Mise Okřídlený lev splněna: Roman Kramařík je zpět

Poté, co v sobotu 8. září dosedla odpoledne v rámci Dne letiště Letňany Cessna P210N s imatrikulací OK-TGM, si mohla rodina Romana Kramaříka (i samotný pilot) opět odechnout. Oblet světa prvním českým sólovým letcem na malém jednomotorovém stroji úspěšně dospěl do šťastného finále.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 9. 2018 | Počet zobrazení: 363
 

Linde Ještěrka Cup 2018 už zná své vítěze

Na Letenské pláni v Praze proběhl o víkend v sobotu 8. září již 11. ročník populárního závodu řidičů vysokozdvižných vozíků „Ještěrka Cup“, který každoročně pořádá společnost Linde Material Handling ČR. Soutěžící řidiči, jejich fanoušci a příznivci „ještěrek“ strávili příjemný den s atraktivním programem.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 9. 2018 | Počet zobrazení: 182
 

Tatra se vrací na výsluní indického armádního trhu

V souvislosti se státní návštěvou indického prezidenta Rám Náth Kóvinda v ČR proběhlo v Praze ve dnech 7.-8. září Indické podnikatelské fórum. Zástupci kopřivnické automobilky Tatra Trucks na něm podepsali klíčové memorandum o porozumění s indickým státním podnikem BEML (Bharat Earth Movers Limited).

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 9. 2018 | Počet zobrazení: 186
 

Pokračování mise: Český lev v Lindberghových stopách - přes Atlantik

Mise Okřídlený lev, v jejímž rámci se aviatik Roman Kramařík pokouší jako první český pilot o oblet světa, má v palubním deníku další významný milník: úspěšný přelet Atlantického oceánu, poslední překážku před návratem na evropský kontinent (přes britské ostrovy) a zpět do Prahy, odkud před měsícem a půl startoval.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 9. 2018 | Počet zobrazení: 448
 

Nové UPS mají o 80 % nižší spotřebu

Společnost CyberPower uvádí na trh nové modely zdrojů nepřerušovaného napájení (UPS) řady UT určené pro domácnosti a malé kanceláře. Spínané jednofázové záložní zdroje UT650EG-FR/UT850EG-FR dokáží při výpadku síťového napájení udržet v provozu až tři připojená zařízení, např. počítače, malé servery, síťová úložiště NAS, bezpečnostní systémy apod. téměř půl hodiny.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 9. 2018 | Počet zobrazení: 211
 

Produkty Parker v zařízeních pro hypoxii

Partner společnosti Parker Hannifin, firma M-ex Production, výrobce membránových generátorů dusíku, rozšířila své portfolio o komplexní systémy HIGH LIVE pro normobarickou modifikaci atmosféry v obytných prostorách.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 9. 2018 | Počet zobrazení: 182
 

Acronis a Microsoft - strategické partnerství

Společnost Acronis ohlásila nové partnerství se společností Microsoft. Cílem je hlubší integrace produktů Acronis pro ochranu dat s cloudovými službami Microsoft Azure. Partnerství pomůže Acronisu rozšířit přístup do veřejného cloudu a poskytnout zákazníkům větší výběr zálohovacího úložiště i v situacích obnovy po havárii.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 9. 2018 | Počet zobrazení: 196
 

Young Energy Europe hledá žrouty energie

Průmysl se na tuzemské spotřebě energie podílí až 40 %, nejvíce ze všech sektorů. Snižování spotřeby je problém, který řeší řada podniků, trendem je trvale udržitelný energetický management. A právě na to je zaměřen i vzdělávací projekt Young Energy Europe, který 4. září spustila Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK).

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 9. 2018 | Počet zobrazení: 192
 

První autonomní tramvaj na světě

Společnost Siemens Mobility spolu s provozovatelem městské hromadné dopravy v německé Postupimi představí na letošním veletrhu InnoTrans první autonomní tramvaj. Testovací jízdy proběhnou na 6kilometrovém úseku v Postupimi.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 9. 2018 | Počet zobrazení: 206
 

Pokračování mise: Okřídlený lev míří přes Atlantik do finále

Český aviatik Roman Kramařík, který se jako první Čech pokouší o sólový oblet světa v malé jednomotorové Cessně, odstartoval v poledne 5. září (našeho času) z kanadského Halifaxu k přeletu Atlantiku. Zahájil tak poslední, nejnáročnější týden svého ambiciózního projektu, který by měl dospět do finále přistáním opět na domácí půdě v sobotu 8. září.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 9. 2018 | Počet zobrazení: 452