenční produktivitu na cestách. Jde o nejtenčí a nejlehčí zařízení dva v jednom na světě.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 10. 2016 | Počet zobrazení: 114