Acronis podpoří vzdělávání v chudých regionech

Společnosti Acronis se rozhodla své úspěšné 15leté působení v oblasti hybridní cloudové ochrany a ukládání dat, oslavit netradičním způsobem. Založila nadaci Acronis Foundation, jejíž hlavní činností bude podpora iniciativ vedoucích k odstranění překážek při získávání a ochraně znalostí.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 5. 2018 | Počet zobrazení: 137
 

4. blok čínské JE Tchien-wan prošel horkými testy

Začátkem května byla dokončena etapa horkých testů reaktoru 4. bloku jaderné elektrárny Tchien-wan (angl. Tianwan), který je v Číně stavěn dle ruského projektu VVER-1000. Tento blok je tak o krok blíže k uvedení do provozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 5. 2018 | Počet zobrazení: 133
 

AATNA: nové konsorcium technické podpory dodavatelů pro Rosatom

Smlouvu o spolupráci podepsali 4 strategičtí hráči v oblasti služeb pro jadernou energetiku: ALTA, ALVEL, TÜV NORD Czech a ATG. Spolupráce bude představena na ATOMEXPO 2018. Jejím cílem je technická podpora dodavatelů Rosatomu pro projekty výstavby nových jaderných bloků v Evropě (např. Finsko a Maďarsko) a blízkém okolí (Turecko, Egypt, Jordánsko).

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 5. 2018 | Počet zobrazení: 148
 

V Plzni se bude jednat o zakázkách za miliony eur

Největší tuzemské setkání českých výrobců a nákupčích významných německých firem Sourcing Day Tschechien pořádá 15. května agentura pro podporu obchodu CzechTrade. O zakázkách za miliony eur bude v Plzni v rámci osmého ročníku této akce s 18 německými firmami vyjednávat 94 českých výrobců.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 5. 2018 | Počet zobrazení: 160
 

Vnitřní radiové síťové řešení v osvětlení

Ve společné iniciativě firem Nokia Bell Labs a Osram byl vytvořen způsob, jak mohou být stropní svítidla využívána pro vytvoření těsně integrované vnitřní radiové sítě připravené pro režim 5G.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 5. 2018 | Počet zobrazení: 134
 

Goodyear novým oficiálním dodavatelem české fotbalové reprezentace

Fotbalová asociace ČR započala spolupráci se světovým výrobcem pneumatik Goodyear, a to minimálně na příští dva roky. Americký výrobce pneumatik Goodyear se stal Oficiálním partnerem české fotbalové reprezentace.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2018 | Počet zobrazení: 314
 

Systém bude varovat před akvaplaningem

Technologická společnost Continental pracuje na automatickém systému, který bude řidiče varovat před rizikem vzniku akvaplaningu. Jde o ztrátu kontaktu pneumatiky s vozovkou, která je způsobená vysokou vrstvou vody a automobil se stává neovladatelným. Výstražný systém bude upozorňovat řidiče včas, aby mohl upravit rychlost.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2018 | Počet zobrazení: 156
 

Federal- Mogul opět dodavatelem dílů pro závody NASCAR

Oficiálním dodavatelem dílů řízení a zavěšení kol pro NASCAR Whelen Euro Series, nejrychleji rostoucí a nejpoutavější seriál automobilových závodů v Evropě, je letos již druhým rokem společnost Federal-Mogul Motorparts, divize Federal-Mogul LLC, a její celosvětově uznávaná značka MOOG.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2018 | Počet zobrazení: 160
 

Rozšířená realita ve Star Wars

Díky spolupráci firem Lenovo a Disney, kteří přinášejí do rozšířené reality ve hře Star Wars: Jedi Challenges nový režim pro více hráčů, je možné vůbec poprvé zažít vzájemné souboje světelnými meči. Novinka Lightsaber Versus Mode je už druhou bezplatnou aktualizací hry od jejího uvedení na trh v listopadu 2017.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 5. 2018 | Počet zobrazení: 170
 

Software pomáhá v léčbě

Efektivní léčba pacientů, kteří trpí proleženinami, popáleninami a dalšími ranami nyní prochází revolucí díky novému 3D zobrazovacímu softwaru, který vyvinula společnost GPS, specializující se na zdravotnickou informatiku. Software lze spustit na odolných tabletech Panasonic Toughpad.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 5. 2018 | Počet zobrazení: 157