Tiché město – údržba zeleně bez hluku a emisí

Také vás rozčiluje hluk strojů používaných pro údržbu zeleně, kterou byste si rádi právě vychutnali v klidu? Burácení spalovacích motorů pohánějících profesionální sekačky či křovinořezy (vypouštějící navíc do ovzduší emise degradující vůni zahrad) však nemusí být daní, kterou za udržované parky musíme odtrpět.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 8. 2016 | Počet zobrazení: 150
 

Alstom podepsal s Rosatomem jednu z největších smluv

Smlouva, kterou podepsala ruská společnost Rusatom Energo International minulý týden s francouzsko-americkou společností Alstom na výrobu a dodávku turbogenerátoru pro finskou JE Hanhikivi, je jednou z největších smluv na dodávky komponent pro JE. Komponenty mají být na staveniště dodány v r. 2021, a vlastní elektrárna s jedním reaktorem VVER-1200 má vzniknout do roku 2024.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 8. 2016 | Počet zobrazení: 146
 

Still získal ocenění Red Dot Award

Začátkem července letošního roku se v Essenu konalo slavnostní předávání mezinárodního ocenění Red Dot Award: Product Design 2016. Letos bylo přihlášených 5200 produktů a inovací účastníků z 57 zemí světa. Mezi nimi byla i hamburská firma Still, která jedno z uznávaných ocenění získala. Porotu přesvědčila inovativním designem vysokozdvižného vozíku EXV-SF.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 8. 2016 | Počet zobrazení: 129
 

Ukázka práce se středověkým jeřábem - další termín

Kdo se nestihl zúčastnit nebo neměl možnost navštívit před nedávnem ukázku práce se středověkým jeřábem, který je umístěn před Národním technickým muzeem v Praze, naskýtá se nová možnost vidět toto zařízení v akci a to ve čtvrtek 11. srpna od 18 až do 19 hod.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 8. 2016 | Počet zobrazení: 111
 

Laboratoř pro výzkum trendů budoucnosti

Zřízením nové laboratoře se automobilka Hyundai zaměří na výzkum budoucích trendů v automobilovém průmyslu a mobilitě. Projekt s názvem IONIQ Lab má za cíl prozkoumat možnosti inovací, výzkumu a propojení s dalšími akademickými institucemi. Jde o součástí projektu IONIQ, který má na podzim tohoto roku přinést na trh vůz se třemi různými alternativními pohony.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 8. 2016 | Počet zobrazení: 119
 

Nový LiDAR vylepší asistenční systémy

Na nedávné tokijské výstavě Automotive Engineering Exposition představila společnost Valeo nejnovější LiDAR senzor, který slouží k bezpečné detekci objektů pohybujících se v provozu. Jeho velkou výhodou je schopnost spolehlivě pracovat v nejrůznějších podmínkách - v noci, za snížené viditelnosti či při nepříznivých povětrnostních vlivech, jako je déšť nebo mlha, které často působí u dalších obdobných detekčních technologií problémy.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2016 | Počet zobrazení: 113
 

IONIQ ve třech variantách

Hyundai IONIQ je první automobil na světě nabízený ve třech variantách elektrifikovaných poháněcích ústrojí. Modelovou řadu tvoří IONIQ Hybrid, IONIQ Electric a IONIQ Plug-in. Modely disponují nejmodernější technikou v oblastech konektivity a bezpečnosti, a nabízí také rozšířenou záruku.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2016 | Počet zobrazení: 115
 

Miliontý model z Ingolstadtu

Přesně ve čtvrtek 4. srpna 2016 sjel z montážní linky miliontý vůz Audi Q5, vyrobený v hlavním závodě Audi v Ingolstadtu. Jubilejním modelem byl SUV automobil SQ5 v modrém odstínu, objednaný do Německa. Mezinárodní úspěch tohoto modelu započal v roce 2008, kdy jej v segmentu SUV střední třídy představila značka Audi. Šlo tehdy o teprve druhý model po Audi Q7.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2016 | Počet zobrazení: 98
 

V olympijském parku bude čas i na technickou zábavu

Vedle padesátky letních sportů si budou moci návštěvníci Olympijského parku Rio – Lipno 2016, který se v pátek otevře na březích lipenské přehrady, vyzkoušet také své technické dovednosti a užít si zase jinou zábavu. Postará se o to Technologický park MPO, tedy projekt, zaměřený na podporu technického vzdělávání, za nímž stojí ministerstvo průmyslu a obchodu a pět jihočeských středních a vysokých škol.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 8. 2016 | Počet zobrazení: 146
 

Přijeďte na mezinárodní sraz VW

Volkswagen club zve všechny fanoušky značky z Wolfsburgu na srpnový mezinárodní sraz, který se uskuteční od 26. do 28. srpna 2016 v areálu letiště Hosín u Českých Budějovic. Jde o první velký sraz pro všechny modely značky Volkswagen, historické i současné, organizovaný s podporou českého importéra vozů Volkswagen. Celá akce se ponese v duchu motta „auta – tradice – lidé“. Návštěvníci se mohou těšit na setkání s legendami automobilové historie i současnosti a na atraktivní doprovodný program pro celou rodinu.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 8. 2016 | Počet zobrazení: 115