Kultovní červeň u Mazdy

Mazda Motor Corporation vyvinula pomocí vlastní lakýrnické technologie Takuminuri další speciální barvu: Artisan Red Premium. Automobilka ji coby prémiovou variantu pro některé modely současné řady představila loni, pořídit si ji mohli zájemci o limitovanou sérii k 20. výročí modelu Mazda6.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 2. 2024 | Počet zobrazení: 454
 

Panasonic Corvina Cloud – vzdálená správa automatizační techniky

Jedná se o bezpečné cloudové řešení, které využívá nejmodernější technologie jako Open VPN a SSL. Je jako věčně bdělý ochránce v digitálním světě, díky kterému lze snadno a efektivně vzdáleně spravovat a monitorovat průmyslové zařízení a systémy.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 2. 2024 | Počet zobrazení: 452
 

Resysta se zabydluje už i v Česku

Inovativní materiál resysta, který se vyrábí ze slupek z rýže, je stoprocentně recyklovatelný. Desky UPB z tohoto materiálu nabízejí neobvyklou výdrž.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2024 | Počet zobrazení: 463
 

Víte, které barvy aut bourají nejčastěji?

Z nejnovějšího výzkumu společnosti carVertical, která se zabývá zpracováním dat z automobilového průmyslu, vyplývá, že existuje velká pravděpodobnost nabourání vozidla podle jeho barvy.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2024 | Počet zobrazení: 639
 

V Lidlu dobijete už i přes aplikaci

Společnost Lidl představuje novou službu pro zákazníky s elektromobily. Nyní je možné dobíjet elektromobily přes aplikaci Lidl Plus u všech 69 dobíjecích stanicích řetězce. Ceny začínají na 5,90 Kč/kWh.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2024 | Počet zobrazení: 531
 

Stellantis sází na vodíkové palivové články

Stellantis Pro One má největší nabídku elektrifikovaných užitkových vozidel. Nabídka zahrnuje varianty se spalovacím motorem, s vodíkovými palivovými články, elektromobily i verze s prodlouženým dojezdem.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2024 | Počet zobrazení: 470
 

Nová řada elektrických vozíků Baoli nastavuje nové standardy

Baoli, světový výrobce vysokozdvižných vozíků, který je součástí skupiny KION Group, představuje novou řadu elektrických vozíků KBE 18-20 Li, která nabízí nejprogresivnější a nejpokročilejší technologii lithium-iontových baterií.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2024 | Počet zobrazení: 505
 

První e-Truck Dachser na přeshraniční přepravy

Plně elektrický nákladní automobil eActros od Mercedes-Benz bude jezdit pětkrát týdně tam a zpět z logistického centra Dachser v německém Hofu do pobočky v Kladně vzdálené více než 200 kilometrů.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2024 | Počet zobrazení: 500
 

Nové UPS pro citlivou elektroniku

Společnost CyberPower představuje nové modely záložních zdrojů (UPS) v řadě PFC Sinewave s čistou sinusoidou na výstupu, díky čemuž podporují zdroje s aktivním PFC (Active PFC). Jsou určeny pro kancelářské prostředí, malé servery, grafické pracovní stanice i do domácnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 2. 2024 | Počet zobrazení: 496
 

CZ LOKO dokončilo modernizaci lokomotiv řady 742 pro ČD

České dráhy mají již zpět všech 14 lokomotiv řady 742, které daly ke kompletní modernizaci do společnosti CZ LOKO. Stalo se tak prakticky o rok dříve, neboť kontrakt za více než 684 milionů Kč předpokládal dokončení posledního vozidla až v listopadu 2024.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 2. 2024 | Počet zobrazení: 464