PrusaLab - Největší otevřená kutilská dílna

V pražských Holešovicích byl 6. června zahájen provoz největší otevřené kutilská dílny v ČR. Pod názvem PrusaLab ji na ploše 350 m2 otevřel podnikatel a investor Josef Průša. Návštěvníkům a členům zde budou k dispozici špičkové nástroje, které jsou obvykle velmi těžko dostupné. Vedle 3D tiskáren zde najdou profesionální lasery, frézy, soustruhy, routery nebo vakuové lisy.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 6. 2018 | Počet zobrazení: 186
 

Exkluzivní historické Peugeoty už o víkendu

Česká republika se stane o víkendu (8.-10. června) místem srazu všech "pežoťáků". Do Prahy se sjedou milovníci francouzské značky Peugeot se svými exkluzivními historickými modely z celé Evropy, aby zde prožili svůj tradiční každoroční sraz L’Aventure Peugeot Meeting. Ten se v Česku koná vůbec poprvé ve své 26leté historii.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 6. 2018 | Počet zobrazení: 150
 

Snižme daň na centrální teplo, slyšel ministr v teplárně

České soustavy zásobování teplem jsou jednou z výhod národní ekonomiky a měly by se proto podporovat a rozvíjet, slyšel včera ministr životního prostředí Richard Brabec v Teplárně České Budějovice, kde jednal s vedením strategické městské společnosti. Ta produkuje páru, horkou vodu, elektřinu a chlad a své služby poskytuje téměř 28 500 domácnostem a 218 institucím a podnikům.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 6. 2018 | Počet zobrazení: 156
 

Mototechna Drive - nová půjčovna automobilů

Značka Mototechna ze skupiny AURES Holdings zahájila v České republice provoz autopůjčovny nových vozů pod názvem Mototechna Drive. Skupina tak v rámci programu inovací produktů a služeb rozšířila záběr svých podnikatelských aktivit o další segment. Mezi 250 vozy v nabídce jsou i elektromobily.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 6. 2018 | Počet zobrazení: 147
 

Z Budvaru si odnesli dvě medaile

Piva z produkce pivovaru Budějovický Budvar získala dva cenné kovy ve 22. ročníku soutěže „Pivo České republiky“. Míchaný nápoj z piva „PardálOVO bezové“ dosáhl na stříbro a tmavý ležák „Budweiser Budvar B:DARK“ obdržel bronzovou medaili. Výsledky byly vyhlášeny 2. června v rámci Slavností piva.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 6. 2018 | Počet zobrazení: 139
 

Na MS ve fotbale 2018 bude asistovat i Hyundai

Celkem 530 vozidel Hyundai bude v Rusku na Mistrovství světa ve fotbale 2018 přepravovat fotbalové legendy jako Messi, Ronaldo, Iniesta apod. Modely Santa Fe, Tucson a H-1 (Starex) budou během turnaje přepravovat hráče, funkcionáře i hosty VIP.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 6. 2018 | Počet zobrazení: 151
 

Dětský den v „áčkách

Pražská pobočka společnost AAA Auto uspořádala pro své zákazníky a jejich rodiny již počtvrté tzv. Dětský den, kde nechyběli ligoví fotbalisté, dakarský závodník ani oblíbení pohádkoví herci.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 6. 2018 | Počet zobrazení: 240
 

Moderní tiskárny na karty se vejdou kamkoliv

Společnost Zebra Technologies uvedla novou generaci chytrých tiskáren na karty včetně softwarového řešení přinášející vysoce kvalitní potisk karet. Tiskárny jsou vybaveny bezpečnostními prvky příští generace a umožňují jednoduchou obsluhu. Ocení je firmy působící v oblasti retailu, bezpečnosti, horeca, financí či společnosti zabývající se vzděláváním.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 6. 2018 | Počet zobrazení: 156
 

Přesné nastavení smíšené teploty

Třícestné směšovací ventily firmy Taconova se používají zejména pro spolehlivou ochranu proti opaření u zařízení pro teplou pitnou vodu a k omezování teploty médií pro okruhy podlahového vytápění.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 6. 2018 | Počet zobrazení: 157
 

Ocenění pro polní kuchyni

Mobilní polní kuchyně PK 4 Kaga, která má ambici nahradit starý typ používaný českou i slovenskou armádou, získala na bratislavském veletrhu obranné techniky ocenění v kategorii Zabezpečení a ochrana osob - Prix IDEB 2018. Už v loňském roce získala podobné ocenění na veletrhu obranné a bezpečnostní techniky v ČR – Zlatý IDET 2017.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 6. 2018 | Počet zobrazení: 148