Kilogram v nové podobě

Od počátku předposledního květnového týdne má kilogram novou definici. O její změně (a dalších základních jednotek soustavy Mezinárodního systému jednotek SI, neboli Le Systéme International d’Unités) rozhodli loni zástupci zemí na konferenci Mezinárodního úřadu pro míry a váhy (BIPM), a platit začala letos o Světovém dni metrologie 20. května.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 5. 2019 | Počet zobrazení: 303
 

Nové pohyblivé přívody energií pro bezpečnou automatizaci

Moderní výroba se již bez robotů neobejde. Tento trend se nejvíce projevuje v automobilovém průmyslu. Pro lineární, portálové nebo průmyslové roboty o sedmi osách, je spolehlivý přívod energie a dat, a to i v omezených prostorech nebo na dlouhých pojezdech, naprosto klíčový.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 5. 2019 | Počet zobrazení: 245
 

Čas na nápravu má Česko jen do roku 2020

ČR dlouhodobě neplní evropské normy na kvalitu ovzduší v oblasti polétavého prachu, oxidu dusičitého či benzo(a)pyrenu. Čas na nápravu má jen do roku 2020, potom může být ČR udělena pokuta v řádu miliard Kč. Srovnatelná částka (3,345 mld. Kč) přitom MŽP chybí na dofinancování projektů na ekologizaci průmyslu, který je jedním z hlavních zdrojů znečištění.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 5. 2019 | Počet zobrazení: 263
 

Nikon uvolňuje pro modely Z 7 a Z 6 firmware verze 2.0

Společnost Nikon uvedla na trh firmware verze 2.0, který zvýší výkon fotoaparátů mirrorless kinofilmového formátu Nikon Z 7 a Nikon Z 6. Součástí aktualizace jsou funkce rozšiřující možnosti vizuální tvorby: Automatické zaostřování s detekcí očí, rozšíření pracovního rozsahu automatického zaostřování při nízkém osvětlení a přidání automatického řízení expozice během sériového snímání.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 5. 2019 | Počet zobrazení: 270
 

Antény pro optimální příjem DVB-T/T2 v HD

Nové venkovní aktivní antény Evolveo Jade 1 a Jade 2 jsou určeny pro optimální příjem signálu DVB-T/T2 v HD. Jsou vybaveny zesilovačem a zajišťují zisk 48 dBi. Oba typy mají i LTE/4G filtr. Antény jsou schopné přijímat nejen digitální ale i analogový signál.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 5. 2019 | Počet zobrazení: 271
 

IO-Link pro bezpečnostní světelné závory

Společnost Panasonic uvedla na trh IO-Link pro bezpečnostní světelné závory řady SF4D. Komunikační jednotka IO-Link umožňuje kontrolovat provozní stav a hodnoty nastavení bezpečnostních světelných závor SF4D. Vše probíhá vzdáleně prostřednictvím komunikace IO-Link.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 5. 2019 | Počet zobrazení: 248
 

Kbelské muzeum láká na novinky

Počátkem května se otevřelo Letecké muzeum Kbely do nové muzejní sezóny. V této již 51. sezóně čeká návštěvníky zrenovované letouny Phantom F-4, Suchoj Su-25, legendární Dakota DC-3 či první československý letoun Bohemia B-5. Nově je uspořádána i plocha věnovaná dopravním letounům.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 5. 2019 | Počet zobrazení: 273
 

Cena Gloria musaealis putovala do NTM

Národní technické muzeum získalo ve XVII. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis nejvyšší ocenění v soutěžní kategorii Muzejní počin roku 2018. Oceněno bylo za projekt Prezidentský vlak 2018, který NTM připravilo ve spolupráci s Národním dopravcem Českými drahami a se Železnicemi Slovenské republiky k 100. výročí vzniku Československé republiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 5. 2019 | Počet zobrazení: 260
 

Nedostatek lidí a vysoká fluktuace brzdí výzkum a vývoj v ČR

I když zahraniční firmy s oblibou otvírají svá vývojová centra v Česku, naráží na nedostatek expertů. Počet absolventů českých technický škol totiž stále klesá a situaci navíc komplikuje rostoucí fluktuace, která se v oblasti IT pohybuje na úrovni 15-20 %.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 5. 2019 | Počet zobrazení: 274
 

První skica nového SUV pro generaci mileniálů

Kia Motors odhalila první skicu svého nového malého SUV, který bude představen letos v létě. Nový model, jehož předobrazem byla studie Kia SP Signature Concept 2019, má nabízet prostornost a schopnosti klasického SUV v kompaktním formátu.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 5. 2019 | Počet zobrazení: 278