Nejstarší česká strojní průmyslovka láká mladé talenty

Zájemci o středoškolské studium technických oborů, zejména ti pražští, by si neměli nechat ujít možnost podívat se, jaké šance se jim v tomto směru nabízejí. Nejbližší příležitost k tomu se jim naskýtá hned o tomto víkendu. A navíc zároveň i poslední možnost zhlédnout unikátní výstavu ikony českého designu Václava Krále.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 12. 2016 | Počet zobrazení: 141
 

Ford má „továrnu na počasí“- dokáže nasimulovat jakékoliv klimatické podmínky

Nová „továrna na počasí“, kterou buduje Ford, umožňuje nastavit si počasí, jaké zrovna potřebuje. Zkušební technici v ní budou moci vystavit prototypy vyvíjených automobilů extrémním povětrnostním vlivům, např. nadmořskou výšku větší, než má Mont Blanc, rychlost větru až 250 km/h, sníh, sluneční žár i déšť. To je jen několik příkladů podmínek, které umí nová klimatická zkušebna předstírat.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 12. 2016 | Počet zobrazení: 71
 

Nový polymerový materiál na koleje

Společnost igus, specialista na průmyslové využití plastů v pohyblivých aplikacích, vyvinula nový polymerový materiál s označením iglidur RW370 určený pro kolejová vozidla. Materiál splňuje evropskou protipožární normu EN 45545. igus v Česku zastupuje litoměřická firma Hennlich.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 12. 2016 | Počet zobrazení: 99
 

Snadné parkování: Park Assist slaví 10 let

Volkswagen uvedl před 10 lety na trh, jako první výrobce automobilů na světě, parkovacího asistenta s automatizovaným řízením Park Assist. Ten je díky nepřetržitému zdokonalování v současnosti ještě inteligentnější a dokáže k zaparkování vozidla využít i ty nejtěsnější mezery.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 12. 2016 | Počet zobrazení: 76
 

Advent trochu jinak: pohled do hvězdného zákulisí

Ve čtvrtek 17. listopadu vynesla raketa Ariane 5 další čtyři družice satelitního systému Galileo, čímž se počet satelitů zvýšil na 18 a přiblížilo se tak spuštění prvotních služeb systému. Zájemci o to, jak Galileo funguje, a jak se Češi podílejí na evropských kosmických a dalších programech, mají unikátní možnost nahlédnout do míst, kam se běžně nedostanou. Tento týden proběhne druhý ročník Dní otevřených dveří GSA, který nabídne prohlídku jinak přísně střežených prostor.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 12. 2016 | Počet zobrazení: 89
 

ČR vybuduje v Brně centrum kyberbezpečnosti

Vláda v listopadu schválila materiál „Rozvoj kapacit a schopností Národního centra kybernetické bezpečnosti NBÚ do roku 2025", který počítá s výrazným posílením Národního centra pro kybernetickou bezpečnost, a také s novými prostory. Nový objekt centrály pro boj s kyberzločinem, který vybuduje Bezpečnostní úřad, vznikne v Brně v areálu bývalých kasáren.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 12. 2016 | Počet zobrazení: 70
 

UniControls vybaví dalších 23 souprav metra v Číně

Společnost UniControls uzavřela další z řady kontraktů s japonskou společností Toyo Denki Seizo na dodávku 23 trainsetů systému nadřazeného řízení pro vozy metra linky 1 v čínském Chengdu. Hlavní město provincie S’čchuan na jihozápadě Číny se tak dočká prodloužení linky 1 o další stanice a dalších souprav metra. Otevření prodloužené linky je plánováno v roce 2018. Výrobcem souprav je největší výrobce kolejových vozidel na světě - čínská společnost CRRC.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 12. 2016 | Počet zobrazení: 74
 

Skleněná manufaktura opět ožije

Poté, co v drážďanské “skleněné továrně” skončila produkce luxusní limuzíny Phaeton, byl osud tohoto unikátního výrobního závodu nejistý. Zdá se, že nyní dostal novou šanci: Volkswagen v něm bude vyrábět nový model e-Golf.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 11. 2016 | Počet zobrazení: 74
 

Čeští zbrojaři slaví úspěchy v Asii

Holding Czechoslovak Group (CSG) uzavřel na 7. ročníku mezinárodního veletrhu Indodefence 2016 zaměřeného na obranný průmysl kontrakty v hodnotě desítek milionů dolarů a navázal tak na dřívější projekt dodávky moderních raketometů RM-70 Vampir indonéské armádě. Představil i bezpilotní letoun.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 11. 2016 | Počet zobrazení: 81
 

Modely z lega slavných vozů mohou inspirovat budoucí závodníky

Je to dárek, díky kterému se některé děti možná dají na dráhu automobilových závodníků, konstruktérů nebo designérů. V rámci exkluzivní řady LEGO Speed Champions bude možné pořídit modely závodních vozů Ford, které vyhrály 24 hodin Le Mans v letech 1966 a 2016. Nové stavebnice představují legendární Ford GT40 a závodní verzi současného Fordu GT.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 11. 2016 | Počet zobrazení: 68