Nové komunikační karty s MS slotem pro UPS

Tři nové komunikační karty, jimiž zjednodušil výběr správné komunikační karty k UPS, představila společnost Eaton. Nejvýraznější vylepšení funkcionality navíc představuje podpora protokolu Modbus RTU u UPS 9130 pomocí Modbus karty, která otevírá nové možnosti v průmyslovém segmentu. Sjednocení komunikačních karet odstranilo problém s výběrem té správné karty pro UPS.   

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 5. 2012 | Počet zobrazení: 806
 

Nová kampaň pro nové zákazníky

V dealerstvích japonského Nissanu mají od 17. do 19. května kampaň nazvanou Dny otevřených dvěří zaměřenou na nové zákazníky.  

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 5. 2012 | Počet zobrazení: 824
 

Český motor již může do USA a hodlá dobýt i ruský trh

Společnost GE Aviation získala povolení pro uplatnění svého nového turbovrtulového motoru H80, vyvinutého a vyráběného ve spolupráci s inženýry z pražské pobočky firmy na klíčovém americkém trhu. „H80 je prvním motorem vyvinutým GE Aviation v Česku, který získal certifikaci amerického Federálního úřadu pro civilní letectví,“ uvedl pro deník E15 obchodní ředitel GE Aviation Czech Milan Šlapák. Nová pohonná jednotka je kombinací robustní konstrukce a modernizací populárního motoru M601 vyráběného pražskou továrnou Walter, a aerodynamického designu GE Aviation. Je unikátní i tím, že jde o vůbec první letecký motor GE, který byl vyvinut a vyroben mimo území USA. Už dříve získal i certifikaci evropské agentury EASA a i v tomto ohledu je prvním takovým motorem společnosti GE Aviation.   

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 5. 2012 | Počet zobrazení: 894
 

Jak skrýt předměty v magnetickém poli

Novinové titulky o pohádkovém „plášti neviditelnosti“ jsou vzdálené realitě, přesto důkaz o možnosti magnetické neviditelnosti, jaký podali vědci z Elektrotechnického ústavu Slovenské akademie věd v Bratislavě, odborníky překvapil. Slovenským výzkumníkům se podařilo realizovat zařízení, které potvrzuje teorii „magnetické neviditelnosti“ vyslovenou španělskými vědci, těm se však nepodařilo jejich výzkum přesvědčivě převést do praktické podoby.    

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 4. 2012 | Počet zobrazení: 968
 

Hannover Messe 2012 na dohled. Už máte vstupenku?

23. dubna začíná na Hannoverském výstavišti letošní ročník komplexu průmyslových veletrhů Hannover Messe. Redakce TechMagazínu připravila ve spolupráci s českým zastoupením pořadatelské společnosti Deutsche Messe pro zájemce o návštěvu této prestižní akce možnost získat vstup na veletrh zdarma

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 4. 2012 | Počet zobrazení: 960
 

Profi systém řízení osvětlení

Osram Encelium je nový systém řízení osvětlení, který ušetří až 75 % energie v kancelářích a průmyslových budovách.  

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 4. 2012 | Počet zobrazení: 880
 

Tříletý kontrakt SKF za 17 milionů eur

Jeden z největších výrobců ložisek, švédská společnost SKF podepsala tříletou smlouvu v hodnotě 17 milionů eur, v které se zavazuje dodávat ložiska do kol a převodovek nákladních automobilů výrobním závodům Scania v Brazílii.  

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 4. 2012 | Počet zobrazení: 837
 

Škoda vyvinula novou tramvaj pro Maďarsko

Plzeňská firma Škoda Transportation získala zakázku na dodávku 31 nových tramvají pro maďarské město Miškovec. Kvůli tomu vyvinula zcela novou tramvaj, s níž chce uspět i na dalších trzích.   

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 4. 2012 | Počet zobrazení: 884
 

Čína má nejvyšší visutý most na světě

Čína si může na konto svých pozoruhodných technických unikátů připsat další rekord: V městě Aj-čaj v provincii Chu-nan byl poslední březnový den uveden do provozu nejvyšší visutý most na světě. Unikátní most, který se klene přes kaňon Te-Chang ve výšce 355 m (což je vzdálenost od hrany mostu na dno kaňonu) má rozpětí mezi pilíři 1176 m. Přes most, který výrazně zkrátil cestu z Čchang-ša, hlavního města Chu-nanu, do jihozápadní metropole Čchung-čching vede dvousměrná dvouproudová silnice s rychlostním omezením 80 km za hodinu.   

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 4. 2012 | Počet zobrazení: 1344
 

Žluté dny ve Zlíně ve znamení moderního produktivního obrábění

Společný seminář firem NEXNET - Sandvik - Tajmac ZPS Zlín pořádaný v areálu Tajmac ZPS pod označením Yellow:days představí ukázky produktivního obrábění za využití nejmodernějších CAD/CAM technologií spolu s vysoce produktivními nástroji na moderních centrech Tajmac - ZPS. Budou v praxi představeny nejmodernější hrubovací strategie včetně Waveform (vlnovitého) hrubování, která zajišťuje konstantní řezné podmínky, vyšší stabilitu a plynulý vzor drah nástroje pro přesnější a rychlejší odebírání kovového materiálu. Dále budou k vidění praktické ukázky 5-ti osého plynulého frézování, frézování s velkým vyložením nástroje, novinky pro vrtání krátkých a hlubokých děr. To vše pomocí vysoce produktivních nástrojů firmy Sandvik Coromant špičkových strojích českého výrobce TAJMAC ZPS. Registrace: http://www.nexnet.cz/registrace    

 
Publikováno: 4. 4. 2012 | Počet zobrazení: 924