Na českém a slovenském trhu se objeví značka MG

MG je známá britsko-čínská značka s téměř stoletou historií, která rozšiřuje své aktivity ve střední Evropě, aby dále posilovala pozici na nových evropských trzích. Pro uvedení v regionu CEE je partnerem značky společnost Autobinck.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 3. 2022 | Počet zobrazení: 519
 

Recyklace karet 2.0

Po prvním ročníku spouští společnost Sodexo Benefity opět projekt recyklace propadlých plastových karet. Loni firma během dvou měsíců sesbírala 5654 karet. Vzhledem k tomu, že sběr probíhal během přísného lockdownu, to považuje za mimořádný úspěch, který předčil očekávání.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 3. 2022 | Počet zobrazení: 518
 

Murrelektronik zve na TOUR 2022

Od 4. do 29. dubna 2022 projíždí Murrelektronik Solution VAN Českou republikou a zastavit se může i přímo u vás, stačí se jen zaregistrovat ZDE a my se vám ozveme s návrhem termínu.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 3. 2022 | Počet zobrazení: 635
 

Ve Frenšátu byl vyroben první elektromotor

První vyrobený elektromotor, typ E6bV2-088, opustil brány závodu Siemens, tehdy Moravských elektrotechnických závodů, 15. února 1947. Od té doby se jich vyrobily miliony, které dodnes slouží zákazníkům po celém světě.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 3. 2022 | Počet zobrazení: 501
 

KION: rekordní objem zakázek

Společnost KION Group, světový výrobce průmyslových vozíků, robotiky a automatizačních technologií pro intralogistiku, zaznamenala loni i přes obtížnou situaci na trzích velmi úspěšným rok.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 3. 2022 | Počet zobrazení: 495
 

Kariérní dny fakult ČVUT

Po absolventech informatických, elektrotechnických a strojařských oborů z ČVUT je na trhu práce obrovská poptávka. Fakulta strojní (FS) a Fakulta elektrotechnická (FEL) ČVUT v Praze vycházejí firmám vstříc uspořádáním Kariérních dnů, které proběhnou 20. a 21. dubna 2022 v pražských Dejvicích.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 3. 2022 | Počet zobrazení: 584
 

Suchý led na restaurování

Restaurování povrchů z citlivých materiálů nebo šetrné čištění historických památek, čištění zařízení ve strojírenství a dalších oborech – zde všude se stále více uplatňují šetrné technologie čištění. V poslední době se zde prosazuje tryskání suchým ledem.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 3. 2022 | Počet zobrazení: 546
 

Nissan ukazuje platformu budoucnosti pro EV

Nejnovější architektura elektromobilů z dílny Nissan, platforma CMF-EV, je důležitou součástí strategie elektrifikace značky. Premiéru si odbyde u elektrického coupé-crossoveru Nissan Ariya, který se do Evropy dostane v létě.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 3. 2022 | Počet zobrazení: 511
 

Nové technologie pneumatiky Eagle F1

Nejnovější přírůstek značky Goodyear patří do prémiové řady vysoce výkonných (UHP) pneumatik Eagle F1. Nové technologie pneumatiky Eagle F1 Asymmetric 6 zlepšují jejich užitné vlastnosti na suché vozovce, brzdný výkon i ovladatelnost za mokra. Jsou vhodné i pro vozy s elektrickým pohonem.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 3. 2022 | Počet zobrazení: 516
 

Dachser uvádí do provozu sériový eActros

Logistický provider Dachser rozšířil svoji flotilu o první elektrické vozidlo ze sériové výroby Mercedes-Benz eActros. Pro plně elektrické 19tunové vozidlo vidí široké možnosti použití a v souladu se svojí strategií pro ochranu klimatu již plánuje nasazení dalších vozidel tohoto typu.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 3. 2022 | Počet zobrazení: 497