Nová generace Bluetooth reproduktorů Bose

Na nových reproduktorech SoundLink Revolve II výrobce demonstruje svou schopnost vytvořit reproduktor s kompaktními rozměry a velkým zvukem. Revolve II a jeho výkonnější sourozenec Revolve+ II nabízí nyní kromě působivé reprodukce také moderní rozhraní Blootooth 5.0 a větší odolnost.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 2. 2021 | Počet zobrazení: 327
 

Odolný, tlačítkový a s bohatou výbavou

Novinka v nabídce odolných telefonů značky Evolveo navazuje na úspěšný model StrongPhone Z3 a přináší bohatou výbavu v robustním a odolném provedení. Nový model StrongPhone Z4 je ideální volbou pro všechny, kdo hledají telefon, který hodně vydrží a nabízí něco navíc.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 2. 2021 | Počet zobrazení: 307
 

Nové převodníky pro radarové snímače čerpadel

Novinkou v portfoliu Siemens je převodník Sitrans LT500 pro měření hladiny, průtoku a ovládání čerpadel pro radarové a ultrazvukové snímače nebo jakákoli jiná dvouvodičová zařízení 4–20 mA.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 2. 2021 | Počet zobrazení: 287
 

Časová tíseň za volantem? Nebezpečné reakce!

V dnešní nelehké době je čas tím, co mnohým lidem velmi schází. Pokud se však člověk snaží ušetřit cenné minuty či hodiny za volantem vozidla, většinou inklinuje k nepředvídatelnému chování na silnici. A to je často jediná příčina mnoha dopravních nehod.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 2. 2021 | Počet zobrazení: 300
 

HELIOS Pantheon ve finále prestižní soutěže

ERP systém HELIOS Nephrite z produkce Asseco Solutions získal loni prvenství v soutěži IT produkt roku. Letos byl vyhlášen další ročník této prestižní soutěže a Asseco Solutions si již nyní může připsat úspěch. Další jeho nový produkt – HELIOS Pantheon pro oblast veřejné správy – se přes obrovskou konkurenci dostal mezi tři finalisty dané kategorie.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 2. 2021 | Počet zobrazení: 287
 

CZ LOKO dodá deset lokomotiv do Polska

Administrativně velmi náročné výběrové řízení na dodávku lokomotiv pro polského státního železničního dopravce PKP Intercity skončilo vítězstvím společnosti CZ LOKO. Ta do Polska na základě už uzavřené kupní smlouvy exportuje deset lokomotiv typu EffiShunter 300. První za rok a půl, kompletní sérii pak do dvou let.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 2. 2021 | Počet zobrazení: 287
 

Jak vrtulník pomáhá námořní pěchotě

V průběhu mise vyžaduje vedení vojenské operace silný tým, který je patřičně vybaven k překonání nejrůznějších nástrah náročného prostředí. Pro Námořní pěchotu Spojených států se nepostradatelným a spolehlivým pomocníkem staly vrtulníky Bell UH-1Y a AH-1Z.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 2. 2021 | Počet zobrazení: 309
 

Nový robot, který odolává vodním živlům

Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma Hennlich, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Jde o řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 2. 2021 | Počet zobrazení: 302
 

Těžký vrtulník Sikorsky pro německý průmysl

Americký výrobce vrtulníků Sikorsky se v rámci výběrového řízení Bundeswehru na nové těžké nákladní vrtulníky uchází o realizaci výroby a zajištění provozu strojů Sikorsky CH-53K (King Stallion).

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 2. 2021 | Počet zobrazení: 320
 

Let s udržitelným palivem

Poprvé na světě byl proveden let s pasažéry se strojem částečně využívajícím udržitelně vyrobený syntetický kerosen. Informace o experimentu byla oznámena na nedávné konferenci SAF v Haagu 8. února.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 2. 2021 | Počet zobrazení: 305