E.ON zřídil u Plzně nové CNG Centrum

Počátkem dubna otevřela společnost E.ON ve spolupráci s firmou Komersia West nové CNG Centrum v Plzni u plnicí stanice CNG v Nýřanech. Kromě non-stop provozu samoobslužné plničky nabízí CNG Centrum poradenství, servis CNG vozidel a řadu dalších služeb spojených s tímto ekologickým palivem. 

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 6. 2015 | Počet zobrazení: 358
 

Obří urychlovače jsou opět v provozu

V evropském výzkumném středisku CERN byl o velikonočním víkendu 8. dubna 2015 po dvouleté odstávce, během níž byl proveden zásadní upgrade zařízení, opět uveden do provozu obří urychlovač LHC. Dvouletá odstávka označovaná jako LS1 (Long Shutdown 1) byla využita pro dodatečné úpravy, které mají rozšířit možnosti evropského LHC o nové schopnosti a otevřít cestu k dalším vědeckým objevům. 

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 6. 2015 | Počet zobrazení: 393
 

V Brně se už učí podle britských standardů

Jedna z největších a nejstarších soukromých vysokých škol v ČR, brněnská BIBS ve spolupráci s britskou Staffordshire University, zahájila unikání studijní program, který kombinuje anglosaský systém výuky s požadavky českého prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 6. 2015 | Počet zobrazení: 338
 

Symfonie pro tři fáze: Emparro 3~

Už při projektování napájecích soustav vycházejí projektanti z faktu, že prostoje v důsledku poruchy napájecího zdroje jsou velmi drahé, proto musí být použity komponenty odolné a s dlouhou životností. Na tuto skutečnost reagovala společnost Murrelektronik novinkou ve svém portfoliu - třífázovým napájeným spínaným zdrojem nejnovější generace s označením Emparro 3~. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 6. 2015 | Počet zobrazení: 451
 

Když se řekne HH - značka nejen pro vrcholový sport

Norská značka Helly Hansen, která si vybudovala za skoro 140 let své existence, obrovskou prestiž, přichází konečně i na český trh. Funkčnost oblečení i obuvi je vyvíjená v drsném podnebí Norska za pomoci nejnovějších technologií. Vizitkou značky je oceňované funkční oblečení, které přitom oplývá velmi pokrokovým designem.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 6. 2015 | Počet zobrazení: 470
 

Atomexpo 2015 představilo jaderné novinky

Moskva hostila během prvních tři červnových dnů tradiční mezinárodní konferenci Atomexpo, na níž se sešli lídři světové jaderné energetiky a průmyslu. Součástí třídenního programu byla i mezinárodní specializovaná výstava, které se zúčastnilo více než 100 společností, včetně tří desítek zahraničních. Někteří účastníci měli možnost navštívit i nejnovější projekt ruské jaderné energetiky - výstavbu nových bloků Novovoroněžské jaderné elektrárny.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 6. 2015 | Počet zobrazení: 693
 

VŠTE otevře studium MBA, zaměří se na strategický management

Poprvé v bezmála desetileté historii Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích (VŠTE) na ní bude možné studovat program Master of Business Administration (MBA). Zaměří se na strategický management, a proto bude určen lidem starším 26 let, s dokončeným vysokoškolským vzděláním a minimálně tříletou řídicí praxí. Má-li uchazeč úplné středoškolské vzdělání, musí prokázat dlouhodobou praxi v řízení firem a organizací.  

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 6. 2015 | Počet zobrazení: 443
 

Stát může firmám pomoci dobře nastavenými podmínkami v rámci pojišťování exportu

České strojírenské firmy by se mohly dočkat další podpory státu při exportu do rizikovějších teritorií jako je Ukrajina. Vyplynulo to ze slov předsedy vlády Bohuslava Sobotky po jeho sobotní návštěvě akciové společnosti ZVVZ GROUP Milevsko a diskusi s jejími manažery. 

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 5. 2015 | Počet zobrazení: 408
 

Nové LED nouzové svítidla navedou lépe v únikových trasách

Hlavním úkolem nouzového osvětlení je zajištění bezpečnosti osob během evakuace z budovy při náhlých výpadcích napájení. Správná funkčnost nouzového osvětlení je zajištěna výběrem kvalitních svítidel a také pravidelnými kontrolami funkčnosti dle normy ČSN EN 50172. V portfoliu společnosti Eaton Elektrotechnika se rozšířila řada LED nouzových svítidel o nové modely.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 5. 2015 | Počet zobrazení: 767
 

Startuje nový ročník soutěže Cisco o nejlepší závěrečnou práci

Společnost Cisco vyhlásila další ročník svého programu Outstanding Thesis Award 2015, v jehož rámci bude mezi autory tří oceněných nejlepších absolventských prací spadajících do okruhu počítačových věd, zejména strojového učení a kybernetické bezpečnosti, rozděleno celkem 70 000 korun. Dobrá diplomka tak může svému tvůrci kromě úspěšného zakončení studia vynést třeba i 25 000 Kč, doktorandská práce dokonce ještě o 10 000 více.  

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 5. 2015 | Počet zobrazení: 414