Produkty Parker v zařízeních pro hypoxii

Partner společnosti Parker Hannifin, firma M-ex Production, výrobce membránových generátorů dusíku, rozšířila své portfolio o komplexní systémy HIGH LIVE pro normobarickou modifikaci atmosféry v obytných prostorách.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 9. 2018 | Počet zobrazení: 103
 

Acronis a Microsoft - strategické partnerství

Společnost Acronis ohlásila nové partnerství se společností Microsoft. Cílem je hlubší integrace produktů Acronis pro ochranu dat s cloudovými službami Microsoft Azure. Partnerství pomůže Acronisu rozšířit přístup do veřejného cloudu a poskytnout zákazníkům větší výběr zálohovacího úložiště i v situacích obnovy po havárii.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 9. 2018 | Počet zobrazení: 116
 

Young Energy Europe hledá žrouty energie

Průmysl se na tuzemské spotřebě energie podílí až 40 %, nejvíce ze všech sektorů. Snižování spotřeby je problém, který řeší řada podniků, trendem je trvale udržitelný energetický management. A právě na to je zaměřen i vzdělávací projekt Young Energy Europe, který 4. září spustila Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK).

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 9. 2018 | Počet zobrazení: 115
 

První autonomní tramvaj na světě

Společnost Siemens Mobility spolu s provozovatelem městské hromadné dopravy v německé Postupimi představí na letošním veletrhu InnoTrans první autonomní tramvaj. Testovací jízdy proběhnou na 6kilometrovém úseku v Postupimi.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 9. 2018 | Počet zobrazení: 130
 

Pokračování mise: Okřídlený lev míří přes Atlantik do finále

Český aviatik Roman Kramařík, který se jako první Čech pokouší o sólový oblet světa v malé jednomotorové Cessně, odstartoval v poledne 5. září (našeho času) z kanadského Halifaxu k přeletu Atlantiku. Zahájil tak poslední, nejnáročnější týden svého ambiciózního projektu, který by měl dospět do finále přistáním opět na domácí půdě v sobotu 8. září.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 9. 2018 | Počet zobrazení: 378
 

ŠKODA Akademie sází na rozhraní IO-Link od Murrelektronik

Společnost Murrelektronik dlouhodobě spolupracuje se ŠKODA AUTO, kam dodává řadu komponentů pro elektroinstalaci výrobních technologií. Nově vybavila laboratoře ŠKODA Akademie kompaktními sběrnicovými moduly IO-Link s příslušenstvím, jako jsou propojovací kabely a konektory.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 9. 2018 | Počet zobrazení: 146
 

Nejtenčí herní notebook a nejvýkonnější smartphone na světě

Herní značka Republic of Gamers (ROG), společnosti ASUS, představila na veletrhu Gamescom 2018 herní notebooky ROG Zephyrus S, ROG Strix SCAR II, ASUS TUF Gaming FX505 a FX705. V evropské premiéře se ukázal také ROG Phone, nejvýkonnější smartphone na světě.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 9. 2018 | Počet zobrazení: 142
 

ZAT se zaměřuje na vývoj inteligentních systémů

Společnosti ZAT se stále více daří získávat zakázky na zahraničních trzích. Před dvěma lety uvedla na trh nový bezpečnostní řídicí systém pro jadernou energetiku SandRA Z100, který se v současné době řadí mezi nejmodernější systémy ve svém odvětví na trhu.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 9. 2018 | Počet zobrazení: 135
 

NTM zve do svých třech objektů zdarma

Národní technické muzeum se v sobotu 8. září 2018 připojuje ke Dnům evropského dědictví, které se každoročně v září pořádají, a zpřístupní tři objekty – hlavní budovu muzea na Letné, Centrum stavitelského dědictví Plasy a Železniční depozitář v Chomutově – pro návštěvníky zdarma. NTM se zároveň připojuje k oslavám Dožínek na Letné.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2018 | Počet zobrazení: 119
 

Staré dobré desky (a kazety) se vrací

Jasně, že snad všechna muzika už je na internetu, ale klasické černé desky svůj půvab stále neztratily, ba možná právě naopak. V Praze jich bude o víkendu k vidění (i pořízení) opravdu hodně. Nejen pro pamětníky a fajnšmekry je určena „retro“ akce veletrh VINYL & STEREO EXPO, který se koná 8. září na pražském výstavišti PVA Expo Letňany.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2018 | Počet zobrazení: 106