Mazak: Dny otevřených dveří a online semináře nahradí zrušený MSV

Vzhledem k rozhodnutí pořadatelů zrušit letošní ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně se společnost Mazak rozhodla připravit řadu nových aktivit. Ty umožní zákazníkům zůstat v kontaktu se zástupci společnosti i novinkami, které v letošním roce společnost Mazak připravila.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 7. 2020 | Počet zobrazení: 395
 

Silnější EURAZIO pod novým názvem FIT EURAZIO

Společnost FIT Additive Manufacturing Group, která se zabývá profesionálním 3D tiskem, se spojila s českým lídrem na poli CNC techniky, 4ISP. Pod novým názvem FIT EURAZIO s.r.o. tak vzniká zbrusu nový subjekt.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 7. 2020 | Počet zobrazení: 333
 

Schaeffler se přidává ke globální vodíkové iniciativě

Společnost Schaeffler jako dodavatel pro automobilový a ostatní průmysl je nyní řídicím členem celosvětově působícího zájmového sdružení pro vodík Hydrogen Council se sídlem v Belgii. Iniciativu tvoří 81 vedoucích společností z oblasti energie, dopravy a průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 7. 2020 | Počet zobrazení: 374
 

Space Star jako malířské plátno

V průběhu dubna a května oslovila společnost Mitsubishi studenty Střední školy grafické v Brně a dali jim možnost realizovat svůj vlastní návrh designu pro karoserii nového modelu Mitsubishi Space Star.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 7. 2020 | Počet zobrazení: 333
 

Nové návěsové pneumatiky na celoroční provoz

Značka Dunlop představila novou řadu návěsových pneumatik SP247, která vozovým parkům nabízí širší celoroční využití, vysoký kilometrový proběh a nízké náklady na kilometr.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 7. 2020 | Počet zobrazení: 310
 

Automatický elektrický režim Fordu může přispět k čistšímu vzduchu

Ford představuje technologii, která přispěje k čistšímu vzduchu v místech, kde je to zapotřebí nejvíce, např. ve městech, jejich okolí apod. Užitkové vozy této značky s plug-in hybridním pohonem mohou v určitých oblastech jezdit výhradně na elektrický pohon, tedy s nulovými lokálními emisemi.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 7. 2020 | Počet zobrazení: 308
 

Vodík nahradí naftu

Koncem letošního roku by měl být uvedený do provozu první ukázkový projekt stacionárního zdroje energie firem Daimler a Rolls-Royce s využitím modulů palivových článků pocházejících z automobilové výroby ve Friedrichshafenu.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 7. 2020 | Počet zobrazení: 338
 

Inteligentní směs se přizpůsobí teplotě

Nová vysoce výkonnostní letní pneumatika Pirelli Cinturato P7 je schopna se adaptovat podle teploty a jízdních podmínek díky inteligentní směsi. Vznikla ve spolupráci s prémiovými výrobci automobilů a ze zkušeností z vývoje dřívější generace P7.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 7. 2020 | Počet zobrazení: 308
 

Až 70 000 ojetin ročně s falešným původem

Kvalitní ojetina? Zhruba polovina lidí (53 %) za ni považuje ojetinu s českým původem. Pětina (21 %) kupujících pak z hlediska kvality důvěřuje více vozům z Německa. A právě na tyto dvě skupiny lidí reagují podvodní prodejci ojetin.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 7. 2020 | Počet zobrazení: 301
 

První kino s LG LED Cinema Display

Spuštěním vůbec prvního světového kina vybaveného technologií LG LED Cinema Display a Dolby Atmos nadchla diváky na Tchaj-wanu. Promítání proběhlo ve spolupráci s tchajwanským divadelním řetězcem Showtime Cinemas, který plánuje tradiční projektory zcela nahradit technologií LED.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 7. 2020 | Počet zobrazení: 360