DAF rozšíří flotilu DHL

Dosavadní flotilu logistické společnosti DHL Supply Chain, kterou tvoří 22 kamionových souprav pro zajišťování logistických služeb, rozšířilo 6 nových tahačů DAF s návěsy. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 11. 2013 | Počet zobrazení: 554
 

International Career Day v Brně

Jihomoravské Brno přivítá 200 studentů z 95 technických evropských univerzit, kteří se zde zúčastní mezinárodního setkání zástupců studentské organizace BEST. Ve dnech 7. – 13. listopadu budou diskutovat o budoucnosti jejich organizace, a také evropském technickém vzdělávání obecně. 

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 11. 2013 | Počet zobrazení: 1186
 

Misan a Iscar - seminář pokročilého obrábění představí práci s těžko obrobitelnými materiály

Společnost Misan pořádá ve svém předváděcím středisku v Lysé nad Labem ve spolupráci s firmou Iscar odborný seminář „Efektivní obrábění těžko obrobitelných materiálů“. Jak už napovídá název, je akce ve dnech 6. a 7. 11. 2013 zaměřena především na specialisty zabývající se obráběním legovaných ocelí, Inconelu, kalených materiálů, žáruvzdorných a žáropevných materiálů a dalších, většinou těžkoobrobitelných materiálů jako je např. nyní často používaný titan.    

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 10. 2013 | Počet zobrazení: 598
 

Ironmanovi reální předchůdci

Letní hollywoodský trhák Iron Man 3, v němž se miliardář a průmyslník Tony Stark, díky vlastnoručně vyvinutému robotickému obleku stane superhrdinou, měl možná svou předlohu v reálném světě výzkumníků. 

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 10. 2013 | Počet zobrazení: 617
 

Skype se stává součástí nových Windows – i díky českým vývojářům

Čeští programátoři si mohou na svůj vrub připsat významný úspěch. Za přispění týmu 140 českých softwarových odborníků z pražské pobočky Skypu dojde k přímému propojení operačního systému Windows a Skypu.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 10. 2013 | Počet zobrazení: 592
 

SKF investuje do rozšíření českého závodu

Švédský koncern SKF zahájil v červenci dostavbu výrobního areálu společnosti LINCOLN CZ v Chodově na Mostecku. Realizací dostavby, jejíž dokončení je plánováno na květen příštího roku, dojde k rozšíření stávajícího výrobní areálu o dalších 8000 m2 skladové a výrobní plochy. 

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 10. 2013 | Počet zobrazení: 648
 

České letecké motory prorazily v Číně

Letecké motory H80 z pražské továrny GE Aviation budou pohánět 20 práškovacích letadel amerického výrobce Thrush Aircraft, který získal zakázku státního zemědělského gigantu Beidahuang Group. 

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 10. 2013 | Počet zobrazení: 605
 

Brněnský Alstom expanduje na Východ

Zhruba 65 mil. Kč je hodnota prvních dvou kontraktů, které brněnský Alstom podepsal v Rusku s elektrárnou Reftinskaja a na Ukrajině s elektrárnou Krivorožskaja. Firma zde prostřednictvím své divize Boiler products uspěla s nabídkou rotačního regenerativního ohříváku Ljungstrom nové generace pro elektrárny a teplárny. 

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 10. 2013 | Počet zobrazení: 570
 

Termografie v praxi

Unikátní Road Show, jejíž druhý ročník volně navazuje na předchozí odborné přednášky, se tentokrát pod názvem TERMOGRAFIE V PRAXI uskuteční ve dnech 11. - 15. 11. 2013 postupně v Praze, Plzni, Kopřivnici a Bratislavě. Zájemci se dozvědí od základů a principů až po poslední novinky z oboru termografie, které představí přední světový termodiagnostik Vicente Sequeira Ribeiro, M.Sc. ze Švédska. 

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 10. 2013 | Počet zobrazení: 757
 

Největší ocelovou bustou ve Švýcarsku je socha Louise Chevroleta

Velká kovová socha, pocta průkopníkovi automobilismu a spoluzakladateli značky Chevrolet, byla odhalena počátkem října ve švýcarském městě La Chaux-de-Fonds.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 10. 2013 | Počet zobrazení: 805