120leté výročí v Českobudějovickém pivovaře

Přesně 15. dubna před 120 lety se konala ustavující valná hromada akcionářů „Českého akciového pivovaru v Českých Budějovicích“, který je přímým předchůdcem dnešního pivovaru Budějovický Budvar. Tato první valná hromada schválila dosavadní postup zřizovacího výboru a zvolila první správní radu.Tím byl formálně založen pivovar, který dal světu jednu z nejznámějších českých značek. 

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 4. 2015 | Počet zobrazení: 209
 

Globální strategie DPD pod novou značkou DPDgroup

GeoPost, mateřská společnost DPD, vlastněná francouzskou Le Groupe La Poste, představila globální strategii. V zájmu podpory růstu svých trhů vyvíjí společnou přepravní síť zaměřenou na B2B i B2C segment a odhaluje novou mezinárodní značku: DPDgroup.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 4. 2015 | Počet zobrazení: 188
 

Užitkovým Fordům se daří

Za první čtvrtletí letošního roku byla značka Ford nejprodávanější značkou užitkových automobilů na evropském trhu. Na dvaceti tradičních evropských trzích se za tyto první tři měsíce prodalo přes 70 000 užitkových modelů, což zajistilo značce vzrůst tržního podílu o 2,8 procentního bodu na 13,3 %.  

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 4. 2015 | Počet zobrazení: 136
 

Když se řekne "okna a dveře"

Jaké nejnovější trendy reprezentují současná okna a dveře? Na tuto otázku jsme dostali odpověď od Ing. Jiřího Chomáta z české společnosti OKNA.EU, která nabízí okna různých provedení, od nejvíce využívaných plastových oken, plastohliníkových, hliníkových, dřevohliníkových, až po celodřevěná. Všechna jsou vyráběna na nejmodernějších výrobních linkách jak u nás, tak i na Slovensku.  

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 4. 2015 | Počet zobrazení: 421
 

PRE rozšiřuje své aktivity v elektromobilitě

Tradiční výstavou elektrických vozidel spustila Pražská energetika půjčovnu elektromobilů a plug-in hybridů různých značek. Od dubna si tak zájemci mohou pronajmout elektrokolo, elektrickou koloběžku, ale i třeba Teslu model S. 

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 4. 2015 | Počet zobrazení: 240
 

Sparta získá plné Wi-Fi pokrytí své fotbalové arény

Společnost Huawei a fotbalový klub AC Sparta Praha zajistí v rámci nově navázané oficiální spolupráce plné pokrytí letenského stadionu rychlou Wi-Fi sítí. Generali Arena se tak zařadí mezi elitní světové fotbalové stadiony, disponující tímto technologickým vybavením.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 4. 2015 | Počet zobrazení: 198
 

Silná poptávka zvyšuje kapacitu výroby

Skupina PSA Peugeot Citroën zařadila do francouzské továrny v Trémery nový výrobní modul, který jí umožní uspokojit silnou poptávku po tříválcových benzinových motorech EB Turbo PureTech. Kapacita výroby se zvýšila o 200 000 ks.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2015 | Počet zobrazení: 188
 

Závod Kia Motors na Slovensku má důvod k oslavě

V rámci automobilové skupiny jihokorejského výrobce Kia Motors má výrobní závod na Slovensku důležité postavení. Jde o první a jediný evropský závod značky Kia, kde jsou vyráběny modely cee’d a Venga exkluzivně pro evropský trh. 

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2015 | Počet zobrazení: 199
 

Již pět milionů - oznámil Ford

Společnost Ford Motor Company slaví významný milník v historii svých úsporných zážehových motorů EcoBoost: od zahájení výroby v roce 2009 jich po celém světě vzniklo již 5 milionů.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2015 | Počet zobrazení: 181
 

Revoluční měření průtoku

Inovativní řešení měření průtoku společnosti McCrometer, kterou na českém trhu zastupuje divize MERES firmy HENNLICH, je určeno pro náročné provozní podmínky a pro širokou škálu kapalin a plynů. Průtokoměr V-Cone, který využívá tohoto inovativního měření průtoku na principu tlakové diference, získal nově titul Produkt roku. 

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 4. 2015 | Počet zobrazení: 240