NASA využívá kobota k inspekcím v leteckém průmyslu

Americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA) začal využívat kolaborativního robota UR10 ke kontrole kvality leteckých trupů s pomocí infračervené termografie. Cílem projektu je urychlit a zkvalitnit proces inspekce kompozitních struktur používaných v letecké výrobě, a tak dosáhnout maximální kvality v odvětví, kde sebemenší chyba může mít fatální následky.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 2. 2018 | Počet zobrazení: 65
 

První kurz bezpečné jízdy s elektromobilem

Trh s elektromobily ve světě roste. I v Česku prodej elektroaut meziročně stoupl o 47 % - v roce 2017 se u nás prodalo 387 těchto aut a skoro 3000 hybridů (kombinace spalovací motor a elektromotor). Právě na tento trend reaguje nově otevřený kurz, který do svého portfolia zařadil mostecký autodrom.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 2. 2018 | Počet zobrazení: 77
 

MVK METALL SAFETY - maximální ochrana osob a strojů

Projektovat automatizovanou lakovnu není příliš složitý úkol, ale postavit lakovnu dle přání a očekávání zákazníka, která bude zároveň splňovat všechny bezpečnostní předpisy, to už je výzva. Společnost ADAL Sp. Z o.o., která se zabývá navrhováním a stavbami lakoven, nyní dokončila takový projekt v jednom závodě na jihozápadě Polska. Ve své nové lakovně sází na kompaktní sběrnicový modul MVK Metall Safety.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 2. 2018 | Počet zobrazení: 102
 

Nový Crafter zvládl extrémní podmínky na Dakaru

V sobotu 20. ledna skončil jubilejní ročník nejnáročnější dálkové soutěže na světě - Rallye Dakar o délce téměř 9000 km. Kromě tří jezdců pardubického týmu BARTH Racing absolvovali úspěšně tuto náročnou trasu také dva doprovodné vozy Volkswagen Crafter 4Motion. Jejich úkolem bylo vytvářet celému týmu dokonalé zázemí v extrémních podmínkách na celé trase legendární dakarské rallye.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 2. 2018 | Počet zobrazení: 95
 

Vodíkový Mirai se začne prodávat v Kanadě

Kanadská Toyota oznámila, že v průběhu letošního roku začne v Québecu prodávat model Toyota Mirai poháněný vodíkovými palivovými články. Využije tím výhody čisté výroby elektřiny v hydroelektrárnách této provincie.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 2. 2018 | Počet zobrazení: 81
 

Lehký ventil firmy Aventics pro mobilní aplikace

Pneumatický ventil LS04 firmy Aventics, který je charakteristický svými kompaktními rozměry a nízkou hmotností, je ideální pro dynamické oblasti použití.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 1. 2018 | Počet zobrazení: 98
 

Telekomunikační hráči dosáhli interoperability v síti 5G

S cílem úspěšného spuštění komerčních 5G sítí v roce 2019 otestovaly přední světové telekomunikační firmy interoperabilní připojení pro vícero dodavatelů. Ve veřejné živé demonstraci byly předvedeny systémy 5G NR podporující nízké, střední i vysoké oblasti frekvenčního spektra s využitím předkomerčních základnových stanic.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 1. 2018 | Počet zobrazení: 100
 

Parker nabízí silná cloudová řešení

Společnost Parker Hannifin přináší ve spolupráci se softwarovou společností Exosite nejsilnější cloudová řešení. Exosite je softwarová společnost pracující na bázi platformy IIoT, která umožňuje firmám strategicky využívat revoluční svět připojených zařízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 1. 2018 | Počet zobrazení: 82
 

Kompaktní portálové systémy pro malé prostory

Pro přesný přesun malých hmotností a břemen i ve velmi stísněných prostorech slouží portálové systémy, které nacházejí své uplatnění v mnoha strojírenských i jiných aplikacích. Firma igus vyvinula nový kompaktní prostorový portál, který je ideální právě pro aplikace s malými hmotnostmi.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 1. 2018 | Počet zobrazení: 104
 

Termokamery řady PRO usnadňují vizualizaci a diagnostiku

Při diagnostice problému hraje záznam a zobrazení drobných teplotních rozdílů zásadní roli. Nové termokamery Fluke řady PRO (modely Ti450 a Ti480) disponují zvýšenou teplotní citlivostí, díky které zaznamenají i nepatrné rozdíly teploty.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 1. 2018 | Počet zobrazení: 83