Rozšířená realita ve Star Wars

Díky spolupráci firem Lenovo a Disney, kteří přinášejí do rozšířené reality ve hře Star Wars: Jedi Challenges nový režim pro více hráčů, je možné vůbec poprvé zažít vzájemné souboje světelnými meči. Novinka Lightsaber Versus Mode je už druhou bezplatnou aktualizací hry od jejího uvedení na trh v listopadu 2017.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 5. 2018 | Počet zobrazení: 102
 

Software pomáhá v léčbě

Efektivní léčba pacientů, kteří trpí proleženinami, popáleninami a dalšími ranami nyní prochází revolucí díky novému 3D zobrazovacímu softwaru, který vyvinula společnost GPS, specializující se na zdravotnickou informatiku. Software lze spustit na odolných tabletech Panasonic Toughpad.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 5. 2018 | Počet zobrazení: 96
 

Kdo může být typickým hackerem v ČR?

V ČR od roku 2013 výrazně vzrostl počet případů, které řešily nejvyšší soudní instance v souvislosti s kyberkriminalitou a hackery. Zatímco za rok 2013 zaznamenali analytikové práva ve věci neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací jen 4 případy, v dalších letech rozsudky narostly na 7násobek, tedy na zhruba tři desítky případů.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 5. 2018 | Počet zobrazení: 96
 

UR připravuje jubilejního „zlatého“ robota

U příležitosti 25tisícího kolaborativního robota získá jeden ze zákazníků společnosti Universal Robots unikátního kobota ve zlaté verzi Gold Edition.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 5. 2018 | Počet zobrazení: 130
 

Studentská formule chce znovu dobýt svět

V pátek 4. května studenti Fakulty strojního inženýrství (FSI) na VUT v Brně slavnostně odhalili nový model studentské formule Dragon 8. Vývojem a stavbou nového vozu, s nímž vstoupí do nového ročníku celosvětové soutěže Formula Student, strávili zhruba 34 000 hodin.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 5. 2018 | Počet zobrazení: 95
 

ČSOB již nebude financovat uhlí

Jako jedna z prvních českých bank skupina ČSOB radikálně omezila a postupně úplně ukončí financování uhelného sektoru. Naplňuje tak strategii mateřské společnosti KBC a zároveň svoji ambici pro dosažení cílů v oblastech udržitelného rozvoje a společenské odpovědnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 5. 2018 | Počet zobrazení: 81
 

NTM zahájilo letní sezónu v Železničním depozitáři

Příznivci a obdivovatelé železniční historie se mohou opět potěšit unikátními exponáty: Železniční depozitář NTM v Chomutově, který nedávno zahájil letošní letní sezónu, bude v roce 2018 zpřístupněn pro velký zájem veřejnosti až do konce října po čtyři dny v týdnu.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 5. 2018 | Počet zobrazení: 98
 

PayPal už funguje i v češtině

Až donedávna nebyly služby populární platební brány pro internetové transakce PayPal pro české zákazníky dostupné v češtině, to už je však od konce dubna minulostí. ČR se stala jednou z prvních zemí střední a východní Evropy, v nichž globální platforma PayPal, která umožňuje lidem platit, posílat a přijímat platby v online prostředí, spustila služby v místním jazyce.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 5. 2018 | Počet zobrazení: 86
 

V Lucembursku se představuje přínos českých vynálezců světu

Národní technické muzeum (NTM) ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Lucemburském velkovévodství a University of Luxembourg v Esch-sur-Alzette za podpory společnosti Losch Luxembourg připravilo výstavu nazvanou „Přínos české vědy a techniky světu“.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 5. 2018 | Počet zobrazení: 97
 

ŽĎAS si přišlo prohlédnout přes pět tisíc lidí

Den otevřených dveří akciové společnosti ŽĎAS, který se každoročně koná 1. května, předčil v letošním roce v mnohém všechny předcházející ročníky. Areálem firmy prošlo letos 5135 návštěvníků, což je absolutní historický rekord.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 5. 2018 | Počet zobrazení: 115