V Litvě začínají testy zpracování radioaktivního odpadu

Německá společnost NUKEM Technologies předala 9. června vlastníkovi litevské Ignalinské jaderné elektrárny Centrum pro zpracování a skladování pevných radioaktivních odpadů k provedení horkých zkoušek.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 6. 2017 | Počet zobrazení: 156
 

Vive la France! FČOK udělila svá letošní ocenění

Ve středu 14. června udělila Francouzsko-česká obchodní komora (FČOK) své ocenění za mimořádný přínos vzájemným obchodním vztahům čtyřem firmám, které uspěly na zahraničním trhu. Cílem udílení Ceny FČOK je povzbudit další podniky ve snaze o expanzi na zahraniční trh a podporovat vzájemnou obchodní výměnu mezi ČR a Francií. Zároveň odstartoval letošní ročník akce Týden Francie, která se v Česku koná již počtvrté.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 6. 2017 | Počet zobrazení: 190
 

Díky 5G získají pacienti větší kontrolu

Společnost Ericsson zveřejnila svou nejnovější studii spotřebitelského chování ConsumerLab, věnovanou zdravotní péči a péči v domácím prostředí. Zpráva odhaluje pohled spotřebitelů na vliv 5G na budoucnost zdravotní péče a její přeměnu v oblasti preventivní, rutinní a pooperační péče.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 6. 2017 | Počet zobrazení: 172
 

Ocenění českých lídrů

Porota letošního ročníku soutěže Ocenění českých lídrů vybrala nejlepší společnosti ze všech 14 krajů České republiky. Rozhodnutí poroty bylo na základě ekonomických výsledků výhradně českých firem s ročním obratem minimálně 200 milionů korun a více než 50 zaměstnanci.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 6. 2017 | Počet zobrazení: 139
 

Plastový odpad z moře se využije pro počítače

U příležitosti Světového dne oceánů (8. června) začal Dell jako první výrobce počítačů distribuovat zboží v obalech vyrobených z recyklovaného plastového odpadu z oceánu. Cílem programu, který je součástí iniciativy Dell Legacy of Good, je zabránit šíření plastů do oceánu.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 6. 2017 | Počet zobrazení: 153
 

Digitální řešení pro dentisty

Společnost 3Dwiser uvedl na trh nové dentální materiály pro zubní náhrady vyráběné 3D tiskem. Formlabs oznámil partnerství s 3Shape, zabývající se 3D skenováním a CAD/CAM softwarem pro dentální praxe a laboratoře. Jejich cíl bylo vytvořit softwarové integrační řešení pro usnadnění dentálního 3D tisku.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 6. 2017 | Počet zobrazení: 149
 

Das WeltAuto se těší zájmu

Program prodeje kvalitních a prověřených ojetých vozů v Das WeltAuto klade důraz na nejvyšší úroveň zákaznických služeb. Díky tomu pokračuje v růstu prodeje a upevňuje své postavení na českém trhu. Od ledna do konce května 2017 dodali obchodní partneři Das WeltAuto zákazníkům 8086 ojetých vozů, což je nárůst o více než 9 % oproti stejnému období předchozího roku. Z toho bylo 3886 vozů značky ŠKODA, 2222 vozů značky Volkswagen, 540 vozů Audi a 256 vozů SEAT.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 6. 2017 | Počet zobrazení: 131
 

OBI chce více nakupovat v Česku

Agentura pro podporu exportu CzechTrade připravila další z řady úspěšných dodavatelských setkání, tentokrát pro jeden z největších evropských řetězců s hobby tématikou OBI Group (divizi LUX Tools Germany). Třicítka českých výrobců dostala ve Vědeckotechnickém parku v Plzni příležitost hovořit s nákupčími německého řetězce o možnostech dodávek do více než 650 poboček firmy v 11 zemích Evropy.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 6. 2017 | Počet zobrazení: 138
 

Výrobní buňka pro chytré továrny

Centrum výzkumu INTEMAC v Kuřimi ve spolupráci s partnery sestavilo výrobní buňku, která umí sama zkontrolovat a opravit své výrobky. V budoucnu plánuje funkce rozšiřovat a experimentovat s nimi. Cílem je pomoci českým podnikům být efektivnější a konkurenceschopnější.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 6. 2017 | Počet zobrazení: 149
 

Videokamera pro malé místnosti

Pod označením MeetUp uvedla společnost Logitech na trh konferenční kameru určenou speciálně pro malé jednací místnosti. Kamera, která se připojuje přes rozhraní USB, nabízí široké zorné pole, takže jsou během jednání jasně vidět všechna místa kolem jednacího stolu. Snímání zvuku je vyladěno pro prostředí malých místností.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 6. 2017 | Počet zobrazení: 119