Američané vyhodnotili RAV4 jako nejbezpečnější

Toyota RAV4 2019 získala nejvyšší hodnocení v bezpečnostních testech Institute for Highway Safety (IIHS), což je americký ekvivalent testů Euro NCAP. Toto středně velké SUV páté generace, které mělo v USA premiéru loni, excelovalo ve všech crashtestech.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 8. 2019 | Počet zobrazení: 171
 

Switche v podání Murrelektronik

V sérií krátkých videí představí společnost Murrelektronik program síťových technologií. Jde o seriál jednotlivých kroků na seznámení se s ethernetovými switchi, řízenými a nespravovanými spínači či spínače pro použití v terénu s krytím IP67.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 8. 2019 | Počet zobrazení: 152
 

Nejsilnější jednosoketové servery pro velká data

Společnost Lenovo představila dva nové modely Lenovo ThinkSystem SR635 a SR655, které patří mezi nejsilnější jednosoketové servery v oboru. Jsou poháněny novou generací procesorů AMD EPYC 7002 Series a byly navrženy speciálně pro práci s velkým objemem dat.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 8. 2019 | Počet zobrazení: 169
 

Podpora IROP pomáhá hasičům

Změny klimatu jsou hrozbou, která přináší řadu nebezpečí. Aby s těmito hrozbami mohly záchranné složky efektivně bojovat, přišel Hasičský záchranný sbor ČR s projektem, který podpořil evropskými financemi Integrovaný regionální operační program (IROP) částkou přesahující 600 mil. korun.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 8. 2019 | Počet zobrazení: 152
 

„Setkání století” všech fanoušků a přátel značky Citroën

Vyvrcholením letošních zahraničních oslav 100. výročí značky Citroën a událostí roku pro všechny fanoušky značky bylo „Setkání století”, které se uskutečnilo 19.–21. července 2019 na zkušební dráze, kde před tři čtvrtě stoletím probíhaly první tajné testy modelu 2CV.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 8. 2019 | Počet zobrazení: 137
 

Koloběžka kombinovaná se skateboardem

Automobilka Audi reaguje na městský trend multimodální dopravy novým konceptem elektrické koloběžky. Tato novinka s názvem Audi e-tron Scooter je koncipována pro sportovně založené jezdce a kombinuje pozitivní vlastnosti elektricky poháněné koloběžky a skateboardu. Prodej by měl být zahájen koncem příštího roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2019 | Počet zobrazení: 147
 

Vyměnitelný objektiv s nejvyšší optickou stabilizací

Společnost FUJIFILM rozšířila řady výměnných objektivů X Series pro digitální fotoaparáty o kompaktní objektiv s 5x zoomem FUJINON XF16-80mmF4 OIS WR. Jeho uvedení na trh je plánované na konec letošního září. Maximální hodnota clony je F4 a objektiv jí nabízí napříč ohniskovou vzdáleností 16-80 mm (odpovídá 24-122 mm u 35mm ekvivalentu).

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2019 | Počet zobrazení: 145
 

Kamerový systém s plnou kontrolou prostoru

NVR kamerový systém Evolveo Detective D04 FHD se skládá ze čtyř IP kamer a centrálního modulu, který je možné rozšířit o pevný disk SATA. Obraz z propojených kamer je možné přenášet přes VGA/HDMI výstup na připojený monitor, televizi nebo prostřednictvím LAN výstupu na vzdálené PC, notebook, mobilní telefon nebo další zařízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2019 | Počet zobrazení: 137
 

Kia zahájila výrobu modelu XCeed

Výrobní závod Kia Motors Slovakia oficiálně spustil sériovou výrobu nového crossoveru Kia XCeed. Jde o čtvrtou karosářskou verzi modelové řady Ceed, kterou dosud úspěšně reprezentují varianty hatchback, sportswagon a shooting brake (ProCeed). V ČR bude k dostání od září.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 8. 2019 | Počet zobrazení: 158
 

Benzínové motory jsou na provoz dražší

Český zájemce o ojetý vůz se stále více poohlíží po benzínovém motoru. Obrat v poptávce po naftové motorizaci způsobila především mediální hysterie okolo kauzy „Dieselgate“. Klienti autobazarů si tak paradoxně často odvážejí vozy s větší spotřebou a horším vlivem na zdraví a životní prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 8. 2019 | Počet zobrazení: 144