AutoPoint Premium prodal již 100 luxusních ojetin

Po 6 měsících fungování pražského autobazaru AutoPoint Premium, patřícího do skupiny Auto Palace, eviduje již 100 prodaných luxusních vozů za více než 64 000 000 Kč. Nejdražším prodaným kusem bylo Porshe Panamera za bezmála 3 000 000 Kč.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 11. 2016 | Počet zobrazení: 124
 

TeamUP - originální a všestranné křeslo

Stále se zvyšující tempo, které mění naši práci, kanceláře i organizační struktury, volá po nových a flexibilních kancelářských designech. Této výzvy se chopila společnost BASF a přizvala ke spolupráci ITO Design a Interstuhl. Výsledkem je multifunkční křeslo TeamUP s 20 různých materiálů BASF a jedinečnou ergonomií.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 11. 2016 | Počet zobrazení: 123
 

Desktopy Lenovo už mají projektor i otočný kloub

Lenovo představilo novinky v podobě modelů IdeaCentre 510s s vysokým výkonem a poloviční plochou oproti klasickému desktopu, model IdeaCentre 610s vybavený bezdrátovým projektorem, model IdeaCentre 710 s bohatou výbavou a IdeaCentre AIO 910 s jedinečným otočným kloubem a ovládáním gesty.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 11. 2016 | Počet zobrazení: 116
 

Kam o státním svátku? Třeba do muzea...

Zatímco většina institucí, provozoven a obchodů má ve dnech státních svátků zavřeno, některé naopak tyto dny vybízejí k návštěvě a připravily na ně i speciální programovou nabídku. K nim patří i Národní technické muzeum v Praze na Letné.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 11. 2016 | Počet zobrazení: 102
 

Pozvání na Zákaznický den - již v lednu

Společnost ZAT, český výrobce řídicích systémů pro energetiku a průmysl, pořádá 19. ledna 2017 už 14. Zákaznický den. „V příštím roce slavíme 55. výročí založení firmy. Hlavní motto Zákaznického dne je proto Známe a Tvoříme. Známe odráží naše zkušenosti a kompetence, Tvoříme pak naše vize a plány do budoucna,“ říká Ivo Tichý, člen představenstva ZAT.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 11. 2016 | Počet zobrazení: 115
 

VŠB-TU Ostrava zahájila 3D tisk kovů na zařízení Renishaw

Aditivní výroba kovových prototypů otevírá nové možnosti i moderní přístup v navrhování součástí pro řadu aplikací. Vzhledem k vysokým pořizovacím nákladům se s technologií 3D tisku kovů můžeme setkat ve většině případů pouze v univerzitním prostředí. Nyní se mezi ně zařadila i Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava v Moravskoslezském kraji, kde vybudovali ve spolupráci se společností Renishaw speciální pracoviště - Laboratoř aditivní výroby.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 11. 2016 | Počet zobrazení: 114
 

ČEZ rozšiřuje síť rychlého dobíjení pro elektromobily

Loni se v ČR registrovalo celkem 367 nových elektromobilů, k nimž přibylo letos od ledna do října dalších 188. S přibývajícím počtem elektřinou poháněných vozidel roste i potřeba dobíjecích stanic. ČEZ letos do provozu uvádí více než čtyři desítky nových míst, kde mohou elektromobily doplnit své baterie.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 11. 2016 | Počet zobrazení: 136
 

O robotech a lidech

Ve čtvrtek 23. listopadu bude pražské Rudolfinum zasvěceno výjimečně nikoli hudbě, ale robotům a otázkám souvisejícím s jejich nástupem do firemní sféry, což je ústředním tématem konference Práce 4.0, s podtitulem „Robot vs. člověk“. Jejím cílem je pomoci firmám připravit své zaměstnance na přicházející průmyslovou revoluci.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 11. 2016 | Počet zobrazení: 100
 

Vánoce poptávku po brigádnících asi nezvýší

Letošní rok, vyznačující se na pracovním trhu velmi nízkou nezaměstnaností, se pomalu chýlí ke konci, a blíží se tradiční hektické vánoční období. Trvalý nedostatek pracovníků v řadě oborů zatím příliš neovlivnil poptávku po brigádnících v souvislosti s nadcházející vánoční sezónou. Situace je podle údajů personální agentury Grafton Recruitment podobná jako v předchozích letech. Na krátkodobé brigády nabírá především retail, následují logistika a výroba.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 11. 2016 | Počet zobrazení: 76
 

Česko míří k digitální budoucnosti

Třetina podniků ze střední a východní Evropy je na cestě k digitální transformaci, její hlavní fáze však tamní firmy většinou teprve čeká. Vyplývá to z průzkumu provedeného společnostmi Oracle a IDC.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 11. 2016 | Počet zobrazení: 99