Lidé se bojí vozů po havárii, často zbytečně

Často se lidé zbytečně obávají koupě vozu, na kterém byla v minulosti uplatněna škodní událost. Ve většině případů totiž havárie či poškození neznamenají, že vozidlo není bezpečné. Přesto je ale důležité o poškození vědět a zajímat se o to, k jaké škodě došlo a jak bylo auto opravené.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2022 | Počet zobrazení: 328
 

Karoserie Škoda 1200 prošla aerodynamickým tunelem

Před 70 lety se v Mladé Boleslavi začaly vyrábět automobily Škoda 1200 Sedan s celokovovou karoserií. Tato technologická revoluce otevřela cestu k efektivní velkosériové produkci, přinesla zvětšení prostoru pro posádku i zavazadla a zvýšení úrovně pasivní bezpečnosti při snížení hmotnosti vozidel.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 8. 2022 | Počet zobrazení: 347
 

Japonci rozjeli vývoj vodíkových spalovacích motorů

Společnosti Isuzu, Denso, Toyota, Hino Motors a Commercial Japan Partnership Technologies Corporation (CJPT) zahájily společný výzkum a vývoj vodíkových spalovacích motorů pro těžká nákladní vozidla. Cílem je najít možnosti budoucího využití spalovacích motorů v rámci uhlíkové neutrality.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 8. 2022 | Počet zobrazení: 309
 

MSV 2022: Digitální továrna 2.0 potřetí

Součástí říjnového Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně bude již potřetí také Digitální továrna 2.0 v pavilonu F, která se letos zaměří na inteligentní digitalizaci v různých podobách.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 8. 2022 | Počet zobrazení: 268
 

Stellantis na Caravan Salon v Düsseldorfu

Již 61. ročník veletrhu Caravan Salon se bude konat v Düsseldorfu od 26. 8. do 4. 9. 2022. Jde o nejvýznamnější veletrh obytných automobilů a karavanů v Evropě. Mezi 600 vystavovateli nebude chybět stánek koncernu Stellantis.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 8. 2022 | Počet zobrazení: 248
 

KION Group: Obrat vzrostl o 11,4 %

První polovinu finančního roku 2022 uzavřela intralogistická skupina KION Group s dobrým obratem i objemem přijatých zakázek. Provozní výsledek skupiny byl však v prvních šesti měsících letošního roku ovlivněn prudkým nárůstem nákladů na materiál, energii i logistiku a pokračujícími výpadky v dodavatelských řetězcích.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 8. 2022 | Počet zobrazení: 244
 

Malé jaderné reaktory už brzo

Malé modulární jaderné reaktory (SMR), které jsou v současnosti velkým tématem jaderné energetiky, vyvíjí na celém světě řada firem a podle některých z nich je velice pravděpodobné, že první komerčně využívané by mohly být v provozu už koncem tohoto desetiletí (Foto: NuScale, GE Hitachi).

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 7. 2022 | Počet zobrazení: 376
 

Vypínače a zásuvky s certifikátem udržitelnosti

Společnost Schneider Electric rozšířila své portfolio produktů s certifikací Cradle to Cradle (C2C). K oceněným vypínačům a zásuvkám produktové řady Merten nově přibyl inovativní a pestrý sortiment Nová Unica.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 7. 2022 | Počet zobrazení: 271
 

ASUS uvádí ROG Flow X16

Tenký herní notebook konvertibilní konstrukce s hmotností pouhých 2,1 kg je vybaven displejem Nebula HDR a využívá špičkové komponenty pro vysoký výkon. Díky vylepšenému chlazení posouvá notebook na novou úroveň.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 7. 2022 | Počet zobrazení: 276
 

A110 E-ternite na špici inovací Alpine

Tento nový elektromobil s otevřenou střechou je skutečná pojízdná laboratoř. Podle výrobce si zachovává legendární agilitu Alpine s lehkostí, která nemá u elektromobilu v tomto segmentu obdoby.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 7. 2022 | Počet zobrazení: 270