CZ LOKO představilo 100. modernizovanou šestinápravovou lokomotivu

Na čtyři desítky železničních dopravců si včera v českotřebovském závodě společnosti CZ LOKO prohlédly v české premiéře tři komplexně modernizované lokomotivy 774.711 – 713, určené pro těžkou posunovací a traťovou službu. 

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 8. 2015 | Počet zobrazení: 415
 

SKF přejmenovala svou výrobu v Chodově

Společnost SKF u jedné své společnosti změnila název. Firma Lincoln CZ s.r.o., která letos slaví 20leté výročí, se od poloviny června přejmenovala na SKF Lubrication Systems CZ, s.r.o. 

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 8. 2015 | Počet zobrazení: 331
 

V Jižní Koreji vznikne největší továrna na čipy

Samsung plánuje v Jižní Koreji v průběhu několika let investovat 14,26 mld. dolarů do stavby největšího výrobního komplexu továren na čipy. 

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 8. 2015 | Počet zobrazení: 354
 

Eaton rozšiřuje zázemí pro špičkový výzkum a vývoj

Firma Eaton společně se svými partnery, agenturou CzechInvest a ČVUT v Praze oznámila rozšíření svého Evropského Inovačního centra.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 8. 2015 | Počet zobrazení: 310
 

Kapesné pro děti může elegantně pomoci řešit COOL karta ČSOB

ČSOB mění image a chce být vnímaná jako užitečná, přátelská a inovativní banka, která nabízí jednoduchá a efektivní řešení. Své nové image přizpůsobuje kompletní obchodní i komunikační strategii - kromě standardní produktové nabídky se snaží zaměřit i na komplexní řešení potřeb klientů podle různých životních situací a více pracuje i s potenciálem sociálních sítí.  

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2015 | Počet zobrazení: 494
 

Tip na víkend: sobota v barvě khaki

V sobotu 29. srpna se ve Vojenském technickém muzeu Lešany uskuteční v pořadí již 13. Tankový den, pořádaný Vojenským historickým ústavem Praha. Výjimečným bodem bude vůbec první představení vojenské historické techniky, kterou letos v červenci získal Vojenský historický ústav Praha výměnou ze Švédska. Své brány otevře lešanské muzeum v 9.30 h, program začíná v 10.30 h. Vstup na tuto akci je tradičně zdarma.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2015 | Počet zobrazení: 371
 

Den otevřených dveří v Železničním depozitáři NTM nabídne unikátní pohled do historie

Přátelé a fandové železnic a vlaků budou mít o posledním prázdninovém víkendu unikátní příležitost nahlédnout do historie železniční dopravy u nás. Ve dnech 28. až 30. srpna Národní technické muzeum (NTM – www.ntm.cz), které spravuje největší státní sbírku historických kolejových vozidel na území České republiky, pro veřejnost opět otevře svůj Železniční depozitář v Chomutově, kde jsou umístěny lokomotivy a železniční technika ze sbírek NTM. Jde o skvosty, které z nejrůznějších (obvykle prostorových) důvodů nebylo možné představit ve stálých či příležitostných expozicích pražské budovy muzea.  

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 8. 2015 | Počet zobrazení: 375
 

Projekt Nejlepší spolupráce roku získá ocenění 100 000 Kč

Americká obchodní komora v ČR (AmCham) a Sdružení pro zahraniční investice – AFI za podpory Agentury CzechInvest vyhlašují další, již 5. ročník soutěže Nejlepší spolupráce roku. Ta každoročně oceňuje projekty, které zahrnují spolupráci mezi výzkumnou a aplikační sférou a vedou k inovacím, a také úspěšné transfery technologií a znalostí. Celkový vítěz získá finanční prémii ve výši 100 000 Kč.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 8. 2015 | Počet zobrazení: 314
 

První hasičské "Sněhurky" na CNG jezdí na Vysočině

Dva nové speciální vozy pro zásahy u požárů elektrorozvodů a dalších elektrozařízení mají od srpna hasiči na Vysočině. Motory těchto vozidel, pořízených za podpory společnosti E.ON pohání CNG – stlačený zemní plyn. V ČR jde o technický unikát – vůbec první vozy svého druhu ve službách integrovaného záchranného systému, které využívají tento alternativní pohon. 

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 8. 2015 | Počet zobrazení: 392
 

VŠTE mění strukturu a zřídila tři nové ústavy

Zřízením tří ústavů se změnila organizační struktura Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích (VŠTE). V průběhu července do ní přibyl Ústav technicko-technologický, Ústav podnikové strategie a Ústav znalectví a oceňování, které se staly novým stupněm mezi rektorátem a katedrami. 

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 8. 2015 | Počet zobrazení: 387