Technopark si vyzkoušelo už 50 tisíc lidí, včetně ministra

Technologický park Ministerstva průmyslu a obchodu v Olympijském parku Rio - Lipno na břehu Lipenské přehrady navštívilo za 10 dní už přes 50 000 lidí. „Předčilo to všechna naše očekávání,“ říká Marek Vochozka, rektor českobudějovické Vysoké školy technické a ekonomické (VŠTE).

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 8. 2016 | Počet zobrazení: 232
 

Ochrana proti vyděračskému malwaru zdarma

Nebezpečné programy, jako je ransomware, které v počítačích zakódují důležitá firemní data, představují v současnosti závažný problém, zejména pro malé firmy. Proto společnost Kaspersky Lab představila bezplatný software Anti-Ransomware Tool for Business, který nabízí kompletní ochranu proti ransomwaru pro korporátní uživatele. Unikátní vlastnosti umožňují např. blokovat nebo napravit škodlivé změny.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 8. 2016 | Počet zobrazení: 182
 

Ceny Wernera von Siemense čekají na letošní laureáty

Do 25. listopadu letošního roku mohou studenti a mladí vědci zasílat své projety do tradiční soutěže o cenu Wernera von Siemense, kterou v ČR pořádá společnost Siemens již po devatenácté spolu s významnými představiteli vysokých škol a Akademie věd ČR. Jejím cílem je podpořit české vědecké talenty a pedagogy a vyzdvihnout význam vědy a výzkumu pro společnost.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 8. 2016 | Počet zobrazení: 718
 

Nové vážicí moduly od Siemensu

Moduly připravené na novou generaci programovatelných automatů Simatic - Siwarex WP521 ST a WP522 ST, jsou první, které byly speciálně vyvinuty Siemensem pro účely vážení v rámci řídicího systému Simatic S7-1500. Oba vážicí moduly jsou ideálním řešením pro jednoduchou integraci standardních aplikací pro vážení, např. plošinových nebo násypných vah, do PLC Simatic S7-1500.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 8. 2016 | Počet zobrazení: 183
 

Penzijko je možné sjednávat online

ČSOB Penzijní společnost spustila nové internetové stránky www.csob-penze.cz. Stránky nyní nabízejí atraktivní design, intuitivní vyhledávání informací a je zde i možnost sjednání penzijka online během pár minut. Hlavním cílem nových stránek je odbourávat bariéry vůči penzijnímu spoření a oslovovat tak nové klienty.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 8. 2016 | Počet zobrazení: 151
 

První blok JE Kudankulam byl předán indické straně

Indický premiér Narendra Modi a ruský prezident Vladimír Putin prostřednictvím videokonference uvedli minulý týden do provozu první blok indické jaderné elektrárny Kudankulam. Blok s reaktorem VVER-1000 dodává do sítě elektřinu v rámci zkušebního provozu už od 31. prosince roku 2014. JE Kudankulam staví ruský Atomstroyexport, dceřiná firma ruské státní jaderné korporace Rosatom, a indická firma Nuclear Power Corporation of India Limited (NPCIL).

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 8. 2016 | Počet zobrazení: 162
 

Aplikace Firestone s kalkulátorem tlaku má úspěch

Zemědělci po celé Evropě přijali aplikaci Firestone pro chytré telefony s kalkulátorem správného tlaku v pneumatikách s nadšením. Od spuštění služby v roce 2011 si aplikaci dosud stáhlo více než 43 000 uživatelů. Z toho bylo téměř 21 000 aplikací určeno pro telefony iPhone iOS a další zařízení Apple a více než 22 000 aplikací si stáhli majitelé chytrých telefonů Android.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 8. 2016 | Počet zobrazení: 169
 

Nákladní železniční doprava ožívá, ale problémy přetrvávají

V Praze se 12. srpna uskutečnilo první zasedání politicko-legislativní skupiny profesního sdružení železničních nákladních dopravců ŽESNAD.CZ, které začíná podnikat konkrétní kroky v oblasti nákladní železniční dopravy s cílem stát se kvalifikovaným partnerem státních orgánů a být jejich nezpochybnitelným místem pro konzultaci a připomínky.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 8. 2016 | Počet zobrazení: 145
 

Ocenění EISA pro OLED TV od LG

OLED televizory společnosti LG Electronics získaly toto ocenění od asociace EISA již popáté v řadě za sebou. Ceny EISA Awards za technologii, design a inovace jsou udělovány každoročně již více než třicet let. Hodnotící komisi tvoří experti z 50 odborných médií napříč Evropou.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 8. 2016 | Počet zobrazení: 181
 

ZAT sjednala za loňský rok zakázky za 1,2 mld. korun

Česká akciová společnost ZAT, jejíž systémy a know-how jsou dnes v každé desáté jaderné elektrárně na světě, ohlásila za loňský rok návrat do rekordních čísel. Celkově utržila téměř 682 mil. korun a zároveň sjednala nové zakázky za 1,2 mld. korun především v zahraničí.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 8. 2016 | Počet zobrazení: 193