Reaktor VVER-TOI získal certifikaci EUR

Organizace EUR sdružující evropské provozovatele jaderných elektráren potvrdila, že nejmodernější ruský projekt reaktoru VVER-TOI splňuje European Utility Requirements a certifikátu autorovi projektu, ruské korporaci pro atomovou energii Rosatom, byl předán 13. června v Petrohradě.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 6. 2019 | Počet zobrazení: 240
 

Škoda představila svůj první elektromobil

Na letošním mistrovství světa v ledním hokeji, jehož je mladoboleslavská automobilka oficiálním partnerem, představila svůj první sériový elektromobil.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 6. 2019 | Počet zobrazení: 229
 

Vítkovické strojírny překonaly insolvenci

Insolvence firmy Vítkovické strojírny, jedné z částí bývalého vítkovického strojírenského impéria je u konce.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 6. 2019 | Počet zobrazení: 251
 

Každé šesté auto v Evropě má skla z Čech

Výrobce autoskel AGC Automotive Czech dokončil výstavbu nové haly v Chudeřicích pro výrobu bočních laminovaných a střešních skel do automobilů.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 6. 2019 | Počet zobrazení: 208
 

Externí SSD disk pro cestovatele

Společnost Western Digital Corp. uvádí na český trh kompaktní externí SSD disk My Passport Go, který nabízí kapacitu až 1 TB v odolném provedení. Disk má integrovaný kabel USB a ochranný gumový rám. Je navržen pro využití na cestách s přednostmi technologie SSD.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 6. 2019 | Počet zobrazení: 274
 

Tiskárnu s bílým tonerem lze přepnout na černou

Tiskárna s bílým tonerem pro tisk na přenosová média OKI Pro8432WT se dočkala aktualizace, která umožňuje alternativně volit mezi bílým a černým tonerem. Na jednom zařízení tak lze tisknout v systémech CMYW nebo CMYK. Výrazně se tak rozšiřují možnosti v tisku černé barvy na oděvy či textil a další materiály ve světlých barvách.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 6. 2019 | Počet zobrazení: 227
 

Špatné nakládání s daty může firmu přijít draho

Studie 2019 Veeam Cloud Data Management Report ukazuje, že 73 % organizací má problém se zajištěním požadavků na nepřerušovaný přístup k aplikacím a datům; mnoho firem plánuje nasadit Cloud Data Management pro efektivnější zabezpečení a využívání svých dat.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 6. 2019 | Počet zobrazení: 222
 

CzechTrade podepsala memorandum s korejskou asociací

Agentura na podporu obchodu CzechTrade podepsala memorandum o porozumění s korejskou asociací importérů KOIMA. Cílem dokumentu je vytvoření vzájemné podpory obchodních aktivit českých podnikatelů na korejském trhu a činnosti členů KOIMA na českém.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 6. 2019 | Počet zobrazení: 238
 

Světlovod osvítí tmavé částí domů

Řada světlovodů Lightway Crystal je jedinečná použitím skleněné střešní kopule. Ta je vyrobena z českého křišťálu a prakticky nestárne. Oproti plastové kopuli je odolná proti stárnutí, i když na ni působí intenzivní UV záření.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 6. 2019 | Počet zobrazení: 236
 

Johnston Logistics rebranduje na Dachser

Mezinárodní logistická firma Dachser převzala před dvěma lety většinový podíl irské logistické společnosti Johnston Logistics Ltd. Integrace do sítě Dachser je nyní ve své poslední fázi – společnost prochází rebrandingem a mění jméno na Dachser Ireland Ltd.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 6. 2019 | Počet zobrazení: 233