První vlak GEFCO projel po Hedvábné stezce do Francie

Skupina GEFCO přivítala první kompletní kontejnerový vlak, který přijel z Číny do Francie poté, co urazil cestu dlouhou 11 000 km. Vlak přepravuje kontejnery o délce 12,2 m z čínského města Wuhan do Dourges v severní Francii pro klienta PSA za dobu kratší než 3 týdny.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 12. 2017 | Počet zobrazení: 214
 

Chytrou obecní komunikace v ČR

Česká republika je pravděpodobně nejen v rámci EU, ale i na celém světě státem, který nejrychleji zavádí chytrou komunikaci s občany. V současné době ji využívá zhruba desetina měst a obcí a podle Asociace moderně komunikujících občanů a starostů bude v roce 2018 toto číslo dále skokově růst, protože občané o chytrou komunikaci mají zájem.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 12. 2017 | Počet zobrazení: 209
 

Konica Minolta míří do nových oborů

Na evropské konferenci ELC (European Leadership Campus) 2017 v Berlíně představilo vedení Konica Minolta nové vize, zaměřené na vstup do nových segmentů a rozvoj IT služeb v nových oborech. V ČR chce nabídnout moderní řešení nejprve pro obor zdravotnictví.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 12. 2017 | Počet zobrazení: 206
 

Pozvání do NTM - Tvář průmyslové doby v obrazech

Od 29. listopadu 2017 do 11. března 2018 se budou moci lidé seznámit prostřednictvím historických fotografií s historií jednoho z nejznámějších českých průmyslových firem - Poldiny huti v Kladně. Jde o reprezentativní výstavu Národního technického muzea s názvem: Tvář průmyslové doby.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 11. 2017 | Počet zobrazení: 225
 

Nejmladší z robotů YuMi

Na veletrhu robotiky iREX v Tokiu představila společnost ABB svého nejnovějšího kolaborativního robota s jedním ramenem. Robot bude uveden na trh v roce 2018.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 11. 2017 | Počet zobrazení: 216
 

ČSOB byla oceněna za přístup k handicapovaným

Letošní ročník soutěže Banka roku 2017, vyhlašované společností Fincentrum, již zná vítěze ve všech osmi vyhlašovaných kategoriích. Soutěž je zaměřená na hodnocení bank v oblasti přístupu k drobné klientele z hlediska služeb i samotných produktů.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 11. 2017 | Počet zobrazení: 242
 

V ČVUT získali americký grant

Vědci z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze získali prestižní americký grant Nadace Michaela J. Foxe, který využijí pro spolupráci s dalšími mezinárodními týmy na výzkum brzké detekce Parkinsonovy nemoci pomocí analýzy řeči.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 11. 2017 | Počet zobrazení: 231
 

Další dvě sběrné linky do Německa

Nově nyní vyráží z Kladna, sídla české logistické firmy Dachser, každý den přímé linky do Frankfurtu nad Mohanem a Hamburku. Tím Dachser umožňuje ještě rychlejší dodání zboží k našim západním sousedům středního a severního Německa. Firma tak rozšířila počet svých linek sběrné služby v České republice na 89.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 11. 2017 | Počet zobrazení: 217
 

Rychlodobíječky dostaly zelenou a tím i grant

Rychlé dobití elektromobilu při cestách napříč Českem a okolními zeměmi se stává stále dostupnější. Projekt Elektromobilita ČEZ uspěl v evropském grantovém řízení na výstavbu dalších 63 rychlodobíjecích stanic. Jde o program Connecting Europe Facility (CEF), jehož prostřednictvím Evropská komise podporuje propojování Evropy instalací dobíjecích bodů podél hlavní silniční sítě TEN-T.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 11. 2017 | Počet zobrazení: 205
 

Síťové skenery s přímým připojením

Skenery jsou ideální pro malé a středně velké kanceláře, do prostředí firem, bank a finančních institucí, ordinací a hotelů, lze je používat ve třech režimech skenování s odesláním, což znamená, že je možné je ovládat pomocí počítače nebo bez něj, případně přes rozhraní USB.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 11. 2017 | Počet zobrazení: 248