Atomová baterka s životností stovek let

Před několika roky přišly na trhy radioizotopové baterie z tritia a v současnosti přichází ruští vědci z podniku Gorno-chimičeskij kombinat s niklovou baterií, která bude z několika hledisek zajímavější než ty původní. K hlavním přednostem bude patřit kompaktnost, jednodušší výroba a velmi dlouhá životnost. 

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 12. 2015 | Počet zobrazení: 1222
 

Do NTM se v pátek 18. prosince podíváte levněji

K akcím, které po celém území České republiky připomínají památku prvního polistopadového prezidenta Václava Havla, od jehož úmrtí letos uplynou čtyři roky, se připojuje také Národní technické muzeum - připomene 4. výročí úmrtí Václava Havla sníženým vstupným 50 Kč.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 12. 2015 | Počet zobrazení: 375
 

Interní logistika třetího tisíciletí

Společnost Linde Material Handling ČR (Linde MH) dodala komplexní řešení regálových systémů a manipulační techniky do nového distribučního centra internetového obchodu MALL.CZ v Jirnech u Prahy. Unikátní skladové řešení rozprostírající se na 30 000 m2 patří k nejmodernějším systémům svého druhu v regionu střední a východní Evropy.  

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 12. 2015 | Počet zobrazení: 459
 

Nejvýkonnější rychlý reaktor dodává do sítě první elektřinu

Závěr letošního roku přinesl i další významný milník v historii jaderné energetiky: Na reaktoru BN-800 v ruské Bělojarské jaderné elektrárně bylo zahájeno energetické spouštění, což znamená, že do rozvodné sítě začaly proudit první kilowatthodiny elektřiny vyrobené tímto reaktorem díky štěpení uranu pomocí rychlých neutronů. Jde o poslední fázi spouštění a testování jaderného bloku před tím, než bude oficiálně prohlášen za komerčně provozovaný.  

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 12. 2015 | Počet zobrazení: 439
 

FČOK se zaměřuje na témata aktuální pro českou ekonomiku

Ministr dopravy ČR Dan Ťok byl hostem debatního oběda Francouzsko-české obchodní komory (FČOK), který komora, sdružující téměř tři stovky členských společností z řad českých a francouzských firem, uspořádala 4. prosince v prostorách Francouzského velvyslanectví v Praze.  

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 12. 2015 | Počet zobrazení: 356
 

Nové lokomotivy z CZ LOKO

Společnost CZ LOKO představila novou řadu svých motorových lokomotiv – EffiShunter 500. Prezentace v mateřském výrobním závodě firmy v České Třebové se zúčastnilo více než pět desítek železničních odborníků z České, Slovenské, Polské a Srbské republiky, což jsou kromě dalších zemí, kam CZ LOKO exportuje, také hlavní teritoria, kde by měla novinka najít své uplatnění.  

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 12. 2015 | Počet zobrazení: 515
 

Mezinárodní fórum dodavatelů pro jadernou energetiku Atomex-Evropa

Ve dnech 30. listopadu a 1. prosince probíhalo v Budapešti mezinárodní fórum, na němž se setkali evropští dodavatelé pro jadernou energetiku. Pořadatelem byla ruská státní korporace pro atomovou energii Rosatom, která touto cestou hledá nové dodavatelské firmy. 

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 12. 2015 | Počet zobrazení: 526
 

Areva rozšiřuje svou mezinárodní spolupráci

Francouzská jaderná společnost Areva uzavřela dvě významné dohody, kterými posiluje spektrum svých aktivit. V budoucnosti hodlá výrazněji spolupracovat s ukrajinským Energoatomem a čínskou korporací CNNC.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 12. 2015 | Počet zobrazení: 397
 

Asekol vyhlásil vítěze projektů uplynulého roku

Nezisková organizace Asekol, která od roku 2005 provozuje kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení, se rozhodla odměnit nejlepší města, obce či instituce, jež se do sběru starých spotřebičů v roce 2015 zapojily. Vyhlásila vítěze důležitých projektů i nejlepší třídiče, kteří se podíleli na kampaních a projektech spoluorganizovaných společností Asekol. 

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 12. 2015 | Počet zobrazení: 346
 

Budeme posilovat kapacitu plynových zásobníků

Česka republika bude rozšiřovat objem podzemních zásobníků plynu tak, aby pokryl 50 % její roční spotřeby, zatímco současné zásobníky pokrývají zhruba 37 % roční spotřeby plynu v ČR.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 12. 2015 | Počet zobrazení: 335