Pokračování mise: Lev se chystá ke skoku přes Atlantik

Mise okřídlený lev vstupuje tento týden do své závěrečné fáze, a pokud vše dobře dopadne podle plánu, měli bychom se s Romanem Kramaříkem, který se jako první český aviatik pokouší o sólový oblet světa, setkat opět v Praze o víkendu 8. září na akci Den letiště Letňany 2018, kde by se jeho více než měsíční vzdušné putování kolem zeměkoule mělo završit.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2018 | Počet zobrazení: 389
 

Zaměstnancům platí za „zlepšováky“

Současný nedostatek lidí na českém trhu nutí zaměstnavatele přicházet s novými nápady, jak si udržet ty stávající zaměstnance. Většina firem se uchyluje k peněžním odměnám nebo nepeněžním benefitům, někde zas přicházejí na jiné motivační nástroje, jako např. v plzeňském výrobním závodě Daikin. Zde začali vyplácet finanční odměny zaměstnancům za konstruktivní nápady.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2018 | Počet zobrazení: 101
 

PSA získala pro své vozy homologaci dle WLTP

Osobní vozy Skupiny PSA (Peugeot, Citroën, DS a Opel vs. Vauxhall) jsou díky technologickým postupům (SCR u dieselových motorů a GPF u benzínových motorů), které skupina začala uplatňovat v předstihu, připraveny na přísnější emisní normy.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 9. 2018 | Počet zobrazení: 111
 

Mýtný box pokryje více zemí

Mýtný box DKV BOX EUROPE, který má v budoucnu umožnit úhradu a vyúčtování všech mýtných poplatků v Evropě, absolvuje v těchto dnech poslední fázi testů u belgického provozovatele mýtného systému Viapass. Testováno je několik tisíc boxů zákazníky DKV v celé Evropě.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 9. 2018 | Počet zobrazení: 106
 

Demonstrace autonomní jízdy nákladního vozidla

Společnost Hyundai Motor Company úspěšně dokončila první dálniční jízdu s autonomně řízenou soupravou tahače a návěsu v Jižní Koreji. Nákladní vozidlo Hyundai Xcient ujelo přibližně 40 km na dálnici, a to s velkým návěsem, který simuloval přepravu nákladu.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 9. 2018 | Počet zobrazení: 99
 

PoE extender pro jednodušší připojení vzdálených zařízení

Společnost Axis Communications rozšiřuje své portfolio příslušenství o síťový PoE extender AXIS T8129-E, který je vhodný pro vnitřní i venkovní instalace a umožňuje připojit a napájet ethernetovým kabelem síťové kamery a další IP zařízení, které jsou vzdálené až několik set metrů.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 8. 2018 | Počet zobrazení: 123
 

Přenosné projektory usnadňují nastavení

Společnost Panasonic představila nové řady lehkých přenosných projektorů s vysokým jasem, které jsou navržené pro použití v kancelářích a učebnách. Projektor s technologií 3LCD může nabídnout jas až 4000 lm s rozlišením WXGA a tichý provoz 28 dB.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 8. 2018 | Počet zobrazení: 115
 

Oracle sází na automatizované databáze

Technologický ředitel společnosti Oracle Larry Ellison představil službu Oracle Autonomous Transaction Processing, která je součástí sady databázových služeb Oracle Autonomous Database Cloud Service a využívá technologie strojového učení a automatizace.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 8. 2018 | Počet zobrazení: 132
 

Supersportovní studie PB18 e-tron

Poprvé představuje Audi svou studii na akci Pebble Beach Automotive Week v kalifornském Monterey. Čistě elektricky poháněné Audi PB18 e-tron se prezentuje jako radikální vize supersportovního automobilu budoucnosti s širokou a nízkou karoserií.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 8. 2018 | Počet zobrazení: 117
 

První snímek nového modelu Kia ProCeed

Automobilka Kia přichází s prvním snímkem, který představuje nový projekt modelu ProCeed. Jde o pětidveřový Shooting Brake, kombinující impozantní sportovní design s prostorností a všestranností cestovního kombi. Tato zcela nový model Kia ProCeed se představí 2. října letošního roku na mezinárodním autosalonu v Paříži.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 8. 2018 | Počet zobrazení: 119