Flexibilitu retraku zajišťuje integrovaná nabíječka

Model ETV 216i, který Jungheinrich představil již v roce 2018, jako první retrak s plně integrovanou lithium-iontovou baterií, získal nově integrovanou nabíječku.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 5. 2020 | Počet zobrazení: 282
 

Pozvánka: NTM se otevírá 19. května

Národní technické muzeum se v úterý 19. května 2020 otevírá pro veřejnost. Provoz muzea v Praze na Letné je přizpůsoben současným podmínkám a NTM zve návštěvníky do muzea na bezpečnou prohlídku 9 expozic a 6 výstav.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 5. 2020 | Počet zobrazení: 303
 

Videostěny s nepostřehnutelným přechodem mezi displeji

Společnost Panasonic zahájila prodej svých vlajkových LCD displejů pro videostěny řady VF2, které zprostředkovávají takřka plynulý obraz díky nejužším rámečkům na trhu.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 5. 2020 | Počet zobrazení: 281
 

Vectron ve službách českých výzkumníků

Vlajková loď společnosti Siemens v oblasti lokomotiv – čtyřsystémová lokomotiva Vectron se může pochlubit již plnou tisícovkou vyrobených kusů. Jubilejní lokomotiva bude jezdit pro Dánské státní dráhy, celkově fungují tyto stroje u 50 zákazníkům z 16 zemí světa.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 5. 2020 | Počet zobrazení: 301
 

Speciální režim v Schill Dental Clinic

Výjimečná situace vyžaduje výjimečná řešení, proto Stomatologické centrum Schill Dental Clinic upravilo režim fungování svých ordinací tak, aby zajistilo bezpečné ošetření i v době extrémně náročné na hygienická opatření.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 5. 2020 | Počet zobrazení: 817
 

Systém opakovaného použití přispívá k větší bezpečnosti

V době epidemie musí průmyslové firmy i dílny nabídnout svým zaměstnancům vysoký stupeň bezpečnosti. Kromě vhodného ochranného oděvu, dezinfekčních prostředků, hygieny a čistoty ve výrobních halách by měly být bezpečné i nástroje a pomocné materiály, kterých se dotýkají.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 5. 2020 | Počet zobrazení: 275
 

Čechům chybí kvalifikace, firmy si přetahují cizince

Zájem o pracovníky ze zahraničí v českých firmách neklesá ani v době pandemie a rostoucí nezaměstnanosti. Hlavním důvodem je jejich kvalifikace, která českým zaměstnancům často chybí. Nedostatek českých lakýrníků, elektrikářů, mechaniků, svářečů či dokonce IT expertů firmy nejčastěji řeší náborem Ukrajinců.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 5. 2020 | Počet zobrazení: 274
 

Volvo bude vybaveno LiDARem

Automobilka Volvo Cars nastavuje nové bezpečnostní a technologické standardy díky partnerství s technologickou společností Luminar. Z partnerství vzešla percepční technologie LiDAR pro příští generaci vozů Volvo.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2020 | Počet zobrazení: 292
 

Showroom Citroën v novém kabátě

Nehledě na komplikovanou dobu dealeři dál věří značce Citroën, která loni oslavila 100 let od založení. Společnost City Car tak v Českých Budějovicích otevřela po omezeních provozu v souvislosti s koronavirem showroom, který prošel kompletní přestavbou i změnou designu.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2020 | Počet zobrazení: 268
 

Nová celoroční pneumatika Bridgestone

Bridgestone uvádí na trh druhou generaci celoroční cestovní pneumatiky Weather Control A005 EVO. Pneumatika poskytuje stejně jako předchůdce bezpečnou ovladatelnost a komfort po celý rok, ale díky modernizované konstrukci nabízí ještě lepší provozní vlastnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2020 | Počet zobrazení: 280