Nejmenší projektor s vysokým rozlišením

Canon obohatil řadu malých 4K projektorů o kompaktní výkonný laser-fosforový projektor XEED 4K600Z s technologií LCOS a světelným výkonem 6000 lumenů. Jde o přístroj pro profesionální využití včetně simulací, designu, vzdělávání, kreativních projekcí nebo digitální reklamy.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 11. 2017 | Počet zobrazení: 68
 

Tři dny videoher zdarma

Po roce je tady opět setkání všech fanoušků PlayStationu na akci PlayStation Nation s nabídkou nových her. Od pátku 17. listopadu až do neděle 19. listopadu si může v Hauch Gallery Karlín zahrát každý ty nejnovější pecky, a lze vyhrát i pěkné ceny v turnaji FIFA 18. Vstup na třídenní svátek videoher je pro všechny zdarma.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 11. 2017 | Počet zobrazení: 99
 

Eclipse Cross zvládl úspěšně Euro NCAP

Společnost Mitsubishi Motors absolvovala se svým zbrusu novým SUV kupé Eclipse Cross nárazové testy Euro NCAP. Ziskem 5hvězdičkového ohodnocení potvrdila, že bezpečnost je jednou ze silných stránek tohoto modelu.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 11. 2017 | Počet zobrazení: 82
 

IONITY - vysokovýkonné nabíječky elektromobilů

Automobilky BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company a Volkswagen Group se značkami Audi a Porsche vytvořili společný podnik IONITY typu joint venture, jehož cílem je vybudovat a provozovat v Evropě síť vysokovýkonných nabíjecích stanic pro automobily poháněné elektřinou.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 11. 2017 | Počet zobrazení: 104
 

Inteligentní „automyčka“ pro servisy

Unikátní kompaktní řešení ručního mytí automobilů uvedla na trh divize společnosti Defend Group. Jde o přidanou hodnotu zejména pro autoservisy, pneuservisy, dealery automobilů nebo autobazary, protože jen s malou investicí získá majitel servisu kvalitní dostupnou službu. Zákazník od něho odjede vždy s dokonale ošetřeným vozem zevnitř i z venku.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 11. 2017 | Počet zobrazení: 97
 

Unikátní technologie čipování

Na letošním mezinárodním strojírenském veletrhu představila firma Penta Trading ve spolupráci s firmou technology-support novou technologii přenosu informací z CAD/CAM softwaru Cimatron pro programování EDM hloubicích strojů Penta CNC.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 11. 2017 | Počet zobrazení: 81
 

Technologie pro bezdrátové řízení vlaku

V říjnu skončil tříletý evropský projekt Roll2Rail, který se zaměřil na rozvoj klíčových technologií a překonání překážek pro inovace ve vývoji železničních vozidel. Jde o pilotní počin iniciativy Shift2Rail sdružující největší evropské dopravce a výrobce drážní techniky. Cílem bylo zdvojnásobení kapacity evropského drážního systému, zvýšení spolehlivosti a komfortu při současném snížení provozních nákladů.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 11. 2017 | Počet zobrazení: 81
 

Nigérie podepsala dohodu s Ruskem

Dohoda mezi Nigérií a ruskou korporací pro atomovou energii Rosatom je zaměřena na rozvoj projektů na výstavbu a provoz jaderných elektráren a výzkumného ústavu s víceúčelovým reaktorem. Její součástí je harmonogram spolupráce v oblasti mírového využívání jaderných technologií.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 11. 2017 | Počet zobrazení: 96
 

Staňte se kreativním vývojářem!

MakerBot Labs je experimentální platforma pro techniky a vývojáře, kteří vytvářejí, přizpůsobují a spolupracují na řešeních 3D tisku pro MakerBot. Vznikla díky zpětné vazbě od pokročilých uživatelů služby MakerBot, kteří chtějí využít svého inovačního potenciálu a rozšiřovat své zkušenosti s procesy 3D tisku.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 11. 2017 | Počet zobrazení: 80
 

Ochranný oblek s odolností až 1000 °C

Odborníci z ruské Bělojarské jaderné elektrárny představili ochranný oblek, který vydrží teplotu až 1000 °C. Oblek byl prezentován Generálnímu ředitelství Ministerstva mimořádných situací pro Sverdlovskou oblast Ruské federace. Ukázka proběhla v rámci návštěvy představitelů ministerstva v elektrárně koncem října.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 11. 2017 | Počet zobrazení: 89