Jaderní lídři rozvíjejí spolupráci s ČVUT v Praze

Rusatom Overseas, dceřiná společnost ruské státní korporace Rosatom, podepsala první říjnový týden v rámci Business dne Ruské federace na 55. MSV v Brně memorandum o porozumění s Centrem pro civilní jadernou spolupráci při Českém vysokém učení v Praze. Dokument dává smluvní rámec pro spolupráci ruských a českých expertů v jaderné sféře v akademické a vědecké oblasti.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 12. 2013 | Počet zobrazení: 348
 

Airbus plní plán, Boeing trápí problémy

Zakázky evropského výrobce letadel Airbus překročily za prvních devět měsíců roku hranici 1000 strojů. Firma tak již splnila letošní plán prodat letos více než tisíc letadel, přičemž původním cílem bylo získat přes 800 objednávek, což se evropskému výrobci podařilo téměř už během prvního pololetí. 

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 12. 2013 | Počet zobrazení: 364
 

Nejmladší technická univerzita bude spolupracovat s Českými drahami

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích (VŠTE) získala další impuls k rozvoji nového studijního oboru Technologie dopravy a přepravy, když uzavřela smlouvu o spolupráci s Českými drahami. 

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 12. 2013 | Počet zobrazení: 339
 

V ČR přibývá CNG vozidel

V České republice je již 6300 vozidel na stlačený zemní plyn (CNG). Oproti čtvrtému kvartálu 2012 jde o nárůst 46,5 %. Nejvíce meziročně narostl počet osobních a dodávkových vozidel a to o 50 %. Na českých silnicích jezdí také již 410 plynových autobusů a 59 komunálních vozidel na CNG.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 12. 2013 | Počet zobrazení: 365
 

Air Telecom se stal řádným členem Asociace provozovatelů mobilních sítí

Mobilní operátor Air Telecom se ke konci letošního roku začlenil mezi dominantní české mobilní operátory jako řádný člen Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS), kde byl doposud přidruženým členem. Doplnil tak trojku zakládajících členů (Telefónica, T-Mobile a Vodafone) v kategorii „řádní členové“ asociace (těmi se mohou stát pouze společnosti s licencí mobilního operátora, což jsou v ČR nyní jen čtyři firmy) a hodlá se nyní ještě více podílet na rozvoji a provozování mobilních telekomunikačních služeb v ČR. 

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 12. 2013 | Počet zobrazení: 5862
 

Dny otevřených dveří Festo

Pod mottem „Pomůžeme Vám s automatizací“ pořádá společnost Festo ve svém sídle v pražských Modřanech další z tradičních Dnů otevřených dveří. Během dvou dnů, v termínu 20. a 21. listopadu, se tak mohou zájemci o nejmodernější automatizační techniku od 8 do 17 hod seznámit „naživo“ s posledními novinkami jednoho z jejích předních světových výrobců a vyzkoušet jejich funkce, a možnosti využití pro různé aplikace. 

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 11. 2013 | Počet zobrazení: 363
 

Cisco bude spolupracovat s ČVUT, podpoří univerzitu půl milionem eur

Fakulta elektrotechniky na Českém vysokém učení technickém v Praze (ČVUT FEL) podepsala dohodu se společností Cisco Systems o spolupráci v oblasti výzkumu, zaměřenou zejména na kybernetické bezpečnostní a síťové projekty. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 11. 2013 | Počet zobrazení: 398
 

Bude evropské centrum jaderných reaktorů v ČR?

Americko-japonská společnost Westinghouse nasadila do souboje o dostavbu Temelína těžký kalibr: jak uvedl výkonný ředitel české pobočky Westinghousu Pavel Janík, firma by mohla z Česka vytvořit centrum pro budoucí výstavbu svých jaderných reaktorů v Evropě. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 11. 2013 | Počet zobrazení: 497
 

Česká zbrojovka začne vyrábět v Brazílii

Uherskobrodská Česká zbrojovka založila nový výrobní a montážní závod v Brazílii. Továrna v brazilském státě Santa Catarina ponese název CZ-Brasil. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 11. 2013 | Počet zobrazení: 396
 

Hennlich loni zvýšil tržby na 658 milionů korun

Litoměřický dodavatel komponentů a zařízení pro průmysl, společnost Hennlich vloni zvýšila tržby na rekordních 658 mil. korun. Oproti roku 2011, kdy firma utržila 636 mil. korun, to představuje růst o 3,5 %. Ve srovnání s rokem 2010 dokonce nárůst o více než polovinu. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 11. 2013 | Počet zobrazení: 386