CHEP posiluje své logistické aktivity ve střední a východní Evropě

Společnost CHEP, hlavní globální poskytovatel řešení pronájmu palet a kontejnerů, bude dodavatelem pro firmu Procter & Gamble, která přechází v regionu střední a východní Evropě ze systému výměny palet z bílého dřeva na systému pronájmu palet a kontejnerů společnosti CHEP, která bude pro P&G zajišťovat ročně přibližně dva miliony palet Nová strategická spolupráce se týká Bulharska, Rumunska, Chorvatska, Srbska, Baltských zemí – Estonska, Lotyšska a Litvy – a také dalších sedmi zemí střední a východní Evropy, do nichž ohlásila společnost CHEP expanzi v listopadu 2011 v souladu s potřebami zákazníků a s plány růstu.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 10. 2012 | Počet zobrazení: 558
 

Samsung a Osram urovnaly spor o technologii LED

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 10. 2012 | Počet zobrazení: 681
 

Mohelničtí studenti mají novou učebnu programování obráběcích strojů

V rámci oslav 60. výročí svého založení se podařilo Střední škole technické v Mohelnici výrazným způsobem zlepšit podmínky pro studium.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 10. 2012 | Počet zobrazení: 662
 

Jeden musí z kola ven - ČEZ vyřadil Arevu z tendru na dostavbu Temelína

Z tendru na dostavbu 3. a 4. bloku JE Temelín vypadl jeden z uchazečů. Francouzská společnost Areva nesplnila podle vyjádřeníé zadavetele podmínky tendru a ze soutěže byla vyřazena francouzská společnost Areva. O dostavbu Temelína se tak utkají projekty pouze dvou zájemců: americko-japonské firmy Westinghouse, která nabízí AP-1000 a česko-ruské konsorcium Mir-1200, sdružující firmy Škoda JS, Atomstrojexport a Gidropress, s nabídkou reaktoru vycházejícího z vylepšené technologie VVER.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2012 | Počet zobrazení: 664
 

V Praze se sejde elita jaderného průmyslu

Ve dnech 9. A 10. října proběhne v Praze prestižní Mezinárodní konference a výstava. ATOMEX - Evropa 2012 - Středoevropské fórum jaderného průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 9. 2012 | Počet zobrazení: 655
 

Snímače NanoView dokážou detekovat i průhledné objekty

Moderními čtyřmi řadami snímačů, které jsou schopné detekovat objekty bez ohledu na barvu a texturu materiálu, odrazivost, kontrast nebo tvar povrchu, si obohatila své portfolio společnost Eaton Corporation, výrobce a distributor elektrotechnického zařízení. 

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 9. 2012 | Počet zobrazení: 727
 

Pražská centrála Galilea zahájila provoz

ve středu 1 září zahájilo v Praze oficiálně svůj provoz administrativní centrum evropského globálního navigačního satelitního systému Galileo (GSA). Hlavním úkolem pražské centrály je ve spolupráci s Evropskou komisí (EK) a Evropskou vesmírnou agenturou koordinovat realizaci evropského systému Galileo.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2012 | Počet zobrazení: 722
 

Společnost ZTE se stala pátým největším výrobcem smartphonů

Čínský výrobce chytrých telefonů a tabletů, společnost ZTE, poprvé vstoupila mezi pět největších globálních hráčů v segmentu smartphonů. Vyplynulo to z nově zveřejněných údajů mezinárodní analytické společnosti International Data Corporation (IDC). 

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2012 | Počet zobrazení: 1510
 

ZAT otevřel pobočku na Slovensku, další bude na Kubě

Příbramská společnost ZAT, která už přes půl století působí v oblasti dodávek řídicích systémů pro energetiku, dopravu a průmyslové procesy u nás i v zahraničí otevřela v létě novou pobočku ve slovenské Trnavě.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2012 | Počet zobrazení: 721
 

Dohoda o spolupráci v oblasti lehkých užitkových vozů v Evropě

Toyota Motor Europe a PSA Peugeot Citroën oznámily novou dohodu o spolupráci v oblasti lehkých užitkových vozů v Evropě. PSA Peugeot Citroën bude Toyotě dodávat vozy střední velikosti, které se budou v Evropě prodávat pod značkou Toyota.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2012 | Počet zobrazení: 674