Zkraťte cykly a zvyšte produktivitu

Možná si myslíte, že zkrácení měřicího cyklu na obráběcím stroji spočívá jednoduše ve zvýšení rychlosti posuvů, ale bohužel tomu tak není. Dlouholeté metrologické zkušenosti společnosti Renishaw v této oblasti dokazují, že chceme-li zkrátit měřicí cyklus a zároveň zachovat přesnost obrábění, je zapotřebí inteligentní optimalizace.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 7. 2018 | Počet zobrazení: 76
 

Praha testuje chytré lampy - měří emise a šetří za elektřinu

V pražské čtvrti Karlín odstartoval v létě pilotní projekt Chytré osvětlení plus, který testuje možnosti modernizace stávajících pouličních lamp a jejich vybavení moderními senzory. Ty měří kvalitu životního prostředí a intenzitu dopravy. Projekt vznikl v rámci konceptu Smart City, který zlepšovat život v Praze.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 7. 2018 | Počet zobrazení: 95
 

Na práci v Brně nelákají ani slušné peníze

Mzdy rostou (dle ČSU meziročně o 7 %, ale na celé řadě pracovních pozice šlo o dvojciferný nárůst), přesto v Brně a okolí chybí tisíce pracovníků. Vyplývá to z průzkumu mezd personální agentury Grafton. Největší poptávka panuje ve výrobě, IT a podnikových službách. Velké problémy mají i vinaři.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 7. 2018 | Počet zobrazení: 72
 

Kopulové kamery s rozlišením 4K pro náročné prostředí

Dvě nové pevné kopulové kamery společnosti Axis disponují mnohapixelovým rozlišením a jsou určené pro zajištění spolehlivého provozu i za nepříznivých světelných podmínek a v náročných prostředích. Proto jsou vhodné pro dohled v kritických infrastrukturách, letištích, nádraží apod.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 7. 2018 | Počet zobrazení: 74
 

Čeští strojaři vyrobí části reaktoru pro britskou elektrárnu

Na výstavbě britské jaderné elektrárny Hinkley Point C, budované v hrabství Somerset, se bude podílet i Škoda JS, která získala významnou zakázku na tomto projektu. Jako subdodavatel francouzského koncernu Framatome pro něj dodá klíčové zařízení - dvě sady vnitřních částí tlakové nádoby 1600MW jaderného reaktoru EPR.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 7. 2018 | Počet zobrazení: 76
 

JE v Bangladéši získala tavební povolení

Bangladéšský úřad pro jaderný dozor BAERA vydal 8. července 2018 povolení k projektování a výstavbě 2. bloku jaderné elektrárny Rooppur s reaktory VVER-1200, kterou staví Rosatom. Na 1. bloku, který toto povolení získal 4. listopadu 2017, nyní probíhají stavební práce na reaktorové budově.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 7. 2018 | Počet zobrazení: 73
 

Nejvýkonnější jeřábový zakladač ve své třídě

Krátce po světové premiéře systému Miniload STC 2B1A společnosti Jungheinrich, získal výrobce na toto zařízení první objednávku. Jde o nový jeřábový zakladač pro automatizovaný sklad drobného zboží pro společnost Vahle.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 7. 2018 | Počet zobrazení: 78
 

Seat využívá síly Slunce na 53 000 panelech

Díky 53 tisícům fotovoltaických panelů s celkovou plochou 40 fotbalových hřišť na jedné z největších fotovoltaických elektráren na světě - v závodě Seat Martortell, se snížily emise CO2 o téměř 4000 t ročně.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 7. 2018 | Počet zobrazení: 71
 

Pneumatiky pro nové luxusní SUV

ridgestone vyrábí pneumatiky dvou produktových řad Bridgestone pro prvovýbavu zcela nové, třetí generace modelu BMW X3. V rámci pokračující dlouhodobé spolupráce se společností BMW jde o prémiové pneumatiky Alenza 001 a Blizzak v 11 různých rozměrech.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 7. 2018 | Počet zobrazení: 70
 

Snadné nahrávaní telefonních hovorů

Diktafon jihokorejské značky Esonic je vybaven Bluetooth modulem, který umožňuje bezdrátovou komunikaci se spárovaným telefonem. Díky tomu diskrétně snadno nahrává probíhající telefonní hovor.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 7. 2018 | Počet zobrazení: 80