Azkar rebranduje na DACHSER

Mezinárodní logistický provider DACHSER integroval svoji španělskou dceřinou společnost Azkar Group do své evropské sítě pozemních přeprav před čtyřmi roky. Nyní se národní organizace na Pyrenejském poloostrově přejmenují na DACHSER Spain a DACHSER Portugal.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 5. 2017 | Počet zobrazení: 110
 

Novinka pro výrobu paliva z biologicky rozložitelných odpadů

Třebíčská společnost VIA ALTA vyvinula ve spolupráci s Mendelovou univerzitou v Brně novou technologii nazvanou MULTIFERM pro výrobu paliva z biologicky rozložitelných odpadů (BRO). Technologická linka využívá nízkopotencionálního fermentačního tepla a nyní má za sebou úspěšné poloprovozní testy.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 5. 2017 | Počet zobrazení: 136
 

Na festivalu v Cannes se předvedl i Renault Trafic Spaceclass

70. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Cannes zažívá také debut nového vozu Renault Trafic SpaceClass. Jméno “SpaceClass” naznačuje prostornost a komfort, které vůz nabízí. Jde o zcela nový produkt, který má splňovat požadavky zákazníků ohledně jízdních zážitků a komfortu v dané třídě.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 5. 2017 | Počet zobrazení: 127
 

MONETA Money Bank se bude stěhovat

Společnosti MONETA Money Bank a PASSERINVEST GROUP podepsaly smlouvu o dlouhodobém pronájmu Budovy A o celkové ploše 21 500 m2 v pražském BB Centru. MONETA se do budovy, která právě prochází kompletní rekonstrukcí, nastěhuje v polovině příštího roku a získá tak nové moderní a větší prostory pro svůj další rozvoj.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 5. 2017 | Počet zobrazení: 137
 

ČEZ restrukturalizuje a zřizuje jadernou divizi

Energetická společnost ČEZ zřizuje od 1. června novou divizi jaderná energetika. Povede ji dosavadní ředitel JE Temelín Bohdan Zronek, který se stane i členem představenstva společnosti a bude zodpovědný také za dostavbu nových jaderných bloků.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 5. 2017 | Počet zobrazení: 142
 

U Prahy vznikne další vědeckotechnický park

Již letos by mohly být zahájeny práce na výstavbě Vědeckotechnického parku Buštěhrad, který vyroste na ploše téměř 18 000 m2 mezi Kladnem a Prahou v sousedství stávajícího areálu UCEEB. Nový VTP, jehož výhodou bude blízkost hlavního města i Letiště Václava Havla, se zaměří na energeticky efektivní řešení v oblasti stavebnictví, elektrotechniky, pohonných jednotek a další související oblasti.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 5. 2017 | Počet zobrazení: 131
 

CzechTrade pomáhá českým exportérům

Agentura pro podporu exportu CzechTrade ve spolupráci se Spolkovým svazem nákupu, materiálového hospodářství a logistiky (BME) uspořádala již sedmý ročník česko-německé kooperační burzy Sourcing Day Tschechien. České firmy tak dostaly příležitost k jednání o spolupráci s nákupčími významných německých firem.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 5. 2017 | Počet zobrazení: 120
 

Infor rozšiřuje své české vývojové centrum

Společnost Infor rozšiřuje své vývojové centrum (Center of Excellence) v Praze. Čeští vývojáři se podílejí na tvorbě technologií podporujících strategii digitální transformace a Průmyslu 4.0, včetně BI, integračních a mobilních nástrojů.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 5. 2017 | Počet zobrazení: 137
 

ČSOB Leasing zintenzivní podporu elektromobility

Češi pomalu přicházejí na chuť elektromobilům - kdo je řídil, o nich uvažuje, ale hlavní překážkou je stále cena a nedostatek informací. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu pro ČSOB Leasing, který mj. ukázal, že nad pořízením elektromobilu se v současné době zamýšlí více než třetina Čechů.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 5. 2017 | Počet zobrazení: 271
 

Zetor vstupuje na ruský trh

Akciová společnost Zetor Tractors jedná o spolupráci na dodávku a výrobu traktorů Zetor v Rusku. Jednání o navázání spolupráce probíhají se společností Kovrov Electromechanical Plant (KEMP) z Vladimirské oblasti východně od Moskvy. Předmětem jednání je dodávka komponentů traktorů a následná montáž strojů v partnerském závodě.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 5. 2017 | Počet zobrazení: 127