Škoda dodá nové vlaky na Slovensko

Ostravská Škoda Vagonka, která v uplynulých letech dodala na Slovensko 20 elektrických jednotek, dodá pro slovenského státního dopravce Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) osm třívozových pantografů. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2014 | Počet zobrazení: 707
 

V Pekingu vzniklo nové česko-čínské centrum pro nanovlákna

V pekingském Future Technology City bylo v závěru loňského roku v rámci programu česko-čínské spolupráce v oblasti vývoje nanovláken otevřeno unikátní vývojové centrum GD Nanodec. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2014 | Počet zobrazení: 672
 

Celý Chrysler už patří Fiatu

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2014 | Počet zobrazení: 682
 

Changhong začal v Česku vyrábět 4K televize

Čínský výrobce spotřební elektroniky, společnost Changhong, zahájila ve své české továrně v Nymburce výrobu prvních 4K televizorů, a jejich dodávky i na český trh. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2014 | Počet zobrazení: 744
 

Flextronics pomůže startupům s testováním a prototypy

Globální výrobce elektroniky Flextronics se stal partnerem českého podnikatelského akcelerátoru StarCube provozovaného Jihomoravským inovačním centrem (JIC).

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2014 | Počet zobrazení: 702
 

Novou trasu metra odvětrává ZVVZ Milevsko

Na větrání nové trasy A metra v Praze se podílí akciová společnost ZVVZ Machinery, součást holdingu ZVVZ Group, která s hlavním dodavatelem technologie podepsala smlouvu na dodávku 11 ks ventilátorů APWR o průměru 1760 mm a výměnu dalšího ventilátoru ve strojovně Dejvická. 

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 1. 2014 | Počet zobrazení: 810
 

Češi se budou podílet na vývoji evropského UAV a amerického suborbitálního stroje

Na pravidelném zasedání Rady pro zahraniční věci EU, kterého se účastnili ministři zahraničí a obrany členských zemí Unie byl v listopadu mj. podepsán dokument o přistoupení ČR k programu Evropské obranné agentury (EDA) zaměřenému na vývoj evropského bezpilotního letounu, který je v EU pokládán za strategický projekt. 

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 1. 2014 | Počet zobrazení: 765
 

CERN bude spolupracovat s technickou univerzitou v Plzni

Fakulta elektrotechnická Západočeské univerzity v Plzni uzavřela v říjnu smlouvu o spolupráci s Evropskou organizací pro jaderný výzkum (CERN), jedním z největších a světově nejuznávanějších výzkumných center, které v současnosti provozuje nejvýkonnější urychlovač světa - Large Hadron Collider (LHC). 

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 1. 2014 | Počet zobrazení: 806
 

ABB a ZČU umožní vyučovat moderní řídicí systémy

Fakulta elektrotechnická Západočeské univerzity v Plzni a společnost ABB otevřely novou laboratoř výkonové elektroniky se zaměřením na regulaci a řízení, která bude využívána při výuce předmětů Průmyslová elektrotechnika a mechatronika, Aplikovaná teoretická elektrotechnika a Regulační technika. 

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 1. 2014 | Počet zobrazení: 764
 

V Rusku začalo spouštění reaktoru na bázi rychlých neutronů

Ve městě Zarečnyl ve Sverdlovské oblasti bylo na Bělojarské jaderné elektrárně (BJE) koncem roku 2013 zahájeno fyzikální spuštění reaktoru BN 800 na bázi rychlých neutronů. Jde o reaktor 4. generace s chladícím médiem v podobě tekutého sodíku.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 1. 2014 | Počet zobrazení: 833