Při modernizaci stanic přišel ke slovu i pyrotechnický průzkum

Až přijdou 7. prosince první cestující do železničních stanic Čížkovice a Chotěšov, možná je ani nepoznají. V tuto dobu totiž skončí jejich modernizace, která je součástí revitalizace tratě Lovosice – Louny. Modernizaci stanic a přilehlých tratí provádí společnost Swietelsky Rail.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 11. 2018 | Počet zobrazení: 216
 

Zlatý robot putoval do Valašského Meziříčí

Společnost Universal Robots udělila ocenění v podobě robotů ve speciálním vydání Golden Edition. V regionu střední a východní Evropy získala toto ocenění firma Robe lighting. Robot ve zlaté edici jim byl dodán zdarma jako poděkování za dosažení jubilejních 25 000 prodaných kolaborativních robotů od vzniku společnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 11. 2018 | Počet zobrazení: 208
 

Výrazná osobnost jezdí výrazným vozem

Francouzská značka DS uvedla na trh nový atraktivní model v podobě kompaktního prémiového SUV - DS 7 CROSSBACK. Jeho prvním uživatelem se stal houslový virtuos Jaroslav Svěcený, který si klíčky od tohoto luxusního vozu převzal při uvedení modelu v pražské Winternitzově vile.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 11. 2018 | Počet zobrazení: 196
 

Může být USB nebezpečné

Většina lidí si myslí, že pokud mají na počítači antivirový program a kontrolu chránící proti škodlivému malware, jsou zabezpečení proti kybernetickým útokům. Stoupá povědomí o tom, že prostředí WiFi sítí, zvlášť těch veřejných, není zrovna vhodné ke komunikaci, která je citlivá. Ale víte, že je poměrně jednoduché hacknout počítač i přes USB port?

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 11. 2018 | Počet zobrazení: 258
 

Nová platforma pro zabezpečenější kybernetickou ochranu

Společnost Acronis ohlásil klíčovou aktualizaci platformy Acronis Data Cloud. Ve verzi 7.8 přináší Acronis Data Cloud poskytovatelům služeb kompletní cloud-to-cloud ochranu pro Micosoft Office 365, orchestraci disaster recovery, vylepšenou ochranu proti ransomwaru, a notarizaci a elektronický podpis na bází technologie blockchainu.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 11. 2018 | Počet zobrazení: 204
 

Ekologicky šetrný materiál ve formě 3D tiskové struny

Společnost Verbatim uvede na veletrhu Formnext tiskové struny DURABIO určené pro 3D tisk technologií FFF (Fused Filament Fabrication). Jde o transparentní materiál, jehož základem je Bio složka, který kombinuje vlastnosti polykarbonátu (PC) a polymethakrylátu (PMMA).

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 11. 2018 | Počet zobrazení: 281
 

České lékárny: špičkový interiér, obsluha pokulhává

Zatímco vybavení a interiér českých lékáren je na špičkové úrovni, rezervy zůstávají v obsluze a komunikaci se zákazníky. Aktuální průzkum agentury Market Vision odhalil, že např. jen zhruba polovina obsluhujících podává zákazníkům o prodávaném přípravku odpovídající informace. Lékárny v nákupních centrech si vedly lépe než lékárny ve zdravotnických zařízeních.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 11. 2018 | Počet zobrazení: 568
 

NTM: Automobilový závod 1000 mil československých

Národní technické muzeum (NTM) otevírá výstavu „Automobilový závod 1000 mil československých“, kde představí výběr z dochovaných vozů, které se prvorepublikového závodu zúčastnily: automobily Aero 750 Sport Coupé, Wikov 7/28 a Jawa 750. Výstava je věnována historii tohoto slavného závodu i novodobým vzpomínkovým jízdám.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 11. 2018 | Počet zobrazení: 218
 

S Dachserem letecky do Šanghaje

Mezinárodní logistický provider Dachser i letos spustil charterové lety na trase Frankfurt–Šanghaj–Frankfurt a nabízí zákazníkům ze střední Evropy a Číny v hlavní sezóně od října do prosince týdenní zpáteční lety pro letecké cargo.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 11. 2018 | Počet zobrazení: 290
 

Jističe ovládané smartphonem

K elektrické síti je připojeno na 50 miliard různých technických zařízení. Na energetickou infrastrukturu jsou zároveň kladeny stále větší nároky. Schneider Electric reaguje na tuto situaci novými vzduchovými jističi Masterpact MTZ, které se dají monitorovat a ovládat chytrým telefonem. Značně tím urychlují obnovu napájení.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 11. 2018 | Počet zobrazení: 232