Unipetrol chce recyklovat plasty

Unipetrol postaví ve svém závodě v Litvínově testovací pyrolýzní jednotku na zpracování odpadních plastů. V ní bude v následujících třech letech zkoumat chemickou recyklaci plastů a možnost její implementace do standardní výroby.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 3. 2020 | Počet zobrazení: 279
 

DB Schenker otevírá „solární“ logistické centrum

Společnost DB Schenker otevřela v Dubaji své první logistické centrum, jehož spotřebu elektřiny bude plně pokrývat solární energie. Regionální distribuční centrum DLC II se nachází v logistické zóně Dubai South v bezprostřední blízkosti mezinárodního letiště Al-Maktúma.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 3. 2020 | Počet zobrazení: 264
 

Nové dalekohledy od Nikonu

Společnost Nikon představila nové dalekohledy Sportstar Zoom 8–24×25 a Aculon T02, které umožňují získat ostrý obraz a vidět mnohem více např. při outdoorových aktivitách, na sportovních akcích apod.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 3. 2020 | Počet zobrazení: 271
 

Nová vlajková loď Opelu - Insignia

Zásadně modernizovaný model Insignia ve všech třech karosářských verzích přijde na český trh už na přelomu května a června. Pod kapotou budou umístěny zcela nové motory se spotřebou nižší až o 18 %.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 3. 2020 | Počet zobrazení: 299
 

Robustní Landtrek od Peugeotu

Nový Peugeot Landtrek disponuje všemi znaky segmentu pick-up, jako je robustnost, zdolávání terénu, tažná kapacita 3,5 t a také příslušné technologie. Na trhy Latinské Ameriky a subsaharské Afriky se dostane koncem roku, s Evropou se nepočítá.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 3. 2020 | Počet zobrazení: 268
 

Ford Puma s maxi kufrem

Svalnatý malý crossover s mohutnou maskou kombinuje dravý vzhled, praktické detaily a velký zavazadlový prostor s propracovaným mild-hybridním pohonem.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 3. 2020 | Počet zobrazení: 266
 

Peugeot 208 získal titul Car of the Year 2020

Prestižní jarní přehlídka automobilového segmentu byla sice zrušena, ale to nebránilo porotě vyhlásit vítěze soutěže o nejlepší evropské auto roku 2020.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 3. 2020 | Počet zobrazení: 356
 

Péče věnovaná detailům

Vozům relativně mladé značky DS nechybí ctižádost a avantgardní duch. S novým modelem DS9 vstupuje značka do segmentu reprezentativních sedanů s prémiovým know-how a technologickou vyspělostí.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 3. 2020 | Počet zobrazení: 270
 

Pátá generace modelu Caddy

Volkswagen odhalil v pořadí již pátou generaci modelu Caddy, postavenou na zcela novém základu. Nejsilnější stránkou tohoto kompaktního pracanta s pohodlím i pro rodiny je variabilita.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 3. 2020 | Počet zobrazení: 272
 

SAP partnerem bateriového projektu ALBATTS

ALBATTS – tedy Alliance for Batteries Technology, Training and Skills – je nový evropský projekt, jehož úkolem je nastavit úzkou spolupráci mezi průmyslovými podniky a vzdělávacími institucemi v dynamicky se rozvíjejícím ekosystému baterií nejen pro elektromobilitu.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 3. 2020 | Počet zobrazení: 279