Lešení z Moravy pomáhalo opravit Big Ben

Londýnský Big Ben je konečně opraven. Na úspěšné rekonstrukci ikonické londýnské památky mělo podstatný podíl i lešení, které v sobě neslo také českou stopu – část jeho konstrukce byla vytvořena z dílů vyrobených v ocelárnách v Karviné.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 8. 2022 | Počet zobrazení: 247
 

Podíl li-ion vozíků neúměrně roste

Společnost Jungheinrich dodala svůj 100 000. vozík s lithium-iontovou baterií. Retrak ETV 216i byl dodán spolu s 15 stejnými vozíky do skladu Amazonu v Lipsku, kde je již v provozu přibližně 140 dalších elektrických vozíků této značky.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 8. 2022 | Počet zobrazení: 239
 

Speciální obutí pro elektrické SUV Enyaq iV

V rámci partnerství se značkou Škoda vyvinul Bridgestone pneumatiky s technologií Enliten pro elektromobil Enyaq iV. Tato technologie pomáhá snižovat hmotnost i valivý odpor pneumatiky a současně zvyšuje adhezi na mokru.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 8. 2022 | Počet zobrazení: 251
 

Top 10 nejméně kyberneticky bezpečných zemí v Evropě

Společnost Reboot Digital PR Services vytvořila na základě dat sesbíraných v letech 2018 až 2022 a porovnání různých rizikových faktorů přehled kyberneticky nejhůře a nejlépe zabezpečených zemí v Evropě i ve světovém měřítku z hlediska zvládání kybernetických hrozeb či nedostatečné odolnosti vůči těmto rizikům.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 8. 2022 | Počet zobrazení: 320
 

Chystá se revoluční dopravní prostředek

Společnost Siemens Digital Industries Software oznámila, že americká firma Regent si zvolila její portfolio cloudového softwaru Xcelerator, které jí pomůže při vývoji nové kategorie dopravního prostředku s názvem Seaglider.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 8. 2022 | Počet zobrazení: 295
 

Elektrifikovaný Ioniq 6 má prodloužený dojezd

Značka Hyundai představila v digitální premiéře elektrifikovaný streamliner Ioniq 6, který má posouvat hranice elektromobility řadou vyspělých technologií, přizpůsobitelným prostorem i funkcemi a dlouhým dojezdem.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 8. 2022 | Počet zobrazení: 327
 

Renault přichází s novými modely

Značka Renault získala loni za model Kangoo Van titul „International Van of the Year 2022“, nyní uvádí na český trh další zástupce této modelové řady. Jde o osobní model Kangoo a užitkový Kangoo Van E-Tech s elektrickým pohonem.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 8. 2022 | Počet zobrazení: 293
 

Nové servery HPE s procesorem Ampere

Společnost Hewlett Packard Enterprise se stala prvním dodavatelem serverů vybavenými procesory firmy Ampere. Nové řešení, které bude dostupné na podzim letošního roku, přinese poskytovatelům služeb a podnikům agilní a rozšiřitelné výpočetní základy podporující inovace.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2022 | Počet zobrazení: 305
 

Software pro řízení a monitoring UPS v datových centrech

Společnost CyberPower uvedla na trh software DCIM, který je vysoce integrovaným řešením pro řízení a monitoring zdrojů záložního napájení (UPS) zejména v datových centrech a dalších kritických aplikacích.  

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2022 | Počet zobrazení: 302
 

Když americké F-35, pak jedině s evropskými raketami Meteor

Oznámení o tom, že vláda ČR pověřila ministryni obrany Janu Černochovou, aby zahájila jednání s vládou USA o nákupu víceúčelových nadzvukových letounů F-35 Lightning II., přivítali čeští vojenští letci s ulehčením.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2022 | Počet zobrazení: 722