Nové spínače tlaku a teploty i pro jaderné ponorky

V portfoliu společnosti Hennlich jsou nově spolehlivé termostaty a manostaty GEORGIN využitelné v teplotách od -90 do +600 °C i ve výbušném prostředí. Robustnost a spolehlivost těchto spínačů si už ověřila francouzská armáda ve svých lodích a ponorkách. Slouží v železniční dopravě u francouzské rychlodráhy TGV, v jaderné energetice, ale také v chemickém průmyslu a petrochemii.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 8. 2018 | Počet zobrazení: 140
 

Pramet Tool se mění na Dormer Pramet

Společnost Pramet Tool oznámila, že s účinností k 1. září.2018 se název společnosti Pramet Tools, s.r.o. přejmenuje na Dormer Pramet s.r.o. Jde ale pouze o změnu názvu této právnické osoby. Její IČ, DIČ, bankovní údaje, kontakty apod. zůstávají beze změny.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 8. 2018 | Počet zobrazení: 144
 

Netradiční roadshow Kovosvitu MAS

Strojírenský podnik Kovosvit MAS připravil pro své zákazníky na Slovensku hodně netradiční akci, při které jim přímo v akci představí velmi úspěšnou novinku z minulého roku. Na korbu kamionu totiž naloží tříosé obráběcí centrum MCV800 a během jednoho pracovního týdne s ním projedou napříč Slovenskem.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 8. 2018 | Počet zobrazení: 146
 

Místo úpadku prosperita

Český výrobce speciálních kabelů Kabelovna Kabex a.s., kterému ještě před dvěma roky hrozil finanční úpadek, má za sebou první dobrý půlrok. Tržby za první pololetí letošního roku přesáhly loňské celoroční tržby a plán na letošní rok se podařilo splnit na 95 % již za půl roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 8. 2018 | Počet zobrazení: 133
 

CzechTrade má ve Vietnamu, Pobaltí a Brazílii nové vedoucí

Tři zahraniční pobočky agentury na podporu obchodu CzechTrade přivítaly nové vedoucí. Do čela vietnamské kanceláře se postavil bývalý exportní konzultant agentury Ivan Nikl. Pobočku v Rize povede Věra Všetičková a řízením kanceláře v Sao Paulu byl pověřen Miroslav Manďák.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 8. 2018 | Počet zobrazení: 143
 

Murrelektronik pro efektivní síťové instalace

Stroje a zařízení se stále více propojují v sítích. Automatizační řešení na bázi ethernetu získávají na významu. Hlavním tématem je přechod z Profibus na Profinet, protože tak lze pomocí switchů realizovat flexibilní hvězdové struktury. Zcela nevyhnutelně roste počet ethernetových komponent ve strojích a zařízeních.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 8. 2018 | Počet zobrazení: 172
 

Řešení FactoryTalk Brew pro velké pivovary

Pivovarské společnosti, které chtějí na dnešním přesyceném trhu uspět, potřebují řídit rizika, udržovat kvalitu, redukovat náklady a snížit počet neefektivních prvků ve svém provozu. Nové řešení FactoryTalk Brew vyvinuté společnostmi Rockwell Automation a McRae Integration pomáhá pivovarům tyto problémy řešit a získat tak konkurenční výhodu.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 8. 2018 | Počet zobrazení: 159
 

Student vyrobil protetické oko na 3D tiskárně

Dlouhá léta pracují protetici na tom, aby umělé oči, které slouží jako náhrady při zrakových postiženích, vypadaly co nejrealističtěji. Zrakově postižený student VUT v Brně přišel s revolučním nápadem vyrobit oční protézu pomocí 3D tisku. Použil 3D tiskárnu Stratasys J750 s technologií PolyJet.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 8. 2018 | Počet zobrazení: 172
 

Mazak nabízí vysoce výkonné obrábění velkých obrobků

Víceúčelové stroje řady INTEGREX e-H společnosti Yamazaki Mazak jsou ideální pro těžké obrobky velkých průměrů, které umí dokončit obrábění v jednom upnutí, včetně soustružení, frézování, vyvrtávání a vrtání, aniž by bylo nutné součást přemisťovat do jiného stroje.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 8. 2018 | Počet zobrazení: 145
 

„Hřebíky“ za 100 milionů

Vítkovice Heavy Machinery (VHM) získaly nový kontrakt na díly větrných elektráren, tzv. hřebíky. Smlouvu podepsali se španělskou firmou Siemens Gamesa a jde o nejvýznamnější projekt v segmentu větrné energetiky, který má hodnotu přesahující 100 mil. korun.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 8. 2018 | Počet zobrazení: 148