ŽĎAS vyrobil díly pro vodní elektrárnu Kamýk

Společnost ŽĎAS je jako kvalitní výrobce strojních zařízení úspěšná v získávání kontraktů pro vodní energetiku. Dokončila náročný projekt na výrobu stěžejních dílů oběžného kola Kaplanovy turbíny pro vodní elektrárny Kamýk nad Vltavou a následně zvítězila ve výběrovém řízení na dodávku čtyř oběžných lopat pro rekonstrukci vodní elektrárny Nové Mlýny.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 2. 2019 | Počet zobrazení: 219
 

Roboty KUKA řeší nedostatek zaměstnanců

Od svého uvedení na trh v roce 2010 dodala společnost KUKA více než 100 000 robotů řady KR QUANTEC. Důvodem zájmu o ně je jejich vysoká spolehlivost a univerzálnost s širokým spektrem aplikací.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 2. 2019 | Počet zobrazení: 211
 

Zebra se spojila s Xplore

Společnost Zebra Technologies oznámila akvizici společnosti Xplore Technologies, výrobce odolných tabletů, notebooků a dalšího příslušenství do náročných podmínek. Jejich portfolio perfektně doplňuje technologie, mobilní výpočetní systémy a portfolio Zebry.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 2. 2019 | Počet zobrazení: 213
 

BASF investoval do „alchymystického urychlovače“

Společnost BASF posiluje své zapojení do technologií, jako jsou umělá inteligence, internet věcí a robotika a podporuje digitální inovace v chemickém průmyslu. Připojila se k aktivitám sdružení Alchemist Accelerator, které financuje digitální startupy, jež mohou vést k rozvoji moderního chemického průmyslu

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 2. 2019 | Počet zobrazení: 204
 

Grafické karty vstoupily do éry 7nm technologií

Společnost MSI uvedla první 7nm grafickou kartu na světě. Nový Radeon VII je navržen pro výjimečný výkon, požadovaný pro nejnovější tituly herního software a VR, vyžadující náročné aplikace pro 3D vykreslování, úpravu videa a pracovní zátěž.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 2. 2019 | Počet zobrazení: 211
 

Chytrý telefon i tablet složený v jedno

Samsung představil zcela novou kategorii mobilních zařízení: očekávaný Galaxy Fold s prvním dynamickým displejem AMOLED Infinity Flex na světě, a doposud nejflexibilnějším 6kamerovým fotoaparátem – to vše v jednom revolučním zařízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 2. 2019 | Počet zobrazení: 212
 

Budeme implantáty pro nás tisknout na 3D tiskárnách?

Po úspěšné léčbě 71letého pacienta, který je díky kovovému implantátu hrudníku schopen vést plnohodnotný život, už zbývá určit jen kdy, jak často a při jakých indikacích. Nemocnice plánují zavést nový postup při léčbě dalších pacientů.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 2. 2019 | Počet zobrazení: 228
 

Big Data, IoT a senzory – vliv technologických trendů

Podle nejnovějšího průzkumu společnosti Panasonic budou mít technologické trendy jako Big Data, internet věcí a různé senzory v příštích 12 měsících největší vliv na mobilní pracovníky.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 2. 2019 | Počet zobrazení: 212
 

Formetal uvádí novinku - automatickou linku na příčné a podélné dělení plechů

Jde o novou generaci unikátní linky SLINET SI 1275 na příčné a podélné dělení svitků plechů od renomovaného německého výrobce ASCO Machines. Její hlavní inovací je dynamický systém skladování svitků.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 2. 2019 | Počet zobrazení: 242
 

Světelný panel vzbudí emoce

Společnost Zumtobel ve spolupráci s vídeňským architektonickým studiem Delugan Meissl Associated Architects představila unikátní světelný panel Teela ze speciální kolekce Editions.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 2. 2019 | Počet zobrazení: 226