ROG na veletrhu Gamescom

Značka Asus Republic of Gamers (ROG) představila na veletrhu Gamescom 2022 v německém Kolíně nad Rýnem řadu nových monitorů, herní routery, myši nebo true wireless sluchátka pro hráče.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2022 | Počet zobrazení: 684
 

Still „elektrizuje“ zaměstnance i návštěvníky

Intralogistická společnost Still buduje ve svém hlavním sídle v Hamburku 20 nabíjecích stanic pro elektromobily. V budoucnu se zde budou nabíjet nejen elektromobily z firemní flotily, ale možnost nabíjení budou moci využívat i zaměstnanci a návštěvníci pro svá soukromá vozidla.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2022 | Počet zobrazení: 620
 

Služby CESNET jsou dostupné i na Špicberkách

Konektivita a související služby optické infrastruktury, kterou provozuje sdružení vysokých škol a AV ČR CESNET, jsou k dispozici i na neobvyklých místech. Využívají je i výzkumníci na nejseverněji položeném českém výzkumném pracovišti na norském souostroví Špicberky v Severním ledovém oceánu.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2022 | Počet zobrazení: 705
 

DB Schenker startuje vodíkovou éru

Firma má ambice vybudovat flotilu elektrických vozidel s palivovými články poháněnými vodíkem. DB Schenker to potvrdil díky spolupráci s leasingovým start-upem hylane, který je součástí společnosti DEVK a specializuje se na poskytování komplexních vodíkových řešení v logistickém sektoru.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2022 | Počet zobrazení: 711
 

NTM hostí mezinárodní setkání muzejních špiček

Ve čtvrtek 25. srpna 2022 bude Národní technické muzeum v Praze uzavřeno. Tento den v něm probíhá významná generální konference Mezinárodní rady muzeí ICOM Praha 2022 a zasedání tří mezinárodních výborů, setkání odborníků z technických muzeí a science center z celého světa.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2022 | Počet zobrazení: 652
 

Porsche mezi monitory

Značky Porsche Design a AGON by AOC představily nový 27palcový (68,6 cm) prémiový herní monitor PD27S s designem inspirovaným prvky sportovního vozu Porsche. Podobně jako tyto legendární vozy nabízí monitor špičkové technické parametry ve své kategorii.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2022 | Počet zobrazení: 641
 

U Plzně vznikne nová továrna dodavatele v automobilovém průmyslu

V průmyslové zóně v Nýřanech u Plzně vybuduje Pannattoni nové prostory o velikosti celkem 36 400 m2 na míru pro americkou firmu Shape Corporation, která plánuje přesunout svůj provoz ze současných prostor na Borských polích a rozšířit výrobu deformačních zón.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2022 | Počet zobrazení: 750
 

Nejdelší tunel a dokončení dálnice D1

Evropa zaznamenává dynamický rozmach stavebnictví. Přehled největších stavebních projektů ze zemí EU každý rok přináší společnost Budimex. Zatímco ČR v něm reprezentuje dokončení dálnice D1 za 7 miliard, v Rakousku je nejdražším projektem stavba Brennerského tunelu za 200 miliard.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 8. 2022 | Počet zobrazení: 755
 

ZAT slaví jubileum a bilancuje uplynulý rok

Akciová společnost ZAT oznámila hospodářské výsledky za fiskální rok 2021. Firma, která patří k významným dodavatelům inteligentních systémů řízení pro energetiku a průmysl, si letos připomíná 60 let od svého vzniku, a loni získala rekordní objem nových zakázek.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 8. 2022 | Počet zobrazení: 648
 

USA darují ČR další vrtulníky

K tuctu vrtulníků, které Česká republika kupuje z USA – osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bitevní AH-1Z Viper firmy Bell – přibude ještě stejný počet dalších. Spojené státy chtějí AČR darovat šest bojových vrtulníků a dva transportní.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 8. 2022 | Počet zobrazení: 664