Siemens dodá výkonné dobíječky pro E.ON

Společnost Siemens Smart Infrastructure zvítězila ve veřejném výběrovém řízení a dodá 60 vysoce výkonných dobíjecích stanic v provedení 50 kW pro páteřní dobíjecí síť E.ONu. Dodané dobíječky budou tvořit největší část v rámci tohoto projektu a budou vybudovány v rámci Operačního programu Doprava.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 8. 2020 | Počet zobrazení: 261
 

Speciální pneumatiky pro elektromobily

Vozidla s elektrickým a hybridním pohonem jsou těžší než jejich protějšky s běžnými motory. Při rozjíždění působí na vozovku daleko větším krouticím momentem. Tato auta jsou pro cestující sotva slyšitelná, velkou roli v tom hrají i pneumatiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 8. 2020 | Počet zobrazení: 259
 

Soutěž 1000 mil československých připravena ke startu

Už posedmé se utkají posádky historických vozidel na trase znovuobnoveného závodu „1000 mil československých“, který navazuje na legendární prvorepublikovou motoristickou akci, která se konala v 30. letech 20. století.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 8. 2020 | Počet zobrazení: 297
 

VW pomáhá DHL snižovat emise

Volkswagen Užitkové vozy dodal české pobočce DHL Express flotilu elektricky poháněných vozidel e-Crafter. Renomovaná logistická společnost považuje ekologický model s vynikajícími užitnými vlastnostmi za ideální řešení pro doručování zásilek ve velkých městech.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 8. 2020 | Počet zobrazení: 253
 

Nové meteostanice na mostech

Doprava v Českých Budějovicích bude o něco bezpečnější, a to díky pěti novým silničním meteorologickým stanicím. Na pečlivě vybraných lokalitách je nainstaluje ČD - Telematika, která se postará i o jejich desetiletý servis. Stanice budou umístěny převážně na mostních objektech.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 8. 2020 | Počet zobrazení: 245
 

Jak vnikají nebezpečná vlákna hluboko do plic?

O tom, že vdechování azbestu, ale i dalších uměle vyráběných vláken, třeba stavební izolace, je škodlivé, vědí lékaři už dlouho. Vědci z Energetického ústavu Fakulty strojního inženýrství VUT teď zkoumají, jak přesně se vlákna při vdechnutí chovají a jak a kam se v plicích usazují.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 8. 2020 | Počet zobrazení: 278
 

Senzory s nejdelší snímací vzdálenosti

Společnost OMRON uvedla senzory přiblížení řady E2EW s kovovou čelní plochou, které jsou navrženy tak, aby díky své odolné konstrukci a výjimečně dlouhému snímacímu dosahu minimalizovaly prostoje.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 8. 2020 | Počet zobrazení: 243
 

Nejlepší aplikace energetického řetězu igus

aždé dva roky vyhlašuje společnost igus cenu Vector Award za nejlepší aplikaci energetických řetězů. Letos odborná porota složená ze zástupců odborných časopisů, průmyslu i výzkumných institucí posuzovala 266 projektů z 32 zemí.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 8. 2020 | Počet zobrazení: 254
 

Další krok k 4. železničnímu balíčku

Výzkumný Ústav Železniční, a.s. (VUZ) rozhodnutím 7/2020 získal dne 9. července 2020 od Úřadu pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví autorizaci dle Směrnice o interoperabilitě železničního systému v Evropské unii (EU) 2016/797.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2020 | Počet zobrazení: 271
 

Nový zákon o účetnictví reaguje na moderní trendy

V červnu byl předložen vládě nový zákon o účetnictví ve fázi věcného návrhu. Aktuálně se pracuje na jeho paragrafovém znění, mj. rozšíří okruh účetních jednotek, které budou moci používat mezinárodní účetní standardy IFRS. Také všem firmám a podnikatelům umožní při zpracování účetnictví lépe využívat možnosti moderních technologií.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2020 | Počet zobrazení: 255