Škoda otevřela nové centrum pro stavbu prototypů

Vysoce moderní centrum pro stavbu zkušebních nosných konstrukcí a prototypů sdružuje veškeré výrobní kroky pod jednou střechou. Pro vývoj zkušebních vozů jsou k dispozici nejmodernější technologie, jako robotické stanice nebo prostory s virtuální realitou.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 1. 2021 | Počet zobrazení: 276
 

Evropská kvalita vyráběná v Číně

Čínská firma Wintec, člen skupiny společností Engel, rozšiřuje prodej vstřikovacích strojů t-win do Evropy. Tento krok zpřístupní velkoplošné stroje se dvěma deskami po celém světě.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 1. 2021 | Počet zobrazení: 304
 

Bezpečné servosystémy řady 1S

Společnost OMRON uvedla na trh nové servopohony a servomotory řady 1S, vybavené bezpečnostními funkcemi, které zajišťují bezpečnost obsluhy stroje, zkracují dobu uvedení do provozu a minimalizují prostoje stroje a výrobní ztráty.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 1. 2021 | Počet zobrazení: 285
 

Pět slabých míst home office

Práce z domova je v období současných omezení pro mnoho firem nutností. Dlouhodobě ale z masivního využívání homeworkingu mohou plynout problémy, které komunikaci výrazně zkomplikují. Některé z nich však mohou napravit chytré technologie.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 1. 2021 | Počet zobrazení: 291
 

CES 2021 – Yoga AIO 7 a nové monitory

Chytré technologie nám umožní přizpůsobit se současné situaci, aniž bychom se museli vzdát svého pohodlí. Společnost Lenovo představila na veletrhu CES řadu elegantních spotřebitelských produktů, které dokážou přiblížit zážitky naším potřebám.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 1. 2021 | Počet zobrazení: 271
 

CES 2021 – virtuální město budoucnosti

Globální společnost Bridgestone Corporation, zaměřená na poskytování vyspělých řešení pro trvale udržitelnou mobilitu, odhalila ve své digitální expozici na veletrhu CES interaktivní město Bridgestone World. Město ukazuje, jak inovace Bridgestone přispějí k trvale udržitelnější mobilitě budoucnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 1. 2021 | Počet zobrazení: 277
 

CES 2021 – ohebné displeje

V rámci veletrhu CES oznámila společnost TCL uvedení dvou průlomových produktů a nově definuje standardy pro mobilní zařízení. Jedná se o 17palcový tištěný rolovatelný displej OLED a 6,7palcový rolovatelný displej AMOLED.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 1. 2021 | Počet zobrazení: 276
 

Třetí studio Peugeot Design Lab

Své první designové studio určené pro externí zákazníky mimo automobilové odvětví – Peugeot Design Lab, založila značka Peugeot už v roce 2012. Po Šanghaji a San Francisku je to nyní již třetí studio, které otevřela pro zákazníky, tentokrát v brazilském São Paulo.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 1. 2021 | Počet zobrazení: 271
 

Zimní pláště Pirelli pro elektrokola

Na základě zkušeností z automobilového průmyslu přichází italský výrobce pneumatik Pirelli nově se specifickým zimním pláštěm vhodným pro městská a elektrická kola. Inovativní řešení má vyhovět zimním podmínkám ve městech a zaručit vysokou bezpečnost.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 1. 2021 | Počet zobrazení: 269
 

Zelenější přístup k vývoji pneumatik

Společnost Bridgestone se kromě utváření trvale udržitelné budoucnosti mobility prostřednictvím svých produktů zaměřuje ve stejné míře také na investování do zelenějších metod ve vývoji pneumatik.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 1. 2021 | Počet zobrazení: 278