Bezkonkurenční přesnost obrábění s 3D laserem Mazak

Obráběcí stroj s výkonem 4 kW od společnosti Yamazaki Mazak dokáže řezat konstrukční materiály velkých rozměrů, jako jsou trubky, až do délky 8000 mm, nebo s volitelným příslušenstvím až do 15 000 mm.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 6. 2018 | Počet zobrazení: 113
 

ABB rozšiřuje výrobu v ČR

Pražský závod společnosti na produkci polovodičů zvyšuje své výrobní kapacity, což přinese nová pracovní místa. Samotná továrna je velmi unikátní - v rámci ABB existují pouze dvě na světě. Kromě lidí v ní pracuje i robot YuMi.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 6. 2018 | Počet zobrazení: 152
 

České zbrojovky se představily v Paříži

Společnosti holdingu Czechoslovak Group (CSG) a Tatra Trucks představily své produkty na veletrhu Eurosatory 2018, který se konal ve dnech 11.-15. června v Paříži. Na prestižní mezinárodní přehlídce obranných technologií a techniky reprezentovaly český i slovenský obranný průmysl např. firmy Excalibur Army, Excalibur International, MSM Group, ZVS, ELDIS a CS Soft.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 6. 2018 | Počet zobrazení: 123
 

Citroën podpořil rekonstrukci stanice metra

Společnosti RATP a Citroën spolupracovali v 80. letech na výstavě věnované historii značky Citroën, nyní se opět spojily nad projektem rekonstrukce stanice Javel - André Citroën. Stanice byla slavnostně otevřena 8. června letošního roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 6. 2018 | Počet zobrazení: 113
 

Ramanova spektrometrie odhaluje přítomnost mikroplastů

Bez plastů se v současnosti neobejde řada produktů. Bohužel se ale také zvyšuje jejich přítomnost v životním prostředí a přispívají k významnému znečištění, a to nejen jako pevný materiál, ale také ve formě drobných, pouhým okem neviditelných, částeček tzv. mikroplastů. Odhalit jejich množství a snížit jejich výskyt pomáhá Dánskému výzkumnému institutu Ramanův spektrometr od společnosti Renishaw.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 6. 2018 | Počet zobrazení: 122
 

Řešení IoT od IFS pomáhá zvyšovat prodeje

Internet věcí (IoT) patří nyní k frekventovaným tématům. Většinou však v podobě studií, analýz, projektů apod. Nicméně tento systém a jeho různé prvky už našly reálné využití v praxi a jsou zařazovány do služby průmyslových firem v řadě nejrůznějších oborů. Zde pomáhají velmi výrazně zlepšovat fungování nabízených produktů a služeb.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 6. 2018 | Počet zobrazení: 142
 

Robot, dron a vrtulník hledaly radioaktivní zdroj

Společnost NUVIA uspořádala prezentační akci nazvanou RADTECH, při které provedla simulaci radiačního monitoringu. Na letišti ve Vyškově si jednotky Integrovaného záchranného systému společně s výzkumníky vyzkoušeli práci s moderními technologiemi a přístroji pro monitorování radiační situace a kontrolu kontaminace radioaktivními látkami.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 6. 2018 | Počet zobrazení: 120
 

Jízdou „Prezidentského vlaku“ k 100. výročí ČSR

Dne 28. června 2018 vyrazí na svou neopakovatelnou jízdu po České republice a Slovensku speciální „Prezidentský vlak“, který Národní technické muzeum (NTM) připravilo ve spolupráci s Národním dopravcem Českými drahami (ČD) a se Železnicemi Slovenské republiky. Vlak bude složen ze železničních vozů, které v různých etapách sloužily československým prezidentům.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 6. 2018 | Počet zobrazení: 139
 

SŽDC převzala první vozy MUV nové konstrukce od CZ LOKO

Správa železniční a dopravní cesty převzala první speciální drážní vozidla MUV 75 z padesátikusové série, vyrobená společností CZ LOKO. Mají zcela novou konstrukci a zásadně se tak liší od předchozích modernizací řady MUV 74.2.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 6. 2018 | Počet zobrazení: 145
 

Dako-Cz dodá brzdy pro modernizované vagony na Slovensku

Český výrobce pneumatických, elektromechanických a hydraulických brzdových systémů pro kolejová vozidla, firma Dako-Cz, se bude podílet na významném projektu modernizace osobních vozů pro slovenskou železnici. Modernizaci celkem 50 vozů, které budou díky úpravám připraveny na jízdu rychlostí 160 km/h, zastřeší slovenská společnost ŽOS Trnava.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 6. 2018 | Počet zobrazení: 132