Výrobce průmyslových snímačů otevřel v Brně vývojové centrum

Švýcarská společnost Baumer, působící v oblasti výroby průmyslových snímačů, rozšířila své aktivity do České republiky. Skupina, jejíž centrála se nachází ve městě Frauenfeld, otevřela 24. června nové vývojové centrum v Brně.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2013 | Počet zobrazení: 513
 

Volkswagen Passat slaví čtyřicet let

Před 40 lety debutoval první Passat jako nový Volkswagen, který zahájil novou éru moderní techniky a designu. 

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2013 | Počet zobrazení: 509
 

Teplé léto zvýšilo zájem o plyn do pneumatik

Extrémní horka mají v České republice, kromě řady jiných důsledků, vliv na hospodaření některých specializovaných výrobců. Vysoké teploty zvýšily poprávku po plynu pro pneumatiky, jaký znají jezdci F1. Během horkých dnů byl zaznamenán prudký nárůst poptávky po speciálním směsném plynu na bázi dusíku a argonu pro huštění pneumatik. Směs (tzv. Securpneus) se totiž pomaleji ohřívá, má nízkou tepelnou vodivost a díky tomu omezuje možnost vzniku trhlin pneumatik z přehřátí. Navíc směs minimalizuje změnu tlaku v pneumatice během jízdy, tím pak zvyšuje i stabilitu vozidla.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2013 | Počet zobrazení: 515
 

Nové tablety pro zdravotnické účely

Dodavatel přenosných navigačních zařízení Mio představuje mobilní zdravotnické tablety MioCare. Nové tablety jsou cíleny pro použití ve zdravotnických zařízeních, kde zvýší dostupnost informací o stavu pacienta. Verze tabletů s čtečkou čárových kódů umožňuje evidovat pacienty, podané léky i používané lékařské nástroje. 

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2013 | Počet zobrazení: 546
 

ESET vydává novou verzi ESET Mobile Security pro Android

Společnost ESET přišla s kompletně přepracovanou aplikací ESET Mobile Security pro Android. Nová generace mobilního produktu nabízí vylepšené skenování, antiphishingový modul a nové uživatelské rozhraní. 

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2013 | Počet zobrazení: 505
 

Nejvyšší hodnocení v oblasti IP telefonie a Unified Communication získala Aastra

Společnost Astra se stala vítězem poslední studie o trhu IP telefonie a Unified Communications (IPT/UC), kterou prováděla analytická společnost Info-Tech Research Group. 

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2013 | Počet zobrazení: 502
 

Nový showroom Wolf v Brně

Společnost Wolf Česká republika otevřela pro veřejnost nový showroom, který slouží zároveň jako školicí centrem pro systémy Wolf v ČR a na Slovensku. Zákazníci mají možnost si prohlédnout funkční instalace moderních komplexních systémů vytápění, větrací a klimatizační techniky.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2013 | Počet zobrazení: 523
 

Německé regionální dráhy si objednaly lokomotivy z Plzně

Strojírenské skupině Škoda Transportation loni klesl čistý zisk o 400 mil. korun na tři miliardy korun. O stejnou částku klesly i tržby, které činily 15,3 mld. Kč. Firmě se však nyní podařila mimořádná zakázka.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2013 | Počet zobrazení: 520
 

USA už nejsou první, trhu počítačů dominuje nyní Čína

V Číně se loni poprvé prodalo víc osobních počítačů než ve Spojených státech. Celkem se v druhé největší ekonomice světa loni prodalo 69 mil. počítačů, tzn. o tři milióny víc než v USA. 

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2013 | Počet zobrazení: 508
 

Čína vybuduje v Nikaragui konkurenci Panamskému průplavu

Panamský průplav, který nyní prochází rekonstrukcí, dostane možná po 100 letech svého monopolu na přesun lodí mezi Tichým oceánem a Atlantikem konkurenci. Nikaragua udělila Číně povolení na výstavbu kanálu, který by rovněž propojil tyto dva oceány. 

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2013 | Počet zobrazení: 517