Asseco uzavřelo partnerství s TurboConsult

Společnost Asseco CE rozšiřuje své portfolio řešení a produktů ve finančních službách prostřednictvím akvizice české společnosti TurboConsult, přičemž se stává jejím 100 procentním vlastníkem.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 12. 2019 | Počet zobrazení: 204
 

Dukovany mají „jadernou“ rychlodobíjecí stanici

První veřejná rychlodobíjecí stanice pro elektromobily v Česku, která je napájena výhradně z produkce bezemisního jaderného zdroje. Zapojením v rámci vlastní spotřeby elektřiny v elektrárně lze garantovat, že dobitý elektromobil se ani zprostředkovaně nepodílí na emisích skleníkových plynů.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 12. 2019 | Počet zobrazení: 186
 

Nový blok Leningradské JE-II začal dodávat teplo

V JE Leningradská II došlo 29. listopadu k významné události pro město Sosnovyj Bor, které leží asi 10 km od ní. Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom připojila nový blok typu VVER-1200 k distribuční síti tepla, a zcela tak nahradila odstavený blok RBMK-1000.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 12. 2019 | Počet zobrazení: 193
 

Adaptivní tempomaty dopravní zácpy nevyřeší

Vědci z Fakulty elektrotechnické ČVUT testovali, co se stane, když se na silnici vytvoří kolona z více aut se zapnutým adaptivní tempomatem. Experiment ukázal, že na českých silnicích bude docházet i s použitím ACC ke kvalitativně stejnému chování jako u lidských řidičů – tedy ke vzniku bezdůvodných (fantomových) dopravních zácp.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 12. 2019 | Počet zobrazení: 192
 

Zvolenská univerzita získala nový pneumatický stojan

BRC Slovakia, certifikovaný distributor produktů Parker Hannifin, předala Technické univerzitě Zvolen nový pneumatický stojan, který pomůže k prohlubování vědomostí z oblasti pneumatických systémů jak pro studenty Fakulty enviromentální a výrobní techniky, tak pro zájemce z řad partnerů BRC a TU Zvolen.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 12. 2019 | Počet zobrazení: 176
 

Kamiony DHL pojedou na stlačený zemní plyn

Společnost DHL Supply Chain zařadila do svého vozového parku dva nové tahače Scania 410 CNG s pohonem na stlačený zemní plyn. Ekologické soupravy oproti konvenčním nákladním vozidlům vypustí do ovzduší o 15 % méně emisí z výfukových plynů.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 12. 2019 | Počet zobrazení: 202
 

Vítěz 1. veřejné soutěže Programu TREND

Technologická agentura ČR (TA ČR) zveřejnila vyhodnocení žádostí o podporu projektů průmyslového výzkumu a vývoje v Programu TREND, který administruje pro Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO).

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 12. 2019 | Počet zobrazení: 197
 

Hlasování o nejlepší úsporné stavby

V polovině prosince odstartovalo hlasování veřejnosti o nejlepší novostavbu a rekonstrukci v soutěžním klání Úsporný dům 2019, která je rozdělena do dvou sekcí. Na kategorie Pasivní novostavba a Úsporná rekonstrukce.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 12. 2019 | Počet zobrazení: 148
 

Nejvýkonnější ledoborec na světě

Pilotní jaderný ledoborec série LK-60, který nese jméno Arktika, vstoupil 12. prosince 2019 do fáze provozních zkoušek. Nejvýkonnější ledoborec světa odrazil od mola petrohradských loděnic a vyrazil do vod Finského zálivu.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 12. 2019 | Počet zobrazení: 176
 

Inteligentní řešení na LogiMAT

Zvyšující se rychlost a s ní související vyšší konkurenční tlak přinášejí výraznější nároky na logistiku firem, které potřebují specializovaná řešení. Proto na březnovém veletrhu LogiMAT 2020 ve Stuttgartu představí společnosti STILL inteligentní globální řešení v rámci svého širokého produktového portfolia.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 12. 2019 | Počet zobrazení: 154