Vítkovice Gearworks plní reorganizační plán

Společnost Vítkovice Gearworks, která byla součástí strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group (VMG) získala nové investory, jejichž vstup předpokládal schválený reorganizační plán. Společnosti Optifin Invest a Farvis složily finanční prostředky v celkové výši 80 mil. Kč a staly se tak novými akcionáři firmy Vítkovice Gearworks, která díky tomuto kroku vyplatila své věřitele a splnila reorganizační plán.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 5. 2018 | Počet zobrazení: 96
 

Čeští vědci získali významný evropský grant

Heyrovského ústav Akademie věd ČR získal prestižní grant ERA Chairs v rámci programu Horizont 2020. Stává se tak teprve druhým pracovištěm v ČR, které na tyto prostředky dosáhlo. Dalším byl brněnský CEITEC, který v roce 2014 grant využil na výzkum RNA a imunity.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 5. 2018 | Počet zobrazení: 102
 

Malé energetické řetězy do omezeného prostoru

Prostorově úsporné, stabilní a snadno sestavitelné - to jsou požadavky na mnoho komponentů stroje. Týká se to nejen strojírenství ale např. i lékařských technologií. Tyto požadavky dokáže splnit nový miniaturní kompaktní energetický řetěz E2.10 s vnitřní výškou 10 mm a nejmenšími poloměry ohybu.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 5. 2018 | Počet zobrazení: 126
 

Více světla - větší bezpečnost, říká nový koncept Linde

Po mottem: Více světla, lepší viditelnost a vyšší úroveň bezpečnosti, prezentovala společnost Linde Material Handling na veletrhu LogiMAT dva nové koncepty pracovního osvětlení vozíků. První s označením VertiLight a druhý s označením LED Stripes. Obě řešení poskytují vyšší úroveň osvětlení pracovního prostoru a díky tomu i efektivnější a bezpečnější manipulaci s nákladem.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 5. 2018 | Počet zobrazení: 154
 

Toyota má nový showroom v Brně

Brněnský showroom Toyoty je ojedinělý v tom, že spojuje fleetové centrum pro podnikatele a zároveň se specializuje i na nabídku užitkových vozů. Zákazníci tak dostanou veškeré firemní služby a maximální péči na jednom místě.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 5. 2018 | Počet zobrazení: 108
 

Varšavské metro využije lokomotivu z CZ LOKO

Dopravní společnost Metro Warszawskie, provozující metro v polském hlavním městě, do svého vozového parku zařadí českou posunovací dieselelektrickou lokomotivu EffiShunter 300 z produkce holdingu CZ LOKO. Ten je vyrábí ve svém jihlavském závodě.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 5. 2018 | Počet zobrazení: 134
 

Jediná plovoucí jaderná elektrárna světa se vydala na cestu

Akademik Lomonosov, v současnosti jediná plovoucí jaderná elektrárna na světě, vyrazila na svou cestu z loděnic Baltijského závodu. Cílovou stanicí je Pevěk, kde bude kotvit a dodávat okolním obcím a průmyslovým podnikům elektřinu, teplo a pitnou vodu. Jaderné palivo zatím není na palubě a elektrárna jej nabere cestou.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 5. 2018 | Počet zobrazení: 114
 

Direct marketing s obálkovým systémem

OKI uvedla na český trh nové řešení Pro9 Envelope Print System. Jde o nový doplněk pro grafické tiskárny OKI Pro9, který umožňuje grafickým studiím a firmám využít potenciál, jenž nabízí direct marketing v podobě tisku obálek, pozvánek a dalších vysoce kvalitních tisků určených pro poštovní rozesílku.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 5. 2018 | Počet zobrazení: 97
 

Aliance TUF Gaming představuje nové produkty

Společnost Cooler Master, výrobce počítačových komponent a periferií, představil ve spolupráci se společností Asus novou řadu produktů pod značkou TUF Gaming. Jde o produktovou sérii zaměřenou primárně na odolné a spolehlivé herní produkty.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 4. 2018 | Počet zobrazení: 121
 

T103 - kompaktní notebook a tablet v jednom

Na český trh uvedla společnost Asus tenký a lehký počítač typu 2 v 1 s oddělitelnou klávesnicí. Jde o model Transformer Mini (T103) s výdrží až 12 h bez nabíjení. Novinka se skládá z 10,1“ tabletu o hmotnosti 620 g a lehké odnímatelné klávesnice, s níž celková hmotnost zařízení činí pouhých 870 g.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 4. 2018 | Počet zobrazení: 107