Aplikace pro iPhone umožňuje vytvářet 3D modely z fotografií

Autodesk uvedl novou aplikaci Autodesk 123D Catch pro iPhone d, která doplňuje dříve uvedenou verzi pro iPad. Aplikace dovoluje uživatelům pořizovat fotografie mobilním telefonem iPhone a posílat je do cloudu, kde jsou snímky konvertovány do 3D modelu. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2013 | Počet zobrazení: 805
 

Budvar rozšiřuje vývoz do USA

Pivovar Budějovický Budvar, n.p. rozšířil sortiment vyváženého piva do USA. Jde historicky o první zásilku lahví tmavého ležáku, která byla odeslána za "velkou louži". Ze známkoprávních důvodů se však tento tmavý ležák nesmí v USA prodávat pod značkou Budweiser Budvar, proto je na etiketách označen alternativní značkou Czechvar. 

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2013 | Počet zobrazení: 780
 

Nový web mapuje využití zemního plynu v dopravě

Zóna alternativních pohonných hmot získala další impuls v podobě nového webu www.cngplus.cz a newsletteru CNG+. Za projektem stojí ET Biogas, jeden ze členů národní technologické platformy Asociace NGV (Natural Gas Vehicle), podporující dopravu na stlačený zemní plyn a biometan. 

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2013 | Počet zobrazení: 784
 

Ventilové terminály pro průmyslová odvětví VTOC

Playing it safe in the industries of the future

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 2. 2013 | Počet zobrazení: 789
 

Zájem o IT obor neutuchá

Termín podání přihlášek na střední školy je až za pár měsíců, ale žáci, ale hlavně jejich rodiče už nyní bedlivě sledují, kde by se mohli jejich potomci uplatnit. Mnozí ze školáků se chtějí realizovat v IT oboru, kvůli možnému výdělku i proto, že obor stále více a více prorůstá do všech oblastí lidské činnosti. 

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 1. 2013 | Počet zobrazení: 814
 

Největší autosalon Peugeot v ČR

Počátkem letošního ledna otevřela společnost Domanský s.r.o. provoz největšího autosalonu značky Peugeot v České republice - Centrum Peugeot Černý Most. Po pobočkách ve Stodůlkách, Zdibech a Kyjích jde již v pořadí o čtvrté prodejní místo tohoto dealera Peugeotu v Praze. 

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 1. 2013 | Počet zobrazení: 855
 

Poslední model LFA

V polovině prosince loňského roku vyjel z výrobních prostor TMC závodu Motomachi poslední model Lexus LFA. Šlo o plánovaný pětistý kus supersportů LFA. Lexus tímto uzavřel jednu ze svých klíčových kapitol, díky které se podařilo změnit způsob, jakým zákazníci vnímají a chápou tuto automobilovou značku.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 1. 2013 | Počet zobrazení: 841
 

Dohoda o zavedení nových technologií pro komunikaci mezi auty

Volvo Car Corporation podepsala s členy konsorcia CAR 2 CAR Communication Consortium memorandum o porozumění o zavedení společné technologie pro komunikaci mezi automobily v roce 2016.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 1. 2013 | Počet zobrazení: 835
 

Moderní výzkumné a vzdělávací centrum v Plzni

Fakulta aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni v polovině října oficiálně zahájila jednu z největších investic v historii ZČU. 

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 1. 2013 | Počet zobrazení: 779
 

Biotechnologie vyvinutá v ČR řeší problém s odpadním fritovacím olejem

Založením pobočky v Číně přináší česká firma Nafigate, která se zabývá vývojem a zaváděním nanovlákenných technologií, na tamní trh revoluční biotechnologii, která umožňuje přeměnit odpadní fritovací olej na polymer, vstupní surovinu pro výrobu bio plastových výrobků.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 1. 2013 | Počet zobrazení: 812