Výkonná síťová A3 novinka s levným provozem

Média jsou zaplněna zprávami z oblasti 3D, ale zajímavé věci se dějí i ve světě A3: konkrétně firma Kyocera Document Solutions uvedla na trh špičkovou rychlou síťovou tiskárnu formátu A3. Podle výrobce je zařízení charakterizované jako produktivní a spolehlivý stroj určený pro jakékoli organizace – od malých firem až po velké korporace.  

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2015 | Počet zobrazení: 206
 

Absolutní snímač polohy do zpětné vazby pohonů

Firma Balluff rozšířila svou řadu snímačů BML o odolné a přesné snímače absolutní délkové a úhlové polohy, vhodné pro samostatnou instalaci nebo vestavbu přímo do pohonu a začlenění do systému řízení polohy. Tyto snímače umožňují rychle a zcela automaticky nastavit formáty, zdvihy a koncové pozice všech os, a jako sada vhodná pro plnou integraci mohou být nyní použity i pro rotační pohyb.  

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2015 | Počet zobrazení: 193
 

Vítkovice dodaly letišti v Praze nový systém rychlého odbavení

Odbavení cestujících na Letišti Václava Havla Praha se výrazně zrychlí. Skupina Vítkovice Machinery Group tam uvedla do provozu 10 biometrických odbavovacích bran nového typu, které umožňují odbavení v průměru za 15 s. To je doba o minimálně polovinu kratší, než jakou potřebuje cestující pro průchod přes standardní hraniční kontrolu na odbavovacím pracovišti.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 9. 2015 | Počet zobrazení: 207
 

Huawei vyšle české studenty ICT na studijní pobyt do Číny

Společnost Huawei, v současnosti 3. největší výrobce chytrých telefonů a příslušenství, podpoří vzdělanost českých studentů v oboru ICT a v rámci mezinárodního projektu Seeds for the Future zprostředkuje vybrané skupině vysokoškolských studentů z předních českých univerzit dvoutýdenní vzdělávací pobyt v Pekingu a Shenzenu.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 9. 2015 | Počet zobrazení: 192
 

Azkar Dachser – elektromobil pro městskou logistiku

Elektrický oslík moderního věku – i tak by se dala charakterizovat novinka, kterou v podobě pilotního projektu ve španělském městě Malaga zahájila společnost  Azkar Dachser Group, dceřiná firma mezinárodního logistického providera. Tak jako jeho historičtí předchůdci, oslíci a muly přepravující na svých hřbetech zboží ve starobylých městech, rozváží dnes balíkové zásilky zákazníkům speciální elektromobil El Carrito, proplétající se úzkými uličkami historické zástavby.  

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 9. 2015 | Počet zobrazení: 266
 

Věda a technika v Roztokách u Prahy již jede na plné obrátky

Park vědy Roztoky, vybudovaný společností Trigema, ukončil na sklonku prázdnin svůj zkušební režim a vstoupil do plného provozu. „Během roční zkušební doby se zprovoznila výzkumná a testovací zařízení, prováděly se hlavně akustické a vibrační testy, aby se prokázalo, že stroje nepřekračují povolené normové hodnoty,“ řekl Marcel Soural, generální ředitel společnosti Trigema. 

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 9. 2015 | Počet zobrazení: 295
 

Auto Palace eviduje nárůst ve fleetových obchodech

Za uplynulých sedm měsíců se společnosti Auto Palace podařilo výrazně navýšit počet uzavřených fleetových obchodů. Od začátku tohoto roku prodala prostřednictvím leasingových společností celkem 1224 vozů, což oproti stejnému období v roce 2014 znamená nárůst o 262 %. 

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 9. 2015 | Počet zobrazení: 213
 

V barvách ČSOB Leasing začal jezdit elektromobil, bude k dispozici i klientům

Auta s elektrickým pohonem získávají stále více příznivců. Elektromobil přibyl i ve flotile služebních vozů ČSOB Leasing. Jde o čistě elektrický Volkswagen e-Golf. Společnost ho chce půjčovat i svým klientům.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 9. 2015 | Počet zobrazení: 200
 

Havarijní servis bude pro Teslu řešit Solera

Porouchala se vám Tesla, nebo potřebujete vyřešit nějakou pojistnou událost související s tímto elektromobilem? Pak byste se měli obrátit na společnost Solera, kterou si Tesla Motors vybrala pro tyto účely jako svou platformu pro odhad výše škody způsobené při havárii a komunikaci se zákazníky. Bude exkluzívním poskytovatelem těchto služeb pro certifikovaná servisní centra Tesla Motors po celém světě.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 8. 2015 | Počet zobrazení: 202
 

Výroční cenu Mezinárodní silniční federace převezme SkyToll

Mezinárodní silniční federace IRF udělila v červenci společnosti SkyToll cenu Global Road Achievement Award za mimořádný příspěvek k rozvoji silniční dopravy. Provozovatel slovenského mýtného systému v letošním ročníku soutěže zvítězil v kategorii Řízení dopravy a inteligentní dopravní systémy s projektem implementace změn do slovenského mýtného systému. 

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 8. 2015 | Počet zobrazení: 187