Linde MH otevřelo plnicí stanici na CNG

Společnost Linde Material Handling, uvedla do provozu v sídle firmy v pražských Malešicích vlastní plnicí stanici na stlačený zemní plyn. Bude zde možné tankovat CNG nejen do vysokozdvižných vozíků, ale i do flotily firemních osobních vozů společnosti. Očekávané úspory na pohonných hmotách by měly dosáhnout až 450 tisíc korun za rok.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 11. 2012 | Počet zobrazení: 621
 

Ventilátory ZVVZ pohánějí už i české aerodynamické tunely

Po dodávkách do zkušebních aerodynamických tunelů v Kanadě a Německu se nyní velké axiální ventilátory milevské společnosti ZVVZ Machinery staly srdcem těchto výzkumných zařízení i v Česku.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 11. 2012 | Počet zobrazení: 575
 

Praha je opět místem setkání jaderných expertů

S Českou republikou na špici hledá nyní Východní Evropa cesty jak získávat energii pro svůj další rozvoj s nízkými náklady, intenzivně modernizuje síť existujících elektrátren a připravuje nové projekty v oblasti jaderných elektráren, s cílem snížit náklady na energii a zajistit energetickou bezpečnost. To je i tématem prestižní mezinárodní konference EEU Nuclear Energy Summit 2012, která se bude ve dnech 14. a 15. listopadu v Praze zabývat těmito otázkami.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 11. 2012 | Počet zobrazení: 490
 

Týden vědy a techniky představí vědu v různých podobách

Tradiční listopadový Týden vědy a techniky je nejrozsáhlejší vědecký festival v České republice. Letošní ročník je už 12. v pořadí a nabídne dokonce dva týdny vědecky zaměřených programů. Ve dnech 1.–15. listopadu je připraveno přes 400 akcí po celé ČR – v každém krajském městě a na mnoha dalších místech. 

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 11. 2012 | Počet zobrazení: 509
 

V Norimberku představí Eaton produkty s vysokou energetickou efektivitou

Společnost Eaton Corporation představí na blížícím se veletrhu SPS IPC Drives, který se bude konat 27. -29. listopadu 2012 v německém Norimberku, na svém stánku č. 371 portfolio inovovaných elektrotechnických produktů s vysokou provozní a energetickou efektivitou. Patří mezi ně nové frekvenční měniče Xelra nebo kompaktní PLC XC152. Expozici návštěvníci naleznou v hale číslo 9 výstavního areálu. 

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 10. 2012 | Počet zobrazení: 583
 

První 3D digitální model řízení jaderné elektrárny

Společnost Dassault Systèmes dokončila první fázi strategického partnerství s ruským podnikem NIAEP, dceřinou společností Rosatomu, která se zabývá projektováním a výstavbou jaderných elektráren. Za použití aplikací platformy 3DEXPERIENCE (CATIA, ENOVIA a DELMIA) vyvinul NIAEP technologii „Multi-D”, která simuluje obchodní procesy a umožňuje vytvářet detailní modely konstrukčních a instalačních procesů na základě 3D dat. 

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 10. 2012 | Počet zobrazení: 571
 

CZ LOKO dodá do Běloruska 20 nových lokomotiv

Akciová společnost CZ LOKO dodá do Běloruska 20 dvounápravových asynchronních lokomotiv řady 719/TMЭ3. Smlouva s národním dopravcem, Běloruskou státní železnicí, byla podepsána v první polovině října, hodnota kontraktu dosahuje téměř 500 mil. Kč. Moderní posunovací motorová lokomotiva řady 719/TMЭ3 představuje původní český produkt - byla vyvinuta a vyrobena společností CZ LOKO. První stroj bude běloruským železnicím předán už koncem listopadu, další postupně do roku 2014. 

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 10. 2012 | Počet zobrazení: 645
 

Ukrajina bude vyrábět palivo pro reaktory

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 10. 2012 | Počet zobrazení: 557
 

Řidiči vysokozdvižných vozíků soutěžili v mezinárodním klání Stapler Cup. Češi získali bronz.

I řidiči vysokozdvižných vozíků mají svůj šampionát – je jím tradiční Stapler Cup – soutěž zručnosti řidičů vysokozdvižných vozíků, kterou pořádá společnost Linde Material Handling. Letošního finále v německém Aschafenburgu se zúčastnilo 10 týmů z Belgie, Německa, ČR, Francie, Španělska, Nizozemí, Rakouska, Maďarska, Slovenska a Velké Británie. Jeho vítězem se stal letos španělský tým, který sesadil z vrcholné pozice domácí německé favority, kterříé několik let dominovali soutěži. Německý tým se letos musel spokojit se stříbrnou medail, kterou uhájil před svými tdaičními finálovými rivaly z ČR, kteří si ze StaplerCupu 2012 odvezli bronz, na čtvrtém místě z letošní finálové čtyřky skončili soutěžící z Nizozemska.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 10. 2012 | Počet zobrazení: 602
 

SIAD Czech získal zakázky za 70 milionů korun

SIAD Czech, dceřiná společnost italsko-americké konfederace SIAD-Praxair podnikající ve výrobě a distribuci technických a speciálních plynů, v letošním druhém pololetí významně posiluje projekty tzv. green byznysu. Jde o výrobu určenou pro ochranu životního prostředí a současně o recyklaci vedlejších produktů výroby technických plynů, zejména acetylénu. Letos bude green byznys tvořit téměř 10 % celkových tržeb společnosti, což je asi 70 mil. Kč.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 10. 2012 | Počet zobrazení: 652