Češi staví „zelené město" u Černého moře

Na černomořském pobřeží u gruzínského města Kobuleti vyroste unikátní komplex multifunkčních staveb společnosti Green Resort, kterou založili tři čeští, slovenský a gruzínský podnikatel. Jejich „zelené město“ poslouží nejen k rekreaci, ale posílí i rozvoj turistického ruchu v regionu.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 7. 2019 | Počet zobrazení: 342
 

ČEZ má už 100 rychlodobíječek.

Jubilejní stojan č. 100 je už řidičům elektromobilů k dispozici v Praze na Poděbradské ulici. Za poslední rok se síť stanic rychlého dobíjení ČEZ, která už se svým rozsahem vyrovnává větším řetězcům klasických čerpacích stanic, více než zdvojnásobila.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 7. 2019 | Počet zobrazení: 315
 

ZKL vyrobil rekordní pár soudečkových ložisek

Brněnský koncern ZKL dokončil výrobu prototypu dosud největšího páru soudečkových ložisek pro větrné elektrárny ve své historii. Pár tvoří přední a zadní ložisko s označením 230/950, resp. 240/900.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 7. 2019 | Počet zobrazení: 350
 

TVEL dodal palivo pro rychlý reaktor CEFR

Palivová společnost TVEL dodala do Číny jaderné palivo pro čínský experimentální rychlý reaktor CEFR (China Experimental Fast Reactor). Palivové kazety byly vyrobeny v podniku Mašinostrojitělnyj zavod, který je v současnosti jediným výrobcem uranového paliva pro rychlé energetické reaktory.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 7. 2019 | Počet zobrazení: 312
 

Dachser nasadil další „silniční vlak“

Mezinárodní logistický provider Dachser Czech Republic nasadil na svých pravidelných tuzemských linkách - konkrétně na denní spojení mezi Ostravou a Brnem - další tzv. road train. Tato velkokapacitní vozidla mají o 40 % vyšší kapacitu než stávající soupravy se dvěma výměnnými nástavbami, které na linkách doposud jezdily.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 7. 2019 | Počet zobrazení: 303
 

NTM vystavuje v České Skalici

Národní technické muzeum představí tři úspěšné putovní výstavy v Muzeu Boženy Němcové v České Skalici. Od 16. července 2019 si budou návštěvníci moci prohlédnout výstavy „První den míru“, „Karel Čapek - Fotograf“ a „Splněné sny - Odvěká touha létat.“

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 7. 2019 | Počet zobrazení: 312
 

Nový objektiv od Sony

Nejnovější přírůstek do rodiny svých fullframových objektivů typu E-mount představila společnost Sony. Jde o model SEL35F18F - širokoúhlý objektiv s velkou clonou a pevnou ohniskovou vzdáleností FE 35 mm a světelností F1.8.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 7. 2019 | Počet zobrazení: 322
 

První tiskový stroj s automatickou inteligencí

Společnost Xerox uvádí tiskový stroj Baltoro HF Inkjet Press, který využívá automatizovanou inteligenci a zajišťuje skutečnou HD (High-Definition) kvalitu obrazu. Umožňuje produktivně a ve vynikající kvalitě tisknout velkoobjemové a transakční tisky, vysoce kvalitní direct maily a katalogy.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 7. 2019 | Počet zobrazení: 309
 

Senzitivní robot automatizuje kalibraci měřidel

V měřicí technice platí pouze nejvyšší přesnost, což je ideální předpoklad pro nasazení robotů. Mají-li se v oboru efektivně používat, musí mít schopnost uchopit různě velké předměty, aniž by došlo k jejich poškození.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 7. 2019 | Počet zobrazení: 322
 

ZAT posiluje v nových segmentech

Akciová společnost ZAT zveřejnil své hospodářské výsledky za fiskální rok 2018. Za sebou má úspěšný rok s objemem tržeb přes 700 milionů korun. Růst zaznamenaly všechny tržní segmenty, především divize Smart systémů, tedy nových technologií z oblasti Průmyslu 4.0.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 7. 2019 | Počet zobrazení: 326