Matter: Nový standard chytré domácnosti

Organizace Connectivity Standards Alliance (CSA) oficiálně představila nový sjednocující standard konektivity Matter, který slibuje bezproblémovou komunikaci pro zařízení chytré domácnosti bez ohledu na platformu a výrobce.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 11. 2022 | Počet zobrazení: 469
 

Chytrá zásuvka s měřením spotřeby

Evolveo Porta F16 je chytrá zásuvka pro maximální zatížení 3680 W (16 A) s připojením do sítě Wi-Fi 2,4 GHz. Umožňuje měření spotřeby a vzdálenou správu přes mobilní aplikaci Android a iOS.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 11. 2022 | Počet zobrazení: 454
 

Na e-Salonu předvedl trendy i Gekkon International

Výstaviště PVA Expo Praha v pražských Letňanech hostilo přehlídku čisté mobility, kde byly prezentovány např. možnosti úspor při nabíjení manipulační techniky. Výstava byla věnovaná elektromobilitě a rozvoji elektromobility v ČR.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 11. 2022 | Počet zobrazení: 435
 

ZAT dodá další budicí soupravy pro Temelín

Český výrobce řídicích systémů ZAT a.s. dodá na Jadernou elektrárnu Temelín další dvě budicí soupravy turbogenerátorů s regulátory AVR Safety pro turbíny o výkonu 1200 MW v hodnotě přesahující 50 mil. Kč.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 11. 2022 | Počet zobrazení: 503
 

UPS hlídají i čerstvost zeleniny

Výrobce záložních napájecích řešení při nečekaném výpadku proudu CyberPower, si může připsat na své konto další úspěšný projekt. K nejnovějším implementacím přibylo řešení záložních systémů pro firmu Hortim na Slovensku.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 11. 2022 | Počet zobrazení: 478
 

KION bilancuje letošní rok a jeho úskalí

Společnost KION Group zakončila prvních devět měsíců finančního roku 2022 solidním příjmem objednávek a silnými výnosy, taženými zejména segmentem Industrial Trucks & Services (ITS). Nicméně vysoká inflace a zvyšující se ekonomické nejistoty měly nadále vážný dopad na obchodní aktivity KION Group i ve třetím čtvrtletí roku 2022.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 11. 2022 | Počet zobrazení: 401
 

Informace, které potřebujete, poskytne v okamžiku, kdy je potřebujete

Pokud jste se již někdy s nádechem zoufalství v hlase zeptali svého telefonu nebo počítače „Co po mně chceš?“, asi dobře víte, jak moc matoucí může být, když dojde k chybě při komunikaci s technologickým výdobytkem.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 11. 2022 | Počet zobrazení: 504
 

U Kauflandu už zdarma nenabijete!

Společnost Kaufland razí zelenou cestu krom jiného i podporou elektromobility. Od roku 2018 u svých prodejen v ČR instalovala celkem 93 dobíjecích stanic s možností bezplatného načerpání bezemisní energie z AC konektoru. Od 1. listopadu to již neplatí.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 11. 2022 | Počet zobrazení: 474
 

Na VŠTE začíná Týden odborných přednášek

Více než čtyřicítka odborníků z praxe se zapojí do Týdne odborných přednášek, který začal na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích (VŠTE). V jeho rámci se uskuteční 47 setkání, zahrnujících jednotlivé předměty ze strojírenství, dopravy a logistiky, stavebnictví, ekonomie, znalectví nebo řízení lidských zdrojů.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 11. 2022 | Počet zobrazení: 485
 

Architekti jako designéři a tvorba Jiřího Kočandrle v NTM

Národní technické muzeum otevírá výstavu, která se jako první věnuje působení absolventů architektonických ateliérů vysokých škol v českém designu technických oborů a upozorňuje na důležitost architektonického školení ve vzniku a rozvoji průmyslového designu jako samostatné mezioborové disciplíny.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 10. 2022 | Počet zobrazení: 588