Sdílené vozy Autonapůl obohatí Renaulty Arkana

Desítku nových vozů Renault Arkana budou od prosince využívat sdílníci carsharingu Autonapůl. Největší část vozů zamíří do největších měst Praha, Brno a Ostrava, ale dočkají se i zájemci v dalších čtyrech krajských městech, kde společnost působí.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 12. 2023 | Počet zobrazení: 457
 

Stellantis bude využívat technologii výměny baterií

Stellantis a Ample podepsaly dohodu o navázání partnerství v oblasti technologie nabíjení baterií elektromobilů. Cílem je poskytnout plně nabitou baterii elektromobilu za méně než pět minut.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 12. 2023 | Počet zobrazení: 450
 

Největší jeřáb na světě instaloval kupoli na první budovu reaktoru v Hinkley Point C

Na stavbě dvojice reaktorů EPR v britském Hinkley Point C byl letošní rok symbolicky završen úspěšnou instalací kupole na budově reaktoru. Tímto významným milníkem se uzavřela střecha první reaktorové budovy a příští rok zde může být instalován první jaderný reaktor.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 12. 2023 | Počet zobrazení: 463
 

Z historických větrných mlýnů bude proudit zelená elektřina

Před 3000 lety poháněly vodní kola, v budoucnu budou vyrábět zelenou elektřinu. Jde o tradiční plachtové větrné mlýny, které studenti Vysoké školy technické, obchodní a designu v Kostnici přestavěli pomocí high-tech komponentů.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 12. 2023 | Počet zobrazení: 364
 

Dachser získal Cenu udržitelného rozvoje

Mezinárodní logistický provider Dachser Czech Republic se letos stal laureátem Ceny udržitelného rozvoje, kterou uděluje Svaz chemického průmyslu ČR jako uznání pro členské organizace svazu, jež dosahují výjimečných výsledků.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 12. 2023 | Počet zobrazení: 524
 

Bridgestone se vrací do globálního motoristického sportu

Společnost Bridgestone Corporation byla Mezinárodní automobilovou federací FIA na Světovém zasedání motoristického sportu v Baku jmenována budoucím výhradním dodavatelem pneumatik pro mistrovství světa ABB FIA Formule E s platností od sezony 2026–2027.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 12. 2023 | Počet zobrazení: 473
 

CUPRA elektrizuje Skupinu ČEZ

Na fleetovém trhu se značce CUPRA daří, uzavřela další úspěšný obchod a v Autocentru Šmucler převzali zástupci Skupiny ČEZ flotilu 34 elektromobilů Cupra Born, která bude sloužit ke služebním cestám po celé České republice.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 12. 2023 | Počet zobrazení: 537
 

Nové logo od ledna odráží možné využití

Všechny nové i dosud nabízené pneumatiky Goodyear umožňují poskytovat výjimečnou výkonnost jak vozidlům se spalovacím, tak i s elektrickým motorem. Na tuto skutečnost by mělo poukazovat nově zaváděné logo Goodyear EV-Ready.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 12. 2023 | Počet zobrazení: 538
 

ANeT-WebTime překonal hranice docházkových systémů

Redakce portálu BusinessIT.cz každoročně vybírá ta nejlepší IT řešení k zařazení do přehledu Pozoruhodných produktů pro následující rok. V letošním roce do této galerie slávy zařadilo sofistikované řešení ANeT-WebTime z produkce společnosti ANeT-Advanced Network Technology, která je součástí Asseco Solutions.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 12. 2023 | Počet zobrazení: 426
 

ENGEL získal prestižní ocenění za přístup k ekologii

Rakouský dodavatel strojů a řešení pro plastikářský průmysl, společnost ENGEL, potvrzuje své kompetence v oblasti ochrany životního prostředí, kde se řadí ve světovém měřítku ke špici.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 12. 2023 | Počet zobrazení: 405