Hlavní rozdíly mezi generátory, UPS a střídači napětí

Většina lidí slyšela o generátorech, systémech UPS a střídačích a všechny tyto zařízení jsou schopna poskytnout záložní zdroj elektřiny v případě výpadku proudu. Pokud mohou dosáhnout stejného cíle, proč tedy existují společně?

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 8. 2023 | Počet zobrazení: 288
 

Česko v IT bezpečnosti zaostává za nejvyspělejšími

Česká republika v oblasti IT bezpečnosti mírně zaostává za ostatními evropskými zeměmi. Ve většině oblastí ICT bezpečnosti se české firmy pohybují mírně nad průměrem EU a jsou na tom o něco lépe než kolegové ze Slovenska, vyplývá z analýzy firmy Logicworks a z dat Eurostatu.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 8. 2023 | Počet zobrazení: 290
 

Hennlich dodal obří průtokoměr na měření CO2

Váží jako malé auto a do jeho vnitřního průměru by si mohlo stoupnout desetileté dítě – to je dosud největší průtokoměr, který ve své třicetileté historii dodala litoměřická firma Hennlich.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 7. 2023 | Počet zobrazení: 270
 

Na projektu malých reaktorů ve Francii se podílejí i Češi

Podle serveru World Nuclear News předložila společnost EDF, jako budoucí provozovatel potenciální první elektrárny Nuward ve Francii, národnímu regulátoru jaderné bezpečnosti Autorité de Sûreté Nucléaire (ASN) soubor bezpečnostních možností pro malý modulární reaktor (SMR) a zahájila tak proces předběžné licence pro toto zařízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 7. 2023 | Počet zobrazení: 297
 

Chcete zažít elektromobilitu „na vlastní kůži“? Půjčte si ID.Buzz!

Nová služba půjčování elektrických modelů ID.Buzz a ID.Cargo je podporovaná značkou Volkswagen Užitkové vozy a je určena pro firemní zákazníky s pěti a více vozidly prostřednictvím půjčovny Volkswagen Financial Services.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 7. 2023 | Počet zobrazení: 298
 

Goodyear vyvinul výkonné pneumatiky pro Maserati

Společnost Goodyear úzce spolupracovala s italským výrobcem luxusních sportovních vozů Maserati na vývoji pneumatik na míru pro různé verze jeho nového šestiválcového modelu GranTurismo s dvěma turbodmychadly.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 7. 2023 | Počet zobrazení: 270
 

Citroën slaví 20. výročí modelu C3 Pluriel

Veselý a okouzlující C3 Pluriel je modulární vůz, který nabízí 5 různých konfigurací: hatchback, panoramatický hatchback, kabriolet, spider a spider pick-up. Představen byl poprvé v květnu 2003 a do roku 2010 se ho vyrobilo ve španělském závodě Villaverde 115 097 kusů. Foto: Citroën.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 7. 2023 | Počet zobrazení: 256
 

Vnitrostátní doprava v ČR má elektrický kamion

Na trase Kladno – Hradec Králové a zpět se nyní lze setkat s plně elektrickým tahačem Volvo FH Electric ve službách logistického providera Dachser Czech Republic, který na úsek o délce přibližně 330 km nasadil bezemisní tandemovou soupravu se dvěma výměnnými nástavbami.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 7. 2023 | Počet zobrazení: 280
 

Rychlejší a snadnější automatizace s novým robotem

Nový robot Kuka KR Cybertech v provedení Edition je všestranně vybaven pro jednodušší a cenově efektivní automatizaci díky přizpůsobeným funkcím, nižšími náklady a osvědčenou kvalitou.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 7. 2023 | Počet zobrazení: 257
 

Tsunami letních novinek od HP

Nedávno představila značka Hewlett Packard ve svém pražském sídle řadu novinek. Jde např. o nové generace notebooků pro firemní klienty i běžné uživatele, prémiové modely i inovované pokračování osvědčených modelových řad, ale také špičkové monitory a nové laserové tiskárny pro začínající firmy. Foto: Hewlett Packard

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 7. 2023 | Počet zobrazení: 292