„Obchodní dům V. J. Rott. - 180 let od založení obchodu“

Národní technické muzeum připomíná formou výstavní vizitky 180. výročí od založení obchodního domu V. J. Rott. Tento dodnes věhlasný pražský obchod, založený již v roce 1840 Vincencem Josefem Rottem, byl celorepublikově znám šíří svého sortimentu.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 2. 2020 | Počet zobrazení: 190
 

Linde MH na Retail Summitu 2020

Společnost Linde Material Handling ČR se představila na 26. ročníku Retail Summitu jako jeden z partnerů konference. Využila tak příležitost předvést svoji komplexní nabídku intralogistických řešení a skladové techniky odborníkům z firem a oblasti e-Commerce, nezávislého českého obchodu, dodavatelů zboží, služeb a technologií.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 2. 2020 | Počet zobrazení: 198
 

Víte, co dělat s baterií, která dosloužila?

Baterie nám usnadňují život, v domácnosti nás běžně obklopuje až padesát různých baterií, které napájejí naše elektronické pomocníky, ať už jde o dětské hračky, nástěnné hodiny či dálkové ovladače.. Co ale pak s nimi?

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 2. 2020 | Počet zobrazení: 216
 

Toyoty pokořily Pól nedostupnosti

Speciálně upravené terénní picku-upy Toyota Hilux pokořily místo s nejnižší průměrnou teplotou na Zemi. V Antarktidě dosáhly Pólu nedostupnosti, na kterém panuje teplota v průměru -58,2 °C.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 2. 2020 | Počet zobrazení: 191
 

Kia ukázala první snímky nového Sorenta

Společnost Kia Motors odhalila ještě před veřejným uvedením nového SUV Sorento na mezinárodním ženevském autosalonu první oficiální fotografie. Jde o sebejistější a vyzrálejší model s atraktivním designem.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 2. 2020 | Počet zobrazení: 187
 

Závodní vůz z 3D tiskárny

CUPRA používá ve vývoji nového závodního vozu Leon Competition metodu aditivní výroby. Její největší výhodou je rychlejší a efektivnější testování. Závodní vůz CUPRA Leon Competition bude představen 20. února během slavnostního otevření showroomu CUPRA Garage.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 2. 2020 | Počet zobrazení: 199
 

Design budoucího monopostu DS

Od příští sezóny se Formule E stává oficiálně mistrovstvím světa FIA. V rámci aerodynamického vývoje vozu představí společnost DS Automobiles designový projekt svého budoucího monopostu Gen2 EVO pro nejvyšší soutěž elektromobilů.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 2. 2020 | Počet zobrazení: 194
 

Program TechCON v nové verzi

Projektantům přináší společnost Wavin novou verzi programu TechCON 9.0 ve firemní verzi. Ta obsahuje všechny moduly, které projektanti TZB instalací potřebují ke své práci, např. modul k výpočtu tepelných ztrát, návrhu podlahového vytápění, rozvodů vnitřního vodovodu nebo modul pro návrh vnitřní gravitační kanalizace.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 2. 2020 | Počet zobrazení: 179
 

Primer pomůže startupům k cestě na vrchol

České startupy mají nyní jedinečnou příležitost získat informace a přístup k finančním zdrojům, které z nich mohou udělat technologické lídry. Nově otevřený program Primer je naučí jednat s případnými investory, ukáže fungující marketing či další dovednosti potřebné pro úspěšné řízení firmy.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 2. 2020 | Počet zobrazení: 213
 

ČR umí přilákat mozky, stává se centrem inovací

Obor podnikových služeb i letos zaznamenal dvojciferný meziroční růst. Díky tomu dnes tento sektor, který ČR propojuje se světem a do země přináší kvalifikovanou práci, představuje jednu z nejrychleji rostoucích oblastí české ekonomiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 2. 2020 | Počet zobrazení: 212