ŽĎAS zmodernizuje válcovnu kol pro Bonatrans

Strojírenská společnost ŽĎAS, člen skupiny CEFC China, uzavřela 8. prosince 2017 významný kontrakt s firmou Bonatrans Group. Pro největšího evropského výrobce železničních dvojkolí a jejich součástí zajistí modernizaci válcovny kol.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 12. 2017 | Počet zobrazení: 121
 

Škodovka bude stavět novou lakovnu a nabírat lidi

Mladoboleslavská Škoda Auto rozšiřuje své výrobní kapacity a první prosincový týden položila základní kámen nové lakovny ve svém závodě. Do nového provozu investuje 214,5 milionů eur a vytvoří až 650 nových pracovních míst. Lakovna bude uvedena do provozu v červnu 2019.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 12. 2017 | Počet zobrazení: 107
 

Nové typy hadic pro vysoké teploty

Zcela nový typ vysokoteplotních hadic pro čisticí aplikace vyvinula divize Parker Polyflex společnosti Parker Hannifin. Nové hadice jsou odpovědí na potřeby zákazníků, kteří potřebují využívat termoplastické hadice pro aplikace s vysokotlakou vodou, odolávající vysokým teplotám média až do 100 °C.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 12. 2017 | Počet zobrazení: 113
 

Unikátní násoskové turbína z VUT

Cenu Inženýrské akademie, která je udělována za vynikající realizovaný technický projekt nebo za vynikající přínos k rozvoji inženýrského výzkumu, získal tým Odboru fluidního inženýrství Viktora Kaplana Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně pod vedením profesora Františka Pochylého.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 12. 2017 | Počet zobrazení: 152
 

Luxusní hodinky z vraků Mustanga

Náramkové hodinky ručně vyrobené ze součástí klasického Fordu Mustang. Ukazatel stavu baterie vypadá jako palivoměr a ručičky i ciferník odkazují na přístrojový štít legendárního modelu. Z každého vozu se vyrobí stovky unikátních náramkových hodinek, které se prodávají za ceny cca od 32 000 Kč výš.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 12. 2017 | Počet zobrazení: 104
 

V neděli do NTM pouze za 50 Kč

Pokud se o víkendu chystáte vyrazit do pražských ulic nasát adventní atmosféru, můžete využít i speciální šanci navštívit za zvýhodněných podmínek také sbírky Národního technického muzea. V rámci dne sníženého vstupného, který proběhne tuto neděli 17. 12., bude pro všechny návštěvníky NTM platit jednotné vstupné 50 Kč.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 12. 2017 | Počet zobrazení: 120
 

CZ LOKO změní Letohradské strojírny ve svou provozovnu

Akcionáři společnosti CZ LOKO schválili dokončení projektu, v němž podle dlouhodobé strategie firma převzala jmění i závazky Letohradských strojíren, a stane se jejich právním nástupcem. Místo dceřiné společnosti bude mít CZ LOKO nyní v Letohradě provozovnu.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 12. 2017 | Počet zobrazení: 123
 

Full HD a noční režim s infračerveným přísvitem

V nově otevřeném pražském showroomu představila společnost Jablotron nové videoverifikační IP kamery. Unikátnost těchto kamer tkví především v jejich propojení s alarmem Jablotron 100. Při poplašné události uživatele nejen informují, ale zároveň posílají minutový záznam, který zachycuje, co se dělo před poplachem i bezprostředně po něm.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 12. 2017 | Počet zobrazení: 231
 

Klub logistiky plánoval nové přístupy pro budoucnost

Klub logistiky Svazu spedice a logistiky se na svém podzimním setkání zabýval logistickými řešeními pro Průmysl 4.0. Hlavními tématy byla robotická manipulační technika a plánování ve virtuální realitě.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 12. 2017 | Počet zobrazení: 118
 

Vzdálené služby pro výkon větrných elektráren

Společnost ABB uvedla na trh nové vzdálené služby podpory ABB Ability, které umožňují provozovatelům větrných elektráren prodloužit dobu bezporuchového provozu turbín, omezit náklady na provoz a údržbu a snížit sdruženou cenu energie.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 12. 2017 | Počet zobrazení: 116