Formule pražské ČVUT obsadila v Silverstone 7. místo

Univerzitní tým CTU CarTech, složený převážně ze studentů Fakulty strojní a Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze, zaznamenal výrazný úspěch v prestižní konstrukční soutěži Formula Student/SAE na slavném anglickém okruhu Silverstone.    

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 10. 2011 | Počet zobrazení: 800
 

Snaha o úspory za elektřinu má často opačný efekt

Dodavatele elektřiny změnilo v ČR v nedávné době takřka 200 000 domácností. Pro osm z deseti to však znamenalo pravděpodobně změnu k horšímu. Vyplývá to z průzkumu společnosti IBRS, která zkoumala reálné úspory při změně dodavatele elektrické energie.   

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 10. 2011 | Počet zobrazení: 613
 

Univerzální velkoformátová multifunkce

Velkoformátové multifunkční řešení, dostupné v pěti variantách, je nově v nabídce Canonu. Řešení v sobě kombinuje pokročilé skenovaní technologie s kvalitou velkoformátových tiskáren imagePROGRAF.  

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 10. 2011 | Počet zobrazení: 741
 

Inspekční společnost podporuje certifikaci biomasy

Nezávislá certifikační a inspekční společnost  Bureau Veritas Czech Republic se stala členem Českého sdružení pro biomasu – CZ Biom, která dlouhodobě podporuje využívání biomasy a bioplynu v energetice ČR. Důvodem vstupu do sdružení jsou rozsáhlé zkušenosti Bureau Veritas s certifikací dle požadavků EU o podpoře a využívání energie z obnovitelných zdrojů, uplatňované v ČR.   

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 10. 2011 | Počet zobrazení: 651
 

Bosch rozšiřuje výrobu autosoučástek

V roce 2010 investoval Bosch v Česku 73 milionů eur (+180 %). „Bosch Group v České republice se dostala znovu do zisku rychleji, než se po celosvětovém ekonomickém poklesu v letech 2008 a 2009 očekávalo.   

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 10. 2011 | Počet zobrazení: 880
 

Biopaliva se připravují na ofenzívu

Výrobci biopaliv, distributoři, automobilky, firmy na úpravu vozidel a asociace sdružující tyto subjekty připravují druhou vlnu vstupu vysokoprocentních kapalných biopaliv na český trh.   

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 10. 2011 | Počet zobrazení: 610
 

Audi dalších pět let v Karlových Varech

Již šestiletou spolupráci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a prémiové značky Audi, v jejímž rámci slouží limuzíny jako oficiální vozy festivalu, stvrdili prezident Jiří Bartoška a generální ředitel Import VOLKSWAGEN Group podpisem nové pětileté smlouvy o partnerství.  

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 10. 2011 | Počet zobrazení: 836
 

Centrum elektroeroze s novým vybavením

Tak trochu akci „kulový blesk“ ze stejnojmenného českého filmu se podobala výměna strojového parku v Technologickém centru elektroeroze v Lounech, které patří společnosti PENTA TRADING, spol. s r.o., které bylo založeno v roce 2000.  

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 9. 2011 | Počet zobrazení: 949
 

Vítkovice a ŽĎAS uzavřely strategickou dohodu o spolupráci

Dvě významná česká strojírenská uskupení – největší česká strojírenská skupina Vítkovice machinery Group a ŽĎAS, a.s., ze Železiarne Podbrezová Group, druhé nejsilnější skupiny českého strojírenství, jejímž lídrem je přední světový výrobce trubek Železiarne Podbrezová, a.s., ze Slovenska, uzavřela 18. srpna strategickou dohodu o spolupráci.   

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 9. 2011 | Počet zobrazení: 1409
 

IT Forum již pojedenácté

Ve dnech 20. - 21. září 2011 se opět sejdou finanční, techničtí a výrobní ředitelé firem spolu s vedoucími odborů řízení jakosti, konstrukce, vývoje, TPV a ICT, aby si poslechli aktuální dění na poli PLM, DMS, ERP, 2D a 3D vizualizace, CAx řešení a jejich integrace do podnikové infrastruktury.  

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 9. 2011 | Počet zobrazení: 978