Mají chodci přednost na přechodu pro chodce?

Stále diskutovanou otázku si mnoho lidí vysvětluje po svém. Nechybí však názory, že chodec má v Česku absolutní přednost. Bohužel tomu tak není. Legislativa předpokládá určitou pomyslnou domluvu (oční kontakt) mezi chodcem a řidičem.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 8. 2018 | Počet zobrazení: 177
 

Pro zrak komfortní žárovky byly inspirovány slunečnicí

Společnost Signify uvedla na vybraných trzích nové LED žárovky z řady Philips MyCare s patentovanou technologií Interlaced Optics, která byla vyvinuta s cílem zvýšení komfortu očí. Design nové žárovky je inspirovaný rozmístěním semínek slunečnice a na náš trh přijde v příštím roce.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2018 | Počet zobrazení: 156
 

Ke grafickým kartám Destiny 2 zdarma

Společnost NVIDIA upozorňuje na časově omezenou akci. Ke svým grafickým kartám GeForce GTX 1070 a vyšším, resp. stolním počítačům s těmito GPU, přidává hru Destiny 2 + Expansion Pass.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2018 | Počet zobrazení: 130
 

Tech Data bude prodávat Avast

Společnost Tech Data podepsala distribuční smlouvu se společností Avast Software, zabývající se antivirovým zabezpečením. Tím se Tech Data stává autorizovaným distributorem komerčních security produktů Avast a AVG.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2018 | Počet zobrazení: 141
 

Pokračování Mise kolem světa: Ze svaté země do Indie

Aviatik Roman Kramařík, který se pokouší jako první Čech o sólový oblet světa s malým jednomotorovým strojem úspěšně pokračuje ve svém programu. Od poslední cestovní informace uvedené na webuTechMagazínu (jehož výtisk veze sebou na palubě) ze zastávky v Dubaji už urazil další kus cesty - doletěl už do Indie, odkud se ohlásil z New Delhi, součásti aglomerace hlavního města Dillí.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 8. 2018 | Počet zobrazení: 506
 

Vše pro automatizaci

Díky chytrým produktům, nápadům a řešením společnosti Murrelektronik jsou instalační koncepce jednodušší a hospodárnější… Nyní firma nabízí zajímavý bonus: Servisní rozhraní Modlink MSDD lze laserově potisknout textem a logem, zdarma a nezávisle na počtu kusů.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 8. 2018 | Počet zobrazení: 131
 

Nová sluchátka potlačující okolní hluk

Společnost Panasonic představila nový model bezdrátových sluchátek HD605N, který je vybaven adaptivním systémem tlumení okolního hluku. Disponuje mimořádně čistým a kvalitním zvukem s vysokým rozlišením při připojení přes Bluetooth i běžný kabel.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 8. 2018 | Počet zobrazení: 137
 

Projekt nejefektivnější nákladní dopravy

Společnosti SEAT a Grupo Sesé připravily zkušební projekt, jehož účelem je analýza přínosů nákladní soupravy, tvořené tahačem, návěsem a přívěsem o celkové délce 31,7 m a max. užitečné hmotnosti 70 t. Jde o nejdelší a nejefektivnější nákladní soupravu, které v současnosti jezdí na dálnicích v některých evropských zemích.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 8. 2018 | Počet zobrazení: 135
 

Hyundai Kona v limitované edici Iron Man

Ve Starkově stylu odhalil Hyundai na akci San Diego Comic-Con 2018 speciální edici SUV Kona, inspirovanou Iron Manem. Kona Iron Man Edition byla středem pozornosti v expozici produkční společnosti Marvel (komiksové vydavatelství) díky stylistickým prvkům v interiéru a exteriéru, které se velmi podobají dynamickému obleku Iron Mana.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 8. 2018 | Počet zobrazení: 132
 

Plovoucí jaderná elektrárna dostala palivo

V Murmanském přístavu probíhalo plnění reaktorů plovoucí jaderné elektrárny Akademik Lomonosov jaderným palivem. Operace začala 25. července 2018 a zavezení všech 242 kazet trvalo týden a půl.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 8. 2018 | Počet zobrazení: 131