Dachser přejde na li-ion technologie

  Mezinárodní logistický provider Dachser plánuje nahradit veškerou svoji pozemní manipulační techniku v Evropě, která čítá přibližně 6000 ks, technikou na energeticky úsporné lithium-iontové baterie. Stát se tak má do konce roku 2022.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 1. 2019 | Počet zobrazení: 343
 

Extrémně širokoúhlý zoom objektiv NIKKOR Z

Společnost Nikon doplnila do svých nových objektivů řady S s obrazovým polem ve formátu FX určených pro fotoaparáty mirorless NikonZ objektiv NIKKOR Z 14–30 mm f/4 S. Tento extrémně širokoúhlý objektiv se zoomem a zasouvacím tubusem se může pochlubit kompaktním provedením a plochým předním členem.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 1. 2019 | Počet zobrazení: 354
 

Původní WEBCOM se přejmenoval na Konica Minolta

WEBCOM, jeden z partnerů společnosti Microsoft, se po dvaceti letech působení na trhu IT technologií přejmenovává od 1. ledna 2019 na Konica Minolta IT Solutions Czech a.s. (KM ITSCZ).

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 1. 2019 | Počet zobrazení: 350
 

V Horních Počernicích vniká továrna pro japonské strojaře

Japonský výrobce strojírenských součástek Advanex rozšíří svou výrobu do České republiky. Zázemí mu poskytne jeden z největších logistických parků u nás, P3 Prague Horní Počernice. Výstavba haly na míru již byla zahájena v závěru minulého roku a její dokončení se předpokládá letos na jaře.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 1. 2019 | Počet zobrazení: 395
 

Nejlepší lezec a VW

Volkswagen Užitkové vozy začal podporovat Adama Ondru, trojnásobného mistra světa ve sportovním lezení. Jde o jednoho z nejlepších lezců na světě, kterého bude nyní doprovázet nový model VW California Ocean.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 1. 2019 | Počet zobrazení: 346
 

Legenda Camry bude opět k mání

Po čtrnácti letech se Toyota Camry vrací do Evropy. Svoji evropskou premiéru si sice nová Camry odbyla už na podzim loňského roku na pařížském autosalonu, nicméně oficiálně na trh dorazí na jaře letošního roku. Automobilka již zahájila předprodej nové generace legendárního modelu s hybridním motorem.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 1. 2019 | Počet zobrazení: 319
 

Jak správně používat topení v autě

Chladné počasí, které je pro toto roční období nad velkou částí Evropy typické, může motoristům způsobovat i další nepříjemnosti, například zamlžení oken. Odborníci Seatu proto doporučují následující rady, aby bylo cestování automobilem komfortnější a bezpečnější:

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 1. 2019 | Počet zobrazení: 346
 

Tlačítka pro nouzové zastavení a reset

Různobarevná tlačítka pro nouzové zastavení a reset od firmy Murrelektronik se integrují do elektronických instalací prostřednictvím předmontovaných standardních vedení M12. Jde o řešení, které šetří čas a vylučuje riziko chyb v zapojení.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 1. 2019 | Počet zobrazení: 345
 

Firewall XG ochraňuje i před laterárními body

Součástí firewallu nové generace XG společnosti Sophos je nově i ochrana proti tzv. laterálním pohybům napříč infrastrukturou. Má za cíl bránit cíleným, ručně řízeným kybernetickým útokům a exploitům před dalším průnikem do podnikové informační architektury. Pokrývá slepá míst na síťových přepínačích a v samostatných LAN segmentech.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 1. 2019 | Počet zobrazení: 367
 

Jednoduchý router s rychlostí 300 Mbit/s

Společnost TP-Link představila nový bezdrátový WiFi router TL-WR820N, který nabízí veškeré potřebné funkce a rychlost pro běžné každodenní surfování na internetu, hraní her i streamování HD multimédií.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 1. 2019 | Počet zobrazení: 356