GAME ON: největší výstava o historii videoher

Včera byla oficiálně zahájena zajímavá výstava s názvem GAME ON v prostorách Holešovické tržnice v hale 40 a potrvá až do konce roku. Jde o nejkompletnější a také největší výstavu na světě, která se věnuje dějinám a budoucnosti videoher.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 9. 2017 | Počet zobrazení: 123
 

Německo a Norsko si budou posílat elektřinu pod vodou

Německé větrné a norské vodní elektrárny chystají energetickou symbiózu. Obě země si přebytky elektřiny budou vzájemně předávat novým podmořským kabelem, jehož přenosová kapacita by měla dosahovat až 1400 MW, což odpovídá instalovanému výkonu velké uhelné nebo jaderné elektrárny.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 9. 2017 | Počet zobrazení: 115
 

Boeing expanduje do Evropy

V lokalitě Sheffield Business Park ve Velké Británii zahájila společnost Boeing výstavbu svého prvního evropského výrobního závodu. Budova o rozloze 6200 m2, která bude otevřena koncem roku 2018, bude vyrábět komponenty pohonných systémů pro letadla Boeing 737, 737 MAX a 777.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 9. 2017 | Počet zobrazení: 98
 

Varroc chce zamezit oslňování protijedoucích vozidel

Společnost Varroc Lighthing Systems otevřela ve východočínském Čchang-čou novou high-tech laboratoř, jejíž součástí je i dlouhý (50 m) světelný tunel vybavený mimořádně přesným goniometrem měřicím intenzitu světelných paprsků pod různými úhly. Experti jsou tak schopni simulovat jakékoliv světelné podmínky, se kterými se potkávají řidiči aut v běžném provozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 9. 2017 | Počet zobrazení: 126
 

Goodyear staví automatizovaný závod na výrobu pneumatik

Společnost The Goodyear Tire & Rubber Company díky svému obchodnímu modelu, který je založen na propojování, bude budovat v Lucembursku nový výrobní závod s nejmodernějšími výrobními procesy, aby dokázal splnit rostoucí požadavky zákazníků na prémiové pneumatiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 9. 2017 | Počet zobrazení: 102
 

Nové firewally s flexibilní možnosti nasazení

Společnost Sophos představila nové firewally XG a SG určené pro montáž do racku. Uváděné modely nabídnou nejnovější vysoce výkonnou technologii při zachování dosavadní cenové hladiny, čímž se zlepší stávající poměr cena/výkon těchto produktů. Díky novým zařízením získají zákazníci flexibilní možnosti nasazení, a to díky různorodým variantám konektivity a spolehlivosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 9. 2017 | Počet zobrazení: 101
 

Partnerství LG a Bang & Olufsen

Společnosti LG Electronics (LG) a Bang & Olufsen odhalily první výsledky svého společného úsilí v oblasti domácí zábavy. Jde o televizor BeoVision Ec-lipse, jenž se představil světu na berlínském veletrhu IFA 2017.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 9. 2017 | Počet zobrazení: 112
 

UPS Galaxy VX s nastavitelným výkonem

Schneider Electric přichází s praktickou inovací u Galaxy VX, vysoce efektivní a snadno dostupné třífázové škálovatelné ochrany napájení datových center. Zařízení má nyní rozšířený výkon s rozpětím od 500 do 1000 kW. Díky tomu může ještě pružněji odpovídat na potřeby středních a velkých firem.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 9. 2017 | Počet zobrazení: 92
 

Centrum pro TINT

Podle smlouvy podepsané v Bangkoku 7. září 2017 postaví ruská korporace pro atomovou energii Rosatom za použití svých technologií cyklotronové a radiofarmaceutické centrum pro Thailand Institute of Nuclear Technology (TINT). V centru, které postaví společně s thajskou společností Kinetics Corporation Ltd, se budou vyrábět radiofarmaka a provádět výzkum.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 9. 2017 | Počet zobrazení: 119
 

Solární měniče ABB pro Chile

Společnost ABB podepsala smlouvu na dodávku decentrálních solárních měničů pro dvě nové fotovoltaické elektrárny s celkovým výkonem 12 MW. Sluneční elektrárny, z nichž každá má výkon 2x 3,5 MWp, budou vybaveny třífázovými decentrálními měniči TRIO-50.0-TL-OUTD. Dodávka by měla být dokončena v říjnu 2017.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 9. 2017 | Počet zobrazení: 96