Manipulační technika

Manipulační technika je nedílnou součástí množství větších i menších provozů, průmyslových hal a skladů. Nové stroje přitom v závislosti na parametrech a použití mohou stát až v řádech několika set tisíc korun. Je ovšem možné zvážit zakoupení bazarové manipulační techniky, která přijde firmu levněji a přitom poslouží stejnému účelu stejně dobře.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 7. 2013 | Počet zobrazení: 1027
 

ČEZ a E.ON nabídnou nové sazby pro elektromobily

Skupina ČEZ nabízí od 1. července novou distribuční sazbu pro majitele elektromobilů. Využívat ji mohou domácnosti, podnikatelé a menší firmy, které vlastní či dlouhodobě aktivně používají vůz s elektrickým pohonem. Majitelé elektromobilů mohou načerpat energii nejen v síti dobíjecích stanic, ale i doma ze zásuvky - za zvýhodněnou cenu. 

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 7. 2013 | Počet zobrazení: 983
 

Budou nám energii pro mobily dodávat rychlodobíjecí superbaterie?

Doba nabíjení baterií je jedním z hlavních problémů elektrických zařízení, které tvoří podstatnou část našeho životního stylu. To by se však v budoucnu mohlo změnit - např. díky novým technologickým inovacím, za něž získali ocenění mladí vynálezci mezinárodní studentské soutěže Intel International Science and Engineering Fair. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 6. 2013 | Počet zobrazení: 998
 

Nový superpočítač už má jméno: v Ostravě bude pracovat Anselm

V pátek 24. května pokřtili zástupci české vlády, školství, Moravskoslezského kraje a Ostravy v areálu Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO) nový počítač, který bude základem projektu Národního superpočítačového centra IT4Innovations (IT4I). 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 6. 2013 | Počet zobrazení: 957
 

Studenti navrhují „Železniční muzeum v Praze“

Národní technické muzeum připravilo ve spolupráci s Fakultou architektury ČVUT v Praze výstavu studentských návrhů Železničního muzea Národního technického muzea v Praze.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 6. 2013 | Počet zobrazení: 1027
 

Japonsko začalo těžit „hořlavý led“ z mořského.dna

Japonští těžaři jako první na světě začali - zatím v experimentálním režimu - průmyslově dobývat plyn z metan hydrátů z hloubky zhruba 330 m pod mořským dnem. Zdrojem plynu, který bývá nazýván "hořlavý led" jsou zamrzlé krystaly na mořském dně, v nichž je metan uvězněn. 

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 6. 2013 | Počet zobrazení: 997
 

Elektromagnetické ventily VZWF pro vodu, vzduch i neutrální média – pro řízení velkých tlaků

The valve VZWF is one of a number of new process solutions that now gives customers a one-stop-shop for Festo’s high productivity and quality automated systems. Festo’s process offerings also include ball, butterfly, and gate valves, and associated automated controls.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 5. 2013 | Počet zobrazení: 985
 

Pozvání na jubilejní 20. seminář

Ve dnech 13. a 14. 6. 2013 se v příjemném prostředí Hotelu Akademie Naháč v Choceradech uskuteční jubilejní 20. seminář na téma: Strategie nulových poruch - cesta k úsporám a předcházení vzniku odpadů.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 5. 2013 | Počet zobrazení: 1007
 

Walter a Mazak představí obrábění hliníkových slitin

Pod mottem „spojení japonské a německé preciznosti na jednom místě je zárukou kvalitního zdroje nových informací a příležitostí z oboru obrábění hliníku“ pořádají společnosti Walter CZ a Mazak specializovaný seminář nazvaný “Nejnovější trendy v obrábění hliníkových slitin”. 

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 5. 2013 | Počet zobrazení: 1007
 

Nové ceny kotlů a sestav Wolf a gabotherm

Společnost Wolf Česká republika uvedla počátkem dubna nové ceny kotlů Wolf a také nový ceník sestav Wolf a gabotherm. Nové ceny samostatných kotlů jsou atraktivnější pro partnery i pro zákazníky. Cenová úprava by měla přesvědčit i váhavce, aby svým rozhodnutím pak mohli využívat všechny výhody, které tato německá kondenzační technika přináší. 

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 5. 2013 | Počet zobrazení: 1032