Evropa vypravila do kosmu svůj vlastní raketoplán

V úterý 11. února odstartoval z evropského kosmodromu v Kourou ve Francouzské Guyaně raketa Vega VV04, které vynesla do kosmu na první testovací misi experimentální raketoplán ESA. Raketoplán s označením IXV (Intermediate eXperimental Vehicle) má za úkol otestovat nejnovější technologie a kritické systémy určené pro budoucí automatické návratové a opětovně použitelné systémy, které by měly rozšířit schopnosti Evropy pro výzkum vesmíru.  

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2015 | Počet zobrazení: 284
 

Čeští jaderní vědci se zapojí do rozvoje energetiky Jordánska

Jordánsko plánuje výstavbu první jaderné elektrárny a ČR by se na tomto projektu mohla významnou měrou podílet. Vyplývá to z memoranda o spolupráci při mírovém rozvoji jaderné energetiky mezi Jordan Atomic Energy Commission (JAEC) a ÚJV Řež, a. s., dohodnutém při návštěvě prezidenta Miloše Zemana v Jordánsku.  

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2015 | Počet zobrazení: 246
 

Začíná platební revoluce v cestování?

Společnost Arriva ve spolupráci s platební asociací Visa Europe, Českou spořitelnou a Telmaxem jako první v ČR koncem ledna komerčně spustila placení bezkontaktní kartou v meziměstské autobusové dopravě. První cestující se svezou na trasách z Prahy, Brna a Ostravy do Jeseníku. Na konci letošního roku by mělo v Česku jezdit až 300 „bezkontaktních“ autobusů  

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 2. 2015 | Počet zobrazení: 339
 

Superpočítač pomáhá řidičům získat přehled o dopravní situaci

Nově budované ostravské superpočítačové centrum už přináší první praktické realizační výstupy své vývojové činnosti. Nejvýkonnější superpočítač v ČR a mýtné brány umožňují na adrese www.viarodos.cz řidičům získat okamžitý přehled kolon a zpoždění. 

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 2. 2015 | Počet zobrazení: 265
 

Výroba z celé Evropy do Chomutova

Chomutovský výrobní závod společnosti Parker Hannifin zveřejnil svůj plán do roku 2017, podle kterého se má v rámci koncernu stát výrobní jedničkou firmy v regionu EMEA (Evropa, Blízký Východ, Afrika). 

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 2. 2015 | Počet zobrazení: 298
 

ABB opět mezi stovkou nejlepších globálních inovátorů

Agentura Thomson Reuters již třetí rok za sebou zařadila společnost ABB mezi 100 nejlepších světových inovátorů, seznam společností oceňovaných za vynikající výsledky v globální inovační činnosti, ochraně myšlenek a komercializaci vynálezů.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 2. 2015 | Počet zobrazení: 273
 

Byznys Mobile vyhlášen v J.K.R. projektem roku

Mobilní aplikace Byznys Mobile společnosti J.K.R. se stala Projektem roku 2014. Aplikace umožňuje získávat či zadávat informace z mobilních telefonů a tabletů s platformami Android, iOS a Windows. Pomáhá zvyšovat efektivitu obchodních procesů a poskytuje pracovníkům v terénu přístup k důležitým informacím.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 2. 2015 | Počet zobrazení: 248
 

Ocenění Czech Business Superbrands 2015 pro DPD

Komise expertů programu Czech Superbrands udělila přepravní společnosti DPD CZ ocenění Business Superbrands Award. Společnost DPD CZ se tak zařadila mezi elitu nejvýznamnějších značek tuzemského regionu, které mohou sloužit jako příklad úspěšného rozvíjení a dynamického vylepšování brand image. 

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 2. 2015 | Počet zobrazení: 498
 

Začala kampaň na podporu technických oborů

Slavnostním zahájením v Národním technickém muzeu v Praze a představením oficiálního loga odstartoval ve čtvrtek 15. ledna projekt Roku průmyslu a technického vzdělávání 2015.  

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 1. 2015 | Počet zobrazení: 416
 

Jsou autorizované servisy drahé?

Čeští motoristé považují autorizované servisy za cenově dražší variantu pro své vozy než u neautorizovaných servisních dílen. Dle nezávislého srovnávacího testu, který provedla redakce MF DNES, ale bylo prokázáno, že autorizované servisy poskytují širokou škálu služeb za příznivější ceny než neznačkové servisy.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 1. 2015 | Počet zobrazení: 366