Tiché řešení pro chlazení datových center

Společnost Schneider Electric uvádí na český trh novou řadu středně velkých, vzduchem chlazených chladičů Aquaflair ve variantách TRA a TSA s axiálními ventilátory. Řešení je určeno pro chlazení datových center a poskytuje perfektní mix vysokého výkonu a nízkých počátečních investic.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2017 | Počet zobrazení: 223
 

První instantní čtvercový fotoaparát

Fuji Film Corporation uvede 19. května na trh nový model instax SQUARE SQ10, první hybridní instantní fotoaparát s novým filmem se čtvercovým formátem. Tento model je první hybridní přístroj řady instax vybavený digitálním obrazovým snímačem a technologií pro digitální zpracování obrazu.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2017 | Počet zobrazení: 200
 

PoE switche pro náročné aplikace

Pomocí PoE switchů a PoE zařízení (např. IP kamery, senzory) společnosti AirLive lze postavit jakýkoliv systém bez nutnosti řešení napájení. Aplikace využívající pro své řízení právě PoE zařízení nabývají na popularitě. Tyto systémy je možno aplikovat nejen v domácnostech a např. hotelech, ale i ve velkých průmyslových aplikacích, jakou je např. ostraha objektů.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2017 | Počet zobrazení: 246
 

Modlink Vario = spojení pneumatiky, hydrauliky a elektroniky v jednom

Propojení strojních součástí je nyní naprosto jednoduché - s Modlink Vario, praktickou spojkou společnosti Murrelektronik, v klasickém formátu obdélníkových konektorů. Jeden pohyb stačí pro zapojení a odpojení pneumatického, kapalinového a energetického systému, i pod tlakem, avšak spolehlivě a bez úniku média.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 5. 2017 | Počet zobrazení: 221
 

Aventics převzal Vector Horizon Technology

Skupina Aventics, světově vedoucí výrobce pneumatických komponentů a systémů, oznámila převzetí společnosti Vector Horizon Technology LLC (VHtek), sídlící v Bowling Green, Kentucky, USA. Touto akvizicí bude specialista na pneumatiku dál posilovat svoji pozici v globálním byznysu užitkových vozidel.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 5. 2017 | Počet zobrazení: 213
 

Pozvání do NTM: technika ve službách medicíny

Od 10. května až do března příštího roku obohatila expozice Národního technického muzea v Praze výstava „Člověk v náhradách aneb technika slouží medicíně.“ Tato letošní stěžejná výstavní akce, která vznikla ve spolupráci s Univerzitou Karlovou a Národní lékařskou knihovnou, seznamuje s historií i se současností protetiky, ukazuje možnosti, perspektivy i meze náhrad lidského těla a zachycuje jedinečnost výsledků propojení jednotlivých oborů medicíny, vědy a techniky.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 5. 2017 | Počet zobrazení: 278
 

Kia postaví výrobní závod v Indii

Společnost Kia Motors podepsala předběžnou smlouvu s vládou indického státu Ándhrapradéš na vybudování nového výrobního závodu v administrativním regionu Anantapur. Výstavba nového závodu, který je prvním závodem Kia Motors na území Indie, si vyžádá investici čítající asi 1,1 mld. USD. Zahájení stavby je naplánováno ještě letos.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 5. 2017 | Počet zobrazení: 192
 

Citroën odhalil ceny pro model C-Elysée

Vůz se změněným designem oproti předchozí generaci, který je určený na mezinárodní trhy, je uznáván pro svůj komfort a prostornost. Nyní je vybaven technologiemi usnadňujícími řízení. Jeho prodej byl zahájen v prvním čtvrtletí letošního roku a nyní přichází výrobce s aktualizovaným ceníkem.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 5. 2017 | Počet zobrazení: 202
 

Pro DB Schenker doručují roboty hračky

Roboti a automatizované balení zásadně mění způsob, kterým DB Schenker organizuje online objednávky pro největší skandinávský e-shop Lekmer.com s hračkami a dětským oblečením. Celkem 65 robotů systému CarryPick dokáže za den zpracovat až 40 000 objednávek. Navíc ušetří až 20 % místa a zvýší produktivitu personálu.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 5. 2017 | Počet zobrazení: 178
 

Dell slaví čtvrtstoletí na českém trhu

Česká pobočka společnosti Dell EMC si letos na jaře připomíná 25. výročí působení společnosti na českém trhu. Československé zastoupení tehdejšího Dell Computer bylo založeno v Praze 30. dubna 1992, v Osadní ulici na Praze 7. I když měla při založení 4 zaměstnance, u jejího otevření nechyběl ani sám Michael Dell.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 5. 2017 | Počet zobrazení: 273