Zlodějům k vytipování prázdných bytů a domů pomáhají sociální sítě.

Podle aktuálního průzkumu agentury Rondo Data odjíždí v létě na dovolenou až 75 % Čechů. Mimo domov dva týdny je 49 % Čechů, tři týdny 17 % z nich, jeden týden pak 15 % dotázaných. Zloději tak mají dostatek času na vytipování nezabezpečených bytů a domů.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 7. 2018 | Počet zobrazení: 161
 

Neviditelná tlačítka pro interiér budoucnosti

Continental poodhaluje palubní desku automobilů budoucnosti: osvětlená tlačítka vystupují z elegantně uhlazené plochy právě ve chvíli, kdy se řidičova ruka blíží k povrchu. Tam, kde ještě před chvílí byla elegantní umělá kůže umocňující luxusní dojem z interiéru, se náhle objevují trojrozměrná tlačítka. Jakmile se řidič jednoho z nich dotkne, ucítí krátký impulz potvrzující stisknutí.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 7. 2018 | Počet zobrazení: 173
 

Technologie rozeznává obličeje zakryté brýlemi nebo maskou

Vylepšená platforma využívá engine s technologií deep learning (strojového učení), který byl v nezávislém testu NIST vyhodnocen jako nejpřesnější v oboru. Face Server dokáže rozpoznat obličeje, které jsou tradičními technologiemi identifikace těžko rozpoznatelné, včetně obličejů pod úhlem 45 stupňů doleva nebo doprava nebo 30 stupňů ve směru nahoru nebo dolů a obličejů částečně zakrytých slunečními brýlemi nebo maskami.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 7. 2018 | Počet zobrazení: 147
 

Do Mostu se sjedou i legendy z LeMans

Na závodním okruhu mosteckého autodromu se budou prohánět závodní speciály, GT a prototypy z 80. let minulého století až po současnost. Většina z nich se zúčastnila legendárního závodu 24h Le Mans nebo prestižních evropských a zámořských šampionátů včetně již zaniklé, nicméně dříve velmi populární Interserie, a k vidění tak budou skutečně unikátní vozy.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 7. 2018 | Počet zobrazení: 157
 

Odolné mobilní RAID úložiště

LaCie, prémiová značka společnosti Seagate Technology, představila odolný externí disk zaměřený na cestovatele, fotografy a video profesionály. Model Rugged RAID Pro nabízí hardwarové zabezpečení dat RAID 0 a 1, obsahuje čtečku SD karet a zvládne i pád z výšky až 1,2 m nebo tlak předmětů vážících až jednu tunu.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 7. 2018 | Počet zobrazení: 159
 

První herní monitor s DisplayHDR 1000

Na český a slovenský trh uvedl Asus herní monitor ROG Swift PG27UQ se 4K rozlišením. Jde o vůbec první herní monitor na světě s certifikátem DisplayHDR 1000, který představuje špičkový standard kvality HDR, a zajišťuje tak vynikající obraz.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 7. 2018 | Počet zobrazení: 144
 

Nový design dealerství Mitsubishi

Společnost Mitsubishi Motors Corporation se chystá představit nový design interiérů a exteriérů přibližně 5000 dealerství po celém světě. Tento krok vychází z nové strategie značky „Drive your Ambition“ oznámené v loňském roce, jejíž záměrem je poskytnout zákazníkům lepší zážitky ve vysoce kvalitním prostředí jednotlivých dealerství.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 7. 2018 | Počet zobrazení: 152
 

Hyundai učí auta komunikovat

Automobilka Hyundai Motor uzavřela partnerství s firmou Autotalks, která se specializuje na výrobu čipových sad pro komunikaci typu V2X (Vehicle-to-Everything) mezi vozidlem a účastníky silničního provozu a dopravní infrastrukturou. Spolupráce bude mít podobu přímé investice, zaměřené na vývoj a využití nové generace čipových sad pro síťově propojené automobily.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 7. 2018 | Počet zobrazení: 141
 

Chorvatsko - šance pro český byznys

Chorvatsko, které každoročně navštíví několik set tisíc českých turistů, je nejen nejoblíbenější zahraniční destinace Čechů, ale i příležitost pro podnikání. Úspěšně zde působí řada českých firem jak z pozice zahraničních investorů, tak dodavatelů.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 7. 2018 | Počet zobrazení: 162
 

Zkraťte cykly a zvyšte produktivitu

Možná si myslíte, že zkrácení měřicího cyklu na obráběcím stroji spočívá jednoduše ve zvýšení rychlosti posuvů, ale bohužel tomu tak není. Dlouholeté metrologické zkušenosti společnosti Renishaw v této oblasti dokazují, že chceme-li zkrátit měřicí cyklus a zároveň zachovat přesnost obrábění, je zapotřebí inteligentní optimalizace.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 7. 2018 | Počet zobrazení: 158