Dassault spustil program pro podnikatele na podporu inovací

Společnost Dassault Systèmes odstartovala koncem července svůj nový program Solidworks pro podnikatele (Solidworks for Entrepreneurs Program). Jeho cílem je umožnit zejména menším začínajícím podnikům bezplatný přístup ke kompletním licencím výkonných 3D návrhových aplikací, které pomáhají inženýrům a návrhářům uspět prostřednictvím inovací. 

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2015 | Počet zobrazení: 248
 

Největší Tatry: speciály ve službách těžařů

Kopřivnická Tatra dokončila největší vůz, jaký kdy vyrobila. Osminápravové, 18 m dlouhé monstrum o celkové výsledné hmotnosti 90 t má 6 řiditelných náprav (technicky je podle výrobce možný pohon všech), a motor o celkovém výkonu 1200 hp. Ten je však pro pohyb vozidla dosahujícího max. rychlosti 60 km.h-1 omezen elektronikou na polovinu. Plný výkon může využít jen vrtné zařízení, montované jako nástavba, které zajišťuje specializovaná německá firma.  

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2015 | Počet zobrazení: 316
 

Čeští strojaři čekají příznivější rok

Strojírenských zakázek letos v Česku přibude, sektor očekává mírný meziroční nárůst o 2,1 %. Vyplývá to z analýzy Studie českého strojírenství pro 1. čtvrtletí roku 2015, provedené společnosti CEEC Research. 

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 7. 2015 | Počet zobrazení: 294
 

Norsko končí jako první s klasickým rozhlasem

I když konec analogového klasického rádia byl s nástupem digitálního vysílání už jen otázkou času, první země k rozhodnutí, definitivně zrušit analogové vyslání, přistoupila až letos. 

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 7. 2015 | Počet zobrazení: 256
 

Stavebnice Merkur rozšiřuje muzeum a má i svou poštovní známku

Zatímco ve většině českých a moravských městech a obcí probíhaly v sobotu 9. května nejrůznější akce připomínající konec 2. světové války v Evropě, v Polici nad Metují se točil život kolem tématu ryze mírového.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 7. 2015 | Počet zobrazení: 262
 

Evropa reformuje trh emisních povolenek

Evropský parlament a Evropská komise se dohodly na vytvoření tržní stabilizační rezervy, která bude od roku 2019 postupně odsávat z trhu přebytek více než dvou miliard povolenek, jež držel jejich cenu nízko a nemotivoval firmy k přechodu na nízkoemisní zdroje. 

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 7. 2015 | Počet zobrazení: 255
 

Plzeňští strojaři získali významnou zakázku v Americe

Plzeňská Doosan Škoda Power zmodernizuje v paroplynové elektrárně v mexické Tule dvě 110 MW turbíny, vyrobené koncerny Hitachi a Westinghouse, a obnoví také generátory a příslušenství strojovny. 

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 7. 2015 | Počet zobrazení: 255
 

Kodak zboural svou slavnou továrnu v Rochesteru

Dramatickou připomínkou, jak se svět pod tlakem nástupu nových technologií neustále mění, je příběh značky Kodak. Legendě éry klasické fotografie, která neustála nástup digitální éry, se nedokázala s ní adekvátně vyrovnat. Demolice bývalé továrny na výrobu kinofilmů jakoby symbolizuje konec jedné etapy fotografie.  

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 7. 2015 | Počet zobrazení: 292
 

Nová Windows jsou tady – ale nebudou hned pro každého

Microsoft dnes začal distribuovat novou generaci operačního systému Windows. A zároveň s tím mění i svůj obchodní model spojený s Windows - uživatelům nabízí po dobu jednoho roku bezplatný upgrade, který by měl zajistit fungování Windows 10 po celou dobu životnosti jejich zařízení.  

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 7. 2015 | Počet zobrazení: 267
 

V bezpečí i na dovolené - pod zámkem

Tradiční český výrobce zámků a kování Tokoz uvedl na trh nejmenší visací zámek řady Gama, vybavený patentovanou zámkovou vložkou Tokoz PRO. Novinka s označením Gama 40 je nejmenším zámkem, který nabídne bezpečnost na úrovni BT 3 dle normy ČSN EN 12320 a zároveň odolnost proti vnějšímu prostředí díky vložce s otočnými lamelovými stavítky. 

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 7. 2015 | Počet zobrazení: 341