Dny teplárenství a energetiky se blíží...

Kongresové, výstavní a konferenční centrum Aldis v Hradci Králové bude i letos dějištěm už 24. ročníku konference Dny teplárenství a energetiky. Letošní ročník je nabitý aktuálními tématy řešícími novinky z legislativy, technologie a ekologie. Mezinárodní akci pořádá Teplárenské sdružení ČR ve dnech 24. a 25. dubna.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 4. 2018 | Počet zobrazení: 118
 

Mazak představí chytrou továrnu iSMART Factory

Ve dnech 24. a 25. dubna se v Technologickém centru společnosti Mazak v Jažlovicích u Prahy představí koncept japonského výrobce obráběcích strojů pro novou průmyslovou éru. A také nový ředitel českého zastoupení této značky. Zájemci se mohou registrovat na: www.mazakeu.cz nebo na emailu: vkvetenska@mazak-ce.cz

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 4. 2018 | Počet zobrazení: 123
 

Optický senzor pro detekci deformací

Nový ARAMIS SRX je 3D měřicí senzor pracující na principu digitální korelace obrazů pro dynamické vyhodnocování 3D souřadnic, 3D posunutí a deformace na povrchu dílů. Díky kombinaci vysokého rozlišení a velké rychlosti je dokonale uzpůsoben pro náročné aplikace.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 4. 2018 | Počet zobrazení: 125
 

Úspěch vozíků RX

V téměř 100leté historii hamburské společnost STILL se uskutečnilo předání 200 tisícového vysokozdvižného vozíku velmi žádané konstrukční řady RX. Tato populární oranžovo-stříbrná řada RX je vlajkovou lodí STILL. 200tisícový model RX 20 si převzali zástupci rodinné firmy Ulmer Seifert Logistics Group.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 4. 2018 | Počet zobrazení: 124
 

SOLID67 - změna protokolu v mžiku

Nové kompaktní I/O moduly společnosti Murrelektronik SOLID67 usnadňují instalace v prostoru zařízení a jsou velmi atraktivní pro aplikace se senzory a akčními členy IO-Link. Ihned poskytují osm IO-Link portů v bezprostřední blízkosti procesu, dokonale však do systému začleňují také klasické IOs.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 4. 2018 | Počet zobrazení: 119
 

Continental v Brandýse hledá „šéfa“ kobotů

Společnost Continental Automotive Czech Republic zavádí ve svém závodě v Brandýse nad Labem další sadu kolaborativních robotů. K pěti už fungujícím, tzv. kobotům, kteří ve výrobě se zaměstnanci spolupracují, se přidává dalších pět nových. S jejich intenzivním zaváděním firma počítá i v dalších letech.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 4. 2018 | Počet zobrazení: 117
 

Evropský jaderný výzkum se zefektivňuje

Ve dnech 10. - 12. dubna zasedá v Praze výkonný výbor mezinárodní nezisková asociace NUGENIA, který již šest let plní roli koordinátora projektů vzájemné spolupráce a součinnosti výzkumných center nukleárních organizací mezi sebou i jejich spolupráce s průmyslovou sférou.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 4. 2018 | Počet zobrazení: 108
 

Panasonic slaví narozeniny: 100 let

V letošním roce oslavuje společnost Panasonic 100leté výročí od svého založení. Konosuke Matsushita založil společnost 7. března 1918 a ve stejném roce už firma uvedla na trh zdokonalenou zásuvku.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2018 | Počet zobrazení: 140
 

Herní klávesnice se světelnými efekty

V Česku a na Slovensku začal Asus prodávat herní mechanickou klávesnici ROG Strix Flare, která využívá kvalitní spínače Cherry MX RGB s dlouhou životností. Klávesnice se vyznačuje také samostatnými media klávesami na levé straně pro ovládání zvuku během hraní. K detailnímu nastavení a efektů podsvícení slouží softwarový nástroj ROG Armoury II.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2018 | Počet zobrazení: 125
 

Lenovo je partnerem týmu Ducati

Počínaje sezonou 2018 bude Lenovo díky podepsané sponzorské smlouvě klíčovým technologickým partnerem pro tým Ducati, jedním z účastníků Mistrovství světa silničních motocyklů - MotoGP. Nově uzavřená spolupráce je součástí snahy Lenova o zařazení mezi světově nejznámější a nejvíce oceňované značky.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2018 | Počet zobrazení: 125