Česká stopa v čínském jaderném programu

Závěrečným zasedáním společné pracovní skupiny v Pekingu ukončila Evropská unie se svými čínskými partnery úspěšný tříletý projekt zaměřený na posílení technické infrastruktury a odborné způsobilosti v partnerských organizacích působících v realizaci čínského programu jaderné energetiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 5. 2017 | Počet zobrazení: 158
 

Spolupráce ÚAMK s TÜV SÜD Czech

Ústřední automotoklub ČR (ÚAMK ČR) a společnost TÜV SÜD Czech, zabývající se oblastmi inspekce, certifikace, testování a vzdělávání v ČR, zahájily strategickou spolupráci v oblasti prosazování tématu bezpečnosti jízdy autem u široké české veřejnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 5. 2017 | Počet zobrazení: 131
 

Safina byla zařazena do světového programu CFSP

Česká společnost Safina vstoupila do programu certifikace zodpovědného zpracovatele vzácných kovů. Během kvalifikačního řízení bude muset prokázat, že kupuje suroviny od organizací, které dodržují lidská práva pracovníků a které nepodporují povstalecké skupiny ve válečných konfliktech.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 5. 2017 | Počet zobrazení: 152
 

V NTM zazáří kvarteto vozů Ferrari

Při příležitosti soutěže elegance historických vozů Concours d’Elegance na zámku Loučeň a 70. výročí vzniku slavné italské značky vznikla v Národním technickém muzeu unikátní výstava těchto vozů. V dopravní hale NTM budou kromě obvyklých exponátů mimořádně k vidění od 16. do 28. května 2017 vozy Ferrari 330 GT 2+2 (1966), Ferrari 275 GTC (1966), Ferrari 400 Automatic (1976) a Ferrari F 430 Scuderia (2008).

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 5. 2017 | Počet zobrazení: 130
 

Osobité konvertibilní notebooky

Podle spotřebitelských průzkumů roste neustále touha po autentických a osobitých zařízeních. Podle uživatelů by notebook měl být lehce přenosný se silnou hardwarovou výbavou a mimořádnou všestranností. Měl by jít využívat nejen doma, ale i na cestách či v práci.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 5. 2017 | Počet zobrazení: 132
 

Senzor pro zvýšení bezpečnosti v hydrauliceSenzor pro zvýšení bezpečnosti v hydraulice

Nesprávná informace o hodnotě pracovního tlaku v hydraulickém systému, zejména v oblastech jeřábových systémů, zdvihacích systémů, lisů nebo pódiových systémů, může vést k vážným nehodám. Proto Parker Hannifin vyvinul nový tlakový senzor SCP07 speciálně pro použití v oblastech souvisejících s bezpečností.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 5. 2017 | Počet zobrazení: 136
 

Certifikát pro nejlépe zabezpečené TV

Uživatelské rozhraní webOS 3.5 chytrých televizorů LG získalo certifikát podle mezinárodního standardu Common Criteria (CC) za vylepšený bezpečnostní software Application Security Solution Version 1.0. Tento mezinárodně uznávaný certifikát potvrzuje, že televizory LG s rozhraním webOS 3.5 patří k nejlépe zabezpečeným.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 5. 2017 | Počet zobrazení: 120
 

Pevné disky pro dohledové systémy s větší kapacitou

Společnost Western Digital Corporation uvádí novinku - disk WD Purple s kapacitou 10 TB. Tento pevný disk, který přináší 25% nárůst kapacity, je součástí produktové řady určené pro aplikace bezpečnostních dohledových kamerových systémů a je připraven na 4K aplikace.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 5. 2017 | Počet zobrazení: 136
 

Chytrá řešení pro intralogistiku

V průběhu strojírenského veletrhu Hannover Messe se konal pod mottem „Logistics 4.0 meets Industrie 4.0“ od 24. do 28. dubna míting o nejnovějším vývoji v oblasti intralogistiky před nadcházející výstavou CeMAT. V přednáškách a pódiových diskusích na témata týkající se logistiky a Supply Chain Managementu experti ukázali, jaký přínos a hodnoty může mít intralogistika v průmyslovém řetězci.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 5. 2017 | Počet zobrazení: 112
 

Británie vypravila první nákladní vlak do Číny

Dálkové spojení cargo vlaků z Číny do Evropy - konkrétně do Velké Británie a do Španělska, si svou premiéru již odbyly, nyní ale z velké Británie, která se nyní chystá opustit EU, vyjel v pondělí 10. dubna poprvé přímý nákladní vlak opačným směrem: do Číny.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 5. 2017 | Počet zobrazení: 134