Mazak nabízí soustružnické centrum pro náročné obrábění

Soustružnická centra QUICK TURN 350MB a QT-COMPACT 300MSY byla společností Yamazaki Mazak navržena speciálně pro náročné aplikace s obrobky.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 8. 2018 | Počet zobrazení: 176
 

Tracy - hlasem ovládaný nástroj, první řešení svého druhu

Společnost GEFCO přináší hlasem ovládaný nástroj pro sledování zásilek využívající technologii Smart Speaker a logistický software Cargowise. Nové řešení bylo vyvinuto pro zákazníky, kteří požadují špičkovou kvalitu sledování prioritních zásilek v reálném čase i pro případy, kdy je nejdůležitějším faktorem rychlost a efektivita.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 8. 2018 | Počet zobrazení: 211
 

EF Select se stala oficiálním partnerem SK Slavia Praha

  Značka Emil Frey Select a legendární fotbalový klub SK Slavia Praha uzavřely dohodu o spolupráci. Vkladem firmy Emil Frey je zapůjčení 23 vozů pro užívání SK Slavia Praha z programu Emil Frey Select. SK Slavia Praha bude zajišťovat marketingovou podporu programu Emil Frey Select.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2018 | Počet zobrazení: 218
 

Beta od Toyoty ujede 480 km na jedno natankování

  V rámci dalšího kroku k budoucnosti bezemisních nákladních vozidel představila Toyota druhou verzi svého elektrického nákladního vozidla třídy 8 poháněného vodíkovými palivovými články. Novinka s interním označením „Beta“ rozšiřuje schopnosti prvního testovacího kamionu Project Portal prodloužením dojezdu.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2018 | Počet zobrazení: 202
 

Na britské Farnborough Air Show byl odhalen nový český bitevník

  Největší evropské přehlídky letadel Farnborough Air Show 2018 se zúčastnila také agentura CzechTrade spolu s českými dodavateli v leteckém průmyslu. Agentura na podporu obchodu misi zorganizovala s cílem navázat nové obchodní vztahy s klíčovými výrobci letadel. Během akce představilo Aero Vodochody nový letecký bitevník F/A-259. 

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2018 | Počet zobrazení: 210
 

UR představí nové coboty na MSV

  Universal Robots na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně představí v hale G poprvé naživo inovovanou řadu kolaborativních robotů e-Series, které byly letos v červnu oficiálně uvedeny na veletrhu Automatica v Mnichově. Návštěvníci budou mít možnost se seznámit navíc s aplikacemi a službami lokálních distributorů a s produkty partnerských firem platformy UR+.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 8. 2018 | Počet zobrazení: 540
 

Dachser rozšiřuje logistické centrum v Německu

  Logistický provider Dachser uvedl do provozu další sklad pro kontraktní logistiku včetně nových kanceláří v pobočce v Überherrnu, která je zároveň jedním ze tří eurohubů celé skupiny Dachser. Nové prostory rozšířily toto logistické centrum na celkových 62 000 m2 s kapacitou 110 000 paletových míst. Investice čítala 15 milionů eur.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 8. 2018 | Počet zobrazení: 214
 

Vítkovice Mechanika chtějí do reorganizace s investorem

  Společnost Vítkovice Mechanika chce vyřešit své závazky ve výši zhruba 416 milionů korun a projít reorganizací se vstupem investora. Návrh na reorganizaci doručený Krajskému soudu v Ostravě počítá se strategickým investorem v podobě společnosti SUPERMETAL, která má zajistit profinancování výroby a uspokojení pohledávek.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 8. 2018 | Počet zobrazení: 181
 

Renishaw představí novou sondu s vysokou opakovatelností

  Společnost Renishaw má v plánu představit na veletrzích IMTS v USA, AMB v Německu a na MSV v Brně sondu RMP400 pro obráběcí stroje, a to před jejím oficiálním uvedením na trh na veletrhu JIMTOF 2018 v Japonsku.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 8. 2018 | Počet zobrazení: 183
 

Každé připojené autonomní vozidlo bude generovat 1 TB dat měsíčně

  Zpráva o tom, jaké překvapení čekalo automobilku Jaguar Land Rover, když začala vyhodnocovat data sebraná z několika prvních sérií připojených vozidel provozovaných na Středním východě, je sice už staršího data, ale stále nejlépe ilustruje, jak může fungovat šťastná náhoda v oblasti konektivity.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 8. 2018 | Počet zobrazení: 187