Čeští letečtí výrobci slaví jubileum

Asociace leteckých výrobců ČR (ALV) oslavila letos 20. výročí svého založení. Unikátnost této organizace tkví v tom, že sdružuje téměř čtyři desítky (39) firem a pokrývá tak celý proces od výzkumu, vývoje, návrhu, výroby komponentů až po finální výrobek - letadlo.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 7. 2016 | Počet zobrazení: 100
 

Slovensko a Bulharsko plánují plynovod

V Evropě by mohla vzniknout další nová trasa, kudy by proudil plyn. V polovině července se Slovensko a Bulharsko na neformální schůzce ministrů pro energetiku zemí EU dohodly na memorandu o porozumění pro projekt připravovaného plynovodu Eastring.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 7. 2016 | Počet zobrazení: 113
 

Brexit by přístup Velké Británie k jádru nezměnil

Britská ministryně pro energetiku a změny klimatu Andrea Leadsom prohlásila, že odchod Velké Británie z EU by nezměnil závazek země investovat do nízkouhlíkových energií, včetně jaderné.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 7. 2016 | Počet zobrazení: 110
 

Dachser investuje v Evropě miliony do skladů

Budováním nových prostor posiluje Dachser kontraktní logistiku po celé Evropě. Integrované logistické služby včetně přepravy, skladování a služeb s přidanou hodnotou tak budou nyní k dispozici ve více lokalitách.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 7. 2016 | Počet zobrazení: 107
 

Budvar začal stavět nové logistické centrum a hlásí rekordní výsledky

Budějovický Budvar zahájil výstavbu moderního logistického centra, které bude vybaveno nejmodernější skladovací a přepravní technologií. Dokončeno bude v roce 2018 a umožní mu pokrývat rostoucí potřeby zákazníků. Pivovar také zahájil projektovou přípravu k rozšíření sklepů a stáčírny lahví, neboť se loni přiblížil hranici svých výrobních a logistických možností, když prodal 1 601 938 hektolitrů, tedy o 9,9 procenta meziročně víc. Šlo o nejvyšší výstav za 120 let jeho existence.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 7. 2016 | Počet zobrazení: 102
 

Tesla má v Česku svůj první Supercharger

Na mapě rychlonabíjecích stanic Supercharger pro elektromobily Tesla už ČR není bílou zemí „terra incognita“, označovaná na starých mapách úslovím „hic sunt leones“, neboli zde jsou lvi, používané pro území, kde už nic není. Nedávno otevřenou dobíjecí stanici E.ON u Humpolce na silnici E 551 směrem na Vystrkov rozšířilo 6 rychlodobíjecích stojanů Tesla Supercharger.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 7. 2016 | Počet zobrazení: 130
 

Pozor na vyděračský software: ransomware zkouší nové triky

Cíl ransomwaru je stále stejný: získat od nechráněných uživatelů výkupné. Na druhou stranu se škodlivý software tohoto typu vyvíjí a objevují se jeho nové varianty i obměny. Na závažnost jedné z posledních novinek upozornila globální síť pro zkoumání hrozeb SophosLabs. Po již známé hrozbě masivně rozšířenému ransomwaru Locky, se nyní objevil jeho následník: Zepto.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 7. 2016 | Počet zobrazení: 136
 

Jak se stavělo za Karla IV. - přijďte o víkendu před NTM

V rámci doprovodného programu k výstavě „Civitas Carolina aneb stavitelství doby Karla IV.“ budou mít návštěvníci Národního technického muzea v Praze na Letné, i široká veřejnost, unikátní příležitost vidět stavební stroje, které středověcí řemeslníci používali, „naživo“ v akci.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 7. 2016 | Počet zobrazení: 90
 

TVEL podepsal první kontrakt na dodávku paliva do USA

Dne 18. července letošního roku podepsala ruská palivová společnost TVEL, patřící do korporace Rosatom, kontrakt s americkou společností GE Hitachi Nuclear Energy (GEH) na dodávku palivových kazet TVS-KVADRAT pro zkušební provoz v amerických tlakovodních reaktorech.  

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 7. 2016 | Počet zobrazení: 119
 

Prius získal ocenění Auto Express Green Award

Model Toyota Prius, který téměř před 20 lety zahájil ekologickou revoluci v automobilismu, opětovně potvrdil svoje přední postavení mezi automobily - získal ocenění Green Award na předávání cen New Car Awards 2016 magazínu Auto Express. Čtvrtá generace hybridního vozu značky Toyota přišla na trh letos na jaře a přinesla doposud největší snížení emisí a spotřeby paliva v historii tohoto modelu.  

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 7. 2016 | Počet zobrazení: 87