Největší OLED obrazovka na světě

LG Electronics odhalila v Dubaji největší OLED obrazovku a zároveň největší videostěnu s vysokým rozlišením na světě. Videostěna obřích rozměrů, která se nachází v nákupním centru Dubai Mall, byla zhotovena z 820 zobrazovacích panelů LG typu Open Frame OLED.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 8. 2017 | Počet zobrazení: 79
 

Nejmenší pracovní stanice na trhu podle ISV

Lenovo uvedlo na trh novou sérii vhodných řešení pro firemní zákazníky. Nový model ThinkStation P320 Tiny nabízí ISV certifikaci pro zajištění spolehlivého běhu nejdůležitějších aplikací v miniprovedení.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 8. 2017 | Počet zobrazení: 87
 

Ruské germanium 76 umožní vědcům nový pohled do fyziky

Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom dodala germanium 76 pro druhou fázi mezinárodního vědeckého projektu GERDA, který zkoumá tzv. bezneutrinový dvojitý rozpad beta. Experiment probíhající v Itálii zkoumá jev, který je v rozporu se Standardním modelem částicové fyziky, takže by díky němu mohli vědci vstoupit na pole nové fyziky, která by jim umožnila popsat i ty nejranější fáze vývoje našeho vesmíru.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 8. 2017 | Počet zobrazení: 120
 

Škoda Auto nebude spolupracovat s indickou Tatou

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto ověřovala od podpisu dohody v březnu letošního roku možnou strategickou spolupráci s automobilkou Tata Motors Ltd. Po vyhodnocení dospěly nyní obě společnosti k závěru, že v současné době se ani technické, ani ekonomické synergie nedají realizovat ve společně požadovaném rozsahu.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 8. 2017 | Počet zobrazení: 73
 

CzechTrade asistuje v Rusku - český agrární export za 5 mil. eur

Za asistence agentury pro podporu exportu CzechTrade se podařilo uskutečnit podpis významného kontraktu mezi ruskou dceřinou společností české firmy Agroexpo CZ a důležitým ruským distributorem. Český agrární export do Ruska tak díky smlouvě, jejíž hodnota přesahuje pět milionů eur, zažívá po období poklesu velký úspěch.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 8. 2017 | Počet zobrazení: 75
 

Zpřísněné nařízení o ochraně osobních údajů

Na firmy a živnostníky v Česku dopadne od května příštího roku nové nařízení EU o ochraně osobních údajů, tzv. General Data Protection Regulation (GDPR). Přísnější regulace má zajistit lepší vymahatelnost ochrany osobních údajů.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 8. 2017 | Počet zobrazení: 80
 

Vysokofrekvenční detektory umí detekovat pohyb i přes zdi

Nová řada venkovních a vnitřních detektorů pro zjišťování pohybu vyvinutá společností Schneider Electric se hodí na monitorování dlouhých chodeb, skladů s vysokými stropy, technických provozů nebo obchodních center. Uplatní se ale také v kancelářích s buňkami nebo na toaletách s kabinkami.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 8. 2017 | Počet zobrazení: 80
 

Z hotelu elektromobilem díky e.onu

Hosty hotelu Holiday Inn Prague Airport nyní přepraví z letiště do hotelu úsporný elektromobil - minibus značky Nissan. Druhý elektromobil Smart Ed mají po ruce hosté hotelu třeba na vyjížďky po městě. Oba vozy i tamní wallbox jsou v hotelu k dispozici díky spolupráci s energetickou společností e.on.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 8. 2017 | Počet zobrazení: 74
 

ISO verifikace čárových a datamatrix kódů

Pro zabezpečení správné produkce bez chyb v čárových a datamatrix kódech jsou zde pro kontrolu speciální verifikátory. Nejen že přečtou kód, ale rozeberou jej do nejmenších detailů a zjistí jeho nedostatky.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 8. 2017 | Počet zobrazení: 109
 

Egypt dokončil jednání s Ruskem - Otevírá se nová šance i pro český jaderný průmysl

Jaderné elektrárny mohou Egyptu pomoci řešit složitou energetickou situaci, protože potenciál vodních elektráren na velkých tocích byl již téměř vyčerpán a země nepatří mezi výjimečně bohaté na fosilní zdroje. Přitom poptávka po elektřině v zemi stále roste.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 8. 2017 | Počet zobrazení: 79