Přebytečné letouny L-159 by měl odkoupit Irák a Američané

Tucet z nepotřebných letadel L-159 české armády by mohl zamířit do Iráku. Tamní ministerstvo obrany stroje potřebuje k výcviku pilotů, kteří budou později létat na amerických stíhačkách F-16. 

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 6. 2014 | Počet zobrazení: 420
 

Pozvání na Tribotechnický seminář

V hotelu Akademie Naháč, v Choceradech pořádají ve dnech 11. – 12. června společnosti KLEENTEK a ALS Czech Republic již tradiční 22. seminář z cyklu “Strategie nulových poruch - cesta k úsporám”.  

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 5. 2014 | Počet zobrazení: 436
 

Canon poradí jak ušetřit při správě dokumentů

Společnost Canon CZ připravila pro zájemce o efektivní správu dokumentů sérii bezplatných odborných seminářů s názvem - Služby nutné pro úsporu nákladů při práci s dokumenty a záznamy, které pořádá v průběhu června v týdenních odstupech v Praze, Brně a Českých Budějovicích. První seminář proběhne 4. června na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, další následuje 10. června v Praze v prostorách společnosti Skanska, a poslední se bude konat 18. června na Mendelově univerzitě v Brně. 

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 5. 2014 | Počet zobrazení: 412
 

Investice do vzdělání

Střední odborné učiliště ve společnosti Škoda Auto patří mezi největší nestátní vzdělávací instituce v ČR. V současné době se v učilišti v technických oborech vzdělává téměř 1000 studentů.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2014 | Počet zobrazení: 445
 

Seznam vylepšuje Mapy a bude prodávat i jízdenky

Česká internetová společnost se rozhodla vyřešit problematickou situaci kolem řešení dostupnosti dat pro jízdní řády ovládaných brněnskou společností Chaps vlastními silami. Seznam.cz začal informace sbírat sám a individuálně jednat s jednotlivými dopravci a lokálními vlastníky dat. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2014 | Počet zobrazení: 461
 

Saab se těší na pokračování spolupráce s ČR

Na jednání české vlády byla 12. března schválena nová smlouva na pronájem stíhacích letounů JAS 39 Gripen, která znamená, že ČR bude nadále používat Gripeny nejméně do roku 2027. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2014 | Počet zobrazení: 471
 

IT lobbisté chtějí nové kmitočty pro Wi-Fi

Nová lobbistická skupinu WifiForward, kterou vytvořily firmy Microsoft, Google, Best Buy a některé americké kabelové společnosti, hodlá spojenými silami prosadit rozšíření spektra pro signál Wi-Fi. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2014 | Počet zobrazení: 448
 

Solární boom končí, ze slunce se loni v ČR vyrobilo o 5 % elektřiny méně

Loni výroba slunečních elektráren v Česku klesla o 4,7 % na 2070 GWh, což odpovídá roční spotřebě 600 000 domácností. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2014 | Počet zobrazení: 386
 

TechMagazín zve na autogramiádu - Pohyblivé obzory odkrývají nová poznání

„Ač se nám v současných převratných úspěších vědy může subjektivně zdát, že je tomu naopak, ještě zdaleka jsme nepoznali a neobjevili vše podstatné a důležité. Zvednutý prst skeptiků dokonce poukazuje na skutečnost, že proklamované pravdy dneška se zítra mohou proměnit v nepravdy, neboť jsme se – což je lidské – prostě mýlili. 

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 4. 2014 | Počet zobrazení: 506
 

Svět map se otevírá i nevidomým

Nevidomí lidé mají k dispozici novou pomůcku: dosud nemyslitelnou možnost výběru libovolného území v rámci ČR, a jeho zobrazení pomocí hmatové mapy. Díky několikaleté spolupráci středisek ELSA na ČVUT v Praze, Teiresiás na Masarykově univerzitě v Brně a společnosti Seznam.cz mohou od dubna letošního roku využívat mapy umístěné na portálu hapticke.mapy.cz.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 4. 2014 | Počet zobrazení: 445