Zájem o auta na plyn roste, jejich rodinu rozšíří i Škoda

Plyn jako palivo zažívá celosvětově velký rozmach. Poptávka po stlačeném zemním plynu (CNG) a zkapalněném zemním plynu (LNG) ve světě vzrostla mezi roky 2008 až 2013 o 220 % na 30,1 mld. m3. Na světě již jezdí 20 mil. CNG vozidel. 

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 4. 2014 | Počet zobrazení: 563
 

VŠTE otevřela v Táboře Centrum technických studií

Nejmladší veřejná vysoká škola v Česku, českobudějovická Vysoká škola technická a ekonomická (VŠTE), se rozrostla. Od konce února se její část nachází v Táboře, který se stal prvním městem, v němž VŠTE zřídila své Centrum technických studií. 

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 4. 2014 | Počet zobrazení: 587
 

Evropa zpřísňuje na letištích kontroly tekutin

Od února přibyly na letištích v EU detektory tekutin a gelů, které mají zabránit pronesení výbušnin a dalších nebezpečných látek do letadla.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 4. 2014 | Počet zobrazení: 592
 

Unikátní obří zásobníky na zemní plyn z Děčína

Děčínská společnost Chart Ferox dodá speciální obří zásobníky na zkapalněný zemní plyn (LNG) ropné společnosti Shell. Cena zásobníku o objemu milion litrů se pohybuje kolem jednoho milionu eur. 

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 4. 2014 | Počet zobrazení: 595
 

Na slovenské řízení letového provozu dohlíží technika z Pardubic

Letecký provoz nad územím Slovenska se za posledních 7 let zvýšil o více než čtvrtinu a nová situace si vyžádala vytvoření vhodných podmínek pro práci dispečerů a jejich kontrolu. 

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 4. 2014 | Počet zobrazení: 556
 

EU vidí perspektivu pro vývojáře v aplikacích pro mobily

Vytváření aplikací pro mobilní telefony a programů pro podobná zařízení přinese evropské ekonomice v roce 2018 kolem 63 mld. eur a zaměstná až 5 mil. lidí. Uvádí to studie, jejíž závěry v polovině února představila Evropská komise. 

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 4. 2014 | Počet zobrazení: 550
 

Efektivní fixace zboží v obalech - s pomocí strojově vyráběné papírové výplni

Na trhů obalů a balicích materiálů nalezneme širokou paletu různých produktů pro ochranu zboží v krabicích jako je např. bublinková fólie, polyesterové chipsy, proložky, ochranné profily či vlnitá lepenka popř. balicí papír v rolích. Jaký typ si však vybrat....

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 3. 2014 | Počet zobrazení: 750
 

Plastové peníze - další průlom v britských tradicích

K dalším, pro mnohé možná překvapivým oblastem, kde plasty nahrazují používání tradičních materiálů, patří finanční sektor. Řada zemí už přistoupila k obměně papírové měny plastovými bankovkami a nyní se k nim přidala i konzervativní Velká Británie.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 3. 2014 | Počet zobrazení: 757
 

Atom ve službách polární dopravy

Na severním pólu stanulo kromě vědeckých expedic zatím jen málo lidí. Jedním z nich je Valentin Davydjanc, kapitán největšího jaderného ledoborce na světě “50 let vítězství”, který dopravil na severní pól jednu ze 14 oficiálních olympijských pochodní. Ta je po dobu ZOH 2014 v Soči vystavena v Národním technickém muzeu v Praze.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 3. 2014 | Počet zobrazení: 733
 

Westinghouse se v Bulharsku přiblížil výstavbě jaderné elektrárny AP1000

Společnosti Westinghouse Electric a Toshiba uvítaly rozhodnutí společnosti Bulgarian Energy Holding EAD (BEH EAD) zahájit exkluzivní jednání s cílem přiblížit možnost výstavby reaktoru AP1000 jako 7. bloku bulharské jaderné elektrárny Kozloduj.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 3. 2014 | Počet zobrazení: 696