Na skleničku do robotického baru

Díky speciálnímu příslušenství může neúnavný barman nalít až 20 sklenic piva za minutu – bez rozlití jediné kapky. V plně automatickém barmanském a míchacím systému připravuje robot KUKA nápoje přesně stejně jako člověk.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 8. 2020 | Počet zobrazení: 308
 

Plnicí hubice měří až 25 metrů

Litoměřická strojírenská společnost Hennlich sestrojila plnicí hubici dlouhou přes 25 metrů. Zařízení určené na nakládku velkých nákladních lodí směřuje do Maroka ke společnosti OCP, jednomu z největších světových výrobců fosfátů.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 8. 2020 | Počet zobrazení: 296
 

Dezinfekční Čistič Viktor pracuje na bázi MiR

Společnost Amtech představila nový produkt Čistič Viktor, automatického dezinfekčního robota určeného k dezinfekci vzduchu a povrchů a likvidaci virů, bakterií, plísní a dalších patogenů včetně koronaviru COVID-19. Řešení je postaveno na bázi autonomního mobilního robota MiR100.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 8. 2020 | Počet zobrazení: 298
 

Pohodlnější a rychlejší ovládání chytrých zařízení

Evolveo FlyMotion D1 je bezdrátová gyroskopická myš s 6osým měřením pohybu a klávesnicí, která zajistí pohodlnější a rychlejší ovládání chytrých zařízení, jako jsou multimediální centra s Androidem, Smart TV, mini počítače (HTPC), projektory, All-in-one PC/TV apod.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 8. 2020 | Počet zobrazení: 310
 

ZenFone 7 s trojitým otočným fotoaparátem

Vlajkové modely společnosti Asus, smartphony ZenFone 7 Pro a ZenFone 7, nabízejí hned tři objektivy, které lze využívat jako zadní (hlavní) i přední fotoaparát. Otočný modul obsahuje primární fotoaparát Sony IMX686 s rozlišením 64 Mpx a 12Mpx ultra širokoúhlý fotoaparát se senzorem IMX363 a teleobjektiv s rozlišením 8 Mpx.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 8. 2020 | Počet zobrazení: 289
 

Odolné microSD karty pro AI a chytré 4K video

S nástupem umělé inteligence (AI) a rozlišením 4K u chytrých kamer se zvyšuje požadavek na úložnou kapacitu přímo v kamerách. Dnešní bezpečnostní kamery ve městech pořizují často nepřetržitý záznam ještě v rozlišení 1080p. Budoucnost je však jiná.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 8. 2020 | Počet zobrazení: 316
 

Kompaktní průmyslové počítače šetří náklady i prostor

Společnost Rockwell Automation nedávno oznámila dostupnost boxových počítačů nové průmyslové řady Allen-Bradley VersaView 6300 a tenkých klientů, nabízejících výpočetní výkon v kompaktních, odolných a cenově dostupných sestavách.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 8. 2020 | Počet zobrazení: 292
 

Digitální dvojče zajišťuje čistou vodu

Technická univerzita v Berlíně zkoumá řešení, která dokážou současné městské vodovodní a kanalizační systémy více zefektivnit. Do vývoje začleňuje digitální systémy Siemens včetně řešení pro digitální dvojče.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 8. 2020 | Počet zobrazení: 281
 

Sjednoťte si zámky doma i na chalupě

Každý z nás určitě někdy zažil horké chvilky, když se ztratí svazek klíčů od domácnosti. A pokud máte potomka, kvůli kterému už jste několikrát museli měnit vložku, měli byste vyzkoušet systém hlavního a generálního klíče.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2020 | Počet zobrazení: 322
 

Program na podporu výzkumu průmyslového zabezpečení

Průmyslové organizace neustále čelí hrozbám, které útočí na jejich řídicí průmyslové systémy (ICS). Společnost Kaspersky spustila specializovaný program, který má pomoci institucím lépe se orientovat a porozumět nejnovějším a nejčastějším kyberhrozbám zaměřeným na průmysl.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2020 | Počet zobrazení: 297