Kovosvit MAS získal ocenění v Jekatěrinburgu

V rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu INNOPROM 2015 v ruském Jekatěrinburgu převzala členka představenstva Kovosvit MAS, a.s. Larisa Táborová z rukou ministrů průmyslu a obchodu ČR a RF Jana Mládka a Denise Manturova pamětní medaili za přínos v oblasti obchodně - ekonomické spolupráce mezi Českou republikou a Ruskou federací. 

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 7. 2015 | Počet zobrazení: 320
 

Přes kanál La Manche přelétla první “letadla na baterky”

Pilot Hugues Duval se svým miniaturním dvoumotorovým letadlem nazvaným „Cri-Cri" MC15-E (které je mimochodem i jedním z nejmenších elektrických letadel na světě) překonal ve čtvrtek 9. července další z milníků elektrického letectví a jako první ve stopách slavného letu Louise Blériota z roku 1909 přeletěl Lamanšský průliv. 

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 7. 2015 | Počet zobrazení: 330
 

Kybernetický útok očekávejte v pondělí

Z posledního výzkumu zpravodajských služeb pro globální hrozby vyplývá, že každý týden dochází v pondělí ráno, když se uživatelé připojují prostřednictvím svých zařízení k podnikové síti, k masivnímu nárůstu množství zjištěného malware, zatímco o víkendech dochází k znatelnému poklesu počtu kyberútoků prostřednictvím škodlivého softwaru. 

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 7. 2015 | Počet zobrazení: 305
 

ČNOPK podpoří transfer nových nanotechnologií do průmyslové praxe

Počátkem druhého červnového týdne byla zahájena první fáze realizace nanotechnologického výzkumného projektu NANOMATCON. Bude-li schválen business plán, budou vědci z Technické univerzity v Liberci a prestižní německé Fraunhoferovy společnosti společně vyvíjet technologii obdobnou 3D tisku, ale s jemností dosud ve výzkumu nedosaženou. 

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 7. 2015 | Počet zobrazení: 301
 

Alternativní dodávky paliva pro reaktory VVER: podporované EU, ale kritizované experty

Společnost Westinghouse Electric Company spolu s osmi evropskými partnery získala od EU dotaci dva miliony eur, aby zajistila bezpečnost dodávek jaderného paliva pro reaktory ruského typu v zemích EU. Pět členských zemí (Bulharsko, ČR, Finsko, Maďarsko a Slovensko) provozuje celkem 18 těchto reaktorů, které jsou nyní 100% závislé na dodávkách od ruských výrobců. 

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 7. 2015 | Počet zobrazení: 711
 

Vítkovice a Škoda Auto podpoří trh s CNG

Česká strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group (VMG) podepsala obchodní dohodu s automobilkou Škoda Auto, která by měla odstartovat spolupráci, směřující k rozvoji trhu s vozidly na CNG. 

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 6. 2015 | Počet zobrazení: 340
 

Díky Memorandu digitální laboratoř

Společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak a České vysoké učení technické v Praze otevřely digitální laboratoř vybavenou nejmodernějšími technologiemi Samsung. Laboratoř, jejíž otevření navazuje na Memorandum o spolupráci mezi oběma společnostmi podepsané v závěru loňského roku, bude sloužit jako vzdělávací a inovační centrum informačních a komunikačních technologií. 

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 6. 2015 | Počet zobrazení: 339
 

V mobilních patentech loni vedly USA

Lídrem v oblasti mobilních technologií za rok 2014 jsou USA, kde loni významně vzrostl počet registrovaných patentů, zatímco Evropa v této oblasti zaostává. 

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 6. 2015 | Počet zobrazení: 354
 

Do Prahy už mohou létat i obří velkoletadla

Na pražském Letišti Václava Havla prošli v dubnu první cestující k letadlům novými mosty, které byly vybudovány v rámci série technologických úprav prováděných kvůli možnosti přijímat i obří velkokapacitní stroje jako jsou např. letouny Airbus 380 nebo Boeing 747 - 800. 

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 6. 2015 | Počet zobrazení: 309
 

E.ON zřídil u Plzně nové CNG Centrum

Počátkem dubna otevřela společnost E.ON ve spolupráci s firmou Komersia West nové CNG Centrum v Plzni u plnicí stanice CNG v Nýřanech. Kromě non-stop provozu samoobslužné plničky nabízí CNG Centrum poradenství, servis CNG vozidel a řadu dalších služeb spojených s tímto ekologickým palivem. 

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 6. 2015 | Počet zobrazení: 299