Průkopnické SUV- kupé s elektrickým pohonem

Automobilka Kia Motors před nedávnem odhalila na šanghajském veletrhu CIIE 2019 svůj nový koncepční model Futuron Concept, naznačující podobu SUV-kupé s pohonem všech kol a novými designovými prvky budoucích elektromobilů.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 12. 2019 | Počet zobrazení: 343
 

Automobil, který komunikuje se semafory

Jaká barva bude svítit na dalších semaforech, pokud budu pokračovat v jízdě touto rychlostí? Odpověď na tuto otázku již nebude dávat řidiči jeho intuice, nýbrž vyspělá technologie, která propojuje vozidla s dopravní světelnou signalizací a centrem pro řízení dopravy, aby mohli řidiči předvídat budoucí stav semaforů. Systém ale nefunguje při vyšší než povolené rychlosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 12. 2019 | Počet zobrazení: 313
 

Toyota otestuje samořídicí auto v městském provozu

Příští rok uvede Toyota do veřejného testování autonomní auto na bázi Lexus LS pod označením P4. Testovací vůz s autonomií úrovně 4, při které auto zvládá jízdu zcela samo, bude od července do září nasazený v městském provozu v Tokiu.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 12. 2019 | Počet zobrazení: 322
 

Herní monstrum v těle notebooku

Společnost Asus uvedla na český trh supervýkonný herní přenosný počítač ROG Mothership, určený primárně pro počítačové hráče a kreativce, kteří nestojí o kompromisy. Novinka, která svým výkonem nahradí stolní PC, zaujme unikátní konstrukcí.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 12. 2019 | Počet zobrazení: 326
 

Měřte rychleji a na delší vzdálenost

Společnost Nikon představila nový, výkonný a snadno přenosný laserový dálkoměr Forestry Pro II. Jde o inovovanou verzi předchozího modelu, který je uznávaným přístrojem na průzkum v oblasti lesnictví.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 12. 2019 | Počet zobrazení: 327
 

Doplňující partnerský program pro segment data center

Lenovo představilo doplňující partnerský program pro oblast DCG s názvem Lenovo Elevate. Program s jednoduchým systémem zpětných rabatů se zaměřuje především na nové partnery, kteří by rádi zahájili spolupráci v rámci prodeje serverů, úložišť a dalších řešení Lenovo pro datová centra.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 12. 2019 | Počet zobrazení: 332
 

Vědci vidí v zavedení platooningu velký potenciál

Po prvních testech v reálných logistických operacích bylo zjištěno, že provozování elektricky propojených nákladních vozidel je na německých dálnicích bezpečné, technicky spolehlivé a snadno použitelné při rutinních přepravách.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 12. 2019 | Počet zobrazení: 362
 

Bridgestone používá recyklované saze ve velkém

Společnost Bridgestone Americas začala jako první ve svém oboru využívat ve velkém měřítku recyklované saze při výrobě pneumatik, a to v rámci dlouhodobého partnerství se společností Delta-Energy Group, která je lídrem na trhu recyklace materiálů z použitých pneumatik.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 12. 2019 | Počet zobrazení: 322
 

Nové inteligentní pneumatiky pro zemědělce

Na letošní výstavě Agritechnica představil Continental nové hybridní pneumatiky obsahující senzory, které pomáhají obsluze minimalizovat zhutňování půdy v terénu a eliminují opotřebení na silnici.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 12. 2019 | Počet zobrazení: 331
 

Nutriční den 2019 - nemocniční stravování a nutriční péče v ČR

Mezinárodního projektu Nutriční den 2019, který byl letos stanoven na 7. listopad a jehož cílem je mapování stavu nutriční péče ve zdravotnických a sociálních zařízeních, se letos opět účastní i zdravotnická zařízení v České republice.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 12. 2019 | Počet zobrazení: 349