Vyšší bezpečnost a lepší variabilitu nabízí nové Movano

Nový Opel Movano je modernější a uživatelsky přívětivější. Díky četným asistenčním systémům a technologiím je zajištěno bezpečnější a příjemnější užívání vozu. Zlepšila se též konektivita a infotainment, který je kompatibilní s Apple CarPlay i Android Auto.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 5. 2019 | Počet zobrazení: 270
 

VW oznámil jméno elektromobilu ID.

První model nové rodiny elektromobilů ID., který bude představen ve světové premiéře na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu, ponese označení ID.3. Číslice 3 má hned dva významy.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 5. 2019 | Počet zobrazení: 258
 

Co mají společného roboty a bavorské klobásy?

Odpověď je jednoduchá, společný je proces balení. Systém s roboty Kuka paletizuje plechovky bavorských klobás u firmy Fleischwerke E. Zimmermann a tím uvolňuje pracovníky firmy z namáhavé práce.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 5. 2019 | Počet zobrazení: 258
 

Technologie ABB pro větrné elektrárny

Konzorcium firem Aibel/Keppel FELS si vybralo společnost ABB pro zakázku stavby pobřežní přenosové soustavy elektrického proudu vysokého napětí (HVDC) v rámci projektu DolWin5, který má pomoci Německu v přechodu na obnovitelné zdroje energie.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 5. 2019 | Počet zobrazení: 264
 

Nový ThinkBook pro novodobé podnikání

Na technologickém veletrhu Accelerate uvedla společnost Lenovo novou podznačku určenou malým a středním podnikům - ThinkBook. Jde o novou řadu ultratenkých notebooků s Windows 10, které se snadno přenáší a mají přívětivé uživatelské rozhraní.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 5. 2019 | Počet zobrazení: 294
 

E-mobilita na dlouhé vzdálenosti

Audi e-tron je nejen prvním sériově vyráběným automobilem, který umožňuje rychlé nabíjení výkonem až 150 kW, ale také stanovuje měřítka ohledně rychlosti nabíjení, protože vysoký nabíjecí výkon lze využívat po velkou část nabíjecího procesu.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 5. 2019 | Počet zobrazení: 274
 

Co s bateriemi, které doslouží v elektromobilech?

Studenti z ČVUT a izraelského Technion vymýšleli, jak je využít dál. Program česko-izraelského akcelerátoru CIPA má za sebou první úspěšný ročník, který se věnoval tematice chytrých měst. Týmy studentů z technických univerzit ČVUT a haifského Technionu v Haifě představily výsledky v Izraeli i v Česku.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 5. 2019 | Počet zobrazení: 277
 

Nové partnerství - AOC a Red Bull

Specialista na herní monitory, společnost AOC, uzavřela dlouhodobé partnerství s firmou Red Bull. Odteď budou všechny týmy na prominentních esport eventech podporovaných Red Bullem hrát na nejmodernějších herních monitorech od AOC.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 5. 2019 | Počet zobrazení: 280
 

Kvasiny – 70 let s okřídleným šípem

Mladoboleslavské Škoda Muzeum, které loni navštívilo rekordních 273 811 hostů, připravilo další atraktivní výstavu. Jejím tématem je 70 let, po které je součástí automobilky Škoda továrna ve východočeských Kvasinách.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 5. 2019 | Počet zobrazení: 283
 

PSA bude vyrábět furgony v polské Gliwici

Pro zajištění své strategie v oblasti lehkých užitkových vozů (LUV) potřebuje Skupina PSA další výrobní kapacity, proto přizpůsobí podnik v Gliwici výrobě užitkových velkých furgonů.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 5. 2019 | Počet zobrazení: 266