Kobot UR5 automatizuje proces obrábění

Společnost Aquael patří mezi největší výrobce akvárií na světě. Ve své polské továrně v Suvalkách firma úspěšně nasadila kolaborativního robota UR5, který automatizuje proces výroby topítek pro akvária. Pořízení kobota znamenalo snížení času výroby a umožnilo se zaměstnancům přesunout na jiné pozice v rámci výroby.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 4. 2020 | Počet zobrazení: 335
 

Navzdory situaci sbírá Peugeot v ČR další objednávky

Celosvětový propad automobilových trhů v březnu byl průvodním jevem aktuální situace, jež nemá v historii obdoby. Realizovat v tomto kontextu 729 registrací a současně přijmout 738 objednávek bylo velice náročné.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 4. 2020 | Počet zobrazení: 334
 

Mazda oslaví narozeniny speciální sérií

K oslavě svých stých narozenin uvede Mazda na trh speciální sérii, která bude k dispozici napříč modelovou řadou. Tato série má připomínat první osobní vůz značky, R360 Coupe.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 4. 2020 | Počet zobrazení: 331
 

Goodyear a Lexus spolupracují na elektromobilitě

Koncept elektrifikovaného Lexusu LF-30 ztělesňuje odvážnou vizi elektromobilu. Jako oslava 30. výročí značky byl navržen tak, aby přinesl s ničím nesrovnatelný dynamický zážitek z jízdy. Unikátní koncept vozu na čtyřech zakázkových pneumatikách Goodyear byl poprvé představen loni na tokijském autosalonu.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 4. 2020 | Počet zobrazení: 335
 

Přenáší se na bankovkách COVID-19?

Panika z koronaviru se dotkla téměř všech aspektů našich každodenních životů - od změny pracovního režimu až po obyčejné placení hotovostí. Jak je to ale s potenciálním přenosem koronaviru prostřednictvím hotovosti?

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 4. 2020 | Počet zobrazení: 362
 

Legion s novou generací NVIDIA a Intel

Společnost Lenovo letos obohatí herní sérii Legion o nová zařízení, která nabídnou poslední generaci grafických karet NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER s designem Max-Q a také procesory 10. generace Intel Core H.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 4. 2020 | Počet zobrazení: 359
 

Koronavirus nezná hranice

Pandemie koronaviru se dramaticky promítla i do činnosti firem ze země galského kohouta působících v ČR. Ukazují to výsledky průzkumu, který provedla Francouzsko-česká obchodní komora (FČOK) ve spolupráci s Velvyslanectvím Francie v Praze.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 4. 2020 | Počet zobrazení: 370
 

Česká firma dodá Nissany polské armádě

Česká společnost GLOMEX Military Supplies (Glomex MS) dodá v příštích třech letech polské armádě více než 500 ks speciálně upravených terénních pick-upů Nissan Navara.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 4. 2020 | Počet zobrazení: 603
 

Rosatom používá 3D tisk k výrobě ventilů pro plicní ventilátory

Společnost Rusatom – Additive Technologies vyrobila zkušební vzorky ventilů Venturi pro plicní ventilátory a je připravena je ve velkém vyrábět pomocí 3D tisku.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 4. 2020 | Počet zobrazení: 369
 

Program pro urgentní transport nemocných ze zahraničí

V dění posledních dní se do popředí dostávají otázky, které by ještě nedávno napadly jen málokoho. Jednou z nich je např. převoz nemocného českého občana pobývajícího zrovna v zahraničí.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 4. 2020 | Počet zobrazení: 1329