Týden vědy a techniky představí vědu v různých podobách

Tradiční listopadový Týden vědy a techniky je nejrozsáhlejší vědecký festival v České republice. Letošní ročník je už 12. v pořadí a nabídne dokonce dva týdny vědecky zaměřených programů. Ve dnech 1.–15. listopadu je připraveno přes 400 akcí po celé ČR – v každém krajském městě a na mnoha dalších místech. 

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 11. 2012 | Počet zobrazení: 506
 

V Norimberku představí Eaton produkty s vysokou energetickou efektivitou

Společnost Eaton Corporation představí na blížícím se veletrhu SPS IPC Drives, který se bude konat 27. -29. listopadu 2012 v německém Norimberku, na svém stánku č. 371 portfolio inovovaných elektrotechnických produktů s vysokou provozní a energetickou efektivitou. Patří mezi ně nové frekvenční měniče Xelra nebo kompaktní PLC XC152. Expozici návštěvníci naleznou v hale číslo 9 výstavního areálu. 

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 10. 2012 | Počet zobrazení: 581
 

První 3D digitální model řízení jaderné elektrárny

Společnost Dassault Systèmes dokončila první fázi strategického partnerství s ruským podnikem NIAEP, dceřinou společností Rosatomu, která se zabývá projektováním a výstavbou jaderných elektráren. Za použití aplikací platformy 3DEXPERIENCE (CATIA, ENOVIA a DELMIA) vyvinul NIAEP technologii „Multi-D”, která simuluje obchodní procesy a umožňuje vytvářet detailní modely konstrukčních a instalačních procesů na základě 3D dat. 

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 10. 2012 | Počet zobrazení: 569
 

CZ LOKO dodá do Běloruska 20 nových lokomotiv

Akciová společnost CZ LOKO dodá do Běloruska 20 dvounápravových asynchronních lokomotiv řady 719/TMЭ3. Smlouva s národním dopravcem, Běloruskou státní železnicí, byla podepsána v první polovině října, hodnota kontraktu dosahuje téměř 500 mil. Kč. Moderní posunovací motorová lokomotiva řady 719/TMЭ3 představuje původní český produkt - byla vyvinuta a vyrobena společností CZ LOKO. První stroj bude běloruským železnicím předán už koncem listopadu, další postupně do roku 2014. 

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 10. 2012 | Počet zobrazení: 643
 

Ukrajina bude vyrábět palivo pro reaktory

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 10. 2012 | Počet zobrazení: 555
 

Řidiči vysokozdvižných vozíků soutěžili v mezinárodním klání Stapler Cup. Češi získali bronz.

I řidiči vysokozdvižných vozíků mají svůj šampionát – je jím tradiční Stapler Cup – soutěž zručnosti řidičů vysokozdvižných vozíků, kterou pořádá společnost Linde Material Handling. Letošního finále v německém Aschafenburgu se zúčastnilo 10 týmů z Belgie, Německa, ČR, Francie, Španělska, Nizozemí, Rakouska, Maďarska, Slovenska a Velké Británie. Jeho vítězem se stal letos španělský tým, který sesadil z vrcholné pozice domácí německé favority, kterříé několik let dominovali soutěži. Německý tým se letos musel spokojit se stříbrnou medail, kterou uhájil před svými tdaičními finálovými rivaly z ČR, kteří si ze StaplerCupu 2012 odvezli bronz, na čtvrtém místě z letošní finálové čtyřky skončili soutěžící z Nizozemska.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 10. 2012 | Počet zobrazení: 601
 

SIAD Czech získal zakázky za 70 milionů korun

SIAD Czech, dceřiná společnost italsko-americké konfederace SIAD-Praxair podnikající ve výrobě a distribuci technických a speciálních plynů, v letošním druhém pololetí významně posiluje projekty tzv. green byznysu. Jde o výrobu určenou pro ochranu životního prostředí a současně o recyklaci vedlejších produktů výroby technických plynů, zejména acetylénu. Letos bude green byznys tvořit téměř 10 % celkových tržeb společnosti, což je asi 70 mil. Kč.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 10. 2012 | Počet zobrazení: 649
 

V Liberci bylo otevřeno špičkové výzkumné centrum

Pod názvem “Centrum pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace“ zahájila při Technické univerzitě v Liberci (TUL) provoz nová budova špičkového výzkumného střediska, připravovaného od roku 2009 v rámci stejnojmenného čtyřletého projektu, jehož cílem je vybudovat infrastrukturu vysokoškolského ústavu TUL, který bude zejména nabízet a poskytovat výzkumné a vývojové činnosti pro inovační aktivity hospodářské praxe s cílem zvýšit její konkurenceschopnost. Veřejná soutěž na dodavatele stavby vyhlášena 30. dubna 2010, a vítězem se stala firma Metrostav. O dva roky později, TUL budovu převzala a 10. října proběhlo slavností otevření centra, jehož laboratoře jsou zaměřeny na materiály budoucnosti - na nanovlákna, která se už dnes úspěšně využívají v elektrotechnice, při výrobě stavebních materiálů nebo v automobilovém průmyslu a mají slibnou budoucnost také při vývoji účinných zařízení na uchovávání energie i v medicíně a při výrobě léků. Výzkum bude zaměřen nejen na vývoj chytrých textilií s unikátními vlastnostmi, ale i na technologie čištění vody.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 10. 2012 | Počet zobrazení: 613
 

Kombinované svodiče přepětí třídy T1 + T1

Eaton Elektrotechnika uvedla nové modulové provedení svodičů přepětí třídy T1+T2 se základnou a kódovatelným výměnným modulem v šířce 1TE. Tato nová řada nese označení SPBT12. 

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 10. 2012 | Počet zobrazení: 551
 

CHEP posiluje své logistické aktivity ve střední a východní Evropě

Společnost CHEP, hlavní globální poskytovatel řešení pronájmu palet a kontejnerů, bude dodavatelem pro firmu Procter & Gamble, která přechází v regionu střední a východní Evropě ze systému výměny palet z bílého dřeva na systému pronájmu palet a kontejnerů společnosti CHEP, která bude pro P&G zajišťovat ročně přibližně dva miliony palet Nová strategická spolupráce se týká Bulharska, Rumunska, Chorvatska, Srbska, Baltských zemí – Estonska, Lotyšska a Litvy – a také dalších sedmi zemí střední a východní Evropy, do nichž ohlásila společnost CHEP expanzi v listopadu 2011 v souladu s potřebami zákazníků a s plány růstu.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 10. 2012 | Počet zobrazení: 614