Studentská formule poprvé jako hybrid

Tým Fakulty strojní ČVUT každým rokem předvádí studentskou formuli ve zdokonalené verzi. Ta loňská byla výjimečná tím, že spalovací motor je poprvé doplněn elektrickým pohonem.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 2. 2023 | Počet zobrazení: 509
 

Na výzkumu udržitelnosti se budou podílet vědci z celé Evropy

Honeywell zahájil nábor dalších špičkových inženýrů a vědců, z nichž většina bude sídlit v Brně, díky dvěma klíčovým projektům z oblasti udržitelnosti pro budoucí dekarbonizaci letectví v hodnotě téměř 200 milionů eur.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 2. 2023 | Počet zobrazení: 544
 

Škoda Auto drží třetinu českého trhu

Tuzemské zastoupení automobilky Škoda Auto zhodnotilo na tiskové konferenci prodeje za rok 2022. S ohledem na úskalí ve výrobních kapacitách považuje celkový počet 62 905 nově registrovaných vozů za odpovídající.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 2. 2023 | Počet zobrazení: 546
 

Elektromobily svět nespasí, klíčem je lithium

Svět nebude v blízké budoucnosti bojovat jen s růstem CO2 v ovzduší, ale zároveň se bude potýkat s nedostatkem lithia potřebným pro výrobu baterií do elektromobilů. Do roku 2040 poptávka podle Benchmark Minerals Intelligence několikanásobně vzroste a vytvoří se deficit 1,8 megatun ročně.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 2. 2023 | Počet zobrazení: 531
 

Služba Panasonic přizpůsobí produkty automatizace

Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro různá průmyslová odvětví, ale zároveň nabízí komplexní portfolio služeb, což je dalším důvodem, proč si zákazníci vybírají spolehlivé a inovativní výrobky této značky.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 2. 2023 | Počet zobrazení: 552
 

Propadlé stravenky pomohou potravinovým bankám

Stejně jako v předchozích letech i letos společnost Sodexo pořádá zpětný sběr papírových stravenek Sodexo Gastro Pass, jejichž platnost vypršela 31. prosince 2022.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 2. 2023 | Počet zobrazení: 538
 

Unikátní senzor na detekci toxických kovů

Naše životní prostředí se potýká s nejtoxičtějšími těžkými kovy, mezi které se řadí olovo, kadmium a rtuť.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 2. 2023 | Počet zobrazení: 556
 

Krizi pomůžou překonat korporace a technologie

Velké korporace mohou hrát jednu z hlavních rolí při překonávání geopolitických a makroekonomických krizí. Cestou k udržení konkurenceschopnosti a prosazení na globální úrovni je budování firem a technologických projektů.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 2. 2023 | Počet zobrazení: 611
 

Jungheinrich posiluje v USA

Německý průkopník v oblasti intralogistiky, společnost Jungheinrich AG, kupuje poskytovatele regálových řešení a řešení pro automatizaci skladů v USA, skupinu Storage Solutions se sídlem v Indianě.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 2. 2023 | Počet zobrazení: 537
 

ČEZ se zaměří hlavně na ultrarychlé stojany

Za účasti ministra dopravy Martina Kupky spustil ČEZ v areálu OC Letňany u dálnice D8 už 500. stojan své české sítě veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily – jde o ultrarychlý stojan s výkonem 150 kW.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 1. 2023 | Počet zobrazení: 547