Jak si vybrat vysavač? Podle energetického štítku.

Množství modelů různých typů a značek vysavačů staví zájemce před dilema, který z vysavačů je pro něj vhodný. Je dražší vysavač vždy ten lepší? Jak zjistit, zda bude vybraný přístroj účinný? Pomoci může dnes již povinný energetický štítek na vysavači.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 1. 2018 | Počet zobrazení: 111
 

Na kole až na nádraží

V Evropě asi neexistuje země, kromě Nizozemska, kde by se na silnicích pohybovalo tolik bicyklů. Jejich láska k jízdě na kole je pověstná. Lidé je hojně využívají nejen k přepravě do určeného cíle, ale také i k přiblížení např. na vlaková nádraží. A právě tady k tomu společnost NS Station zavedla samoobslužný parkovací systém.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 1. 2018 | Počet zobrazení: 94
 

Putovní výstava o vozech Mercedes

Připravuje se velká výstava modelů značka Mercedes-Benz, kde bude přes 20 legendárních modelů. Výstava bude spuštěna v únoru letošního roku v obchodních centrech v České a Slovenské republice, a potrvá až do dubna letošního roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 1. 2018 | Počet zobrazení: 97
 

První speciální sběrnicový kabel i pro vysoké tahy

Sběrnicové kabely kvůli malému průřezu a velmi jemné stavbě dosahují často v aplikacích, ve kterých volně visí, svých mechanických hranic. Proto firma igus vyvinula sběrnicový Profinet kabel s vnějším pláštěm PUR. Kabel obsahuje speciální odlehčovací prvky, které oddělují citlivé Profinet žíly od vysokých tahových sil.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 1. 2018 | Počet zobrazení: 114
 

Renishaw spolupracuje s vědci

Experti z moskevského Institutu pro jaderný výzkum (MEPhl) publikovali v posledních týdnech významné pokroky ve výzkumu komplexních oxidů, jež se používají především při práci s radioaktivními látkami. Demonstrovali možnosti zkoumání více excitačních vlnových délek současně s pomocí Ramanovy spektroskopie. Důležitým pomocníkem pro tuto metodu se vědcům stal spektrometr Renishaw inVia.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 1. 2018 | Počet zobrazení: 102
 

Ocenění za udržitelný rozvoj

V rámci udělování Evropské ceny za udržitelný rozvoj v oblasti dopravy (ETPN) obdržela společnost DACHSER na konci loňského roku speciální cenu za společenskou odpovědnost. V kategorii Přepravní firmy a spedice se pak umístila na první příčce.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 1. 2018 | Počet zobrazení: 98
 

Akce „7 dní Peugeot“ již 15. ledna

Stalo se pravidlem, že značka Peugeot v ČR zahajuje nový rok akcí „7 dní Peugeot“. Letošní akce připadne na třetí lednový týden (15.-21. 1.) a v nabídce jsou opět bohatě vybavené vozy za výhodné ceny. Nabídka je tradičně široká a zahrnuje vozy různých segmentů.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 1. 2018 | Počet zobrazení: 123
 

Rekordy lanovky na Zugspitze, které pohání motory ABB

Na nejvyšší hoře Německa pohání novou kabinovou lanovku nejmodernější motory a pohony společnosti ABB a zajišťují její bezpečný a spolehlivý provoz. Lanovka zahájila provoz 21. prosince 2017 a na Zugspitze v bavorských Alpách vyveze až 580 cestujících za hodinu. Tím se staly dlouhé fronty čekání na lanovku již minulostí.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 1. 2018 | Počet zobrazení: 104
 

Třetí blok čínské JE již dodává první kilowatthodiny

Dne 30. prosince 2017 bylo zahájeno energetické spouštění 3. bloku jaderné elektrárny Tchien-wan (Tianwan) s reaktory VVER-1000, která se v Číně staví za účasti ruské korporace pro atomovou energii Rosatom. Do sítě tak byly dodány první kilowatthodiny elektřiny vyrobené tímto blokem.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 1. 2018 | Počet zobrazení: 104
 

ABB získala ocenění Frost & Sullivan

Výzkumná agentura Frost & Sullivan vyhlásila ABB Společností roku 2017 (Frost&Sullivan 2017 Company of the Year) za vizionářské inovace představované v tomto případě distribuovanými řídicími systémy. Ocenění reflektuje zejména portfolio distribuovaných řídicích systémů (DCS) a je uznáním vedoucího postavení ABB v oblasti digitalizace.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 1. 2018 | Počet zobrazení: 119