V Číně se představují české nápady

Česká centra připomínají významná výročí. V prestižní čínské instituci Lujiazui Harbour City, the 1862 Art Center byla v rámci Business Fóra zahájena unikátní výstava s názvem Czech Innovation Expo (CIE), která využívá špičkové technologie pro ohlédnutí za stoletou historií naší země v oblasti vědy, výzkumu a inovací. Mezi partnery uvedení CIE v Číně patří významné společnosti jako Škoda Auto, Huawei, apod.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 11. 2018 | Počet zobrazení: 111
 

Toyota začala vyrábět hybridní převodovky v Evropě

Ve svém polském závodě TMMP (Toyota Motor Manufacturing Poland) zahájila Toyota výrobu čtvrté generace hybridních převodovek. TMMP je prvním závodem mimo asijský kontinent, kde se tento typ hybridních převodovek vyrábí.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 11. 2018 | Počet zobrazení: 117
 

Mileniálové do banky chodit nebudou

Do produktivního věku pomalu vstupuje generace mileniálů, která má technologie jako součást své DNA. Je tedy jisté, že nastalé změny se plně rozvinou. Největší novinky čekají svět peněz a nakupování. Společným jmenovatelem je digitalizace a technologie na bázi blockchain.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 11. 2018 | Počet zobrazení: 136
 

Nová piva pro britský trh

Na základě společné práce agentur CzechTrade a CzechTourism se podařilo uspořádat incomingovou misi špiček britského pivovarnictví do České republiky. Hlavním cílem bylo ochutnat kvalitní česká piva, která se ve Velké Británii nedají sehnat.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 11. 2018 | Počet zobrazení: 237
 

Čtvrtý blok čínské JE už vyrábí elektřinu

Do fáze energetického spouštění vstoupil 27. října 2018 čtvrtý blok čínské jaderné elektrárny Tchien-wan (Tianwan) s reaktory VVER-1000. Jde už o čtvrtý blok typu VVER stavěný v Číně ve spolupráci s ruským Rosatomem.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 11. 2018 | Počet zobrazení: 117
 

Účast České republiky na veletrhu v Číně

Přípravy účasti na veletrhu China International Import Expo 2018 vrcholí. Česká republika bude díky spolupráci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, agentury CzechTrade a agentury CzechTourism přítomna na ploše okolo 590 m2. K vidění bude jak národní expozice, tak stánky českých exportérů v komerční části veletrhu.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 11. 2018 | Počet zobrazení: 115
 

Koncept plovoucí elektrárny

Start up společnosti Siemens SeaFloat vyvíjí koncept elektráren, které budou umístěny na moři. Mezi jejich hlavní výhodu patří schopnost rychlé instalace v místě potřeby, např. po zemětřesení, tsunami nebo při výpadku stávajícího energetického zdroje. První by mohla začít fungovat již okolo roku 2020.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 11. 2018 | Počet zobrazení: 124
 

Nové operátorské rozhraní zvyšuje efektivitu

Výrobci originálního vybavení a také koncoví uživatelé hledají řešení s rozhraním HMI (Human Machine Interface), které by jim pomohlo zjednodušit a zefektivnit vizualizaci, zvláště u rozsáhlejších aplikací. Proto Rockwell Automation přichází s novou rodinou grafických terminálů Allen-Bradley PanelView 5510 s rozhraním HMI.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 11. 2018 | Počet zobrazení: 108
 

Myší podložky QcK

Společnost SteelSeries rozšířila rodinu ikonických podložek QcK pod myš a poskytuje tak nejširší škálu různých modelů na trhu. Novinky nesou označení QcK Edge, QcK Prism a QcK Hard.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 11. 2018 | Počet zobrazení: 117
 

Nový převodník signálu eLAN

Kvalitní systémy vytápění a zabezpečovací systémy začínají být v dnešní době běžnými standardy. Háček nastává ve chvíli, pokud je chcete připojit ke své chytré domácnosti. S řešením přichází systém iNELS se svým převodníkem signálu RS485/232 a aplikací iNELS Home Control.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 11. 2018 | Počet zobrazení: 115