Na projektu malých reaktorů ve Francii se podílejí i Češi

Podle serveru World Nuclear News předložila společnost EDF, jako budoucí provozovatel potenciální první elektrárny Nuward ve Francii, národnímu regulátoru jaderné bezpečnosti Autorité de Sûreté Nucléaire (ASN) soubor bezpečnostních možností pro malý modulární reaktor (SMR) a zahájila tak proces předběžné licence pro toto zařízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 7. 2023 | Počet zobrazení: 418
 

Chcete zažít elektromobilitu „na vlastní kůži“? Půjčte si ID.Buzz!

Nová služba půjčování elektrických modelů ID.Buzz a ID.Cargo je podporovaná značkou Volkswagen Užitkové vozy a je určena pro firemní zákazníky s pěti a více vozidly prostřednictvím půjčovny Volkswagen Financial Services.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 7. 2023 | Počet zobrazení: 419
 

Goodyear vyvinul výkonné pneumatiky pro Maserati

Společnost Goodyear úzce spolupracovala s italským výrobcem luxusních sportovních vozů Maserati na vývoji pneumatik na míru pro různé verze jeho nového šestiválcového modelu GranTurismo s dvěma turbodmychadly.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 7. 2023 | Počet zobrazení: 387
 

Citroën slaví 20. výročí modelu C3 Pluriel

Veselý a okouzlující C3 Pluriel je modulární vůz, který nabízí 5 různých konfigurací: hatchback, panoramatický hatchback, kabriolet, spider a spider pick-up. Představen byl poprvé v květnu 2003 a do roku 2010 se ho vyrobilo ve španělském závodě Villaverde 115 097 kusů. Foto: Citroën.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 7. 2023 | Počet zobrazení: 372
 

Vnitrostátní doprava v ČR má elektrický kamion

Na trase Kladno – Hradec Králové a zpět se nyní lze setkat s plně elektrickým tahačem Volvo FH Electric ve službách logistického providera Dachser Czech Republic, který na úsek o délce přibližně 330 km nasadil bezemisní tandemovou soupravu se dvěma výměnnými nástavbami.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 7. 2023 | Počet zobrazení: 393
 

Rychlejší a snadnější automatizace s novým robotem

Nový robot Kuka KR Cybertech v provedení Edition je všestranně vybaven pro jednodušší a cenově efektivní automatizaci díky přizpůsobeným funkcím, nižšími náklady a osvědčenou kvalitou.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 7. 2023 | Počet zobrazení: 372
 

Tsunami letních novinek od HP

Nedávno představila značka Hewlett Packard ve svém pražském sídle řadu novinek. Jde např. o nové generace notebooků pro firemní klienty i běžné uživatele, prémiové modely i inovované pokračování osvědčených modelových řad, ale také špičkové monitory a nové laserové tiskárny pro začínající firmy. Foto: Hewlett Packard

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 7. 2023 | Počet zobrazení: 408
 

V ČR vzniklo sdružení autonomní mobility CzeCCAM

Společnost VDT Technology a další významní aktéři v oblasti autonomní a kooperativní dopravy, jako Yunex, TÜV SÜD, Smart Plan, Prague Advanced Technology and Research Innovation Center (PATRIC) a IDIADA, se spojili s akademickou sférou reprezentovanou Fakultou dopravní ČVUT a iniciovali vznik nového sdružení autonomní mobility v ČR s názvem CzeCCAM (Asociace pro autonomní a kooperativní mobilitu v ČR).

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 7. 2023 | Počet zobrazení: 441
 

IONIQ 5 N – nový segment pro závodní okruhy

Značka Hyundai představila na Goodwoodském festivalu rychlosti model IONIQ 5 N, první vysokovýkonný elektromobil značky N, který reprezentuje elektrifikovanou budoucnost pro sportovní jízdu.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 7. 2023 | Počet zobrazení: 437
 

Přibyla další vodíková plnička

Míst, kde lze v ČR dotankovat palivo do nádrží vodíkem poháněných vozidel přibývá, i když jen pomalu. Po plnicí stanici na pražském Barrandově, kterou v březnu zprovoznila firma Orlen, otevřela v červnu v Mstěticích u Prahy svou první vodíkovou stanici i státní společnost Čepro.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 7. 2023 | Počet zobrazení: 430