Budoucnost Fordu v elektrifikaci

Evropský Ford svou odvážnou kampaní nazvanou „Bring on Tomorrow“ („ať už je zítřek“) signalizuje významný posun svého přístupu k osobním automobilům. Připravuje silnou ofenzívu elektrifikovaných modelů.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 2. 2020 | Počet zobrazení: 337
 

Model SM slaví kulatiny

Značka DS Automobiles si na pařížské výstavě Rétromobile 2020 (5.-9. února) připomíná jedinečný model SM (Sa Majesté), který letos slaví 50. narozeniny. Jde o atraktivní vozidlo, které bylo vzorovým příkladem spolupráce mezi legendárními francouzskými a italskými výrobci. V roce 1970 představoval vrchol avantgardy.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 2. 2020 | Počet zobrazení: 329
 

Peugeot na Rétromobile vzdává hold elektropohonu

Na pařížském výstavišti Porte de Versailles, které od 5. února bude hostit výstavu Rétromobile, bude značka Peugeot podporovat přechod na nové zdroje energií. Na stánku sdružení Aventure Peugeot Citroën DS představí vozy s elektrickým pohonem uvedené na trh od roku 1941 až dodnes.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 2. 2020 | Počet zobrazení: 337
 

Perfektní systém na sledování proudu

Jde o inovačním systémem Mico Pro na sledování proudu o napětí 24 VDC z portfolia společnosti Murrelektronik. Jeho modulární design umožňuje budovat systémy, které perfektně vyhovují požadovaným aplikacím, přidávají hodnotu výhodným poměrem mezi náklady a přínosy a šetří místo v řídicí skříni.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 2. 2020 | Počet zobrazení: 408
 

ICT a rok 2020

Cloudové služby, umělá inteligence nebo mobilní sítě páté generace jsou hlavními tématy, o nichž se podle odborníků bude letos mluvit, což dokládá i studie Deloitte TMT Predictions o trendech v ICT oblasti, podle níž se bude letos nejvíce utrácet.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 2. 2020 | Počet zobrazení: 369
 

Chutná rajčata i díky přístrojům ABB

Dát si v zimě čerstvá rajčata, která by pocházela od lokálních pěstitelů, bylo až do nedávna téměř nemožné. Díky hi-tech technologiím jsou pěstitelé u nás schopni pěstovat zdravou zeleninu bez zbytků pesticidů 12 měsíců v roce. Svůj podíl na tom mají i nízkonapěťové spínací a jisticí prvky z portfolia ABB.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 2. 2020 | Počet zobrazení: 400
 

MVK Fusion = jeden modul pro maximální rozmanitost

Díky MVK Fusion se výrazně snižuje složitost v konfiguraci, neboť se plně provádí v inženýrském nástroji bezpečnostního řízení. Softwarový vývojář a elektrokonstruktér se nemusí učit specifické nástroje výrobce a studovat jeho příručky.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 1. 2020 | Počet zobrazení: 371
 

Jak dostat Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.0 do stolního nebo herního PC?

Společnost TP-Link představuje novou rozšiřující kartu do PCIe slotu Archer TX3000E, která přináší bezkonkurenční rychlost Wi-Fi 6 do stolních počítačů, herních mašin i multimediálních PC. Tento adaptér překonává gigabitovou rychlost pevného eternetového připojení více než dvojnásobně.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 1. 2020 | Počet zobrazení: 376
 

Kamery pro monitoring otevřených prostranství i v noci

Společnost Axis Communications představuje nové přírůstky do řady fixních síťových kamer AXIS P13. Robustní a výkonné modely P1377 a P1378 fungují jako odrazující prostředky a jsou navržené tak, aby na širokých a otevřených prostranstvích zajistily video objektů a lidí ve forenzní kvalitě a s vysokým rozlišením.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 1. 2020 | Počet zobrazení: 368
 

Nový Golf má inteligentní řízení klimatizace

Osmá generace Golfu je první z řady, který reaguje na požadavky řidiče interaktivně. Ovládání je intuitivnější, což dokládá např. třízónová automatická klimatizace. Nově koncipovaná klima disponuje menu Smart Climate, jehož prostřednictvím lze cíleně ovládat hlasem jednotlivé funkce.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 1. 2020 | Počet zobrazení: 373