Poprvé od Fukušimy byla prodloužená životnost reaktorů

Regulační úřad v Japonsku umožnil prodloužit životnost dvou starších jaderných reaktorů v elektrárně Takahama západně od Tokia - první a druhý reaktor mohou zůstat v provozu ještě další dvě dekády. 

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2016 | Počet zobrazení: 98
 

Jihočeši a Huawei budou spolupracovat

Huawei a Vysoká škola technická a ekonomická (VŠTE) v Českých Budějovicích se dohodly na spolupráci ve výzkumu komunikačních technologií. 

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2016 | Počet zobrazení: 77
 

První superteleobjektivy se zoomem

Společnost Nikon obohacuje své portfolio objektivů DX NIKKOR o dva lehké superteleobjektivy se zoomem: AF-P DX NIKKOR 70–300 mm f/4,5–6,3G ED VR a AF-P DX NIKKOR 70–300 mm f/4,5–6,3G ED. Jde o rychlé, tiché a přesné objektivy, které jsou vynikajícím prostředkem pro zkoumání tvůrčích výhod fotografování teleobjektivy.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 8. 2016 | Počet zobrazení: 111
 

Indonéská armáda získala nové české raketomety

Společnost Excalibur Army, která je součástí holdingu Czechoslovak Group (CSG), dodala prvnímu zákazníkovi moderní raketomety RM-70 Vampir. V ČR tak byl poprvé za poslední desetiletí vyvinut a vyroben moderní dělostřelecký systém, schopný fungovat a komunikovat na současném digitálním bojišti, který byl zařazen do výzbroje některé ze světových armád.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 8. 2016 | Počet zobrazení: 104
 

SUSE je strategickým partnerem Mirantis v oblasti Linuxu

Společnosti SUSE a Mirantis uzavřely partnerství s cílem poskytovat kompletní podporu pro Linux v privátním cloudu. Mirantis, která nabízí komplexní řešení OpenStack a SUSE, zaměřující se na oblast Linuxu a řešení typu open source, oznámily vzájemnou spolupráci, jejímž cílem je nabídnout zákazníkům podporu pro platformu Linux na podnikové úrovni.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 8. 2016 | Počet zobrazení: 84
 

Špatný, nebo chybějící překlad znamená riziko

Při uvádění nových strojů a pomůcek do provozu je povinností každého zaměstnavatele poskytnout zaměstnancům školení o bezpečnosti práce a předat jim manuál k obsluze stroje v jazyce, kterému rozumí. Velká část firem často tuto záležitost podceňuje a riskuje tím hodnotu svých investic i zdraví zaměstnanců.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 8. 2016 | Počet zobrazení: 123
 

Úspěch projektu Proryv: TVEL vyrobil nové nitridické palivo

Ruský výzkumný ústav VNIINM, který patří do palivové společnosti TVEL, vyrobil v rámci projektu Proryv (česky průlom) dvě zkušební kazety obsahující nitridické směsné palivo. Toto palivo pro reaktory chlazené olovem je druhou cestou uzavírání palivového cyklu, kterou rozpracovali ruští vědci. Vyrobené kazety budou zkušebně ozařovány v sodíkovém reaktoru BN-600 v Bělojarské jaderné elektrárně.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 8. 2016 | Počet zobrazení: 119
 

Linde MH a Lucie Výborná zvou na Ještěrka Cup

Dodavatel manipulační techniky, společnost Linde Material Handling, a moderátorka Lucie Výborná zvou na letošní devátý ročník originálního závodu řidičů vysokozdvižných vozíků Ještěrka Cup 2016. Jedinečné celorepublikové mistrovství s bohatým doprovodným programem, jemuž dominuje hudební skupina Sto zvířat, se koná v sobotu 3. září na Letenské pláni v Praze.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 8. 2016 | Počet zobrazení: 119
 

Jungheinrich slaví 60. výročí retraku

Již 60 let stohují a přepravují výkonné a spolehlivé vysokozdvižné vozíky s výsuvným sloupem zboží ve skladech celého světa. V roce 1956 vyrobila firma Jungheinrich první vysokozdvižný vozík s výsuvným sloupem “Ameise Stand Retrak”. Díky posuvnému zdvihovému sloupu mohlo být zboží při přepravě umístěno mezi přední a zadní osu vozíku. Tím se vozík zkrátil a nepotřeboval tak široké uličky mezi regály. Kromě toho se zvýšila jízdní stabilita a snížila hmotnost vyrovnávacích protizávaží.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 8. 2016 | Počet zobrazení: 102
 

Digitální jednooká zrcadlovka získala cenu EISA

Pro firmu Nikon jde již o třetí ocenění fotoaparátu D500 v tomto roce. Po předchozích cenách TIPA Awards - Nejlepší digitální jednooká zrcadlovka formátu DX pro pokročilé uživatele v roce 2016 a Red Dot Award - cena za produktový design za rok 2016, získává nyní tato jednooká digitální zrcadlovka formátu DX, fotoaparát D500, cenu European Prosumer DSLR Camera 2016–2017 (Evropská poloprofesionální digitální jednooká zrcadlovka roku 2016–2017), kterou uděluje asociace European Imaging and Sound Association (EISA).

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 8. 2016 | Počet zobrazení: 107