Byla zahájena výstavba JE v Uzbekistánu

V druhé polovině října (19. 10.) došlo k zahájení inženýrských průzkumů v rámci posuzování vhodnosti lokality pro první uzbeckou jadernou elektrárnu. Tento krok znamená i počátek realizace projektu na výstavbu dvou bloků VVER-1200 v Uzbekistánu, kterou bude realizovat společnost Rosatom.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 10. 2018 | Počet zobrazení: 128
 

Larry Ellison představil budoucnost cloudu

Cloud druhé generace byl navržený speciálně pro potřeby podniků. Je technologicky pokročilý, spolehlivý a bezpečný. Novou platformu Oracle Gen 2 Cloud představil Larry Ellisson, technologický ředitel (CTO) a předseda představenstva společnosti Oracle v San Franciscu na konferenci Oracle OpenWorld 2018.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 10. 2018 | Počet zobrazení: 142
 

V Ostravě je nejsilnější CNG stanice ve střední Evropě

S kapacitou téměř 3500 m3 za hodinu, čtyřmi extrémně výkonnými nemazanými kompresory o příkonu 1 MW a zásobníky na 2500 m3 jde o nejsilnější plnicí stanici jak v ČR, tak i ve střední Evropě. Stanice bude obsluhovat nové plynové autobusy v areálu Dopravního podniku Ostrava.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 10. 2018 | Počet zobrazení: 123
 

Externí disk s vestavěnou čtečkou

  Unikátní externí pevný disk Verbatim s vestavěnou čtečkou SD karet umožňuje pohodlně přenášet a zálohovat soubory. Po připojení k notebooku se pevný disk a čtečka karet zobrazují jako dvě samostatné diskové jednotky, což umožňuje přenos souborů.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 10. 2018 | Počet zobrazení: 121
 

Nejvýkonnější pracovní notebooky Lenovoou

Společnost Lenovo nedávno představila dva nové přírůstky výkonných mobilních pracovních stanic a notebooků. Zatím nejtenčí, nejlehčí a nejvýkonnější pracovní stanice Lenovo ThinkPad P1 přináší perfektní kombinaci spolehlivosti a tradičního designu. K těmto přibyl model ThinkPad X1 Extreme, doposud nejvýkonnější zařízení ve své kategorii.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 10. 2018 | Počet zobrazení: 112
 

S mobilním přístupem k firemním e-mailům se potýká 42 % IT administrátorů

Společnost GFI Software uvedla, že podle letošního průzkumu mezi českými a slovenskými IT administrátory řešení GFI a Kerio, zůstávají v oblasti elektronické pošty největším problémem spamy a viry. Hned za nimi se objevuje přístup k elektronické poště z nedostatečně zabezpečených BYOD zařízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 10. 2018 | Počet zobrazení: 118
 

Lékařská diagnostika v kapesním formátu

Zatímco např. malé domácí měřiče krevního tlaku se už staly běžnou záležitostí, za řadou dalších vyšetření, jako je třeba EKG, musíme stále k lékaři. Na trhu sice existuje několik přenosných osobních EKG, ale většinou ne zcela miniaturních rozměrů.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 10. 2018 | Počet zobrazení: 307
 

Fernando Costa vystavuje společně s modely DS

Showroom DS World Paris se od 26. října změnil na galerii moderního umění - hostí zde sochaře Fernanda Costu, který vytvořil dvě díla speciálně na oslavu zrodu nového modelu DS 3 Crossback. Výstava bude otevřena až do 1. prosince 2018 na pařížské adrese 33 rue François 1er.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 10. 2018 | Počet zobrazení: 133
 

Pozvání do kina: Nebezpečná laskavost

V minulém týdnu se začal v kinech promítat snímek v režii Paula Freiga Nebezpečná laskavost. Film byl natočen podle knižního bestselleru stejnojmenného názvu od Darcey Bell, žánrově spadajícího do psychothrilleru. Jde o příběh dvou kamarádek, do jejichž rolí režisér obsadil Annu Kendrick (jako Stephanii) a Blake Lively (Emily) v humorně zapleteném thrilleru.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 10. 2018 | Počet zobrazení: 123
 

Hradeckokrálový Dachser se stěhuje

Do zcela nových skladových a administrativních prostor se přestěhuje pobočka logistického providera DACHSER Hradec Králové. Na celkové ploše 4760 m2 bude poskytovat široké spektrum logistických služeb včetně skladování, konsolidace zboží pro regionální a dálkové přepravy i kontraktní logistiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 10. 2018 | Počet zobrazení: 136