Největší švýcarská střešní solární elektrárna

Ve švýcarském Courgenay byla otevřena největší solární střešní elektrárna o rozloze 43 000 m2, na jejíž výstavbě se podíleli společnosti BKW (specialista na energii a infrastrukturu), Energie du Jura (kompetenční centrum pro energii v Juře) a GEFCO (specialista v průmyslové logistice). Elektrická energie z této elektrárny pokryje téměř polovinu naplánovaných cílů ve výrobě elektrické energie jurského kantonu do roku 2021.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 10. 2016 | Počet zobrazení: 127
 

Vysouvací webkamera ochrání soukromí

Během nedávné konference ve Středisku pro strategická a mezinárodní studia (CSIS) ředitel FBI James Comey doporučil řadu účelných opatření pro lepší ochranu soukromí. Jednou z jeho rad bylo zakrývat webkameru u počítače. Nezalepené webové kamery mohou otevřít cestu hackerům a vytvořit tak ideální podmínky např. pro vydírání nebo průmyslovou špionáž.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 10. 2016 | Počet zobrazení: 136
 

Dachser rozšířil působení v USA o další pobočky

Divize leteckých a námořních přeprav Air & Sea Logistics společnosti Dachser otevřela další kanceláře v Minneapolisu a v Baltimoru. Po Chicagu, St. Louis a Cincinnati je nová pobočka Minneapolis v Minnesotě již čtvrtou pobočkou na středozápadě USA a pobočka Baltimore bude celkem třetí pobočkou na severovýchodě.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 10. 2016 | Počet zobrazení: 106
 

James Dyson jako průkopník příjemného vysávání

Víte, co je jednou z nejvíce nenáviděných činností v domácnosti? Určitě vysávání. Je to hlučné, vysavač je těžko ovladatelný a prach, který vysává, také vyfukuje. Navíc je potřeba kupovat do vysavače nové sáčky...

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 10. 2016 | Počet zobrazení: 182
 

MCAE Systems: skutečné nástroje Průmyslu 4.0 v praxi

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně představí společnost MCAE Systems ve své expozici v pavilonu Z přehlídku těch nejzajímavějších světových 3D technologií aplikovaných v české praxi, včetně vůbec první 3D tiskárny (Stratasys FDM 1650), která se objevila na veřejnosti v České republice.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 10. 2016 | Počet zobrazení: 156
 

Lenovo posouvá hranici přenosnosti

Na uživatele počítačů jsou v současnosti kladeny stále větší nároky, které vyplývají ze zrychleného životního stylu a rozvoje digitálních technologií. Společnost Lenovo proto vytvořila nejnovější notebook YOGA 910 s ohledem na požadavky vyplývající z výsledků průzkumu mezi svými zákazníky. Díky tomu přináší nové zařízení množství inovativních technologií.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 10. 2016 | Počet zobrazení: 111
 

Nové měřiče unikajícího proudu

Unikající proud může způsobit zbytečné prostoje a přerušované vypínání jištěných obvodů, takže jeho měření je důležitou součástí programu preventivní údržby. Nové klešťové měřiče unikajícího proudu Fluke měří bez nutnosti odstávek a bez zastavování výroby.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 10. 2016 | Počet zobrazení: 111
 

Stožáry vysokého napětí s Byznys ERP

Evropský výrobce stožárů a rozvoden pro energetický průmysl, společnost Elekrovod Slovakia, která je součástí skupiny Signum, si pro konsolidaci svých podnikových aplikací vybrala informační systém Byznys ERP od příbramské společnosti JKR. Díky tomu došlo k propojení podnikových agend, zlepšení reportingu a zefektivnění práce ve skladu i výrobě.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 10. 2016 | Počet zobrazení: 104
 

Inteligentní analyzátor pro inteligentní sítě

Společnost Blue Panther představila novou generaci analyzátoru kvality elektrické sítě – Elspec Blackbox G5 DFR – která je primárně zaměřena na provozovatele energetických soustav, distributory elektrické energie a inovátory v oblasti inteligentní sítí, tzv. smart grids. Nový analyzátor přináší inteligenci do rozvaděčů elektrických přenosových soustav.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 10. 2016 | Počet zobrazení: 110
 

Siemens podpoří devět profesorů

V pátek 30. září podepsali generální ředitel společnosti Siemens Česká republika Eduard Palíšek a zástupci tří prestižních technických univerzit (ČVUT, VUT a VŠB-TUO) smlouvy o spolupráci, jejichž předmětem je podpora devíti renomovaných univerzitních profesorů. Uzavřené dohody jsou dalším krokem společnosti Siemens pro podporu českého vzdělávání a školství.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 10. 2016 | Počet zobrazení: 130