ÚJV Řež pomůže léčit pacienty s rakovinou jater

Odborné renomé, letitá zkušenost s výrobou léčivých přípravků vysoké kvality a strategická pozice v srdci Evropy rozhodly ve prospěch českého technologického pracoviště ÚJV Řež, když se holandská společnost Quirem Medical rozhodovala, kam rozšíří výrobu svého přípravku pro léčbu pokročilé rakoviny jater.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 11. 2018 | Počet zobrazení: 89
 

Blok 2 Novovoroněžské se připravuje na spouštění

Druhý blok jaderné elektrárny Novovoroněžská II, který v Rusku staví Rosatom, se brzy stane třetím blokem VVER-1200 generace III+ v provozu. Probíhá v ní kontrola jeho připravenosti k fyzikálnímu spouštění.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 11. 2018 | Počet zobrazení: 97
 

První zahnutý přístrojový panel

Bosch přináší do kokpitu sériových vozidel celosvětově první zahnutý přístrojový panel. To, co do našich obývacích pokojů a smartphonů dorazilo už dávno, přichází nyní jako první svého druhu také na silnice.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 11. 2018 | Počet zobrazení: 92
 

Kartou DKV zaplatí řidiči již u více než 50 000 čerpacích stanic

Celoevropská společnost poskytující služby pro dopravce, DKV Euro Service, systematicky rozšiřuje svou síť čerpacích stanic v Evropě, kde přijímají jeho karty. Aktuálně došlo k rozšíření akceptační sítě karty DKV především v Itálii, Švýcarsku, Rakousku a Polsku.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 11. 2018 | Počet zobrazení: 98
 

Jednosocketové servery Lenovo pro menší firmy

Digitální transformací procházejí v současné době nejen velké, ale i středně velké a malé podniky, které vyžadují stejně jako ostatní nejnovější technologie. Při aktualizaci své IT infrastruktury ale čelí menší podniky výzvám navíc. Ty přicházejí nejčastěji v podobě nedostatku prostoru a napjatého rozpočtu.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 11. 2018 | Počet zobrazení: 83
 

Samsung uvádí první telefon se čtyřmi fotoaparáty

Nový chytrý telefon Samsung z řady Galaxy – Galaxy A9, je jako první na světě vybaven čtyřmi zadními fotoaparáty a je napěchován funkcemi. Zájemci si mohou vybrat mezi černou a speciální gradientní modrou barvou (Lemonade Blue).

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 11. 2018 | Počet zobrazení: 94
 

Žárovky mohou produkovat hudbu nebo vůni

Po různých chytrých zařízeních, které se zabydlují v našich domácnostech, přichází nyní nové chytré žárovky, aby zpříjemnili domácí atmosféru. Kromě světla totiž nabízejí např. barevné variace světelného spektra, zabudovaný reproduktor či různé vůně, nebo kameru pro hlídání domácnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 11. 2018 | Počet zobrazení: 94
 

Teplárna rozšířila aplikaci CB počasí o info z další meteostanice

Aplikace CB počasí je nyní bohatší o data z meteorologické stanice na Kleti, nejvyšší hory Blanského lesa. Jde už o čtvrtou meteostanici, z níž Teplárna České Budějovice sbírá data o počasí, důležitá pro její provoz. Prostřednictvím aplikace, jejímž hlavním cílem je zákazníky informovat o odstávkách a poruchách distribuční soustavy, je pak poskytuje i veřejnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 11. 2018 | Počet zobrazení: 90
 

Coboty jsou stále zajímavější také pro personalisty

Společnost Universal Robots, dodavatel automatizačních produktů, představila na konferenci HR v době R.U.R. možnosti využití kolaborativní robotiky personalisty, kteří pro své podniky hledají nové zaměstnance. Jednou z cest je pronájem kolaborativních robotů, které řeší jak aktuálně neobsazené pozice, tak potřebu rozšířit výrobu z důvodu rostoucích zakázek.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 11. 2018 | Počet zobrazení: 98
 

Efektivní tepelná pohoda

S nastupujícím podzimem přichází období, kdy se ve firmách otevírá téma topení a s ním i pojem „tepelná pohoda“. Proto společnost 4heat přichází s ekologicky a technologicky vyspělými plynovými ohřívači vzduchu, které jsou vhodné pro velké prostory.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 11. 2018 | Počet zobrazení: 89