Plovoucí „jaderka“ začala vyrábět i teplo

Pro plovoucí jadernou elektrárnu Akademik Lomonosov se stal letošní červenec přelomovým, začala totiž zásobovat tepelnou energií první čtvrť ve městě Pevek v Čukotském autonomním okruhu.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2020 | Počet zobrazení: 281
 

Iveco nabízí servisní slevy na léto

Po postupném odeznívání koronavirové krize nastal čas, aby se provozovatelé dopravní techniky vrátili do běžného režimu a začali opět využívat služeb servisních míst.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 7. 2020 | Počet zobrazení: 641
 

Mustang Mach-E 1400 otevírá nový rozměr závodění

Jediný prototyp svého druhu, elektrický Mustang Mach-E 1400, vznikl v dílnách Fordu ve spolupráci se společností RTR Vehicles. Pyšní se sedmi motory a extrémně výkonnou baterií. Cílem je demonstrovat dynamické možnosti elektrického pohonu.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 7. 2020 | Počet zobrazení: 274
 

Formentor kombinuje sportovního ducha s elektřinou

Model Formentor je prvním modelem navrženým exkluzivně pro značku Cupra pro rozšiřování portfolia značky s cílem zaujmout nové zákazníky. Jde o vysokovýkonné, externě nabíjitelné hybridní CUV.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 7. 2020 | Počet zobrazení: 257
 

Firmy ohrožují svoji konkurenceschopnost

České společnosti snižují své investice do výzkumu a vývoje. Přitom právě inovace přispívají významnou měrou ke konkurenceschopnosti a úspěchu na trhu, jak vyplývá ze zkušeností společnosti Acamar, která pomáhá velkým firmám s rozvojem technologických a R&D center.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 7. 2020 | Počet zobrazení: 273
 

Do druhého bloku začalo zavážení paliva

V jaderné elektrárně Leningradská JE-2 bylo v neděli 19. července zahájeno fyzikální spouštění nového bloku s reaktorem VVER-1200. Do reaktoru byla zavezena první ze 163 palivových tyčí s jaderným palivem.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 7. 2020 | Počet zobrazení: 242
 

Dachser otevřel nový sklad na nebezpečné zboží

Provoz nového skladu nebezpečného zboží byl zahájen v německém městě Malsch nedaleko Karlsruhe. Speciálně vybavené prostory jsou uzpůsobené pro bezpečné skladování chemických výrobků a nebezpečného materiálu, a nabízejí celkovou kapacitu 43 000 paletových míst.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 7. 2020 | Počet zobrazení: 249
 

Ericsson podpoří rozvoj 5G na evropské železnici

Společnost Ericsson se připojila k Evropské asociaci železničního průmyslu (UNIFE) za účelem spolupráce při zefektivnění fungování 5G sítí na železnici, pro kterou je postupující digitalizace příležitostí přispívající ke zlepšení služeb.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 7. 2020 | Počet zobrazení: 241
 

IFOY Award 2020 – STILL znovu na stupních vítězů

Poprvé v historii byli vítězové letošních cen IFOY Award (International Intralogistics and Forklift Truck of the Year) kvůli probíhající koronakrizi vyhlášeni online. V kategorii „Vozíky s protizávažím do 3,5 tuny“ získala prestižní cenu opět společnost STILL.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 7. 2020 | Počet zobrazení: 238
 

V Makru pomáhá systém Linde connect vyhodnocovat provoz

Společnost Linde Material Handling zajistila během roku 2018 komplexní dodávku manipulační techniky do nového distribučního centra velkoobchodu MAKRO v Kozomíně. Po dvou letech provozu nahlásil monitorovací systém pro vozíky Linde connect více než 500 tisíc najetých motohodin.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 7. 2020 | Počet zobrazení: 246