Škoda sází na ekologická řešení

Automobilka Škoda rozšiřuje svou ekologickou logistickou flotilu a v závodě v Mladé Boleslavi nasazuje čtyři kamiony s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Tato vozidla budou využita pro dopravu v areálu závodu, další bude určen pro dodavatelskou firmu. Pohon na CNG umožňuje významné snížení emisí škodlivin a přepravních nákladů.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 2. 2017 | Počet zobrazení: 203
 

Pneumatiky Dayton pro smíšený provoz

Představením vodicích pneumatik D800M a záběrových pneumatik D800D rozšířila společnost Dayton svou řadu pneumatik pro nákladní vozidla. Obě pneumatiky jsou odolné vůči proříznutí a vytrhávání dezénu. Vyrábějí se v Evropě a podléhají kontrole kvality společnosti Bridgestone.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 2. 2017 | Počet zobrazení: 195
 

Moto M: prémiový design

Společnost Lenovo prostřednictvím své dceřiné společnosti Motorola Mobility uvedla na český trh smartphon Moto M. Tato novinka představuje vysoce výkonné a zároveň odolné zařízení. Její dominantou je luxusní celokovový design v kvalitním zpracování. Přihlásit se stačí pomocí čtečky otisků prstů.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 2. 2017 | Počet zobrazení: 182
 

WebOS získal certifikát kyberzabezpečení

Poslední verze platformy webOS 3.5 Security Manager pro chytré televizory od LG Electronics byla certifikována za efektivní bezpečnostní schopnosti nezávislou organizací UL, světově uznávaným expertem na bezpečnost produktů a služeb.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 2. 2017 | Počet zobrazení: 208
 

Začala oprava Letenského kolotoče

Ve středu 22. února proběhlo slavnostní předání Letenského kolotoče, nejstaršího dochovaného podlahového kolotoče v Evropě, dodavateli památkové obnovy, firmě GEMA Art Group. Byla tak oficiálně zahájena dlouho očekávaná oprava této unikátní a oblíbené památky, na kterou je vypsána veřejná sbírka.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 2. 2017 | Počet zobrazení: 208
 

Pneumatika Runner pro návěsy

Pro velkoobjemové náklady, které vyžadují třímetrovou vnitřní výšku nákladového prostoru, nabízí Semperit, značka pneumatik společnosti Continental, nové nízkoprofilové pneumatiky Runner T2 445/45 R 19,5“. Tyto pneumatiky byly navrženy pro 9tunové zatížení nápravy a jsou určeny pro regionální i dálkovou přepravu.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 2. 2017 | Počet zobrazení: 189
 

Ve Vítkovicích budou opět studovat letečtí mechanici

Vítkovická střední průmyslová škola letos znovu otevírá maturitní obor letecký mechanik. Obor je určen pro technicky nadané žáky, kteří se k jeho studiu mohou hlásit do 1. března.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 2. 2017 | Počet zobrazení: 194
 

Hra (s) technikou - Svatopluk Král

Národní technické muzeum tentokrát připravilo výstavu věnovanou českému průmyslovému designu, která návštěvníkům představí pozoruhodnou tvorbu Svatopluka Krále, jedné z nejvýraznějších osobností tohoto oboru. Jde o průkopníka moderního designu obráběcích strojů, svébytného a mezinárodně uznávaného výtvarníka a autora kinetických hraček pro zdravé i hendikepované děti.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 2. 2017 | Počet zobrazení: 222
 

Bronzová medaile pro B:DARK

Tmavý ležák Budweiser Budvar B:DARK získal třetí místo v soutěži „Zlatá pivní pečeť 2017“ v kategorii „Tmavý ležák“. Výsledky byly vyhlášeny v sobotu 18. února na českobudějovickém výstavišti během 27. Mezinárodního pivního festivalu. V soutěži tento rok degustátoři zhodnotili ve 30 kategoriích asi 1000 vzorků piva z 200 pivovarů i mikropivovarů.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 2. 2017 | Počet zobrazení: 155
 

Ruční detektor Garrett s vysokou citlivostí

V produktové řadě detektorů kovů značky Garrett má ruční detektor Super Scanner V výlučné postavení. Byl speciálně vyvinut pro zabezpečení olympijských her a od té doby je s úspěchem používán bezpečnostními složkami a agenturami po celém světě. Detektor se vyznačuje vysokou citlivostí, to mu umožňuje odhalit i velmi malé kovové předměty.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 2. 2017 | Počet zobrazení: 180