Firestone uvedl Roadhawk

Společnost Firestone přináší do evropského segmentu pneumatik se střední cenovou úrovní revoluci v podobě pneumatiky Roadhawk. Ta nabízí řidičům vynikající výkony s delší životností a vyznačuje se nejlepšími hodnotami přilnavosti na mokru a nejlepšími brzdnými výkony na suchu ve své třídě. Určena je pro běžné motoristy jezdící denně.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2017 | Počet zobrazení: 77
 

Suzuki otevírá novou továrnu

Automobilka Suzuki zahájila provoz svého již šestnáctého závodu na výrobu automobilů. Společnost Suzuki Motor Gujarat Private Limited (SMG) dokončila výstavbu nové továrny v indickém státě Gujarat a 1. února 2017 zahájila výrobu modelu Baleno pro tamní trh.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2017 | Počet zobrazení: 101
 

Fotopast s bezdrátovým přenosem obrazu

Fotopasti amerického výrobce CSC (Covert Scouting Cameras) patří mezi nejspolehlivější venkovní kamery. Novinka Covert Special Ops Code Black 3G má voděodolné, kamuflované pouzdro, výkonné IR „neviditelné“ osvětlení pro noční záznam i PIR čidla pro detekci pohybu. Záznam se ukládá na paměťovou kartu a současně se také odesílá na zadaný email nebo jako MMS zpráva prostřednictvím modulu GSM/3G.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2017 | Počet zobrazení: 111
 

Automobilky zažily rekordní rok

EU již třetí rok po sobě zažívá nárůst zájmu o automobilovou produkci: v lednu zveřejněné údaje Evropského sdružení výrobců automobilů (ACEA) za loňský rok uvádějí prodej více než 14,6 mil. osobních vozů (meziroční vzestup o 6,8 %).

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2017 | Počet zobrazení: 85
 

DKV usiluje o transparentní ceny PHM

V současnosti umožňují úřady pěti zemí přístup společnosti DKV Euro Service k aktuálním cenám pohonných hmot. Tato data jsou díky aplikaci DKV k dispozici a účastníci mají možnost porovnávat ceny paliv u čerpacích stanic po celé Evropě v zadaném okruhu. Pokud se přidají další evropské země, mohla by DKV vytvořit transparentní pomůcku pro řidiče.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 2. 2017 | Počet zobrazení: 95
 

Jak se využívá první pražská bezplatná linka?

Elektrobusy značky SOR svezly za rok svého působení v Praze na trase pravidelné linky BB1 a BB2 již více než 600 tisíc pasažérů. Spojují multifunkční areál BB Centrum se stanicí metra Budějovická a od února loňského roku najely přes 40 000 km. Nasazení elektrických autobusů do provozu pražské hromadné dopravy je společným projektem investiční společnosti Passerinvest Group, Skupiny ČEZ a dopravní firmy ARRIVA.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 2. 2017 | Počet zobrazení: 94
 

Nízkonákladové spoje se stěhují i na koleje

Loni přepravily dálkové vlaky RegioJet v ČR zhruba 3,72 mil. cestujících. Nyní připravil žlutý vlakový dopravce další novinku - novou třídu „low-cost“, kterou nabídne na svých dálkových vlacích v ČR a na Slovensku pro cestující, kteří preferují nejvýhodnější cenu, ale nevyžadují standardní servis.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 2. 2017 | Počet zobrazení: 91
 

Podpora děti z dětských domovů

Díky spolupráci s nadací Srdce na dlani obdarovala společnost Huawei dětský domov v Krásné Lípě. Tamějším dětem předali čtyřicet moderních notebooků, které mají podpořit vzdělávání dětí v oblasti výpočetní techniky.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 2. 2017 | Počet zobrazení: 102
 

Profík od Lenova mezi herními počítači

Herní počítač IdeaCentre Y710 Cube je stvořený přímo pro vášnivé hráče. Přináší výkon na profesionální úrovni v zajímavém designovém provedení. Toto herní dělo je snadno přenosné a díky kombinaci nejnovějších procesorů Intel, grafiky až NVIDIA GeForce GTX 1080 a dostatku úložného prostoru s volitelným rychlým SATA SSD diskem nabízí bezkonkurenční herní zážitek.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 2. 2017 | Počet zobrazení: 97
 

Nové přenosné projektory

S určením pro školy a jednací místnosti představila společnost Panasonic dvě nové řady přenosných projektorů, včetně modelů pro projekci s krátkou vzdáleností, které poskytují delší životnost lampy, vyšší jas a možnost bezdrátového připojení.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 2. 2017 | Počet zobrazení: 88