ŠKODA Akademie sází na rozhraní IO-Link od Murrelektronik

Společnost Murrelektronik dlouhodobě spolupracuje se ŠKODA AUTO, kam dodává řadu komponentů pro elektroinstalaci výrobních technologií. Nově vybavila laboratoře ŠKODA Akademie kompaktními sběrnicovými moduly IO-Link s příslušenstvím, jako jsou propojovací kabely a konektory.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 9. 2018 | Počet zobrazení: 222
 

Nejtenčí herní notebook a nejvýkonnější smartphone na světě

Herní značka Republic of Gamers (ROG), společnosti ASUS, představila na veletrhu Gamescom 2018 herní notebooky ROG Zephyrus S, ROG Strix SCAR II, ASUS TUF Gaming FX505 a FX705. V evropské premiéře se ukázal také ROG Phone, nejvýkonnější smartphone na světě.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 9. 2018 | Počet zobrazení: 220
 

ZAT se zaměřuje na vývoj inteligentních systémů

Společnosti ZAT se stále více daří získávat zakázky na zahraničních trzích. Před dvěma lety uvedla na trh nový bezpečnostní řídicí systém pro jadernou energetiku SandRA Z100, který se v současné době řadí mezi nejmodernější systémy ve svém odvětví na trhu.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 9. 2018 | Počet zobrazení: 214
 

NTM zve do svých třech objektů zdarma

Národní technické muzeum se v sobotu 8. září 2018 připojuje ke Dnům evropského dědictví, které se každoročně v září pořádají, a zpřístupní tři objekty – hlavní budovu muzea na Letné, Centrum stavitelského dědictví Plasy a Železniční depozitář v Chomutově – pro návštěvníky zdarma. NTM se zároveň připojuje k oslavám Dožínek na Letné.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2018 | Počet zobrazení: 197
 

Staré dobré desky (a kazety) se vrací

Jasně, že snad všechna muzika už je na internetu, ale klasické černé desky svůj půvab stále neztratily, ba možná právě naopak. V Praze jich bude o víkendu k vidění (i pořízení) opravdu hodně. Nejen pro pamětníky a fajnšmekry je určena „retro“ akce veletrh VINYL & STEREO EXPO, který se koná 8. září na pražském výstavišti PVA Expo Letňany.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2018 | Počet zobrazení: 184
 

Pokračování mise: Lev se chystá ke skoku přes Atlantik

Mise okřídlený lev vstupuje tento týden do své závěrečné fáze, a pokud vše dobře dopadne podle plánu, měli bychom se s Romanem Kramaříkem, který se jako první český aviatik pokouší o sólový oblet světa, setkat opět v Praze o víkendu 8. září na akci Den letiště Letňany 2018, kde by se jeho více než měsíční vzdušné putování kolem zeměkoule mělo završit.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2018 | Počet zobrazení: 470
 

Zaměstnancům platí za „zlepšováky“

Současný nedostatek lidí na českém trhu nutí zaměstnavatele přicházet s novými nápady, jak si udržet ty stávající zaměstnance. Většina firem se uchyluje k peněžním odměnám nebo nepeněžním benefitům, někde zas přicházejí na jiné motivační nástroje, jako např. v plzeňském výrobním závodě Daikin. Zde začali vyplácet finanční odměny zaměstnancům za konstruktivní nápady.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2018 | Počet zobrazení: 178
 

PSA získala pro své vozy homologaci dle WLTP

Osobní vozy Skupiny PSA (Peugeot, Citroën, DS a Opel vs. Vauxhall) jsou díky technologickým postupům (SCR u dieselových motorů a GPF u benzínových motorů), které skupina začala uplatňovat v předstihu, připraveny na přísnější emisní normy.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 9. 2018 | Počet zobrazení: 186
 

Mýtný box pokryje více zemí

Mýtný box DKV BOX EUROPE, který má v budoucnu umožnit úhradu a vyúčtování všech mýtných poplatků v Evropě, absolvuje v těchto dnech poslední fázi testů u belgického provozovatele mýtného systému Viapass. Testováno je několik tisíc boxů zákazníky DKV v celé Evropě.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 9. 2018 | Počet zobrazení: 186
 

Demonstrace autonomní jízdy nákladního vozidla

Společnost Hyundai Motor Company úspěšně dokončila první dálniční jízdu s autonomně řízenou soupravou tahače a návěsu v Jižní Koreji. Nákladní vozidlo Hyundai Xcient ujelo přibližně 40 km na dálnici, a to s velkým návěsem, který simuloval přepravu nákladu.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 9. 2018 | Počet zobrazení: 181