ELAC – historie legendy

Pokud vám jméno ELAC nic neříká, měli byste vědět, a to zvlášť v případě, že posloucháte rádi hudbu a potrpíte si na kvalitní reprodukci, že firma patří mezi nejvýznačnější výrobce reprosoustav na světě a při výrobě využívá řadu vlastních technologií a patentů.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 10. 2020 | Počet zobrazení: 282
 

Bezdrátová sluchátka do uší pro sport

Společnost Bose uvádí na trh dvoje nová absolutně bezdrátová sluchátka typu špunty. První jsou s technologií aktivního odrušení okolních ruchů (ANC) a druhé jsou optimalizovány pro sportovní využití.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 10. 2020 | Počet zobrazení: 277
 

Malá výkonná pracovní stanice pro každého

Podniky a instituce při obnovování provozu po koronavirových opatřeních řeší otázku, jak uspořádat kancelářské prostory, aby zajistily jednak bezpečnost zaměstnanců z hygienického hlediska a jednak produktivitu jejich práce.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 10. 2020 | Počet zobrazení: 250
 

Tlumič rychlejší než mrknutí oka

Desetkrát rychlejší než ostatní tlumiče je magnetoreologický tlumič vyvinutý výzkumníky z Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně. Má umožnit zvýšit maximální dovolenou rychlost vlaků. Ve spolupráci se Škoda Transportation byla novinka jež otestována a má být šetrnější ke kolejím i výhybkám.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 10. 2020 | Počet zobrazení: 313
 

Technologie Volvo zkvalitní dýchání

Společnost Volvo Cars implementuje ve svých vozech prémiovou technologii zkvalitňování vzduchu, díky níž budou řidiči dýchat čistý vzduch. Také získají možnost nechat ovzduší v kabině vyčistit ještě před nasednutím do vozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 10. 2020 | Počet zobrazení: 253
 

Evropa stále víc pokukuje po vodíku

Většina velkých automobilek se v současnosti kvůli regulaci vydává cestou celkového snižování emisí CO2. Volí přitom kombinaci vyřazování spalovacích agregátů se zaváděním elektromobilů a hybridů. Zjevné nevýhody elektrického pohonu ale ve vizích autovývojářů stále častěji nahrazuje vodíkový pohon.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 10. 2020 | Počet zobrazení: 316
 

Bridgestone zvítězil v testu zimních pneumatik

Pneumatika Blizzak LM005, vrcholný produkt značky Bridgestone pro chladné roční období, zvítězila v testu zimních pneumatik ADAC 2020. Řidičům poskytuje výjimečnou kontrolu nad vozem a mimořádnou úroveň bezpečnosti v náročných podmínkách.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 9. 2020 | Počet zobrazení: 289
 

Kia Stinger pro evropské trhy

Ve středu 23. září byla poprvé odhalena modernizovaná Kia Stinger v provedení pro evropské trhy. Vysoce výkonný sportovní fastback se nyní chlubí svěžím designem poukazujícím na charakter cestovního vozu, jakožto i řadou vylepšených technologií a prvků bezpečnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 9. 2020 | Počet zobrazení: 262
 

Nová řada návěsových pneumatik s označením 3PMSF

Značka Fulda uvádí na trh nové návěsové pneumatiky Regiotonn 3, které nabízejí vysoký kilometrový výkon, dobré užitné vlastnosti během všech ročních období, vysokou odolnost a palivovou hospodárnost.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 9. 2020 | Počet zobrazení: 271
 

DKV vstupuje do fleetového byznysu

Největší poskytovatel tankovacích karet a dalších služeb pro nákladní dopravu v ČR, společnost DKV Euro Service, rozšiřuje svůj záběr na řidiče firemních osobních a lehkých užitkových vozů a nabídne jim na českém trhu unikátní tankovací kartu.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 9. 2020 | Počet zobrazení: 321