Externí pracovníci jsou pro většinu firem nezbytní

Zavádění inovací a vývoj nových produktů a služeb firmy přestávají zvládat vlastními silami. Může za to zejména rychlost, s jakou se pod vlivem technologií mění trh a požadavky zákazníků.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 12. 2019 | Počet zobrazení: 164
 

Dětské autosedačky může zastoupit nový pás

Na český trh přichází chytrá novinka pro větší bezpečnost dětí v automobilech. Dětský pás Smart Kid Belt, homologovaný pro použití na území celé EU, dokáže nahradit dětskou autosedačku nebo podsedák a zabezpečit až tři děti na zadních sedačkách.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 12. 2019 | Počet zobrazení: 281
 

Vojáci získali nové speciální obrněnce

Společnost Tatra Defence Vehicle předala ve stanoveném termínu české armádě první speciální pandury. Nová vozidla Pandur II CZ 8x8 ve speciálních verzích budou sloužit u velitelství 4. brigády a velitelství jejích jednotlivých praporů.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 12. 2019 | Počet zobrazení: 186
 

Nové switche pro snadné rozšíření datové sítě

Společnost TP-Link uvedla na trh novou řadu switchů LiteWave pro snadné rozšíření lokální datové sítě v domácnosti i v malé firmě. Obsahuje modely pro rychlosti až 100 Mbit/s nebo 1 Gbit/s ve variantách s 5 a 8 porty.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 12. 2019 | Počet zobrazení: 165
 

Nové lineární osy pro přesné vertikální polohování

Osy HC-B umožňují při zátěži 30 kg dosahovat rychlost až 5 m/s. Zvládají zrychlení až 30 m/s2 do výšky 1200 mm s přesností opakovaného polohování na pět setin milimetru.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 12. 2019 | Počet zobrazení: 173
 

Odolný a rychlý SSD disk míří na český trh

Společnost SanDisk představuje nový odolný externí SSD disk s IP55 a rychlostí čtení až 1050 MB/s. Tento přenosný externí SSD disk SanDisk Extreme PRO Portable SSD využívá vlastní firemní technologii NVMe k dramatickému zvýšení přenosových rychlostí.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 12. 2019 | Počet zobrazení: 176
 

Další dobíječka E.ON v Českých Budějovicích

Řidiči elektromobilů mohou nyní využívat v Českých Budějovicích už tři veřejné dobíjecí stanice společnosti E.ON. Ta zatím poslední se nachází v samotném centru města. Své vozy si tak mohou nově dobít v parku Háječek u letního kina. V plánu má E.ON ještě dalších pět v tomto městě.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 12. 2019 | Počet zobrazení: 175
 

Salvarix nově definuje možnosti v zabezpečovací technice

Centrem zabezpečovací techniky Salvarix je hlavní jednotka se čtečkou RFID a bezdrátovým protokolem WiFi a GSM. Hlavní jednotka se dodává v sadě s detektorem otevření oken nebo dveří a detektorem pohybu, dále s mini sirénou, dvěma RFID chipy a dvěma dálkovými ovladači.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 12. 2019 | Počet zobrazení: 181
 

Budoucnost zemědělství je v digitalizaci

Trend internetu věcí (IoT) neustále roste a nevyhýbá se ani oblasti zemědělství. Ukázkovým příkladem je Agrodružstvo Miroslav v Jihomoravském kraji. Společnost Soitron zde vybudovala privátní IoT síť, založenou na chytrých senzorech, díky kterým lze monitorovat náklady jednotlivých provozů.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 12. 2019 | Počet zobrazení: 210
 

Český Solar Global vstupuje na německý trh

Společnost Solar Global postaví velkokapacitní bateriové úložiště (BESS) o instalovaném výkonu 2 MW a kapacitě 2,5 MWh v areálu své fotovoltaické elektrárny v německém Schönwaldu nedaleko českých hranic. Sloužit bude pro primární regulaci v rámci potřeb německé distribuční soustavy.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 12. 2019 | Počet zobrazení: 179