Opakovače zlepší mobilní signál ve vlacích ČD

Cestující ve vlacích Českých drah se snad konečně dočkají spolehlivého pokrytí mobilním signálem pro kvalitní hlasové i datové služby po celou dobu jízdy, což by měly zajistit opakovače mobilního signálu ve vlacích.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 10. 2022 | Počet zobrazení: 571
 

NTM opět pořádá Recyklační víkend

Na pátek 14. října připadá Mezinárodní den elektroodpadu a Národní technické muzeum v Praze s kolektivním systémem Elektrowin vyhlašují tradiční Recyklační víkend, který se tak jako v minulých letech bude konat online prostřednictvím internetu.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 10. 2022 | Počet zobrazení: 603
 

Exceloval i nový robotický retrak Linde

Na letošním ročníku MSV v Brně si odbyl svou českou premiéru i nový robotický vysokozdvižný vozík společnosti Linde Material Handling. Automatický vozík typu retrak byl v pohybu po celou dobu trvání veletrhu a bezchybně prováděl zadanou manipulaci.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 10. 2022 | Počet zobrazení: 625
 

Za kyberbezpečností na veletrh it-sa

Norimberské výstaviště bude hostit od 25. do 27. října opět veletrh it-sa Expo&Congress 2022, na jehož letošním ročníku představí novinky v oboru kybernetické bezpečnosti přes 670 vystavovatelů.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 10. 2022 | Počet zobrazení: 494
 

Nejlepší exponáty získaly prestižní ocenění

K tradičním událostem na MSV v Brně patří udílení Zlatých medailí nejlepším exponátům, které vybere odborná porota z nominovaných. Z šestadvaceti přihlášených kandidátů na Zlaté medaile si prestižní ocenění odvezlo šest exponátů a jeden zvláštní ocenění poroty.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 10. 2022 | Počet zobrazení: 636
 

Nejekologičtější sportovní aréna v historii

Automobilka Toyota zahájila výstavbu nejekologičtější multifukční sportovní arény v Japonsku. Pojmenovaná je Tokyo A-Arena a bude stát v tokijské čtvrti Koto na ostrově Odaiba.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 10. 2022 | Počet zobrazení: 636
 

Vývoj ložisek NSK pomáhá zvyšovat výkon a účinnost elektromotorů

Udává se, že spotřeba energie elektromotorů používaných ve strojních zařízeních tvoří 40–50 % světové spotřeby elektřiny, což z těchto zařízení nezbytných pro průmysl činí klíčový cíl snižování spotřeby energie.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 10. 2022 | Počet zobrazení: 606
 

První chytrý projektor s Windows

Společnost BenQ uvedla na trh první chytrý projektor na světě pod označením EH620 s plnohodnotným operačním systémem Windows a plným zabezpečením. Je určen pro business segment.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 10. 2022 | Počet zobrazení: 629
 

Bridgestone se bude podílet na vývoji lunárního vozidla

Firma Teledyne Brown Engineering přijala společnost Bridgestone Corporation do svého týmu, jehož cílem je vyvinout a vyrobit pro NASA lunární terénní vozidlo s lidskou posádkou, které pomůže při budoucím výzkumu Měsíce.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 10. 2022 | Počet zobrazení: 590
 

Nové funkce a nové možnosti využití

AMR vyvíjí Continental úspěšně od roku 2020. Jejich výrobou se společnosti daří reagovat na požadavky a výzvy výroby budoucnosti, jelikož podobná řešení nebyla zatím na trhu k dispozici. Získané zkušenosti byly využity ve verzi AMR pro externí trh.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 10. 2022 | Počet zobrazení: 586