Kamera pro rizikové oblasti s ochranou před explozí

Axis Communications představila novou fixní IP kameru F101-A XF P1367, která je certifikována pro ochranu před explozí v prostředích označených jako Třída I, I/II/III, Divize 1 a Zóna 1 a rovněž vyhovuje směrnicím ATEX a IECEx.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 2. 2019 | Počet zobrazení: 127
 

Smart řešení bezdrátového ovládání svítidel

Skupina Zumtobel Group rozšířila své portfolio značek Zumtobel a Thorn o několik zajímavých produktových novinek. Po nové řadě multifunkčních svítidel pro interiérové osvětlení, závěsné verzi unikátní stojací lampy, světelném panelu a venkovních svítidlech dostává prostor také chytré řešení ovládání interiérového osvětlení BasicDIM Wireless.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 2. 2019 | Počet zobrazení: 128
 

Na řešeních ochrany dat jsou klíčové funkčnost a technická podpora

Společnost Acronis uvedla, že podle lokálního průzkumu provedeného koncem loňského roku mezi českými zákazníky, je pro 85 % podniků nejdůležitější komplexní funkčnost řešení kybernetické ochrany.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 1. 2019 | Počet zobrazení: 115
 

Měření hladiny s certifikací RINA

Společnost HENNLICH dodává měřidla pro standardní průmyslové prostředí i do prostředí s nebezpečím výbuchu. Nově firma rozšířila portfolio měření hladiny o hladinoměry Linear S a hladinové spínače Multipoint S s certifikací RINA pro lodní aplikace.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 1. 2019 | Počet zobrazení: 112
 

Za 11 let 5 milionů Tiguanů

Volkswagen slaví v letošním roce výrobní jubileum. V polovině ledna sjel z montážní linky závodu Wolfsburg 5miliontý model Tiguan. Tento kompaktní vůz je od svého vstupu na trh v roce 2007 úspěšný na celém světě.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 1. 2019 | Počet zobrazení: 106
 

Pracovníci ostrahy čelí stále větší agresivitě

Počty napadení pracovníků ostrahy meziročně neustále narůstají. Tyto situace se množí zejména v obchodních centrech, jak sdělila společnost SSI Group, která monitoruje případy svých pracovníků bezpečnostní služby.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 1. 2019 | Počet zobrazení: 130
 

Chytrý svoz odpadu se testuje v Orlové

Svoz odpadu v Orlové monitoruje a vylepšuje chytrý systém, který je zatím v tuzemsku unikátní a ani v okolní Evropě není dosud zavedený. Jde totiž o novinku, u jejíhož vzniku stála městská společnost SMO Orlová a odborníci z řad akademiků ostravských univerzit a IT Clusteru.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 1. 2019 | Počet zobrazení: 115
 

Produkty z Vítkovic míří do Mexického zálivu

Vítkovice Heavy Machinery (VHM) získaly poptávky po svých produktech pro těžbu plynu a ropy v Mexickém zálivu. Společnost se chystá do oblasti s obrovskými nalezišti surovin vyvézt výkovky, odlitky a montované výrobky pro těžební zařízení na ropných plošinách a vrtech.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 1. 2019 | Počet zobrazení: 123
 

Blíží se druhý ročník Mechathonu: Soutěž pro fanoušky robotiky a mechatroniky

O víkendu 2. a 3. března 2019 si vyzkouší na pět desítek vysokoškolských studentů řešení úkolů v oblasti robotiky a automatizace. Akce se v rámci druhého ročníku projektu Mechathon bude konat v pražském Startup Marketu.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 1. 2019 | Počet zobrazení: 129
 

Projektor velký jako dlaň umožňuje Wi-Fi, Bluetooth a USB-C připojení

Společnost BenQ uvedla na trh miniprojektor GV1. Jde o nový LED model, který nabízí nový přístup k velkoplošné zábavě pro vyznavače lifestylových produktů. Lehký bateriový projektor umožní přehrávání filmů, videí či hudby přes Wi-Fi, Bluetooth nebo USB-C bez potíží s nastavením.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 1. 2019 | Počet zobrazení: 126