ABB koupila společnost B&R

ABB oznámila, že dokončila převzetí společnosti B&R (Bernecker + Rainer Industrie-Elektronik GmbH), která je největším nezávislým dodavatelem řešení pro automatizaci . Díky této akvizici se ABB stává jedním ze světových lídrů v oblasti automatizace strojů a výrobních procesů a B&R bude novou globální podnikovou značkou s názvem „Machine & Factory Automation.“

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 9. 2017 | Počet zobrazení: 45
 

Výrazně vyšší výkon za stejnou dobu

Hlavním zájmem společností z oblasti mobilních pracovních strojů je zkrácení časů ve výrobě. Je třeba zvýšit výstup, vyrobit více strojů za stejnou dobu. Proto jsou žádaná flexibilní a rozšiřitelná řešení s rozbočovači. Nežádoucí jsou naopak chyby v instalaci.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2017 | Počet zobrazení: 64
 

V sobotu 9. září do NTM zdarma

Národní technické muzeum v sobotu 9. září 2017 mimořádně zpřístupní tři objekty – hlavní budovu muzea na Letné, Centrum stavitelského dědictví Plasy a Železniční depozitář v Chomutově – pro návštěvníky zdarma. Připojuje se tak ke Dnům evropského dědictví, které se každoročně v září pořádají v Evropě. Jejichž cílem je přiblížit veřejnosti národní kulturní dědictví.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2017 | Počet zobrazení: 53
 

Od září u Citroënu šrotovné až 120 000

Značka Citroën se rozhodla uspořádat akci šrotovné, protože v Česku máme jeden z nejstarších vozových parků v Evropě. Ten bohužel dál stárne, a to i díky dovozům starých vozů ze zahraničí. Tento dlouhodobý problém se týká nás všech, ale bohužel ne našich politických špiček, které by takovouto akci měli vyhlašovat sami.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2017 | Počet zobrazení: 52
 

Kmitající elektrony pomůžou diagnostice rakoviny

Představa: Pacient přijde k doktorovi a kápne kapku krve na speciální nanofotonický čip. Má-li v krvi tzv. nádorové markery, které upozorní na rané stádium rakoviny, změní se okamžitě optické spektrum, tedy barva světla, a tak je možné zjistit, zda pacient netrpí touto nemocí.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2017 | Počet zobrazení: 47
 

VW slaví 150 mil. vozidel

Konec srpna byl pro značku Volkswagen jubilejní, za více než 80 let, kdy byla založena, se v přes 50 závodech ve 14 zemích na celém světě vyrobilo 150 milionů vozidel. V současnosti zahrnuje produktové portfolio značky více než 60 modelů, nabízených na celém světě.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2017 | Počet zobrazení: 51
 

V sobotu za tanky do Lešan

Pro milovníky vojenské historie a techniky se nabízí další možnost navštívit v sobotu 2. září již 15. Tankový den ve Vojenském technickém muzeu Lešany, který pořádá Vojenský historický ústav Praha. Jako hlavní bod programu připravil VHÚ ukázku, v níž se odehraje střetnutí připomínající boje mezi americkou a německou armádou za druhé světové války. Vstup na Tankový den je zdarma.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 9. 2017 | Počet zobrazení: 64
 

20th Century Fox, Panasonic a Samsung podpoří technologii HDR10+

Společnosti 20th Century Fox, Panasonic Corporation a Samsung Electronics oznámily uzavření nového partnerství, jehož cílem je vytvořit otevřenou, licenčním poplatkům nepodléhající platformu pro dynamická metadata používaná technologií High Dynamic Range (HDR). Její součástí je i příslušná certifikace a logo s předběžným označením HDR10+.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 9. 2017 | Počet zobrazení: 51
 

Čeští vědci vyhráli v soutěži IEEE CSS Video Clip Contest 2017

Studenti katedry řídicí techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT si na Havaji převzali cenu za nejlepší video popularizující automatické řízení v soutěži IEEE CSS Video Clip Contest 2017 pořádané mezinárodní inženýrskou organizací IEEE. Klip, který vytvořili, demonstruje složité koncepty automatického řízení širšímu publiku na jednoduchém příkladu s kuličkou a obručí (video níže).

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 8. 2017 | Počet zobrazení: 65
 

Ovládací kolečko dává klávesnici nový rozměr

Společnost Logitech uvedla na trh klávesnice Craft, která je jako první v historii vybavena kreativním otočným ovladačem. Pro počítačové klávesnice nastavuje nový standard. Klávesnice nabízí naprosto nový způsob okamžitého přístupu k nástrojům v programech.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 8. 2017 | Počet zobrazení: 59