Superocel pro jaderné elektrárny v tropech

Nová nerezová ocelová slitina pro systém pasivního odvodu tepla z jaderného reaktoru úspěšně prošla testy v drsném tropickém prostředí. Tuto odolnou slitinu vyvinuli jaderní inženýři z ruské korporace pro atomovou energii Rosatom.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 9. 2017 | Počet zobrazení: 71
 

Japonci plánují nahradit ocel celulózou

Výrobci automobilů na celém světě chtějí produkovat stále lehčí vozidla. Některé dodavatele autodílů v Japonsku to vede k tomu, že se uchylují k materiálu, který je tou nejméně pravděpodobnou náhradou oceli - k celulóze, tedy takzvané dřevní buničině.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 9. 2017 | Počet zobrazení: 66
 

Největší investice v historii Pivovaru Svijany

Pivovar Svijany se připravuje na očekávaný nárůst poptávky a investuje rekordní částku přes 100 mil. korun do výstavby nové stáčírny piva do plechovek. Jde o výstavbu v pořadí teprve osmého zařízení tohoto druhu v celé České republice. Nová stáčírna piva do plechovek začne ve zkušebním provozu pracovat již v říjnu letošního roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 9. 2017 | Počet zobrazení: 73
 

Soutěž: Máte doma muzejní kousek? Věnujte jej NTM.

Národní technické muzeum s firmou Elektrowin vyhlásili začátkem prázdnin celorepublikovou soutěž „Máte doma muzejní kousek?“ Po původně avizované uzávěrce k 31. srpnu je uzávěrka soutěže prodloužena do středy 13. září.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 9. 2017 | Počet zobrazení: 62
 

Safebook 5 - průvodce bezpečností strojního vybavení

Společnost Rockwell Automation vydává nejnovější verzi populární příručky Strojní vybavení – Safebook, průvodce bezpečnostními řídícími systémy strojního vybavení. Příručka přináší rozšíření předchozích verzí, množství nových informací, rady, příklady použití a výpočty.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 9. 2017 | Počet zobrazení: 58
 

Set MS120 - membránová klávesnice s ergonomickou myší

Výrobce počítačových komponent, společnost Cooler Master, představila sadu MasterSet MS120. Sada obsahuje membránovou klávesnici s vlastními Mem-chanical spínači a ergonomickou myš s kvalitním PixArt senzorem a OMROM spínači.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 9. 2017 | Počet zobrazení: 61
 

Partnerství LG s Dolby a TechniColor

Televizory společnosti LG Electronics se na veletrhu IFA 2017 dostanou do centra pozornosti díky silnému partnerství, které vyústilo k využití technologií od proslulých společností Dolby a Technicolor. Pro rok 2017 uvádí LG televizory OLED s režimem Technicolor Expert s optimalizovaným barevným podáním.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 9. 2017 | Počet zobrazení: 53
 

Fluke pořádá podzimní propagační akci

Dodavatel profesionálních testovacích přístrojů Fluke startuje časově omezenou speciální nabídku řady svých přesných, robustních přístrojů. Nabídka zahrnuje špičkové digitální multimetry, testery izolace a testery instalace. Akce Podzim 2017 začala 1. září a končí 31. prosince 2017.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 9. 2017 | Počet zobrazení: 54
 

Nový vládce ještěrek

Nejlepší řidiči vysokozdvižných vozíků změřili své dovednosti 2. září na jubilejním 10. ročníku unikátního závodu Ještěrka Cup 2017 pořádaného českou pobočkou společnosti Linde Material Handling (Linde MH). Z rekordního počtu soutěžících si nejlépe v součtu všech disciplín vedl Radek Fiala ze společnosti Schott, na druhé příčce se umístil Tomáš Patočka z liberecké pobočky C.S.CARGO a bronzovou pozici obsadil Jaroslav Černý z firmy Novák-papír.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 9. 2017 | Počet zobrazení: 100
 

E.ON postaví první ultrarychlou nabíjecí stanici

Už koncem letošního roku by mohli řidiči elektromobilů využít ultrarychlé nabíjecí stanice při cestě do Německa. Na odpočívadle Autohof Strohofer u dálnice A3 mezi Frankfurtem a Norimberkem začne společnost E.ON stavět první ultrarychlou nabíjecí stanici.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 9. 2017 | Počet zobrazení: 57