Drony z ČVUT pomáhají mapovat historické objekty

Světově unikátní projekt s názvem Dronument, kdy je technologie autonomních dronů využita k pořizování dokumentace vzácné historické hodnoty a pomáhá památkářům při jejich restaurování, je originální českou iniciativou, která přináší pozoruhodné výsledky.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 7. 2021 | Počet zobrazení: 446
 

Technologie chrání kulturní památky

Moderní technologie se dokážou postarat nejen o požární bezpečnost, ale i o ideální teplotu a klima v interiérech a zajištění proti nezvaným návštěvám, protože zabezpečení a technologická ochrana kulturních památek mají svá specifika.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 7. 2021 | Počet zobrazení: 399
 

Firmy v ohrožení: každý desátý kyberútok byl závažný

Kybernetické útoky jsou stále komplexnější a využívají úhybné techniky, aby je neodhalila bezpečnostní řešení. Společnost Kaspersky analyzovala anonymizované případy ohrožení zákazníků identifikované pomocí služby Kaspersky MDR ve 4. čtvrtletí 2020, aby zjistila rozsah a závažnost vyřešených incidentů.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 7. 2021 | Počet zobrazení: 388
 

Nákladní dron pro těžkou přepravu

Na Mezinárodní letecké konferenci v Berlíně představily společnosti Volocopter a DB Schenker nákladní dron VoloDrone a úspěšně předvedly první zátěžový test v simulovaném provozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 7. 2021 | Počet zobrazení: 420
 

Barevné počítačové skříně na základě Redditu

Společnost Cooler Master uvedla na trh čtyři nové barevné varianty počítačové skříně NR200P. Barvy byly vybrány na základě ankety, která vznikla v úzké spolupráci s komunitou tvůrců na Redditu.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 7. 2021 | Počet zobrazení: 389
 

Miniaturní senzor rozšiřuje možnosti nositelných kamer

Společnost Axis Communications uvedla na trh pod označením TW1201 miniaturní klopový senzor nositelný na těle, který se připojuje ke kameře Axis W100. Díky odlehčenému provedení je ideální k uchycení např. na tričko nebo klopu košile.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 7. 2021 | Počet zobrazení: 403
 

Parní vůz Komarek bude o víkendu jezdit v Zubrnicích

NTM připravilo na víkend 24. a 25. července ve spolupráci se spolkem Zubrnická museální železnice, s Národním muzeem v přírodě Zubrnice, společností MBM a obcí Zubrnice, vyjížďky unikátním parním vozem Komarek ze svých sbírek.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2021 | Počet zobrazení: 473
 

Vyberte si spínací výkon, jaký opravdu potřebujete

Společnost Panasonic Industry rozšiřuje polovodičová relé řady APV o modely s možností spínat vysoké výkony. Nové modely optočlenů APV mohou spínat výrazně vyšší výstupní napětí nebo proudy než tomu je u stávajících modelů.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2021 | Počet zobrazení: 421
 

Elektřina z uhlí začíná být dražší než z OZE

V roce 2020 klesla podle Mezinárodní energetické agentury poptávka po uhlí celosvětově o 4 %, což je největší pokles od druhé světové války. Příčinou je i to, že výroba elektřiny v uhelných elektrárnách začíná být v některých zemích dražší, než proud z obnovitelných zdrojů energie (OZE).

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2021 | Počet zobrazení: 403
 

Dachser získal v Šanghaji certifikaci CEIV Pharma

Mezinárodní logistická společnost Dachser obdržela pro svoji pobočku v Šanghaji a svoji kancelář na Mezinárodním letišti Šanghaj certifikaci CEIV Pharma od mezinárodní asociace IATA. Tím Dachser dále rozšiřuje služby své logistické sítě pro zákazníky ze segmentu Life Science & Healthcare.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2021 | Počet zobrazení: 475