Android si razí cestu do průmyslových aplikací

Firma Honeywell představila vůbec první program v odvětví automatické identifikace a sběru dat, určený vývojářům aplikací pro mobilní zařízení této značky s OS Android.   

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 12. 2011 | Počet zobrazení: 805
 

Více bezpečí pro mobilní zařízení s Androidem

Společnost Trend Micro oznámila nejnovější přírůstek do arzenálu zabezpečení mobilních zařízení. Řešení Trend Micro Mobile Security – Personal Edition má zajistit ochranu inteligentních telefonů i tabletů, které využívají operační systém Google Android, a obsahuje bezplatný nástroj pro kontrolu aplikací, ochranu ztracených přístrojů a vylepšené zabezpečení, které blokuje hrozby při surfování po webu, volání i psaní SMS.    

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 12. 2011 | Počet zobrazení: 850
 

Pro bezpečnější brzdění

Společnost Federal-Mogul zavedla široký sortiment prvotřídních brzdových destiček Ferodo s pružinou třmenu dle progresivního konstrukčního řešení brzdy Knorr ProTec S, a brzdové kotouče s povrchovou ochranou Coat Plus.  

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 12. 2011 | Počet zobrazení: 958
 

Datové úložiště pro malé a střední firmy

Na trhu se objevilo nové datové úložiště společnost Fujitsu pod názvem Eternus DX60 S2, které poskytuje vysoký výkon a flexibilitu. Nabízí komplexní řešení pro ukládání datových řad a podle výrobce je ideální zejména pro řízení a ukládání dat v menších a středních firmách.   

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 12. 2011 | Počet zobrazení: 770
 

Obří sklad v Nýřanech

V Nýřanech na plzeňsku uvedla do provozu německá společnost Trost Auto Service Technik dosud největší sklad automobilových náhradních dílů ve střední a východní Evropě a představila při té příležitosti také novou verzi on-line objednávkového katalogu Repdoc.  

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 12. 2011 | Počet zobrazení: 1455
 

Průmyslová zařízení čelí nové hrozbě: záškodník má název Dugu

Laboratoře společnosti Symantec analyzují nový nebezpečný objev ve světě malware: cílenou hrozbu s názvem Duqu, která je velmi podobná nechvalně proslulému škodlivému kódu Stuxnet. Podle dosavadních zjištění je zřejmé, že autoři hrozby měli přístup ke zdrojovému kódu Stuxnetu, a analytici Symantec považují za možné, že Duqu vytvořil stejný tým kyberzločinců jako Stuxnet. Duqu zatím neprovádí přímé zásahy, ale má za cíl shromažďovat data a informace např. o výrobcích průmyslových řídicích systémů, aby bylo následně možné snadněji provést útok proti třetí straně. Útočníci hledají třeba projektové dokumentace, které by mohli využít při útoku na průmyslová zařízení.  

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 12. 2011 | Počet zobrazení: 756
 

Výroba aut v Česku letos vykazuje úspěšný vývoj

Výroba osobních aut v ČR dosáhla během první tří čtvrtletí letošního roku 895 728 vozů, což představuje nárůst o 11,4 %. Jak konstatuje Sdružení automobilového průmyslu, které oznámilo tyto údaje, o zvýšení produkce se zasloužily hlavně značky Škoda Auto a Hyundai. Škoda zvýšila produkci o 21,5 % na 502 513 vozů, Hyundai Motor Czech vyrobila 174 687 vozů, což představuje podobný nárůst. Naopak kolínské TPCA výroba klesla o více než 11 % na 218 525 vozů. Celkově tuzemské automobilky vyrobily 916 415 silničních vozidel všech kategorií, tedy o 11,7 % více než loni. Domácí prodej vzrostl o 5 % a export se zvýšil o téměř 11 %.   

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 12. 2011 | Počet zobrazení: 827
 

Studie KPMG: Výrobce aut čekají výrazné změny

Role tradičních výrobců automobilů se v možná už v blízké budoucnosti zcela změní. Domnívá se to šest z deseti účastníků průzkumu, který provedla celosvětová síť poradenských společností KPMG, mezi vedoucími představiteli firem globálního automobilového průmyslu.   

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 12. 2011 | Počet zobrazení: 772
 

První družice systému Galileo už fungují

Dne 20. října vynesla ruská raketa Sojuz na oběžnou dráhu první dvě družice evropského navigačního systému Galileo a ty zaujaly svá místa na oběžných drahách, úspěšně rozložily sluneční panely a zahájily provoz.   

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 12. 2011 | Počet zobrazení: 913
 

Vláda znovu chystá dotace fotovoltaiky

Vláda plánuje na náklady za provoz obnovitelných zdrojů v příštím roce vynaložit opět 11,7 mld. Kč, přičemž největší část dotací půjde na podporu fotovoltaiky. Elektřina pro domácnosti by tak měla v průměru zdražit v meziročním srovnání o 4,3 %, pro firmy asi o 6,2 %. Vyplývá to z nařízení vlády ke stanovení prostředků pro podporu elektřiny z obnovitelných zdrojů, které předložilo ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, jež vstoupilo v platnost koncem října 2011.   

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 12. 2011 | Počet zobrazení: 879