Po testech už funguje nový ruský rychlý reaktor na 85 %

V polovině dubna 2016 byly úspěšně zakončeny testy zařízení 4. bloku ruské Bělojarské jaderné elektrárny s rychlým reaktorem BN-800 při výkonu 85 % nominální hodnoty. Reaktor, který hraje důležitou roli při uzavírání jaderného palivového cyklu v Rusku, má být převeden do komerčního provozu na podzim letošního roku.  

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 5. 2016 | Počet zobrazení: 202
 

V Ostravě se představí budoucnost železniční dopravy

Ostrava se připravuje na Czech Raildays – už jen několik týdnů zbývá do doby, kdy areál nákladového nádraží v severomoravské metropoli bude hostit Mezinárodní veletrh drážní techniky, výrobků a služeb pro potřeby železniční a městské kolejové dopravy Czech Raildays, a s ním spojenou odbornou konferenci.  

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 5. 2016 | Počet zobrazení: 262
 

Příbramská J.K.R. oslavuje

V květnu si připomíná 25. výročí svého vzniku společnost J.K.R., přední český dodavatel podnikových informačních systémů. Během 25 let se původem příbramská firma tří zakladatelů vypracovala mezi největší dodavatele ERP řešení s celorepublikovou působností. Podnikové informační systémy Byznys ERP mají v České republice a na Slovensku více než 1100 aktivních instalací v nejrůznějších oblastech podnikání.  

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 5. 2016 | Počet zobrazení: 176
 

Vypínejte a resetujte bezpečně

Nová tlačítka nouzového vypnutí a resetovací tlačítka od společnosti Murrelektronik můžete nyní velmi snadno integrovat do vašich elektronických instalací prostřednictvím konfekcionovaných standardních kabelů M12. Jde o řešení, které šetří čas a vyhnete se tak riziku chybného zapojení.  

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 5. 2016 | Počet zobrazení: 208
 

Westinghouse posiluje výrobní kapacitu pro palivo VVER

Společnost Westinghouse Electric rozšiřuje svůj závod na výrobu jaderného paliva ve švédském Västerås, jako reakci na zvyšující se poptávku po palivu pro reaktory VVER-1000 v Evropě. Investice pokrývá rozšíření výrobních prostor, práce na vývoji paliva a zajištění dodatečného výrobního zařízení pro zpracování a sestavení paliva.  

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 5. 2016 | Počet zobrazení: 205
 

Siemens otevřel další studentskou kancelář

Po otevření první studentské kanceláře v Ostravě na počátku letošního roku zřídil Siemens v rámci posilování spolupráce s brněnskou VUT další kancelář pro studenty technických oborů. Studenti, kteří prošli výběrovým řízením, zde budou s podporou mentorů z řad Siemens pracovat na konkrétních projektech. V kanceláři mají pružnou pracovní dobu, která jim umožní přizpůsobit se studijním povinnostem.  

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 5. 2016 | Počet zobrazení: 287
 

Automatica 2016: Svět robotů v Bavorsku

V Mnichově se už příští měsíc představí aktuální trendy moderní průmyslové výroby a poslední novinky v oboru robotiky. Třetí červnový týden v bavorské metropoli otevře své brány 7. ročník mezinárodního odborného veletrhu automatizace a mechatroniky.  

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 5. 2016 | Počet zobrazení: 216
 

Jak se spouští sodíkový jaderný reaktor

Ve světě bychom na jaderných elektrárnách nenašli jen tlakovodní reaktory, které známe z Česka, ale i další typy. K reaktorům na vzestupu patří sodíkové rychlé reaktory, které přinášejí některé zajímavé výhody oproti klasickým reaktorům a které jsou považovány za blízkou budoucnost jaderné energetiky. V ruské Bělojarské elektrárně probíhá spouštění nového reaktoru tohoto typu, který je spojen s uzavíráním jaderného palivového cyklu.  

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 4. 2016 | Počet zobrazení: 343
 

Odstartoval nový ročník vědecké soutěže

Pro podporu českých vědeckých talentů a pedagogů odstartoval již 19. ročník vědecké soutěže Cena Wernera von Siemense. Soutěž pořádaná českým Siemensem společně s představiteli vysokých škol a Akademii věd ČR má vyzdvihnout význam vědy a výzkumu pro společnost.  

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 4. 2016 | Počet zobrazení: 230
 

Bezplatné elektrobusy mají za sebou 150 000 přepravených pasažérů

Dva elektrobusy od českého výrobce SOR, které už přes dva měsíce jezdí na trase pravidelných linek BB1 a BB2 spojujících multifunkční areál BB Centrum a stanici metra Budějovická v Praze 4, ujely již více než 10 000 km. Jejich služeb využilo zhruba 150 000 cestujících.  

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 4. 2016 | Počet zobrazení: 214