V Česku začíná vyrůstat podhoubí pro internet věcí

Společnost SimpleCell Networks začala ve spolupráci s T-Mobile budovat v ČR celorepublikovou veřejnou komunikační síť pro Internet věcí (IoT). 

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 6. 2016 | Počet zobrazení: 111
 

Bosch si za přednostního dodavatele zvolil Festo

Největší světový dodavatel automobilového průmyslu Skupina Bosch si zvolila společnost Festo, specialistu v oboru automatizace, jako přednostního dodavatele pneumatické a elektrické automatizační technologie. 

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 6. 2016 | Počet zobrazení: 76
 

Továrna Assa Abloy v Čechách mění vlastníka

Švédská skupina Assa Abloy prodala celou svoji divizi zaměřenou na automobilové zámky se sídlem v českém podniku FAB Vehicle Security Solutions v Týništi nad Orlicí japonské společnosti Alpha Corporation. 

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 6. 2016 | Počet zobrazení: 93
 

ABB ČR je letos opět mezi „superznačkami“

Společnost ABB ČR získala od nezávislé mezinárodní organizace Superbrands prestižní ocenění Czech Business Superbrands 2016. Zařadila se tak mezi nejlepší značky na českém trhu v kategorii Business. 

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 6. 2016 | Počet zobrazení: 79
 

Týden ve znamení francouzské trikolóry

Druhý červnový týden od 8. do 16. 6. bude Praha hostit významnou událost: Týden France 2016, v jehož průběhu se koná řada zajímavých akcí, určených zájemcům z řad odborníků i veřejnosti, které přiblíží Čechům ducha Francie, její ekonomiku, kulturu i inovace, charakteristické pro zemi galského kohouta.  

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 5. 2016 | Počet zobrazení: 168
 

Čeští vývojáři chtějí být lepší než Google

Český projekt aspiruje stát se alternativou tradičních reklamních sítí, jako je Google, a v některých ohledech je chce i překonat. Nová mezinárodní marketingová platforma Colpirio.com umožní personalizovat digitální reklamu i obsah webů a nabídku eShopů v reálném čase.  

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 5. 2016 | Počet zobrazení: 158
 

Český výrobce komunikační techniky zakotvil pod křídly světového lídra ve výrobě IP kamer

Společnost Axis Communications koupila českou firmu 2N, která je podle zprávy IHS světovou jedničkou na poli IP interkomů. 2N vyvíjí a poskytuje řešení pro ICT a fyzickou bezpečnost a má vedoucí podstavení na trhu v oblasti síťového audia a síťových interkomů (dveřní a nouzové IP interkomy určené pro výtahy).

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 5. 2016 | Počet zobrazení: 98
 

Seco rozšiřuje svůj obráběcí sortiment

Společnost Seco představila nový planžetový systém 150.10-JETI pro upichování s optimalizovaným přímým chlazením a rozšířila rovněž řadu monolitních karbidových fréz Jabro pro obrábění vysokým posuvem o nové čtyř a 5břité verze, které snižují výrobní náklady při opracování jak mělkých, tak i hlubokých dutin.  

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 5. 2016 | Počet zobrazení: 116
 

První reaktor generace III+ na světě ožívá

Šestý blok Novovoroněžské jaderné elektrárny je nejpokročilejším projektem výstavby jaderných reaktorů generace III+ na světě. V pátek 20. května v něm bylo poprvé dosaženo minimálního kontrolovatelného výkonu (MKV), což je nejnižší úroveň výkonu dostatečná k provedení testů elektrárny za samostatně se udržující kontrolovatelné řetězové štěpné reakce.  

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 5. 2016 | Počet zobrazení: 149
 

Cesta do dějin strojů na zpracování jedniček a nul

Jako ve stroji času a cestovatelé do minulosti si můžete připadat na unikátní akci, kterou připravili počítačoví nadšenci z pražského ČVUT. Na 400 typů československých a zahraničních počítačů 70. a 80. let minulého století mohou shlédnout návštěvníci výstavy Století informace - počítačový svět na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze.  

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 5. 2016 | Počet zobrazení: 103