Nové dealerství Nissan v Karlových Varech

V autosalonu AUTOBOND Group v Karlových Varech se počátkem září otevřelo další významné dealerství značky Nissan v ČR. Tentokrát jde již o osmý článek v rozšiřující se prodejní síti Nissan v České republice. Nissan předpokládá v tomto fiskálním roce otevření ještě dalších čtyř nových dealerství.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 9. 2013 | Počet zobrazení: 767
 

Výstava Elektřina a její přístroje

Od 2. září 2013 probíhá v budově Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze v dejvickém vysokoškolském areálu výstava Elektřina a její přístroje. Malá výstava vznikla ve spolupráci s Národním technickým muzeem a připomíná stěžejní technické momenty, které zásadním způsobem ovlivnily další široký a rychlý rozvoj elektrotechnických oborů a jejich směřování k současnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 9. 2013 | Počet zobrazení: 744
 

Solární zásuvka na okno

Přenosnou zásuvku, kterou stačí jen přisát na okno a hned získává energii ze slunce, vymysleli vývojáři studia Yanko design. 

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 9. 2013 | Počet zobrazení: 808
 

Nejvýkonnější superpočítač světa má nyní Čína

Náskok Číny před dosud dominantními USA v oblasti IT dokumentuje nejen pozice největšího počítačového trhu světa, ale nyní už i jedničky na žebříčku světových superpočítačů, odkud Říše středu sesadila Spojené státy na druhou pozici. 

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 9. 2013 | Počet zobrazení: 798
 

Povede transsibiřská železnice přes Slovensko do Rakouska?

Širokorozchodná transsibiřská železniční trať se v budoucnu možná prodlouží přes Ukrajinu a Slovensko až do Vídně. Dohodu o porozumění o tomto projektu podepsali Ředitelé železničních společností z Ruska, Ukrajiny, Slovenska a Rakouska. 

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 9. 2013 | Počet zobrazení: 822
 

KOVOSVIT i přes celorepublikovou nezaměstnanost nabírá zaměstnance

Nové obchodní příležitosti firmy KOVOSVIT MAS sebou přinesly i rozšiřování výroby a nutnost pokrytí výrobních kapacit. Od začátku letošního roku proto přijali více než 90 zaměstnanců, což v celkovém objemu činí téměř 15 %.  

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 9. 2013 | Počet zobrazení: 805
 

CSI Lifecycle spouští recyklační centrum ICT

Vyřadit počítače s citlivými daty v souladu s bezpečnostními předpisy představovalo pro firmy dosud značný oříšek. Nyní však mohou ICT techniku odevzdat do CSI Lifecycle Europe, specializovaného recyklačního centra v Bratislavě, které je k dispozici všem firmám ze středoevropského regionu, jež kladou důraz na bezpečnou likvidaci výpočetní techniky. 

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 9. 2013 | Počet zobrazení: 770
 

Podzimní škola základů elektronové mikroskopie

V Brně se v říjnu uskuteční již šestý ročník Podzimní školy základů elektronové mikroskopie. Tento obor představuje špičkovou technologii, která již dnes tvoří nepostradatelnou součást mnoha vědních, ale také průmyslových oborů a zaujímá jednu z předních pozic mezi nejrychleji se rozvíjejícími druhy průmyslu v ČR, soustředěných do brněnské metropole. 

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 9. 2013 | Počet zobrazení: 764
 

Hledají se noví Křižíkové a Edisoni

Televizní kanál Viasat Explorer spustil, ve spolupráci s UPC ČR, Technickou univerzitou Liberec a Českým svazem vynálezců a zlepšovatelů, veřejný projekt Hledáme vynálezce! Cílem společensky prospěšného projektu je nalézt a finančně odměnit nejzajímavější nápady, vynálezy a zlepšováky a umožnit tak jejich autorům dokončení, či vylepšení díla, nebo přímo jeho uvedení na trh. 

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 9. 2013 | Počet zobrazení: 770
 

Peugeot Professional Roadshow 2013

Peugeot Česká republika ve spolupráci se sítí svých koncesionářů pořádá již třetím rokem po sobě Raodshow, na které se ve dnech od 3. do 24. 9. 2013 představí kompletní řada lehkých užitkových vozů včetně nejrůznějších kombinací, verzí a úprav. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 9. 2013 | Počet zobrazení: 738