E.ON staví nový plynovod metodou pluhování

Po dvanácti letech příprav a dvou letech stavebních prací dokončuje společnost E.ON Distribuce na jihu Čech nový vysokotlaký plynovod mezi Planou nad Lužnicí a Soběslaví. Potrubí v délce 20 km zabezpečí už od listopadu dodávky plynu pro více než sedm tisíc zákazníků v této oblasti.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 8. 2020 | Počet zobrazení: 233
 

NTM podepsalo memorandum se SŽ

Národní technické muzeum a Správa železnic podepsaly 4. srpna 2020 v Železničním depozitáři NTM Chomutov memorandum o spolupráci, které potvrzuje jejich společný zájem o dokumentaci a záchranu odkazu předcházejících generací v oblasti železnice.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 8. 2020 | Počet zobrazení: 201
 

Dráhy testují aplikaci pro nezabezpečené tratě

České dráhy testují na několika tratích mobilní aplikaci, která má pomoci proti železničním nehodám – upozorní strojvůdce na to, že na trati se pohybuje jiný vlak a připomíná, aby se hlásil dispečerovi.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 8. 2020 | Počet zobrazení: 212
 

Zážitkový showroom v japonském duchu

Prémiová značka Lexus otevřela nový showroom v Průhonicích u Prahy. Centrum na ploše 1321 m2 je vybudované v duchu japonské filozofie Omotenashi a patří k nejmodernějším v Evropě.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 8. 2020 | Počet zobrazení: 207
 

Vyřazování nejstaršího rychlého reaktoru

V Kazachstánu pomůže Rosatom s vyřazováním reaktoru BN-350 z provozu, jelikož jde o nejstarší rychlý reaktor chlazený sodíkem, který měl průmyslový výkon a dodával energii do sítě.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 8. 2020 | Počet zobrazení: 200
 

Tepelná ochrana největšího slunečního dalekohledu

Největší sluneční dalekohled na světě nazvaný Daniel K. Inouye Solar Telescope (DKIST) je vysoký 41,5 m a nachází se na havajském ostrově Maui. Umožňuje získávat doposud nejdetailnější záběry Slunce a vědci díky němu mohou pozorovat sluneční povrch přesněji než dříve.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2020 | Počet zobrazení: 217
 

Devět typů kabelů igus podporuje Profinet

Profinet je v průmyslové automatizaci jedním z nejpoužívanějších komunikačních protokolů založeným na technologii Ethernet. Firmy na něj přecházejí z původního protokolu Profibus. Vedle mnoha výhod dokáže v reálném čase přenášet rychleji a spolehlivěji i velké objemy dat.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2020 | Počet zobrazení: 213
 

Napojení e-shopů na HELIOS Green

Propojení svých systémů připravily společně firmy oXyShop a Asseco Solutions. Po ERP systému HELIOS Orange bude nyní možné e-shopy na míru od oXyShopu propojit i se systémem HELIOS Green.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2020 | Počet zobrazení: 200
 

Elektrická sága značky Peugeot - od VLV po e-2008

Elektrický pohon používalo již na počátku motorismu několik automobilových značek, brzy ale od něj upustily a přešly na spalovací motory. Automobilka Peugeot se možnosti využít elektřinu pro své vozy věnovala již v roce 1902, a to zejména pro pohon dodávek.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2020 | Počet zobrazení: 288
 

DS bojuje proti globálnímu oteplování

Značka DS Automobiles, jež se opírá o strategii elektrifikace, kterou rozvíjí již od svého založení v roce 2015, se z hlediska nízkých emisí CO2 řadí do čela prémiových evropských automobilových značek nabízejících různé druhy pohonů.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2020 | Počet zobrazení: 222