Siemens a InoBat budou spolupracovat na vývoji baterií

Inovativní výrobce článků pro elektrické vozy InoBat Auto si vybral společnost Siemens jako klíčového partnera pro řešení v oblasti elektrizace a automatizace k digitalizaci celého řetězce výroby akumulátorů pro elektromobily.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 6. 2021 | Počet zobrazení: 345
 

Ateca zrychlí z 0 na 100 za 4,9 s

CUPRA uvádí na český trh exkluzivní limitovanou edici CUPRA Ateca Limited Edition VZ. Vysokovýkonné SUV nabízí náročným klientům jedinečný sportovní design s mnoha působivými a dokonale řemeslně zpracovanými detaily, nejmodernější techniku s výkonným pohonem všech kol a podmanivé zážitky ze sportovní jízdy.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 6. 2021 | Počet zobrazení: 358
 

Druhá generace uložišť pro mobilní aplikace

Společnost Western Digital uvádí své druhé generace úložišť UFS 3.1 pro chytré telefony 5G. Nová paměť iNAND MC EU551 představuje vysoce výkonné úložiště, které uživatelé potřebují, aby mohli využít své telefony pro rostoucí aplikace, jako jsou kamery, fotoaparáty, aplikace AV/VR, hry a video 8K.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 6. 2021 | Počet zobrazení: 353
 

Soukromý pronájem bezpečnostních schránek

Cennost i hotovost je možné bezpečně uchovat v bankovních bezpečnostnostních schránkách nebo u soukromých společností, jakou je služba SafeBoxes, která nabízí pronájem bezpečnostních schránek zcela anonymně s neomezeným přístupem.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 6. 2021 | Počet zobrazení: 349
 

Svijany: tradice v novém obalu

Letošní léto je v českém rodinném Pivovaru Svijany ve znamení změn. Pivovar mění částečně své logo, etikety, uvádí na trh nové pivo, a také vlastní nové originální designové půllitry, které začnou v restauracích postupně nahrazovat dosavadní standardní sklo.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 6. 2021 | Počet zobrazení: 1029
 

Maskovací aplikace posiluje ochranu soukromí

Nejnovější verze aplikace pro dynamické maskování záběru AXIS Live Privacy Shield je zdarma pro všechny kompatibilní kamery Axis. Správci kamerových systémů tak mohou snadno zajistit spolehlivou ochranu soukromí při videodohledu, navíc v reálném čase.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 6. 2021 | Počet zobrazení: 374
 

Robert vás rozhýbe

Ve společnosti Life Science Robotics z Aalborgu v Dánsku vyvinuli robota ROBERT, který pomáhá pacientům s rehabilitačními cviky. Využili k tomu systém LBR Med společnosti KUKA, který se díky své lékařské předcertifikaci a údajům o výkonu ideálně hodí k tomuto využití a k integraci do medicínského produktu.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 6. 2021 | Počet zobrazení: 341
 

ENGEL představil na live e-sympoziu nové technologie

Na akci live e-symposium 2021 ve dnech 22. až 24. června představil rakouský výrobce strojů pro plastikářský průmysl významné technologické novinky, které významně přispívají k posílení tzv. oběhové ekonomiky a ekologického přímého zpracování plastových odpadů.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2021 | Počet zobrazení: 349
 

Brněnští vědci vylepšují unikátní mikroskop

Spin-off firma NenoVision, založená absolventy Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně spojila své síly s vědci z Akademie věd ČR, s cílem zdokonalit unikátní zařízení LiteScope pro mikroskopické zobrazování. Z měřicí sondy chtějí udělat nástroj na výrobu nanostruktur.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2021 | Počet zobrazení: 343
 

Do Chorvatska prodal RegioJet tisíce jízdenek

Více než 50 tisíc jízdenek doposud prodal RegioJet na své vlakové spoje, které spojují Českou republiku, Slovensko a Maďarsko s chorvatskými přímořskými destinacemi Splitem a Rijekou.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2021 | Počet zobrazení: 330