Elektrická letadla pro města

Japonská Toyota investovala 394 milionů dolarů do kalifornského startupu Joby Aviation, který se zabývá vývojem elektrických letadel eVTOL, neboli elektrická letadla připomínající drony. Tyto stroje představují novou naději na zlepšení poměrů v městské dopravě.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 2. 2020 | Počet zobrazení: 333
 

První tvarovka se zvukovou detekcí

Společnost Wavin představila novou sérii lisovacích tvarovek Wavin M5 s jedinečnou funkcí „acoustic leak alert”, která přináší nové standardy v oblasti spojování plastových rozvodů vody a topení.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 2. 2020 | Počet zobrazení: 326
 

Plug-in hybridní Grandland X míří na český trh

Nový plug-in hybridní model Opel Grandland X Hybrid4 se společně s novou Corsou-e podílí na elektrifikaci celého modelového portfolia značky Opel. Cílem je, aby sdo roku 2024 byla v každé modelové řadě nejméně jedna elektrická verze.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 2. 2020 | Počet zobrazení: 315
 

Chytrý dálkový ovladač

Evolveo uvádí na trh další ze své řady přijímačů pro nastupující formát DVB-T2 s podporou H.265/HEVC. Jde o set top box nové generace Omega II, který zajistí plynulý přechod na vysílání v novém formátu DVB-T2 s podporou YouTube.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 2. 2020 | Počet zobrazení: 352
 

Sluchátka nebo brýle s reproduktory?

Pokud patříte k lidem, kteří si nedokážou představit den bez oblíbené hudby, je tady zajímavá nabídka nejen sluchátek, ale i nová možnost v podobě speciálních brýlí s vestavěnými reproduktory a funkcí zvukové rozšířené reality.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 2. 2020 | Počet zobrazení: 317
 

Technologie BiCS5 3D NAND

Rozvoj výroby a nové technologie umožňují nový přístup ke škálovatelnosti 3D NAND. Společnost Western Digital úspěšně vyvinula svoji pátou generaci technologie 3D NAND s označením BiCS5 a tím potvrdila své čelní postavení v odvětví technologií u pamětí flash.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 2. 2020 | Počet zobrazení: 314
 

Nová šance pro autisty

S počátkem letošního roku vstoupil na český trh i nový přípravek, který může pomoci usnadnit život autistům – Neurax Biotic Spectrum je první psychobiotikum s prokázaným účinkem při poruše autistického spektra.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2020 | Počet zobrazení: 1238
 

Rok 2020 bude rokem inovací ve výrobě

Výzkum a vývoj v průmyslu čekají výzvy v podobě Smart technologií, umělé inteligence, ale také DevOps a Cloud. Firmy se budou snažit s pomocí moderních technologií získat více informací o provozu, zrychlit procesy, snížit náklady a vyvíjet lepší služby a produkty.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2020 | Počet zobrazení: 453
 

Reaktor nového typu VVER-TOI

V podniku Atommaš bylo dokončeno svařování spodní poloviny tlakové nádoby reaktoru nového typu. Jde o pilotní blok VVER-TOI, který se staví v jaderné elektrárně Kurská II.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2020 | Počet zobrazení: 414
 

FČOK udílela Ceny

Francouzsko-česká obchodní komora (FČOK) již po sedmé ocenila ojedinělé, inovativní a odpovědné firmy, které si zaslouží uznání a pozornost za originální podnikatelský příběh, pomoc potřebným a za společenskou odpovědnost jako součást byznys plánu a propagace dobrého jména Francie jako přirozená součást podnikání.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 2. 2020 | Počet zobrazení: 323