Speciální rohové kamery nemají mrtvý úhel

Společnost Axis Communications představila dva modely speciálních kamer určených pro instalaci do rohu, které mají konstrukční prvky navržené s ohledem na úzce vymezené instalace. Kamery s rozlišením 3 MP jsou navržené pro optimální záběr z rohu do rohu a mohou pokrýt rozsah až 130° vodorovně a 95° svisle, bez mrtvých úhlů.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2018 | Počet zobrazení: 223
 

Chytré ovládání

Dnes už se nedivíme inteligentnímu osvětlení, otevírání dveří, řízení klimatizace ani systémům pro rezervace zasedacích místností. Co je však nejednotné, je ovládání, které může být někdy tak složité, že nás to odradí od těchto zařízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2018 | Počet zobrazení: 241
 

Nový český motor pro výkonné drony

Svou neoficiální premiéru si v rámci MSV Brno odbyla i horká novinka českého leteckého průmyslu – proudový motor určený především pro bezpilotní prostředky předních světových výrobců letecké techniky.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 10. 2018 | Počet zobrazení: 389
 

Přesné a spolehlivé lineární motory pro proces automatizace a robotizace

Společnost HIWIN na letošním strojírenském veletrhu představila několik zajímavých řešení a produktů, které reagují na aktuální potřeby trhu i na nastupující období automatizace a robotizace. Všechny produkty měly jedno společné: lineární motory HIWIN.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 10. 2018 | Počet zobrazení: 226
 

Stánek Kovosvitu MAS na MSV navštívila vládní delegace

Premiér ČR Andrej Babiš a ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková navštívili v pondělí odpoledne v rámci své návštěvy Mezinárodního strojírenského veletrhu expozici Kovosvitu MAS. Společně se slovenským premiérem Peterem Pellegrinim slavnostně otevřeli slovenskou expozici na MSV a prohlédli si výstavu 100ries.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 10. 2018 | Počet zobrazení: 234
 

S výukou lidské anatomie pomůže virtuální realita

Studenti dvou středních zdravotnických škol budou mít od letošního školního roku možná nové nejoblíbenější předměty – anatomii a fyziologii. A to díky učebnám se speciálním vybavením, které usnadní a zezábavní žákům studium lidského těla.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 10. 2018 | Počet zobrazení: 223
 

Největší podnikové datové centrum v ČR má Škoda

ŠKODA AUTO rozšířila datové centrum ve svém sídle v Mladé Boleslavi na největší podnikové výpočetní a datové centrum v České republice. Po dobudování dosáhne datové centrum výpočetní kapacity 15 petaFLOPS, což představuje 15.000.000.000.000.000 výpočetních operací za sekundu.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 10. 2018 | Počet zobrazení: 221
 

NTM představil opravené koně z Letenského kolotoče

Všech jednadvacet koní z Letenského kolotoče bylo opraveno a od 25. září 2018 si šest z nich spolu s dalšími ukázkami z interiéru kolotoče mohou prohlédnout návštěvníci v Národním technickém muzeu. Na opravu interiéru kolotoče přispěla veřejná sbírka pořádaná Národním technickým muzeem ve spolupráci s MČ Praha 7.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 10. 2018 | Počet zobrazení: 227
 

Zlaté medaile MSV 2018 už znají své laureáty

Tradiční udělování Zlatých medailí Mezinárodního strojírenského veletrhu nechybělo samozřejmě ani na letošním jubilejním ročníku. Držitelem prestižního ocenění za nejlepší a nejinovativnější exponáty se stalo následujících 6 produktů, které vzešly z finálního výběru hodnotitelské komise.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 10. 2018 | Počet zobrazení: 251
 

Studenti děčínské Vyšší odborné školy mají první praxi u Swietelsky Rail CZ

Mimořádnou příležitost podílet se na jedné z nejsledovanějších železničních staveb v zemi mají během podzimu studenti děčínské vyšší odborné školy. První praxi u firmy Swietelsky Rail CZ totiž stráví v Praze na modernizaci tratě Hostivař-Hlavní nádraží.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 10. 2018 | Počet zobrazení: 350