V Plzni se testovala odolnost kritické infrastruktury

Axis Communications uspořádala ve spolupráci s Asociací kritické infrastruktury ČR (AKI) a technologickými partnery Securitas ČR, ZLD a Jalud Embedded simulaci fyzického útoku na objekt kritické infrastruktury.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 6. 2022 | Počet zobrazení: 364
 

Výkonná novinka v prvotřídním provedení

ThinkStation P360 Ultra od společnosti Lenovo doplňuje portfolio desktopových pracovních stanic. Poskytuje bezkonkurenční výkon a v porovnání s tradičními pracovními stanicemi je o polovinu menší.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 6. 2022 | Počet zobrazení: 365
 

Archer TX55E: Bezkonkurenční rychlost připojení

Společnost TP-Link přichází s novým AX3000 PCIe adaptér Archer TX55E, který zvládne možnosti běžného stolního počítače rozšířit o bezdrátové připojení s podporou standardu Wi-Fi 6. Jako bonus je další bezdrátová technologie Bluetooth ve verzi 5.2.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 6. 2022 | Počet zobrazení: 355
 

Vysokokapacitní SSD disky pro cloudová datová centra

Nové disky SSD Ultrastar NVMe PCIe 4.0. poskytla společnost Western Digital vybraným zákazníkům z oblasti hyperscale k testování. Disky jsou postaveny na silných schopnostech vertikální integrace a jsou určeny k zajištění výkonu ve velkém měřítku při současném snížení celkových nákladů na vlastnictví pro nasazení ve veřejném cloudu.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 6. 2022 | Počet zobrazení: 350
 

Nová funkce zabrání střetu s cyklistou

Asistent pro bezpečné opuštění vozidla je nová bezpečnostní funkce Lexus, která zabrání nehodám kvůli otevření dveří vozidla do dráhy projíždějícího cyklisty nebo jiného vozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 6. 2022 | Počet zobrazení: 373
 

Formentor obouvá Goodyear Eagle F1 Supersport

Španělská automobilka Cupra si vybrala pneumatiku Goodyear Eagle F1 SuperSport jako originální výbavu nejvýkonnějšího vozu, jaký kdy vyrobila. Model Formentor VZ5 s pětiválcovým motorem o výkonu 390 koňských sil je vlajkovou lodí značky.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 6. 2022 | Počet zobrazení: 373
 

Potenza Race zvítězila v Auto Bild Sportscars

Nedávno představená pneumatika semi-slick Bridgestone Potenza Race udělala na odborníky z časopisu Auto Bild Sportscars dojem. V jejich letním testu pneumatik pro jízdu na závodních okruzích ji porovnal s konkurenty a označil ji za celkového vítěze.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 6. 2022 | Počet zobrazení: 348
 

Nový pomocník pro vstřikování

Na podzimním veletrhu K 2022 představí společnost ENGEL nového člena produktové rodiny iQ. Chytrý asistent pro nominální hodnoty přítlakových časů s názvem iQ hold control automaticky určuje optimální dobu přítlaku, která je jedním z parametrů ovlivňujících kvalitu v procesu vstřikování.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 6. 2022 | Počet zobrazení: 351
 

Siemens má novou výrobu v Drásově

V prostorách výrobního závodu Siemens Electric Machines Drásov byla otevřena nově postavená výrobní hala těžké navijárny, která rozšířila celkovou výrobní plochu závodu na 19 135 m2. V nové hale bude umožněno vyrábět velké statory a rotory o hmotnosti až 70 tun.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 6. 2022 | Počet zobrazení: 356
 

Nový nástroj pro optimalizaci pohybu vozidel

Společnost Dachser Czech Republic implementovala nový IT nástroj pro management pohybu vozidel v areálu své pobočky v Kladně. Aplikace YMS umožňuje digitální přehled o pohybu výměnných nástaveb, tahačů a dalších užitkových vozidel uvnitř logistického centra v reálném čase.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 6. 2022 | Počet zobrazení: 361