Program na podporu výzkumu průmyslového zabezpečení

Průmyslové organizace neustále čelí hrozbám, které útočí na jejich řídicí průmyslové systémy (ICS). Společnost Kaspersky spustila specializovaný program, který má pomoci institucím lépe se orientovat a porozumět nejnovějším a nejčastějším kyberhrozbám zaměřeným na průmysl.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2020 | Počet zobrazení: 322
 

Nejmodernější štít proti kyberútočníkům

Firma Acronis, představila nejnovější verzi svého softwaru True Image, oceňovaného produktu osobní kybernetické ochrany, která spojuje oceňované zálohování s pokročilou ochranou proti malwaru a dalším kybernetickým hrozbám.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2020 | Počet zobrazení: 328
 

Technologie dokáže předvídat dopravní nehody

Ford vyvíjí nový digitální nástroj, který by měl předvídat místa možného vzniku dopravních nehod na základě dat z automobilů a z prvků silniční infrastruktury, vybavených online připojením.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 8. 2020 | Počet zobrazení: 306
 

Jaký je rozdíl mezi protokoly NEDC a WLTP

Protokoly NEDC a WLTP mají stejný cíl: měřit u nového vozidla regulované emise znečišťujících látek (CO / HC / NOx / částice), emise CO2 a spotřebu paliva v průběhu celého cyklu, přičemž jeden protokol nahradí druhý.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 8. 2020 | Počet zobrazení: 311
 

Toyota spolupracuje s Amazonem

Obě společnosti, Toyota i Amazon Web Services, spolupracují na budování platformy služeb mobility Toyoty. Ta japonské automobilce pomůže při vývoji, implementaci a správě nové generace daty řízených služeb mobility.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 8. 2020 | Počet zobrazení: 295
 

Z linky sjelo již 13 mil. převodovek aktuální generace

  Česká automobilka Škoda vyrábí v Mladé Boleslavi pro koncern Volkswagen převodovky typu MQ/SQ100 a MQ200 a v závodě Vrchlabí pak přímo řazenou převodovku DQ200. Převodovky se montují nejen do modelů značky Škoda, ale i do vozů dalších značek koncernu Volkswagen.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 8. 2020 | Počet zobrazení: 327
 

Rychlá změna receptury výroby

  Společnost Siemens představuje dva nové přírůstky v portfoliu vizualizačního systému Simatic WinCC Unified. Jde o řešení Line Coordination (LCS) a Sequence (SES), která umožňují rychlou orchestraci a úpravu výrobních pořadí v oblasti řízení a sledování procesů recepturové výroby např. v potravinářském průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 8. 2020 | Počet zobrazení: 314
 

Wavin pomáhá snižovat ztráty na vodovodní síti

  Společnost Wavin, pomáhá modernizovat vodovodní sítě a přispívá tak ke snižování ztrát vody. Pravidelný monitoring stávajících páteřních rozvodů a jejich sanace s pomocí moderních materiálů s vysokou odolností a dlouhou životností umožnily za posledních 25 let snížit ztráty vody na polovinu.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 8. 2020 | Počet zobrazení: 332
 

Electronica předvede nejnovější hi-tech

Vestavěné systémy a senzorové technologie: Inovační turbo 21. století – tak charakterizují pořadatele letošní ročník veletrhu electronica, který proběhne v závěru letošního roku v Mnichově.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2020 | Počet zobrazení: 342
 

Vzduchotechniku pro nemocnici dodá Luwex

Na zhruba 88 milionů korun vyjde dodávka zařízení, kterou společnost Luwex vybaví pavilon chirurgie a ARO českobudějovické nemocnice. Jeho přestavba začala loni v listopadu a potrvá do jara 2022. Jde o největší investici v historii nemocnice za zhruba miliardu korun.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2020 | Počet zobrazení: 376