Technika Swietelsky modernizovala nádraží v Čelákovicích

Modernizace železniční stanice Čelákovice, která začala loni v lednu a tvoří I. etapu rozsáhlého projektu optimalizace trati Lysá nad Labem - Praha Vysočany, se chýlí ke konci. Hlavní stavební práce skončí v srpnu, i když drobné úpravy ještě potrvají do listopadu.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 5. 2018 | Počet zobrazení: 145
 

Patří dílny na základní školu?

Škola nové generace - jde o vlastní vzdělávací program Základní školy ve Znojmě, jejímž zřizovatelem je město Znojmo. Program je zaměřen na rozvoj všech nezbytných znalostí absolventa základní školy a je rozdělen do tří směrů: Směr A+, Směr Standard a Směr Sport.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 5. 2018 | Počet zobrazení: 179
 

Kompaktní a výkonný - M710e

Lenovo rozšířilo portfolio výkonných stolních počítačů ThinkCentre o nový model M710e v provedení Small Form Factor (SFF). Je o 10 % menší než jeho předchůdci, přitom je stejně výkonný a přináší úložiště s rychlou odezvou, profesionální zabezpečení a vylepšenou autentizaci FIDO.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 5. 2018 | Počet zobrazení: 146
 

Rychlý a snadný způsob realizace IIoT

Společnost HMS Industrial Networks představuje novou řadu komunikačních mostů Anybus.NET Bridges pro sítě Profibus, Profinet, EtherCAT a EtherNet/IP. Táto řada překonává hranici mezi provozní technikou a informačními systémy podniku a uvádí data ze strojů do aplikací založených na .NET.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 5. 2018 | Počet zobrazení: 147
 

Řada Instax má nový přírůstek - SQUARE SQ6

Fuji Film Corporation představila nový přírůstek do řady Instax - fotoaparátů s okamžitou fotografií, které umožňují tisk fotografií přímo tam, kde byly pořízeny. Rozmanité funkce fotografování, jednoduchý stylový design fotoaparátu a čtvercový formát fotek se přizpůsobí jakémukoliv stylu. Díky kompaktním rozměrům je možné si vzít fotoaparát kamkoliv.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 5. 2018 | Počet zobrazení: 150
 

ZAT zmodernizuje řídicí systém odsíření

Nástupem nových ekologických požadavků stávající technologie v Elektrárně Mělník již nevyhovovala, proto elektrárna přistoupila k realizaci odsiřovacího procesu pomocí technologie BNG. Řízení této technologie dostala jako zakázku příbramská společnosti ZAT, která bude modernizovat řídicí systém odsíření kouřových spalin u kotlů.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 5. 2018 | Počet zobrazení: 138
 

Linde rozšiřuje své portfolio vozíků

Společnost Linde MH (Material Handling) představila čtyři nové modely vozíků vhodné pro lehčí manipulaci. Jde o nízkozdvižný vozík MT12 a tři paletové vysokozdvižné vozíky MM10, MM10i a ML10, které disponují elektrickým pohonem a optimální nosností.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 5. 2018 | Počet zobrazení: 125
 

Budvar zahájil montáž tanků v novém sklepě

V Budějovickém Budvaru započala montáž nerezových tanků do objektu nového ležáckého sklepa. Do 24. května bude instalováno celkem 24 tanků o objemu 2100 hektolitrů a 10 tanků o objemu 244 hektolitrů. Výrobní kapacity pivovaru pro dozrávání piva se tím zvýší o 20 %. Jde o investici za 250 mil. Kč.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 5. 2018 | Počet zobrazení: 139
 

Soundbary se subwooferem pro počítače i televize

Výrobce příslušenství pro digitální zařízení, společnost Trust, uvádí na trh dvojici reproduktorů typu soundbar se subwooferem. Jde o modely Trust Tytan a Unca.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 5. 2018 | Počet zobrazení: 153
 

Svítící klika

Unikátní novinková kolekce kování Mimimal Black Matt 20 Year Light posouvá designové možnosti dveřních klik zase o kousek dál! Součástí kliky je totiž mikrotrubička, která dovede kování rozzářit. Světlo mikrotrubičky na čelní straně kliky není ve dne téměř vidět, ale večer se rozjasní naplno.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 5. 2018 | Počet zobrazení: 141