Znáte sedm základních věcí o systému IO-Link?

Stále složitější výrobní procesy shromažďují stále více dat, které se propojují do sítě. A pro tyto procesy je IO-Link tím nejvhodnějším komunikačním standardem, resp. společným jazykem pro decentralizovanou automatizační techniku.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 4. 2022 | Počet zobrazení: 213
 

NTM zahajuje návštěvnickou sezónu

Národní technické muzeum zahajuje návštěvnickou sezónu ve svých pobočkách. V Centru stavitelského dědictví NTM Plasy budou otevřeny nové výstavy a v Železničním depozitáři NTM Chomutov na návštěvníky čekají nové železniční skvosty.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 4. 2022 | Počet zobrazení: 346
 

Ve Vitesco implementují autonomní techniku

V trutnovské firmě Vitesco Technologies implementují autonomní manipulační techniku značky Agilox od společnosti 4IGV. V plánu je řada dalších systémových řešení v oblasti skladování a dopravy, jako například automatické skenování zboží hned na příjmu.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 4. 2022 | Počet zobrazení: 321
 

Jsme na prahu zrození nové rasy strojové inteligence

Lidstvo stojí na prahu vytvoření nové rasy strojové inteligence a zároveň na začátku nové éry vytvoření paralelního světa internetu a metaversa. To s sebou přináší zvýšení kvality života, ale také potlačení individuality, uvedl v rámci diskuse CreativeTalks ekonom Tomáš Sedláček.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 4. 2022 | Počet zobrazení: 303
 

Vyšetření očí pomocí videoher

Popularita e-sportu v Česku stále roste, což dokazují i největší celoroční soutěže. Amatérských i profesionálních e-sportovců přibývá, stejně tak roste důraz na jejich podaný výkon, který ovlivňuje řada faktorů, jako reakční rychlost, znalost hry či např. perfektní zrak hráče.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 3. 2022 | Počet zobrazení: 335
 

Už i malé kamery mají AI

Nové kamery z modelové řady Axis M20 jsou vhodné jak pro vnitřní, tak i pro venkovní instalace, mají vestavěný infračervený (IR) přísvit pro účinný videodohled i v naprosté tmě a disponují pokročilými technologiemi, včetně analytiky na bázi umělé inteligence (AI) s jednotkou hlubokého učení.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 3. 2022 | Počet zobrazení: 299
 

Vyrobte si elektřinu sami

V dnešní době se v různých pádech skloňuje energetická nezávislost. Čím víc lidí bude do budoucna energeticky soběstačných, tím lépe. Takže co k takové energetické soběstačnosti ideálně potřebujete?

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 3. 2022 | Počet zobrazení: 336
 

Nové robotické vozíky pro automatizaci logistiky

Autonomní přepravní vozíky nabízí skvělou příležitost pro dosažení ještě efektivnější vnitropodnikové logistiky. Linde Material Handling svými mobilními roboty Linde C-MATIC rozšiřuje své obsáhlé portfolio automatizovaných řešení o tři kompaktní, agilní a flexibilně využitelné logistické pomocníky.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 3. 2022 | Počet zobrazení: 292
 

Peugeot vylepšil ovladač převodovky

Úspěšné modely Peugeot 208 a Peugeot 2008 jsou nyní vybaveny novým ovladačem automatické převodovky, který je elegantnější, atraktivnější, ergonomičtější a uživatelsky příjemnější.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 3. 2022 | Počet zobrazení: 271
 

V oboru podnikových služeb roste podíl žen

V SAP Services tvoří 7 z 10 zaměstnanců ženy a stejný je jejich podíl i ve vedení tohoto centra, které poskytuje inovační a podnikové služby všem světovým pobočkám softwarové firmy SAP.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 3. 2022 | Počet zobrazení: 320