Luwex vybavil po Praze technologiemi i brněnský Primark

Nová pobočka irského módního řetězce Primark v brněnské Olympii má vytápění, vzduchotechniku i rozvody vody od společnosti Luwex. Ta klimatizací a chlazením vybavila i první obchod této značky otevřený loni v létě v Praze.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 9. 2022 | Počet zobrazení: 557
 

Zpátky do školy: Přeřaďte na Wi-Fi 6

Prázdniny pomalu končí a spolu s tím se zvyšují i potřeby domácností na pořádné připojení k internetu. Pokud ještě nemáte domácí bezdrátovou síť postavenou na Wi-Fi 6, možná vám přijde vhod informace, v jakých případech by se vám upgrade na novější standard hodil a co k němu budete potřebovat.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 9. 2022 | Počet zobrazení: 658
 

Přijďte se podívat, kde žil český Elon Musk

Spolupracoval s vynálezci Edisonem i Teslou, v Čechách soupeřil s Křižíkem a vsadil na střídavý proud. Nyní se nabízí možnost poznat příběh Emila Kolbena, českého Elona Muska prostřednictvím unikátní zážitkové jubilejní výstavy.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 9. 2022 | Počet zobrazení: 572
 

BASF spolupracuje na zachycování a ukládání uhlíku na lodích

Společnosti BASF a Samsung Heavy Industries (SHI) provedou společné posouzení proveditelnosti zachycování CO2 na palubě námořních plavidel pomocí „modré technologie“ BASF OASE pro spaliny aplikací.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 9. 2022 | Počet zobrazení: 544
 

Hyprostatik Schönfeld je nyní součástí skupiny SCHUNK

Společnost SCHUNK Group akvírovala německou firmu Hyprostatik Schönfeld specializující se na hydrostatické systémy, čímž se stala součástí této mezinárodní technologické společnosti, s níž firmu Schunk pojí dlouholeté vývojové partnerství.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2022 | Počet zobrazení: 612
 

Spolupráce na digitalizaci výroby elektrické Ariya

Společnost Siemens bude spolupracovat s automobilkou Nissan na konstrukci výrobních linek pro nový elektrický crossover Nissan Ariya. Výroba by měla probíhat v japonském závodu Nissan v Točigi.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2022 | Počet zobrazení: 587
 

Dachser vypustí na německé silnice své první vodíkové náklaďáky

Mezinárodní logistický provider Dachser pokračuje v praktických testech nákladních vozidel s nulovými emisemi a již zanedlouho plánuje nasadit do provozu v Německu dva kamiony na vodíkové palivové články (FCEV).

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2022 | Počet zobrazení: 625
 

Elvira představila 3D skenery

Společnost Elvira, zaměřená na oblast 3D technologií, představila ve svém showroomu kompletní portfolio 3D skenerů Scantech, které jsou nyní dostupné v Česku i na Slovensku.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 9. 2022 | Počet zobrazení: 706
 

První komerční kampusová 5G síť

Operátor T-Mobile poprvé nasadí svou 5G kampusovou síť v komerčním prostředí. Kompletní 5G infrastrukturu implementuje do logistického prostředí firmy Kvados, která dodává softwarová řešení pro oblast digitalizace podnikových procesů a automatizace se zaměřením na intralogistiku.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 9. 2022 | Počet zobrazení: 632
 

SPS se chystá na restart

Od 8. do 10. listopadu 2022 se bude na výstavišti v Norimberku po dvouleté covidovou pandemií vynucené přestávce opět konat mezinárodní veletrh průmyslové automatizace SPS. Představit jeho letošní ročník přijela do Prahy viceprezidentka Mesago Messe Frankfurt Sylke Schulz-Metzner.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 9. 2022 | Počet zobrazení: 1334