Škoda otevřela kompetenční centrum a coworkingové centrum

„Blíže k talentům, partnerům a zákazníkům“- tak zní motto kreativního coworkingového pracoviště „VISIONARY“, které bylo otevřeno v Praze. Moderní prostory v Holešovicích slouží od nynějška jako pracoviště IT specialistů. Kromě toho jsou k dispozici dalším zaměstnancům ŠKODA AUTO, partnerům, studentům a zákazníkům.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 6. 2019 | Počet zobrazení: 197
 

Možností robotiky v lékařství

Význam robotů v medicíně neustále roste. Dnes se s nimi můžeme setkat v operačních sálech, v pokojích pacientů i v rehabilitačních zařízeních a pečovatelských domech. Společnost KUKA představila na nedávném veletrhu MEDICA nové aplikační možnosti, které byly inspirovány úzkou spoluprací se zákazníky z průmyslu a výzkumu.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 6. 2019 | Počet zobrazení: 229
 

Budoucnost patří bezpilotním prostředkům

Používání bezpilotních prostředků (dronů) v průmyslu a zemědělství se již osvědčuje v oblasti bezpečnosti i prevence, k monitoringu objektů i nejrůznějších územních celků. Podle průzkumů americké letecké asociace FAA bude v roce 2020 ve firemním prostředí používáno celosvětově 2,7 mil. dronů.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 6. 2019 | Počet zobrazení: 228
 

OPERÁTOR - nová výcviková platforma

Experti z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze vyvinuli simulátor, který změní způsob zaškolování operátorů na lince 155. Počítačový systém napodobuje vývoj krizových situací, které dispečer na telefonu řeší. Už letos začne novinku používat pražská záchranka.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 6. 2019 | Počet zobrazení: 225
 

Nová technologie pneumatik s menší spotřebou surovin

Inovativní technologie Enliten společnosti Bridgestone přináší snížení spotřeby surovin a valivého odporu pneumatik, čímž přispívá ke snížení emisí CO2 vozidla při zachování životnosti standardní pneumatiky z prvovýbavy. Pneumatiky s technologií Enliten vylepšují také ovladatelnost a stabilitu vozidla.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 6. 2019 | Počet zobrazení: 253
 

5G se rozšíří rychleji, než jsme čekali

Počet uživatelů sítě 5G do konce roku 2024 vzroste na 1,9 miliardy, tj. 45 % světové populace. Velkou zásluhu na tom mají poskytovatelé komunikačních služeb a narůstající počet zařízení podporujících 5G. V témže roce bude 35 % provozu mobilních dat probíhat přes 5G sítě.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 6. 2019 | Počet zobrazení: 228
 

Kočárová slavnost v Plasech NTM

Centrum stavitelského dědictví NTM Plasy pořádá 22. června velkolepou akci s názvem „Kočárová slavnost aneb ke chvále a slávě devatenácti řemesel.“ Návštěvníci uvidí sestavování historických kočárů, jejich zapřahání i jízdu, užijí si bohatý program i večerní ohňostroj.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 6. 2019 | Počet zobrazení: 240
 

Nejmenší 3LCD laserový projektor

První přenosný laserový projektor z dílny Epson byl navržen tak, aby byl co nejflexibilnější pro domácí uživatele. Mezi laserovými projektory 3LCD s jasem vyšším než 500 lm je tento model EF-100W/B nejmenším zařízením na světě – jeho nejdelší strana měří pouhých 23 cm.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 6. 2019 | Počet zobrazení: 253
 

Je čas vyčistit interiér auta

Protože se blíží letní dovolené a interiér vozidla dostává zabrat, zvlášť, když vezeme děti, přichází česká rodinná firma Sheron se zajímavými radami, jak věnovat speciální péči interiéru, kde budeme trávit dost času na cestách.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 6. 2019 | Počet zobrazení: 236
 

„Nanoden“ v Národním technickém muzeu

V Národním technickém muzeu se bude v úterý 25. června konat akce, během které se mohou návštěvníci muzea seznámit s nejzajímavějšími novinkami z českých nanotechnologií. Poznají svět, který je vidět pouze pod speciálním mikroskopem a zjistí, co vše se v něm dá dělat.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 6. 2019 | Počet zobrazení: 247