FS a FEL ČVUT uspořádaly společný kariérní veletrh

Po absolventech informatických, elektrotechnických a strojařských oborů z ČVUT je na trhu práce enormní poptávka. Fakulta strojní (FS) ČVUT a Fakulta elektrotechnická (FEL) ČVUT v Praze spojily letos své síly a připravily ve společné režii akci Kariérní dny, která vychází vstříc úsilí průmyslových firem najít nové schopné, technicky vzdělané lidi z řad studentů technických škol.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 4. 2022 | Počet zobrazení: 724
 

NTM zve na klenoty čs. motorismu

Na sobotu 23. dubna 2022 připravilo Národní technické muzeum v Praze pro návštěvníky zajímavý program s názvem Technika ožívá. V jeho rámci ožijí unikátní dopravní skvosty z muzejních sbírek.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 4. 2022 | Počet zobrazení: 751
 

Spotřeba tepla loni v Česku meziročně rostla

Ceny energií neustále rostou. Hledají se nová úsporná řešení, ale spotřeba tepla loni meziročně stoupla. Vyplývá to z informací Teplárenského sdružení ČR. V těchto dnech přichází domácnostem roční vyúčtování spotřeby tepla a teplé vody za rok 2021. Mírný nárůst má na svědomí hlavně chladnější počasí a uvolnění pandemických omezení.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 4. 2022 | Počet zobrazení: 704
 

BASF: Plán zemědělských inovací na příští dekádu

Společnost BASF oznámila svůj desetiletý výhled pro oblast zemědělských inovací, jehož cílem je podpořit bezpečnost výroby potravin, efektivní a šetrnou produkci klíčových plodin a minimalizovat vliv zemědělství na klima a životní prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 4. 2022 | Počet zobrazení: 698
 

Revoluce v průzkumu vesmíru

Poskytovatel komerčních vesmírných letů Sierra Space využil softwarové portfolio Xcelerator společnosti Siemens jako základ pro svůj program digitálního projektování nové generace.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 4. 2022 | Počet zobrazení: 760
 

Systém Linde Motion Detection činí manipulaci ještě bezpečnější

Bezpečnost práce a ochrana zdraví představují v mnoha firmách nejvyšší prioritu. Nový asistenční systém Linde Motion Detection poskytuje ještě lepší ochranu chodců ve skladovém prostředí, než tomu bylo doposud.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 4. 2022 | Počet zobrazení: 715
 

Odborná konference představí novou platformu KINGSTAR

V dnešní době, kdy se průmysl celosvětově potýká s nedostatkem čipů a náhradních dílů a řada dodavatelů průmyslové elektroniky není schopna včas dostát svým závazkům, je nezávislost na jednom dodavateli často otázkou růstu či útlumu firmy na trhu. To platí i v oblasti řízení modulárních strojů.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 4. 2022 | Počet zobrazení: 884
 

Záblesková siréna odradí vetřelce

Světovou novinkou v oblasti IP zařízení je nová stroboskopická siréna D4100-E z výroby značky Axis, která umožňuje vysílat zároveň světelné i zvukové výstražné signály. Stroboskopické osvětlení a výstražné zvuky sirény lze nakonfigurovat podle potřeby za účelem varování nebo upozornění.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 4. 2022 | Počet zobrazení: 799
 

Nové stropní a nástěnné reproduktory

Americký výrobce zvukové a konferenční techniky Biamp, uvedl na trh novou řadu stropních a nástěnných reproduktorů Desono. Nový trend nechává z podlah a nábytku zmizet bedny i dráty a vše ukrývá do stěn a stropů.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 4. 2022 | Počet zobrazení: 745
 

VW Bus Festival se přesouvá na rok 2023

Vzhledem k aktuální situaci v Evropě přesouvá značka Volkswagen Užitkové vozy VW Bus Festival na nový termín od 23. do 25. června 2023. Podle původních plánů se mělo setkání několika tisíc vozů VW Bus z celého světa uskutečnit 15. až 17. července 2022 na výstavišti v Hannoveru.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 4. 2022 | Počet zobrazení: 730