Proměnlivá tvář Franze Kafky

V pražském historickém centru přibyl koncem října další moderní technický unikát, který se stane jistě vyhledávanou turistickou atrakcí. Ve Spálené ulici, u nového obchodního centra Quadrio, vyrostla obří busta France Kafky složená ze 42 otáčejících se pater.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 11. 2014 | Počet zobrazení: 428
 

Listopad zasvěcený vědě a poznání

V sobotu 1. listopadu odstartoval již počtrnácté Týden vědy a techniky Akademie věd ČR – největší vědecký festival v České republice. Na organizaci festivalu se podílí všechna pracoviště Akademie věd ČR a přes 50partnerských organizací, včetně např. Kriminalistického ústavu Praha či libereckého vzdělávacího centra iQLandia. Obsáhlý program letošního ročníku nabídne více než půl tisícovky akcí, které probíhají v každém krajském městě a na mnoha dalších místech po celé ČR. 

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 11. 2014 | Počet zobrazení: 339
 

Týden Facility managementu

Jménem asociace IFMA CZ (České pobočky mezinárodní profesní asociace facility managerů) Vás zveme na tradiční akci, která se koná ve dnech 10. - 14. listopadu 2014 v Praze pod mottem „Nové příležitosti“.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 11. 2014 | Počet zobrazení: 282
 

Železný oř v Čechách - historie na vlastní oči

Ve dnech 24. až 28. října 2014 se v Národním technickém muzeu představí veřejnosti první parní lokomotiva vyrobená v České republice. Jde o repliku lokomotivy Orenstein & Koppel na rozchodu 600 mm, která byla společností První kolínská lokomotivní, s.r.o. postavena podle originálních výkresů a fotografií.  

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 10. 2014 | Počet zobrazení: 288
 

10 miliónů relé z Holešova hlídá proud po celém světě

I když je pojem „garážová firma“ spojován spíše s negativním vyzněním, opak může být pravdou a řada dnes proslulých značek tak začínala svou kariéru. Obdobným úspěchem se může pochlubit i česká společnost ELKO EP, výrobce elektroinstalačních prvků, která si na své konto právě nedávno připsala jubilejní vyrobené relé s pořadovým číslem 10 000 000. 

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 10. 2014 | Počet zobrazení: 298
 

Nový e-shop pro vyznavače přesnosti

Největší nezávislý dodavatel délkové měřicí techniky v ČR a akreditovaný poskytovatel kalibračních služeb, společnost Prima Bilavčík, spustila na svých webových stránkách nový e-shop s měřicí technikou.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 10. 2014 | Počet zobrazení: 388
 

V Petrohradu jednají experti o termojaderné syntéze

Mezinárodní agentura pro atomovou energii (IAEA) ve spolupráci s ruskou státní korporací Rosatom a ruskou vládou pořádá 13. až 18. října v Petrohradu 25. ročník Fusion Energy Conference (FEC 2014). Hlavním tématem Konference o energetickém využití termojaderné fúze, na níž se sešlo přes 660 delegátů ze 43 zemí, je mezinárodní projekt ITER na vybudování největšího tokamaku na světě.  

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 10. 2014 | Počet zobrazení: 269
 

Eduroam zajistí přístup na internet na nádražích

Pro studenty a vědce bude možnost učit se a pracovat na cestách opět o něco snazší. Studenti, učitelé i vědci se mohou nově připojit prostřednictvím služby eduroam k Internetu na Hlavním nádraží v Praze a v Pardubicích a za několik týdnů i na pražském Masarykově nádraží. Umožní to společný projekt sdružení CESNET a společnosti ČD – Telematika, která na zmíněných nádražích spouští pilotní provoz své služby WiFi Free. 

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 10. 2014 | Počet zobrazení: 254
 

Inovátoři a odborníci na inovace namíchali inspirativní Inovační koktejl

Česká inovace a Inovátoři.cz ve spolupráci s regionálními inovačními centry zahajují seriál akcí s názvem Inovační koktejl. Roadshow putující po všech regionech má ústřední téma: jak se připravit na investora a prodat svůj nápad - cílem je propojit autory zajímavých nápadů s potenciálními investory a podpořit inovátory v rozvoji jejich projektů. 

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 10. 2014 | Počet zobrazení: 265
 

Pragodent představí hi-tech ve stomatologii, pomohou i moderní strojírenské technologie

Na Výstavišti v pražských Holešovicích se ve dnech 9. - 11. října představí na 22. ročníku stomatologického veletrhu PRAGODENT nejnovější technologie nejen v této oblasti. Veletrhu se každoročně účastní naprostá většina českých firem z oboru a prostřednictvím svých českých zastoupení i světová špička. 

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2014 | Počet zobrazení: 301