Jak funguje aktivní potlačení hluku u sluchátek

Sluchátka s ANC (Active Noise Cancelling), která umí potlačit ruchy z okolí a vytvořit ideální poslechové podmínky v rušném prostředí nebo zajistit ticho pro soustředění v open space kancelářích patří dnes mezi nejpopulárnější zboží z oblasti elektroniky.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2020 | Počet zobrazení: 325
 

Nový kempovací Caddy – první fota

Volkswagen Užitkové vozy uveřejnil první fotografie a informace o nástupci modelu Caddy Beach, který bude mít virtuální světovou premiéru na začátku září. Jde o novinku vycházející z nové 5. generace modelu Caddy.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2020 | Počet zobrazení: 309
 

E.ON staví nový plynovod metodou pluhování

Po dvanácti letech příprav a dvou letech stavebních prací dokončuje společnost E.ON Distribuce na jihu Čech nový vysokotlaký plynovod mezi Planou nad Lužnicí a Soběslaví. Potrubí v délce 20 km zabezpečí už od listopadu dodávky plynu pro více než sedm tisíc zákazníků v této oblasti.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 8. 2020 | Počet zobrazení: 344
 

NTM podepsalo memorandum se SŽ

Národní technické muzeum a Správa železnic podepsaly 4. srpna 2020 v Železničním depozitáři NTM Chomutov memorandum o spolupráci, které potvrzuje jejich společný zájem o dokumentaci a záchranu odkazu předcházejících generací v oblasti železnice.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 8. 2020 | Počet zobrazení: 297
 

Dráhy testují aplikaci pro nezabezpečené tratě

České dráhy testují na několika tratích mobilní aplikaci, která má pomoci proti železničním nehodám – upozorní strojvůdce na to, že na trati se pohybuje jiný vlak a připomíná, aby se hlásil dispečerovi.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 8. 2020 | Počet zobrazení: 311
 

Zážitkový showroom v japonském duchu

Prémiová značka Lexus otevřela nový showroom v Průhonicích u Prahy. Centrum na ploše 1321 m2 je vybudované v duchu japonské filozofie Omotenashi a patří k nejmodernějším v Evropě.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 8. 2020 | Počet zobrazení: 311
 

Vyřazování nejstaršího rychlého reaktoru

V Kazachstánu pomůže Rosatom s vyřazováním reaktoru BN-350 z provozu, jelikož jde o nejstarší rychlý reaktor chlazený sodíkem, který měl průmyslový výkon a dodával energii do sítě.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 8. 2020 | Počet zobrazení: 295
 

Tepelná ochrana největšího slunečního dalekohledu

Největší sluneční dalekohled na světě nazvaný Daniel K. Inouye Solar Telescope (DKIST) je vysoký 41,5 m a nachází se na havajském ostrově Maui. Umožňuje získávat doposud nejdetailnější záběry Slunce a vědci díky němu mohou pozorovat sluneční povrch přesněji než dříve.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2020 | Počet zobrazení: 311
 

Devět typů kabelů igus podporuje Profinet

Profinet je v průmyslové automatizaci jedním z nejpoužívanějších komunikačních protokolů založeným na technologii Ethernet. Firmy na něj přecházejí z původního protokolu Profibus. Vedle mnoha výhod dokáže v reálném čase přenášet rychleji a spolehlivěji i velké objemy dat.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2020 | Počet zobrazení: 315
 

Napojení e-shopů na HELIOS Green

Propojení svých systémů připravily společně firmy oXyShop a Asseco Solutions. Po ERP systému HELIOS Orange bude nyní možné e-shopy na míru od oXyShopu propojit i se systémem HELIOS Green.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2020 | Počet zobrazení: 291