První e-Traveller dorazil do Česka

V České republice lze objednávat nový e-Traveller se 100% elektrickým pohonem již od října letošního roku. Prvním klientem, který si převzal nový vůz, byl management hotelu Adam ve Špindlerově Mlýně a tento elektrický model bude sloužit k ekologické přepravě lyžařů na sjezdovky.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 12. 2020 | Počet zobrazení: 165
 

Zlatá medaile pro nejbezpečnější lehký užitkový vůz

Konsorcium Euro NCAP, které je tvořeno evropskými ministerstvy dopravy, autokluby, sdruženími pojišťoven a výzkumnými instituty, ocenilo po absolvovaných testech Volkswagen Transporter T6.1 zlatou medailí.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 12. 2020 | Počet zobrazení: 158
 

Nejvýše položena rychlodobíječka v ČR

Skupina ČEZ otevřela na Božím Daru nejvýše položenou veřejnou rychlodobíjecí stanici pro elektromobily, a to hned se dvěma stojany ABB, které umí doplnit baterie většiny e-aut v řádu desítek minut. Nainstalovány byly ve spolupráci s městem v nadmořské výšce 1020 metrů.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 12. 2020 | Počet zobrazení: 182
 

Nejlepší výsledky má GLS, Česká pošta zcela propadla

V tomto mimořádném roce jsou zásilkové služby před Vánocemi mnohem vytíženější než jindy. Jak velké rozdíly jsou v kvalitě infolinek zásilkových přepravců ve zvládání náporu zákazníků, odhalil průzkum.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 12. 2020 | Počet zobrazení: 207
 

Rok 2021 bude rokem vydírání a útoků na poskytovatele služeb

Společnost Acronis představila studii Acronis Cyberthreats Report, podrobný přehled aktuálních hrozeb, které nás čekají v nadcházejícím roce. V souvislosti s pandemií covid-19 varuje Acronis pro příští rok před agresivní kybernetickou kriminalitou zaměřenou zejména na šifrování a úniky dat.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 12. 2020 | Počet zobrazení: 150
 

Dachser odbavil 100. charterový let letošního roku

Na začátku prosince zorganizoval mezinárodní logistický provider Dachser v rámci své divize Air & Sea Logistics svůj stý charterový let v tomto roce. Nákladní letadlo obsloužilo trasu Frankfurt–Šanghaj jako součást dedikované charterové služby.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 12. 2020 | Počet zobrazení: 154
 

V Brně jezdí šalina jako drak, ale v Ostravě i osmdesátkou

Brno bude v roce 2021 pokračovat ve stavbě vlastních tramvají. Městem už projíždí devět moderních Draků a příští rok jich dopravní podnik plánuje přidat dalších devět. Pustit se chce i do sestavování vlastních trolejbusů.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 12. 2020 | Počet zobrazení: 199
 

GE recykluje použité lopatky větrných turbín

Společnost GE Renewable Energy podepsala dohodu se společností Veolia North America (VNA) o recyklaci lopatek vyjmutých z jejích pobřežních turbín v rámci modernizace a obnovovacího úsilí. GE plánuje recyklovat většinu rotorových listů, které budou vyměněny během úsilí o opětovné nasazení.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 12. 2020 | Počet zobrazení: 181
 

Nové centrum pro řešení prototypů

Společnost Fronius otevřela nové prototypové centrum, kde nabízí kompletní řešení pro výrobu prototypů od studie proveditelnosti až po ověřovací sérii pro malosériovou výrobu.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 12. 2020 | Počet zobrazení: 169
 

Slavná automobilová výročí

Na závěr letošního roku připadají i dvě zajímavá výročí, která se týkají automobilismu – a obě mají prostřednictvím svých historických osobností, jež se zasloužily o vznik těchto automobilových legend, souvislost i s českým prostředím.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 12. 2020 | Počet zobrazení: 184