Technicky pozoruhodná transformovna v Moravanech

V Moravanech u Brna byla uvedena do provozu nová transformační stanice o napětí 110/22 kV, která významně zvýší stabilitu a spolehlivost rozvodu elektrické energie odběratelům na jihu Brna a umožní další rozvoj celé této oblasti nejen z hlediska elektroenergetické bilance.  

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 12. 2011 | Počet zobrazení: 1063
 

Nový bezpečnostní senzor pro detekci úniku kapaliny

Společnost Panasonic Electric Works přišla na trh s novou řadou senzorů určených pro detekci úniku kapaliny. Senzory SQ4 jsou k dispozici ve variantě Standard pro vodu a v odolné variantě pro detekci chemických látek.   

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 12. 2011 | Počet zobrazení: 1034
 

Trh práce je stabilní, ale čeští zaměstnavatelé jsou ve výhledech opatrní

V rámci průzkumu Manpower Index trhu práce pro čtvrté čtvrtletí 2011 byla všem účastníkům vybraného reprezentativního vzorku 750 zaměstnavatelů v ČR položena otázka: „Jak očekáváte, že se změní celkový počet zaměstnanců ve vaší společnosti v následujícím čtvrtletí do konce prosince 2011 v porovnání s aktuálním čtvrtletím?“   

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 12. 2011 | Počet zobrazení: 1095
 

Handroid – nový koncept robotické ruky z Japonska

Japonská společnost ITK vyvinula lehkou robotickou alternativu lidské ruky, která má oproti dnes vyráběným robotickým pažím nabízet lepší technické vlastnosti a výhodnější cenu.   

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 12. 2011 | Počet zobrazení: 1292
 

Čeští řidiči zvažují přechod na alternativní pohon

Podle výsledků průzkumu GE Money Auto více než čtvrtina českých řidičů (28 %) uvažuje o pořízení automobilu s alternativním pohonem.  

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 12. 2011 | Počet zobrazení: 1005
 

Většina českých firem hodlá šetřit a přitom zvýšit efektivitu

Epicor Software představila výsledky průzkumu mezi českými uživateli ERP systémů, kterého se zúčastnili vedoucí (převážně IT) pracovníci menších a středních firem z celé ČR ze segmentů telekomunikace, služeb, obchodu, logistiky, výroby a potravinářského průmyslu.   

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 12. 2011 | Počet zobrazení: 939
 

Německo je po odstavení reaktorů odkázáno více na energie z ciziny

Německo po letošním odstavení sedmi jaderných elektráren odebírá stále větší objem elektřiny ze zahraničních zdrojů, poukázal server magazínu Focus s odkazem na data Spolkové asociace energetického a vodárenského průmyslu.  

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 12. 2011 | Počet zobrazení: 965
 

Elektronika podobná kůži se bude umísťovat přímo na tělo

Časopis Science v srpnovém vydání v článku "Epidermální elektronika" přinesl informaci o zajímavé studii zabývající se možností elektronických aplikací umístěných přímo na lidské kůži.   

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 12. 2011 | Počet zobrazení: 1481
 

Neprůstřelná kůže z pavoučích vláken?

Zní to trochu jako sci-fi, ale jde o vážně míněný projekt: Nizozemská umělkyně Jalila Essaidi ve spolupráci s Forensic Genomics Consortium Netherlands (FGCN) v rámci nového projektu s označením 2,6 g 329 m/s vytvořila kousek téměř neprůstřelné lidské kůži s pomocí kombinace lidských buněk a pavoučího vlákna.   

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 12. 2011 | Počet zobrazení: 1163
 

CAM systém hyperMILL má certifikaci Autodesk

CAM řešení hyperMILL společnosti Open Mind Technologies získalo certifikaci pro software strojírenského navrhování a projektování Autodesk Inventor 2012.   

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 12. 2011 | Počet zobrazení: 1041