Unikátní český projekt telerehabilitace

Česká asociace robotiky, telemedicíny a kybernetiky ARTAK s nadačním fondem REGI Base I. vyvinula první Mobilní telerehabilitační kontejner na světě. Díky IoT umožňuje přiblížit rehabilitační pomoc co nejblíže potřebným osobám. Určená cvičení probíhá online za dozoru rehabilitačního pracovníka.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 10. 2019 | Počet zobrazení: 441
 

Křest telerehabilitačního kontejneru

Desátého října byl slavnostně předán historicky první Mobilní telerehabilitační kontejner do užívání zraněnému hasiči nadstrážmistru Robertu Gyömbérovi. Předání se zúčastnili duchovní otcové projektu – prezident ARTAK Mgr. Jakub Pětioký a předseda správní rady nadačního fondu REGI Base I. Hynek Čech.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 10. 2019 | Počet zobrazení: 418
 

Soutěž v CNC programování vyhráli studenti z Mohelnice

Šestého ročníku soutěže Siemens Sinumerik Cup v CNC programování pro střední školy a učiliště se zúčastnilo 14 soutěžních týmů z 11 středních škol a odborných učilišť. Jejich úkolem bylo navrhnout technologické řešení a naprogramovat výrobu aromalampy.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 10. 2019 | Počet zobrazení: 424
 

Včela pod drobnohledem

Příležitost prohlédnout si tělo včely do nejmenšího detailu nabídne výstava nazvaná Včela medonosná pod drobnohledem, kterou pořádá brněnský výrobce elektronových mikroskopů Thermo Fisher Scientific.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 10. 2019 | Počet zobrazení: 443
 

Stomatologie 4.0: Špičkové technologie kombinované s nejlepšími postupy

Vstupujeme do období převratných změn ve stomatologii. Po dlouhých letech relativně neměnných postupů jsme v posledním desetiletí svědky průniku moderních technologií do tohoto tradičního zdravotnického oboru.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 10. 2019 | Počet zobrazení: 658
 

Mitsubishi na autosalonu v Tokiu

Společnost Mitsubishi odhalila na Tokijském autosalonu 2019 malý elektrifikovaný koncept MI-Tech Concept ve stylu SUV a studii Super Height K z kategorie minivozů „kei car“.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 10. 2019 | Počet zobrazení: 362
 

Elektromobil MX-30 se zvukovým systémem

Po světové premiéře modelu MX-30 na autosalonu v Tokiu umožňuje Mazda předobjednat tento první sériově vyráběný elektromobil. S novým SUV MX-30 chce oslovit zejména zákazníky, kteří se při pořízení automobilu poháněného elektřinou nechtějí vzdát radosti z řízení. První vozy budou dodány ve druhém pololetí 2020.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 10. 2019 | Počet zobrazení: 471
 

Suzuki vstupuje do hybridní éry

Nižší spotřeba a pružnější zrychlení v nízkých otáčkách, to jsou dvě hlavní výhody Suzuki Ignis a Swift s mild-hybridním pohonem SHVS. To vše za cenu srovnatelnou s konvenčními motory a bez jakýchkoliv omezení či starostí navíc.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 10. 2019 | Počet zobrazení: 419
 

Nová koncepční modelová linie Recharge

Volvo představuje svůj vůbec první plně elektrický model, Volvo XC40 Recharge, který je současně prvním modelem automobilky nesoucím označení Recharge nové koncepční modelové linie.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 10. 2019 | Počet zobrazení: 362
 

Na kterých modelech neproděláte

Že nové auto není nejlepší investicí, je obecně známý fakt. Nová auta ztratí za první tři roky v průměru 33 % své původní hodnoty. Existují však značky a modely, u kterých není ztráta hodnoty tak vysoká. Naopak prémiové značky dokážou přijít i o více než polovinu hodnoty. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Mototechna.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 10. 2019 | Počet zobrazení: 377