Potenza Sport je vítězem testu časopisu Auto Zeitung

Pneumatika Bridgestone Potenza obdržela nejvyšší hodnocení v disciplínách brzdění, ovladatelnost a bezpečnost jízdy na mokru, a dokázala se tak prosadit proti svým konkurentům a získat sdílené vítězství v testu letních pneumatik pro sezonu 2023, který uskutečnil časopis Auto Zeitung.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 3. 2023 | Počet zobrazení: 743
 

CZ LOKO dodává první lokomotivy do Železiarne Podbrezová

Slovenské Železiarne Podbrezová, vyrábějící ocel a bezešvé ocelové trubky, převzaly první ze tří lokomotiv EffiShunter 600 od společnosti CZ LOKO. Zbývající budou v rychlém sledu následovat.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 3. 2023 | Počet zobrazení: 780
 

V NZM zajistil osvětlení Zumtobel

Společnost Zumtobel dodává systémy osvětlení do rekonstruovaných technických památek v Dolní oblasti Vítkovic. Mezi již realizované projekty patří nejmladší pobočka Národního zemědělského muzea (NZM) Ostrava ve Vítkovicích.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 3. 2023 | Počet zobrazení: 785
 

Stellantis oznámil strategickou investici do mědi

Koncem února letošního roku oznámila skupina Stellantis investici ve výši 155 milionů dolarů do projektu společnosti McEwen Copper v Argentině, který významně přispěje k dosažení uhlíkové neutrality skupiny do roku 2038.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 3. 2023 | Počet zobrazení: 759
 

V Praze byl pořádán summit dodavatelů

Nově jmenovaný velvyslanec USA v ČR Bijan Sabet přivítal na symposiu Supplier Day 2023 zástupce 55 českých firem. Akci pro dodavatele organizovaly společnosti Westinghouse Electric Company a Bechtel, které v listopadu předložily nabídku na podporu plánovaného rozšíření jaderného programu Česka o reaktor AP1000.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 3. 2023 | Počet zobrazení: 771
 

Honeywell otevřel výzkumné centrum pro automatizaci skladů

Nové výzkumné a vývojové centrum bude v Brně testovat technologie navržené tak, aby umožňovaly rychlejší a přesnější plnění objednávek napříč evropskými dodavatelskými řetězci.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2023 | Počet zobrazení: 800
 

Colliers uspěl s kancelářemi pro MB ČR

Ocenění za nejlepší interiérový design získala společnost Colliers za moderní kanceláře společnosti Mercedes-Benz Česká republika, které zrealizovala v budově Anděl 17 na Praze 5.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2023 | Počet zobrazení: 791
 

Goodyear rozšiřuje řadu Eagle F1

Vysoce ceněné pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 se během letošního roku na trhu objeví v dalších nových rozměrech. Pneumatiky, které nabízejí špičkové užitné vlastnosti na suché i mokré vozovce, jsou současně již připraveny na požadavky nejnovější generace elektromobilů a vozů SUV.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2023 | Počet zobrazení: 758
 

Pocta Karlu Lopraisovi

Návštěvníci expozice Doprava v Národním technickém muzeu mají od 1. března 2023 možnost zhlédnout reprízu výstavy „Proč?... protože Karel Loprais“, kterou v roce 2021 uspořádalo Muzeum Beskyd s Karlem Lopraisem ve Frýdku Místku.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 3. 2023 | Počet zobrazení: 811
 

Vládní letka je po šesti týdnech opět kompletní

S nečekanými problémy se potýkala tzv. vládní letka poté, co se jeden ze dvou největších strojů její flotily, Airbus A-319, vrátil z ostravského hangáru servisní a opravárenské firmy Job Air Technic v Mošnově až koncem února místo očekávaného 21. ledna.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 3. 2023 | Počet zobrazení: 1817