Evropa stále víc pokukuje po vodíku

Většina velkých automobilek se v současnosti kvůli regulaci vydává cestou celkového snižování emisí CO2. Volí přitom kombinaci vyřazování spalovacích agregátů se zaváděním elektromobilů a hybridů. Zjevné nevýhody elektrického pohonu ale ve vizích autovývojářů stále častěji nahrazuje vodíkový pohon.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 10. 2020 | Počet zobrazení: 244
 

Bridgestone zvítězil v testu zimních pneumatik

Pneumatika Blizzak LM005, vrcholný produkt značky Bridgestone pro chladné roční období, zvítězila v testu zimních pneumatik ADAC 2020. Řidičům poskytuje výjimečnou kontrolu nad vozem a mimořádnou úroveň bezpečnosti v náročných podmínkách.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 9. 2020 | Počet zobrazení: 235
 

Kia Stinger pro evropské trhy

Ve středu 23. září byla poprvé odhalena modernizovaná Kia Stinger v provedení pro evropské trhy. Vysoce výkonný sportovní fastback se nyní chlubí svěžím designem poukazujícím na charakter cestovního vozu, jakožto i řadou vylepšených technologií a prvků bezpečnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 9. 2020 | Počet zobrazení: 203
 

Nová řada návěsových pneumatik s označením 3PMSF

Značka Fulda uvádí na trh nové návěsové pneumatiky Regiotonn 3, které nabízejí vysoký kilometrový výkon, dobré užitné vlastnosti během všech ročních období, vysokou odolnost a palivovou hospodárnost.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 9. 2020 | Počet zobrazení: 205
 

DKV vstupuje do fleetového byznysu

Největší poskytovatel tankovacích karet a dalších služeb pro nákladní dopravu v ČR, společnost DKV Euro Service, rozšiřuje svůj záběr na řidiče firemních osobních a lehkých užitkových vozů a nabídne jim na českém trhu unikátní tankovací kartu.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 9. 2020 | Počet zobrazení: 253
 

Začátek vodíkové přítomnosti

Společnost Unipetrol uzavřela smlouvu s firmou Bonett o instalaci tří vodíkových stojanů na čerpacích stanicích Benzina.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 9. 2020 | Počet zobrazení: 223
 

Volvo má nový autosalon v Čestlicích

Nové prostory společnosti Auto Průhonice, autorizovaného dealera značky Volvo, vystavěné podle globálních standardů značky Volvo naplňujících ducha skandinávského designu i mentality, jsou největším dealerstvím švédské automobilky v ČR.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 9. 2020 | Počet zobrazení: 210
 

Aditivní výroba se představí v říjnu v Brně

Fórum aditivní výroby 2020 se navzdory pandemii uskuteční – a také ukáže, jak v boji pomáhá 3D tisk. Pokud se zajímáte o využití pokrokových technologií pro produktivnější výrobu prototypů, nástrojů nebo koncových výrobků, je právě toto unikátní šance získat aktuální informace skutečně „naživo“.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 9. 2020 | Počet zobrazení: 279
 

Sněm Svazu průmyslu a dopravy bude letos také online

Svaz průmyslu a dopravy ČR (SPČR), který se tradičně konal v rámci MSV v Brně, se kvůli jeho zrušení a zpřísněným zdravotnickým opatřením letos uskuteční rovněž ve virtuální podobě. SPČR jej odvysílá 5. října z virtuálního studia.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 9. 2020 | Počet zobrazení: 240
 

Řízení zadní nápravy jako mechatronická evoluce

Společnost Schaeffler rozšiřuje svou nabídku v oblasti řízení zadní nápravy a se společností Robert Bosch Automotive Steering zahájili spolupráci při vývoji. Cílem je nabízet kompletní balík pro řídicí systémy zadní nápravy a otevřít tak nový trh.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 9. 2020 | Počet zobrazení: 294