Na kabelech záleží!

Propojovací kabely jsou důležitým prvkem přenosu dat nebo jiného signálu, proto společnost EVOLVEO přichází s certifikovaným kabelem ve specifikaci HDMI 2.0 resp. 2.0b pod označením XXTremeCord v délkách 2, 3, 5 a 10 metrů. Kvalita kabelů je podpořena zlacenými konektory z 24karátového zlata, trojnásobným stíněním a nylonovým opletením pro zvýšení odolnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 10. 2018 | Počet zobrazení: 147
 

Cloud strmě poroste, kromě firem jej táhne i IoT

Provoz v cloudu má do roku 2019 vzrůst čtyřikrát oproti stávajícímu stavu. Stoupá firemní využití, kdy jsou cloudové aplikace využívány nejen pro správu či sdílení dokumentů a dat, ale také firemní komunikaci, vedení účetnictví atp.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 10. 2018 | Počet zobrazení: 149
 

Nová reportážní HDR kamera

Společnost Panasonic přichází s novou reportážní kamerou AJ-PX5100 , která nabízí lepší konektivitu, ovladatelnost a kvalitu obrazu. Jde o kameru na rameno řady P2HD s B4 bajonetem, která je evolucí úspěšné řady PX5000. Díky široké nabídce možností záznamu a výjimečné kvalitě obrazu je určena pro zpravodajství, dokumenty, high-end firemní a sportovní produkci.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2018 | Počet zobrazení: 163
 

Speciální rohové kamery nemají mrtvý úhel

Společnost Axis Communications představila dva modely speciálních kamer určených pro instalaci do rohu, které mají konstrukční prvky navržené s ohledem na úzce vymezené instalace. Kamery s rozlišením 3 MP jsou navržené pro optimální záběr z rohu do rohu a mohou pokrýt rozsah až 130° vodorovně a 95° svisle, bez mrtvých úhlů.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2018 | Počet zobrazení: 143
 

Chytré ovládání

Dnes už se nedivíme inteligentnímu osvětlení, otevírání dveří, řízení klimatizace ani systémům pro rezervace zasedacích místností. Co je však nejednotné, je ovládání, které může být někdy tak složité, že nás to odradí od těchto zařízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2018 | Počet zobrazení: 154
 

Nový český motor pro výkonné drony

Svou neoficiální premiéru si v rámci MSV Brno odbyla i horká novinka českého leteckého průmyslu – proudový motor určený především pro bezpilotní prostředky předních světových výrobců letecké techniky.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 10. 2018 | Počet zobrazení: 257
 

Přesné a spolehlivé lineární motory pro proces automatizace a robotizace

Společnost HIWIN na letošním strojírenském veletrhu představila několik zajímavých řešení a produktů, které reagují na aktuální potřeby trhu i na nastupující období automatizace a robotizace. Všechny produkty měly jedno společné: lineární motory HIWIN.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 10. 2018 | Počet zobrazení: 148
 

Stánek Kovosvitu MAS na MSV navštívila vládní delegace

Premiér ČR Andrej Babiš a ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková navštívili v pondělí odpoledne v rámci své návštěvy Mezinárodního strojírenského veletrhu expozici Kovosvitu MAS. Společně se slovenským premiérem Peterem Pellegrinim slavnostně otevřeli slovenskou expozici na MSV a prohlédli si výstavu 100ries.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 10. 2018 | Počet zobrazení: 151
 

S výukou lidské anatomie pomůže virtuální realita

Studenti dvou středních zdravotnických škol budou mít od letošního školního roku možná nové nejoblíbenější předměty – anatomii a fyziologii. A to díky učebnám se speciálním vybavením, které usnadní a zezábavní žákům studium lidského těla.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 10. 2018 | Počet zobrazení: 150
 

Největší podnikové datové centrum v ČR má Škoda

ŠKODA AUTO rozšířila datové centrum ve svém sídle v Mladé Boleslavi na největší podnikové výpočetní a datové centrum v České republice. Po dobudování dosáhne datové centrum výpočetní kapacity 15 petaFLOPS, což představuje 15.000.000.000.000.000 výpočetních operací za sekundu.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 10. 2018 | Počet zobrazení: 144