Axis kombinuje video s radarem

Společnost Axis Communications představila unikátní zařízení, které vzniklo spojením dvou technologií: kamery s funkcí klasifikace objektů (využívající AI založenou na hlubokém učení) a radaru, který detekuje přesnou polohu i rychlost objektů.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 1. 2023 | Počet zobrazení: 300
 

Škoda darovala vzácný unikát do NTM

Národní technické muzeum převzalo do sbírek od Škoda Auto jeden ze dvou prototypů vozu Škoda Fabia RS Rally2, vyvíjený pro asfaltové tratě.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 1. 2023 | Počet zobrazení: 310
 

Nikon přichází s dvěma novými objektivy

Z vývoje společnosti Nikon vychází střední teleobjektiv s vysokou světelností a pevnou ohniskovou vzdáleností Nikkor Z 85 mm f/1,2 S a plochý širokoúhlý objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností Nikkor Z 26 mm f/2,8.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 1. 2023 | Počet zobrazení: 289
 

Roboty MiR pomohly zvýšit produktivitu logistiky

Společnost Forvia zvýšila produktivitu logistiky, posílila stabilitu výrobních procesů a snížila bezpečnostní rizika pomocí flotily robotů od Mobile Industrial Robots (MiR). Investice do robotů v závodě Faurecia Clean Mobility v Písku se vrátila za necelé dva roky.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 1. 2023 | Počet zobrazení: 310
 

Správa železnic bude mít digitální mapy od Nessu

Systémový integrátor Ness Czech dodá Správě železnic informační systém Digitální technické mapy železnic (DTMŽ), aby tato státní organizace mohla lépe a efektivněji připravovat investice i opravné práce a měla okamžitý přístup k informacím o spravované dopravní a technické infrastruktuře.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 1. 2023 | Počet zobrazení: 309
 

Digitální dvojče zvyšuje transparentnost manipulace

Logistický provider Dachser ve spolupráci s Fraunhoferovým IML institutem vyvinul a do své logistické praxe implementoval pozoruhodnou inovaci ve sběrné službě.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 1. 2023 | Počet zobrazení: 292
 

Nejvýhodnější stravenka má nově hodnotu 194 korun

Ministerstvo práce a sociálních věcí zvyšuje od 1. ledna 2023 hodnotu stravného na pracovních cestách na 153 korun na den. Spolu s růstem ceny „diet“ roste i částka, při které je stravenka pro zaměstnance i zaměstnavatele z hlediska zdanění nejvýhodnější. Pro rok 2023 je to 194 korun.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 1. 2023 | Počet zobrazení: 329
 

CUPRA otvírá první showroom v Česku

První exkluzivní showroom CUPRA Garage v České republice se nachází v areálu autorizovaného prodejce Auto Dolanský v Lípě u Zlína. Značka CUPRA již pátým rokem od svého založení dynamicky roste a dobývá nové trhy.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 1. 2023 | Počet zobrazení: 316
 

Toyota pomůže s obnovou po zemětřesení

Japonská města Ókuma, Futaba a Namie a Toyota Motor Corporation uzavřely smlouvu o partnerství pro uhlíkovou neutralitu. Toyota pomůže těmto městům postiženým zemětřesením v jejich obnově.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 1. 2023 | Počet zobrazení: 308
 

Z Brandýsa už vyšlo 7 milionů řídicích jednotek

Společnost Continental Automotive Czech Republic slavila. Na začátku tohoto měsíce totiž z brandýské výrobní linky vyjel sedmimiliontý kus tzv. OVIP (Open Vehicle Infotainment Platform) silverboxu.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 12. 2022 | Počet zobrazení: 393