Oprava Letenského kolotoče pokročila

Letenský kolotoč je nejstarší dochovaný podlahový kolotoč v Evropě. Tuto památku získalo v roce 2004 do své správy Národní technické muzeum (NTM) a od této chvíle usiluje o jeho záchranu. Nyní se oprava Letenského kolotoče blíží k úspěšnému konci a tato unikátní chráněná technická památka bude znovu zprovozněna.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 12. 2017 | Počet zobrazení: 144
 

Inteligentní Kirobo Mini

Okouzlující robot Kirobo Mini, který disponuje umělou inteligencí, se dá již nyní koupit ve všech salónech Toyoty v Japonsku. Téměř 20cm robůtek je schopen přirozeně konverzovat. Jde o zmenšenou verzí Kiroba, prvního robota, který vedl přátelský rozhovor s člověkem ve vesmíru.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 12. 2017 | Počet zobrazení: 118
 

Kluzné pouzdro s dvojnásobným výkonem

Společnost igus vylepšila svůj už tak úspěšný materiál iglidur G pro kluzná pouzdra a přichází na trh s vylepšeným materiálem iglidur G1. Jde o nový samomazný a bezúdržbový triboplast, který je vysoce odolný vůči vyšším teplotám, s nízkou absorpcí vlhkosti a vylepšenou odolností vůči oděru.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 12. 2017 | Počet zobrazení: 134
 

Lenovo a Intel: bezpečnější autentizace

Být online je v dnešním digitálním světě nezbytnou součástí každodenního života. Lidé proto potřebují bezproblémové vestavěné zabezpečení, které je pomáhá chránit ve chvíli, kdy se přihlašují k internetovému bankovnictví, nakupují online, nebo navštěvují sociální sítě.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 12. 2017 | Počet zobrazení: 128
 

Dámejídlo.cz v Dock In Two

Společnost Dámejídlo.cz oslavila své páté narozeniny představením nové korporátní identity, nového loga a také přestěhováním do zcela nových kancelářských prostor na břehu Vltavy, kousek od pražské Palmovky.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 12. 2017 | Počet zobrazení: 122
 

Uživatelé CCS karet mohou podpořit lesy

České firmy budou moci prostřednictvím palivových karet CCS přispět k ochraně přírody, resp. podpořit celou řadu světových iniciativ v rámci mnoha projektů na zachycení škodlivého CO2 z ovzduší. Společnost CCS se totiž od 1. ledna příštího roku připojí k mezinárodnímu Programu Clean Advantage.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 12. 2017 | Počet zobrazení: 108
 

Zakřivené herní monitory s rychlou obnovovací frekvencí

Český a Slovenský trh obohatila značka Asus o dva nové herní monitory velikosti 32 a 35 palců. Jde o modely ROG Strix XG32VQ a ROG Strix XG35VQ se zakřivenými panely a rychlou obnovovací frekvencí. Oba modely jsou vybaveny technologií Adaptive-Sync (FreeSync), která zajišťuje plynulou hru bez trhání a zasekávání obrazu díky synchronizaci s grafickou kartou v PC.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 12. 2017 | Počet zobrazení: 141
 

Transformace Citroënu

V rámci modernizace prochází Citroën kompletní transformací. Ta se netýká jen obnovy nabízených vozidel a showromů, ale také všeho, s čím se potkávají jejich zákazníci. Tak vznikla i nová koncepce prodejny „La Maison Citroën“ v Paříži.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 12. 2017 | Počet zobrazení: 109
 

Našince před Vánoci přitahují čínské mobily i kávovary

Podle analýzy společnosti Colpirio zajímají před nadcházejícími vánočními svátky Čechy nejvíce čínské zboží. V listopadu šlo především o čínské mobily a iPhony, levné notebooky, 3D tiskárny, ale i kávovary, kuchyňské roboty, nebo třeba vrtačky, sekery, peněženky apod.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 12. 2017 | Počet zobrazení: 112
 

Výstavba malé vodní elektrárny

Skupina Solar Global postavila v Prudké na Tišnovsku malou vodní elektrárnu se svorkovým výkonem 310 kW. Elektrárna se nachází v areálu papíren v údolí řeky Svratky. Malé vodní elektrárny do 10 MW jsou v ČR v současnosti jediným zdrojem, který čerpá na vyrobenou elektrickou energii provozní dotaci.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 12. 2017 | Počet zobrazení: 151