Rockwell kupuje Emulate3D

Společnost Rockwell Automation koupila vývojáře inženýrského softwaru Emulate3D, jehož produkty dokážou digitálně simulovat a emulovat průmyslové automatizační systémy díky automatizačnímu softwaru s 3D CAD modely pro virtuální testování strojních a systémových návrhů.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 3. 2019 | Počet zobrazení: 244
 

Dron a průmyslový robot budou využívat síť 5G

Společnosti Samsung Electronics, Cisco a Orange představily na veletrhu MWC v Barceloně dva příklady praktického průmyslového využití sítí 5G. Jde o pilotní dron a průmyslový robot, kteří budou maximálně využívat nízkou latenci a vysokou rychlost sítě 5G.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 3. 2019 | Počet zobrazení: 246
 

Mechathonu se zúčastnilo 10 studentských týmů

O uplynulém víkendu (2.-3. března) se v pražském StartUp Marketu uskutečnil již druhý ročník soutěže Mechathon pořádaný firmou Bosch. Padesát studentů a studentek technických vysokých škol, rozdělených do deseti týmů, pracovalo na zadaném úkolu z oblasti robotiky a logistiky nepřetržitě 28 hodin. Vítězem se stal tým studentů z ČVUT a VUT.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 3. 2019 | Počet zobrazení: 300
 

První slovenská konference o vesmírném průmyslu

V Bratislavě proběhne 20. března pod názvem Výťah Space Industry Conference (VýťahConf), první slovenská konference se zaměřením na kosmický průmysl. Účastníci se na ní dozvědí nejaktuálnější informace o rozvoji kosmonautiky ve světě i na Slovensku a možnost, jak se mohou do kosmického průmyslu sami zapojit.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 3. 2019 | Počet zobrazení: 334
 

RegioJet pořídí nové vlaky z Polska

Největší ryze soukromý osobní železniční dopravce ve střední Evropě, RegioJet, a polský výrobce železniční techniky i PESA Bydgoszcz podepsali smlouvu o dodávce sedmi nových nízkopodlažních souprav elektrické trakce.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 3. 2019 | Počet zobrazení: 284
 

Nové řídicí jednotky krokových, BLDC a DC motorů

Snadná instalace, jednoduché nastavení – to jsou jen dvě z mnoha předností inovativních řídicích jednotek DC a krokových motorů. S těmi přichází na český trh společnost HENNLICH, která patří k předním dodavatelům technických řešení pro domácí průmysl.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 3. 2019 | Počet zobrazení: 329
 

Výzva: Na přihlášku do PowerUp! zbývá už jen 5 dní

Do pátého ročníku PowerUp!, největší soutěže pro startupy ze střední a východní Evropy, se lze přihlásit již jen do 11. března. Soutěž přináší začínajícím firmám skvělou příležitost pro rozvoj podnikání a vstup na mezinárodní trhy. Lze vyhrát 50 000 eur a získat pro svůj projekt externí financování do výše 150 000 eur.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 3. 2019 | Počet zobrazení: 266
 

Memorandum k řešení lokalizace jaderné technologie

Zástupci KEPCO Engineering & Construction Co. Inc. a ÚJV Řež podepsali memorandum o porozumění. Jeho tématy jsou podpora spolupráce při řešení společných projektů zaměřených na výstavbu nových jaderných zdrojů a rozvoj podnikání v oblasti bezpečnosti provozu jaderných elektráren.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 3. 2019 | Počet zobrazení: 285
 

Aplikace umožňuje sledovat kombinací dvou kamer

Svůj software pro ochranu perimetru rozšiřuje společnost Axis Communications o novou aplikaci Perimeter Defender PTZ Autotracking, která zajišťuje automatické sledování detekovaných objektů díky inteligentní spolupráci pevné kamery s PTZ kamerou (otáčení, náklon a přiblížení).

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 3. 2019 | Počet zobrazení: 269
 

Nejrychlejší 1TB UHS-I microSD karta na světě

Nová paměťová karta se značkou SanDisk poskytne uživatelům dostatečnou kapacitu pro zachycení a spravování velkých souborů fotografií a videa ve vysokém rozlišení.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 3. 2019 | Počet zobrazení: 258