Nový český motor pro výkonné drony

Svou neoficiální premiéru si v rámci MSV Brno odbyla i horká novinka českého leteckého průmyslu – proudový motor určený především pro bezpilotní prostředky předních světových výrobců letecké techniky.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 10. 2018 | Počet zobrazení: 158
 

Přesné a spolehlivé lineární motory pro proces automatizace a robotizace

Společnost HIWIN na letošním strojírenském veletrhu představila několik zajímavých řešení a produktů, které reagují na aktuální potřeby trhu i na nastupující období automatizace a robotizace. Všechny produkty měly jedno společné: lineární motory HIWIN.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 10. 2018 | Počet zobrazení: 77
 

Stánek Kovosvitu MAS na MSV navštívila vládní delegace

Premiér ČR Andrej Babiš a ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková navštívili v pondělí odpoledne v rámci své návštěvy Mezinárodního strojírenského veletrhu expozici Kovosvitu MAS. Společně se slovenským premiérem Peterem Pellegrinim slavnostně otevřeli slovenskou expozici na MSV a prohlédli si výstavu 100ries.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 10. 2018 | Počet zobrazení: 77
 

S výukou lidské anatomie pomůže virtuální realita

Studenti dvou středních zdravotnických škol budou mít od letošního školního roku možná nové nejoblíbenější předměty – anatomii a fyziologii. A to díky učebnám se speciálním vybavením, které usnadní a zezábavní žákům studium lidského těla.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 10. 2018 | Počet zobrazení: 77
 

Největší podnikové datové centrum v ČR má Škoda

ŠKODA AUTO rozšířila datové centrum ve svém sídle v Mladé Boleslavi na největší podnikové výpočetní a datové centrum v České republice. Po dobudování dosáhne datové centrum výpočetní kapacity 15 petaFLOPS, což představuje 15.000.000.000.000.000 výpočetních operací za sekundu.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 10. 2018 | Počet zobrazení: 71
 

NTM představil opravené koně z Letenského kolotoče

Všech jednadvacet koní z Letenského kolotoče bylo opraveno a od 25. září 2018 si šest z nich spolu s dalšími ukázkami z interiéru kolotoče mohou prohlédnout návštěvníci v Národním technickém muzeu. Na opravu interiéru kolotoče přispěla veřejná sbírka pořádaná Národním technickým muzeem ve spolupráci s MČ Praha 7.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 10. 2018 | Počet zobrazení: 72
 

Zlaté medaile MSV 2018 už znají své laureáty

Tradiční udělování Zlatých medailí Mezinárodního strojírenského veletrhu nechybělo samozřejmě ani na letošním jubilejním ročníku. Držitelem prestižního ocenění za nejlepší a nejinovativnější exponáty se stalo následujících 6 produktů, které vzešly z finálního výběru hodnotitelské komise.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 10. 2018 | Počet zobrazení: 83
 

Studenti děčínské Vyšší odborné školy mají první praxi u Swietelsky Rail CZ

Mimořádnou příležitost podílet se na jedné z nejsledovanějších železničních staveb v zemi mají během podzimu studenti děčínské vyšší odborné školy. První praxi u firmy Swietelsky Rail CZ totiž stráví v Praze na modernizaci tratě Hostivař-Hlavní nádraží.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 10. 2018 | Počet zobrazení: 112
 

„Převrácená třída" i na univerzitě?

Docent Zdeněk Hurák z katedry řídicí techniky FEL ČVUT experimentuje již několik let s výukou odborných předmětů ve formátu tzv. převrácené třídy. Studenti zhlédnou výklad v podobě animovaných videí na YouTube doma a při hodinách s učitelem pouze společně řeší příklady a diskutují o tématu.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 10. 2018 | Počet zobrazení: 98
 

Jak vytvářet záchranářskou uličku

ČR sladila pravidla pro vytvoření průjezdu pro záchranáře s okolními státy. Od 1. října 2018 nově platí, že pokud není dálnice či silnice pro motorová vozidla s nejméně dvěma jízdními pruhy volně průjezdná z důvodu kolony stojících nebo pomalu jedoucích vozidel, jsou řidiči vozidel povinni vytvořit mezi jízdními pruhy prostor pro průjezd vozidel s právem přednostní jízdy.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 10. 2018 | Počet zobrazení: 101