Volvo partnerem Nobel Media

Nejnovějším z partnerství, která uzavřela společnost Volvo, je spolupráce s institucí Nobel Media. Volvo se tak stalo oficiálním mezinárodním automobilovým partnerem organizace zajišťující udělování Nobelovy ceny.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 12. 2016 | Počet zobrazení: 105
 

Agregáty Polestar vyhrávají

Motor, jímž se mohou pochlubit nová Volva S60 a V60 Polestar, je při svém výkonu 367 k jedním z nejsilnějších sériově vyráběných čtyřválcových pohonných agregátů na světě a právem se zařadil mezi motory, které získaly ocenění „10 nejlepších motorů 2017“.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 12. 2016 | Počet zobrazení: 114
 

Nová 3D tiskárna Stratasys Fortus rozšiřuje možnosti tisku

Velkoformátová tiskárna Stratasys Fortus 900mc, kterou na český a slovenský trh uvádí společnost MCAE Systems, splňuje nároky produkční 3D tiskárny na velkou kapacitu, přesnost a opakovatelnost. Tiskárna využívá tiskový software GrabCAD a umožňuje navíc 3D tisk z nového materiálu FDM Nylon 6.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 12. 2016 | Počet zobrazení: 104
 

Datasys Vizionářem za chatovacího robota

Česká společnost Datasys získala prestižní ocenění Vizionář 2016 za inovativní projekt chatovacího robota. Takzvaný Chatbot nahrazuje lidský personál v zákaznických centrech.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 12. 2016 | Počet zobrazení: 111
 

Zabezpečení Bitcoinové burzy je na úrovni velkých bank

Před dvěma roky vstoupila na celosvětový trh nová bitcoinová burza CoinMate.io, která se nyní řadí mezi TOP 10 evropských burz. Aby zajistila vysoké bezpečnostní standardy srovnatelné s bankovním prostředím, využívá navržené řešení české společnosti Profinit. Ta vyvinula novou platformu, na které je tato burza provozována.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 12. 2016 | Počet zobrazení: 127
 

TVEL bude dodávat nové palivo do švédské JE

Švédská společnost Vattenfall Nuclear Fuel AB podepsala na konci listopadu smlouvu s ruskou palivovou firmou TVEL na dodávku paliva TVS-Kvadrat do JE Ringhals. Komerční dodávky paliva pro plné překládky začnou v roce 2021.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 12. 2016 | Počet zobrazení: 128
 

Česká biotechnologie slaví úspěch v Číně

Biotechnologie výroby biopolymeru Hydal z použitého fritovacího oleje získala cenu „TOP 10 produktů“ na nejprestižnějším čínském veletrhu China High Tech Fair 2016 v Shenzenu. Česká republika tak získala ocenění, o které usilovaly více než tři tisíce vystavovatelů z celého světa.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 12. 2016 | Počet zobrazení: 103
 

Odtahový systém Nissanu využívá vozy bez řidiče

Japonská společnost Nissan Motor Co. spouští ve svém závodu Oppama provoz IVT (Intelligent Vehicle Towing), tj. plně automatizovaný systém odtahu vozidel. V rámci vize Inteligentní mobility se Nissan dlouhodobě snaží vnést více vzrušení do vztahu mezi člověkem, automobilem a společností.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 12. 2016 | Počet zobrazení: 105
 

Bulharsko splatilo Rusku svůj dluh

Bulharská společnost Nacionalna električeska kompania EAD (NEK EAD) v prosinci plně vyrovnala svůj dluh u ruské společnosti Atomstrojexport podle rozsudku arbitrážního soudu při Mezinárodní obchodní komoře v Ženevě ve věci nedokončené jaderné elektrárny Belene.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 12. 2016 | Počet zobrazení: 130
 

Šumivá logistika pro „rychlé zátky“

Blížící se konec roku přináší zvýšené nároky na zásobování obchodů nejrůznějším zbožím - včetně pochoutek určených pro slavnostní stoly na vánoční svátky a nový rok, kde patří k tradičním sezónním komoditám i sklenka dobrého alkoholu - a šampaňské. Víte ale, jak se noblesní šumivý nápoj dostane do obchodní sítě, odkud putuje třeba právě na váš sváteční stůl?

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 12. 2016 | Počet zobrazení: 107