Obraz z kamery až na 4 zařízení současně

Inspekční kamera (boroskop) Coantec M3-P představuje absolutní špičku ve své kategorii. Je určena pro zkoumání obtížně přístupných míst a je vybavena jako jedna z prvních na trhu i nočním viděním. Je určena především pro složky záchranného integrovaného systému, speciální jednotky a silové složky.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 5. 2018 | Počet zobrazení: 102
 

Rusko a Jordánsko: společně na vývoj malých reaktorů

Podle nové dohody budou obě země spolupracovat při rozvoji projektu výstavby malého jaderného reaktoru ruského typu v Jordánsku. Dohodu uzavřely Jordánská komise pro atomovou energii JAEC a společnost Rusatom Overseas. Navázaly tím na mnohaletou vzájemnou spolupráci v mírovém využívání jaderné energie.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 5. 2018 | Počet zobrazení: 98
 

Které jsou nejhodnotnější značka světa?

Automobilovou nejhodnotnější značkou zůstává propagátor hybridních pohonů Toyota s hodnotou 30 mld. dolarů. Nejhodnotnější značkou letos také zůstává internetová firma Google, druhé místo patří opět Apple. Na třetí místo poskočil Amazon, který předstihl softwarový gigant Microsoft.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 5. 2018 | Počet zobrazení: 100
 

Do 10 let budeme auta řídit jako letadla, říkají z ČVUT

Vědci z katedry řídicí techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT simulují chování záměrně nestabilních aut a ve spolupráci s laboratoří Porsche Engineering úspěšně otestovali technologii pro jízdní režim „drive by wire“. Jde o princip aktivního dynamického řízení, který se již delší dobu používá u letadel.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 5. 2018 | Počet zobrazení: 96
 

Prémiový Amarok s novým vrcholným motorem

Volkswagen Užitkové vozy zahájil výrobu vrcholného modelu Amarok s nejvýkonnějším motorem. Mezi hlavní přednosti motoru V6 TDI o výkonu 190 kW, který je v segmentu pick-upů této velikosti jedinečný, patří kromě točivého momentu až 580 Nm také funkce přechodného zvýšení plnicího tlaku (o 10 kW) na 200 kW.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 5. 2018 | Počet zobrazení: 71
 

Linde connect - Informace na stisk tlačítka

Řešení fleet managementu „connect“ od Linde Material Handling je nyní k dispozici pro všechny typy manipulační techniky. Systém shromažďuje veškeré relevantní informace o provozu vozíků. Sleduje počet najetých provozních hodin, dokumentuje otřesy a nárazy ale i prostoje, informuje o tom, kdy je potřeba provozní údržba, a mnoho dalšího.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 5. 2018 | Počet zobrazení: 73
 

Sraz SEATáků

Poslední květnový víkend proběhl sraz automobilů značky SEAT, který tradičně pořádal Seat klub ČR. Majitelé a příznivci vozů této španělské značky se setkali ve Žďáru nad Sázavou již na 19. ročníku této akce.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 5. 2018 | Počet zobrazení: 78
 

Mikrokanálové výměníky poprvé v Evropě

Jako první v Evropě uvádí na trh strojírenská firma HENNLICH mikrokanálové výměníky tepla. Výměníky dosahují stejných výkonů, jako klasické výměníky, jsou ale několikanásobně menší a lehčí. Využívají se především v mobilní technice, medicíně, letectví, laserových zařízeních, ale i v chemickém průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 5. 2018 | Počet zobrazení: 77
 

IR kamery disponují vysokou teplotní citlivostí

Díky inovované sérii termokamer Fluke PRO je usnadněna detekce i nepatrných teplotních rozdílů a snazší diagnostika technických problémů. Série je velmi vhodná pro techniky údržby, elektrikáře, energetické auditory, opraváře a mnoho dalších technických profesionálů.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 5. 2018 | Počet zobrazení: 73
 

Nové ovladače pro hry The Crew 2

Vyšly nové Game Ready ovladače pro uzavřenou beta verzi hry The Crew 2 a State of Decay 2. Na získání prvního dojmu má uživatel jedinou šanci a nejinak je tomu u her.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 5. 2018 | Počet zobrazení: 64