Poslední model LFA

V polovině prosince loňského roku vyjel z výrobních prostor TMC závodu Motomachi poslední model Lexus LFA. Šlo o plánovaný pětistý kus supersportů LFA. Lexus tímto uzavřel jednu ze svých klíčových kapitol, díky které se podařilo změnit způsob, jakým zákazníci vnímají a chápou tuto automobilovou značku.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 1. 2013 | Počet zobrazení: 806
 

Dohoda o zavedení nových technologií pro komunikaci mezi auty

Volvo Car Corporation podepsala s členy konsorcia CAR 2 CAR Communication Consortium memorandum o porozumění o zavedení společné technologie pro komunikaci mezi automobily v roce 2016.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 1. 2013 | Počet zobrazení: 797
 

Moderní výzkumné a vzdělávací centrum v Plzni

Fakulta aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni v polovině října oficiálně zahájila jednu z největších investic v historii ZČU. 

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 1. 2013 | Počet zobrazení: 756
 

Biotechnologie vyvinutá v ČR řeší problém s odpadním fritovacím olejem

Založením pobočky v Číně přináší česká firma Nafigate, která se zabývá vývojem a zaváděním nanovlákenných technologií, na tamní trh revoluční biotechnologii, která umožňuje přeměnit odpadní fritovací olej na polymer, vstupní surovinu pro výrobu bio plastových výrobků.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 1. 2013 | Počet zobrazení: 779
 

Nový operační systém pro maximální bezpečí externích zařízení

Společnost Fortinet uvádí na trh FortiOS 5.0, který charakterizuje jako nejpokročilejší operační systém na světě. Nabízí vyšší úroveň bezpečnosti, maximálně samostatné rozhodování a lepší řízení stejně jako vyšší ochranu před dnešními hrozbami. Umožňuje lépe chránit soukromá zařízení, která jsou do sítí či systémů připojována jednotlivými uživateli (BYOD, Bring Your Own Device). Toto řešení obdrželo jako jediné ze 30 dalších přes 90 % v prestižních testech Virus Bulettinu.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 12. 2012 | Počet zobrazení: 795
 

Řídicí relé pro průmyslová prostředí komunikuje přes bluetooth

S bluetooth adaptérem easy800 může být v průmyslových prostředích překonána vzdálenost až 10 m mezi adaptérem a notebookem. Vyplatí se i při umístění relé na nepřístupných a nebezpečných místech. 

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 11. 2012 | Počet zobrazení: 618
 

Linde MH otevřelo plnicí stanici na CNG

Společnost Linde Material Handling, uvedla do provozu v sídle firmy v pražských Malešicích vlastní plnicí stanici na stlačený zemní plyn. Bude zde možné tankovat CNG nejen do vysokozdvižných vozíků, ale i do flotily firemních osobních vozů společnosti. Očekávané úspory na pohonných hmotách by měly dosáhnout až 450 tisíc korun za rok.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 11. 2012 | Počet zobrazení: 652
 

Ventilátory ZVVZ pohánějí už i české aerodynamické tunely

Po dodávkách do zkušebních aerodynamických tunelů v Kanadě a Německu se nyní velké axiální ventilátory milevské společnosti ZVVZ Machinery staly srdcem těchto výzkumných zařízení i v Česku.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 11. 2012 | Počet zobrazení: 604
 

Praha je opět místem setkání jaderných expertů

S Českou republikou na špici hledá nyní Východní Evropa cesty jak získávat energii pro svůj další rozvoj s nízkými náklady, intenzivně modernizuje síť existujících elektrátren a připravuje nové projekty v oblasti jaderných elektráren, s cílem snížit náklady na energii a zajistit energetickou bezpečnost. To je i tématem prestižní mezinárodní konference EEU Nuclear Energy Summit 2012, která se bude ve dnech 14. a 15. listopadu v Praze zabývat těmito otázkami.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 11. 2012 | Počet zobrazení: 516
 

Týden vědy a techniky představí vědu v různých podobách

Tradiční listopadový Týden vědy a techniky je nejrozsáhlejší vědecký festival v České republice. Letošní ročník je už 12. v pořadí a nabídne dokonce dva týdny vědecky zaměřených programů. Ve dnech 1.–15. listopadu je připraveno přes 400 akcí po celé ČR – v každém krajském městě a na mnoha dalších místech. 

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 11. 2012 | Počet zobrazení: 536