Český strážce chrání největší evropskou výzkumnou síť

Organizace GÉANT provozuje největší a nejvíce rozvinutou R&E (Research and Education) síť v Evropě. Její infrastrukturu chrání před jednou z největších kybernetických hrozeb současnosti - volumetrickými útoky - řešení brněnské technologické společnosti Flowmon Networks.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 6. 2018 | Počet zobrazení: 123
 

Emparro Premium Power - perfektně sladěný napájecí systém

Společnost Murrelektronik nabízí s komponenty řady Emparro prvotřídní řešení pro ekonomické a spolehlivé napájení strojů a zařízení energií. Ucelený napájecí systém složený z vysoce výkonných spínaných zdrojů, spolehlivých vyrovnávacích modulů a účinných filtrů je vzájemně perfektně sladěný.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 6. 2018 | Počet zobrazení: 111
 

Pneumatické válce řady P1F jsou certifikované dle ISO

Společnost Parker Hannifin uvádí na trh novou řadu pneumatických válců s certifikací podle ISO 15552. Válce jsou k dispozici ve velikostech pístu od 32 do 125 mm. Série P1F je vhodná pro všeobecné průmyslové aplikace, jako je lineární pohyb, upínání, zvedání a kontrolní úlohy v různých provozních podmínkách.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 6. 2018 | Počet zobrazení: 95
 

Dachser rozšiřuje nabídku námořních kontejnerů

Mezinárodní logistický provider Dachser zavádí další nové linky námořní sběrné služby, tzv. LCL kontejnery. Jako evropský lídr ve sběrné službě disponuje hustou logistickou sítí pozemních přeprav, na kterou je napojena i síť sběrné služby v oblasti námořních přeprav (LCL).

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 6. 2018 | Počet zobrazení: 91
 

Wi-Fi systém pro bezdrátovou konektivitu celého domu

Asus představil dvoupásmový Wi-Fi mesh systém Lyra Trio sestávající ze tří jednotek, který dokáže zajistit silné a bezpečné pokrytí rychlým Wi-Fi signálem v každém koutu domácnosti. Jednotlivé satelity vytvoří jedinou Wi-Fi síť.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 6. 2018 | Počet zobrazení: 121
 

Špionážní neviditelný headset - TopPro BT-3

Internetový obchod SpyShop24.cz dodává na český trh špionážní sadu TopPro s indukční smyčkou BT-3. Jde o bezdrátový headset, který se skládá z mikrosluchátka a bezdrátového Bluetooth modulu.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 6. 2018 | Počet zobrazení: 116
 

Chytrá přilba umí: blinkry, reproduktory i přivolat pomoc při nehodě

Chytrá elektronika proniká do všech oblastí, včetně sportu. Praktické vlastnosti nabízejí např. sportovcům chytré přilby. Jde o nový model Livall BH51, který je designován nejen pro cyklistiku, ale i pro široké sportovní využití. Umožňuje telefonovat, poslouchat hudbu, využívat vestavěné světlo i blinkry, a navíc přivolá automaticky pomoc v případě nehody.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 6. 2018 | Počet zobrazení: 105
 

Robotická škola a festival kreativity

O víkendu ve dnech 23. a 24. června 2018 se v Průmyslovém paláci na Výstavišti Praha v partnerství Fakulty elektrotechnické ČVUT koná festival Maker Faire Prague, spojující vědu s modelářstvím a kutilstvím, kde se mj. představí i pozoruhodné studentské projekty. Jde o první české setkání makerů - kutilů 21. století.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 6. 2018 | Počet zobrazení: 132
 

NTM představí barokní řemeslo

V Centru stavitelského dědictví Plasy Národního technického muzea v sobotu odpoledne 23. června až do večerních hodin probíhat akce nazvaná „Svatojánská brána k řemeslu… aneb Jak mistr Matěj Ondřej Kondel k zednické lžíci přišel“.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 6. 2018 | Počet zobrazení: 111
 

Swietelsky Rail nasadí 100tunovou čističku štěrku

Téměř stotunový a přes třicet metrů měřicí kolos na čistění štěrku, skrývající se pod označením RM 80-92, vyjede ve středu 27. června v 7 hodin ze zastávky Lbín na Teplicku na opravovanou železniční trať mezi obcemi Lbín a Úpořiny.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 6. 2018 | Počet zobrazení: 146