Využijte druhý květnový webinář Murrelektronik - již 12. května!

Na každé květnové úterý pro vás připravila společnost Murrelektronik webináře nabité informacemi včetně praktických ukázek. Téma i link na přihlášení najdete níže.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 5. 2020 | Počet zobrazení: 334
 

V době pandemie vyrábí ochranné štíty

Společnost Wavin, výrobce plastových potrubních systémů, se zapojila do celosvětového boje proti pandemii koronaviru a vyrobila a zdravotnickým zařízením napříč Evropou předala již 100 tisíc ochranných obličejových štítů.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 5. 2020 | Počet zobrazení: 302
 

Do Ostrověcké JE dorazilo jaderné palivo

Do areálu Ostrověcké jaderné elektrárny, kterou v Bělorusku staví ruská korporace pro atomovou energii Rosatom, bylo dopraveno palivo pro první zavážku do reaktoru VVER-1200 prvního bloku. Palivo bylo vyrobeno Palivovou společností TVEL a nyní podstupuje vstupní kontrolu.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 5. 2020 | Počet zobrazení: 309
 

Ostravské letecké opravny našly způsob

I když je letecká doprava kvůli pandemii ochromena, letouny přesto potřebují pravidelnou údržbu. Letecké opravny JOB AIR Technic si i v této složité situaci dokázaly poradit.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 5. 2020 | Počet zobrazení: 330
 

Jak technologie pomáhají hubit hmyz napadající luštěniny a rýži?

Společnost Podravka – Lagris, kterou máme spojenou zejména s dochucovadly pokrmů, např. Vegeta nebo Podravka, je dnes obrovským koncernem s dceřinými společnostmi v 17 zemích světa a více než 1000 produkty.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 5. 2020 | Počet zobrazení: 303
 

Projekt na získávání paliva ze sinic

Geneticky upravené vodní řasy, známé jako sinice, mohou produkovat škrob a etanol, které by mohly v budoucnu sloužit jako uhlíkově neutrální palivo. Na výzkumu se díky programu Interreg V-A Rakousko – Česká republika podílejí česká a rakouská vědecká pracoviště.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 5. 2020 | Počet zobrazení: 308
 

Nové kompaktní kamery zjednodušují čtení kódů

Inteligentní kamery řady V/F400 a V/F300 jsou nejnovějšími přírůstky do řady MicroHAWK společnosti OMRON, která nabízí jak čtení kódů, tak vizuální kontrolu.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 5. 2020 | Počet zobrazení: 327
 

Herní novinky Legion s novým chlazením

Lenovo uvádí na trh nové přírůstky série Legion určené pro pokročilé i začínající hráče. Letošní modely se mohou pochlubit vylepšenou klávesnicí, delší životností baterie, inovativním chlazením Coldfront 2.0 a displeji s funkcí Dolby Vision.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 5. 2020 | Počet zobrazení: 335
 

Termokamery z Čech pro měření nemocných

Česká firma Satomar vyvinula vlastní termokamery BeiCam, které okamžitě identifikují osoby se zvýšenou teplotou. Na rozdíl od běžně používaných řešení využívají jejich termokamery zpracování dat v cloudu pomocí umělé inteligence.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 5. 2020 | Počet zobrazení: 306
 

Nutrend pomáhá superherdinům - zapojit se může každý

Výrobce sportovní výživy a potravin pro aktivní životní styl NUTREND se zapojil do boje proti koronaviru. Se svou inciativou Energie Superhrdinům aktivně pomáhá všem „superhrdinům“ přímo v první linii zápasu s pandemií.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 5. 2020 | Počet zobrazení: 609