Tříletý kontrakt SKF za 17 milionů eur

Jeden z největších výrobců ložisek, švédská společnost SKF podepsala tříletou smlouvu v hodnotě 17 milionů eur, v které se zavazuje dodávat ložiska do kol a převodovek nákladních automobilů výrobním závodům Scania v Brazílii.  

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 4. 2012 | Počet zobrazení: 1110
 

Škoda vyvinula novou tramvaj pro Maďarsko

Plzeňská firma Škoda Transportation získala zakázku na dodávku 31 nových tramvají pro maďarské město Miškovec. Kvůli tomu vyvinula zcela novou tramvaj, s níž chce uspět i na dalších trzích.   

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 4. 2012 | Počet zobrazení: 1179
 

Čína má nejvyšší visutý most na světě

Čína si může na konto svých pozoruhodných technických unikátů připsat další rekord: V městě Aj-čaj v provincii Chu-nan byl poslední březnový den uveden do provozu nejvyšší visutý most na světě. Unikátní most, který se klene přes kaňon Te-Chang ve výšce 355 m (což je vzdálenost od hrany mostu na dno kaňonu) má rozpětí mezi pilíři 1176 m. Přes most, který výrazně zkrátil cestu z Čchang-ša, hlavního města Chu-nanu, do jihozápadní metropole Čchung-čching vede dvousměrná dvouproudová silnice s rychlostním omezením 80 km za hodinu.   

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 4. 2012 | Počet zobrazení: 1905
 

Žluté dny ve Zlíně ve znamení moderního produktivního obrábění

Společný seminář firem NEXNET - Sandvik - Tajmac ZPS Zlín pořádaný v areálu Tajmac ZPS pod označením Yellow:days představí ukázky produktivního obrábění za využití nejmodernějších CAD/CAM technologií spolu s vysoce produktivními nástroji na moderních centrech Tajmac - ZPS. Budou v praxi představeny nejmodernější hrubovací strategie včetně Waveform (vlnovitého) hrubování, která zajišťuje konstantní řezné podmínky, vyšší stabilitu a plynulý vzor drah nástroje pro přesnější a rychlejší odebírání kovového materiálu. Dále budou k vidění praktické ukázky 5-ti osého plynulého frézování, frézování s velkým vyložením nástroje, novinky pro vrtání krátkých a hlubokých děr. To vše pomocí vysoce produktivních nástrojů firmy Sandvik Coromant špičkových strojích českého výrobce TAJMAC ZPS. Registrace: http://www.nexnet.cz/registrace    

 
Publikováno: 4. 4. 2012 | Počet zobrazení: 1479
 

Řídicí relé z řady Easy800 s novými funkcemi

Na trh se dostaly nové typy řídicích relé z produkce Eaton Elektrotechnika. Jde o nové typy z řady Easy800. Ty jsou doplněny o komunikační interface SmartWire-DT, což je výkonný komunikační systém dovolující rychlé a snadné propojení různých prvků v instalaci. Čas potřebný pro programování řídicích relé a jejich uvedení do provozu se tak výrazně zkrátil. Navíc však dostaly do vínku řadu nových funkcí a možností využití.   

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 3. 2012 | Počet zobrazení: 1120
 

Nové reléové řešení easySafety pro dohled nad bezpečností kotlů

Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dříve Moeller Elektrotechnika) uvedl v těchto dnech na trh moduly easySafety pro dohled nad bezpečností kotlů. Certifikovány jsou dle norem TÜV a jsou tak vhodné pro stroje a zařízení, jejichž pohyby vyvolávají riziko úrazů a vyžadují technická bezpečnostní opatření.   

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 3. 2012 | Počet zobrazení: 2743
 

Dachser vybuduje v ČR nový logistický areál

Spolešmost Dachser Czech Republic a.s. vybrala generálního dodavatele stavby nového logistického terminálu a administrativní budovy sídla firmy. Vítězem výběrového řízení se stala společnost Heberger CZ s.r.o.  

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 3. 2012 | Počet zobrazení: 1236
 

Dial Telecom zprovoznil nový datový sál pro kritické technologie

Společnost Dial Telecom uvedla do provozu nové technologické prostory v pražském datovém centru společnosti CE Colo (dříve známé jako SITEL). Investicí v řádu miliónů Kč se tak prostor využívaný v rámci datového centra rozrostl o dalších více než 40 m2 a 60 kW.   

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 3. 2012 | Počet zobrazení: 2750
 

ABB otevírá v Brně novou halu a modernizuje svůj výrobní závod

Brněnská pobočka společnosti ABB, divize výrobky pro energetiku, rozšiřuje výrobu přístrojových transformátorů. Dne 2. března slavnostně otevřela novou výrobní halu na výrobu přístrojových transformátorů. Výrobní závod Brno. Právě rostoucí zájem trhů  o přístrojové transformátory a senzory vedl k významné investici firmy v ČR, představující 65 mil. Kč do inovací a automatizace procesů v celém  výrobním závodu, který je dnes největším výrobcem přístrojových transformátorů na světě  - loni překonal rekord 130 000 vyrobených kusů.  

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 3. 2012 | Počet zobrazení: 1136
 

Jak se řekne Hyundai?

České zastoupení korejská automobilky podalo informaci, že počeštěný výraz Hyundai se již nebude používat a správně se bude vyslovovat jako v zemi původu, tj. Hjondé.  

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 3. 2012 | Počet zobrazení: 1608