Český Swietelsky Rail bude rekonstruovat trať v Bratislavě

Na téměř 100 milionů korun vyjdou práce, které na rekonstrukci tramvajové tratě v Bratislavě odvede česká společnost Swietelsky Rail CZ. Ta je zajišťuje pro sesterskou firmu Swietelsky-Slovakia, která se ve sdružení dodavatelů podílí zejména na tramvajovém svršku.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 9. 2019 | Počet zobrazení: 457
 

Kia vstupuje do IONITY

Automobilka KIA investuje do podniku IONITY, založeného několika světovými automobilkami. Jde o podnik se společnou majetkovou účastí, který v roce 2017 založila BMW, Daimler AG, Ford Motor Company a Volkswagen Group. KIA v rámci své Skupiny získá ve společném podniku stejný podíl jako zakládající partneři.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 9. 2019 | Počet zobrazení: 460
 

Do sítě Geis přibyla pobočka

Na počátku září otevřel Geis novou systémovou pobočku pro balíkovou přepravu ve Svitavách. Stávající pobočka v Hradci Králové, která začínala být na pokraji kapacitních možností, předala nyní část svého regionu (okres Ústí nad Orlicí a Svitavy) nové pobočce.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 9. 2019 | Počet zobrazení: 446
 

Recyklační víkend v NTM - již posedmé...

Ve dnech 20. až 22. září 2019 se v Národním technickém muzeu v Praze uskuteční dnes již tradiční Recyklační víkend. Na akci pořádanou ve spolupráci s kolektivním systémem Elektrowin je možné přinést spotřebiče, které doma již obvykle překážejí - a třeba vyhrát i cenu.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 9. 2019 | Počet zobrazení: 495
 

Oracle nabízí cloudovou databázi i infrastrukturu – zdarma a na věky

Společnost Oracle představila na každoroční konferenci Oracle OpenWorld unikátní cloudovou nabídku Oracle Cloud Free Tier, jejíž součástí jsou rovněž bezplatné a časově neomezené služby Oracle Always Free, které umožňují vývojářům i studentům se neomezeně dlouho učit a získávat zkušenosti s tvorbou cloudových aplikací.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 9. 2019 | Počet zobrazení: 487
 

Kamery pomáhají řešit incidenty na parkovištích

Dvě obchodní centra v Praze, Business Center Anděl City a OC Nový Smíchov instalovala chytrý kamerový systém, který nepřetržitě sleduje všechna auta v parkovacích zónách, včetně identifikace jejich SPZ. Tato v Česku dosud neznámá služba umožňuje nejen efektivnější ochranu zaparkovaných vozů, ale zákazníkům i značně ulehčuje řešení pojistných událostí.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 9. 2019 | Počet zobrazení: 484
 

NTM zve na projížďku „parním motoráčkem „Komarek“

Národní technické muzeum (NTM) ve spolupráci s Českými dráhami připravilo v rámci Dne železnice veřejné jízdy svého unikátního exponátu: parního motorového vozu M124.001 „Komarek“ z roku 1903.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 9. 2019 | Počet zobrazení: 500
 

České drony budou sloužit vojákům, naftařům a plynařům

Výrobce civilních bezpilotních letounů Primoco UAV získala licenci od Ministerstva průmyslu a obchodu na obchod s vojenským materiálem, který firmě umožní rozvíjet prodej dronů jako bezpilotních vzdušných cílů pro výcvik pilotů vojenského letectva nebo pozemních sil.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 9. 2019 | Počet zobrazení: 505
 

Chytré produkty TCL z veletrhu IFA

Společnost TCL představila na veletržní akci IFA 2019 ucelenou nabídku inteligentních produktů pro chytrou domácnost od značkových telefonů, sluchátek, soundbarů až po nové modely televizorů. Jednotícím prvkem produktů je spojení umělé inteligence (AI) a internetu věcí (IoT).

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 9. 2019 | Počet zobrazení: 483
 

Trendy budoucích kancelářských budov

Jak budou vypadat kancelářské a administrativní budovy již za několik let? To, co víme jistě je, že budou chytré. Budou šetřit energiemi, budou vybaveny moderními technologiemi, ale najdete v nich i originální řešení zelených střech či fasád nebo světlovody.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 9. 2019 | Počet zobrazení: 493