Brněnská technika chce bojovat proti studijní neúspěšnosti

Vysokou studijní neúspěšností na vysokých školách patří ČR k nejhorším mezi vyspělými evropskými státy. Vysoké učení technické v Brně se proto v letošní náborové kampani Technika poznání rozhodlo apelovat na středoškoláky, aby z jejich přihlášky na vysokou školu byla informovaná volba.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 2. 2019 | Počet zobrazení: 218
 

Střední odborné učiliště ukáže rozmanité možnosti vzdělávání

V rámci Dne otevřených dveří se můžou návštěvníci seznámit s moderním zařízením a studijními programy firemního učiliště ŠKODA AUTO se sídlem v Mladé Boleslavi. Učiliště nabízí 13 studijních programů a tři nástavbové studijní programy ukončené výučním listem nebo maturitní zkouškou.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 2. 2019 | Počet zobrazení: 202
 

Systém školení zacílený na bezpečnou manipulaci

Školení řidičů manipulační techniky mnoho firem ještě stále podceňuje. Přitom kolize vozíku může způsobit rozsáhlé škody a v horším případě újmu na zdraví nebo dokonce smrt. Školení proto není radno podceňovat, což velice dobře chápou ve společnosti STILL ČR spol. s r.o.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 2. 2019 | Počet zobrazení: 213
 

Vlastní značka horských kol z 3D tiskárny

Sourozencům Athertonovým, mnohonásobným mistrům světa v závodění na horských kolech, dopomohla k realizaci snu o vlastní prémiové značce multilaserová 3D tiskárna od firmy Renishaw.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2019 | Počet zobrazení: 225
 

SWCSummit láká české startupy

Už jen necelé dva týdny se mohou české startupy hlásit do evropského finále světové soutěže Startup World Cup, která se odehraje v rámci konference SWCSummit v pražském Kongresovém centru. Přihlášky do soutěže organizátoři přijímají do 20. února.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2019 | Počet zobrazení: 249
 

technology-support je Solution Provider

Divize t-cimco společnosti technology-support byla na základě úspěšných a pokročilých instalací produktu CIMCO MDC vybrána jako Solution Provider, tj. Poskytovatel řešení CIMCO MDC pro CNC provozy v České republice a na Slovensku.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2019 | Počet zobrazení: 192
 

Umožňuje přepínat mezi hraním na počítači a zařízením s Androidem

Společnost SteelSeries uvedla nejnovější multiplatformní ovladač Stratus Duo standardní velikosti. Hráčům nabízí volbu mezi 2,4GHz bezdrátovým pásmem s nízkou latencí pro připojení k Windows, respektive Bluetooth rozhraním pro mobilní hraní na zařízeních se systémem Android či headsetech Oculus Go nebo Samsung VR.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2019 | Počet zobrazení: 241
 

Jungheinrich bude mít hlavní podíl v ISI Automation

Společnost Jungheinrich AG z Hamburgu převezme společnost ISI Automation GmbH & Co. KG se sídlem v Lemgu ve Východním Vestfálsku. Specialista na automatizační řešení se tak stane součástí jednoho z předních poskytovatelů intralogistiky. Produkty ISIPlus a ISIPro rozšíří portfolio v oblasti mezi ERP systémy a samotnými výrobními provozy.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2019 | Počet zobrazení: 225
 

Autobusy v Trutnově jezdí pouze na alternativní pohon

Trutnovská městská hromadná doprava má od února vozový park složený pouze ze čtyř elektrobusů a tří autobusů na CNG, kterými nahradila dieselovou techniku. Projekt má přispět ke zlepšení životního prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2019 | Počet zobrazení: 215
 

Výstava „Karel Kruis - mezi vědou, technikou a uměním fotografie“

Výstava v Národním technickém muzeu (NTM) v Praze představí jedinečnou osobnost Karla Kruise, profesora kvasné chemie a fotografie na pražské technice, který byl vědcem, pedagogem i umělcem - fotografem. Výstava je umístěna v 2. patře NTM a potrvá od 5. února do 30. dubna 2019.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2019 | Počet zobrazení: 247