BASF vyvíjí výrobu metanolu šetrnou ke klimatu

Tým výzkumníků společnosti BASF zažádal o patent na komplexní proces výroby metanolu, který by na rozdíl od současných metod neměl produkovat žádné emise CO2.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 5. 2019 | Počet zobrazení: 123
 

Adaptér pro nasazení koncových nástrojů na roboty různých značek

Společnost OnRobot uvedla nový robotický adaptér Digital I/O Converter, který podporuje rychlou integraci koncových nástrojů OnRobot s robotickými rameny od více výrobců. Další uživatelé robotických technologií tak získávají přístup k produktivnímu využití inteligentních a všestranných uchopovačů pro podporu svých aplikací.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 5. 2019 | Počet zobrazení: 116
 

Dell vyzývá k investicím do udržitelné budoucnosti

Společnost Dell Technologies vyzývá evropské vlády a celé odvětví IT k podpoře pokroku směrem k udržitelnější budoucnosti, které lze dosáhnout společnou snahou o důraz na ekologické aspekty při nákupu IT služeb.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 5. 2019 | Počet zobrazení: 119
 

Němečtí strojaři si razí cestu do Česka

Výrobní firmy z Německa zavítaly 15. května do Prahy na česko-německé kooperační fórum „Strojírenství“. Hledají zde obchodní partnery i přímé zákazníky pro své produkty a služby. Zastoupeny byly především německé středně velké firmy.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 5. 2019 | Počet zobrazení: 148
 

Rostoucí zájem na Dnech otevřených dveří Formetalu

Již potřetí v letošním roce přivítala firma Formetal své zákazníky na Dnech otevřených dveří v Měšicích u Prahy. Setkání uživatelů plechotvářecích strojů se specialisty firmy a zástupci výrobců strojů se tak stalo již tradicí.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 5. 2019 | Počet zobrazení: 140
 

Obal až na prvním místě

Protože obaly jsou důležitou logistickou disciplínou, má skupina Geis speciální produkt, který nazvala, jak jinak než - Obaly. Zboží bez obalu se prostě bezpečně nedá převézt.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 5. 2019 | Počet zobrazení: 132
 

Přijďte se podívat na sluneční elektrárny

Solární asociace pořádá v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje od 30. května do 5. června Dny otevřených dveří slunečních elektráren po celé České republice. Veřejnosti i žákům se otevře sedmnáct slunečních projektů v několika krajích.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 5. 2019 | Počet zobrazení: 154
 

ENGEL CZ fórum úspěšně pokračuje

Po prémiovém „oťukávacím“ ENGEL CZ fóru na podzim minulého roku uspořádala společnost ENGEL CZ, zastupující na českém a slovenském trhu tohoto rakouského výrobce strojů a zařízená pro plastikářský průmysl, jeho pokračování, a to hned ve dvou dnech (16. a 17. května 2019).

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 5. 2019 | Počet zobrazení: 138
 

DEL bude vzdělávat budoucí odborníky pro Průmysl 4.0

Česká společnost DEL specializující se na průmyslovou automatizaci a robotizaci otevřela ve svém areálu ve Žďáru nad Sázavou své nové školicí středisko DEL Future Lab. Jeho cílem je prohloubit znalosti a praktické dovednosti v souladu s principy Průmyslu 4.0.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 5. 2019 | Počet zobrazení: 139
 

Chytrá dílna digitálního věku už v červnu

Liberecká iQLANDIA spouští svůj čtvrtý provoz – iQFABLAB. Jde o chytrou dílnu digitálního věku, jejímž cílem je naučit školní skupiny i veřejnost pracovat s moderními technologiemi. Návštěvníky čekají originální workshopy, děti od 12 do 16 let se v létě mohou těšit na příměstský tábor s robotem Matyldou. Do projektu se zapojila i Technická univerzita v Liberci.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 5. 2019 | Počet zobrazení: 137