Malé tiskárny pro ekologicky přívětivá pracoviště

Společnost Kyocera Document Solutions Europe uvedla na trh novou řadu černobílých tiskáren ECOSYS formátu A4, která umožňuje firmám spravovat efektivněji a bezpečněji vyšší objemy tisku s výrazně nižším dopadem na životní prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 7. 2019 | Počet zobrazení: 310
 

Nejdelší skluzavka vznikne díky softwaru z FSI

Výzkumníci z Ústavu mechaniky těles, mechatroniky a biomechaniky Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně zahajují měření na skluzavkách po celé Moravě. Jejich cílem je vytvořit specializovaný software, který by umožňoval navrhovat suché a bezpečné tobogány.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 7. 2019 | Počet zobrazení: 310
 

Nový crossover KIA XCeed

Kia odhalila čtvrtou karosářskou verzi evropské modelové rodiny Ceed. Po karoseriích hatchback, Sportswagon (kombi) a ProCeed ve stylu Shooting brake rozšiřuje své portfolio v segmentu C o nový crossover s označením XCeed. Zahájení prodeje v České republice je naplánováno na 3. čtvrtletí 2019.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 7. 2019 | Počet zobrazení: 315
 

Jak se vypořádat s defektem

Prostředky na opravu nebo výměnu kola patří k povinné výbavě každého osobního automobilu a současná legislativa umožňuje nahradit rezervu pneumatikami s možností nouzového dojezdu, případně tzv. lepicí sadou, která se nachází ve výbavě stále častěji.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 7. 2019 | Počet zobrazení: 341
 

Ford hledá desítky nových talentů

Zájem o učňovské školství se v ČR během posledních let ocitl v krizi, a tak logicky ubylo i mladých lidí s čerstvým výučním listem v kapse. Za posledních 15 let se jejich počet snížil téměř o polovinu – navíc i ve dříve velmi atraktivních oborech, jako je třeba automechanik.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 7. 2019 | Počet zobrazení: 334
 

Modernizovaná Astra s novými motory

Díky aerodynamice a špičkovým efektivním motorům a převodovkám posouvá modernizovaný Opel Astra standardy své třídy co do efektivity a nízkých emisí. Ve porovnání s předchozím modelem se snížily emise CO2 až o 19 %.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 7. 2019 | Počet zobrazení: 323
 

Linde MH má novou pobočku v Hradci Králové

Společnost Linde Material Handling Česká republika otevřela svou novou pobočku v Hradci Králové. Pobočka nabízí širokou řadu služeb, kromě pronájmu vozíků a vysokozdvižných plošin např. také prodej repasované manipulační techniky.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 7. 2019 | Počet zobrazení: 326
 

Inteligentním řešení na EMO 2019

Termín očekávaného prestižního veletrhu EMO v Hannoveru, kde budou nejen strojaři vystavovat své největší novinky a inovační řešení, se neustále blíží. Už dnes firmy prezentují nové produkty, které budou prezentovat s předstihem.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 7. 2019 | Počet zobrazení: 323
 

V Česku budou zkoumat ruské jaderné palivo

Palivová společnost TVEL a Centrum výzkumu Řež (CVŘ) uzavřely dohodu o spolupráci v oblasti výzkumu materiálů. V rámci dohody budou čeští vědci provádět experimenty s ozařováním konstrukčních materiálů jaderného paliva ve výzkumném reaktoru a také zkoumat palivo před i po jeho zavezení do reaktoru.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 7. 2019 | Počet zobrazení: 320
 

Stylový notebook pro moderní podnikatele

Ve světě, který je neustále on-line, vládne stále větší poptávka po jednodušších a mobilnějších počítačích, které mohou lidé používat kdekoliv a kdykoliv. Nový notebook Lenovo ThinkBook 13s bez problémů splní všechny požadavky firem i jednotlivců na mobilitu, výkon, spolehlivost a stylový vzhled.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 7. 2019 | Počet zobrazení: 324