Samsung a Osram urovnaly spor o technologii LED

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 10. 2012 | Počet zobrazení: 710
 

Mohelničtí studenti mají novou učebnu programování obráběcích strojů

V rámci oslav 60. výročí svého založení se podařilo Střední škole technické v Mohelnici výrazným způsobem zlepšit podmínky pro studium.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 10. 2012 | Počet zobrazení: 697
 

Jeden musí z kola ven - ČEZ vyřadil Arevu z tendru na dostavbu Temelína

Z tendru na dostavbu 3. a 4. bloku JE Temelín vypadl jeden z uchazečů. Francouzská společnost Areva nesplnila podle vyjádřeníé zadavetele podmínky tendru a ze soutěže byla vyřazena francouzská společnost Areva. O dostavbu Temelína se tak utkají projekty pouze dvou zájemců: americko-japonské firmy Westinghouse, která nabízí AP-1000 a česko-ruské konsorcium Mir-1200, sdružující firmy Škoda JS, Atomstrojexport a Gidropress, s nabídkou reaktoru vycházejícího z vylepšené technologie VVER.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2012 | Počet zobrazení: 698
 

V Praze se sejde elita jaderného průmyslu

Ve dnech 9. A 10. října proběhne v Praze prestižní Mezinárodní konference a výstava. ATOMEX - Evropa 2012 - Středoevropské fórum jaderného průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 9. 2012 | Počet zobrazení: 684
 

Snímače NanoView dokážou detekovat i průhledné objekty

Moderními čtyřmi řadami snímačů, které jsou schopné detekovat objekty bez ohledu na barvu a texturu materiálu, odrazivost, kontrast nebo tvar povrchu, si obohatila své portfolio společnost Eaton Corporation, výrobce a distributor elektrotechnického zařízení. 

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 9. 2012 | Počet zobrazení: 759
 

Pražská centrála Galilea zahájila provoz

ve středu 1 září zahájilo v Praze oficiálně svůj provoz administrativní centrum evropského globálního navigačního satelitního systému Galileo (GSA). Hlavním úkolem pražské centrály je ve spolupráci s Evropskou komisí (EK) a Evropskou vesmírnou agenturou koordinovat realizaci evropského systému Galileo.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2012 | Počet zobrazení: 752
 

Společnost ZTE se stala pátým největším výrobcem smartphonů

Čínský výrobce chytrých telefonů a tabletů, společnost ZTE, poprvé vstoupila mezi pět největších globálních hráčů v segmentu smartphonů. Vyplynulo to z nově zveřejněných údajů mezinárodní analytické společnosti International Data Corporation (IDC). 

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2012 | Počet zobrazení: 1538
 

ZAT otevřel pobočku na Slovensku, další bude na Kubě

Příbramská společnost ZAT, která už přes půl století působí v oblasti dodávek řídicích systémů pro energetiku, dopravu a průmyslové procesy u nás i v zahraničí otevřela v létě novou pobočku ve slovenské Trnavě.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2012 | Počet zobrazení: 753
 

Dohoda o spolupráci v oblasti lehkých užitkových vozů v Evropě

Toyota Motor Europe a PSA Peugeot Citroën oznámily novou dohodu o spolupráci v oblasti lehkých užitkových vozů v Evropě. PSA Peugeot Citroën bude Toyotě dodávat vozy střední velikosti, které se budou v Evropě prodávat pod značkou Toyota.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2012 | Počet zobrazení: 705
 

Seminář Problematika pracovních strojů ve vztahu k bezpečnostním rizikům

Školení zaměřené na pracovní stroje zdvihací zařízení, odlišení strojů od spotřebičů a s tím spojené odlišnosti v posuzování bezpečnosti připravila vzdělávací agentura L.P. Elektro za spolupráce firmy Eaton Elektrotechnika.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2012 | Počet zobrazení: 740