Úspěšné testy dálkově řízeného automobilu

Na konferenci Mobile World Congress Shanghai 2017, která probíhala od 28. do 30. června, předvedla společnost Huawei spolu s China Mobile a SAIC Motor demonstraci první technologie dálkového ovládání automobilu založenou na síti 5G. Řidič byl na vzdálenost 30 km schopen udržet veškerou kontrolu nad vozidlem.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 7. 2017 | Počet zobrazení: 121
 

Vozy VW budou vzájemně komunikovat

Vzájemné síťové propojení vozidel a jejich propojení s dopravní infrastrukturou je dalším krokem k síťově propojené jízdě, jejímž cílem je snížení počtu dopravních nehod a jejich následků. Volkswagen proto v roce 2019 zařadí do sériové výbavy první modelové řady další komunikační technologii pWLAN, která zajistí výměnu vybraných informací, důležitých pro silniční provoz, mezi vozidly bez ohledu na jejich výrobce.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 7. 2017 | Počet zobrazení: 107
 

Basf prosazuje digitalizaci ve výzkumu

Výzkum a vývoj hrají v otázce dalšího zvyšování inovačního potenciálu a konkurenceschopnosti firem za pomoci nových technologií zásadní roli. Společnost BASF, jejímž cílem je využívat příležitostí digitalizace, představila přehled digitalizace chemického výzkumu, nástrojů, aplikací, a také největší superpočítač Quriosity v chemickém průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 7. 2017 | Počet zobrazení: 112
 

Swietelsky vybudoval v Prazdroji další sklad

Rostoucí zájem o pivo z Plzeňského Prazdroje vedl největší český pivovar k vybudování nové linky na stáčení piva do plechových obalů. Její stavební část a navazující sklad prázdných plechovek postavila společnost Swietelsky stavební.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 7. 2017 | Počet zobrazení: 130
 

Vývojové centrum mib:lab v Děčíně

Poradenská firma MIBCON v oblasti podnikových řešení otevřela nové vývojové centrum v Děčíně. Region, který není zrovna spojován s vývojem nových technologií, tak získává další zajímavý projekt. Nové centrum mib:lab spolupracuje s absolventy a studenty technických škol, zejména s ČVUT, které zde má dvě fakulty.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 7. 2017 | Počet zobrazení: 115
 

Vodafone vybuduje síť v Londýně

Telekomunikační firma Vodafone UK si zvolila společnost Ericsson za svého dodavatele při rozvíjení 4G sítě v Londýně a jižní Anglii. Stane se tak za pomoci technologií jako Massive MIMO a Carrier aggregation, které zvýší kapacitu a kvalitu sítě.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 7. 2017 | Počet zobrazení: 110
 

Nejoblíbenější z cizinců jsou Slováci

Dlouhodobě nízká nezaměstnanost v ČR a s ní spojený nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců je do značné míry kompenzována stoupajícím počtem cizinců, kteří vstupují na tuzemský pracovní trh. Podle ČSÚ přichází nejvíce lidí ze Slovenska a Ukrajiny. Dle personální agentury Grafton patří k oblíbeným uchazečům o zaměstnání v českých firmách zejména Slováci, a to především díky vysoké kvalifikovanosti a neexistující jazykové bariéře.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 6. 2017 | Počet zobrazení: 147
 

Barevný třídič ze Sibiře

Víte jak nejjednodušeji třídit produkty v průmyslových podnicích nebo v potravinářství podle barev, jako je např. drcený PET materiál nebo měděné třísky? Odpověď je jednoduchá, pomocí speciálních přístrojů, tzv. barevných třídičů. Výrobcem je ruská společnost CSort ze Sibiře.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 6. 2017 | Počet zobrazení: 110
 

Dokovací stanice pro fotografy

Na náš trh uvádí společnost Seagate Technology novou dokovací stanici 2big Dock Thunderbolt 3, jejímž prostřednictvím lze připojit jediným kabelem k počítači nebo notebooku veškeré periferie. Novinka obsahuje nejen dvoudiskové úložiště s celkovou kapacitou 20 TB, ale navíc i dva porty Thunderbolt 3, porty USB 3.1 a 3.0, display port pro připojení monitoru a také samostatné sloty na paměťové karty typu SD a CF.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 6. 2017 | Počet zobrazení: 104
 

Kia excelovala ve studii kvality J.D. Power

Automobilka Kia navazuje na ocenění a pochvaly za kvalitu a spolehlivost svých vozidel, což dokládá i letošní studie kvality nově pořízených vozů (IQS) organizace J.D. Power. Ta udělila vozům Kia již podruhé za sebou nejvyšší skóre ze všech značek na americkém automobilovém trhu. Vlastníci nových vozů měli s vozy Kia během prvních 90 dnů po zakoupení méně problémů než majitelé napříč všemi značkami osobních automobilů a pick-upů prodávaných v USA.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 6. 2017 | Počet zobrazení: 120