Schopnosti robotického vozíku předvedl Linde

Společnost Linde Material Handling Česká republika představila ve své expozici na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně provoz robotických vozíků ve výrobních provozech a skladech. Robotický vozík předvedl návštěvníkům jízdu v autonomním reálném provozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 10. 2018 | Počet zobrazení: 134
 

Patent na létající auto

Toyota si nechala patentovat nový návrh létajícího automobilu - dronu, jehož kola mohou plnit funkci vrtulí. Automobil má mít elektropohon napájený bateriemi nebo palivovými články. Návrh vytvořila Toyota Engineering and Manufacturing North America.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 10. 2018 | Počet zobrazení: 127
 

Partnerství Lenova a NetApp

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 10. 2018 | Počet zobrazení: 127
 

Při opravě trati nasadí Swietelsky Rail stroj, který v Česku ještě nebyl

Mimořádnou podívanou nabídne rekonstrukce kolejí na severočeské trati Čížkovice – Obrnice, patřících AŽD Praha. Společnost Swietelsky Rail CZ při ní poprvé v Česku využije stroj RU 800 S. Což je kolos dlouhý přes 177 m, vážící téměř 700 tun. Stane se tak 15. a 16. října.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 10. 2018 | Počet zobrazení: 222
 

VUT spustilo Kariérní centrum

Hledáme strojaře, programátora a elektrotechnika. Nástup možný ihned... Podobně začínají stovky inzerátů, kterými se firmy snaží oslovit studenty Vysokého učení technického. Brněnská technika se proto rozhodla spustit Kariérní centrum VUT, kde studenti na jednom místě najdou nejen nabídky praxí, stáží či práce, ale hlavně komplexní podporu své budoucí kariéry.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 10. 2018 | Počet zobrazení: 128
 

UNICEF ČR zlepšuje zabezpečení sítě

Společnost GFI Software oznámila, že UNICEF ČR, český národní výbor světové humanitární organizace, přejde na nový licenční model GFI Unlimited, který ji umožní pokrýt veškeré potřeby zabezpečení svého IT prostředí. Jde zejména o antispamové řešení, automatizovaný patch management a správu koncových bodů.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 10. 2018 | Počet zobrazení: 133
 

FORMETAL vychází vstříc malým průmyslovým provozům

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně představila společnost Formetal ve své expozici několik zajímavých řešení, např. CNC hydraulický ohraňovací lis AD-R 2060, zakružovačky DAVI Promau nebo excentrický lis.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 10. 2018 | Počet zobrazení: 154
 

Na MSV se ŽĎASu dařilo - dojednal nové zakázky

Letošní ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV) byl pro akciovou společnost ŽĎAS úspěšný. Podařilo se jí mj. uzavřít nové zakázky za desítky milionů korun s dlouholetým zákazníkem, slovenskou společností Železiarne Podbrezová.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 10. 2018 | Počet zobrazení: 156
 

Rusko a Indie budou spolupracovat na výstavbě nových jaderných bloků

Během Rusko-indického summitu byl v Novém Dillí 5. října podepsán dokument s názvem Akční plán prioritizace a realizace spolupráce v oblasti jaderné energetiky, který vyjadřuje spolupráci Ruska a Indie na nových projektech v oblasti jaderné energetiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 10. 2018 | Počet zobrazení: 163
 

Unikátní mechanizmus skládání křídel z brněnské VUT

Studenti Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně zvítězili v mezinárodní soutěži New Flying Competition, jejímž úkolem bylo navrhnout a zkonstruovat model dopravního letounu, který bude schopen automaticky zredukovat rozpětí křídel tak, aby po přistání na letišti zabíral co nejméně místa.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 10. 2018 | Počet zobrazení: 166