Seminář Problematika pracovních strojů ve vztahu k bezpečnostním rizikům

Školení zaměřené na pracovní stroje zdvihací zařízení, odlišení strojů od spotřebičů a s tím spojené odlišnosti v posuzování bezpečnosti připravila vzdělávací agentura L.P. Elektro za spolupráce firmy Eaton Elektrotechnika.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2012 | Počet zobrazení: 703
 

Peugeot Professional Roadshow 2012 odstartovala 5. září

Od 5. do 27. září 2012 pořádá společnost PEUGEOT ČESKÁ REPUBLIKA ve spolupráci se svou sítí autorizovaných koncesionářů akci Peugeot Professional Roadshow 2012. Cílem je představit firemním zákazníkům kompletní řadu užitkových vozů a štědrou nabídku výhod spojenou s  financováním Peugeot Finance.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2012 | Počet zobrazení: 659
 

Dial Telecom obhájil certifikáty pro státní zakázky

Český poskytovatel telekomunikačních služeb Dial Telecom, a. s. obhájil v srpnu letošního roku certifikace dle mezinárodních norem kvality. Jde o ISO 9001:2009 se zaměřením na management jakosti, ISO 14001:2005 pro environmentální management a ISO 27001:2006 pro ochranu citlivých informací před neoprávněným přístupem. Certifikáty umožní Dial Telecomu nadále se účastnit výběrových řízení státní a veřejné správy, případně samosprávy.  

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2012 | Počet zobrazení: 670
 

Software FEMFAT pro analýzu provozní odolnosti motorů, převodovek, karoserií, podvozků, strojních součástí,....

V Praze proběhne ve dne 5. září 2012 unikátní FEMFAT Road Show, zaměřená na softwarovou analýzu používanou např. v automobilovém průmyslu, ale i ve strojírenství. 

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2012 | Počet zobrazení: 754
 

Evropská unie podporuje českou konkurenceschopnost

Informační technologie jsou významnou součástí ekonomiky České republiky a tento obor by mohl být jedním z tahounů zvýšení konkurenceschopnosti ČR. Důležité je podporovat oblast IT především v otázkách výchovy kvalitních odborníků, spolupráce firem a univerzit, vědy a výzkumu a transferu znalostí do praxe. 

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 8. 2012 | Počet zobrazení: 750
 

Inovativní technologie pomáhají zásobovat LOH v Londýně energií

Dvě nová energetická centra Olympijského úřadu pro zásobování (ODA) dodaná společností GE, která je světovým partnerem Olympijských her, umožňují poskytnout LOH a Paralympijským hrám v Londýně 10 MW efektivní dodávky energie, tepla a chlazení a následně po skončení her budou sloužit  pro kancelářské a obytné zóny ve východním Londýně. 

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 8. 2012 | Počet zobrazení: 748
 

Zdravotně postižení vyrábějí alkotestery, aby z nehod nepřibývali další lidé s handicapem

Chráněná dílna Verva group v Moravanech u Brna přišla s netradičním projektem, který je unikátním spojením dobrého nápadu a prevence vážných úrazů a nehod. Její zdravotně postižení zaměstnanci vyrábějí testery na přítomnost alkoholu v krvi řidičů. Výroba je tak prospěšná hned v několika směrech – dává práci handicapovaným, nabízí zajímavý sortiment a je příspěvkem k prevenci nehod zaviněných alkoholem. 

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 8. 2012 | Počet zobrazení: 860
 

Ruské atomové hlavice zásobují americkou energetiku

Devět desetin z plánovaných 500 t uranu z ruských atomových arsenálů se už změnilo v palivo pro americké jaderné elektrárny. Program „Z megatun megawatty“ zahájený v roce 1996 skončí napřesrok. Surovinu z těchto zdrojů využívá na výrobu jaderného paliva mj. společnost Westinghouse, takže se mohla dostat i do JE Temelín.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 7. 2012 | Počet zobrazení: 874
 

Z Prahy do Londýna na elektrokole za 7 dní - a 43 Kč…

Český novinář Tomáš Poláček, který při minulých Letních olympijských hrách v roce 2008 v Pekingu přijel do jejich dějiště stopem, se při letošní Olympiádě rozhodl zvládnout cestu do Londýna na elektrokole. Během 7 dní ujel celkem 1318 km a v sedle strávil 65 hodin. Z Prahy vyjel v pátek 20. července v 6 h ráno a do Londýna přijel ve čtvrtek 26. července večer.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 7. 2012 | Počet zobrazení: 816
 

Nové záskokové automaty ATS-C

Mikroprocesorem řízený záskokový automat ATS-C od Eatonu dokáže lépe zajistit nepřerušené napájení velmi důležitých zařízení, např. v nemocnicích nebo v průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 7. 2012 | Počet zobrazení: 788