Nový web mapuje využití zemního plynu v dopravě

Zóna alternativních pohonných hmot získala další impuls v podobě nového webu www.cngplus.cz a newsletteru CNG+. Za projektem stojí ET Biogas, jeden ze členů národní technologické platformy Asociace NGV (Natural Gas Vehicle), podporující dopravu na stlačený zemní plyn a biometan. 

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2013 | Počet zobrazení: 721
 

Ventilové terminály pro průmyslová odvětví VTOC

Playing it safe in the industries of the future

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 2. 2013 | Počet zobrazení: 731
 

Zájem o IT obor neutuchá

Termín podání přihlášek na střední školy je až za pár měsíců, ale žáci, ale hlavně jejich rodiče už nyní bedlivě sledují, kde by se mohli jejich potomci uplatnit. Mnozí ze školáků se chtějí realizovat v IT oboru, kvůli možnému výdělku i proto, že obor stále více a více prorůstá do všech oblastí lidské činnosti. 

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 1. 2013 | Počet zobrazení: 749
 

Největší autosalon Peugeot v ČR

Počátkem letošního ledna otevřela společnost Domanský s.r.o. provoz největšího autosalonu značky Peugeot v České republice - Centrum Peugeot Černý Most. Po pobočkách ve Stodůlkách, Zdibech a Kyjích jde již v pořadí o čtvrté prodejní místo tohoto dealera Peugeotu v Praze. 

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 1. 2013 | Počet zobrazení: 801
 

Poslední model LFA

V polovině prosince loňského roku vyjel z výrobních prostor TMC závodu Motomachi poslední model Lexus LFA. Šlo o plánovaný pětistý kus supersportů LFA. Lexus tímto uzavřel jednu ze svých klíčových kapitol, díky které se podařilo změnit způsob, jakým zákazníci vnímají a chápou tuto automobilovou značku.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 1. 2013 | Počet zobrazení: 774
 

Dohoda o zavedení nových technologií pro komunikaci mezi auty

Volvo Car Corporation podepsala s členy konsorcia CAR 2 CAR Communication Consortium memorandum o porozumění o zavedení společné technologie pro komunikaci mezi automobily v roce 2016.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 1. 2013 | Počet zobrazení: 769
 

Moderní výzkumné a vzdělávací centrum v Plzni

Fakulta aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni v polovině října oficiálně zahájila jednu z největších investic v historii ZČU. 

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 1. 2013 | Počet zobrazení: 725
 

Biotechnologie vyvinutá v ČR řeší problém s odpadním fritovacím olejem

Založením pobočky v Číně přináší česká firma Nafigate, která se zabývá vývojem a zaváděním nanovlákenných technologií, na tamní trh revoluční biotechnologii, která umožňuje přeměnit odpadní fritovací olej na polymer, vstupní surovinu pro výrobu bio plastových výrobků.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 1. 2013 | Počet zobrazení: 749
 

Nový operační systém pro maximální bezpečí externích zařízení

Společnost Fortinet uvádí na trh FortiOS 5.0, který charakterizuje jako nejpokročilejší operační systém na světě. Nabízí vyšší úroveň bezpečnosti, maximálně samostatné rozhodování a lepší řízení stejně jako vyšší ochranu před dnešními hrozbami. Umožňuje lépe chránit soukromá zařízení, která jsou do sítí či systémů připojována jednotlivými uživateli (BYOD, Bring Your Own Device). Toto řešení obdrželo jako jediné ze 30 dalších přes 90 % v prestižních testech Virus Bulettinu.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 12. 2012 | Počet zobrazení: 764
 

Řídicí relé pro průmyslová prostředí komunikuje přes bluetooth

S bluetooth adaptérem easy800 může být v průmyslových prostředích překonána vzdálenost až 10 m mezi adaptérem a notebookem. Vyplatí se i při umístění relé na nepřístupných a nebezpečných místech. 

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 11. 2012 | Počet zobrazení: 589