Na IAA představí VW nové elektrické SUV kupé

Nový, plně elektrický crossover ID.5 GTX bude na veletrhu IAA v Mnichově vystaven jako maskovaný koncept blízký sériově vyráběnému modelu. Jde o elektrické SUV s elegantní siluetou kupé, pohonem všech kol a dojezdem 497 km.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 8. 2021 | Počet zobrazení: 402
 

Fisker a Bridgestone se spojily v projektu Fisker Ocean

Společnosti Fisker, tvůrce vyspělých řešení pro mobilitu, a Bridgestone, výrobce gumárenských produktů, oznámily partnerství, které spojí jejich vize budoucí, trvale udržitelnější mobility. Společným projektem je dlouho očekávané SUV Fisker Ocean s elektrickým pohonem.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 8. 2021 | Počet zobrazení: 370
 

Hyundai odhalil cenu pro model KONA N

První SUV Hyundai KONA N z dílny sportovní divize N nabízí kombinaci potěšení z jízdy s praktičností modelů SUV. V nabídce ostrých modelů značky doplňuje své nedávno představené sourozence i20 N a i30 N.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 8. 2021 | Počet zobrazení: 406
 

RegioJet vstupuje na trasu Praha – Teplice

Autobusový dopravce RegioJet expanduje dále na spojích v rámci České republiky. Od 29. srpna začnou žluté autobusy jezdit na zcela nové expresní lince Praha – Teplice a zpět.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 8. 2021 | Počet zobrazení: 383
 

Vodíkové články budou lehčí a levnější

Newyorská společnost Hyzon Motors přišla s patentovanou technologií palubního systému pro skladování vodíku, která povede ke snížení hmotnosti a výrobních nákladů užitkových vozidel poháněných vodíkovými palivovými články.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 8. 2021 | Počet zobrazení: 433
 

Kde je největší lokalita rychlodobíjecích stanic v ČR?

Čekání, až dobije předchozí elektromobil, je minulostí. Aspoň u čerpacích stanic Benzina ORLEN na 83. km dálnice D5 u Šlovic. Vyrostlo tu největší dobíjecí místo v Česku schopné obsloužit e-auta všech značek.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2021 | Počet zobrazení: 414
 

Kyberútočníci se stále více zaměřují na SMB firmy

Společnost Acronis představila pololetní aktualizaci svého Acronis Cyberthreats Reportu, který ukazuje nejnovější trendy v oblasti kybernetických hrozeb. Zpráva konstatuje, že 4 z 5 organizací zažilo útok na svou infrastrukturu s využitím zranitelností u IT dodavatelů třetích stran.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2021 | Počet zobrazení: 424
 

Studentská formule pražských strojařů opět vítězí

Letošní studentská formule je v pořadí již třináctá, ale přesto přinesla týmu strojařů ČVUT v Praze štěstí. Na mosteckém autodromu získali v prvním srpnovém víkendu suverénně první místo v disciplínách autocross a endurance, což jim pomohlo i k prvnímu místu v celkovém hodnocení v kategorii spalovacích formulí.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 8. 2021 | Počet zobrazení: 463
 

Rusatom Overseas získal licenci na výstavbu malých reaktorů

Ruský jaderný dozor Rostechnadzor vydal na počátku srpna pro společnost Rusatom Overseas v rámci projektu na výstavbu pozemní jaderné elektrárny malého výkonu s reaktorem RITM-200N v Jakutsku v Republice Sacha licenci na výstavbu jaderných zařízení v jaderných elektrárnách.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 8. 2021 | Počet zobrazení: 436
 

RegioJet spustil nový web

Největší soukromý dopravce RegioJet spustil nové rezervační webové stránky a také prodejní aplikaci. Zákazníci najdou v moderním grafickém uspořádání kompletní nabídku všech vlakových a autobusových spojení RegioJet, jednoduchou možnost rezervace jízdenek a další informace a služby dopravce.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 8. 2021 | Počet zobrazení: 380