Nový člen ICT UNIE - Siemens Convergence Creators

Profesní sdružení ICT UNIE, jejíž členskou základnu tvoří firmy z oboru informačních technologií a elektronických komunikací i dalších podnikatelských a vzdělávacích subjektů oznámilo rozšíření o vstup nového člena, kterým se stala společnost  Siemens Convergence Creators.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 7. 2013 | Počet zobrazení: 744
 

Palivo pro reaktory VVER 440 se neustále zdokonaluje

Ve dnech 25. a 26. června proběhl v Brně tradiční česko-slovensko-ruský seminář zaměřený na výrobu, zkušenosti s provozem a perspektivní vývoj jaderného paliva pro reaktory VVER 440. Semináře se zúčastnilo na 50 odborníků z výrobních závodů, výzkumných ústavů i firem provozujících jaderné elektrárny. Další ročník semináře proběhne za dva roky na Slovensku.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 7. 2013 | Počet zobrazení: 753
 

České firmy pomáhají vytvořit bezporuchové jaderné palivo

V rámci zasedání Mezinárodní agentury pro atomovou energii byl 28. června v Petrohradě oficiálně ohlášen podpis čtyřstranného memoranda o spolupráci na projektu provozně bezchybného jaderného paliva pro reaktory VVER 1000. Memorandum podepsali zástupci ruské palivové společnosti TVEL, české firmy ČEZ, ukrajinského provozovatele jaderných elektráren NAEK Energoatom a bulharské jaderné elektrárny Kozloduj. 

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 7. 2013 | Počet zobrazení: 735
 

Nejprodávanější stroj na výrobu bublinkové fólie na světě

NewAir I.B. Express na výrobu bublinkové fólie do krabic od značky Sealed Air v sortimentu Rajapack vyrábí bublinkovou fólii ve třech variantách se středními velkými a extra velkými bublinami. 

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 7. 2013 | Počet zobrazení: 1106
 

Manipulační technika

Manipulační technika je nedílnou součástí množství větších i menších provozů, průmyslových hal a skladů. Nové stroje přitom v závislosti na parametrech a použití mohou stát až v řádech několika set tisíc korun. Je ovšem možné zvážit zakoupení bazarové manipulační techniky, která přijde firmu levněji a přitom poslouží stejnému účelu stejně dobře.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 7. 2013 | Počet zobrazení: 833
 

ČEZ a E.ON nabídnou nové sazby pro elektromobily

Skupina ČEZ nabízí od 1. července novou distribuční sazbu pro majitele elektromobilů. Využívat ji mohou domácnosti, podnikatelé a menší firmy, které vlastní či dlouhodobě aktivně používají vůz s elektrickým pohonem. Majitelé elektromobilů mohou načerpat energii nejen v síti dobíjecích stanic, ale i doma ze zásuvky - za zvýhodněnou cenu. 

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 7. 2013 | Počet zobrazení: 808
 

Budou nám energii pro mobily dodávat rychlodobíjecí superbaterie?

Doba nabíjení baterií je jedním z hlavních problémů elektrických zařízení, které tvoří podstatnou část našeho životního stylu. To by se však v budoucnu mohlo změnit - např. díky novým technologickým inovacím, za něž získali ocenění mladí vynálezci mezinárodní studentské soutěže Intel International Science and Engineering Fair. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 6. 2013 | Počet zobrazení: 814
 

Nový superpočítač už má jméno: v Ostravě bude pracovat Anselm

V pátek 24. května pokřtili zástupci české vlády, školství, Moravskoslezského kraje a Ostravy v areálu Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO) nový počítač, který bude základem projektu Národního superpočítačového centra IT4Innovations (IT4I). 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 6. 2013 | Počet zobrazení: 772
 

Studenti navrhují „Železniční muzeum v Praze“

Národní technické muzeum připravilo ve spolupráci s Fakultou architektury ČVUT v Praze výstavu studentských návrhů Železničního muzea Národního technického muzea v Praze.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 6. 2013 | Počet zobrazení: 834
 

Japonsko začalo těžit „hořlavý led“ z mořského.dna

Japonští těžaři jako první na světě začali - zatím v experimentálním režimu - průmyslově dobývat plyn z metan hydrátů z hloubky zhruba 330 m pod mořským dnem. Zdrojem plynu, který bývá nazýván "hořlavý led" jsou zamrzlé krystaly na mořském dně, v nichž je metan uvězněn. 

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 6. 2013 | Počet zobrazení: 798