ABB bude v Číně vyrábět roboty

Čína představuje největší trh s roboty, proto společnost ABB zahájila v Šanghaji výstavbu nové továrny na výrobu robotů včetně výzkumného centra. Závod by měl být otevřen v průběhu roku 2021, a na jeho výstavbu budou uvolněny investice ve výši 150 milionů dolarů.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 11. 2019 | Počet zobrazení: 338
 

Nové technologie změnily stomatologii

Zatímco dříve zubař při stanovování diagnózy spoléhal většinou na vlastní oko a úsudek a při výrobě protetik mu pomáhali zubní laboranti, kteří vytvářeli potřebné náhrady manuálně, dnes velkou část procesu zastane technika. Tzv. CAD/CAM technologie totiž znamenají, že celá výroba zubní náhrady je kontrolována počítačem.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 11. 2019 | Počet zobrazení: 405
 

Tréninkový vůz pro boj s plameny

Bezpečnostní agentura Securitas přišla s novou službou školení požární ochrany ve firmách. Ve výcvikovém zařízení Hasičského záchranného sboru ČR ve Zbirohu se představil unikátní tréninkový vůz, který je uzpůsobený tak, aby si v něm zaměstnanci firem mohli vyzkoušet reálný zásah proti plamenům.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 11. 2019 | Počet zobrazení: 339
 

Český vynález - recyklovaný beton

Zbytky ze zdemolovaných staveb představují až polovinu všech odpadů vyprodukovaných v ČR. Kameniva, které je potřeba pro výrobu betonu, přitom rychle ubývá. Skanska proto přichází s unikátním materiálem, tzv. recyklovaným betonem.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 11. 2019 | Počet zobrazení: 346
 

Vychystávací novinka N20

Linde Material Handling představila novou modelovou řadu vychystávacích vozíků N20, která má prostor pro operátory umístěn před baterií. Je tak jediným výrobcem, který nabízí dva různé koncepty vozíků pro procesy horizontálního vychystávání.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 11. 2019 | Počet zobrazení: 375
 

Celoročně použitelné pneumatiky Debica

Nejnovější řada silničních nákladních pneumatik Debica, kterou uvádí společnost Goodyear na trh, nabízí na řízenou i hnanou nápravu lepší hodnotu valivého odporu a splňuje evropské legislativní požadavky na zimní pneumatiky včetně označení symbolem sněhové vločky v horském masivu.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 11. 2019 | Počet zobrazení: 384
 

Pět měst bude testovat 5G se státní podporou

Sto let za opicemi? Možná už jen pár – MPO ČR vypsalo tendr na pětici měst, kde se bude testovat vysokorychlostí síť 5G.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 11. 2019 | Počet zobrazení: 350
 

Běžné hydraulické akumulátory již do druhého dne

Strojírenská firma HENNLICH rozšířila svůj sklad v Litoměřicích, nyní má k dispozici nejpoužívanější typy hydraulických akumulátorů, které je schopna dodávat do druhého pracovního dne po celé České republice. Tyto akumulátory se vyrábí přímo ve výrobním závodě Hennlich v Německu.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 10. 2019 | Počet zobrazení: 380
 

Nejdelší transoceánský let skončil úspěšně

Na letišti v Sydney přistál 19. října v 7:42 místního času (22:42 SELČ) úspěšně zcela nový Boeing 787-9 Dreamliner „spirit of Australia“ VH-ZNI australských aerolinek Qantas. Na tom by nebylo nic divného, kdyby nevzlétl předchozího dne z Kennedyho letiště v New Yorku, čímž pokořil hranici nejdelšího přímého letu s pasažéry na světě.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 10. 2019 | Počet zobrazení: 406
 

Dachser expanduje dále do Anglie

Mezinárodní logistický provider Dachser otevřel novou pobočku v britském městě Rochdale nedaleko Manchesteru. Do nových prostor o rozloze 5175 m2 investoval 16 milionů eur.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 10. 2019 | Počet zobrazení: 360