Dunění děl, atentát na Heydricha a legionáři: VTM Lešany zahajuje

Pokud nemáte program na poslední květnový víkend, můžete si jej zpestřit návštěvou Vojenského technického muzea Lešany, které 27. května pořádá svůj tradiční otevírací den a připravilo atraktivní podívanou nad hlavou i na zemi. Vstup na celou akci je zdarma.    

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 5. 2017 | Počet zobrazení: 152
 

Jak přišel nový KAROQ ke svému jménu

Nový kompaktní model SUV mladoboleslavské automobilky Škoda, který si odbyl světovou premiéru teprve minulý týden ve Stockholmu, dostal jméno KAROQ. A víte, jak vznikl tento název? Pomohli opět, stejně jako u staršího sourozence, obyvatelé ostrova Kodiak u pobřeží Aljašky.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 5. 2017 | Počet zobrazení: 133
 

Kia Stinger zazáří na LEGENDÁCH

Již očekávané gran turismo značky Kia, které vzbudilo ve světě rozruch a obdiv, míří na motoristickou slavnost LEGENDY, na které bude jednou z nejvýznamnějších výstavních premiér. Fastback Kia Stinger s pohonem všech kol se ukáže v exkluzivní české předpremiéře již 10. a 11. června v Praze. ČR tak bude po Švýcarsku teprve druhou evropskou zemí, kde se tento model ukáže veřejnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 5. 2017 | Počet zobrazení: 124
 

Německý Auto Bild ocenil model IONIQ Electric

Automobilka Hyundai Motor získala v Německu významné ocenění "Wertmeister 2017". Prestižní časopis Auto Bild ve spolupráci s nezávislou poradenskou společností Eurotax Schwacke vybral v kategorii elektromobilů model Hyundai IONIQ Electric jako vůz s vynikající zůstatkovou hodnotou.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 5. 2017 | Počet zobrazení: 121
 

Benzínové elektrocentrály MEDVED: Malé rozměry, vysoký výkon... až 30 kVA!

Kvalitní elektrocentrála musí být spolehlivá, snadná na obsluhu a samozřejmě disponovat kvalitním, vysoce výkonným motorem, který unese i vysokou zátěž. Při výběru elektrocentrály je nutné brát v potaz pro jaké spotřebiče je primárně určena a jaké zátěži ji budeme vystavovat. Tím lze ušetřit náklady nejen při pořizování, ale i při provozu elektrocentrály.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 5. 2017 | Počet zobrazení: 325
 

České zbrojovky rozšiřují spolupráci

Zbrojovka BAE Systems uzavřela smlouvu s českou firmou VOP CZ na výrobu součástek pro obojživelná obrněná vozidla BvS10 pro rakouskou armádu. Kontrakt rozvíjí stávající dohodu o spolupráci, kterou firmy podepsaly u příležitosti chystaného tendru na obměnu bojových vozidel pěchoty (BVP).

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 5. 2017 | Počet zobrazení: 144
 

Setkání fanoušků značky SEAT už v pátek

Poslední květnový víkend, tj. od pátku 26. května do neděle 28. května se u přehrady Rozkoš u České Skalice bude konat další ročník srazu vozů SEAT, který pořádá SEAT KLUB ČR pod záštitou SEAT Česká republika.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 5. 2017 | Počet zobrazení: 142
 

První letiště, které zpracovává odpad

Zcela nový závod na zpracování odpadu otevřeli koncem března společně Letiště Gatwick a DHL Supply Chain. Gatwick je tak prvním letištěm na světě, které ve svém areálu přeměňuje na energii odpady leteckých společností, jako jsou zbytky jídel a obaly. Tímto činem se chce letiště Gatwick stát jedním z nejekologičtějších letišť na světě.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 5. 2017 | Počet zobrazení: 136
 

Archivace cenných záznamů na černobílý film

Většina dat je v současnosti ukládána v digitální formě, ovšem vzhledem k neprověřené dlouhodobé životnosti digitálních formátů a cloudových platforem je problém stabilní archivace cenných historických podkladů a záznamů, aby zůstaly uchovány pro budoucí generace.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 5. 2017 | Počet zobrazení: 153
 

První zákaznické centrum Huawei v ČR

Třetí největší světový výrobce chytrých mobilních telefonů, společnost Huawei, otevírá na Národní třídě v Praze první zákaznické centrum v ČR. Takováto centra otevírá po celé Evropě v rámci firemní strategie zkvalitňování služeb. Nové centrum bude nabízet odborné konzultace, možnosti vyzkoušení všech zařízení značky, prodej a servis smartphonů a další služby.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 5. 2017 | Počet zobrazení: 142