Murrelektronik na výstavě SPS IPC Drives

V německém Norimberku proběhne příští týden od 24. do až 26. listopadu největší evropský veletrh automatizační techniky SPS IPC Drives, kde společnost Murrelektronik, specialista na automatizační techniku, představí nejen novinky, ale i přínosná řešení, která zvýší konkurenceschopnost firem. Na co konkrétně se můžete těšit?

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 11. 2015 | Počet zobrazení: 316
 

Patentovaná technologie výroby hafnia zvýší bezpečnost jaderných elektráren

Provozní bezpečnost tlakovodních jaderných reaktorů může zvýšit nový patent ruského výzkumného ústavu VNIINM, patřící do palivové společnosti TVEL. Tento ústav si nechal patentovat technologii výroby trubic z hafnia, které mohou nahradit v současnosti používané prvky pro řízení výkonu jaderného reaktoru. Díky vlastnostem tohoto chemického prvku tím dojde ke zvýšení bezpečnosti jaderných elektráren.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 11. 2015 | Počet zobrazení: 302
 

Dar německému červenému kříži

Počátkem listopadu předala společnost Still věcný dar krajské organizaci DRK, Německému červenému kříži, v podobě elektrického vysokozdvižného vozíku RX 50-10.  

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 11. 2015 | Počet zobrazení: 217
 

Český portál zlepší financování startupových projektů

Od listopadu zahájil oficiální provoz nový český portál Penězdroj, který tvůrci projektu charakterizují jako první kombinovaný crowdfundingový portál určený pro získávání peněz na financování startupů a různých projektů u nás. Portál by měl spustit malou revoluci v hromadném financování nejen v ČR. 

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 11. 2015 | Počet zobrazení: 227
 

Největší vozový park elektromobilů na světě

Organizátorům pařížské mezinárodní konference COP21 o klimatu poskytne aliance Renault-Nissan 200 elektromobilů, které by měly během akce najet přes 400 000 km a přitom nevyloučit žádné emise. Ve flotile budou Renault ZOE, Nissan Leaf a Nissan e-NV200.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 11. 2015 | Počet zobrazení: 291
 

Dachser spustil přímá spojení s Beneluxem

Mezinárodní logistický provider Dachser Czech Republic spustil nové přímé linky sběrné služby do Nizozemí a Belgie. Od nynějška tak mohou čeští exportéři využít i každodenního spojení do Zevenaaru na východě Nizozemí a do belgického města Willebroek nedaleko Antverp.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 11. 2015 | Počet zobrazení: 288
 

„Áčka" se přejmenovala

AAA AUTO od listopadu změnila název na AAA Auto International. Děje se tak zhruba po roce za loňskou změnou majitele. V rámci mezinárodní fúze několika společností ze skupiny přesouvá také své sídlo zpět do České republiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 11. 2015 | Počet zobrazení: 269
 

Čeští veteráni jaderného průmyslu byli oceněni za přínos k jeho rozvoji

V budově Národního domu na Smíchově v Praze byli u příležitosti 60. výročí zahájení využívání jádra k mírovým účelům v České republice v říjnu slavnostně oceněni zasloužilí čeští pracovníci z oblasti jaderného průmyslu. Slavnostního večera se zúčastnili veteráni jaderného průmyslu z Ruska, Ukrajiny a Čech, i členové Mezinárodního svazu jaderné energetiky a průmyslu.  

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 11. 2015 | Počet zobrazení: 290
 

Rusko český seminář o jaderné energetice potvrdil možnosti spolupráce projektových firem

V závěru října se v Praze uskutečnil pracovní seminář projektových společností EGP Invest z Uherského Brodu a společnosti Atomprojekt St. Petersburg, která je součástí státní korporace Rosatom. Seminář byl zaměřený na spolupráci mezi oběma projektovými firmami a jeho tématem byla jaderná a tradiční energetika. 

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 11. 2015 | Počet zobrazení: 286
 

Na IT trh vstupuje nový HP – v podnikovém formátu

Od listopadu zahájila oficiálně činnost po svém oddělení od původně mateřské korporace HP společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) zaměřená na trh podnikových technologií. Startuje s ročními příjmy 53 mld. dolarů, nejucelenějším portfoliem produktů v oboru a unikátními vizemi budoucnosti technologií a jejich přínosu pro podnikové zákazníky.  

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 11. 2015 | Počet zobrazení: 259