Murrelektronik zve na live webináře

Současná doba nepřeje osobním setkáním, proto se firma rozhodla připravit sérii tří zajímavých webinářů již příští týden. První z nich proběhne v pondělí 2. listopadu. Rezervujte si své místo již nyní a nepřijdete o žádnou z inspirativních informací.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 10. 2020 | Počet zobrazení: 204
 

Jaký počítač si vybrat na práci z domova?

Možná právě uvažujete o pořízení notebooku pro distanční studium nebo home office. Zkusili jste se rozhlédnout i mimo klasickou nabídku a podívat se do sekce strojů s názvem herní/gaming? Za jen mírně vyšší investici totiž poskytují mnohem více než klasické tenké notebooky.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 10. 2020 | Počet zobrazení: 206
 

Chladič procesoru z dílny Cooler Master

Značka Cooler Master uvádí model Hyper 212 EVO V2. Jde o vylepšený chladič procesoru, který navazuje na řadu Hyper 212. Vylepšení se týká také univerzálního přichycení. Dostupný bude v průběhu čtvrtého kvartálu 2020.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 10. 2020 | Počet zobrazení: 180
 

Virtuální realita šetří čas i peníze

O využití virtuální reality v praxi se hodně mluví, ale málo koná. Své o tom ví ve společnosti Virtuplex, která disponuje největší komerčně dostupnou halou o rozloze 600 m2 pro virtuální realitu na světě – v pražských Horních Počernicích.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 10. 2020 | Počet zobrazení: 277
 

Na Strahově je nový autosalon VW Užitkové vozy

Zájemci o nové automobily značky Volkswagen Užitkové vozy mohou od října navštěvovat nový autosalon ve strahovské provozovně společnosti NH Car. Naleznou v něm zástupce kompletní produktové řady od nejmenšího modelu Caddy přes legendární „Téčko“ až po praktický Crafter včetně nové obytné verze Grand California.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 10. 2020 | Počet zobrazení: 185
 

Konec letního času s sebou nese i nebezpečí

Ze soboty na neděli skončil letní čas. Přispali jsme si sice o hodinu déle, ale nyní se budeme muset smířit s tím, že se bude stmívat o hodinu dříve. S tím by měli počítat zejména řidiči.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 10. 2020 | Počet zobrazení: 171
 

Zralé řešení pro výrobu sýrů

Švýcarská společnost Kaesaro používá pro připojení senzorů a pohonů ke svým robotickým zařízením v sýrařských sklepích konektory F&B Pro od společnosti Murrelektronik. S výhodou využívá možností jejich snadného čištění a delších intervalů údržby.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 10. 2020 | Počet zobrazení: 237
 

Psí biodetektory pomáhají v boji s pandemií

Nejlepší přítel člověka by se mohl stát významným pomocníkem. Zdá se, že psi jsou schopní odhalit koronavirus – mají vysoké procento úspěšnosti a odborníci s nimi mají velké plány.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 10. 2020 | Počet zobrazení: 270
 

Drony přenášejí covid – zatím jen v Británii

„Už jste to slyšeli? Ten covid prý můžou přenášet i drony…“ Pokud jste zaznamenali tuhle „zaručenou“ novinku, kterou by asi většina zařadila do kategorie „fake news“, zpozorněte – ona je totiž pravdivá, ovšem jen pokud jde o velkou Británii.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 10. 2020 | Počet zobrazení: 224
 

E.ON Distribuce se změní na EG.D

Do nového roku vstoupí E.ON Distribuce pod názvem EG.D. Zkratka je odvozena z anglického Electricity and Gas Distribution, tedy distribuce elektřiny a plynu. Tento krok je jedním ze série opatření, která směřují k naplnění požadavků české i evropské legislativy.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 10. 2020 | Počet zobrazení: 222