Vychystávací novinka N20

Linde Material Handling představila novou modelovou řadu vychystávacích vozíků N20, která má prostor pro operátory umístěn před baterií. Je tak jediným výrobcem, který nabízí dva různé koncepty vozíků pro procesy horizontálního vychystávání.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 11. 2019 | Počet zobrazení: 297
 

Celoročně použitelné pneumatiky Debica

Nejnovější řada silničních nákladních pneumatik Debica, kterou uvádí společnost Goodyear na trh, nabízí na řízenou i hnanou nápravu lepší hodnotu valivého odporu a splňuje evropské legislativní požadavky na zimní pneumatiky včetně označení symbolem sněhové vločky v horském masivu.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 11. 2019 | Počet zobrazení: 299
 

Pět měst bude testovat 5G se státní podporou

Sto let za opicemi? Možná už jen pár – MPO ČR vypsalo tendr na pětici měst, kde se bude testovat vysokorychlostí síť 5G.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 11. 2019 | Počet zobrazení: 269
 

Běžné hydraulické akumulátory již do druhého dne

Strojírenská firma HENNLICH rozšířila svůj sklad v Litoměřicích, nyní má k dispozici nejpoužívanější typy hydraulických akumulátorů, které je schopna dodávat do druhého pracovního dne po celé České republice. Tyto akumulátory se vyrábí přímo ve výrobním závodě Hennlich v Německu.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 10. 2019 | Počet zobrazení: 297
 

Nejdelší transoceánský let skončil úspěšně

Na letišti v Sydney přistál 19. října v 7:42 místního času (22:42 SELČ) úspěšně zcela nový Boeing 787-9 Dreamliner „spirit of Australia“ VH-ZNI australských aerolinek Qantas. Na tom by nebylo nic divného, kdyby nevzlétl předchozího dne z Kennedyho letiště v New Yorku, čímž pokořil hranici nejdelšího přímého letu s pasažéry na světě.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 10. 2019 | Počet zobrazení: 327
 

Dachser expanduje dále do Anglie

Mezinárodní logistický provider Dachser otevřel novou pobočku v britském městě Rochdale nedaleko Manchesteru. Do nových prostor o rozloze 5175 m2 investoval 16 milionů eur.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 10. 2019 | Počet zobrazení: 280
 

Unikátní český projekt telerehabilitace

Česká asociace robotiky, telemedicíny a kybernetiky ARTAK s nadačním fondem REGI Base I. vyvinula první Mobilní telerehabilitační kontejner na světě. Díky IoT umožňuje přiblížit rehabilitační pomoc co nejblíže potřebným osobám. Určená cvičení probíhá online za dozoru rehabilitačního pracovníka.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 10. 2019 | Počet zobrazení: 358
 

Křest telerehabilitačního kontejneru

Desátého října byl slavnostně předán historicky první Mobilní telerehabilitační kontejner do užívání zraněnému hasiči nadstrážmistru Robertu Gyömbérovi. Předání se zúčastnili duchovní otcové projektu – prezident ARTAK Mgr. Jakub Pětioký a předseda správní rady nadačního fondu REGI Base I. Hynek Čech.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 10. 2019 | Počet zobrazení: 324
 

Soutěž v CNC programování vyhráli studenti z Mohelnice

Šestého ročníku soutěže Siemens Sinumerik Cup v CNC programování pro střední školy a učiliště se zúčastnilo 14 soutěžních týmů z 11 středních škol a odborných učilišť. Jejich úkolem bylo navrhnout technologické řešení a naprogramovat výrobu aromalampy.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 10. 2019 | Počet zobrazení: 323
 

Včela pod drobnohledem

Příležitost prohlédnout si tělo včely do nejmenšího detailu nabídne výstava nazvaná Včela medonosná pod drobnohledem, kterou pořádá brněnský výrobce elektronových mikroskopů Thermo Fisher Scientific.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 10. 2019 | Počet zobrazení: 358