Lidí důvěřují spíše robotovi než svému šéfovi

Celosvětový průzkum AI at Work společností Oracle a Future Workplace ukazuje, jak umělá inteligence mění na pracovišti vztahy mezi lidmi a technologiemi. Podle průzkumu mají lidé větší důvěru k robotům (softwarovým systémům AI) než ke svým nadřízeným.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 10. 2019 | Počet zobrazení: 292
 

Výjimečný obraz s výjimečným zvukem

Globální televizní značka TCL přináší na český trh novou řadu televizí TCL EC78, která spojuje bezrámový ultratenký kovový design, kvalitu obrazu 4K HDR PRO, technologii Wide Colour Gamut, Dolby Vision, HDR10+ a nejmodernější operační systém pro chytré televize Android TV.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 10. 2019 | Počet zobrazení: 357
 

Fanuc zahájil výstavbu nové české centrály

V pondělí 21. října byl slavnostně položen základní kámen nové budovy českého zastoupení společnosti Fanuc, kterou pro ni buduje developerská firma P3 v Horních Počernicích u Prahy.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 10. 2019 | Počet zobrazení: 337
 

„Technika v diktaturách“ - nová výstava v NTM

Nová výstava Národního technického muzea „Technika v diktaturách“ představuje v zajímavé instalaci techniku z dob totalit v letech 1939–1989. Přístroje, které napomáhaly fungování politického režimu, i ty, které byly využívány v boji za svobodu.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 10. 2019 | Počet zobrazení: 509
 

Swietelsky Rail CZ pracuje v pražském metru jen v noci

Celkem 556 dřevěných pražců za betonové mění v pražském metru společnost Swietelsky Rail CZ na jedné z kolejí mezi stanicemi Vyšehrad – Pražského povstání a I. P. Pavlova – Vyšehrad.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 10. 2019 | Počet zobrazení: 291
 

Roboti, technologie a vůbec dnešní svět - trochu jinak...

Mezi dvěma desítkami vybraných titulů, jež by neměly uniknout vaši pozornosti, figuruje i publikace „S androidkou v posteli“. Kniha, kterou přinesl na trh „velký knižní čtvrtek“, je logickým pokračováním titulu „Robot na konci tunelu“, přinášející neotřelý pohled na svět kolem nás.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 10. 2019 | Počet zobrazení: 995
 

ŽDAS uzavřel další kontrakt v Rusku

Společnosti ŽĎAS se podařilo dosáhnout dalšího úspěchu na ruském trhu. V těchto dnech došlo k podpisu kontraktu na dodávku kovacího souboru v hodnotě převyšující 140 mil. korun. V jednání je i celá řada dalších projektů.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 10. 2019 | Počet zobrazení: 305
 

Komponenty pro JE Hanhikivi se vyrábí v Japonsku

V polovině října začala v Japonsku výroba turbosoustrojí pro jadernou elektrárnu Hanhikivi, kterou ve Finsku staví ruská korporace pro atomovou energii Rosatom. Společnost GE Steam Power zahájila výrobu rotoru generátoru ve svém podniku Japan Steel Works.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 10. 2019 | Počet zobrazení: 347
 

Zakřivený monitor s USB-C dokovací stanicí

Společnost MMD představila nový zakřivený 34” monitor Philips 346B1C s UltraWide VA panelem a USB-C dokovací stanicí. Tento stylový kousek je navržen pro pohodlnou a maximálně produktivní práci.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 10. 2019 | Počet zobrazení: 347
 

Acronis vylepšuje kybernetickou ochranu

Společnost Acronis, lídr v oblasti kybernetické ochrany, ohlásil tři nová řešení kybernetické ochrany – Acronis Cyber Protect, Acronis Cyber Platform a Acronis Cyber Infrastructure – která zásadně mění způsob, jakým podniky řeší moderní ochranu dat a výzvy kybernetické bezpečnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 10. 2019 | Počet zobrazení: 372