CZ LOKO hledá nové trhy i v Íránu

Poté, co se uvolnilo embargo na obchodování s Íránem, naskytla se firmám šance na využití nového tržního potenciálu. Jednou z českých společností, které se rozhodly této příležitosti využít je i CZ LOKO, která se snaží podílet se na projektu modernizace íránské železniční sítě a obnovy tamních kolejových vozidel. Z toho důvodu se proto rovněž účastnila květnového mezinárodního veletrhu dopravy a železničního průmyslu Rail Expo 2016 v Teheránu.  

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 5. 2016 | Počet zobrazení: 257
 

Co je to BrandCloud?

BrandCloud je inovativní platforma pro digitální byznys a nově je k dispozici pro všechny firemní zájemce bez ohledu na obor podnikání. Z původního zaměření pouze na designéry a marketingová studia vstupuje nyní i do světa správy, řízení a provozu digitálního obsahu firem.  

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 5. 2016 | Počet zobrazení: 230
 

Civitas Carolina představuje stavitelství za Karla IV.

Zajímá vás, jak se stavěl Karlův most nebo svatovítská katedrála? Můžete se o tom dozvědět, a na vlastní oči se přesvědčit o mistrovství středověkých stavitelů na unikátní akci, kterou připravilo k letošním oslavám 700. výročí narození nejvýznamnějšího českého panovníka a římského císaře Karla IV. Národní technické muzeum v Praze. Výstava „Civitas Carolina aneb stavitelství doby Karla IV.“, vás přivede na středověké staveniště a názorným způsobem představí dobové stavební techniky a řemesla včetně práce s velkými gotickými stavebními stroji.  

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 5. 2016 | Počet zobrazení: 237
 

Za Korunou světa - Radek Jaroš opět vyráží

Není to tak dávno, co se horolezec Radek Jaroš vrátil ze strastiplné cesty za Korunou Himaláje. Těmito výstupy na všechny osmitisícové vrcholy Himaláje bez kyslíku se může pochlubit pouze hrstka 15 lidí na světě. A tím patnáctým, který pomyslnou Korunou Himálaje získal, se stal v roce 2014 právě Radek Jaroš, když se mu až na pátý pokus podařilo vylézt obávanou K2!  

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 5. 2016 | Počet zobrazení: 240
 

Bělorusko se připravuje na jadernou energetiku

Mezinárodní konference a výstava Atomexpo Belarus, jejíž 8. ročník se konal 19. – 21. dubna v areálu BelExpo v běloruském Minsku, měla reprezentativní účast – fóra se účastnili obchodní zástupci firem a představitelé z dvaceti zemí. Mezi jeho aktéry byl i generální ředitel Mezinárodní agentury pro jadernou energii (IAEA) Yukiya Amano, který ve svém příspěvku mj. uvedl, že Bělorusko je se svou nyní budovanou JE se dvěma reaktorovými bloky v současné době nejpokročilejší z nových zemí, jak IEAE označuje nejmladší členy organizace.  

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 5. 2016 | Počet zobrazení: 224
 

Chcete optimálně chránit osoby i stroje?

Na bezpečnostní techniku se v oblasti automatizace klade velký důraz a koncepce decentralizovaných instalací od společnosti Murrelektronik umožňují dosažení vysokých bezpečnostních kategorií pro celý systém.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 5. 2016 | Počet zobrazení: 222
 

Festo představí novinky průmyslové automatizace

Pokud jste se nedostali na letošní Hannover Messe, můžete část novinek, které se na největším světovém průmyslovém veletrhu představily v oblasti průmyslové automatizace vidět i v Praze. Konkrétně na Dnech otevřených dveří společnosti Festo, pořádaných pod mottem „Festo a Průmysl 4.0“.  

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 5. 2016 | Počet zobrazení: 269
 

Jaderné dny 2016 v plzeňské Techmanii

Jaký je příběh energie? Co víme o energii jaderné? Je bezpečná? Ekologická? Užitečná? Pro ty, kdo budou v době mezi 13. květnem a 15. červnem letošního roku v Plzni, se nabízí možnost odpovědi na tyto otázky. Škoda JS společně s Techmanií a s CENEN (Czech Nuclear Educaton Network) zve zájemce do plzeňského Techmania Science Center k návštěvě expozice a cyklu přednášek věnovaným jaderné energetice.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 5. 2016 | Počet zobrazení: 229
 

Výrazné zvýšení počtu bezpečnostních výstupů

Na bezpečnostní techniku se v oblasti automatizace klade velký důraz: Optimální ochrana člověka a stroje má vysokou prioritu. Kombinací modulárního sběrnicového systému Cube67 a bezpečnostního sběrnicového modulu MVK Metall Safety lze jednoduchým způsobem značně zvýšit počet bezpečnostních výstupů přímo na stroji.  

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2016 | Počet zobrazení: 239
 

Do práce v Jablonci nastoupil Robot YuMi

Historické okamžiky začínají často nenápadně. K jednomu z významných milníků v historii českého průmyslu došlo právě nyní v jablonecké továrně ABB ElektroPraga. Poprvé začal na montážní lince výroby elektrických zásuvek spolupracovat s lidským kolegou bok po boku robot, jako skutečný “parťák” při montáži.  

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 5. 2016 | Počet zobrazení: 359