Montážní linka pro PHA Czech

Rockwell Automation dostal poptávku od české pobočky korejské společnosti PHA na vývoj kompletního řídicího systému pro zakázkovou montážní linku dveřních modulů a výstupní kontrolní stanice.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 11. 2018 | Počet zobrazení: 67
 

Na ČVUT v Praze proběhne bitva mozků

Ve dnech 30. listopadu až 2. prosince proběhne na katedře počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze (Karlovo náměstí 13) CERC 2018 - středoevropské kolo soutěže nejprestižnější světové programátorské soutěže univerzit s označením International Collegiate Programming Contest (ICPC).

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 11. 2018 | Počet zobrazení: 82
 

Počet žen v podnikových službách roste, v IT je jich nedostatek

Poskytování stejných podmínek pro ženy i muže potvrdila společnost SAP Services společně se SAP ČR, SAP Ariba a SAP Concur získáním mezinárodně uznávané certifikace EDGE (Economic Dividends for Gender Equality). Jedno z největších center podnikových služeb v Praze je však na českém trhu spíše výjimkou.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 11. 2018 | Počet zobrazení: 79
 

Trimill si vychovává budoucí spolupracovníky

Strojírenská společnost Trimill představila na Dnech otevřených dveří SOŠ Polytechnické a Střední škole obchodně technické ve Zlíně své nejnovější aktivity. Řešením, jak si do budoucna vychovat špičkové zaměstnance, by mohla být podle vedení firmy právě úzká spolupráce s odbornými školami.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 11. 2018 | Počet zobrazení: 78
 

PC skříň navržena pro maximální ticho

Předností nové počítačové skříně mATX EVOLVEO M3 je její dokonalé odhlučnění. Obě boční plochy skříně jsou osazeny plnými bočnicemi s izolačním materiálem. Současně je izolováno i přední odklápěcí čelo a horní panel.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 11. 2018 | Počet zobrazení: 83
 

Čeští designéři vytvořili špičkový audiosystém z písku

Designové studio Deeptime představilo jako první na světě komerčně dostupnou audio sestavu vyrobenou z písku. Unikátní limitovaný set reproduktorů Ionic Sound System staví na symbióze netradičního organického designu s inovativním využitím technologie průmyslového 3D tisku.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 11. 2018 | Počet zobrazení: 146
 

Kovosvit slaví úspěch na indickém trhu

Společnost Kovosvit MAS uvedla v Indii do provozu tři nové stroje pro státní společnost věnující se leteckému průmyslu. Tomuto zákazníkovi umožní vyrábět samostatně tyče, které spojují rotor vrtulníku s jeho lopatkami. Celková hodnota zakázky je 2,5 mil. eur, tedy zhruba 65 mil. korun.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 11. 2018 | Počet zobrazení: 94
 

Světovým autem žen se stalo Volvo XC40

Názor něžnější poloviny lidstva je jasný: Volvo XC40 je nejlepší auto roku 2018. V letošním finále soutěže Women’s World Car of the Year za sebou nechalo silnou konkurenci od BMW, Jaguaru či Porsche.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 11. 2018 | Počet zobrazení: 90
 

Budvar dobývá kubánský trh

Budějovický Budvar realizoval historicky první vývoz piva do Kubánské republiky v roce 2016. Díky velkému zájmu se i v loňském roce objem prodeje výrazně zvyšoval a podařilo se vybudovat rozsáhlou distribuční síť. Ležák Budweiser Budvar se představil na různých veletrzích, což pomohlo vytvořit předpoklady pro letošní výraznější obchodní expanzi.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 11. 2018 | Počet zobrazení: 75
 

Ramanův mikroskop pomáhá při vývoji nejlehčích hodin

V lednu 2017 byly v Ženevě představeny nejlehčí mechanické hodinky na světě z inovativního kompozitního materiálu obsahujícího grafen. Nyní byl publikován výzkum uskutečněný v rámci projektu, ve kterém Ramanův mikroskop Renishaw inVia sehrál důležitou roli při vývoji tohoto materiálu.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 11. 2018 | Počet zobrazení: 115