Ford Army pomáhá veteránům

V pardubickém dealerství Fordu, společnosti AUTO IN, proběhlo v slavnostní předávání nového vozu zákazníkovi. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby ovšem nešlo o zcela speciálního zákazníka a zcela speciální vůz. Novým majitelem vozu se totiž stal vojenský veterán, nadrotmistr Josef Bělohlávek z 1. výsadkové roty 43. výsadkového praporu a účastník několika vojenských misí v Afganistánu.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 10. 2016 | Počet zobrazení: 76
 

Koncept RN30 nabitý chemií

Chemická společnost BASF a korejská automobilka Hyundai Motor spojily své síly a představily koncepční vozidlo RN30, které nabízí nejnovější výdobytky z oblasti inovačních automobilových řešení. Koncept měl premiéru 29. září na mezinárodním autosalonu v Paříži a od 19. do 26. října se představil také na veletrhu K v Düsseldorfu.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 10. 2016 | Počet zobrazení: 76
 

„Pouštní“ datacentra pro emiráty z Česka

Firma Altron dokončila další dodávku mobilních modulárních datových center (MDC) v kategorii TIER III pro e-Government emirátu Sharjah ve Spojených arabských emirátech. Diverzifikovaná ICT infrastruktura bude sloužit k provozu informačních systémů a aplikací státní správy emirátu.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 10. 2016 | Počet zobrazení: 81
 

Naviják na kabely pro energetické řetězy

Speciální naviják „e-spool“ od společnosti igus, kterou v Česku zastupuje firma Hennlich, je určen pro navíjení energetických kabelů. Tento specialita pro šetrný přenos energií, dat a medií nejnovější generace disponuje velmi tichým provozem, což potvrdil i test hlučnosti. To jej předurčuje jako optimální řešení pro aplikace v prostředí zvláště citlivém na hluk, jako je např. jevištní technika.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 10. 2016 | Počet zobrazení: 75
 

JE Paks-II získala kladné stanovisko EIA

Maďarský plán na výstavbu dvou nových bloků VVER 1200 v maďarské jaderné elektrárně Paks dosáhl významného mezníku. Získal kladné stanovisko hodnocení dopadu na životní prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 10. 2016 | Počet zobrazení: 72
 

Kopřivnická kovárna zaznamenala rekordní výkon

Tatra Metalurgie v září překročila magickou hranici 1000 tun vykovaných výkovků v jednom měsíci. Takové množství se v dceřiné společnosti kopřivnické automobilky Tatra Trucks podařilo překonat naposledy v září roku 2008.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 10. 2016 | Počet zobrazení: 105
 

Jaké auto preferují české řidičky?

Podle průzkumu spotřebitelských preferencí provedeném společnosti Kia vyplývá, že české řidičky preferují větší a praktičtější vozy s větším zavazadlovým prostorem. Nejoblíbenějším typem automobilu je větší SUV, které by si ráda pořídila třetina dotázaných žen (34 %) a necelá třetina (32 %) by doma ráda viděla jakýkoliv model v provedení kombi s velkým kufrem.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 10. 2016 | Počet zobrazení: 93
 

Který národ nejvíc fandí legendárnímu Mustangu?

Legendární sportovní vůz je na evropském trhu k dostání od loňského roku a celkem se jich zde prodalo již více než 21 000 kusů. Nejvíce Mustangů v Evropě kupují Němci a Britové, ale za největší fanoušky tohoto modelu v Evropě se mohou považovat Belgičané. V této zemi se již prodalo přes 1600 nových Mustangů, což je po převodu na počet řidičů nejvíce v Evropě, jak vyplývá z Evropského průzkumu společnosti Ford.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 10. 2016 | Počet zobrazení: 90
 

Snížení pracnosti

Ve strojích a zařízeních s vysokým stupněm automatizace je elektroinstalace často velmi složitá. Koncepce zapojení samostatnými vodiči zde naráží na své meze. Zapojení je časově náročné, rychle se stane nepřehledným a hrozí nebezpečí chybného zapojení. Pro odstranění změti kabelů v instalacích nabízí firma Murrelektronik pasivní rozbočovače, které minimalizují jejich pracnost.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 10. 2016 | Počet zobrazení: 133
 

Nové materiály pro 3D tisk

Na jedné z největších světových akcí v oblasti 3Dtisku - TCT Show v Birminghamu - představila společnost Verbatim ve své expozici dva nové vláknité materiály: PET a vysokoúčinné PLA. Nechyběly ani další novinky, které mají být brzy uvedeny na trh, mj. i BVOH, nosný materiál rozpustný ve vodě.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 10. 2016 | Počet zobrazení: 95