V USA otevřeli první továrnu na bezvzduchové pneumatiky

Společnost Michelin otevřela v USA továrnu, která bude vyrábět inovativní bezvzduchovou radiální pneumatiku Tweel pro komerční použití. Do nového provozu v Jižní Karolíně investuje firma v přepočtu přes miliardu korun.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 4. 2015 | Počet zobrazení: 412
 

Vítkovice zprovoznily obří cementační pec

Strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group uvedla do provozu novou cementační pec, největší ve střední Evropě a jednu z největších v Evropě vůbec. 

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 4. 2015 | Počet zobrazení: 390
 

Nové kompresorové řešení v lisovně Škoda Auto

Společnost Kaeser Kompressoren úspěšně dokončila modernizaci kompresorové techniky v provozu lisovny M15 automobilového závodu Škoda Auto v Mladé Boleslavi.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 4. 2015 | Počet zobrazení: 401
 

120leté výročí v Českobudějovickém pivovaře

Přesně 15. dubna před 120 lety se konala ustavující valná hromada akcionářů „Českého akciového pivovaru v Českých Budějovicích“, který je přímým předchůdcem dnešního pivovaru Budějovický Budvar. Tato první valná hromada schválila dosavadní postup zřizovacího výboru a zvolila první správní radu.Tím byl formálně založen pivovar, který dal světu jednu z nejznámějších českých značek. 

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 4. 2015 | Počet zobrazení: 455
 

Globální strategie DPD pod novou značkou DPDgroup

GeoPost, mateřská společnost DPD, vlastněná francouzskou Le Groupe La Poste, představila globální strategii. V zájmu podpory růstu svých trhů vyvíjí společnou přepravní síť zaměřenou na B2B i B2C segment a odhaluje novou mezinárodní značku: DPDgroup.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 4. 2015 | Počet zobrazení: 381
 

Užitkovým Fordům se daří

Za první čtvrtletí letošního roku byla značka Ford nejprodávanější značkou užitkových automobilů na evropském trhu. Na dvaceti tradičních evropských trzích se za tyto první tři měsíce prodalo přes 70 000 užitkových modelů, což zajistilo značce vzrůst tržního podílu o 2,8 procentního bodu na 13,3 %.  

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 4. 2015 | Počet zobrazení: 365
 

Když se řekne "okna a dveře"

Jaké nejnovější trendy reprezentují současná okna a dveře? Na tuto otázku jsme dostali odpověď od Ing. Jiřího Chomáta z české společnosti OKNA.EU, která nabízí okna různých provedení, od nejvíce využívaných plastových oken, plastohliníkových, hliníkových, dřevohliníkových, až po celodřevěná. Všechna jsou vyráběna na nejmodernějších výrobních linkách jak u nás, tak i na Slovensku.  

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 4. 2015 | Počet zobrazení: 652
 

PRE rozšiřuje své aktivity v elektromobilitě

Tradiční výstavou elektrických vozidel spustila Pražská energetika půjčovnu elektromobilů a plug-in hybridů různých značek. Od dubna si tak zájemci mohou pronajmout elektrokolo, elektrickou koloběžku, ale i třeba Teslu model S. 

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 4. 2015 | Počet zobrazení: 472
 

Sparta získá plné Wi-Fi pokrytí své fotbalové arény

Společnost Huawei a fotbalový klub AC Sparta Praha zajistí v rámci nově navázané oficiální spolupráce plné pokrytí letenského stadionu rychlou Wi-Fi sítí. Generali Arena se tak zařadí mezi elitní světové fotbalové stadiony, disponující tímto technologickým vybavením.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 4. 2015 | Počet zobrazení: 413
 

Silná poptávka zvyšuje kapacitu výroby

Skupina PSA Peugeot Citroën zařadila do francouzské továrny v Trémery nový výrobní modul, který jí umožní uspokojit silnou poptávku po tříválcových benzinových motorech EB Turbo PureTech. Kapacita výroby se zvýšila o 200 000 ks.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2015 | Počet zobrazení: 387