V ČR vzniklo sdružení autonomní mobility CzeCCAM

Společnost VDT Technology a další významní aktéři v oblasti autonomní a kooperativní dopravy, jako Yunex, TÜV SÜD, Smart Plan, Prague Advanced Technology and Research Innovation Center (PATRIC) a IDIADA, se spojili s akademickou sférou reprezentovanou Fakultou dopravní ČVUT a iniciovali vznik nového sdružení autonomní mobility v ČR s názvem CzeCCAM (Asociace pro autonomní a kooperativní mobilitu v ČR).

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 7. 2023 | Počet zobrazení: 323
 

IONIQ 5 N – nový segment pro závodní okruhy

Značka Hyundai představila na Goodwoodském festivalu rychlosti model IONIQ 5 N, první vysokovýkonný elektromobil značky N, který reprezentuje elektrifikovanou budoucnost pro sportovní jízdu.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 7. 2023 | Počet zobrazení: 320
 

Přibyla další vodíková plnička

Míst, kde lze v ČR dotankovat palivo do nádrží vodíkem poháněných vozidel přibývá, i když jen pomalu. Po plnicí stanici na pražském Barrandově, kterou v březnu zprovoznila firma Orlen, otevřela v červnu v Mstěticích u Prahy svou první vodíkovou stanici i státní společnost Čepro.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 7. 2023 | Počet zobrazení: 312
 

První „černá skříňka“ s cloudovou zálohou má český rodný list

Nové Boeingy dostanou jako první letové zapisovače (tzv. černé skříňky) se zálohováním dat v reálném čase v cloudových úložištích. V letecké dopravě jde o revoluční novinku, která řeší řadu problémů spojených dosud s konvenčními sytě oranžovými záznamníky letových událostí.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 7. 2023 | Počet zobrazení: 298
 

Po 87 letech dosloužil a dostane nový

Před více než 87 lety se poprvé roztočila soustrojí vodní elektrárny Vrané nad Vltavou, nejstaršího energetického zdroje na Vltavské kaskádě. A její 50tunový rychlouzávěr umí v případě nutnosti za 30 vteřin uzavřít přívod vody k turbíně.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 7. 2023 | Počet zobrazení: 298
 

Nový materiál ložisek pro zdravotnickou techniku

Novinka v sortimentu společnosti igus, biokompatibilní materiál xirodur MT180 je určena pro lehká, samomazná a hygienická plastová kuličková ložiska xiros, která je certifikována podle nejpřísnějších norem, jako jsou USP Class VI a DIN EN ISO 10993.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 7. 2023 | Počet zobrazení: 291
 

Panasonic spouští nový InfoHub

V podobě zbrusu nového portálu InfoHub spouští společnost Panasonic Industry online portál zdarma, který obsahuje programovací knihovny, dokumentaci a soubory ke stažení.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 7. 2023 | Počet zobrazení: 303
 

Continental zavádí firemní síť 5G

Continental Automotive ve svém závodě v Brandýse nad Labem implementoval ve spolupráci s T-Mobile privátní síť 5G, s cílem modernizovat podnikovou infrastrukturu v rámci programu postupné digitalizace firmy.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 7. 2023 | Počet zobrazení: 398
 

Skladování těžké váhy od STOW ČR

Vzhledem k potřebě rozšiřování skladových kapacit v centrále společnosti Siko Koupelny v jihočeských Čimelicích, bylo před dvěma lety rozhodnuto o výstavbě nové skladové haly. Její výstavba začala vloni a od letošního března v ní byly instalovány regály.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 7. 2023 | Počet zobrazení: 312
 

Motor Jikov Green otevře v Homolích nový areál

Nový výrobní a obchodní areál na téměř dvouhektarovém pozemku se zastavěnou plochou 2400 m2 dokončila společnost Motor Jikov Green v Homolích u Českých Budějovic.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 7. 2023 | Počet zobrazení: 310