Termální gel pro spoje s malou tloušťkou

Divize Chomerics společnosti Parker Hannifin představuje nový materiál pro řešení tepelného rozhraní v případě aplikací s velmi malou tloušťkou v místech spojů, kde i přes malé množství použitého materiálu nedochází ke snížení jeho funkce a vlastností (Foto: Parker).

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 8. 2023 | Počet zobrazení: 1188
 

Umělá inteligence hlídá plýtvání s vodou

Izraelská společnost WINT (Water Intelligence) zaměřená na včasnou detekci úniků vody, omezení plýtvání a úsporné nakládání s vodou pomocí umělé inteligence (AI) a internetu věcí (IoT) je nejnovějším přírůstkem do portfolia investičního fondu Inven Capital Skupiny ČEZ.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 8. 2023 | Počet zobrazení: 678
 

Hennlich poprvé překročil v tržbách mld. korun

Magickou hranici jedné miliardy v tržbách loni poprvé ve své více než třicetileté historii překročila strojírenská firma Hennlich z Litoměřic. Společnost dosáhla obrat 1,031 mld. korun. Firmě se širokým portfoliem průmyslových výrobků pomohl růst v téměř všech segmentech.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 8. 2023 | Počet zobrazení: 577
 

Koncept Experimental naznačuje budoucnost Opelu

Nový koncepční crossover Experimental oslaví svou světovou premiéru na letošním veletrhu IAA Mobility v Mnichově už od 5. září 2023. Tento designově povedený koncept jasně naznačuje svoji cestu do budoucnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 8. 2023 | Počet zobrazení: 592
 

Ambasador Eben přesedlal do nového Citroënu

Dlouholetý ambasador značky Citroën, Marek Eben, převzal k užívání nový vůz, model C5 X plug-in hybrid, který vyměnil za SUV C5 Aircross plug-in hybrid. V pořadí tak bude řídit již 13. Citroën v řadě.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 8. 2023 | Počet zobrazení: 577
 

Vícekloubové mechanismy se samokalibrujícími kluznými pouzdry

S novým materiálem iglidur F300 s vysokou odolností proti opotřebení přichází firma igus, kterou v Česku výhradně zastupuje společnost Hennlich. Tento materiál je vhodný pro procesy KTL.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2023 | Počet zobrazení: 674
 

Moderní technologie v zemědělství zachraňují žně

Nedostatek lidí v zemědělství nutí využívat stále více nových technologií. Například současné kombajny disponují různými vychytávkami a pomáhají k efektivnější sklizni. Navíc dokáží i ve velkých vedrech zpříjemnit pracovní podmínky klimatizací nebo třeba ledničkou pro řidiče.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2023 | Počet zobrazení: 598
 

Počet uživatelů internetu během pěti let překročí 6 miliard

V roce 2023 je na celém světě evidováno přibližně 5,16 mld. uživatelů internetu, což představuje 64,4 % světové populace. Podle odhadů týmu Atlas VPN, založených na historických datech uživatelů internetu, poskytnutých společností DataReportal, lze očekávat, že do roku 2028 toto číslo vzroste téměř o pětinu (19 %) a dosáhne 6,13 mld. (foto: Pixabay).

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2023 | Počet zobrazení: 881
 

Bez IT architektů se velké projekty neobejdou

Aktuálně chybí na českém pracovním trhu několik stovek IT architektů, vysoce kvalifikovaných expertů, kteří se zaměřují na návrh a plánování celkové architektury a organizace IT systémů.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2023 | Počet zobrazení: 604
 

Speciální balicí papír na i výbušniny

Výzkumníci z Centra organické chemie a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně společně s firmou Synpo vyvinuli díky použití modifikované celulózy speciální papír, který dobře odvádí elektřinu a zabraňuje nežádoucímu působení statické elektřiny.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2023 | Počet zobrazení: 629