Čeští výrobci kolejových vozidel získali další kontrakty

Tři české diesel-elektrické lokomotivy řady 774.7 vyrobené společností CZ LOKO budou příští rok jezdit po finských tratích v barvách soukromého dopravce Fennia Rail Oy. Budou postavené na rozchod kolejí 1524 mm a připravené na provoz až do – 40 °C. 

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2015 | Počet zobrazení: 164
 

Studenti ČVUT pořádají Veletrh iKariéra pro 130 firem

Dne 4. března 2015 pořádá studentská organizace IAESTE ČVUT Praha 21. ročník Veletrhu pracovních příležitostí iKariéra. Akce se bude konat na fakultách v dejvickém kampusu Českého vysokého učení technického v Praze a Národní technické knihovně.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 2. 2015 | Počet zobrazení: 217
 

Blíží se další ročník Strojírenského fóra

Zkušenosti z praxe se státní podporou exportu, krize technického školství, hledání efektivních nástrojů, jak čelit rostoucí asijské konkurenci nebo jak v podnicích dynamizovat inovační procesy. Právě o těchto tématech, která rezonují mezi českými podnikateli, budou diskutovat lídři českého průmyslu s představiteli profesních svazů, resortních ministerstev i Technologické agentury ČR na druhém ročníku Strojírenského fóra 11. a 12. března v Obecním domě v Praze.  

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 2. 2015 | Počet zobrazení: 192
 

Infračervené vytápění vs. klasická kamna

Systémy vytápění, počínaje kamny a krby na pevné palivo, přes kotle a kotelny s radiátory ústředního topení, až po tepelná čerpadla, ohřívají vzduch ve vytápěném prostoru kolem sebe. Při infraohřevu se vzduch v místnosti ohřívá až následně teplem akumulovaným ve stěnách a pevných objektech.  

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 2. 2015 | Počet zobrazení: 206
 

Liberecký seminář představí nejnovější trendy v českém strojírenství

Pondělí 23. března 2015 bude v liberecké průmyslové zóně patřit semináři „Kam kráčí výzkum a vývoj ve strojírenství?“ V prostorách společnosti VÚTS a.s. proběhne workshop, v jehož rámci budou moci odborníci hovořit o aktuálních trendech, problémech a celkové situaci v oblasti českého strojírenství.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 2. 2015 | Počet zobrazení: 151
 

Zakázkové měření na počítačovém tomografu (CT)

Společnost PRIMA BILAVČÍK, s.r.o. poskytuje zákazníkům zakázkové měření na unikátním multisenzorovém souřadnicovém stroji se senzorem pro počítačovou tomografii (CT) Werth TomoScope HV 500, který je díky technologii CT ideální pro nedestruktivní testování (NDT) dílů a výrobků s komplexním vyhodnocením měřené části. Uvedený měřicí přístroj obsahuje nejenom senzor pro počítačovou tomografii, ale i vysoce přesnou kontaktní sondu pro automatickou korekci dat k dosažení maximální možné přesnosti.  

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 2. 2015 | Počet zobrazení: 160
 

Ukaž, co umíš! Inženýrská soutěž studentů EBEC Brno

Po roce opět přichází největší celoevropská inženýrská soutěž pro studenty technických vysokých škol EBEC 2015. Do lokálního kola v Brně se mají možnost přihlásit studenti ze všech fakult a všech ročníků v rámci VUT. 

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 2. 2015 | Počet zobrazení: 245
 

V kampani „Opel 24 hodin“zabodovala Meriva i Astra

Během letošního ročníků tradiční kampaně „Opel 24 hodin“ se dealerům značky povedlo prodat 1150 nových vozů, což je ve srovnání s loňským výsledkem nižší prodej o 50 vozidel.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 2. 2015 | Počet zobrazení: 175
 

Ford Mustang je v prodeji i v Evropě

Je to vůbec poprvé v historii legendárního modelu Mustang, že bude k dostání i na evropském trhu. Nikdy předtím se totiž Mustang neprodával po celém světě. Tato nová generace bude k dostání na více než stovce trhů, od Asie až po Evropu, kam dorazí první vozy v polovině roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 2. 2015 | Počet zobrazení: 197
 

Evropa vypravila do kosmu svůj vlastní raketoplán

V úterý 11. února odstartoval z evropského kosmodromu v Kourou ve Francouzské Guyaně raketa Vega VV04, které vynesla do kosmu na první testovací misi experimentální raketoplán ESA. Raketoplán s označením IXV (Intermediate eXperimental Vehicle) má za úkol otestovat nejnovější technologie a kritické systémy určené pro budoucí automatické návratové a opětovně použitelné systémy, které by měly rozšířit schopnosti Evropy pro výzkum vesmíru.  

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2015 | Počet zobrazení: 212