Toshiba se zaměřuje na oblast firemních řešení

V portfoliu společnosti Toshiba se objevila dvojice nových notebooků Portégé X30 a Tecra X40 v elegantním designu. Oba modely se vyznačují vysokým výkonem a nejvyšší úrovní zabezpečení pro profesionální využití. Rozšiřují tak sortiment firmy v kategorii ultratenkých a ultralehkých firemních notebooků.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 4. 2017 | Počet zobrazení: 102
 

První přeshraniční blockchainové řešení

Společnosti IBM a Maersk začali spolupracovat na využití blockchainové technologie s cílem změnit fungování přeshraničních dodavatelských řetězců po celém světě.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 4. 2017 | Počet zobrazení: 105
 

Ocenění - Sociální odpovědnost podniku - pro Skupinu PSA

Německá nefinanční ratingová agentura OEKOM představila 5. dubna své mezinárodní hodnocení nejodpovědnějších podniků. Skupina PSA je se známkou B nejlepším výrobcem automobilů z hlediska sociální a environmentální odpovědnosti podniků, a to již druhý rok po sobě.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 4. 2017 | Počet zobrazení: 92
 

CDAS a OFAS: nová řada integrovaných sušicích a filtračních systémů

Se zcela novou řadou adsorpčních sušičů se studenou regenerací přišla společnost Parker. Systémy Parker Zander CDAS a OFAS jsou vybaveny inovativními technologiemi, poskytují vzduch s ověřenou kvalitou a zajišťují efektivní provoz. Co znamenají zkratky? CDAS (Clean Air Dry System - systém čistého suchého vzduchu) a OFAS (Oil Free Air System - systém vzduchu bez oleje).

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 4. 2017 | Počet zobrazení: 99
 

Při montáži reaktorové nádoby je důležitá preciznost

Jedna z nejdůležitějších operací při výstavbě jaderné elektrárny, montáž reaktorové nádoby, byla v Běloruské jaderné elektrárně dokončena 1. dubna 2017. Pracovníci museli více jak 330tunovou nádobu spustit do šachty s přesností na jeden milimetr.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 4. 2017 | Počet zobrazení: 108
 

ABB posiluje v oblasti digitalizace

Společnost ABB převzala španělský start-up NUB3D. Jde o inovátora a průkopníka v oblasti digitálních řešení pro 3D kontrolu a řízení kvality. Tato akvizice rozšiřuje skupinové portfolio řešení ABB Ability propojující zákazníky s průmyslovým internetem věcí.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 4. 2017 | Počet zobrazení: 85
 

Citroën hlásí: Happy Days se povedl

Tradiční promoční nabídka na osobní vozy Citroën se v letošním roce vyvedla. V termínu od 20. únpra do 4. března si objednalo rekordních 1005 zákazníků některý z akčních modelů. Takový počet měsíčních objednávek je absolutním rekordem za posledních 5 let.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 4. 2017 | Počet zobrazení: 103
 

Ojeté hybridy netáhnou, CNG je na vzestupu

Mezi novými auty je i díky státní podpoře znatelný zájem o plně elektrické a hybridní vozy. Na trhu ojetých vozidel jsou ale prodejní trendy odlišné. Zákazníci, kteří chtějí alternativní pohon, stále častěji volí auta na stlačený zemní plyn - CNG.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 4. 2017 | Počet zobrazení: 94
 

Media Management ve výbavě dronů

Výrobce profesionálního dronu SkyRanger, společnost Aeryon, rozšířil své řešení AeryonLive o nová integrovaná workflow pro správu pořízeného obsahu - Media Management. Platforma AeryonLive dnes určuje nové trendy v oblasti distribuce videa a telemetrie v reálném čase. V ostrém nasazení při bezpečnostních situacích pomůže toto řešení urychlit zásah.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 4. 2017 | Počet zobrazení: 97
 

Zatím nejlepší ročník - hodnotí technickou olympiádu středoškoláků na VŠTE její organizátoři

Není to akce hojně navštěvovaná, ale za to velmi zajímavá. I proto, že o technických talentech se nehovoří tolik jako o talentech sportovních nebo pěveckých. Letošní 4. ročník Mezinárodní technické olympiády středoškoláků, který se konal na českobudějovické Vysoké škole technické a ekonomické (VŠTE), to opět potvrdil.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 4. 2017 | Počet zobrazení: 732