Studijní cesta na Kolský poloostrov

Poslední týden v červnu se uskutečnila studijní cesta starostů z Dukovanska, Bystřicka, členů OBK JE Dukovany, pracovníků PR a žurnalistů na Kolský poloostrov a St. Peterburg. Cílem cesty bylo seznámit se s JE Kola, která je stářím a skladbou bloků podobná JE Dukovany a s novou výstavbou bloků VVER 1200 na JE Leningradská 2.  

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 7. 2016 | Počet zobrazení: 185
 

Český výrobce radarů posiluje výrobní i vývojářské kapacity

Pardubická společnost ERA, kterou vlastní od roku 2011 skupina Omnipol, koupila rozhodující podíl ve slovenské firmě R-SYS. Obohacuje tím softwarové řešení pro vizualizaci informací o poloze letadel. Jak uvedl generální ředitel společnosti R-SYS Marek Náhlík, spojení společnosti R-SYS s ERA je vyústěním dlouholeté spolupráce obou firem.  

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 7. 2016 | Počet zobrazení: 183
 

Elektřina dobývá i svět rychlých kol

První červencový víkend patřil v londýnském parku Battersea v centru britské metropole závodům elektrických formulí - konal se tam poslední závod světového šampionátu FIA Formula E. Titul světového šampiona získal po dramatickém závěru v napínavém závodě Sebastien Buemi z týmu Renault e.dams, i když poslední závod nevyhrál (to se podařilo jeho kolegovi ze stejného závodního týmu Nicolasi Prostovi), celkové skóre šampionátu jej zařadilo na první pozici. Renault e.dams je také vítězným týmem letošní sezóny.  

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 7. 2016 | Počet zobrazení: 176
 

Yaris s pořadovým číslem 3 miliony

Za 15 let výroby v závodu Toyota Motor Manufacturing France (MMF), který byl od počátku navržený jako ekologický, se zde vystřídaly tři generace modelu Yaris, společně s hybridní variantou a verzí určenou na export do Severní Ameriky. V porovnání s rokem 2002 dokázal závod snížit svoji spotřebu vody o 90 % a spotřebu energií o 57 %. Kromě toho zpracovává 100 % svého odpadu, aniž by cokoli vyvážel na skládku. A právě zde se zrodil 24. června černobílý model Yaris s pořadovým číslem 3 miliony.  

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 7. 2016 | Počet zobrazení: 211
 

Skupina RWE v ČR se přejmenuje na innogy

Nové jméno nové dceřiné společnosti RWE, do které firma vyčlenila aktivity v oblasti obchodu, sítí & infrastruktury a obnovitelných zdrojů, se bude jmenovat innogy. RWE oficiálně odhalila novou značku založené dcery (pod jménem RWE International SE). Název a značku ve tvaru „íčka“ převezmou také společnosti skupiny RWE v ČR. Značku RWE bude nadále používat jen mateřská společnost RWE AG.  

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 7. 2016 | Počet zobrazení: 141
 

Ještěrky přivezou Sto zvířat

Intralogistická společnost Linde Material Handling (Linde MH) i letos potěší příznivce napínavých závodů vysokozdvižných vozíků a uspořádá svůj tradiční závod Ještěrka Cup. Již devátý ročník oblíbené soutěže se uskuteční v sobotu 3. září na Letenské pláni a na své si přijdou nejen závodníci, ale i jejich doprovod a diváci z řad široké veřejnosti.  

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 7. 2016 | Počet zobrazení: 151
 

Kolem světa vzduchem na energii ze Slunce

Švýcarský letoun Solar Impulse 2 překonal koncem června za zhruba 71 h Atlantický oceán, a dokončil tak další významnou etapu projektu obletu Země s využitím výhradně solárního pohonu. Jde o vůbec první přelet Atlantiku letounem na solární pohon.  

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 7. 2016 | Počet zobrazení: 146
 

Vodíkový Hyundai má další rekord

Během 5 dní absolvoval Hyundai ix35 Fuel Cell cestu z norského Bergenu do italského Bolzana s tím, že k doplnění paliva posádka používala pouze existující infrastrukturu vodíkových čerpacích stanic. Model stanovil také nový rychlostní rekord, když na německé dálnici dokázal v běžném provozu cestovat rychlostí 170 km/h.  

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 7. 2016 | Počet zobrazení: 176
 

S Mustangem na jednu nádrž: 1249,3 km

Ford Mustang není zrovna auto, od kterého by se očekávala mimořádně úsporná jízda. Dva zkušení Norové Knut Wilthil a Henrik Borchgrevink si vyložili slogan Fordu „Go Further“ doslovně a stanovili nový světový rekord, tentokrát se sportovním automobilem Ford Mustang s motorem 2,3 EcoBoost.  

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 7. 2016 | Počet zobrazení: 162
 

Nosič kol na střechu nebo za páté dveře?

Hurá, začaly prázdniny... Letní dny vybízejí k realizaci nejrůznějších výletů a jelikož jsou ve stále větší oblibě tzv. cyklodovolené, jsou často kladené otázky právě na nosiče kol a rozdílů mezi nimi. Který z nich je tedy nejhodnější? Shrnutí obou variant naleznete v tabulce na konci článku.  

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 7. 2016 | Počet zobrazení: 165