Ve srovnání s loňskem narostla červnová nabídka ojetin

Šestý měsíc letošního roku přinesl spolu s letním počasím i rostoucí zájem lidí o pořízení vozu v rámci právě probíhající motoristické sezóny. V měsíci červnu bylo na českém trhu inzerováno 79 000 ojetých vozů. Oproti loňskému červnu se tak nabídka na trhu ojetin zvětšila o 5000 vozů. Vyplynulo to z pravidelné analýzy společnosti AAA AUTO, která provádí dlouhodobé srovnání trhu s ojetými automobily.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 7. 2017 | Počet zobrazení: 74
 

Unikátní stroj na pevné 3D tkaniny

Liberecká společnost VÚTS (Výzkumný ústav textilních strojů) vyvinula unikátní zařízení umožňující velmi variabilně vyrábět 3D tkaniny z vysoce pevného polyesterového hedvábí.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 7. 2017 | Počet zobrazení: 61
 

Evropská větrná energetika míří na moře

Vlády Německa, Dánska a Belgie podpořily plán průmyslu během příštího desetiletí instalovat v pobřežních vodách větrné elektrárny o kapacitě 60 GW, což představuje více než pětinásobek ve srovnání se současným stavem.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 7. 2017 | Počet zobrazení: 63
 

Čína a Rusko připravují společné dopravní letadlo

Čína a Rusko v květnu dokončily registraci společného podniku, který bude vyvíjet a vyrábět dopravní letadlo, s nímž hodlají konkurovat dosud dominantním firmám a získat desetinu trhu na úkor letounů Boeing 787 a Airbus A350.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 7. 2017 | Počet zobrazení: 68
 

Plzeň má jako první vlastní síť IoT

Jako první město v Česku vybudovala Plzeň pod názvem LoRa vlastní senzorickou síť internetu věcí, která slouží pro datově a energeticky nenáročnou síťovou komunikaci různých zařízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 7. 2017 | Počet zobrazení: 79
 

Continental v ČR roste a hledá lidi

Značka Continental je pro většinu lidí spojena zejména s výrobou pneumatik, ale to nepředstavuje rozhodně jedinou aktivitu firmy v ČR. Je také výrobcem interiérové elektroniky do automobilů.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 7. 2017 | Počet zobrazení: 83
 

Nová Ibiza vyniká v oblasti ochrany dospělých cestujících

Automobilka Seat prokázala v náročných testech Euro NCAP vysokou úroveň bezpečnosti. Nová Ibiza postavená na nové podvozkové platformě MQB A0 obdržela v testech bezpečnosti nejvyšší počet 5 hvězdiček.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 7. 2017 | Počet zobrazení: 87
 

Odolný notebook Lenovo vydrží i nejdelší let na světě

Představte si notebook, který zvládne nejdelší let na světě na jedno nabití a ještě mu pár hodin výdrže zbude. Přesně takový je nový notebook Lenovo ThinkPad X270 se dvěma bateriemi a technologií PowerBridge. Bez problému zvládne až 21 hodin práce nebo nepřetržité zábavy. Váží pouhých 1,3 kg a přitom je mimořádně odolný.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 7. 2017 | Počet zobrazení: 133
 

ABB dodá měnírny HVDC pro vedení IFA2

Společnost ABB získala od britského provozovatele rozvodné sítě National Grid a francouzského vlastníka a provozovatele sítě Réseau de Transport d’Electricité (RTE) zakázku v hodnotě přibližně 270 mil. eur na dodávku zásadní technologie HVDC (měnírna HVDC), která pomůže propojit elektrické sítě Francie a Velké Británie.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 7. 2017 | Počet zobrazení: 104
 

Veeam a Nutanix urychlují digitální transformaci

Společnost Veeam Software, která poskytuje řešení dostupnosti pro velké podniky rozšířila partnerství s firmou Nutanix, jenž se zabývá firemním cloudovým computingem a hyperkonvergovanou infrastrukturou. Veeam se tak stává dodavatelem řešení dostupnosti pro virtualizovaná prostředí Nutanix.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 7. 2017 | Počet zobrazení: 92