Management vody je pro firmy důležitý

Firmy po celém světě kladou stále větší důraz na systematickou péči o vodu a její management. Vyplývá to ze zprávy Global Water Report 2017, kterou vydala organizace CDP. Data byla získána od více než 2000 velkých společností napříč průmyslovým spektrem.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 12. 2017 | Počet zobrazení: 109
 

Zkoumání škodlivého prachu a plynů z hald

Hořící haldy a prachové částice a plyny, které z odvalů vycházejí nebo mohou vycházet při odtěžování horniny či sanacích, zajímají vědce v česko-polském příhraničí. V Moravskoslezském kraji a Slezském vojvodství zahájili společně terénní odběry, měření a laboratorní analýzy, které povedou k lepší ochraně ovzduší na obou stranách hranice.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 12. 2017 | Počet zobrazení: 112
 

Bosch podpořil nemocnici v Jihlavě

Dne 8. prosince uspořádali zaměstnanci společnosti Bosch Diesel pro veřejnost charitativní akci nazvanou „Bosch svařák“. Jde o tradiční akci s bohatým kulturním programem a závěrečným ohňostrojem, která se koná již po čtrnácté. Na letošním ročníku se na jihlavském náměstí sešlo až 6000 návštěvníků.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 12. 2017 | Počet zobrazení: 103
 

Sága řady AGON - od první bitvy

Společnost AOC poprvé představila svou prémiovou řadu herních monitorů řady AGON v roce 2016. Od té doby jejich monitory dále posilovaly a káply do noty recenzentům po celé Evropě. Opakovaně vyhrávaly různá ocenění a tituly jako „nejlepší herní monitory“.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 12. 2017 | Počet zobrazení: 109
 

Nové inteligentní tiskárny nabízejí vyšší efektivitu

Společnost Zebra Technologies uvedla na trh novou generaci termo transferových stolních i mobilních tiskáren přesně 35 let poté, kdy byla veřejnosti představena její první tiskárna čárových kódů pod označením “Zebra Printer”. Tyto tiskárny disponují tzv. Print DNA softwarem, který je tvořen sadou aplikací a nástrojů.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 12. 2017 | Počet zobrazení: 113
 

Reprosoustavy Origin Acoustics už i v Česku

V americké firmě Origin Acoustics postavili před lety své podnikání na tom, že šli proti trendu. V době, kdy se reprosoustavy dělaly tak, aby byly prostorově dominantní, navrhovali naopak elegantní výrobky, které umějí zaniknout v interiéru.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 12. 2017 | Počet zobrazení: 107
 

Již 10 objednávek na nový Stinger

České zastoupení automobilky KIA eviduje pouhý měsíc po spuštění prodejů fastbacku Stinger již deset zákaznických objednávek tohoto ryzího gran turisma. Devět z deseti zákazníků si přitom objednalo verzi GT 4x4 a motorem 3,3 l V6 T-GDi o výkonu 370 k. Jeden zákazník zvolil verzi GT Line s motorem 2,2 CRDi s pohonem zadních kol.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 12. 2017 | Počet zobrazení: 117
 

ABB a HPE přinášejí sběr informací do průmyslových závodů

Partnerská spolupráce společností ABB a Hewlett Packard Enterprise umožní sbírat informace z průmyslových závodů, cloudu i přímo ze zařízení. Na základě takto získaných informací bude možné provádět zásahy pro zvýšení produktivity a vývoj inovací.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 12. 2017 | Počet zobrazení: 104
 

Dětská nadace DDN letos nadělila přes půl milionů korun

Dětská dopravní nadace (DDN), která pomáhá dětem, jejichž rodiče zahynuli při dopravních nehodách, letos podpořila 31 dětí částkou ve výši 515 000 korun. Za 21 let svého působení rozdala již 11 milionů korun, které slouží zejména na podporu studia sirotků na středních a vysokých školách.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 12. 2017 | Počet zobrazení: 109
 

Proběhl Den otevřených dveří v GSA

V pražském sídle Agentury pro evropský globální družicový navigační systém (GSA) proběhl druhý prosincový týden Den otevřených dveří pro veřejnost. Dělo se tak od okamžiku, kdy GSA letos převzala provozní řízení evropského systému Galileo poskytujícího globální družicové navigační služby. Veřejnost měla ideální příležitost dozvědět se o práci agentury a o tom, jaké výhody přináší evropským občanům.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 12. 2017 | Počet zobrazení: 109