asseco Aimtec murr

Opel uvádí nové logo pro své elektromobily

Německá automobilka Opel odhalila novou verzi svého loga, kterému dominuje moderně interpretovaný blesk (v němčině Blitz). Nové logo, které bude představeno na IAA v Mnichově, se na produkčních modelech objeví začátkem roku 2024.

 
I nadále bude logo s bleskem ústředním prvkem čelních masek Opel Vizor, tak, jak to před časem zavedla oceňovaná designerská filozofie Opel Compass. A je to více než symbolické: Blesk/Blitz je symbolem elektřiny – a Opel systematicky míří do éry elektromobility.

Symbolizuje nejen tradici v demokratizaci inovací a mobility, ale vyjadřuje také závazek značky stát se v Evropě do roku 2028 plně elektrickou značkou. Už letos bude v portfoliu značky celkem 15 elektrifikovaných modelů.

Zostřený a sebevědomý nový blesk dramaticky protíná čistě stylizovaný podkladový prstenec a dává ikonickému emblému progresivní a moderní vzhled. Je hrdě umístěn ve středu čelní masky každého modelu, což je klíčový princip designu značky.Původní logo (vlevo), nové logo (vpravo), foto: Opel

V nadcházejících letech bude Opel postupně zavádět logo s nově stylizovaným bleskem do svého produktového portfolia. První sériový vůz dostane nové logo v roce 2024.
 
Publikováno: 3. 7. 2023 | Počet přečtení: 665