Český projekt vyhrál soutěž izraelské ambasády

Velvyslanectví Izraele v České republice pořádá soutěž, podobně jako další izraelská zastupitelství ve světě, zaměřenou na inovativní začínající firmy, které mají podnikatelský záměr se společenským přínosem. Vítěz soutěže vyhrává zpáteční letenku a pobyt v Izraeli, kde se setkávají předkladatelé oceněných projektů.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 8. 2017 | Počet zobrazení: 76
 

Boeing a Dassault prodloužily partnerství

Boeing rozšíří využívání produktů Dassault Systèmes. Ve svých programech komerčního letectví, kosmonautiky a obrany uplatní jejich platformu 3DExperience pro řízení výrobního provozu a řízení životního cyklu.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 8. 2017 | Počet zobrazení: 64
 

Užitečná pomůcka - držák telefonu na kolo

V současnosti se bez navigace už téměř ani nevyjíždí. Je to součást dovolenkové výbavy, zapínáme si ji na cesty po městech nebo na výletech - vždy nám pomůže. A nejsou to jen řidiči, kteří na ni spoléhají. Pomocí smartphone se dá navigace využít třeba na kole.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2017 | Počet zobrazení: 94
 

Pozvání do kina: Atomic Blonde: Bez lítosti

Podle akčních scén z ukázek jsem nabyl dojmu, že jde o komixovku, ale brzy jsem byl vyveden z omylu a vcelku mile překvapen. Tento špionážní snímek se odehrává v roce 1989 v Berlíně, v době studené války, těsně před pádem berlínské zdi. Pamětníkům doby se film bude určitě líbit, je protkaný špionážními zápletkami, dobovými scénami a také bondovskými akcemi.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2017 | Počet zobrazení: 78
 

Nové B2B monitory AOC

V září rozšíří společnost AOC svou řadu byznys monitorů série 90 o QHD monitor AOC Q2790PQU. Monitory jsou jedním z nejdůležitějších nástrojů pro práci doma i v kanceláři, novinka umožňuje ergonomické nastavení, čímž předchází různým bolestem zad apod.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2017 | Počet zobrazení: 76
 

Chatboti v každodenním životě

Chatbot je počítačový program, který funguje jako alternativa k zákaznickému servisu. Umí odpovědět na jednoduché otázky a v budoucnu by měl být úplně samostatný. Zatím si o takové nezávislosti můžeme nechat jen zdát. Chatboti jsou zatím „pouze“ hromada kódů a algoritmů.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 8. 2017 | Počet zobrazení: 82
 

Šance i pro české firmy – Indická JE Kudankulam

Dne 31. července 2017 byla podepsána série smluv mezi společnostmi Nuclear Power Corporation of India Ltd (NPCIL) a Atomstrojexport na dodávku základního a detailního projektu a hlavních komponent pro 5. a 6. blok JE Kudankulam s reaktory VVER-1000.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 8. 2017 | Počet zobrazení: 69
 

Linde MH a Lucie Výborná zvou na závod Ještěrka Cup

Česká pobočka společnosti Linde Material Handling (Linde MH), výrobce manipulační techniky a moderátorka Lucie Výborná připravily videopozvánku na 10. ročník legendárního závodu Ještěrka Cup 2017. Unikátní mistrovství řidičů vysokozdvižných vozíků se koná v sobotu 2. září v Praze na Letenské pláni.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 8. 2017 | Počet zobrazení: 80
 

Toyota a Mazda uzavřely spojenectví

Toyota Motor Corporation a Mazda Motor Corporation podepsaly 4. srpna 2017 dohodu o uzavření obchodního a kapitálového spojenectví se zaměřením na další posílení setrvalé partnerské spolupráce. Jde o počátek spolupráce zaměřené na mobilitu budoucnosti a dosažení udržitelného růstu.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 8. 2017 | Počet zobrazení: 72
 

Obchodní schopnosti kyberzločinců

Vytvářet a šířit ransomware je stále jednodušší a ve své podstatě k tomu nejsou nutné žádné speciální dovednosti. Ve skutečnosti potřebují kybernetičtí zločinci jen odhodlání realizovat své nekalé úmysly a mít přístup k tzv. temnému webu, kde jsou sady pro tvorbu malware prodávány stejně jako boty nebo hračky přes internet.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 8. 2017 | Počet zobrazení: 69