Malé a střední firmy dobývají průmyslové trhy

Čtyři z pěti malých a středních vývozců exportují pouze na podnikové trhy a jen 4 % využívají příležitostí trhu veřejných zakázek v zahraničí. Roste rovněž chuť rozšiřovat exportní destinace, třetina firem vyváží již do jedenácti a více zemí. Vyplývá to z výsledků průzkumu, který si nechalo vypracovat MPO ČR spolu s agenturou CzechTrade a Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR).

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 6. 2018 | Počet zobrazení: 171
 

Speciální systémy na MS ve fotbale

V Rusku začalo 14. června Mistrovství světa ve fotbale, což znamená, že se na stadiony denně nahrnou desetitisíce fanoušků. Jejich vstup je nutné zajistit rychle a bezpečně. O to se stará systém kontroly vstupu od společnosti NIKIRET, patřící do struktury ruské korporace pro atomovou energii Rosatom.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 6. 2018 | Počet zobrazení: 173
 

TA ČR a CzechInvest společně podpoří inovační potenciál v regionech

Obě společnosti podepsali 14. června 2018 veřejnoprávní smlouvu o spolupráci obou agentur ve vybraných regionech ČR. Cílem kooperace je synergický rozvoj podpůrných aktivit a poskytování snadno dosažitelného a efektivního poradenství.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 6. 2018 | Počet zobrazení: 163
 

Lenovo na herním veletrhu E3

Na letošním veletrhu E3 v Los Angeles představila společnost Lenovo celkem 6 nových zařízení - notebooky řady Legion Y730 a Y530, počítače Legion T730 a T530 v provedení tower a stolní PC Legion C730 a C530 v provedení cube. Bez ohledu na tvar přináší všechny novinky maximálním výkon pro nejnovější hry a vylepšené chlazení.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 6. 2018 | Počet zobrazení: 129
 

Oracle Soar zjednodušuje přechod na cloud

Společnost Oracle uvedla řešení Soar - sadu automatizovaných nástrojů, které podnikům usnadňují migraci do cloudu. Program Soar to the Cloud snižuje dobu potřebnou k přechodu na cloud i náklady tohoto procesu. Podniky provozující své aplikace v prostředí on-premise mohou kompletní přechod na platformu Oracle Cloud Applications provést za pouhých 20 týdnů.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 6. 2018 | Počet zobrazení: 94
 

Asus na Computexu

Asus představil na veletrhu Computex tenké All-in-one PC Zen AiO 27, inteligentní hlasový router Lyra Voice, který plní role tří zařízení, Wi-Fi router RT-AX88U s rychlostí přenosu dat až 6000 Mb/s, Wi-Fi systém AiMesh AX6100 (RT-AX92U 2-Pack), výkonné Mini PC ProArt PA90 a monitory ProArt PA34V a VG49V.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 6. 2018 | Počet zobrazení: 126
 

Osram zajistí zdroj čerstvých potravin ve vesmíru

Společnost Osram poskytuje Národnímu úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA) upravenou verzi svého osvětlovacího systému pro výzkum v zahradnictví - Phytofy RL. Inteligentní osvětlovací software, ve spojení s unikátním nastavením datově propojených svítidel dodávajících optimální světlo pro růst rostlin, doplní osvětlovací technologii používanou v divizi produkce potravin NASA.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 6. 2018 | Počet zobrazení: 153
 

Kovosvit chce přivést ženy do strojírenství

Přestože se ženy podílejí na zaměstnanosti v ČR ze 44 %, ve strojírenství jich pracuje jen zhruba čtvrtina. Tento nepoměr ukazuje, že pro ženy není strojírenství atraktivním oborem. Proč tomu tak je a jak to do budoucna změnit, řeší projekt nazvaný Odstraňování předsudků vůči strojírenským oborům při kariérovém rozhodování žen a dívek.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 6. 2018 | Počet zobrazení: 145
 

Ve své třídě zvítězila nejnovější verze motoru VW TSI 1,0 l

Motor 1.0 TSI, který pohání nový model up! GTI1, obdržel ocenění Mezinárodní motor roku 2018. Tento výkonný a zároveň trvale udržitelný tříválec přeplňovaný turbodmychadlem tak získal nejdůležitější trofej ve světě motorů. Odborníci hodnotili motory ve 12 kategoriích - jednotka 1.0 TSI se přitom ve své objemové kategorii (méně než 1,0 l) prosadila proti silné konkurenci.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 6. 2018 | Počet zobrazení: 142
 

O fenoménech současnosti na Kuka TechDay

Dnešní průmyslové roboty jsou schopny v některých oborech plně nahradit práci lidí, proto se Kuka TechDay, konaný nedávno na ČVUT v Praze, zaměřil nejen na budoucí vztah člověk - robot, ale i na otázky, jak se bude dále vyvíjet robotizace v průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 6. 2018 | Počet zobrazení: 180