Externí odolný superdisk

Pokud jste zvyklí pracovat s notebookem ve vaně nebo v drsnějších přírodních podmínkách, tohle by se vám mohlo hodit. První odolný externí 3D NAND SSD disk s ochranou IP68 proti prachu a vodě a s armádním standardem odolnosti proti nárazu je tady – pozoruhodnou novinku představila na českém trhu společnost ADATA Technology.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 11. 2016 | Počet zobrazení: 132
 

Unikátní převodovka z Česka

V rámci projektu podpořeného TA ČR v Programu na podporu aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje ALFA se firma Wikov Gear spojila s Výzkumným a zkušebním ústavem v Plzni a s výzkumným centrem Nové technologie při Západočeské univerzitě a výsledkem je konstrukce prototypu rychloběžné převodovky se segmentovými ložisky.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 11. 2016 | Počet zobrazení: 145
 

Unikátní vědecké centrum na ČVUT

Vědci z Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze založili výzkumné centrum Artificial Intelligence Center (AI Center). Středisko, které navazuje na činnost Centra agentních technologií při katedře počítačů, je financováno z amerických vládních agentur, projektů agentury GAČR, evropských výzkumných projektů, ale i od průmyslových partnerů, jako jsou např. CISCO Systems, Google, Foxconn nebo Procter & Gamble

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 11. 2016 | Počet zobrazení: 119
 

Hyundai otevřel veřejnou čerpačku na vodík

Společnosti Hyundai Motor a Air Liquide zahájily provoz veřejné vodíkové čerpací stanice u evropské centrály automobilky v německém Offenbachu. Díky technologii vyvinuté společností Air Liquide mohou řidiči elektromobilů s palivovými články, jako je Hyundai ix35 Fuel Cell, natankovat své vozy do maximální kapacity za rekordních 3 až 5 minut.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 11. 2016 | Počet zobrazení: 117
 

Ford pojede do Dakaru s Martinem Prokopem

Historicky nejúspěšnější český rallyový jezdec, mistr světa 2009 v kategorii JWRC a dlouhodobý účastník světového soutěžního šampionátu s vozem Ford Fiesta RS WRC, Martin Prokop, vyrazí na nadcházející Rally Dakar 2017 se zcela novým vozem Ford F-150 Raptor.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 11. 2016 | Počet zobrazení: 99
 

Chytrá konektivita Seatu

Automobilka Seat představila model Ateca s chytrou městskou konektivitou pro snadné vyhledávání volných parkovacích míst. Jde o koncept budoucnosti. Prototyp Ateca Smart City Car s chytrou městskou konektivitou přijímá informace ze svého okolí prostřednictvím senzorů a sdílí je s ostatními uživateli aplikace Parkfinder, která je plodem vývoje společnosti Seat a výzkumného a inovačního centra CARNET v Barceloně.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 11. 2016 | Počet zobrazení: 97
 

ČVUT nabídne program pro studenty i pedagogy

Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze pořádá v pátek 25. listopadu od 8.30 h Den otevřených dveří. Během akce, která se již tradičně koná jak v sídle fakulty v pražských Dejvicích, tak i v budově na Karlově náměstí, budou představeny nejen možnosti studia, ale i špičkové laboratoře a projekty. Tentokráte není akce určena jen pro zájemce o studium: Pro středoškolské učitele je připraven seminář o výukové platformě Nucleo.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 11. 2016 | Počet zobrazení: 164
 

Superkupé GT-R NISMO už v prodeji

Vlajková loď automobilky Nissan - model GT-R NISMO - vrcholný model řady GT-R, se na evropských trzích se začal prodávat od 1. listopadu 2016. V České republice se poprvé ukázal v dealerství AutoBond Group v pražských Vysočanech. A nyní je známá i jeho cena...

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 11. 2016 | Počet zobrazení: 104
 

Osobní asistent Volvo bude usnadňovat život

Automobilka Volvo přichází se sliby, že s uvedením jejího osobního asistentu, který se stane nedílnou součástí mobilní platformy Volvo On Call, už nebudou uživatelé nikdy muset zastavovat na čerpací stanici, jezdit do myčky ani vozit svůj vůz do servisu.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 11. 2016 | Počet zobrazení: 92
 

První test doručování zásilek dronem u nás

Jako první český e-shop otestuje Mall.cz tento týden automatizované doručování zásilek. Cílem testu bude ověřit kompletní proces od objednání zákazníkem přes identifikaci v distribučním centru až po převzetí dronem, který zásilku doručí přímo zákazníkovi. Test proběhne v distribučním centru v Jirnech u Prahy a bude přenášený prostřednictvím livestreamu na facebookovém profilu Mall.cz.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 11. 2016 | Počet zobrazení: 101