Stát pomůže startupům prorazit v zahraničí

Vládní agentura CzechInvest nabídne začínajícím firmám letos čtyři programy - CzechStarter, CzechDemo, CzechAccelerator a CzechMatch - na něž vyhradila 142 mil. Kč. Každá z aktivit se zaměřuje na jinou fázi vývoje startupu od samotných začátků až po kontakt s investorem.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2017 | Počet zobrazení: 123
 

DKV usiluje o transparentní ceny PHM

V současnosti umožňují úřady pěti zemí přístup DKV k aktuálním cenám pohonných hmot. Tato data jsou díky aplikaci DKV k dispozici a účastníci mají možnost porovnávat ceny paliv u čerpacích stanic po celé Evropě v zadaném okruhu.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2017 | Počet zobrazení: 112
 

Nová dimenze: PHAB 2 Pro

Lenovo přichází s nejnovějším phabletem (zjednodušeně - mobil s větším displejem) na český trh. PHAB 2 Pro, jak se přístroj jmenuje, je prvním mobilním zařízením s technologií Tango, kterou vyvinula společnost Google. Spojuje v sobě reálný svět se světem rozšířené reality.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2017 | Počet zobrazení: 124
 

Konference SMR se zabývala projekty malých reaktorů

Tématem třetího ročníku konference Malé jaderné reaktory byly aktuální inženýrské, ekonomické a personální výzvy ve světě tohoto typu reaktorů. Odborníci rozebírali aktuální vývoj ve světě malých reaktorů a to, jak by na něj mohlo Česko reagovat.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2017 | Počet zobrazení: 158
 

Firestone uvedl Roadhawk

Společnost Firestone přináší do evropského segmentu pneumatik se střední cenovou úrovní revoluci v podobě pneumatiky Roadhawk. Ta nabízí řidičům vynikající výkony s delší životností a vyznačuje se nejlepšími hodnotami přilnavosti na mokru a nejlepšími brzdnými výkony na suchu ve své třídě. Určena je pro běžné motoristy jezdící denně.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2017 | Počet zobrazení: 107
 

Suzuki otevírá novou továrnu

Automobilka Suzuki zahájila provoz svého již šestnáctého závodu na výrobu automobilů. Společnost Suzuki Motor Gujarat Private Limited (SMG) dokončila výstavbu nové továrny v indickém státě Gujarat a 1. února 2017 zahájila výrobu modelu Baleno pro tamní trh.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2017 | Počet zobrazení: 139
 

Fotopast s bezdrátovým přenosem obrazu

Fotopasti amerického výrobce CSC (Covert Scouting Cameras) patří mezi nejspolehlivější venkovní kamery. Novinka Covert Special Ops Code Black 3G má voděodolné, kamuflované pouzdro, výkonné IR „neviditelné“ osvětlení pro noční záznam i PIR čidla pro detekci pohybu. Záznam se ukládá na paměťovou kartu a současně se také odesílá na zadaný email nebo jako MMS zpráva prostřednictvím modulu GSM/3G.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2017 | Počet zobrazení: 161
 

Automobilky zažily rekordní rok

EU již třetí rok po sobě zažívá nárůst zájmu o automobilovou produkci: v lednu zveřejněné údaje Evropského sdružení výrobců automobilů (ACEA) za loňský rok uvádějí prodej více než 14,6 mil. osobních vozů (meziroční vzestup o 6,8 %).

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2017 | Počet zobrazení: 122
 

DKV usiluje o transparentní ceny PHM

V současnosti umožňují úřady pěti zemí přístup společnosti DKV Euro Service k aktuálním cenám pohonných hmot. Tato data jsou díky aplikaci DKV k dispozici a účastníci mají možnost porovnávat ceny paliv u čerpacích stanic po celé Evropě v zadaném okruhu. Pokud se přidají další evropské země, mohla by DKV vytvořit transparentní pomůcku pro řidiče.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 2. 2017 | Počet zobrazení: 127
 

Jak se využívá první pražská bezplatná linka?

Elektrobusy značky SOR svezly za rok svého působení v Praze na trase pravidelné linky BB1 a BB2 již více než 600 tisíc pasažérů. Spojují multifunkční areál BB Centrum se stanicí metra Budějovická a od února loňského roku najely přes 40 000 km. Nasazení elektrických autobusů do provozu pražské hromadné dopravy je společným projektem investiční společnosti Passerinvest Group, Skupiny ČEZ a dopravní firmy ARRIVA.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 2. 2017 | Počet zobrazení: 136