Nový Renishaw Equator 500 – automatický kontrolní robot

Automatické kontrolní systémy Equator 300 se v posledních pěti letech uplatnily ve výrobních provozech po celém světě. Umožňují vysoce přesnou rozměrovou kontrolu soustružených a frézovaných dílců ihned po vyrobení.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2018 | Počet zobrazení: 188
 

Už i nejtěžší vozíky Linde s Li-Ion bateriemi

Největší elektrické vysokozdvižné vozíky značky Linde s nosností 6-8 tun jsou nyní k dispozici i s lithium-iontovými bateriemi. Doplnění produktové řady umožňuje nyní zákazníkům společnosti Linde MH, vybírat mezi olověnými a Li-Ion bateriemi u všech elektrických protizátěžových vozíků.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2018 | Počet zobrazení: 198
 

Popometr pro automatizovaná vozidla

Bosch připravuje spuštění služby, která bude zvyšovat bezpečnost automatizované jízdy. Spojil se s experty z finské firmy Foreca na předpověď počasí, aby mohl vyhodnocovat oblast prediktivních služeb o stavu komunikací.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 8. 2018 | Počet zobrazení: 209
 

Formule z ČVUT vyhrála českou Grand Prix

Se sedmou generací monopostu se týmu eForce FEE Prague Formula podařilo získat celkové vítězství na závodech Formula Student Czech Republic, čímž se zapsala do historie jako vůbec první elektroformule, která tento titul na FS Czech získala.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 8. 2018 | Počet zobrazení: 197
 

Bridgestone získal nejvyšší ocenění

V soutěži TyreSafe Awards 2018 získala společnost Bridgestone ocenění „Výrobce pneumatik roku“ (Tyre Manufacturer of the Year). Největší společnost na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů zvítězila v kategorii se silnou konkurencí, a to díky řadě bezpečnostních iniciativ.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 8. 2018 | Počet zobrazení: 203
 

Změna názvu společnosti byla dokončena

Přejmenování naší společnosti z WNT Česká republika s.r.o. na společnost CERATIZIT Česká republika s.r.o., které již bylo oznámeno během měsíce srpna, je nyní oficiálně dokončeno a legálně provedeno se zápisem do obchodního rejstříku. Přejmenování si vyžádalo naše nové postavení na strojírenském trhu v rámci skupiny CERATIZIT.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 8. 2018 | Počet zobrazení: 232
 

Na plný plyn - konektory M12 pro průmyslový ethernet

Průmyslové konektory M12 společnosti Murrelektronik v krytí IP67 jsou ideální pro použití v náročných průmyslových ethernetových aplikacích. X-kódovaný konektor M12 umožňuje vysoké přenosové rychlosti. Y-kódovaný konektor M12 přenáší paralelně data i napájení.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 8. 2018 | Počet zobrazení: 216
 

Certifikace SZÚ nyní i na elektrozařízení

Strojírenský zkušební ústav (SZÚ), zaměřující se na zkušebnictví, inspekce a certifikace, nově nabízí posuzování shody dle evropské směrnice 2011/65/EU (RoHS 2) o omezení používání vybraných nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních k získání podkladů o použitých materiálech pro CE značku.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 8. 2018 | Počet zobrazení: 208
 

ČVUT pořádá letní školu kosmických technologií

Ve dnech 18. až 26. srpna 2018 se na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze uskuteční letní škola kosmických technologií pořádaná společně Studentskou unií ČVUT a skupinou kosmických technologií na katedře radioelektroniky.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 8. 2018 | Počet zobrazení: 212
 

Termokamera pro bezkontaktní měření

Nová Beha-Amprobe IRC-110-EUR umožňuje bezdotykové měření teploty a rychlou identifikaci teplotních problémů v elektrických rozvodech, budovách, motorech, automobilových aplikacích nebo zařízeních HVAC. Beha-Amprobe je součástí společnosti Fluke.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2018 | Počet zobrazení: 219