Kovosvit slaví úspěch na indickém trhu

Společnost Kovosvit MAS uvedla v Indii do provozu tři nové stroje pro státní společnost věnující se leteckému průmyslu. Tomuto zákazníkovi umožní vyrábět samostatně tyče, které spojují rotor vrtulníku s jeho lopatkami. Celková hodnota zakázky je 2,5 mil. eur, tedy zhruba 65 mil. korun.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 11. 2018 | Počet zobrazení: 252
 

Světovým autem žen se stalo Volvo XC40

Názor něžnější poloviny lidstva je jasný: Volvo XC40 je nejlepší auto roku 2018. V letošním finále soutěže Women’s World Car of the Year za sebou nechalo silnou konkurenci od BMW, Jaguaru či Porsche.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 11. 2018 | Počet zobrazení: 321
 

Budvar dobývá kubánský trh

Budějovický Budvar realizoval historicky první vývoz piva do Kubánské republiky v roce 2016. Díky velkému zájmu se i v loňském roce objem prodeje výrazně zvyšoval a podařilo se vybudovat rozsáhlou distribuční síť. Ležák Budweiser Budvar se představil na různých veletrzích, což pomohlo vytvořit předpoklady pro letošní výraznější obchodní expanzi.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 11. 2018 | Počet zobrazení: 238
 

Ramanův mikroskop pomáhá při vývoji nejlehčích hodin

V lednu 2017 byly v Ženevě představeny nejlehčí mechanické hodinky na světě z inovativního kompozitního materiálu obsahujícího grafen. Nyní byl publikován výzkum uskutečněný v rámci projektu, ve kterém Ramanův mikroskop Renishaw inVia sehrál důležitou roli při vývoji tohoto materiálu.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 11. 2018 | Počet zobrazení: 274
 

ÚJV Řež pomůže léčit pacienty s rakovinou jater

Odborné renomé, letitá zkušenost s výrobou léčivých přípravků vysoké kvality a strategická pozice v srdci Evropy rozhodly ve prospěch českého technologického pracoviště ÚJV Řež, když se holandská společnost Quirem Medical rozhodovala, kam rozšíří výrobu svého přípravku pro léčbu pokročilé rakoviny jater.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 11. 2018 | Počet zobrazení: 246
 

Blok 2 Novovoroněžské se připravuje na spouštění

Druhý blok jaderné elektrárny Novovoroněžská II, který v Rusku staví Rosatom, se brzy stane třetím blokem VVER-1200 generace III+ v provozu. Probíhá v ní kontrola jeho připravenosti k fyzikálnímu spouštění.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 11. 2018 | Počet zobrazení: 250
 

První zahnutý přístrojový panel

Bosch přináší do kokpitu sériových vozidel celosvětově první zahnutý přístrojový panel. To, co do našich obývacích pokojů a smartphonů dorazilo už dávno, přichází nyní jako první svého druhu také na silnice.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 11. 2018 | Počet zobrazení: 240
 

Kartou DKV zaplatí řidiči již u více než 50 000 čerpacích stanic

Celoevropská společnost poskytující služby pro dopravce, DKV Euro Service, systematicky rozšiřuje svou síť čerpacích stanic v Evropě, kde přijímají jeho karty. Aktuálně došlo k rozšíření akceptační sítě karty DKV především v Itálii, Švýcarsku, Rakousku a Polsku.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 11. 2018 | Počet zobrazení: 248
 

Jednosocketové servery Lenovo pro menší firmy

Digitální transformací procházejí v současné době nejen velké, ale i středně velké a malé podniky, které vyžadují stejně jako ostatní nejnovější technologie. Při aktualizaci své IT infrastruktury ale čelí menší podniky výzvám navíc. Ty přicházejí nejčastěji v podobě nedostatku prostoru a napjatého rozpočtu.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 11. 2018 | Počet zobrazení: 228
 

Samsung uvádí první telefon se čtyřmi fotoaparáty

Nový chytrý telefon Samsung z řady Galaxy – Galaxy A9, je jako první na světě vybaven čtyřmi zadními fotoaparáty a je napěchován funkcemi. Zájemci si mohou vybrat mezi černou a speciální gradientní modrou barvou (Lemonade Blue).

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 11. 2018 | Počet zobrazení: 236