NTM vystavuje v České Skalici

Národní technické muzeum představí tři úspěšné putovní výstavy v Muzeu Boženy Němcové v České Skalici. Od 16. července 2019 si budou návštěvníci moci prohlédnout výstavy „První den míru“, „Karel Čapek - Fotograf“ a „Splněné sny - Odvěká touha létat.“

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 7. 2019 | Počet zobrazení: 185
 

Nový objektiv od Sony

Nejnovější přírůstek do rodiny svých fullframových objektivů typu E-mount představila společnost Sony. Jde o model SEL35F18F - širokoúhlý objektiv s velkou clonou a pevnou ohniskovou vzdáleností FE 35 mm a světelností F1.8.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 7. 2019 | Počet zobrazení: 197
 

První tiskový stroj s automatickou inteligencí

Společnost Xerox uvádí tiskový stroj Baltoro HF Inkjet Press, který využívá automatizovanou inteligenci a zajišťuje skutečnou HD (High-Definition) kvalitu obrazu. Umožňuje produktivně a ve vynikající kvalitě tisknout velkoobjemové a transakční tisky, vysoce kvalitní direct maily a katalogy.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 7. 2019 | Počet zobrazení: 188
 

Senzitivní robot automatizuje kalibraci měřidel

V měřicí technice platí pouze nejvyšší přesnost, což je ideální předpoklad pro nasazení robotů. Mají-li se v oboru efektivně používat, musí mít schopnost uchopit různě velké předměty, aniž by došlo k jejich poškození.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 7. 2019 | Počet zobrazení: 199
 

ZAT posiluje v nových segmentech

Akciová společnost ZAT zveřejnil své hospodářské výsledky za fiskální rok 2018. Za sebou má úspěšný rok s objemem tržeb přes 700 milionů korun. Růst zaznamenaly všechny tržní segmenty, především divize Smart systémů, tedy nových technologií z oblasti Průmyslu 4.0.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 7. 2019 | Počet zobrazení: 198
 

Efektivní a spolehlivá kybernetická ochrana pro SAP HANA

Acronis oznámil rozšíření svého rychlého, efektivního a bezpečného zálohování a obnovy v rámci řešení Acronis Backup na podniková data platformy SAP HANA. Inovativní řešení postavené na technologii diskového obrazu nyní dokáže bezproblémově chránit celou databázi bez nutnosti detailních expertních znalostí o SAP HANA.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 7. 2019 | Počet zobrazení: 182
 

Lenovo má největší podíl na dodávkách pro superpočítače

Seznam nejvýkonnějších počítačů na světě s názvem TOP500 zaznamenal ve své 26leté historii důležitý milník. Všech 500 superpočítačů, které se na listině umístily, předvedlo v benchmarku High Performance Linpack (HPL) výkon jeden petaflop a více.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 7. 2019 | Počet zobrazení: 200
 

Nové možnosti inteligentních brýlí

Společnost Dynabook Europe (dříve Toshiba Client Solutions Europe) představila software Vision DE Suite 3.0 s novými funkcemi Task Flow, které nabízejí plynulý proces předávání instrukcí vzdálenému pracovníkovi, snadné vytváření podkladů, přiřazování instrukcí jednotlivcům nebo skupinám pracovníků a reporting.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 7. 2019 | Počet zobrazení: 193
 

Rychlý internet podruhé

Zatímco první výzva pro rozvoj rychlého internetu, vypsaná v roce 2017, nevzbudila příliš velký ohlas (kvůli nevhodně nastaveným podmínkám se o dotaci přihlásili jen tři zájemci), druhý pokus už byl výrazně úspěšnější: na nabídku státní podpory zareagovaly desítky firem.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 7. 2019 | Počet zobrazení: 193
 

Preventan pro sportovce

Česká řada doplňků stravy Preventan na podporu imunitního systému, uvedla před nedávnem novou řadu speciálně vyvinutou pro sportovce a lidi s vyšší fyzickou zátěží. Jde o kombinaci látek, která je na českém farmaceutickém trhu naprosto unikátní.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 7. 2019 | Počet zobrazení: 224