První seminář robotického broušení

Ve středu 16. září proběhl první „Seminar in the Box“ na téma robotické broušení. V lakařském tréninkovém centru Servind v Tuchoměřicích, nedaleko pražského letiště, se sešli zákazníci z oblasti přípravy povrchů ze segmentů OEM a TIER1.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 10. 2020 | Počet zobrazení: 185
 

Zdravotní štít dokáže eliminovat až 95 % typů virů.

Společnost Valeo vyvinula světově nejvýkonnější systém pro sterilizaci vzduchu v interiéru všech typů autobusů. Toto zařízení dokáže v jednom cyklu proudění eliminovat více než 95 % různých typů virů, včetně Covid-19.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 10. 2020 | Počet zobrazení: 188
 

Místo MSV pořádá virtuální veletrh igus

Ve dnech 6 a 7. října pořádá strojírenská společnost Hennlich první virtuální veletrh, kde společně s firmou igus představí několik desítek produktových novinek, které měly být původně uvedené na MSV v Brně.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 10. 2020 | Počet zobrazení: 227
 

Panasonic otevírá WAPIC

V rámci průmyslové divize firmy Panasonic byly dříve jednotlivé výrobkové skupiny (např. elektronické součástky, senzory, svařovací roboty, osazovací automaty, řídicí systémy apod.) zastoupeny různými prodejními kanály. Nyní…

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 10. 2020 | Počet zobrazení: 211
 

U výstavby první jaderné elektrárny v Bělorusku stály i české firmy

V Bělorusku se naplno rozbíhá spouštění první jaderné elektrárny, dne 7. srpna začali pracovníci elektrárny zavážet čerstvé palivo do reaktoru prvního bloku. Dva bloky typu VVER-1200 zde staví ruský Rosatom.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 10. 2020 | Počet zobrazení: 230
 

ELAC – historie legendy

Pokud vám jméno ELAC nic neříká, měli byste vědět, a to zvlášť v případě, že posloucháte rádi hudbu a potrpíte si na kvalitní reprodukci, že firma patří mezi nejvýznačnější výrobce reprosoustav na světě a při výrobě využívá řadu vlastních technologií a patentů.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 10. 2020 | Počet zobrazení: 234
 

Bezdrátová sluchátka do uší pro sport

Společnost Bose uvádí na trh dvoje nová absolutně bezdrátová sluchátka typu špunty. První jsou s technologií aktivního odrušení okolních ruchů (ANC) a druhé jsou optimalizovány pro sportovní využití.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 10. 2020 | Počet zobrazení: 216
 

Malá výkonná pracovní stanice pro každého

Podniky a instituce při obnovování provozu po koronavirových opatřeních řeší otázku, jak uspořádat kancelářské prostory, aby zajistily jednak bezpečnost zaměstnanců z hygienického hlediska a jednak produktivitu jejich práce.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 10. 2020 | Počet zobrazení: 202
 

Tlumič rychlejší než mrknutí oka

Desetkrát rychlejší než ostatní tlumiče je magnetoreologický tlumič vyvinutý výzkumníky z Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně. Má umožnit zvýšit maximální dovolenou rychlost vlaků. Ve spolupráci se Škoda Transportation byla novinka jež otestována a má být šetrnější ke kolejím i výhybkám.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 10. 2020 | Počet zobrazení: 247
 

Technologie Volvo zkvalitní dýchání

Společnost Volvo Cars implementuje ve svých vozech prémiovou technologii zkvalitňování vzduchu, díky níž budou řidiči dýchat čistý vzduch. Také získají možnost nechat ovzduší v kabině vyčistit ještě před nasednutím do vozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 10. 2020 | Počet zobrazení: 191