Bezemisní energie pokryje spotřebu dvou skladů

Více než půl milionu kWh bezemisní elektřiny bude pocházet z energie solárních panelů za rok, které firma ČEZ ESCO instalovala na střechách budov ve dvou areálech společnosti ČEPRO ve východních a jižních Čechách.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 7. 2022 | Počet zobrazení: 309
 

Trend v automatizaci: Decentralizace spínaných zdrojů

Decentralizované zdroje napájení nabízejí významné výhody, počínaje kratšími instalačními časy, komplexní diagnostikou skrze IO-Link a konče možností použití mnohem menších rozváděčů s nižšími nároky na chlazení.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 7. 2022 | Počet zobrazení: 327
 

Síťové kamery s preventivním odstrašujícím efektem

Společnost Axis Communications uvedla novou generaci boxových kamer série M11, které nabízejí nejen kvalitní obraz i za zhoršených světelných podmínek, ale slouží i jako viditelný odstrašující prostředek.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 7. 2022 | Počet zobrazení: 326
 

ID. AERO: První elektrická limuzína VW

Koncern Volkswagen představil v Číně ve světové premiéře podobu své první globální elektricky poháněné limuzíny. Sériová verze studie ID. AERO bude nabízena také v Evropě a Severní Americe jako nový vrcholný model rodiny ID.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 7. 2022 | Počet zobrazení: 333
 

Nadčasový design aerodynamického IONIQ 6

Hyundai odhalil aerodynamický design nového modelu IONIQ 6, druhého člena této produktové řady elektromobilů. Elektrifikovaný model se vyznačuje inovativním využitím trvale udržitelných materiálů a oficiálně bude představen v červenci.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 7. 2022 | Počet zobrazení: 364
 

První veřejná vodíková plnička v ČR

Konečně jsme se dočkali i v České republice veřejné plničky na vodík. Do provozu ji uvedla společnost Vítkovice a je určena pro osobní vozidla a stojí u vjezdu do výrobního areálu Cylinders Holding v Ostravě.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 7. 2022 | Počet zobrazení: 328
 

Do NTM za „tužkami, které dobyly svět“

Národní technické muzeum v Praze otevřelo svůj stěžejní projekt letošního roku. Výstava s názvem „Hardtmuth: od uhlu k tužkařskému impériu“, představí celou šíři činnosti architekta, vynálezce a podnikatele Josepha Hardtmutha, úspěšnou firmu světové proslulosti, její historii a výrobky.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 6. 2022 | Počet zobrazení: 356
 

ABB otevřela svůj největší závod na rychlonabíječky

Divize E-mobilita společnosti ABB otevřela v toskánském Valdarnu svůj dosud největší výrobní závod na výrobu stejnosměrných (DC) rychlonabíjecích stanic.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 6. 2022 | Počet zobrazení: 340
 

MHD budoucnosti: autobusy na biometan, tramvaje ještě bezpečnější

Moderní metropole včetně řady měst v Česku směřují k bezemisní, tedy zelené dopravě, která šetří nejenom životní prostředí, snižuje hlučnost i zatížení automobilovou dopravou, ale především spoří městskému rozpočtu peníze, což je vzhledem k dnešní době zásadní.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 6. 2022 | Počet zobrazení: 338
 

Největší český výrobce letadel má nového vlastníka

Maďarská společnost SI 13 Aero Zrt, patřící pod podnikatele Zsoltána Hernádiho, odkoupila většinový podíl Aero Vodochody od maďarského podnikatele Kristófa Szalay-Bobrovniczkého. Menšinový podíl patří nadále české společnosti Omnipol.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 6. 2022 | Počet zobrazení: 387