Praha má první „neplynárenskou" CNG stanici

První CNG plnící stanice v Praze, která nepatří plynárenské firmě, zahájila provoz 4. července v Jinonicích. Jejím investorem je společnost CIML, která ji začala budovat loni na podzim. Stanice má nepřetržitý provoz a je vybavena technologií Aspro s výkonem 130 m3 / hodinu s dostatečnou kapacitou pro plnění automobilů a přijímá kreditní i CNG karty a hotovost. Cena plynu je stejná jako u CNG stanic Pražské plynárenské. „Čekal jsem však větší pochopení magistrátu a podporu pro rozvíjející, perspektivní projekt," uvedl jednatel firmy Jiří Ciml.

 
Publikováno: 12. 7. 2011 | Počet zobrazení: 844
 

Premiéra nového českého letadla EV-55M Outback

Z  továrního letiště v moravských Kunovicích 24. června poprvé vzlétl prototyp nového letounu EV-55M, což  je vojenská varianta nového českého víceúčelového letounu EV-55 Outback. Během půlhodinovího zkušebního letu stroj dosáhl rychlosti 125 kts a výšky 3500 ft a podle vyjádření pilotů byl velmi dobře ovladatelný a ochotně reagoval na zásahy do řízení. Nový EV 55 je po desítkách let prvním vícemístným dopravním letounem původní české koncepce vyráběným u nás, jehož cílem je nahradit již zastaralé dvoumotorové pístové letouny s kapacitou pro 6 - 9 cestujících a konkurovat jednomotorovým turbovrtulovým letounům.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 7. 2011 | Počet zobrazení: 1071
 

Výroba zpomaluje, nové průmyslové zakázky v eurozóně skončily

Průmyslových zakázek v eurozóně po půl roce ubylo - poprvé od října loňského roku zaznamenali v březnu statistici evropského úřadu Eurostat, že index, který zachycuje objem zakázek se meziměsíčně propadl o 1,8 %, v celé EU pak o 1,9 %.   

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 743
 

Ocenění pro českou společnost

V dubnu se ve floridském Orlandu uskutečnilo setkání prodejců technologického CAD/CAM systému GibbsCAM. Na slavnostním vyhlášení nejlepších světových prodejců získala ocenění „Honorable Mention for Most New Business, 2010“ i česká společnost technology-support s.r.o. za obchodní výsledky v roce 2010.  

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 877
 

Nové technologie pomáhají řešit záhadu Cheopsovy pyramidy

Jean-Pierre Houdin a společnost Dassault Systèmes představili výsledky výzkumu, který ověřuje teorii konstrukce Cheopsovy pyramidy zveřejněnou francouzským architektem v roce 2007.   

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 1281
 

Faxování bez faxu

Nová služba FAXserver umožňuje přijímat a odesílat faxové zprávy prostřednictvím internetu.   

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 977
 

Technologie Speed7 zrychluje PLC

Německý výrobce automatizačních systémů, společnost VIPA, vyvinula vlastní čip s technologií Speed7, díky které jsou VIPA PLC jedny z nejrychlejších na světě.  

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 706
 

FIA se zabývá elektromobily, výrobci reagují

Rada Mezinárodní automobilové federace (FIA) vyzvala na základě zprávy FIA „Směrem k e-mobilitě: Výzvy před námi“ k dalšímu šetření bezpečnosti elektrických vozidel. Připomíná, že existuje velmi málo informací o chování elektromobilů při havárii, elektrická vozidla jsou teprve v začátcích testování. Zpráva FIA dále tvrdí, že další výzkumy jsou velmi důležité z hlediska vytvoření jistějšího přístupu k těmto vozidlům. Nečekané poruchy či vadné přístroje, které by mohly ohrozit bezpečnost, by ztížily zavádění elektrických vozidel.   

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 695
 

Propojení rezervačních systémů zjednoduší cestování vlakem po Evropě

Evropská komise chce v Evropské unii standardizovat data železnic o jízdném a jízdních řádech. Mělo by to zjednodušit plánování cest vlakem napříč Evropou i vystavování jízdenek.   

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 780
 

První obousměrná HDMI sada na světě

Pod názvem WAVI (Wireless Audio Video Interaction) představil Asus první bezdrátovou HDMI sadu na světě, která nabízí obousměrné bezdrátové ovládání přes rozhraní USB.   

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 683