Příkladem k čisté mobilitě

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek chce používáním elektromobilu osobně přispět ke zvýšení osvěty k rozvoji elektromobility v České republice a podpořit její masivnější rozvoj. Na základě smlouvy o pronájmu bude mít ministerstvo k dispozici model Hyundai Ioniq Electric na 6 měsíců.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 1. 2017 | Počet zobrazení: 82
 

Fulda vychází vstříc poptávce dopravců

Protože nyní téměř 80 % evropských zemí povoluje provoz vozidel s celkovou hmotností nad 40 tun, mnoho dopravců usiluje o optimalizaci kapacity svých vozidel v tomto směru. To jim právě umožňují pneumatiky Ecotonn 2 HL značky Fulda, které dovolují zatížení na nápravu až 10 tun. Díky tomu mohou návěsy přepravovat náklad o vyšší hmotnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 1. 2017 | Počet zobrazení: 68
 

Akvizice Chemetallu dokončena

Díky akvizici firmy Chemetall, která je zaměřena na globální povrchové úpravy, rozšiřuje společnost BASF Coatings své portfolio, aby se mohla stát poskytovatelem komplexnějších řešení.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 1. 2017 | Počet zobrazení: 64
 

Chytrá LED multifunkce OKI MC573

Profesionální barevná multifunkční tiskárna OKI MC573 je zástupcem zcela nové generace tiskových zařízení od této specializované japonské značky. Disponuje rychlým a kvalitním tiskem, dotykovým ovládacím panelem, rozlišením 1200 x 1200 dpi a flexibilní manipulací s médii.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 1. 2017 | Počet zobrazení: 68
 

Škoda zahájila provoz nové lisovací linky

V těchto dnech zahájila mladoboleslavská automobilka Škoda Auto zkušební provoz zcela nové servo-lisovací linky PXL II v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi. Jde o první linku pro lisování hliníkových karosářských dílů ve škodovce, a v březnu tohoto roku přejde linka do plného provozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 1. 2017 | Počet zobrazení: 72
 

MOOG: největší dodavatel ložisek nábojů kol v Evropě

Značka MOOG společnosti Federal-Mogul Motorparts zavedla v loňském roce 130 nových výrobků a pokrývá nyní 97,3 % vozového parku v České republice. Díky všem nově na trh uvedeným výrobkům nyní MOOG nabízí nejrozsáhlejší sortiment ložisek nábojů kol v kvalitě originální výbavy na trhu aftermarketu nejen v České republice, ale i ve Francii, Itálii, Španělsku, Polsku a Nizozemsku.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 1. 2017 | Počet zobrazení: 76
 

Tatra zaznamenala loni rekordní rok

Společnost Tatra Trucks v loňském roce 2016 vyrobila (a zároveň i prodala) celkem 1326 vozidel a tak poprvé kopřivnická automobilka od roku 2008 překročila symbolický výrobní milník 1000 vozidel a meziročně dokázala zvýšit výrobu o více než polovinu - produkce vzrostla o 56 %.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 1. 2017 | Počet zobrazení: 104
 

První české certifikované zařízení pro IoT síť Sigfox

Na trh míří první certifikované české zařízení pro síť Sigfox určenou pro internet věcí: zařízení MiniUNI od firmy Solidustech - univerzální přenosová jednotka umožňující připojení široké škály senzorů a měřičů.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 1. 2017 | Počet zobrazení: 106
 

Panattoni pomáhá zachovat české historického dědictví

Developerská společnost Panattoni Europe, zaměřená na budování průmyslových zón a logistických areálů, založila speciální fond Panattoni CZ, který pomůže na různých místech v ČR zachovat historické národní dědictví pro další generace. Cílem projektu je především podpořit rekonstrukci památek v regionech, ve kterých developer působí.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 1. 2017 | Počet zobrazení: 80
 

Profinotebook s procesory Intel Core 7. generace

Toshiba Europe implementovala 7. generace procesorů Intel Core do tří hlavních řad svých notebooků - Satellite Pro, Tecra a Portégé. Díky tomu uživatelé dosáhnou nové úrovně výkonnosti, vyšší výdrže baterie a zlepšení práce s více aplikacemi. Budou mít zajištěnou bezpečnou, efektivní a mobilní práci.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 1. 2017 | Počet zobrazení: 99