Ostravské letecké opravny našly způsob

I když je letecká doprava kvůli pandemii ochromena, letouny přesto potřebují pravidelnou údržbu. Letecké opravny JOB AIR Technic si i v této složité situaci dokázaly poradit.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 5. 2020 | Počet zobrazení: 173
 

Jak technologie pomáhají hubit hmyz napadající luštěniny a rýži?

Společnost Podravka – Lagris, kterou máme spojenou zejména s dochucovadly pokrmů, např. Vegeta nebo Podravka, je dnes obrovským koncernem s dceřinými společnostmi v 17 zemích světa a více než 1000 produkty.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 5. 2020 | Počet zobrazení: 152
 

Projekt na získávání paliva ze sinic

Geneticky upravené vodní řasy, známé jako sinice, mohou produkovat škrob a etanol, které by mohly v budoucnu sloužit jako uhlíkově neutrální palivo. Na výzkumu se díky programu Interreg V-A Rakousko – Česká republika podílejí česká a rakouská vědecká pracoviště.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 5. 2020 | Počet zobrazení: 155
 

Nové kompaktní kamery zjednodušují čtení kódů

Inteligentní kamery řady V/F400 a V/F300 jsou nejnovějšími přírůstky do řady MicroHAWK společnosti OMRON, která nabízí jak čtení kódů, tak vizuální kontrolu.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 5. 2020 | Počet zobrazení: 167
 

Herní novinky Legion s novým chlazením

Lenovo uvádí na trh nové přírůstky série Legion určené pro pokročilé i začínající hráče. Letošní modely se mohou pochlubit vylepšenou klávesnicí, delší životností baterie, inovativním chlazením Coldfront 2.0 a displeji s funkcí Dolby Vision.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 5. 2020 | Počet zobrazení: 163
 

Termokamery z Čech pro měření nemocných

Česká firma Satomar vyvinula vlastní termokamery BeiCam, které okamžitě identifikují osoby se zvýšenou teplotou. Na rozdíl od běžně používaných řešení využívají jejich termokamery zpracování dat v cloudu pomocí umělé inteligence.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 5. 2020 | Počet zobrazení: 156
 

Nutrend pomáhá superherdinům - zapojit se může každý

Výrobce sportovní výživy a potravin pro aktivní životní styl NUTREND se zapojil do boje proti koronaviru. Se svou inciativou Energie Superhrdinům aktivně pomáhá všem „superhrdinům“ přímo v první linii zápasu s pandemií.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 5. 2020 | Počet zobrazení: 434
 

Centrum může nyní repasovat až 2000 vozíků ročně

Logistická společnost Linde Material Handling rozšířila své Centrum pro repase vysokozdvižných vozíků a další manipulační techniky ve Velkých Bílovicích u Brna. Centrum po necelých třech letech provozu expanduje. Plocha byla zvětšena o 48 % a na 6700 m2 se nyní může repasovat až 2000 vozíků ročně.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 5. 2020 | Počet zobrazení: 140
 

Chemie pomáhá v boji s pandemií

V boji s pandemií se chemie ukazuje jako klíčový spojenec. V souvislosti s akutní potřebou odborných řešení se pohled na chemii radikálně mění. Její úloha bude nicméně klíčová i po zvládnutí zdravotnické hrozby při obnově těžce poškozeného hospodářství.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 5. 2020 | Počet zobrazení: 217
 

Přihlaste se na květnový webinář Murrelektronik - již 5. května!

Na každé květnové úterý pro vás připravila společnost Murrelektronik webináře nabité informacemi a také praktickými ukázkami. Témata a linky na přihlášení najdete níže. První webinář na téma „IO-Link od Murrelektronik" je naplánován již v úterý 5. května 2020 ve 13 hodin ZDE. Přečtěte si více, na co se můžete těšit...

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 5. 2020 | Počet zobrazení: 181