IT FORUM 2014 bude zaměřeno hlavně na plasty

Ve dnech 14. a 15. října 2014 pořádá společnost TD-IS další ročník tradiční konference IT Forum věnující se zejména podnikovým aplikacím pro výrobní firmy. 

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2014 | Počet zobrazení: 351
 

Janez Puhar - jako první na světě vytvořil fotografii na skle

Národní technické muzeum (NTM) společně s Velvyslanectvím Slovinské republiky v Praze zvou na výstavu, připomínající nedoceněnou osobnost slovinského vynálezce Janeze Puhara, od jehož narození 26. srpna letošního roku uplyne 200 let. Výstava bude otevřena od 5. září do 17. listopadu 2014. 

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 8. 2014 | Počet zobrazení: 372
 

Společný projekt MESING a ÚPT AV ČR získal letošní výroční cenu ELA za inovace

Toto ocenění získal unikátní automat na bezkontaktní kalibraci koncových měrek. Automat vznikl v rámci projektu MPO 2A - 1TIP1/127 „Výzkum diagnostiky koncových měrek pro přesné strojírenství“. Vedle firem MESING a ÚPT AV ČR participoval na vývoji i ČMI.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2014 | Počet zobrazení: 388
 

Český systém zpracování starého raketového paliva míří do USA

Česká firma Eruca Technologies, která se zabývá ekologickým zpracováním použitého raketového paliva, uzavřela smlouvu s americkou společností Ridge Global, zaměřenou na podporu firem s inovativními technologiemi, o spolupráci a výrobě na americkém trhu. 

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2014 | Počet zobrazení: 399
 

Nahradí dolar v ruské ekonomice v čínské jüany?

Ruské podniky se zřejmě začaly připravovat na změnu smluv a místo amerických dolarů v nich jako s vypořádací měnou počítají s měnami jiných zemí, jako např. čínským jüanem či jinými asijskými měnami. 

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2014 | Počet zobrazení: 388
 

EU a Jižní Korea budou spolupracovat na sítích 5G

Evropská komise se s Jižní Koreou dohodla na společném vývoji technologií pro chytré mobilní sítě páté generace, 5G. Evropská komisařka pro digitální agendu Neelie Kroes a jihokorejský ministr pro vědu, IT a budoucí plánování Mun-Kee Choi podepsali v polovině června Společnou deklaraci o strategické spolupráci v informačních technologiích a sítích 5G. 

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2014 | Počet zobrazení: 381
 

Logistické technologie - první magisterské studium na VŠTE

Jde o historicky první magisterský obor, který se bude studovat na Vysoké škole technické a ekonomické (VŠTE) v Českých Budějovicích. V listopadu loňského roku o tom rozhodla Akreditační komise a v letošním březnu souhlas udělilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.   

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2014 | Počet zobrazení: 344
 

Škoda má nové centrum pro vývoj a testy motorů

Automobilka Škoda Auto otevřela v Mladé Boleslavi v těsném sousedství svého technického vývojového centra Česana nové výzkumné středisko pro testování motorů. Po dosavadním zkušebním provozu by měla začít naplno fungovat do konce letošního roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2014 | Počet zobrazení: 368
 

ArcelorMittal zahájil na Moravě výrobu speciální oceli

Válcovna plechu ArcelorMittal Frýdek-Místek, dceřiná společnost huti ArcelorMittal Ostrava, přichází na trh s novým produktem – vysokouhlíkatou ocelí. Ta je oproti běžné oceli pevnější a tvrdší a uplatnění nachází zejména tam, kde se vyžaduje odolnost proti namáhání v ohybu. 

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2014 | Počet zobrazení: 369
 

Do konce roku může v ČR fungovat až 80 CNG stanic

Od začátku roku u nás přibylo 1 200 CNG vozidel. Stejně tak roste i prodej CNG, v minulém roce dosáhl rekordních 22 mil. m3, což byl meziroční nárůst 45 %. „Tankovat“ CNG mohou motoristé dnes na 56 veřejných plnicích stanicích, ale jak říká Zdeněk Prokopec, předseda představenstva Asociace NGV, do konce roku by jich mohlo být v ČR až 80. 

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 8. 2014 | Počet zobrazení: 456