Již platí zákaz manipulace s tachometrem, trh na změnu čekal 15 let

V boji proti stáčení tachometrů značně přituhne. Od 1. října totiž začíná platit novela zákona, která zakazuje manipulaci s tachometrem pod pokutou 500 000 korun. Za posledních 15 let, kdy obchodníci na tento podvod upozorňují, je to poprvé, kdy zákon jasně označil manipulaci se stavem najetých kilometrů za nelegální praktiku.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 10. 2018 | Počet zobrazení: 75
 

ŽĎAS na MSV představí své technologie

Společnost ŽĎAS se svojí dceřinou společností TS Plzeň představí na letošním 60. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV) v Brně své moderní technologie a nejnovější projekty. Zároveň zde také oslaví 60 let své prezentace na MSV. Expozici obou firem naleznete v pavilonu V, stánek číslo 95.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 10. 2018 | Počet zobrazení: 88
 

První hybridní skatepark na světě

Společnost Toyota otevřela v Římě první hybridní skatepark, který je určen pro BMX, skateboarding a WheelChair Moto Cross. Park byl navržen tak, aby zohledňoval potřeby sportovců s fyzickým handicapem. Klade si za cíl podpořit sociální zapojení a pomáhat budovat nové komunity sportovců z různých skupin.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 9. 2018 | Počet zobrazení: 80
 

Vývojové pracoviště Watson iLab v Praze

Umělá inteligence už dávno není hudbou budoucnosti, ale naopak se čím dál tím více stává běžnou součástí každodenního života, kde má pomoci zrychlit a zefektivnit mnoho různých procesů. Na vývoji nových řešení zahrnujících umělou inteligenci pracuje také nová inovační laboratoř sídlící v Praze. Na první pohled nenápadné pracoviště Watson iLab společnosti IBM dodává řešení firmám po celé Evropě.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 9. 2018 | Počet zobrazení: 85
 

České firmy spolupracují na všech projektech Rosatomu

V roce 2018 pokračuje rozsáhlá spolupráce českých dodavatelů s ruskou korporací pro atomovou energii Rosatom. České firmy realizují dílčí kontrakty pro jaderné elektrárny stavěné touto korporací v Rusku i v dalších zemích a podepisují nové smlouvy na další dodávky v příštích letech.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 9. 2018 | Počet zobrazení: 81
 

Dako vystavovalo funkční exponát tramvajové brzdy

Na veletrhu InnoTrans v Berlíně představil český výrobce komponentů pro kolejová vozidla Dako CZ své novinky z oblasti pneumatických, hydraulických i elektromechanických brzdových systémů a také plně funkční elektromechanickou brzdovou jednotku.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 9. 2018 | Počet zobrazení: 79
 

Nový monitor pro profesionály

Společnost MMD uvádí na trh nový monitor Philips Brilliance 328P6VUBREB s USB-C dokováním. Disponuje Ultra Clear 4K UHD rozlišením (3840 x 2160 bodů), HDR 600 pro živý obraz, USB 3.1 pro rychlejší přenos dat, konektorem RJ-45 pro bezpečný přenos dat a spoustou dalších funkcí. Na trhu bude k dispozici v listopadu 2018.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 9. 2018 | Počet zobrazení: 81
 

TVEL představila své projekty v Praze

Provoz jaderného paliva ruské výroby v reaktorech VVER: zkušenosti, analýzy a perspektivy – to byl název konference, která proběhla v Praze. Akce se zúčastnilo na 60 odborníků z Bulharska, Česka, Finska, Ruska a Ukrajiny.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 9. 2018 | Počet zobrazení: 84
 

LARA - komunikační systém do nemocnic

Společnost iNELS představila na popud Kroměřížské nemocnice revoluční řešení LARA NP. Nová verze multifunkčního multimediálního zařízení je uzpůsobená pro použití v nemocnicích, léčebnách dlouhodobě nemocných, penzionech pro důchodce, lázeňském ubytování a všude tam, kde je nutné zabezpečit trvalý dohled a rychlou komunikaci s hospitalizovaným.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 9. 2018 | Počet zobrazení: 86
 

Specialisté z Řeže školili v Africe

Jde o unikátní trénink nigerijských specialistů, který je ukončen vydáním certifikátu. Společnost ÚJV Řež se tímto podílí již na 17. odvozu vysoko obohaceného jaderného paliva, s cílem snížit riziko jeho možného zneužití pro válečné či teroristické účely. Akce je pořádaná jako další krok k bezpečnějšímu kontinentu.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 9. 2018 | Počet zobrazení: 92