Robot nahradí bankovní úředníky

Sberbank CZ se zařadila mezi první banky v Evropě, které využívají softwarového robota. Ten zautomatizoval a zrychlil proces čerpání schválených úvěrů. To, co lidské obsluze trvá půl hodiny, robot zvládá do pěti minut - navíc bezchybně.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 8. 2017 | Počet zobrazení: 112
 

Keňská Tractor Show se Zetorem

Začátkem léta uzavřela společnost Zetor Tractors spolupráci s keňským partnerem a už po necelém měsíci od navázání spolupráce vyrazily červené traktory na svou první předváděcí Tractor show v Keni. Během níž se stroje Zetor představí místním farmářům, pěstitelům, chovatelům, ale také úředníkům a pracovníkům bankovních společností.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 8. 2017 | Počet zobrazení: 115
 

Výkonný router pro malé a střední firmy

Novinka od Asusu, v podobě bezdrátového routeru BRT-AC828, nabízí rychlý a stabilní Wi-Fi signál, pokročilé zabezpečení sítě a snadnou správu. Je určena od malých po střední firmy, školy nebo státní instituce. Router dokáže přenášet data kombinovanou rychlostí až 2534 Mb/s ve dvou pásmech.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 8. 2017 | Počet zobrazení: 121
 

Bose prozradil tajemství - zvuk šířený do všech stran

Lidským uchem slyšitelné vysoké frekvence se šíří směrově. To je dávno známá pravda vycházející z fyzikálních zákonů. Výrobce zvukových systémů Bose však dokáže akustická pravidla přelstít. Vytvořili precizní konstrukci s velmi přesným řemeslným zpracováním. A jde to i z mobilu.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 8. 2017 | Počet zobrazení: 155
 

Jaderní elektrárna Tchien-wan dostala povolení k zavezení paliva

Čínský dozorný úřad National Nuclear Safety Administration (NNSA) vydal 9. srpna 2017 povolení k zavezení jaderného paliva do reaktoru VVER 1000 třetího bloku jaderné elektrárny Tchien-wan (angl. Tianwan). Tento blok se staví za pomoci ruské skupiny ASE, která patří do korporace pro atomovou energii Rosatom.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 8. 2017 | Počet zobrazení: 123
 

Nová Fiesta se dokáže přizpůsobit

Novinka modrého oválu ve znaku, model Fiesta, kterou Ford představil v polovině srpna na festivalu Friends Fest v Pardubicích, nabízí dosud největší paletu variant a nejširší možnosti individualizace. Přiváží nejrozsáhlejší nabídku asistenčních technologií ze všech malých vozů na trhu. Za celou svou historii (40letou) neměla Fiesta tak rozsáhlou modelovou řadu, kde figuruje stylová verze Titanium, sportovní ST-Line nebo luxusní Fiesta Vignale.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 8. 2017 | Počet zobrazení: 145
 

Největší setkání vozů Beetle na světě - už v pátek

Od pátku 18. do 20. srpna 2017 se setká na pobřeží v Travemünde největší komunita fanoušků modelu Beetle na světě. Letos se uskuteční již 13. ročník akce Beetle Sunshinetour a počet účastníků nadále roste, což dokládá 721 aktuálně přihlášených „brouků."

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 8. 2017 | Počet zobrazení: 144
 

Zájem o alternativní paliva roste

Díky státní podpoře, zatím pro města a obce, na pořízení vozů s alternativním pohonem (elektromobil, hybrid, CNG) je zvýšený zájem mezi novými vozy. Na trhu ojetých vozidel jsou ale prodejní trendy odlišné. Zákazníci se alternativních pohonů stále trochu bojí. Ojeté vozy s alternativním pohonem volí zpravidla lidé, kteří už s nimi mají nějaké zkušenosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 8. 2017 | Počet zobrazení: 128
 

BEZPLATNÉ VSTUPENKY na EMO Hannover

Čtenářům časopisu TechMagazín a webu www.techmagazin.cz vydávaných vydavatelstvím TECH MEDIA PUBLISHING s.r.o. nabízíme bezplatné jednodenní elektronické vstupenky (eTickets) k návštěvě veletrhu EMO Hannover 2017.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 8. 2017 | Počet zobrazení: 798
 

Šifrované disky s nižší kapacitou

Dcera Kingston Digital společnosti Kingston Technology Company, největšího výrobce paměťových produktů na světě, rozšířila portfolio šifrovaných USB flash disků DataTraveler 2000 o disky s nižší kapacitou ( 4 a 8 GB).

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 8. 2017 | Počet zobrazení: 140