Maďarská vláda navýšila kapitál pro MVM Paks II

Kapitál společnosti MVM Paks II, která má na starosti výstavbu dvou nových bloků v jaderné elektrárně Paks, byl navýšen maďarskou vládou o 11,4 mld. forintů (cca 974 mil. korun). Peníze pokryjí výlohy firmy na představební fázi projektu.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2017 | Počet zobrazení: 183
 

Investice na vývoj konvojů digitálně propojených kamionů

Automatizované a vzájemně propojené řízení kamionů se brzy stane realitou díky projektu platooningu, který přenese tuto technologii z laboratoří na silnice. Kamiony udrží bezpečné rozestupy, protože spolu budou vzájemně komunikovat. Provoz tak bude daleko plynulejší a bezpečnější, zvýší se také kapacita silnic a komfort řidičů v kabině. To sníží jak zátěž na řidiče, tak na životní prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2017 | Počet zobrazení: 165
 

HIWIN automatizuje a rozšiřuje skladové prostory

Růst obratu a objemu dodávaného zboží vedl společnost HIWIN, která se zabývá dodávkami lineární techniky, k rozhodnutí navýšit skladové prostory a tím i skladové zásoby instalací automatizované skladové věže. Díky tomu zvyšuje i rychlost dodávek.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2017 | Počet zobrazení: 187
 

V Kvasinách zahájili sériovou výrobu modelu Karoq

Škodovka od roku 2015 investovala cca 11 mld. korun do rozšíření závodu v Kvasinách pro výrobu vozů SUV. Nově vyvinutá sedmá modelová řada, jejíž první vůz sjel v těchto dnech z výrobní linky, bude dodávána zákazníkům od října.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2017 | Počet zobrazení: 165
 

Block pracuje na high-tech operačních sálech pro IKEM

Česká firma Block, která se specializuje na tzv. čisté prostory ve zdravotnictví, dodá do konce prázdnin operační sály pro Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) v Praze. Tato firma z Valašského Meziříčí pracuje pro IKEM jako subdodavatel generálního zhotovitele rekonstrukce.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2017 | Počet zobrazení: 180
 

Plně digitální NVR systém

Společnost Evolveo uvedla na trh ucelený bezpečnostní kamerový systém, který se skládá ze čtyřkanálového NVR rekordéru a čtyř venkovních IP kamer. Systém Evolveo Detective D4 monitoruje vybrané objekty a výrazně napomáhá k jejich zabezpečení. Dostupnost bezpečnostních kamerových systémů, jejich snadná instalace a snadné ovládání vede ke stále většímu prosazování této technologie.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2017 | Počet zobrazení: 179
 

Opel a Vauxhall se stávají součástí skupiny PSA

Skupina PSA dokončila (closing) prodeje dceřiných společností Opel/Vauxhall, které spadaly pod GM. Dohoda o tomto prodeji byla podepsána 6. března 2017. Díky akvizici se Skupina PSA stává evropskou dvojkou. Její podíl na trhu činí v první polovině letošního roku 17 %.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2017 | Počet zobrazení: 148
 

Myší senzor pro Sensei 310 a Rival 310

Nový senzor TrueMove3 počítačových myší pro elektronický sport od společnosti SteelSeries, nabízí sledování pohybu v poměru 1 : 1 bez prodlevy. Jako první je integrován do modelů myší Sensei 310 a Rival 310.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2017 | Počet zobrazení: 167
 

Před 100 lety představil Ford užitkový Model TT

Přesně 27. července před 100 lety uvedl Ford na trh svůj Model TT, který vydláždil cestu moderním užitkovým vozům. Tento model konstrukčně vycházel z legendárního osobního Modelu T, ale byl delší a robustnější. V současnosti je Ford nejprodávanější značkou užitkových automobilů v Evropě.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 8. 2017 | Počet zobrazení: 194
 

Pozvání na Desperados HighJump

Společnost M Motors CZ, dovozce vozů značky Mitsubishi, se bude 4. a 5. srpna 2017 v lomu v Hřiměždicích u Příbrami účastnit jako jeden z partnerů akce Desperados HighJump - otevřeného mistrovství ČR v cliffdivingu, tedy ve skocích do vody ve volné přírodě.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 8. 2017 | Počet zobrazení: 178