Suzuki bude spoluvyvíjet lunární vozítko

Automobilka Suzuki uzavřela partnerství s vesmírným výzkumným týmem Hakuto a bude se podílet na vývoji lunárního vozidla. Hakuto je první soukromě financovaný tým z Japonska, který se zapojil do soutěže Google Lunar XPRIZE o dobytí Měsíce.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 3. 2017 | Počet zobrazení: 131
 

V Uruguayi se budou montovat vozy PSA

Skupina PSA je lídrem na trhu s užitkovými vozy v Evropě, její podíl na evropském trhu činil na konci února 2017 celkem 21,3 % a nyní rozšiřuje svou nabídku LUV v Latinské Americe. Představitelé skupiny PSA a jejích partnerů EASA a Nordex totiž podepsali smlouvu o montáži vozů, díky níž skupina v Latinské Americe posílí svou ofenzívu v kategorii lehkých užitkových vozů (LUV).

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 3. 2017 | Počet zobrazení: 117
 

Videopatrolace místo fyzické ostrahy

Novou službu srovnatelnou svým rozsahem s fyzickou ostrahou, pod názvem Videopatrolace, představuje společnost Jablotron. Nenarušuje soukromí, přesto poskytuje ochranu v maximální možné míře.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 3. 2017 | Počet zobrazení: 168
 

Rozvoj pivovaru může zastavit zákon o registru smluv

V roce 2016 vystavil budějovický Budvar rekordní objem piva ve své historii - celkem 1 615 000 hektolitrů, což je meziročně o 0,8 % více. Loňský prodej piva mohl být ještě vyšší, ale pivovar již v roce 2015 dosáhl horní hranice svých výrobních i logistických kapacit. Proto musel v řadě případů odmítat požadavky zákazníků.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 3. 2017 | Počet zobrazení: 134
 

DHL zve studenty, startupy i vynálezce do soutěže

Logistická společnost DHL spouští druhý ročník soutěže Innovation Challenges a vyzývá studenty, startupy a vynálezce po celém světě, aby zaslali své nápady do dvou soutěží, jejichž společným tématem je logistika. Účastníci mohou vyvinout buď prototyp mobilního vychystávacího robota, nebo řešení logistického problému na základě obchodního modelu, platformy či konceptu postaveného na principech sdílené ekonomiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 3. 2017 | Počet zobrazení: 139
 

Polyuretanové pěny pro průmyslové chlazení

Na veletrhu Euroshop v německém Düsseldorfu představila od 5. do 9. března společnost Basf poprvé své izolační řešení pro průmyslové chlazení. Návštěvníci veletrhu tak měli příležitost seznámit se s nejnovějším vývojem produktu Elastopor, inovativní polyuretanovou pěnou pro efektivnější a udržitelnější izolační řešení.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 3. 2017 | Počet zobrazení: 122
 

Legion Y720 vás vtáhne do hry

Nový herní notebook Lenovo Legion Y720 disponuje nekompromisní výbavou - od špičkového procesoru, samostatné grafiky, rychlé operační paměti, až po snadno přizpůsobitelný zvuk a výjimečný obraz.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 3. 2017 | Počet zobrazení: 152
 

Na trh jde speciál z čerstvého chmele

V ležáckém sklepě Budějovického Budvaru dozrál již pátý ročník speciálního piva uvařeného z čerstvého chmele. Pivní speciál byl uvařen loni 29. srpna z čerstvě sklizených chmelových hlávek Žateckého poloraného červeňáku. Limitovaná edice piva BUD obsahuje živé kvasnice, má stupňovitost 16 a obsah alkoholu 7,6 %.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 3. 2017 | Počet zobrazení: 111
 

Průlom v produktivitě

První velkoformátová roll-to-roll tiskárna Océ Colorado 1640 společnosti Canon o šířce 64 palců využívá novou tiskovou technologii Uvgel. Technologii navrhl Canon s cílem zajistit vysokou produktivitu i kvalitu výstupů na široké škále médií.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 3. 2017 | Počet zobrazení: 101
 

Ekologické auto roku 2017 v ČR: Kia Niro

Model Niro automobilky Kia byl vyhlášen na slavnostním gala večeru prestižní ankety Auto roku 2017 v České republice Ekologickým autem roku. Cílem této speciální kategorie, ve které o vítězi rozhoduje odborná veřejnost, je vyzdvihnout modely nejšetrnější k životnímu prostředí. Hodnotí se přitom modely nominované v anketě a varianty, které jsou v době ankety již v oficiální české distribuci.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 3. 2017 | Počet zobrazení: 128