Luxusní Lexus se představuje v New Yorku

Po letošní premiéře vlajkového sedanu LS 500 korunuje Lexus tento vrcholný model novým provedením F SPORT. Právě odhalený model je prezentovaný po celý týden na mezinárodním autosalonu v New Yorku (NYIAS). Cestou vylepšených jízdních schopností a designových úprav posouvá řidičské emoce o kousek dále.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 4. 2017 | Počet zobrazení: 144
 

Koloběžka získala Red Dot Product Design 2017

Koloběžka e-Kick poháněná elektromotorem a vyvinutá společnostmi Peugeot a Micro, byla oceněná titulem Red Dot Product Design 2017 za svůj nápaditý design a způsob, jakým reaguje na problematiku městské udržitelné mobility. Ocenění uděluje porota složená z 39 mezinárodních odborníků, a ve světě průmyslového designu má vysokou prestiž.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 4. 2017 | Počet zobrazení: 149
 

České drony triumfovaly v Emirátech

Tým Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze zazářil v březnové soutěži Mohamed Bin Zayed International Robotics Challenge na okruhu Formule 1 YAS Arena v Abu Dhabi - získal první místo v disciplíně kooperativní sběr předmětů pomocí skupiny autonomních helikoptér a stříbrnou pozici v kategorii autonomní přistání na vozidle.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 4. 2017 | Počet zobrazení: 196
 

V Děčíně funguje univerzální inteligentní karta

Děčín se stal prvním městem v ČR, kde lze využít víceúčelovou chytrou kartu DPMD, kterou zavedl tamní Dopravní podnik.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 4. 2017 | Počet zobrazení: 148
 

SKF modernizuje své závody

V německém Schweinfurtu vzniklo koncem loňského roku nejvýkonnější testovací centrum velkorozměrových ložisek na světě. Švédská společnost SKF, která jej zřídila, hodlá do modernizace výroby válečkových ložisek v tomto závodě do roku 2018 investovat 150 mil. SEK.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 4. 2017 | Počet zobrazení: 143
 

Státní podpora nově i pro dopravní překladiště

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) letos poprvé vyčlenil kromě tradičních oblastí, jako jsou silnice nebo železniční tratě, prostředky i na modernizaci nebo opravy překladišť, kde se stýká více druhů dopravy - do programu vložil 70 mil. Kč.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 4. 2017 | Počet zobrazení: 144
 

Pegas expanduje do Jižní Afriky

Česká firma Pegas Nonwovens, která se specializuje na výrobu netkaných textilií na bázi polypropylenu a polyetylenu, jež se využívají ve stavebnictví, zemědělství či zdravotnictví, postaví nový závod v Jihoafrické republice.  

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 4. 2017 | Počet zobrazení: 157
 

Nová posila automotive sektoru míří na Mostecko

Autoprůmysl v Česku získává další impuls: továrnu za více než miliardu (1,16 mld.) korun u nás hodlá postavit japonská společnost HI-LEX. Projekt, o němž informovala agentura CzechInvest, představuje podnik na dveřní systémy pro automobily v průmyslové zóně u Mostu.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 4. 2017 | Počet zobrazení: 157
 

ABB a B&R: více automatizace!

Společnost ABB oznámila akvizici rakouské firmy B&R, největšího nezávislého globálního dodavatele produktových a softwarových řešení s otevřenou architekturou pro automatizaci strojů a výrobních procesů.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 4. 2017 | Počet zobrazení: 153
 

CzechTrade hledá české dodavatele pro OBI

Agentura pro podporu exportu CzechTrade hledá v Česku dodavatele pro jeden z největších evropských řetězců s hobby tématikou OBI Group (divizi LUX Tools Germany). Vybraní dodavatelé se s nákupčími OBI setkají v červnu letošního roku v ČR a dostanou příležitost pohovořit s nimi o možnostech dodávek do více než 650 poboček firmy v 11 zemích Evropy.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 4. 2017 | Počet zobrazení: 133