Vectron ve službách českých výzkumníků

Vlajková loď společnosti Siemens v oblasti lokomotiv – čtyřsystémová lokomotiva Vectron se může pochlubit již plnou tisícovkou vyrobených kusů. Jubilejní lokomotiva bude jezdit pro Dánské státní dráhy, celkově fungují tyto stroje u 50 zákazníkům z 16 zemí světa.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 5. 2020 | Počet zobrazení: 146
 

Speciální režim v Schill Dental Clinic

Výjimečná situace vyžaduje výjimečná řešení, proto Stomatologické centrum Schill Dental Clinic upravilo režim fungování svých ordinací tak, aby zajistilo bezpečné ošetření i v době extrémně náročné na hygienická opatření.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 5. 2020 | Počet zobrazení: 655
 

Systém opakovaného použití přispívá k větší bezpečnosti

V době epidemie musí průmyslové firmy i dílny nabídnout svým zaměstnancům vysoký stupeň bezpečnosti. Kromě vhodného ochranného oděvu, dezinfekčních prostředků, hygieny a čistoty ve výrobních halách by měly být bezpečné i nástroje a pomocné materiály, kterých se dotýkají.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 5. 2020 | Počet zobrazení: 127
 

Čechům chybí kvalifikace, firmy si přetahují cizince

Zájem o pracovníky ze zahraničí v českých firmách neklesá ani v době pandemie a rostoucí nezaměstnanosti. Hlavním důvodem je jejich kvalifikace, která českým zaměstnancům často chybí. Nedostatek českých lakýrníků, elektrikářů, mechaniků, svářečů či dokonce IT expertů firmy nejčastěji řeší náborem Ukrajinců.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 5. 2020 | Počet zobrazení: 124
 

Volvo bude vybaveno LiDARem

Automobilka Volvo Cars nastavuje nové bezpečnostní a technologické standardy díky partnerství s technologickou společností Luminar. Z partnerství vzešla percepční technologie LiDAR pro příští generaci vozů Volvo.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2020 | Počet zobrazení: 143
 

Showroom Citroën v novém kabátě

Nehledě na komplikovanou dobu dealeři dál věří značce Citroën, která loni oslavila 100 let od založení. Společnost City Car tak v Českých Budějovicích otevřela po omezeních provozu v souvislosti s koronavirem showroom, který prošel kompletní přestavbou i změnou designu.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2020 | Počet zobrazení: 122
 

Nová celoroční pneumatika Bridgestone

Bridgestone uvádí na trh druhou generaci celoroční cestovní pneumatiky Weather Control A005 EVO. Pneumatika poskytuje stejně jako předchůdce bezpečnou ovladatelnost a komfort po celý rok, ale díky modernizované konstrukci nabízí ještě lepší provozní vlastnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2020 | Počet zobrazení: 130
 

Využijte druhý květnový webinář Murrelektronik - již 12. května!

Na každé květnové úterý pro vás připravila společnost Murrelektronik webináře nabité informacemi včetně praktických ukázek. Téma i link na přihlášení najdete níže.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 5. 2020 | Počet zobrazení: 159
 

V době pandemie vyrábí ochranné štíty

Společnost Wavin, výrobce plastových potrubních systémů, se zapojila do celosvětového boje proti pandemii koronaviru a vyrobila a zdravotnickým zařízením napříč Evropou předala již 100 tisíc ochranných obličejových štítů.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 5. 2020 | Počet zobrazení: 147
 

Do Ostrověcké JE dorazilo jaderné palivo

Do areálu Ostrověcké jaderné elektrárny, kterou v Bělorusku staví ruská korporace pro atomovou energii Rosatom, bylo dopraveno palivo pro první zavážku do reaktoru VVER-1200 prvního bloku. Palivo bylo vyrobeno Palivovou společností TVEL a nyní podstupuje vstupní kontrolu.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 5. 2020 | Počet zobrazení: 151