Jeden musí z kola ven - ČEZ vyřadil Arevu z tendru na dostavbu Temelína

Z tendru na dostavbu 3. a 4. bloku JE Temelín vypadl jeden z uchazečů. Francouzská společnost Areva nesplnila podle vyjádřeníé zadavetele podmínky tendru a ze soutěže byla vyřazena francouzská společnost Areva. O dostavbu Temelína se tak utkají projekty pouze dvou zájemců: americko-japonské firmy Westinghouse, která nabízí AP-1000 a česko-ruské konsorcium Mir-1200, sdružující firmy Škoda JS, Atomstrojexport a Gidropress, s nabídkou reaktoru vycházejícího z vylepšené technologie VVER.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2012 | Počet zobrazení: 684
 

V Praze se sejde elita jaderného průmyslu

Ve dnech 9. A 10. října proběhne v Praze prestižní Mezinárodní konference a výstava. ATOMEX - Evropa 2012 - Středoevropské fórum jaderného průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 9. 2012 | Počet zobrazení: 671
 

Snímače NanoView dokážou detekovat i průhledné objekty

Moderními čtyřmi řadami snímačů, které jsou schopné detekovat objekty bez ohledu na barvu a texturu materiálu, odrazivost, kontrast nebo tvar povrchu, si obohatila své portfolio společnost Eaton Corporation, výrobce a distributor elektrotechnického zařízení. 

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 9. 2012 | Počet zobrazení: 746
 

Pražská centrála Galilea zahájila provoz

ve středu 1 září zahájilo v Praze oficiálně svůj provoz administrativní centrum evropského globálního navigačního satelitního systému Galileo (GSA). Hlavním úkolem pražské centrály je ve spolupráci s Evropskou komisí (EK) a Evropskou vesmírnou agenturou koordinovat realizaci evropského systému Galileo.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2012 | Počet zobrazení: 740
 

Společnost ZTE se stala pátým největším výrobcem smartphonů

Čínský výrobce chytrých telefonů a tabletů, společnost ZTE, poprvé vstoupila mezi pět největších globálních hráčů v segmentu smartphonů. Vyplynulo to z nově zveřejněných údajů mezinárodní analytické společnosti International Data Corporation (IDC). 

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2012 | Počet zobrazení: 1526
 

ZAT otevřel pobočku na Slovensku, další bude na Kubě

Příbramská společnost ZAT, která už přes půl století působí v oblasti dodávek řídicích systémů pro energetiku, dopravu a průmyslové procesy u nás i v zahraničí otevřela v létě novou pobočku ve slovenské Trnavě.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2012 | Počet zobrazení: 739
 

Dohoda o spolupráci v oblasti lehkých užitkových vozů v Evropě

Toyota Motor Europe a PSA Peugeot Citroën oznámily novou dohodu o spolupráci v oblasti lehkých užitkových vozů v Evropě. PSA Peugeot Citroën bude Toyotě dodávat vozy střední velikosti, které se budou v Evropě prodávat pod značkou Toyota.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2012 | Počet zobrazení: 692
 

Seminář Problematika pracovních strojů ve vztahu k bezpečnostním rizikům

Školení zaměřené na pracovní stroje zdvihací zařízení, odlišení strojů od spotřebičů a s tím spojené odlišnosti v posuzování bezpečnosti připravila vzdělávací agentura L.P. Elektro za spolupráce firmy Eaton Elektrotechnika.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2012 | Počet zobrazení: 725
 

Peugeot Professional Roadshow 2012 odstartovala 5. září

Od 5. do 27. září 2012 pořádá společnost PEUGEOT ČESKÁ REPUBLIKA ve spolupráci se svou sítí autorizovaných koncesionářů akci Peugeot Professional Roadshow 2012. Cílem je představit firemním zákazníkům kompletní řadu užitkových vozů a štědrou nabídku výhod spojenou s  financováním Peugeot Finance.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2012 | Počet zobrazení: 686
 

Dial Telecom obhájil certifikáty pro státní zakázky

Český poskytovatel telekomunikačních služeb Dial Telecom, a. s. obhájil v srpnu letošního roku certifikace dle mezinárodních norem kvality. Jde o ISO 9001:2009 se zaměřením na management jakosti, ISO 14001:2005 pro environmentální management a ISO 27001:2006 pro ochranu citlivých informací před neoprávněným přístupem. Certifikáty umožní Dial Telecomu nadále se účastnit výběrových řízení státní a veřejné správy, případně samosprávy.  

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2012 | Počet zobrazení: 692