Jak se řekne Hyundai?

České zastoupení korejská automobilky podalo informaci, že počeštěný výraz Hyundai se již nebude používat a správně se bude vyslovovat jako v zemi původu, tj. Hjondé.  

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 3. 2012 | Počet zobrazení: 1066
 

Vzdělávací semináře na téma IT bezpečnost zdarma

Dodavatel bezpečnostních řešení – divize DataGuard, která patří pod křídla společnosti PCS spol. s r. o. se rozhodla reagovat na potřeby svých zákazníků a uspořádá pravidelný cyklus odborných seminářů věnovaný oboru počítačové bezpečnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 3. 2012 | Počet zobrazení: 665
 

Peugeot na veletrhu AMPER 2012

Mezinárodní veletrh elektroniky a elektrotechniky AMPER představí také nové technologie. Letošní ročník bude ve znamení elektromobilů a kombinovaných pohonů. Společnost Peugeot Česká republika se na tomto veletrhu aktivně podílí už podruhé. Letos představí své technologie na modelech Peugeot iOn a Peugeot 3008 HYbrid4 a předvede využití elektrického motoru ve svých sériových modelech.  

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 3. 2012 | Počet zobrazení: 613
 

Praktický vůz do města – C1

Nejmenší model automobilky Citroën upoutal už při prvním uvedení na trh v roce 2005. Po celkovém faceliftu se představil počátkem letošního roku na bruselském autosalonu a včera byl oficiálně představen přímo v kolínské automobilce TPCA.   

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 3. 2012 | Počet zobrazení: 571
 

Dachser na DIY veletrhu v Kolíně nad Rýnem

Logistická společnost mezinárodního významu Dachser vystavovala na mezinárodním DIY veletrhu Eisenwarenmesse v Kolíně nad Rýnem.   

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 3. 2012 | Počet zobrazení: 688
 

Nissan otevřel nové dealerství v Ústí nad Labem

Jedinečná Nissan strategie neustálého procesu zlepšování poskytovaných prodejních i poprodejních služeb a nastavení plánu růstu v následujících letech vede k dynamickému rozvoji dealerské sítě.  

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 3. 2012 | Počet zobrazení: 656
 

Posílená páteřní internetová síť do Německa a na Slovensko

Český poskytovatel telekomunikačních služeb Dial Telecom dokončil další etapu rozšiřování kapacit páteřních tras dobudováním úseku Rozvadov - Mladotice. Nová optická trasa měří 85,5 km a je důležitou součástí páteřní optické sítě propojující západoevropská telekomunikační centra s Prahou.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 3. 2012 | Počet zobrazení: 2037
 

První LED čipy na bázi nitridu galia na křemíkovém substrátu

Výzkumníci společnosti Osram Opto Semiconductors zhotovili první vysoce výkonné prototypy modrých a bílých LED, ve kterých vrstvy nitridu galia vyzařující světlo vyrostly na křemíkovém substrátu o průměru 150 milimetrů.   

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 3. 2012 | Počet zobrazení: 640
 

Organické diody vytvoří průsvitnou střechu

Technologie OLED (Organic Light Emitting Diode, tj. organické světelné diody) už není úplnou novinkou, lze se s ní setkat např. u displejů mobilních telefonů. Zhruba před třemi roky se objevily také první televizory s touto technologií, ovšem nyní se uplatnila i v zatím netradiční podobě. Německý koncern BASF ve spolupráci s firmou Philips použily OLED jako střechu automobilu. Zhruba 1,8 mm tenké zdroje světla, které mohou být i průsvitné umožňují, že záření je rozptýlené rovnoměrně, takže nedochází k oslepení a světlo není tak ostré.  

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 3. 2012 | Počet zobrazení: 615
 

Tatren: plasty novej generácie

Vďaka technológii Unipol uviedla vlani spoločnosť Slovnaft Petrochemicals na európsky trh štyri unikátne typy polypropylénu, ktoré zvyšujú efektivitu pri spracovaní plastov.   

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 3. 2012 | Počet zobrazení: 712