Peugeot má již šest vozů s titulem „Car Of The Year“

Díky novému Peugeotu 208, který byl 2. března v Ženevě zvolen Autem roku 2020, značka Peugeot získala již pošesté nejžádanější automobilové ocenění. Jde o prestižní cenu, kterou každý rok uděluje nezávislá porota šedesáti evropských motoristických novinářů.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 4. 2020 | Počet zobrazení: 206
 

Příběh méně známé Škody Sagitta

V období mezi oběma světovými válkami si koupi osobního automobilu mohli dovolit jen lépe situovaní občané Československa, na řadě zahraničních trhů tomu bylo podobně. Vozidla prodražovaly relativně malé výrobní série, poptávku navíc oslabovala velmi vysoká úroveň zdanění motoristů.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 4. 2020 | Počet zobrazení: 207
 

Online vstupenka do světa Audi

Zákazníci a příznivci značky Audi mohou sledovat technicky vyspělou výrobu automobilů s logem čtyř kruhů v rámci zážitkové prohlídky na internetovém portálu AudiStream. Automobilka pro ně virtuálně otevřela svůj výrobní závod v Ingolstadtu.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 4. 2020 | Počet zobrazení: 230
 

Strojaři z Brna se snaží zvýšit účinnost roušek

Vědci z Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně testují jednoduché řešení, které by mohlo pomoci zvýšit účinnost roušky při jejím nošení. Využili k tomu již dříve známý koncept, který upravili podle svého návrhu.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2020 | Počet zobrazení: 243
 

Automatizační specialisté se spojili v boji proti koronaviru

Společnost Fanuc Czech se stala generálním partnerem projektu automatizované linky na výrobu ochranných filtrů. Linka umožňuje produkovat kriticky nedostatkové komodity, jako jsou ochranné pomůcky pro zdravotníky, záchranné složky a další pracovníky „v první linii“.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2020 | Počet zobrazení: 254
 

ŽĎAS dodá odhrotovací linky ruskému výrobci tyčí

Předposlední týden v březnu podepsala akciová společnost ŽĎAS kontrakt s ruským elektrometalurgickým kombinátem OEMK na dodávku odhrotovacích linek pro válcovnu tyčí SPC-1 v hodnotě 1,7 milionů eur.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2020 | Počet zobrazení: 197
 

Automatické vysokozdvižné vozíky do úzkých prostor

Společnost Jungheinrich představila na obchodní tiskové konferenci „Innovations & Highlights 2020“ nejnovější přírůstky do svého portfolia. Jde o automatický vysokozdvižný vozík ERC 213a a multifunkční elektrický ručně vedený vysokozdvižný vozík EJD 222.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 4. 2020 | Počet zobrazení: 202
 

Bezpístové pohony umožňují vysoké zatížení

Společnost Parker Hannifin představila sérii kompaktních bezpístových aktuátorů HLR (High Load Rodless), které byly navrženy speciálně pro použití OEM výrobci. Nejmodernější série HLR nabízí pro různé trhy množství funkcí včetně vysokého zatížení a přítlačné síly.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 4. 2020 | Počet zobrazení: 199
 

Kobot UR5 automatizuje proces obrábění

Společnost Aquael patří mezi největší výrobce akvárií na světě. Ve své polské továrně v Suvalkách firma úspěšně nasadila kolaborativního robota UR5, který automatizuje proces výroby topítek pro akvária. Pořízení kobota znamenalo snížení času výroby a umožnilo se zaměstnancům přesunout na jiné pozice v rámci výroby.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 4. 2020 | Počet zobrazení: 193
 

Navzdory situaci sbírá Peugeot v ČR další objednávky

Celosvětový propad automobilových trhů v březnu byl průvodním jevem aktuální situace, jež nemá v historii obdoby. Realizovat v tomto kontextu 729 registrací a současně přijmout 738 objednávek bylo velice náročné.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 4. 2020 | Počet zobrazení: 192