Panasonic slaví narozeniny: 100 let

V letošním roce oslavuje společnost Panasonic 100leté výročí od svého založení. Konosuke Matsushita založil společnost 7. března 1918 a ve stejném roce už firma uvedla na trh zdokonalenou zásuvku.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2018 | Počet zobrazení: 77
 

Herní klávesnice se světelnými efekty

V Česku a na Slovensku začal Asus prodávat herní mechanickou klávesnici ROG Strix Flare, která využívá kvalitní spínače Cherry MX RGB s dlouhou životností. Klávesnice se vyznačuje také samostatnými media klávesami na levé straně pro ovládání zvuku během hraní. K detailnímu nastavení a efektů podsvícení slouží softwarový nástroj ROG Armoury II.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2018 | Počet zobrazení: 68
 

Lenovo je partnerem týmu Ducati

Počínaje sezonou 2018 bude Lenovo díky podepsané sponzorské smlouvě klíčovým technologickým partnerem pro tým Ducati, jedním z účastníků Mistrovství světa silničních motocyklů - MotoGP. Nově uzavřená spolupráce je součástí snahy Lenova o zařazení mezi světově nejznámější a nejvíce oceňované značky.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2018 | Počet zobrazení: 70
 

Vzácné dokumenty v NTM můžete vidět i vy

Unikátní Kynžvartská daguerrotypie, Archiv Leoše Janáčka a Camociova mapa Malty byly zapsány do prestižního mezinárodního registru Paměť světa UNESCO. Uvedené dokumenty byly oceněny jako jedinečné doklady světového kulturního dědictví. Zcela mimořádnou příležitost vidět tyto unikáty bude mít veřejnost od 5. do 11. dubna 2018 v Národním technickém muzeu.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 4. 2018 | Počet zobrazení: 98
 

Bezmazné kompresory AC certifkované dle normy ISO 22000

Vzduchové kompresory, které vyrábí společnost Atlas Copco, získaly jako vůbec první na trhu certifikaci ISO 22000. Jde o klíčovou normou kontrolující kvalitu v potravinářském a nápojářském průmyslu. Pro klienty z oboru je zárukou, že zařízení, jež ve výrobě využívají, a které je pro kvalitu finálních výrobků klíčové, splňuje ta nejnáročnější kritéria pro bezpečnost a čistotu potravin.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 4. 2018 | Počet zobrazení: 91
 

360stupňové zabezpečení

Dvě nové řady 360stupňových kamer s vysokou citlivostí a ostrým obrazem vyvinula společnost Panasonic pro záznam důkazního materiálu v náročných podmínkách. Tyto nejnovější přírůstky do řady i-PRO Extreme zvládnou zmenšit objem dat při zachování vysoké kvality videa.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 4. 2018 | Počet zobrazení: 83
 

Jak důležitá je pravidelná výměna brzdové kapaliny?

Brzdovou kapalinu je třeba v souladu s doporučením výrobce měnit každé dva roky bez ohledu na to, jak moc se vozidlo používá. Pomocí testerů lze nicméně kapalinu kontrolovat průběžně a mít tak stále jistotu, že budeme brzdit bezpečně.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 4. 2018 | Počet zobrazení: 111
 

Bezpřevodový pohon ABB pro aplikace nižších výkonů

Inovativní řešení bezpřevodového pohonu umožňuje provozovatelům dolů a cementáren zvyšovat spolehlivost, snižovat hlučnost, šetřit náklady na energii a snižovat celkové náklady na údržbu.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 4. 2018 | Počet zobrazení: 83
 

Začala výstavba turecké jaderné elektrárny

Turecký prezident oficiálně zahájil 3. dubna výstavbu prvního bloku jaderné elektrárny Akkuyu s reaktory VVER-1200, kterou staví ruská korporace pro atomovou energii Rosatom. Den předtím turecký dozorný orgán vydal stavební povolení pro tento projekt a turecké ministerstvo energetiky jej prohlásilo za strategickou investici, což pozitivně ovlivní jeho ekonomickou stránku.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 4. 2018 | Počet zobrazení: 84
 

30 Stingerů z toho 13 vlastní ženy

Společnost Kia Motors Czech eviduje ke konci března již 30 zákaznických objednávek sportovního fastbacku Stinger. Zájem byl o všechny motorizace, ale převládá nejvyšší verze GT s pohonem všech kol a motorem 3,3 l V6 T-GDi.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 4. 2018 | Počet zobrazení: 99