Sada adaptérů rozšíří dosah sítě

Novinka společnosti TP-Link v podobě AV600 Powerline Wi-Fi sady TL-WPA4226 KIT snadno rozšíří jediným dotykem dosah domácí Wi-Fi sítě. A to pod jedním názvem (SSID) a heslem.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 1. 2021 | Počet zobrazení: 313
 

Automatizované posuvné dveře s technologií OLED

Memorandum společností LG a Assa Abloy podepsané v rámci spolupráce na vývoji vůbec prvních transparentních automatizovaných dveří na světě, které budou zároveň digitálním nosičem.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 1. 2021 | Počet zobrazení: 305
 

První e-Traveller dorazil do Česka

V České republice lze objednávat nový e-Traveller se 100% elektrickým pohonem již od října letošního roku. Prvním klientem, který si převzal nový vůz, byl management hotelu Adam ve Špindlerově Mlýně a tento elektrický model bude sloužit k ekologické přepravě lyžařů na sjezdovky.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 12. 2020 | Počet zobrazení: 352
 

Zlatá medaile pro nejbezpečnější lehký užitkový vůz

Konsorcium Euro NCAP, které je tvořeno evropskými ministerstvy dopravy, autokluby, sdruženími pojišťoven a výzkumnými instituty, ocenilo po absolvovaných testech Volkswagen Transporter T6.1 zlatou medailí.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 12. 2020 | Počet zobrazení: 310
 

Nejvýše položena rychlodobíječka v ČR

Skupina ČEZ otevřela na Božím Daru nejvýše položenou veřejnou rychlodobíjecí stanici pro elektromobily, a to hned se dvěma stojany ABB, které umí doplnit baterie většiny e-aut v řádu desítek minut. Nainstalovány byly ve spolupráci s městem v nadmořské výšce 1020 metrů.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 12. 2020 | Počet zobrazení: 365
 

Nejlepší výsledky má GLS, Česká pošta zcela propadla

V tomto mimořádném roce jsou zásilkové služby před Vánocemi mnohem vytíženější než jindy. Jak velké rozdíly jsou v kvalitě infolinek zásilkových přepravců ve zvládání náporu zákazníků, odhalil průzkum.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 12. 2020 | Počet zobrazení: 404
 

Rok 2021 bude rokem vydírání a útoků na poskytovatele služeb

Společnost Acronis představila studii Acronis Cyberthreats Report, podrobný přehled aktuálních hrozeb, které nás čekají v nadcházejícím roce. V souvislosti s pandemií covid-19 varuje Acronis pro příští rok před agresivní kybernetickou kriminalitou zaměřenou zejména na šifrování a úniky dat.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 12. 2020 | Počet zobrazení: 342
 

Dachser odbavil 100. charterový let letošního roku

Na začátku prosince zorganizoval mezinárodní logistický provider Dachser v rámci své divize Air & Sea Logistics svůj stý charterový let v tomto roce. Nákladní letadlo obsloužilo trasu Frankfurt–Šanghaj jako součást dedikované charterové služby.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 12. 2020 | Počet zobrazení: 308
 

V Brně jezdí šalina jako drak, ale v Ostravě i osmdesátkou

Brno bude v roce 2021 pokračovat ve stavbě vlastních tramvají. Městem už projíždí devět moderních Draků a příští rok jich dopravní podnik plánuje přidat dalších devět. Pustit se chce i do sestavování vlastních trolejbusů.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 12. 2020 | Počet zobrazení: 383
 

GE recykluje použité lopatky větrných turbín

Společnost GE Renewable Energy podepsala dohodu se společností Veolia North America (VNA) o recyklaci lopatek vyjmutých z jejích pobřežních turbín v rámci modernizace a obnovovacího úsilí. GE plánuje recyklovat většinu rotorových listů, které budou vyměněny během úsilí o opětovné nasazení.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 12. 2020 | Počet zobrazení: 338