ČR získá z unie peníze na ekologickou dopravu

Z evropského Fondu soudržnosti dostane Česko miliardu korun na pořízení autobusů na stlačený zemní plyn (CNG). Podle informace Ministerstva životního prostředí je dotace až do výše 85 % určená na výměnu starých autobusů městské hromadné dopravy za ekologičtější. 

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 3. 2014 | Počet zobrazení: 565
 

Elektrické pohony EPCO - optimalizovaná řada pro pohyb

Fast configuration and approach to positions with web Config and Parameter Cloud. Festo´s Optimised Motion Series makes positioning extremely simple. The package with electric cylinder EPCO, stepper motor EMMS-ST with servo functionality, motor controller CMMO-ST and all the necessary cables costs significantly less than conventional electric positioning systems.  

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 3. 2014 | Počet zobrazení: 568
 

Misan & Sandvik: seminář Bezpečně, Efektivně, Jedinečně

Společnost Misan, ve spolupráci s renomovaným dodavatelem obráběcích nástrojů firmou Sandvik, pořádá ve svém předváděcím středisku v Lysé nad Labem ve dnech 2. a 3. dubna 2014 specializovaný seminář „Bezpečně, Efektivně, Jedinečně“. Seminář je zaměřený, jak už napovídá název, na témata související se zajištěním stabilní a produktivní výroby jakožto komplexního procesu včetně aplikace posledních novinek v oboru technologie obrábění, jež umožňují zvýšit efektivitu výroby. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 3. 2014 | Počet zobrazení: 510
 

Nové multifunkční elektronické motorové spouštěče

Eaton Elektrotechnika uvedla na trh novou řadu multifunkčních elektronických motorových spouštěčů (EMS) s integrovanou ochranou motoru, která v sobě v jediném zařízení spojuje přímý rozběh, spuštění s reverzací, ochranu motoru, a jeho nouzové zastavení. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 3. 2014 | Počet zobrazení: 536
 

Moderní středoevropská síťová infrastruktura

Dial Telecom, a.s., posílil kapacitu svého vytíženého datového spoje z Prahy do německého Frankfurtu nad Mohanem. Na této optické trase zřídil další DWDM vlnovou délku o přenosové kapacitě 100 Gbps. Zároveň došlo k navýšení rychlosti do frankfurtského IP uzlu na 30 Gbps.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 3. 2014 | Počet zobrazení: 574
 

Pozvání na 300: Vzestup říše

Do kin se dostalo pokračování komiksové adaptace "třístovky" z roku 2007. První díl, dá-li se to tak nazvat, 300: Bitva u Thermopyl, si získal, díky režii Zacka Snydera, divácký úspěch. Nový snímek 300: Vzestup říše, jenž režíroval izraelský režisér Noam Murrom, stylisticky navazuje na Zacka Snydera, který i tentokrát napsal scénář společně s Kurtem Johnstadem. 

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 3. 2014 | Počet zobrazení: 541
 

Pozvání na seminář

Společnost Kleentek s firmou ALS Czech Republic, pořádají 27. března již tradiční seminář z cyklu „Strategie nulových poruch - cesta k úsporám“. Témata akce, která se letos koná v Seminárním Centru Akademie v Ostravě, jsou zaměřena na správné využívání maziv v průmyslových aplikacích a související technologie a řešení.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 3. 2014 | Počet zobrazení: 528
 

Dánský výrobce robotů posiluje na evropském trhu

Prioritou firmy pro rok 2014 je zvýšit prodej robotů. Firma Universal Robots, která se zabývá vývojem průmyslových robotů, pracuje na posílení své pozice na trzích střední a východní Evropy. Kromě zvýšení prodeje usiluje o upevnění svého postavení na trhu.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 2. 2014 | Počet zobrazení: 619
 

Ruská jaderná elektrárna spouští nový reaktor

V ruské Bělojarské jaderné elektrárně bylo zahájeno zakládání jaderného paliva do nového reaktoru BN-800, který funguje na bázi rychlých neutronů. Po spuštění se stane největším a nejvýkonnějším reaktorem na této bázi ve světě.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 2. 2014 | Počet zobrazení: 618
 

Žebříček poskytovatelů sběrné služby v Evropě vede Dachser

Studie „TOP 100 European Transport and Logistics Services 2013/2014“, kterou sestavil institut Fraunhofer SCS porovnávala logistické providery. Podle jejích údajů se na vrcholu žebříčku poskytovatelů sběrné služby v Evropě umístila společnost Dachser, která na českém trhu působí od roku 1992.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 2. 2014 | Počet zobrazení: 600