CZ LOKO bude modernizovat lokomotivy ČD

Všech 14 lokomotiv řady 742, které mají České dráhy ve své flotile, projde kompletní modernizací ve společnosti CZ LOKO, která se stala vítězem loni vyhlášeného výběrového řízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 2. 2022 | Počet zobrazení: 328
 

Síla vody jako účinný nástroj

Pomocí vodní energie se poháněly mlýny a zvedala břemena. Vodní síla je důležitý obnovitelný zdroj energie. Ale voda toho umí mnohem víc, což lze chytře využít v různých segmentech průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 2. 2022 | Počet zobrazení: 324
 

HPE vyhlásila válku elektroodpadu

Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) chce minimalizovat ekologickou stopu v průmyslu, proto už před léty spustila program na boj s elektroodpadem, který zahrnuje i provoz dvou největších renovačních center technologií na světě. Zde jen loni zpracovaly vysloužilá IT zařízení o hmotnosti 373 letadel Airbus.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 2. 2022 | Počet zobrazení: 513
 

Záleží i na tom, co nevidíme

Nová technologie společnosti Zumtobel s osvětlením LED imituje přirozené denní světlo lépe než dosud. Barevné spektrum LED je inovativním způsobem přeměňováno na spektrum denního světla.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2022 | Počet zobrazení: 320
 

Rámečky s držákem na telefon

Společnost Schneider Electric uvedla na trh unikátní produkt v podobě krycího rámečku k zásuvkám a vypínačům s držákem pro mobilní telefon, který lze zároveň i nabíjet přes USB.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2022 | Počet zobrazení: 314
 

V lednu ceny obědů povyrostly

Ceny obědů v restauracích v Česku se v lednu vyšplhaly na rekordní průměrnou cenu 157 Kč. To je o celých 13 korun více než před rokem, jak vyplývá z dat plateb stravenkovými kartami Sodexo Benefity.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2022 | Počet zobrazení: 302
 

Japonsko směřuje k vodíkové ekonomice

Skupina japonských firem plánuje využívání plastového odpadu jako zdroje čistého vodíku. Automobilka Toyota, producent průmyslových plynů Iwatani a konstrukční skupina JGC Holdings budou při výrobě vodíku používat plast pocházející z domácností i průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2022 | Počet zobrazení: 347
 

3000 pracovních míst vytvoří Volvo v nové továrně

Společnosti Volvo Cars a Northvolt si jako lokalitu pro postavení nového výrobního závodu na akumulátory, který zahájí svůj provoz v roce 2025, vybraly švédský Göteborg. Současně tu vyroste i centrum výzkumu a vývoje.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2022 | Počet zobrazení: 300
 

Zkušební let dronu APT byl úspěšný

Společnost Bell zdárně dokončila testovací let bezpilotního nákladního prostředku Autonomous Pod Transport (APT) v režimu „Detect and Avoid“ (DAA). Tím splnila podmínky projektu NASA Systems Integration and Operationalization (SIO).

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2022 | Počet zobrazení: 296
 

První body DS v 8. sezóně Formule E

První závod osmé sezóny mistrovství světa ABB FIA Formule E se jel v pátek 28. ledna v saúdskoarabském městě Diriyah. Tým DS Techeetah, dvojnásobný šampion této disciplíny, nedosáhl výsledků, v něž doufal.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2022 | Počet zobrazení: 309