Evropské inovace: zaostřeno na budoucnost

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 12. 2013 | Počet zobrazení: 402
 

Energetika ve světě: stagnace jádra, silný růst slunce a větru

Podle výroční světové zprávy o stavu jaderného průmyslu (World Nuclear Industry Status Report 2013 - WNISR) instalovaný výkon jaderných elektráren ve světě vzrostl v roce 2012 pouze o 1,2 GW, zato přírůstek výkonu větrných elektráren dosáhl 45 GW a solárních 32 GW.  

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 12. 2013 | Počet zobrazení: 358
 

Rosatom staví jaderné elektrárny podle plánu nebo s časovým předstihem

První energoblok druhé řady Novovoroněžské JE bude uveden do provozu podle plánu, tedy koncem roku 2014. Oznámil to generální ředitel ruské Státní korporace pro jadernou energii Rosatom Sergej Kirijenko. Na Novovoroněžské JE se staví dva bloky s reaktorovým zařízením VVER 1200, což je zdokonalená modifikace, kterou česko-ruské konsorcium nabízí v tendru na dostavbu JE Temelín.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 12. 2013 | Počet zobrazení: 390
 

Jaderní lídři rozvíjejí spolupráci s ČVUT v Praze

Rusatom Overseas, dceřiná společnost ruské státní korporace Rosatom, podepsala první říjnový týden v rámci Business dne Ruské federace na 55. MSV v Brně memorandum o porozumění s Centrem pro civilní jadernou spolupráci při Českém vysokém učení v Praze. Dokument dává smluvní rámec pro spolupráci ruských a českých expertů v jaderné sféře v akademické a vědecké oblasti.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 12. 2013 | Počet zobrazení: 355
 

Airbus plní plán, Boeing trápí problémy

Zakázky evropského výrobce letadel Airbus překročily za prvních devět měsíců roku hranici 1000 strojů. Firma tak již splnila letošní plán prodat letos více než tisíc letadel, přičemž původním cílem bylo získat přes 800 objednávek, což se evropskému výrobci podařilo téměř už během prvního pololetí. 

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 12. 2013 | Počet zobrazení: 371
 

Nejmladší technická univerzita bude spolupracovat s Českými drahami

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích (VŠTE) získala další impuls k rozvoji nového studijního oboru Technologie dopravy a přepravy, když uzavřela smlouvu o spolupráci s Českými drahami. 

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 12. 2013 | Počet zobrazení: 346
 

V ČR přibývá CNG vozidel

V České republice je již 6300 vozidel na stlačený zemní plyn (CNG). Oproti čtvrtému kvartálu 2012 jde o nárůst 46,5 %. Nejvíce meziročně narostl počet osobních a dodávkových vozidel a to o 50 %. Na českých silnicích jezdí také již 410 plynových autobusů a 59 komunálních vozidel na CNG.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 12. 2013 | Počet zobrazení: 373
 

Air Telecom se stal řádným členem Asociace provozovatelů mobilních sítí

Mobilní operátor Air Telecom se ke konci letošního roku začlenil mezi dominantní české mobilní operátory jako řádný člen Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS), kde byl doposud přidruženým členem. Doplnil tak trojku zakládajících členů (Telefónica, T-Mobile a Vodafone) v kategorii „řádní členové“ asociace (těmi se mohou stát pouze společnosti s licencí mobilního operátora, což jsou v ČR nyní jen čtyři firmy) a hodlá se nyní ještě více podílet na rozvoji a provozování mobilních telekomunikačních služeb v ČR. 

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 12. 2013 | Počet zobrazení: 5869
 

Dny otevřených dveří Festo

Pod mottem „Pomůžeme Vám s automatizací“ pořádá společnost Festo ve svém sídle v pražských Modřanech další z tradičních Dnů otevřených dveří. Během dvou dnů, v termínu 20. a 21. listopadu, se tak mohou zájemci o nejmodernější automatizační techniku od 8 do 17 hod seznámit „naživo“ s posledními novinkami jednoho z jejích předních světových výrobců a vyzkoušet jejich funkce, a možnosti využití pro různé aplikace. 

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 11. 2013 | Počet zobrazení: 370
 

Cisco bude spolupracovat s ČVUT, podpoří univerzitu půl milionem eur

Fakulta elektrotechniky na Českém vysokém učení technickém v Praze (ČVUT FEL) podepsala dohodu se společností Cisco Systems o spolupráci v oblasti výzkumu, zaměřenou zejména na kybernetické bezpečnostní a síťové projekty. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 11. 2013 | Počet zobrazení: 405