Alkohol s drogami zvyšuje riziko nehody až dvěstěkrát

Požití alkoholu či drog nebo dokonce kombinace těchto látek s následným usednutím za volant je již několik let, jako ostře sledované téma, významnou a tím bohužel neslavnou součástí statistik dopravních nehod v České republice.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 3. 2020 | Počet zobrazení: 420
 

Ztráta sluchu je jednou z nejpodceňovanějších hrozeb

Světová zdravotnická organizace (WHO) odhaduje, že více než 360 mil. lidí (tj. více než 5 % populace) žije se závažnou ztrátou sluchu. Celosvětové náklady na neléčenou ztrátu sluchu byly v roce 2017 odhadnuty na 750 mld. dolarů ročně.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 3. 2020 | Počet zobrazení: 359
 

Nová generace 2D skenerů pro maloobchody

Společnost Zebra Technologies představila novou řadu 2D ručních skenerů střední třídy DS4600 určených pro skenovací aplikace na zvyšování produktivity např. v maloobchodě, zdravotnictví nebo ve výrobě elektroniky.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 3. 2020 | Počet zobrazení: 353
 

Nejlevnější je poruchám předcházet

Rodinná společnost Kleentek, zastupující v Čechách a na Slovensku již téměř tři dekády japonského výrobce Kleentek, prezentovala nejnovější zařízení na čištění olejů této značky. Jde o inovativní systém rozšiřující možnosti předchozích řad Kleentek SP a LP.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 3. 2020 | Počet zobrazení: 391
 

Rušný management flotil pro 3 mil. spotřebičů

V distribučním centru společnosti BSH Hausgeräte Service se využívá více než 140 vozíků, které se postupně vybavují softwarem STILL pro management flotil neXXt fleet a FleetManager 4.x.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 3. 2020 | Počet zobrazení: 335
 

Pět trendů, které budou určovat technologický vývoj

Společnost Accenture vydává každý rok studii, ve které poukazuje na technologické trendy, jenž podle ní budou určovat vývoj v dalším období. Letošní zpráva m název: We, The Post-Digital People: Can your enterprise survive the ‘tech-clash? / My, postdigitální generace: Dokáže vaše firma přežít technologický střet?

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 3. 2020 | Počet zobrazení: 381
 

Bezpečný zámek typu RIM Cylindr

Žďárská společnost Tokoz uvedla na trh zámkovou vložku RIM Cylindr, kterou reaguje na poptávku zákazníků z Portugalska, Španělska, Velké Británie, Polska a Latinské Ameriky.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 3. 2020 | Počet zobrazení: 377
 

Nový flash disk Store’n’Click

Společnost Verbatim uvádí na trh novou řadu USB klíčů Store’n’Click se zajímavým designem „slide and lock“, který umožňuje snadné vysunutí a zasunutí USB konektoru.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 3. 2020 | Počet zobrazení: 356
 

Nová řada tříčipových projektorů

Protože uživatelé preferují čím dál působivější zážitky, které již nejsou běžné projektory schopny zprostředkovat, přichází společnost Panasonic s velmi lehkými a kompaktními laserovými projektory Solid Shine o svítivosti 30 000 lm v rozlišení až 4K.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 3. 2020 | Počet zobrazení: 351
 

Mazak otevřel muzeum obráběcích strojů

Společnost Yamazaki Mazak otevřela v japonském městě Minokamo Muzeum obráběcích strojů, aby vzdala hold technologii obráběcích strojů a dalekosáhlému dopadu, jaký má na každodenní život. Muzeum bylo otevřeno u příležitosti stého výročí založení společnosti a vyzdvihuje klíčový vliv, který měla společnost Mazak na vývoj strojních technologií.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 3. 2020 | Počet zobrazení: 400