Poprvé s karavanou lodí

1. ledna 2022 dorazil do přístavu v sibiřském Peveku jaderný ledoborec Arktika s karavanou nákladních lodí. Během své první tak dlouhé plavby doprovodil lodě s nákladem nezbytným pro investiční projekty v tomto odlehlém regionu.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 1. 2022 | Počet zobrazení: 364
 

Metro je pokryto vysokorychlostní sítí

Od 22. prosince je soustava tras pražského metra kompletně pokryta vysokorychlostní mobilní sítí LTE (4G). Konsorciu operátorů O2, T-Mobile, Vodafone a společnosti CETIN se ve spolupráci s Dopravním podnikem hl. m. Prahy, podařilo dokončení projektu o rok urychlit.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 1. 2022 | Počet zobrazení: 395
 

Spiska: Pozoruhodný produkt pro správu dokumentů

Redakce odborného portálu BusinessIT.cz, každoročně vybírá IT řešení k zařazení do přehledu Pozoruhodných produktů pro následující rok. Do této galerie slávy bylo zařazeno převratné řešení pro správu dokumentů ve všech typech organizací. Jde o nové cloudové a široce customizovatelné řešení s názvem Spiska z dílny Asseco Solutions.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 1. 2022 | Počet zobrazení: 379
 

Nová K2 přináší řadu vylepšení

Inovovaná verze informačního systému K2 společnosti Atmitec s názvem Ori obsahuje řadu vylepšení, mezi něž patří např. řešení pro sledování výroby v reálném čase, docházkový systém a rozsáhlá vylepšení zjednodušující práci na mobilních zařízeních.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 1. 2022 | Počet zobrazení: 371
 

Stellantis vysadil 10 000 stromů v Senegalu

Skupina Stellantis zahájila v první polovině roku 2021 kampaň na podporu oběhového hospodářství (Circular Econony) s názvem „Zasaď strom“. Tuto kampaň podpořila také senegalská nevládní organizace Oceanium, jež chrání mořské a pobřežní ekosystémy v západní Africe, a společnost MyTree specializující se na obnovu ekosystémů.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 1. 2022 | Počet zobrazení: 374
 

Tankovací karty z recyklovaného plastu

Společnost DKV Mobility zavádí první ekologickou tankovací a nabíjecí kartu z recyklovaného plastu PETG (polyethylentereftalát s přidaným glykolem během polymerace). Jsou z 90 procent vyrobeny z recyklovaného materiálu a v porovnání s běžně používanými kartami snižují emise CO2 o 42 % na kartu.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 1. 2022 | Počet zobrazení: 607
 

Prodejci aut hledají cesty jak udržet prodeje

Současná situace spojená s nedostatkem nových a ojetých vozů na trhu a zároveň zvýšení provozních nákladů nutí prodejce hledat nové možnosti. Podle informací z několika zdrojů zastoupení automobilových značek se situace ani v tomto novém roce nezlepší.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 1. 2022 | Počet zobrazení: 404
 

Chytré brýle s designem křídla cikády

Na akci INNO DAY 2021 představila společnost Oppo chytré brýle Air Glass pro asistovanou realitu (aR). Jsou vybaveny projektorem Spark, Micro LED a na míru vyrobeným difrakčním displejem s optickým vlnovodem.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 1. 2022 | Počet zobrazení: 382
 

Inovace v optice – příležitost pro český průmysl

Optika je jednou z nejvíce se rozvíjejících oblastí, která intenzivně proniká do všech odvětví průmyslu. V závěru roku 2021 uspořádal Český optický klastr odborný workshop na téma: Jaké možnosti skýtají nové metody či přístroje českému průmyslu?

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 1. 2022 | Počet zobrazení: 385
 

Atraktivní technologické centrum Panasonic

Laboratoře a servisní střediska jsou jádrem technologických inovací, které v konečném důsledku zaručují inovativní řešení napříč všemi průmyslovými odvětvími. To je i důvod, proč je Centrum zákaznických zkušeností Panasonic v Mnichově s širokou škálou prezentovaných projektů tak atraktivní.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 1. 2022 | Počet zobrazení: 371