Bezmazné kompresory AC certifkované dle normy ISO 22000

Vzduchové kompresory, které vyrábí společnost Atlas Copco, získaly jako vůbec první na trhu certifikaci ISO 22000. Jde o klíčovou normou kontrolující kvalitu v potravinářském a nápojářském průmyslu. Pro klienty z oboru je zárukou, že zařízení, jež ve výrobě využívají, a které je pro kvalitu finálních výrobků klíčové, splňuje ta nejnáročnější kritéria pro bezpečnost a čistotu potravin.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 4. 2018 | Počet zobrazení: 93
 

360stupňové zabezpečení

Dvě nové řady 360stupňových kamer s vysokou citlivostí a ostrým obrazem vyvinula společnost Panasonic pro záznam důkazního materiálu v náročných podmínkách. Tyto nejnovější přírůstky do řady i-PRO Extreme zvládnou zmenšit objem dat při zachování vysoké kvality videa.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 4. 2018 | Počet zobrazení: 88
 

Jak důležitá je pravidelná výměna brzdové kapaliny?

Brzdovou kapalinu je třeba v souladu s doporučením výrobce měnit každé dva roky bez ohledu na to, jak moc se vozidlo používá. Pomocí testerů lze nicméně kapalinu kontrolovat průběžně a mít tak stále jistotu, že budeme brzdit bezpečně.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 4. 2018 | Počet zobrazení: 113
 

Bezpřevodový pohon ABB pro aplikace nižších výkonů

Inovativní řešení bezpřevodového pohonu umožňuje provozovatelům dolů a cementáren zvyšovat spolehlivost, snižovat hlučnost, šetřit náklady na energii a snižovat celkové náklady na údržbu.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 4. 2018 | Počet zobrazení: 85
 

Začala výstavba turecké jaderné elektrárny

Turecký prezident oficiálně zahájil 3. dubna výstavbu prvního bloku jaderné elektrárny Akkuyu s reaktory VVER-1200, kterou staví ruská korporace pro atomovou energii Rosatom. Den předtím turecký dozorný orgán vydal stavební povolení pro tento projekt a turecké ministerstvo energetiky jej prohlásilo za strategickou investici, což pozitivně ovlivní jeho ekonomickou stránku.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 4. 2018 | Počet zobrazení: 85
 

30 Stingerů z toho 13 vlastní ženy

Společnost Kia Motors Czech eviduje ke konci března již 30 zákaznických objednávek sportovního fastbacku Stinger. Zájem byl o všechny motorizace, ale převládá nejvyšší verze GT s pohonem všech kol a motorem 3,3 l V6 T-GDi.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 4. 2018 | Počet zobrazení: 102
 

Vodíkový elektromobil Hyundai Nexo má dojezd 800 km

Společnost Hyundai zahájila v Koreji prodej elektromobilu Nexo s palivovými články. Hned v první den si zákazníci objednali 733 těchto vozidel. Jak řekl Byung Kwon Rhim, výkonný viceprezident společnosti Hyundai Motor Company: „Jsme svědky historického dne, v němž přichází technika palivových článků na trh ve velkých počtech."

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 4. 2018 | Počet zobrazení: 89
 

PSA je členem centra pro vývoj AI

Skupina PSA se společně se společnostmi Amazon, Criteo, Facebook, Faurecia, Google, Microsoft, NAVER LABS, Nokia Bell Labs, SUEZ a Valeo připojila k výzkumnému centru CNRS, institutu Inria a Univerzitě PSL a dostává se tak na přední místo v oblasti vývoje umělé inteligence (AI).

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 4. 2018 | Počet zobrazení: 79
 

Park Assist: malý pomocník s velkým přínosem

Volkswagen podporuje řidiče již 20 let maximálním usnadněním parkovacího manévru. Před 12 lety nabídl jako první výrobce automobilů na světě parkovacího asistenta s automatizovaným řízením. V nejnovější generaci zajede vůz na přání i do nejmenších mezer pro parkování, orientovaných podélně nebo napříč, a v nouzové situaci také automaticky zabrzdí.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 4. 2018 | Počet zobrazení: 81
 

Zařízení Lenovo pro videokonferenční řešení

Společnost Lenovo představila zařízení ThinkSmart Hub 500, jež se dokáže vypořádat s nástrahami zasedacích místností ve firmách a pomáhá jim tak pokročit v digitální transformaci moderních pracovišť. Jde o nový impuls k proměně pracovního prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 4. 2018 | Počet zobrazení: 87