Huawei otevřel nové inovační centrum – HPC Global Center of Excellence

Společnost HUAWEI na mezinárodní konferenci International Supercomputing Conference 2017 (ISC 2017) ve Frankfurtu oznámila založení globálního výpočetního centra High-Performance Computing (HPC) Global Center of Excellence (CoE).

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 7. 2017 | Počet zobrazení: 85
 

Platforma Voice of the Machine pro digitální transformaci

Společnost Parker Hannifin představila platformu Voice of the Machine IoT. Jde o koncept technologií poskytujících otevřená, vzájemně spolupracující a strukturovaná řešení IIoT (Industrial Internet of Things) pro digitalizaci strojních zařízení na úrovni komponent pro systémy řízení pohybu.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 7. 2017 | Počet zobrazení: 85
 

Benzín a alternativní paliva přichází do kurzu

Prodeje benzínových aut jsou nejvyšší za posledních 5 let. Ve srovnání s loňským rokem, kdy se od ledna do června prodalo 43,27 % nových vozů s dieselovým motorem a 53,9 % s benzínovým, byl letošní prodej od ledna do června 57,27 % nových aut v benzínové motorizaci. Prodeje alternativních pohonů se meziročně zvýšily o necelé procento.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 7. 2017 | Počet zobrazení: 82
 

Volvo přechází na elektřinu

Výrobce automobilů Volvo oznámil, že každé nové Volvo představené od roku 2019 bude vybaveno elektromotorem, čímž začne konec etapy výroby vozidel vybavených pouze motory s vnitřním spalováním (ICE). Jádrem budoucího byznysu se stane elektrifikace.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 7. 2017 | Počet zobrazení: 93
 

Bezpečnost jako priorita

Navštívené objekty vysoce ocenili představitelé Mezinárodní agentury pro jadernou energii (MAGATE). „Měli jsme možnost seznámit se s tím, jak jsou v Rusku využívány dokumenty, rozpracované po linii MAGATE, konkrétně z hlediska jejich inovací, které jsou aplikovány na ruské jaderné technologie,“ oznámil novinářům výsledky kontrolní návštěvy předseda rady řídící MAAE Teobogo Seokolo.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 7. 2017 | Počet zobrazení: 100
 

Projekt E-safari podporuje elektromobilitu

ZOO Dvůr Králové společně s automobilkou Nissan představily nový projekt s názvem E-safari, který má podpořit využívání elektromobilů místo klasických aut. Od 18. července si můžou návštěvníci zapůjčit v zoo elektromobil Leaf a projet s ním safari. A ti, kteří dorazí ve svém vlastním elektroautě, mohou do safari za poloviční cenu.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 7. 2017 | Počet zobrazení: 84
 

Zvonařský den s žehnáním nového zvonu

V sobotu 22. července se NTM se svým Centrem stavitelského dědictví připojuje k Letnímu baroknímu festivalu Plzeňského kraje dnem věnovaným zvonům a zvonařství. Návštěvníkům se otevřou prostory Dvora stavebních řemesel, budou se moci setkat s českým zvonařem Petrem Rudolfem Manouškem a vyzkoušet si řadu řemeslných činností. Vrcholem programu bude žehnání nového zvonu, který podle barokní předlohy odlil mistr zvonař. Zvon požehná plzeňský biskup Mons. Tomáš Holub.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 7. 2017 | Počet zobrazení: 89
 

Výzkumníci z ÚK VUT získali ocenění za nejlepší publikaci v tribologii

Velký mezinárodní úspěch zaznamenali profesoři Martin Hartl a Ivan Křupka a doktor Petr Šperka z Ústavu konstruování Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně. Za svoji vědeckou práci Experimental Study of Roughness Effect in a Rolling-Sliding EHL Contact. Part I: Roughness Deformation získali pamětní medaili Alfreda E. Hunta za nejvýznamnější publikaci roku v oblasti tribologie.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 7. 2017 | Počet zobrazení: 90
 

Yumi budou vyrábět zásuvky společně s lidmi

Na nové výrobní lince v závodě na elektrotechnické výrobky v Ede v Nizozemsku, bude společnost ABB instalovat tři roboty YuMi. Budou pomáhat při montáži součástí nových elektroinstalačních krabic HW52-F.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 7. 2017 | Počet zobrazení: 96
 

OBSE zamítla návrh na pozastavení výstavby Běloruské JE

Parlamentní shromáždění Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (PS OBSE) zamítlo rezoluci navrženou Litvou, která dlouhodobě protestuje proti výstavbě Běloruské JE, která vzniká asi 20 km od jejích hranic a zhruba 50 km od jejího hlavního města Vilniusu.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 7. 2017 | Počet zobrazení: 97