Rule Britannia, rule the roads…

Na silnice vyrážejí britské elektrické kamiony. A nabízejí i rozumný dojezd, který v příští generaci zanedlouho ještě zlepší vodíkový upgrade.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 4. 2023 | Počet zobrazení: 679
 

KION podpoří cirkulární ekonomiku v recyklaci baterií

Skupina KION Group, která je z hlediska počtu prodaných kusů největším výrobcem průmyslových vozíků v Evropě, uzavřela strategické partnerství se společností Li-Cycle Holdings Corp., předním hráčem v oboru obnovy zdrojů lithium-iontových baterií.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 4. 2023 | Počet zobrazení: 831
 

Na výstavě VOD-KA se dovíte vše, co byste měli vědět o vodě

Voda je pro běžného člověka samozřejmostí a pro odborníky zodpovědností, aby i nadále byla pro nás každodenní jistotou. Je totiž jasné, že pokud se voda stane velkým tématem pro všechny, je něco špatně. Vše podstatné k tomu se bude možné dozvědět na mezinárodní výstavě Vodovody – kanalizace (VOD-KA), jejíž letošní ročník proběhne ve dnech 23.–25. května v pražských Letňanech.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 4. 2023 | Počet zobrazení: 765
 

Roadshow Ford Pro Experience Day

Z lokální aktivity českého zastoupení Fordu a spolupráce s autorizovanými dealery vzešla akce nazvaná Roadshow Ford Pro Experience Day, která navštěvuje vybraná města, kde prezentuje užitkové modely pod hlavičkou Ford Pro.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 4. 2023 | Počet zobrazení: 774
 

Fantomasovo auto DS opět odlétá

U příležitosti otevření výstavy „Na cestách s Louisem de Funesem“ v Musée National de LAutomobile – Collection Schlumpf (Národní automobilové muzeum – Sbírka bratří Schlumpfů) v Mulhouse odhaluje společnost DS Automobiles kresbu vozu inspirovaného létajícím modelem z filmu „Fantomas se zlobí“.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 4. 2023 | Počet zobrazení: 791
 

Propadlé stravenky pomáhají

Společnost Sodexo vyzvala firmy a jejich zaměstnance už začátkem roku, aby jí vrátili propadlé papírové stravenky Gastro Pass, které by jinak skončily v koši. Během dvou měsíců lidé vrátili stravenky za až 210 tisíc korun. Sodexo poskytne finanční dar ve stejné výši České federaci potravinových bank.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 4. 2023 | Počet zobrazení: 752
 

CyberPower představila nového servisního partnera

Pro Českou republiku a Slovensko bude od 1. dubna 2023 veškeré servisní úkony pro CyberPower realizovat společnost CDC Data. K této nucené změně došlo z důvodu ukončení servisních činností předchozí společnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 4. 2023 | Počet zobrazení: 808
 

Netgear představil svůj první WiFi 7 router

První WiFi 7 router Nighthawk RS700 společnosti Netgear poskytuje až 19 Gb/s bleskově rychlé wifi, což je více než dvojnásobek rychlosti předchozích generací.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 4. 2023 | Počet zobrazení: 783
 

Čárový kód GS1 slaví 50 let

Standardní čárový kód GS1 pro označování produktů je s námi už půl století. Snímání čárového kódu na pokladně znamenalo revoluci v maloobchodu s obrovským dopadem do celého dodavatelského řetězce, do ekonomiky i do společnosti. Zavedení mezinárodního datového nosiče se zakódovaným číslem obchodní položky BBC zařadila mezi 50 nejdůležitějších událostí ve vývoji světové ekonomiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 4. 2023 | Počet zobrazení: 786
 

ChatGPT je dobrý sluha, ale zlý pán

Umělá inteligence a na ní založené různé chatovací služby (ChatGPT) zažívají v posledních měsících ohromný rozmach. Významně se začínají uplatňovat už téměř ve všech oborech. Můžou dobře sloužit, ale mají své limity, včetně chyb nebo možného zneužití, říká v komentáři generální ředitelka Creative Dock Gabriela Teissing.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 4. 2023 | Počet zobrazení: 805