PST CLC Mitsui-Soko uspěla v soutěži The Best of Czech and Slovak Logistics

Ve velké konkurenci uspěla firma PST CLC Mitsui-Soko v soutěži The Best of Czech and Slovak Logistics, a v kategorii Nejlepší logistický projekt získala druhé místo za implementaci digitálního dvojčete ve skladech hotové výroby a přímého materiálu ve společnosti Philip Morris ČR v Kutné Hoře, kde zajišťuje outsourcing logistiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 10. 2023 | Počet zobrazení: 506
 

10 často kladených otázek o umělé inteligenci

Svět rezonuje technologií AI neboli umělou inteligencí. Kolik však víte o tomto novém trendu, který přetvoří náš svět i historii jednou provždy? Nyní se dozvíte, co potřebujete vědět o nástrahách a záhadách umělé inteligence v jednoduše stravitelné formě 10 rychlých otázek a odpovědí (Zdroj: GIGABYTE).

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 10. 2023 | Počet zobrazení: 458
 

Připravuje se konference o AI v průmyslu

Pořadatel veletrhu Hannover Messe zahajuje novou specializovanou konferenci zaměřenou na AI pro průmyslové využití. Nová konference „AI v průmyslu“ se bude konat na počátku příštího roku 24. ledna 2024 v Maindock Eventlocation ve Frankfurtu (Foto: Deutsche Messe).

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 10. 2023 | Počet zobrazení: 497
 

Nová generace 3D skenerů Revopoint

Společnost Elvira představuje třetí generaci kompaktních 3D skenerů firmy Revopoint které jsou určené k všestrannému domácímu a profesionálnímu využití. Oba skenery – POP3 i RANGE 3D – rozšiřují portfolio 3D skenerů dostupné na portále Acb3D.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 10. 2023 | Počet zobrazení: 406
 

EDF chystá další dodavatelskou akademii pro firmy, které se chtějí podílet na nových jaderných elektrárnách

Francouzská společnost EDF, která se účastní výběrového řízení na výstavbu nových jaderných bloků v ČR, pokračuje v přípravě svého dodavatelského řetězce a pořádá další Dodavatelskou akademii EDF (Foto: ČEZ, EDF).

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 10. 2023 | Počet zobrazení: 461
 

GPU servery s kapalinovým chlazením pro podnikovou AI

Společnost Giga Computing, dceřiná firma Gigabyte, nabízí dva nové servery s GPU pro platformu Intel Xeon Scalable CPU 4. generace a NVIDIA HGX H100 se 4 a 8 GPU (Foto: Giga Computing).

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 10. 2023 | Počet zobrazení: 491
 

Další problémy vládních airbusů

Jak jsme psali na stránkách TechMagazínu i webu v únoru a březnu letošního roku, nemají české vládní airbusy A319CJ zabezpečený patřiční servis, proto je stíhá jedna technická závada za druhou. Už třikrát se v letošním roce stalo, že některé z letadel nebylo k dispozici, protože čekalo na opravu. /Foto: Shutterstock, MO CR/.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 10. 2023 | Počet zobrazení: 887
 

Zkoušky českých lokomotiv ve Švédsku výrazně pokročily

Čtyři dodané lokomotivy EffiShunter 1000, pátá před dokončením a devět dalších objednaných – to je aktuální bilance společnosti CZ LOKO ve Švédsku, kde se v říjnu představily na veletrhu Elmia Nordic Rail v Jönköpingu. /Foto: CZ LOKO/

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 10. 2023 | Počet zobrazení: 566
 

V Česku vznikají speciální trubky pro CO2

Společnost Huisman, která se specializuje na konstrukční navrhování a výrobu hi-tech strojírenských výrobků s vysokou přidanou hodnotou pro energetický, námořní a další průmysl, vyrábí na nové lince ve Sviadnově speciální trubky pro vkládání CO2 do podzemí (Foto: Huisman).

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 10. 2023 | Počet zobrazení: 529
 

NTM zve na „parní víkend“ do Tábora

Národní technické muzeum představí v sobotu 21. října 2023 na akci „Tábor s párou“ několik unikátních exponátů z oblasti historie dopravy. Mezi nimi např. nejstarší elektrický železniční vůz u nás z roku 1903, ve kterém je možné se v letní sezóně i svézt na původní trati z Tábora do Bechyně.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 10. 2023 | Počet zobrazení: 515