O logistice na Pyrenejském poloostrově

Pro své obchodní partnery uspořádal logistický provider DACHSER Czech Republic setkání na téma Logistika na Pyrenejském poloostrově. Ve spolupráci s kolegy ze španělského Azkar DACHSER Group prezentoval zástupcům českých firem specifika logistiky v tomto vzdáleném regionu i exportní možnosti z České republiky směrem do Španělska.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 10. 2015 | Počet zobrazení: 255
 

Svět rychlých kol se představí na ČVUT

I v Česku se vyrábějí závodní vozy, a příležitost seznámit se blíže se světem kolem nich se nabízí v Praze v pondělí 12. října. Konstruktérské studentské týmy eForce Prague Formula z Fakulty elektrotechnické ČVUT a CTU CarTech z Fakulty strojní ČVUT spojily své síly a společně se představí v pondělí 12. 10. 2015 na akci „Den s formulemi ČVUT 2015“.  

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2015 | Počet zobrazení: 274
 

Z Paříže do Bordeaux v automatickém režimu

Počátkem října absolvoval jeden ze čtyř automaticky řízených vozů skupiny PSA cestu po dálnici z Paříže do Bordeaux, aby se zde zúčastnil světového kongresu Intelligent Transport Systems (ITS), který probíhá od 5. do 9. října.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 10. 2015 | Počet zobrazení: 230
 

Studenti mohou pomoci řešit budoucnost měst a získat 25 tisíc eur

Společnost Ericsson otevřela registraci do celosvětové mezinárodní soutěže Ericsson Innovation Awards 2016 (EIA), do níž se mohou zapojit i studenti z ČR, a která jim umožňuje rozvíjet ve spolupráci s experty firmy nápady na zajímavé kreativní projekty. Tématem letošního ročníku je „Budoucnost městského života“.  

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 10. 2015 | Počet zobrazení: 212
 

Univerzální posunovací lokomotiva CZ LOKO může zamířit na polský trh

Akciová společnost CZ LOKO získala na podzim letošního roku schvalovací protokol Drážního úřadu Polské republiky pro provoz komplexně modernizované lokomotivy řady 741.7 určené k posunovací a traťové službě na tamních železničních tratích. Novinka českého výrobce lokomotiv tak může po tříletém úsilí jezdit i na tratích našich severních sousedů.  

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 10. 2015 | Počet zobrazení: 254
 

Budějovický Budvar slaví - 120. výročí

Letos, konkrétně 7. října, si Budějovický Budvar připomíná 120. výročí svého založení. První várku piva o objemu 200 hektolitrů uvařil v tento den první budvarský sládek Antonín Holeček. Bylo to přesně v pondělí 7. října 1895. Historicky desátý budvarský sládek Adam Brož uvařil ke 120. výročí první várky piva limitovanou edici nefiltrovaného kvasnicového ležáku. 

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 10. 2015 | Počet zobrazení: 224
 

Finsko připravuje stavbu nové jaderné elektrárny

V červenci byly zahájeny přípravné práce v místech budoucí finské JE Hanhikivi, kterou bude provozovat tamní soukromá společnost Fennovoima. Elektrárna umístěna na mysu Hanhikivi bude vybavena ruským reaktorem VVER-1200 na základě projektu AES-2006. 

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 10. 2015 | Počet zobrazení: 265
 

Ocenění za spolehlivost pro Dachser

Lufthansa Cargo vyznamenala obchodní oblast Dachser Air & Sea Logistics oceněním Lufthansa Cargo Quality Award 2014 za vynikající kvalitu tohoto logistického providera v regionech Evropa a Afrika, které je synonymem pro nejvyšší spolehlivost v rámci celého konkurenčního prostředí v logistice.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 10. 2015 | Počet zobrazení: 269
 

Foxconn hodlá v ČR investovat další miliardy

Tchajwanský výrobce elektroniky Foxconn zvažuje do svých závodů v Pardubicích, kde vyrábí notebooky a tablety a Kutné Hoře, kde montuje počítačové servery, vložit další miliardové investice. 

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 10. 2015 | Počet zobrazení: 223
 

Škoda rozšiřuje své výzkumné impérium

Škoda Auto začala v Mladé Boleslavi s výstavbou nového emisního centra, které bude součástí loni otevřeného motorového centra. Spolu s mateřským koncernem Volkswagen investuje na vlastní stavbu, technologie a zařízení pracovišť přes 300 mil. Kč.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 10. 2015 | Počet zobrazení: 199