Nejodpovědnějšími českými firmami jsou letos Škoda Auto a Hennlich

TOP Odpovědnou velkou firmou se letos stala Škoda Auto, ocenění TOP Odpovědná malá firma získala litoměřická strojírenská firma Hennlich. Vítěze ocenění, které již 15 let uděluje nezisková organizace Byznys pro společnost, mapující české prostředí udržitelného a odpovědného podnikání, letos vybíraly z 75 firem více než čtyři desítky nezávislých odborníků.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 11. 2018 | Počet zobrazení: 268
 

Gripen E létá s raketou Meteor

Společnost Saab v říjnu úspěšně dokončila první zkušební let stíhačky Gripen E nesoucí raketu Meteor typu vzduch-vzduch používanou mimo vizuální kontakt s protivníkem (BVRAAM).

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 11. 2018 | Počet zobrazení: 304
 

VX-Tractor nabízí maximální trakci

Společnost Bridgestone uvádí na trh ultravýkonnou zemědělskou pneumatiku VX-Tractor, která disponuje vysokou trakcí a vychází vstříc požadavkům uživatelů na delší životnost při provozu na silnicích. Svými vyspělými technologiemi stanovuje zcela nová měřítka v oblasti provozních vlastností, včetně vyšší nosnosti při zachování dlouhé životnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 11. 2018 | Počet zobrazení: 229
 

Chytré 4K televizory lze ovládat hlasem

Společnost Panasonic představila novou aktualizaci firmware pro chytré televize s rozlišením 4K na evropském trhu. Jejich majitelé mohou nyní využít podpory systémů Google Assistant a Amazon Alexa a pro různé funkce použít hlasové příkazy.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 11. 2018 | Počet zobrazení: 287
 

Efektivní mobilita je velkou výzvou

Dopravní kolony, nedostatek parkovacích míst a nízkoemisní zóny v centrech měst patří mezi výzvy, jimž musí řidiči každý den čelit. Pokud k tomu připočteme 20% snížení počtu zákazníků mladších 30 let v Evropě, kteří si hodlají pořídit automobil, pak je zřejmé, že se požadavky na dopravu mění.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 11. 2018 | Počet zobrazení: 208
 

Zakázka za 40 mil. dolarů pro ABB

Společnost ABB od německého provozovatele elektrické rozvodné soustavy TransnetBW získala zakázku na modernizaci rozvodny velmi vysokého napětí v obci Obermooweiler ve spolkové zemi Bádensko-Würtembersko.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 11. 2018 | Počet zobrazení: 205
 

Panasonic formuje budoucnost

Na veletrhu Electronica bude v rámci sbližování jednotlivých divizí mít společnost Panasonic společnou expozici s divizí Industry Europe, aby představili nejmodernější zařízení a komplexní řešení v oblasti životního prostředí, mobility a podnikání.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 11. 2018 | Počet zobrazení: 287
 

Gripen E odpálil první rakety

Stíhací letoun Gripen E úspěšně dokončil první testy, které mají ověřit jeho schopnost vypustit a odpálit externí zbraňové moduly. Testy proběhly v letošním říjnu na střelnici ve Švédsku.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 11. 2018 | Počet zobrazení: 214
 

V Žebráku se bude vyrábět chlazení baterií pro elektromobily

Svou působnost v České republice bude společnost Valeo rozšiřovat o novou halu ve výrobním závodu v Žebráku. V nové hale o rozloze 4000 m2 bude vybudován provoz na výrobu chlazení baterií pro elektromobily. Výroba by měla být zahájena na konci roku 2019.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 11. 2018 | Počet zobrazení: 207
 

Nezajdeme na Peevo?

„Zpovykaní Pražáci“ mají další atrakci: V Praze začal fungovat první online pivní výčep Peevo.cz. Jde o unikátní službu expresního rozvozu čerstvě načepovaných piv z menších českých pivovarů (Peevo zatím nabízí 6-8 druhů piv, které se obměňují několikrát týdně).

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 11. 2018 | Počet zobrazení: 211