Nejlepší aplikace energetického řetězu igus

aždé dva roky vyhlašuje společnost igus cenu Vector Award za nejlepší aplikaci energetických řetězů. Letos odborná porota složená ze zástupců odborných časopisů, průmyslu i výzkumných institucí posuzovala 266 projektů z 32 zemí.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 8. 2020 | Počet zobrazení: 185
 

Další krok k 4. železničnímu balíčku

Výzkumný Ústav Železniční, a.s. (VUZ) rozhodnutím 7/2020 získal dne 9. července 2020 od Úřadu pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví autorizaci dle Směrnice o interoperabilitě železničního systému v Evropské unii (EU) 2016/797.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2020 | Počet zobrazení: 203
 

Nový zákon o účetnictví reaguje na moderní trendy

V červnu byl předložen vládě nový zákon o účetnictví ve fázi věcného návrhu. Aktuálně se pracuje na jeho paragrafovém znění, mj. rozšíří okruh účetních jednotek, které budou moci používat mezinárodní účetní standardy IFRS. Také všem firmám a podnikatelům umožní při zpracování účetnictví lépe využívat možnosti moderních technologií.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2020 | Počet zobrazení: 187
 

Poradenství jako faktor ekonomické úspěšnosti

Efektivní procesy, harmonizované flotily a integrace nových technologií, která přináší zisk, jsou klíčové faktory pro dlouhodobou ekonomickou úspěšnost v intralogistice. Pro společnost STILL je odborné poradenství nosným pilířem firemní filozofie a důležitým prvkem dlouhodobých partnerských vztahů se zákazníky.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2020 | Počet zobrazení: 174
 

Televize šetrné pro oči

LG electronics (LG) získala od společnosti Underwriters Laboratories (UL) ověření, že její televizory NanoCell (modely 65NANO90, 65NANO80) prošly s výsledkem „No Photobiological LED Hazard” (LED bez fotobiologického rizika), což označuje, že tyto televizory jsou velmi šetrné ke zraku diváků.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2020 | Počet zobrazení: 214
 

Jak funguje aktivní potlačení hluku u sluchátek

Sluchátka s ANC (Active Noise Cancelling), která umí potlačit ruchy z okolí a vytvořit ideální poslechové podmínky v rušném prostředí nebo zajistit ticho pro soustředění v open space kancelářích patří dnes mezi nejpopulárnější zboží z oblasti elektroniky.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2020 | Počet zobrazení: 217
 

Nový kempovací Caddy – první fota

Volkswagen Užitkové vozy uveřejnil první fotografie a informace o nástupci modelu Caddy Beach, který bude mít virtuální světovou premiéru na začátku září. Jde o novinku vycházející z nové 5. generace modelu Caddy.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2020 | Počet zobrazení: 202
 

E.ON staví nový plynovod metodou pluhování

Po dvanácti letech příprav a dvou letech stavebních prací dokončuje společnost E.ON Distribuce na jihu Čech nový vysokotlaký plynovod mezi Planou nad Lužnicí a Soběslaví. Potrubí v délce 20 km zabezpečí už od listopadu dodávky plynu pro více než sedm tisíc zákazníků v této oblasti.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 8. 2020 | Počet zobrazení: 230
 

NTM podepsalo memorandum se SŽ

Národní technické muzeum a Správa železnic podepsaly 4. srpna 2020 v Železničním depozitáři NTM Chomutov memorandum o spolupráci, které potvrzuje jejich společný zájem o dokumentaci a záchranu odkazu předcházejících generací v oblasti železnice.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 8. 2020 | Počet zobrazení: 197
 

Dráhy testují aplikaci pro nezabezpečené tratě

České dráhy testují na několika tratích mobilní aplikaci, která má pomoci proti železničním nehodám – upozorní strojvůdce na to, že na trati se pohybuje jiný vlak a připomíná, aby se hlásil dispečerovi.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 8. 2020 | Počet zobrazení: 209