14metrová Eiffelovka z 3D tisku

Kopie Eiffelovy věže, která bude u jezera Most stát v červenci a srpnu v době konání Olympijských her, bude mít hned několik unikátů. Bude vyrobena kompletně 3D tiskem, a navíc z originálního recyklovaného materiálu oPET.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 4. 2024 | Počet zobrazení: 423
 

Pracovně nejvytíženější si připadá generace X

Nový průzkum společnosti Colliers ukázal, že zaměstnanci ve věku od 44 do 59 let se v pracovním prostředí ocitají pod největším tlakem. Zhruba polovina z nich (44 %) uvádí, že nedokáže zvládnout svou agendu ve standardní 8hodinové pracovní době.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 4. 2024 | Počet zobrazení: 404
 

Restaurování vozu Tatra 77a v obrazech

Při příležitosti 90 let od představení prvního aerodynamického automobilu Tatra 77 prezentuje Národní technické muzeum restaurovaný černý model z roku 1937, jehož majitelem byl podnikatel Evžen Porák.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 3. 2024 | Počet zobrazení: 448
 

Toyota představila autobus ve tvaru kočky

Automobilka Toyota vytvořila speciální kočičí verzi svého elektrického vozítka, které pomáhá s přepravou starších nebo hendikepovaných lidí i na olympiádě či paralympiádě. Jmenuje se příznačně Cat Bus.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 3. 2024 | Počet zobrazení: 411
 

Citroën si vybral znaku Goodyear

Francouzská automobilka Citroën si jako originální výbavu pro svůj nový, plně elektrický vůz ë-C3 zvolila pneumatiky Goodyear EfficientGrip Performance 2. Tyto pneumatiky představují další příspěvek firmy Goodyear k výkonnosti a účinnosti elektromobility.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 3. 2024 | Počet zobrazení: 398
 

VW Crafter slouží v Cimrmanových službách

Již šestým rokem podporuje Volkswagen Užitkové vozy legendární Divadlo Járy Cimrmana. Model Crafter zabezpečuje spolehlivou přepravu kulis i dalšího technického vybavení na pravidelná výjezdní představení do regionů po celé České republice (foto: Volkswagen Užitkové vozy).

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 3. 2024 | Počet zobrazení: 424
 

Nové mikropřevody jsou jemné jako lidský vlas

Díky velmi drobným zubům jsou mikropřevodovky vhodné pro velmi přesné aplikace v malých zástavbových prostorech. Ať už jde o mikropohony, mikroskopy nebo přesné strojírenství.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 3. 2024 | Počet zobrazení: 456
 

Úspěšné využití PDU jednotek CP pro ovládání napájení kamerového systému

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) čelil výzvě efektivně řídit a monitorovat kamerový systém v pražském metru. S cílem optimalizovat řízení kamerového systému a omezit nutnost fyzického zásahu pracovníků na místě v případě výpadku, se rozhodl implementovat PDU jednotky od společnosti CyberPower (Titulní foto: Pixabay).

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 3. 2024 | Počet zobrazení: 435
 

CUPRA Garage jako vstup do exkluzivního světa značky

CUPRA získává nové zákazníky jako nezávislá značka již 6 let a rok 2023 uzavřela s rekordními globálními prodeji. Nedávno otevřela další exkluzivní showroom CUPRA Garage v ČR ve Znojmě u autorizovaného prodejce značky Libora Suchého.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 3. 2024 | Počet zobrazení: 380
 

Vývoj generátoru vodíku s extrémním výkonem

Toyota začala pracovat na vývoji ekologického generátoru vodíku, který bude schopný vyrábět až 100 kg tohoto paliva za hodinu, což je dvanáctkrát víc než doposud.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 2. 2024 | Počet zobrazení: 531