L&L Products bude v Rudné vyrábět textilie pro automobilky

Na český trh vstupuje nadnárodní společnost L&L Products, výrobce komponentů pro automobilový a letecký průmysl, která v Business Parku Rudná letos otevře výrobní linku, na produkci netkaných textilií pro automobilový průmysl. 

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 3. 2014 | Počet zobrazení: 736
 

Jungheinrich na LogiMAT 2014

Již tradičně se prezentovala společnost Jungheinrich na mezinárodním veletrhu distribuce, materiálových a informačních toků LogiMAT (25. - 27. 2. 2014 ve Stuttgartu) a to hned ve dvou stáncích. 

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 3. 2014 | Počet zobrazení: 634
 

Mobilní internet v Česku využívá přes pět milionů lidí

Počet uživatelů mobilního internetu se loni u tuzemských operátorů zvýšil na více než 5 mil. lidí, přičemž jednotliví operátoři zaznamenali nárůst až o 50 %, jako např. T-Mobile loni zvýšil počet uživatelů mobilního internetu na 2,1 mil. 

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 3. 2014 | Počet zobrazení: 656
 

Česká letadla slaví úspěch v Himalájích

Za předchozích 40 let se žádné zemi nepodařilo prodat do Nepálu svá letadla. Nepálská letecká společnost Goma Air koncem loňského roku zakoupila dva nové 19místné dopravní turbovrtulové letouny L410 společností Aircraft Industries.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 3. 2014 | Počet zobrazení: 709
 

ČR získá z unie peníze na ekologickou dopravu

Z evropského Fondu soudržnosti dostane Česko miliardu korun na pořízení autobusů na stlačený zemní plyn (CNG). Podle informace Ministerstva životního prostředí je dotace až do výše 85 % určená na výměnu starých autobusů městské hromadné dopravy za ekologičtější. 

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 3. 2014 | Počet zobrazení: 659
 

Elektrické pohony EPCO - optimalizovaná řada pro pohyb

Fast configuration and approach to positions with web Config and Parameter Cloud. Festo´s Optimised Motion Series makes positioning extremely simple. The package with electric cylinder EPCO, stepper motor EMMS-ST with servo functionality, motor controller CMMO-ST and all the necessary cables costs significantly less than conventional electric positioning systems.  

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 3. 2014 | Počet zobrazení: 676
 

Misan & Sandvik: seminář Bezpečně, Efektivně, Jedinečně

Společnost Misan, ve spolupráci s renomovaným dodavatelem obráběcích nástrojů firmou Sandvik, pořádá ve svém předváděcím středisku v Lysé nad Labem ve dnech 2. a 3. dubna 2014 specializovaný seminář „Bezpečně, Efektivně, Jedinečně“. Seminář je zaměřený, jak už napovídá název, na témata související se zajištěním stabilní a produktivní výroby jakožto komplexního procesu včetně aplikace posledních novinek v oboru technologie obrábění, jež umožňují zvýšit efektivitu výroby. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 3. 2014 | Počet zobrazení: 605
 

Nové multifunkční elektronické motorové spouštěče

Eaton Elektrotechnika uvedla na trh novou řadu multifunkčních elektronických motorových spouštěčů (EMS) s integrovanou ochranou motoru, která v sobě v jediném zařízení spojuje přímý rozběh, spuštění s reverzací, ochranu motoru, a jeho nouzové zastavení. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 3. 2014 | Počet zobrazení: 645
 

Moderní středoevropská síťová infrastruktura

Dial Telecom, a.s., posílil kapacitu svého vytíženého datového spoje z Prahy do německého Frankfurtu nad Mohanem. Na této optické trase zřídil další DWDM vlnovou délku o přenosové kapacitě 100 Gbps. Zároveň došlo k navýšení rychlosti do frankfurtského IP uzlu na 30 Gbps.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 3. 2014 | Počet zobrazení: 668
 

Pozvání na 300: Vzestup říše

Do kin se dostalo pokračování komiksové adaptace "třístovky" z roku 2007. První díl, dá-li se to tak nazvat, 300: Bitva u Thermopyl, si získal, díky režii Zacka Snydera, divácký úspěch. Nový snímek 300: Vzestup říše, jenž režíroval izraelský režisér Noam Murrom, stylisticky navazuje na Zacka Snydera, který i tentokrát napsal scénář společně s Kurtem Johnstadem. 

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 3. 2014 | Počet zobrazení: 632