Zakázka za více než 300 mil. Kč dokončena

VHM (Vítkovice Heavy Machinery) dokončily výrobu dílů pro havarijní systém lodního výtahu Niederfinow v Německu. Firma dodávala díly na zakázku dva roky za více než 300 mil. a nyní naváže na nový kontrakt.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 3. 2017 | Počet zobrazení: 148
 

Pneumatiky pro nejvýkonnější vozy

Nová pneumatika Pilot Sport S - UHP, kterou uvádí Michelin na světové trhy, je určena pro sportovní a vysokovýkonná vozidla. V široké škále rozměrů se může pochlubit nejvyšším indexem rychlosti (Y - více než 300 km/h).

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 3. 2017 | Počet zobrazení: 138
 

Projektem TCR jde Hyundai do okruhových závodů

V letošním roce, díky rostoucímu počtu seriálů TCR ve světě, plánuje Hyundai Motorsport vstup i na okruhy. Závodní speciál bude vycházet z nové generace modelu i30, jehož prodej byl zahájen na přelomu loňského a letošního roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 3. 2017 | Počet zobrazení: 125
 

Vše, co jste chtěli vědět o cloudu, a báli jste se zeptat

Ve čtvrtek 23. března bude palác Charitas na Karlově náměstí v centru Prahy hostit druhý ročník odborné konference CLOUD COMPUTING V PRAXI 2017. Akce, kterou připravil nezávislý webový magazín BusinessIT, bude zaměřena na to, jak efektivně nasadit cloud computing ve firemním prostředí a jak plně využít jeho potenciál.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 3. 2017 | Počet zobrazení: 242
 

LG televizory s certifikátem za kvalitní obraz

Všechny modely televizorů LG s kvalitou obrazu 4K a modelová řada UHD OLED TV pro rok 2017, obdržely od přední organizace testování jakosti EUROFINS Testing Digital pečeť kvality 4K HDR Ultra HD.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 3. 2017 | Počet zobrazení: 160
 

Jihokorejský velvyslanec si z VUT odnesl vlastní sošku

Tento týden navštívil Vysoké učení technické v Brně jihokorejský velvyslanec Moon Seoung-hyun. Prohlédl si Fakultu informačních technologií, Fakultu výtvarných umění, Středoevropský technologický institut VUT a také Fakultu strojního inženýrství, která dlouhodobě spolupracuje s čelními představiteli jihokorejského průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 3. 2017 | Počet zobrazení: 146
 

Liberec má první veřejnou rychlodobíjecí stanici

Od včerejšího dne mohou obyvatelé Liberce využívat služeb první veřejné rychlodobíjecí stanice pro elektromobily. Společně s další stanicí tzv. normálního dobíjení je v provozu na parkovišti OC Nisa – obchodního centra v regionu. Obě zařízení umožňují dobíjení všech nejrozšířenějších typů a značek elektromobilů.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 3. 2017 | Počet zobrazení: 179
 

ROG Strix GL553 – herní notebook s výkonným chlazením

O výkon nového herního notebooku Asus Strix GL553 z řady ROG (Republic of Gamers) se stará procesor Intel Core i7 (Kaby Lake) sedmé generace a grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1050/1050 Ti, která poskytuje detailní zobrazení. Táto novinka disponuje 15,6“ Full HD displejem a speciálním systémem chlazení ROG Cooling Overboost, který automaticky přizpůsobuje rychlost ventilátoru aktuálnímu zatížení procesoru.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 3. 2017 | Počet zobrazení: 141
 

Elitní řada bezpečnostních kamer

To nejlepší z kamerových technologií implementovala společnost Panasonic do nové řady bezpečnostních kamer, která nyní obsahuje funkce, jenž jdou nad rámec klasického dohledu. Kamery totiž disponují technologií komprese s inteligentním kódováním a šifrováním komunikace.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 3. 2017 | Počet zobrazení: 139
 

Škodě se v Číně daří

Mladoboleslavské automobilka Škoda prodala v Číně dvoumiliontý vůz. Tímto jubilejním automobilem se stala Škoda Superb s motorem 1,4 TSI v odstínu bílá Polar. Čína je největším trhem české značky. V letošním roce oslaví Škoda desáté výročí svého vstupu na čínský trh.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 3. 2017 | Počet zobrazení: 142