Vysloužilý vůz Pavla Rychetského jde do sbírky NTM

Národní technické muzeum převzalo do svých sbírek automobil Audi A8 L z roku 2009, který používal předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský, a rozšířilo tak kolekci vozů našich nejvýznamnějších ústavních činitelů.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 3. 2022 | Počet zobrazení: 291
 

MSV 2022 – nové směry rozvoje průmyslových technologií

Další ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV), v pořadí již 63., který se uskuteční od 4. do 7. října na brněnském výstavišti, nabídne firmám příležitost představit inovativní průmyslové technologie a navázat nové obchodní vztahy. Společně s MSV se budou konat i specializované veletrhy IMT, Plastex, Fond-EX, Welding a Profintech.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2022 | Počet zobrazení: 273
 

BASF podpoří humanitární pomoc

Útok na Ukrajinu vyvolal eskalaci násilí, jímž trpí civilní obyvatelstvo. Statisíce lidí jsou na útěku. Skupina BASF proto daruje na humanitární pomoc na Ukrajině 1 milion eur. Částka okamžitě poputuje Německému červenému kříži, jenž v regionu již několik dní neúnavně působí.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2022 | Počet zobrazení: 273
 

Polští automatizátoři pod křídly ENGEL

Rakouský výrobce vstřikovacích strojů ENGEL získal většinový podíl ve společnosti TMA Aautomation v polské Gdyni. Tato strategická investice posiluje značku ENGEL v oblasti automatizace procesů vstřikování a polské firmě umožní další růst.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2022 | Počet zobrazení: 270
 

Infor posiluje ve výrobním sektoru

Společnost Infor, dodavatel podnikového cloudového softwaru pro specifická odvětví, slaví úspěchy i na českém trhu. K nejnovějším uživatelům řešení podnikových systémů této značky se nedávno zařadila i firma Zetor Tractors.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 3. 2022 | Počet zobrazení: 283
 

Dachser rozváží zásilky i elektrokolem

Královéhradecká pobočka logistické společnosti Dachser se jako druhá v ČR zapojila do projektu distribuce zásilek pomocí nákladních elektrokol. Díky optimální poloze pobočky jsou zásilky distribuovány do centra města přímo z terminálu pobočky.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 3. 2022 | Počet zobrazení: 279
 

Unikátní mechatronická vložka z Tokozu

Žďárská firma Tokoz představila novou verzi svého mechatronického systému ePRO, který kombinuje elektronickou správu přístupů spolu s extrémní mechanickou odolností, přitom nepotřebuje přívod elektrické energie. Díky mobilní aplikaci umožňuje dálkovou správu přístupů i nastavení klíčů.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 2. 2022 | Počet zobrazení: 317
 

Výsledky z dechu do pěti minut

Vědci z NTU vyvinuli dechový analyzátor onemocnění covid-19, který je stejně účinný jako PCR testy, ale poskytuje výsledky velmi rychle (foto: NTU).

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 2. 2022 | Počet zobrazení: 300
 

Schopnosti IO-Link masterů Murrelektronik

Rozšířením svého portfolia výrobků IO-Link o sběrnicové robustní moduly MVK Pro a IMPACT67 Pro, poskytuje Murrelektronik diagnostické funkce a výstupní proud 4 A na každém portu těchto modulů (foto: Murreelektronik).

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 2. 2022 | Počet zobrazení: 289
 

Nová vlna domácí konektivity

Společnost TP-Link přichází s novinkou v podobě AX3000 dvoupásmového bezdrátového routeru Archer AX53 s podporou standardu Wi-Fi 6 (802.11ax), díky kterému dosahuje maximální přenosové rychlosti až 3000 Mb/s.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 2. 2022 | Počet zobrazení: 312