Ložiskáři ZKL posilují svou pozici

Koncern ZKL se zaměřil na Latinskou Ameriku, zejména na klíčovou Argentinu, kde loni firma zvýšila prodeje o 13 %. Byť je působnost koncernu celosvětová, Latinská Amerika je pro ně důležitým teritoriem s potenciálním růstem.  

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 6. 2016 | Počet zobrazení: 142
 

Výšková budova A1 FSI VUT se opět otevírá

Po náročné rekonstrukci za téměř 621 mil. Kč se výšková budova A1 Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně znovu otvírá veřejnosti. Honosící se do roku 2012 titulem jako nejvyšší budova Brna, bude po pěti letech oprav znovu sloužit studentům a zaměstnancům brněnské techniky, kteří se dosud museli spokojit s provizorními podmínkami.  

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 6. 2016 | Počet zobrazení: 145
 

Unikátní řešení pro testování el. pohonů

Prostřednictvím své průmyslové divize Process Industries and Drives dodala společnost Siemens unikátní řešení pro variabilní testování elektrických pohonů do nově otevřeného Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) v Plzni. Šlo o přesně na míru upravené řešení modulárních frekvenčních měničů Simamics S120 Cabinet Modules.  

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 6. 2016 | Počet zobrazení: 117
 

Nový analyzátor motorů

Měření mechanické zátěže obvykle vyžaduje snímače zátěže, které mohou být drahé, nebo je není možné použít kvůli fyzickým omezením. Nový analyzátor motorů a kvality elektrické energie Fluke 438-II pomocí speciálních algoritmů analyzuje kromě kvality třífázové elektrické energie také točivý moment, účinnost a rychlost a určí výkon systému a případné přetížení, takže není třeba používat mechanické snímače zátěže motorů.  

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 6. 2016 | Počet zobrazení: 123
 

OKI ukázala široký formát

Na veletrhu Drupa 2016, který je největší a nejdůležitější veletrh tiskařského a mediálního průmyslu na světě, se v německém Düsseldorfu prezentovala i japonská společnost OKI. Ve své expozici představila kromě široké škály svých zařízení také širokoformátové tiskárny ColorPainter a grafické tiskárny řady Pro Series.  

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 6. 2016 | Počet zobrazení: 107
 

Slavnost Legendy 2016 přilákala rekordní návštěvnost

Největší motoristická slavnost v České republice Legendy 2016 je již minulostí. Její třetí ročník charakterizovalo hned několik rekordních čísel a to nejenom v počtu návštěvníků, kteří se přišli o uplynulém víkendu podívat na tuto mimořádnou akci do areálu Psychiatrické nemocnice v Praze-Bohnicích. Za letošní Legendy mluví jasná řeč čísel...  

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 6. 2016 | Počet zobrazení: 110
 

Still pomáhal při UEFA Euro 2016

Jen málokdo si uvědomuje, že když se spustil na velkoplošných obrazovkách 10. června Německu obraz zahajovacího zápasu mistrovství světa ve fotbale 2016 mezi Francií a Rumunskem na stadionu „Stade de France“, kolik lidí a společností se muselo podílet na přípravě. A právě mezi nimi byla i společnost Still, resp. její pobočka v Krefeldu, která poskytovala produktová řešení televizní společnosti WDR, jenž byla hlavním partnerem Eura.  

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 6. 2016 | Počet zobrazení: 147
 

Nissan spustil solární farmu pro výrobu vozidel

Nissan posunul svoji vizi Inteligentní mobility. Svůj britský závod, kde vyrábí elektromobily Nissan Leaf, totiž začal napájet také energií ze solární farmy. Farma s 19 000 solárními panely společně s 10 větrnými elektrárnami dodají energii potřebnou pro výrobu více než 31 000 vozů ročně. Sníží se tak emise CO2 o 3000 t.  

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 6. 2016 | Počet zobrazení: 113
 

Parní turbíny z Brna do Izraele

Brněnský závod Siemens Industrial Turbomachinery dodá dvě parní turbíny do nově vznikajících elektráren Ramat Gabriel a Alon Tavor v Izraeli. Turbíny z Brna jsou součástí zakázky koncernu Siemens, který postaví obě elektrárny na klíč.  

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 6. 2016 | Počet zobrazení: 121
 

Pospěšná spolupráce

Logistický provider Dachser Czech Republic poskytuje pro GCE, který vyrábí zařízení pro kontrolu a práci s plyny, komplexní logistické služby již od roku 2006. Za toto období odbavil Dachser pro GCE do více než 125 zemí až 750 000 zásilek o celkové váze přesahující 35 000 t. Jde o ukázkový příklad růstu firmy společně se svým zákazníkem.  

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 6. 2016 | Počet zobrazení: 137