Termografie v praxi

Unikátní Road Show, jejíž druhý ročník volně navazuje na předchozí odborné přednášky, se tentokrát pod názvem TERMOGRAFIE V PRAXI uskuteční ve dnech 11. - 15. 11. 2013 postupně v Praze, Plzni, Kopřivnici a Bratislavě. Zájemci se dozvědí od základů a principů až po poslední novinky z oboru termografie, které představí přední světový termodiagnostik Vicente Sequeira Ribeiro, M.Sc. ze Švédska. 

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 10. 2013 | Počet zobrazení: 577
 

Největší ocelovou bustou ve Švýcarsku je socha Louise Chevroleta

Velká kovová socha, pocta průkopníkovi automobilismu a spoluzakladateli značky Chevrolet, byla odhalena počátkem října ve švýcarském městě La Chaux-de-Fonds.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 10. 2013 | Počet zobrazení: 612
 

AutoDesign Prague 2013: Od Škody po Ferrari

Za účasti předních světových i domácích designérů se koncem září uskutečnil již třetí ročník mezinárodní konference o automobilovém designu AutoDesign Prague. Během uplynulých let se akce rozvinula v jednu z nejvýznamnějších a největších událostí svého druhu.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 10. 2013 | Počet zobrazení: 586
 

Noc vědců

Technické muzeum v Brně a Vysoké učení technické v Brně – Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií uspořádali již 9. ročník akce pod názvem Noc vědců.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 9. 2013 | Počet zobrazení: 581
 

Nové dealerství Nissan v Karlových Varech

V autosalonu AUTOBOND Group v Karlových Varech se počátkem září otevřelo další významné dealerství značky Nissan v ČR. Tentokrát jde již o osmý článek v rozšiřující se prodejní síti Nissan v České republice. Nissan předpokládá v tomto fiskálním roce otevření ještě dalších čtyř nových dealerství.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 9. 2013 | Počet zobrazení: 594
 

Výstava Elektřina a její přístroje

Od 2. září 2013 probíhá v budově Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze v dejvickém vysokoškolském areálu výstava Elektřina a její přístroje. Malá výstava vznikla ve spolupráci s Národním technickým muzeem a připomíná stěžejní technické momenty, které zásadním způsobem ovlivnily další široký a rychlý rozvoj elektrotechnických oborů a jejich směřování k současnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 9. 2013 | Počet zobrazení: 568
 

Solární zásuvka na okno

Přenosnou zásuvku, kterou stačí jen přisát na okno a hned získává energii ze slunce, vymysleli vývojáři studia Yanko design. 

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 9. 2013 | Počet zobrazení: 625
 

Nejvýkonnější superpočítač světa má nyní Čína

Náskok Číny před dosud dominantními USA v oblasti IT dokumentuje nejen pozice největšího počítačového trhu světa, ale nyní už i jedničky na žebříčku světových superpočítačů, odkud Říše středu sesadila Spojené státy na druhou pozici. 

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 9. 2013 | Počet zobrazení: 611
 

Povede transsibiřská železnice přes Slovensko do Rakouska?

Širokorozchodná transsibiřská železniční trať se v budoucnu možná prodlouží přes Ukrajinu a Slovensko až do Vídně. Dohodu o porozumění o tomto projektu podepsali Ředitelé železničních společností z Ruska, Ukrajiny, Slovenska a Rakouska. 

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 9. 2013 | Počet zobrazení: 624
 

KOVOSVIT i přes celorepublikovou nezaměstnanost nabírá zaměstnance

Nové obchodní příležitosti firmy KOVOSVIT MAS sebou přinesly i rozšiřování výroby a nutnost pokrytí výrobních kapacit. Od začátku letošního roku proto přijali více než 90 zaměstnanců, což v celkovém objemu činí téměř 15 %.  

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 9. 2013 | Počet zobrazení: 628