Europalety jsou v logistice téměř nepostradatelné

Logistika bez europalet by byla nemyslitelná. Podle odhadů je na celém světě v oběhu přibližně 600 milionů europalet. Práva na ochrannou známku originální europalety se značkou EUR vlastní od roku 1961 skupina ÖBB Rail Cargo Group (RCG).

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 3. 2023 | Počet zobrazení: 535
 

Ve VFN v Praze řeší záložní napájení CyberPower

Záložní systémy UPS jsou nezbytnou součástí zdravotnické IT infrastruktury, protože jsou na jejím fungování závislá většina specializovaných pracovišť. Pro oblast kardiologie to pak platí dvojnásobně.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 3. 2023 | Počet zobrazení: 513
 

Ve Slovinsku může vzniknout reaktor, který EDF nabízí pro Dukovany

Technologie EPR1200, kterou společnost EDF nabízí pro chystaný pátý blok elektrárny Dukovany, je vhodná pro několik zemí střední Evropy, ne jen pro Česko. Také Slovinsko zvažuje EPR1200 pro rozšíření své jaderné elektrárny Krško.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 3. 2023 | Počet zobrazení: 575
 

Elektrárna Dlouhé Stráně má nová tepelná čerpadla

Největší vodní elektrárna v ČR Dlouhé Stráně disponuje výkonem 2 x 325 MW a má největší spád v Česku a také největší reverzní vodní turbínu z elektráren v Evropě.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 3. 2023 | Počet zobrazení: 477
 

Jungheinrich převzal nový výrobní závod na Chomutovsku

Realitní firma Panattoni předala společnosti Jungheinrich do užívání halu, ve které německý dodavatel intralogistických řešení rozšíří své výrobní kapacity. Budova je součástí průmyslové zóny Panattoni Park Chomutov North a disponuje řadou moderních technologií.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 3. 2023 | Počet zobrazení: 449
 

Máte doma muzejní kousek? Věnujte jej NTM a můžete vyhrát!

V rámci úspěšné oboustranně přínosné spolupráci s kolektivním systémem Elektrowin se Národní technické muzeum rozhodlo spustit soutěž „Máte doma muzejní kousek?“ i v roce letošním.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 3. 2023 | Počet zobrazení: 483
 

Valná hromada KION Group přinese jmenování do řídících orgánů

KION Group ve svém oznámení o výroční valné hromadě, která se bude konat 17. května 2023, nastínila kurz pro dlouhodobá jmenování do svých řídících orgánů. Důvodem může být i odstoupení Dr. Michaela Machta z funkce předsedy a člena dozorčí rady.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 3. 2023 | Počet zobrazení: 469
 

ZAT dodá do Bulharska řídicí systém za miliony eur

Významný úspěch v oblasti jaderné energetiky si připsal na své konto český výrobce řídicích systémů ZAT a.s. Po téměř dvouletém jednání se zástupci Bulharského energetického holdingu a Jaderné elektrárny Kozloduj podepsala společnost ZAT smlouvu na dodávku RRCS – systému řízení regulačních tyčí reaktoru pro 5. a 6. blok JE za 15,5 milionu eur.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 3. 2023 | Počet zobrazení: 426
 

100 let od záletu „špačka“ aneb první stíhačky Aero A-18

Před 100 lety se uskutečnil historický let první sériově vyráběné československé stíhačky Aero A-18. V dílnách firmy Aero bylo celkem vyrobeno 20 kusů těchto letadel včetně upravených speciálů pro sportovní závody.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 3. 2023 | Počet zobrazení: 489
 

Jak cestují superpotraviny z celého světa až do Písku?

Pravá vanilka z Madagaskaru, bambucké máslo z Ugandy, lyofilizovaná sušená játra z Nového Zélandu nebo ústřice z Islandu. I takové potraviny se dováží do České republiky, kde poptávka po nich rok od roku roste. Jejich cesta do středu Evropy ale není vždy jednoduchá.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 3. 2023 | Počet zobrazení: 473