Vodíkový Hyundai má další rekord

Během 5 dní absolvoval Hyundai ix35 Fuel Cell cestu z norského Bergenu do italského Bolzana s tím, že k doplnění paliva posádka používala pouze existující infrastrukturu vodíkových čerpacích stanic. Model stanovil také nový rychlostní rekord, když na německé dálnici dokázal v běžném provozu cestovat rychlostí 170 km/h.  

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 7. 2016 | Počet zobrazení: 80
 

S Mustangem na jednu nádrž: 1249,3 km

Ford Mustang není zrovna auto, od kterého by se očekávala mimořádně úsporná jízda. Dva zkušení Norové Knut Wilthil a Henrik Borchgrevink si vyložili slogan Fordu „Go Further“ doslovně a stanovili nový světový rekord, tentokrát se sportovním automobilem Ford Mustang s motorem 2,3 EcoBoost.  

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 7. 2016 | Počet zobrazení: 74
 

Nosič kol na střechu nebo za páté dveře?

Hurá, začaly prázdniny... Letní dny vybízejí k realizaci nejrůznějších výletů a jelikož jsou ve stále větší oblibě tzv. cyklodovolené, jsou často kladené otázky právě na nosiče kol a rozdílů mezi nimi. Který z nich je tedy nejhodnější? Shrnutí obou variant naleznete v tabulce na konci článku.  

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 7. 2016 | Počet zobrazení: 85
 

Nové autorizované školicí centrum Parker Hannifin na Slovensku

Certifikovaný distributor produktů Parker Hannifin, společnost BRC Slovakia, otevřela koncem června nové autorizované školicí centrum pro hydrauliku a pneumatiku v úzké spolupráci s Technickou univerzitou Zvolen (TU Zvolen). Podpisem rámcové smlouvy o spolupráci vyjádřily obě organizace zájem spolupracovat na rozvoji techniky, vzdělávání a vědy stejně jako na celkovém rozvoji obou partnerů.  

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 7. 2016 | Počet zobrazení: 122
 

Zábavní den ESA se STILLem

Společnost STILL přijala nabídku svého významného zákazníka, logistické firmy ESA, aby se podílela na zábavním programu při zaměstnanecko-zákaznické akci Den s ESA. Ta se konala v sobotu 11. června v prostorách společnosti ESA na centrále v Kladně. Akce byla pojata jako příjemné sobotní setkání se zábavním programem pro děti.  

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 7. 2016 | Počet zobrazení: 120
 

Oracle přináší SPARC do cloudu

Společnost Oracle uvedla na trh nové produkty a řešení na platformě SPARC, založené na nových mikroprocesorech SPARC S7. Nové procesory jsou k dispozici v rámci serverů, integrovaných systémů i cloudových služeb a obsahují řadu softwarových funkcí integrovaných přímo do hardwaru, ať už jde o bezpečnost nebo akceleraci pro šifrování a analytické úlohy. K hlavním vlastnostem těchto řešení patří pokročilé zabezpečení, efektivita provozu a možnost snadného nasazení v rámci cloudu.  

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 7. 2016 | Počet zobrazení: 112
 

Chemické dny Dachseru v Praze

V červnu se již po osmé uskutečnily Evropské chemické dny, interní setkání odborníků na chemickou logistiku společnosti Dachser. Specialisté z osmi různých zemí a zástupci korporátní divize „Corporate Solutions, Research & Development“ (Korporátní řešení, výzkum a vývoj) na něm diskutovali o inovativních řešeních v oblasti chemické logistiky.  

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 7. 2016 | Počet zobrazení: 132
 

Slovenskou dálniční známku lze pořídit přes internet

Poprvé loni po 20 letech Slovensko předstihlo Chorvatsko a stalo se nejoblíbenější zahraniční destinací českých turistů. Podle Českého statistického úřadu je navštívilo celkem 837 000 Čechů, což je 75 % více, než o rok dříve. I letos se u našeho nejbližšího souseda chystají strávit dovolenou statisíce českých turistů. Pro ty, kteří pojedou vozem, je tu dobrá zpráva: letos poprvé nebudou muset stavět u čerpací stanice, aby si koupili slovenskou dálniční známku.  

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 7. 2016 | Počet zobrazení: 163
 

Česko chce rozvíjet technologickou spolupráci s Japonskem

TA ČR navázala spolupráci s japonskými partnery a připravuje výzvu na společné projekty aplikovaného výzkumu. V rámci podpory mezinárodní spolupráce v oblasti aplikovaného výzkumu podepsali zástupci Teachnologické agentury ČR (TA ČR) během své červnové návštěvy Japonska v Tokiu memorandum s japonskou agenturou NEDO (New Energy and Industrial Technology Development Organization).  

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 7. 2016 | Počet zobrazení: 147
 

České firmy mají snazší cestu k evropské patentové ochraně

Od 1. července mají středoevropské firmy, včetně českých, k dispozici nový úřad, který jim pomůže významně usnadnit mezinárodní řízení o získání patentové ochrany. Ve spolupráci Česka, Slovenska, Polska a Maďarska oficiálně zahájil svou činnost Visegrádský patentový institut, díky kterému přihlašovatelé ušetří na poplatcích a získají možnost využít informační podporu pro mezinárodní přihlášky v českém jazyce.  

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 6. 2016 | Počet zobrazení: 160