Sodíkový reaktor slaví čtyřicátiny

První elektřinu, kterou dodal reaktor BN-600 do sítě, bylo počátkem dubna před 40 lety. Dnes je nejdéle provozovaným sodíkovým reaktorem na světě, a v letošním roce vstoupil do páté dekády výroby elektřiny.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 5. 2020 | Počet zobrazení: 210
 

Dachser rozšířil spolupráci s Notinem

Česká pobočka Dachser už čtvrtým rokem zajišťuje importní přepravy zásilek pro Notino, významného online prodejce parfémů a kosmetiky v Evropě. V minulém roce byla spolupráce rozšířena i na distribuční logistiku.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 5. 2020 | Počet zobrazení: 190
 

Herní notebooky s odolnosti armádní úrovně

Společnost Asus uvedla na český trh herní notebook TUF Gaming A15 (FA506), který v sobě spojuje vysoký výkon nové platformy AMD Ryzen čtvrté generace a grafických karet NVIDIA. Je vybaven 15,6palcovým IPS displejem s obnovovací frekvencí až 144 Hz.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 5. 2020 | Počet zobrazení: 232
 

Webkamery s vlastní inteligencí

Inteligentní webkamery Huddly jsou určené pro videokonference. Že nejde jen o běžnou webkameru, dokazuje svými zobrazovacími a softwarovými funkcemi. Většina moderních technologií rychle stárne, ale tyto kamery mají výhodu softwarové updatovatelnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 5. 2020 | Počet zobrazení: 202
 

Smartphone s trojitým fotoaparátem

Společnost TCL Communication začala v Česku a na Slovensku prodávat smartphone Alcatel 1S (2020). Jde o nástupce loňského modelu 1S (2019), který sází zejména na velký displej a trojitý fotoaparát ve spojení se solidním poměrem ceny a výkonu.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 5. 2020 | Počet zobrazení: 197
 

Engel mezi nejlepšími inovátory kompozitů

Rakouská firma Engel se stala jedním z laureátů ocenění JEC Innovation Awards 2020 pro nejlepší inovátory roku. Výrobce strojů a poskytovatel systémových řešení pro plastikářský průmysl získal se svou partnerskou společností Fill cenu v kategorii Proces za vývoj výrobní linky pro výrobu kompozitních polotovarů na míru.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 5. 2020 | Počet zobrazení: 227
 

Tři nové projekty Rosatomu

Práce v egyptské jaderné elektrárna El Dabaa probíhají podle plánu a výstavba by měla začít v polovině letošního roku. Rosatom prošel druhým kolem výběru dodavatele pro první jadernou elektrárnu v Saúdské Arábii a pokračují jednání se Srí Lankou o spolupráci v oblasti mírového jádra.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 5. 2020 | Počet zobrazení: 193
 

Ochranná maska s filtrací vzduchu

Společnost Prima Bilavčík rozšířila svůj sortiment o ochranné a desinfekční prostředky a přístroje pro bezkontaktní měření teploty. Jde o pomoc pro obchodní partnery, aby mohly zajistit bezpečný provoz i v současné epidemiologické situaci.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 5. 2020 | Počet zobrazení: 193
 

Využijte třetí květnový webinář Murrelektronik - již 19. května!

Na každé květnové úterý pro vás připravila společnost Murrelektronik webináře nabité informacemi včetně praktických ukázek. Téma i link na přihlášení najdete níže.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 5. 2020 | Počet zobrazení: 230
 

Gamepad na základě Nimbus i pro Apple

Společnost SteelSeries uvádí na trh ovladač Nimbus+ Wireless pro Apple. Bezdrátový gamepad byl vyhotoven dle předlohy populárního originálního ovladače Nimbus a přidává řadu nových funkcí, jako jsou klikatelné joysticky nebo nové spínače s „Hall effect“.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 5. 2020 | Počet zobrazení: 228