T-Mobile pokryje Česko sítí pro internet věcí

Společnosti T-Mobile a SimpleCell Networks (dříve Blue Cell Networks) se na základě úspěšného výsledku pilotního provozu, který probíhal od června do srpna letošního roku, rozhodly pro společné pokrytí ČR sítí SIGFOX pro tzv. internet věcí. Již v první polovině příštího roku hodlají oba partneři spouštět SIGFOX ve vybraných regionech a zároveň zahájit prodej řešení, která nevyžadují vyloženě celoplošné pokrytí, a do konce roku 2016, by měla tato síť pokrýt prostřednictvím minimálně 350 základnových stanic celou ČR.     

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 9. 2015 | Počet zobrazení: 382
 

Inovace v obrábění na stánku Kovosvitu

Na blížící se strojírenský veletrh do Brna přiváží firmy nejnovější produkty a inovované technologie. To platí i pro největšího našeho výrobce obráběcích strojů Kovosvit MAS, který představí v Brně inovace v obrábění a robotické pracoviště.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 9. 2015 | Počet zobrazení: 294
 

Parovůz Josefa Božka po 200 letech opět v pohybu – u NTM v Praze o tomto víkendu

Pražské Národní technické muzeum připravilo (nejen) na víkend speciální třídenní program, kterým od 11. do 13. září 2015 připomíná dvousté výročí ukázkové jízdy parovozu Josefa Božka. Ten svůj samohyb předvedl pražské veřejnosti 24. září roku 1815 v Královské oboře, dnešní Stromovce. 

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 9. 2015 | Počet zobrazení: 344
 

Cena Wernera von Siemense zahajuje svůj 18. ročník

Český Siemens odstartoval další, v celkovém pořad již 18. ročník prestižní soutěže pro studenty, vědce a pedagogy technických a přírodovědných oborů. O Cenu Wernera von Siemense se letos zájemci mohou ucházet v pěti kategoriích a dvou zvláštních oceněních, přičemž autoři nejlepších prací získají finanční odměny v celkové výši přes 1 milion korun. 

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 9. 2015 | Počet zobrazení: 284
 

MasterCard rozšiřuje program pro startupy Start Path na celý svět

Společnost MasterCard představila program Start Path Global pro inovativní startupy. Celosvětový partnerský program navazuje na již existující projekty realizované pod úspěšnou hlavičkou MasterCard Start Path v rámci programu, který v uplynulých 18 měsících poskytl podporu, partnerství nebo finanční investice již více než čtyřem desítkám začínajících společností v oblasti komerčních řešení, jako např. Nymi, ZenCard, BillHop a Gone.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 9. 2015 | Počet zobrazení: 284
 

Centrum superpočítačů IT4I se zařadilo do prestižního programu Intelu

Ostravské národní superpočítačové centrum IT4Innovations (IT4I) získalo výzkumný grant od společnosti Intel a stává se tak (jako teprve druhý zástupce z východní Evropy) 51. členem skupiny prestižních center Intel Parallel Computing Center (Intel PCC). 

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 9. 2015 | Počet zobrazení: 286
 

Kamiony, přes které je vidět

Vizi bezpečnostního systému pro kamiony představila nedávno společnost Samsung. Jde o projekt, který vypadá (zjevně i díky spojenectví s reklamní agenturou LeoBurnett ) velmi zajímavě, a pokud by se takováto novinka ujala, mohla by významně přispět ke snížení nehodovosti, související právě s předjížděním velkých nákladních vozidel.  

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 9. 2015 | Počet zobrazení: 362
 

Katalog Sandvik pomáhá zrychlit identifikaci a výběr

Novou verzi svého souhrnného „hlavního katalogu“ přestavila společnost Sandvik Coromant. Katalog by se měl stát základní referenční příručkou pro techniky, obsluhu strojů a další provozní a výrobní pracovníky. Intuitivní, jednoduše použitelný katalog je rozdělen na tři části – rotační nástroje, soustružnické nástroje a náhradní díly – a obsahuje zhruba 35 000 nástrojů, které firma aktuálně nabízí.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2015 | Počet zobrazení: 357
 

Výkonná síťová A3 novinka s levným provozem

Média jsou zaplněna zprávami z oblasti 3D, ale zajímavé věci se dějí i ve světě A3: konkrétně firma Kyocera Document Solutions uvedla na trh špičkovou rychlou síťovou tiskárnu formátu A3. Podle výrobce je zařízení charakterizované jako produktivní a spolehlivý stroj určený pro jakékoli organizace – od malých firem až po velké korporace.  

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2015 | Počet zobrazení: 291
 

Absolutní snímač polohy do zpětné vazby pohonů

Firma Balluff rozšířila svou řadu snímačů BML o odolné a přesné snímače absolutní délkové a úhlové polohy, vhodné pro samostatnou instalaci nebo vestavbu přímo do pohonu a začlenění do systému řízení polohy. Tyto snímače umožňují rychle a zcela automaticky nastavit formáty, zdvihy a koncové pozice všech os, a jako sada vhodná pro plnou integraci mohou být nyní použity i pro rotační pohyb.  

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2015 | Počet zobrazení: 272