Pozvánka do Krakova na průmyslové veletrhy

Přijeďte na nejvýznamnější průmyslový veletrh v jižním Polsku, kousek za našimi hranicemi. Tento Mezinárodní veletrh SYMAS a MAINTENANCE spojuje dvě témata, která jsou v průmyslu velmi aktuální. Jde o manipulaci a přepravu sypkých a objemných materiálů, nářadí a metody údržby.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2023 | Počet zobrazení: 917
 

PST CLC Mitsui-Soko připravuje digitální dvojčata svých logistických center

Společnost PST CLC Mitsui-Soko pokračuje v realizaci plánu na digitalizaci a optimalizaci procesů. Aktuálně se připravuje zahájení prací na zpracování digitálních dvojčat pro vlastní logistická centra, která budou postupně nasazena ve složitějších provozech s cílem zvýšení efektivity skladování.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2023 | Počet zobrazení: 765
 

Startuje druhý ročník Dacia Tour 2023

Druhý ročník se uskuteční od 31. srpna do 17. září letošního roku a bude zahrnovat osm lokací a deset testovacích dní. K dispozici bude celá modelová řada Dacia s modely v různých motorizacích od ECO-G 100 přes pohon 4x4 (pro model Duster) až po první elektrický pohon Dacia Spring.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2023 | Počet zobrazení: 986
 

Toyota podporuje farmáře

Proč se výrobce automobilů jako Toyota zabývá pěstováním jahod a rajčat? Nejde o zisky, ale podporu místních obyvatel, kterou Toyotě umožňují její moderní technologie. K farmaření totiž využívá emise CO₂ produkované jejími výrobními závody.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2023 | Počet zobrazení: 741
 

S růstem FVE roste riziko hackerského útoku na ně

Častým problémem fotovoltaických elektráren je nejen nedostatečná aktualizace software, ale hlavně ponechávání defaultních hesel, která jsou pro konkrétní zařízení veřejně známá. Rizika se týkají také větrných elektráren nebo tepelných čerpadel, které lze také ovládat z webového prohlížeče, nebo speciálním programem.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 8. 2023 | Počet zobrazení: 757
 

Objem investic na českém realitním trhu poklesl, ale v rámci Evropy byl druhý

Za 1. pololetí roku 2023 byl objem investic v celé střední a východní Evropě jeden z nejnižších. Za většinovým podílem na regionálních objemech ve výši 42 % stojí Polsko, ČR následovala s 34% podílem. Objem transakcí v 1. pololetí v ČR činil cca 692 mil. eur, což představuje 42% meziroční pokles a 9% pokles oproti stejnému období roku 2021.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 8. 2023 | Počet zobrazení: 733
 

Autonomní Agilox pracuje v DHL v Syrovicích

V provozu DHL v Syrovicích je od března využíván první autonomní manipulační vozík značky Agilox od společnosti 4IGV. Jeho implementace koresponduje se strategií DHL spočívající v automatizaci intralogistiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2023 | Počet zobrazení: 758
 

PST CLC Mitsui-Soko rozšiřuje služby v Rotterdamu

Prvního května letošního roku spustila společnost PST CLC Mitsui-Soko ostrý provoz filiálky v Rotterdamu, která přebrala část stávajících klientů, s nimiž byly do té doby zakázky zajišťovány z Prahy. Nově tam byly rozšířeny služby pro stávajícího klienta, firmu Mitsui Chemicals.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2023 | Počet zobrazení: 710
 

Robot s kluzným vedením čepuje pivo

Festivalová sezóna je v plném proudu. Aby fronty u stánků s pivem neexplodovaly, vyvinula společnost One Two Beer automatický systém výdeje piva. Ústředním prvkem je mobilní výdejní hlava, která umožňuje naplnit kelímky během pěti sekund bez zbytečné pěny.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 8. 2023 | Počet zobrazení: 714
 

FVE v Kongresovému centru pokryje 10 % roční spotřeby

Nová fotovoltaická elektrárna na střeše Kongresového centra Praha (KCP) začala dodávat elektřinu. Bezemisní zdroj elektrické energie s 2080 solárními panely pokryje 10 % roční spotřeby centra a ušetří za energie odhadem 5,5 milionu korun ročně.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 8. 2023 | Počet zobrazení: 684