DHL otestovala systém Jungheinrich

Díky správně zvolenému rozdělení pojezdu a zdvihu je systém Jungheinrich warehouseNAVIGATION schopný ve skladech výrazně zkrátit dobu pro manipulaci, snížit spotřebu energie a tím zvýšit produktivitu práce. V distribučním centru DHL v jihomoravských Syrovicích byl systém otestován v ostrém provozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 2. 2023 | Počet zobrazení: 212
 

V polském e-shopu IKEA využívají roboty

Společnost FM Logistic začala spolupracovat s obchodním domem IKEA v oblasti skladování a logistických služeb pro internetové prodeje. Poprvé tak bude sklad vybaven roboty, kteří budou pomáhat při zpracování objednávek.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 2. 2023 | Počet zobrazení: 207
 

Phishingové útoky jsou stále sofistikovanější

S rostoucím využíváním digitálních platforem roste i hrozba podvodů a podvodného jednání na internetu. Mezi nejrozšířenější formy kyberútoků patří stále phishing.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 2. 2023 | Počet zobrazení: 232
 

EMO předvede aktuální výrobní technologie

Kromě jarních veletrhů Hannover Messe bude letos výstaviště v bavorské metropoli hostit na podzim další z prestižních strojírenských přehlídek – mezinárodní veletrh EMO, který v září po dvouletém cyklu střídá hostování v italském Miláně.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 2. 2023 | Počet zobrazení: 214
 

HIWIN zvyšuje obrat i zisk a připravuje další investice

Dodavatel lineární techniky, společnost HIWIN, oznamuje, že v roce 2022 vytvořila obrat ve výši 373 mil. Kč, což znamená meziroční růst o 4,7 %. Tržby za zboží a výrobky vlastní výroby se na celkovém obratu podílely 299 mil. Kč. Současně došlo i k růstu zisku před zdaněním (+14,5 %).

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 2. 2023 | Počet zobrazení: 212
 

Osmihodinový pobyt na pracovišti je minulostí

I přesto, že se v letech 2021 i 2022 plánovala vrátit se zpět do kanceláří na 2–3 dny v týdnu většina zaměstnanců, reálná obsazenost firemních kanceláří se v současnosti pohybuje jen okolo 35 %.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 2. 2023 | Počet zobrazení: 200
 

Ness pomáhá s přechodem do cloudu

Experti společnosti Ness Czech úspěšně provedli u českého telekomunikačního operátora O2 Czech Republic migraci online aplikací z vlastní infrastruktury do cloudového prostředí Microsoft Azure.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 2. 2023 | Počet zobrazení: 190
 

Limitovaná edice nejlepšího reproduktoru Bose

Bose SoundLink Flex je malý, ale velmi výkonný Bluetooth reproduktor s vynikajícím zvukem a dokonale odolným provedením proti prachu i vodě. Neuškodí mu ani pád do vody, v takovém případě vyplave ihned na hladinu poutkem nahoru.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 2. 2023 | Počet zobrazení: 209
 

Inovované záložní zdroje s technologií GreenPower

Společnost CyberPower představila záložní zdroje (UPS) řady UT, které jsou nově vybavené technologií GreenPower UPS. Tyto zdroje tak minimalizují spotřebu oproti běžným systémům UPS a uživatelé se mohou těšit z významných úspor nákladů na energii.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 2. 2023 | Počet zobrazení: 150
 

Baoli přichází s novou řadou e-vozíků

Výrobce vysokozdvižných vozíků Baoli, který je součástí skupiny KION Group, uvádí na trh v Evropě, na Středním východě a v Africe nově vyvinutou řadu elektrických vysokozdvižných vozíků. Jde o cenově výhodné stroje s nosností od 2,5 do 3,5 tuny.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 2. 2023 | Počet zobrazení: 216