Toyota testuje využití blockchainu

Automobilka Toyota začala testovat možnosti praktického využití technologie blockchainu. Nedávno vytvořené oddělení Blockchain Lab potvrdilo přínos technologie pro spolehlivost vozidel, provádění transakcí mezi vozidly i propojení aut se službami mobility.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 4. 2020 | Počet zobrazení: 314
 

Malý projektor s vestavěnou baterií

Společnost Pioneer přichází s kompaktním přenosným projektorem SDA-RP100, který lze díky vestavěné baterii (o kapacitě 16 000 mAh) a reproduktorům využít absolutně kdekoli, třeba na zahradě či dovolené.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 4. 2020 | Počet zobrazení: 343
 

Notebooky ROG s novou generací procesorů

Asus představil kompletní řadu herních notebooků ROG vybavených novou generací procesorů Intel Core 10. generace, grafickými kartami NVIDIA GeForce RTX SUPER a novým typem chlazením přes tekutý kov. Nové kolekci dominuje model Zephyrus Duo 15 s unikátním sekundárním displejem ROG ScreenPad Plus.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 4. 2020 | Počet zobrazení: 336
 

Ultrakompaktní kamery vynikají panoramatickým záběrem

Společnost Axis Communications představila nové přírůstky do řady síťových kamer Axis M30. Jde o ultrakompaktní modely M3068-P a M3067-P pevného kopulového tvaru. Na náš trh se začnou dodávat ve 2. čtvrtletí letošního roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 4. 2020 | Počet zobrazení: 323
 

Videokonference přinášejí transformaci digitální pracovní síly

Pandemie koronaviru vyvolala změny ve využívání internetu a způsobu trávení času u obrazovky. Tyto nové vzorce chování se podle společnosti Ericsson mohou z dlouhodobého hlediska stát významnou součástí našich životů.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 4. 2020 | Počet zobrazení: 319
 

Co napsat o konferenci, která se nekonala?

Konference Projektování a provoz povrchových úprav, která se měla konat ve dnech 18.–19. března v pražském hotelu Olšanka se bohužel nemohla uskutečnit z důvodů koronavirové pandemie.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 4. 2020 | Počet zobrazení: 318
 

E.ON podpořil nemocnice na boj s koronavirem

Na finanční podporu od společnosti E.ON se může těšit deset nemocnic na Vysočině, ve Zlínském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Nemocnicím E.ON věnoval celkem pět milionů korun, které jsou primárně určeny na péči o pacienty s nemocí COVID-19 a také na provoz odběrových míst.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 4. 2020 | Počet zobrazení: 301
 

iglidur Q2E: Svět bez mazání pro těžké stroje

Ve stavebních a zemědělských strojích, užitkových vozidlech nebo v přístavech se obyčejná ložiska často musí vypořádat s extrémními podmínkami, např. přemisťováním velmi těžkých břemen.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 4. 2020 | Počet zobrazení: 319
 

Výroba někde roste i během koronakrize

Pražská strojírna dokončila akvizici dvou nových CNC soustruhů české výroby typu Kovosvit MAS SP 180 MC v ceně přesahující pět miliónů korun. Díky těmto špičkovým obráběcím strojům nové generace je možné část výrobního procesu několikanásobně zrychlit.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 4. 2020 | Počet zobrazení: 602
 

Maďarsko se připravuje na výstavbu jaderné elektrárny

Rekonstrukce trati, která vede do maďarské jaderné elektrárny Paks, nabývá na významu, protože se po ní bude během výstavby nových bloků převážet velké množství materiálů.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 4. 2020 | Počet zobrazení: 315