Metro je pokryto vysokorychlostní sítí

Od 22. prosince je soustava tras pražského metra kompletně pokryta vysokorychlostní mobilní sítí LTE (4G). Konsorciu operátorů O2, T-Mobile, Vodafone a společnosti CETIN se ve spolupráci s Dopravním podnikem hl. m. Prahy, podařilo dokončení projektu o rok urychlit.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 1. 2022 | Počet zobrazení: 550
 

Spiska: Pozoruhodný produkt pro správu dokumentů

Redakce odborného portálu BusinessIT.cz, každoročně vybírá IT řešení k zařazení do přehledu Pozoruhodných produktů pro následující rok. Do této galerie slávy bylo zařazeno převratné řešení pro správu dokumentů ve všech typech organizací. Jde o nové cloudové a široce customizovatelné řešení s názvem Spiska z dílny Asseco Solutions.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 1. 2022 | Počet zobrazení: 537
 

Nová K2 přináší řadu vylepšení

Inovovaná verze informačního systému K2 společnosti Atmitec s názvem Ori obsahuje řadu vylepšení, mezi něž patří např. řešení pro sledování výroby v reálném čase, docházkový systém a rozsáhlá vylepšení zjednodušující práci na mobilních zařízeních.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 1. 2022 | Počet zobrazení: 526
 

Stellantis vysadil 10 000 stromů v Senegalu

Skupina Stellantis zahájila v první polovině roku 2021 kampaň na podporu oběhového hospodářství (Circular Econony) s názvem „Zasaď strom“. Tuto kampaň podpořila také senegalská nevládní organizace Oceanium, jež chrání mořské a pobřežní ekosystémy v západní Africe, a společnost MyTree specializující se na obnovu ekosystémů.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 1. 2022 | Počet zobrazení: 524
 

Tankovací karty z recyklovaného plastu

Společnost DKV Mobility zavádí první ekologickou tankovací a nabíjecí kartu z recyklovaného plastu PETG (polyethylentereftalát s přidaným glykolem během polymerace). Jsou z 90 procent vyrobeny z recyklovaného materiálu a v porovnání s běžně používanými kartami snižují emise CO2 o 42 % na kartu.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 1. 2022 | Počet zobrazení: 920
 

Prodejci aut hledají cesty jak udržet prodeje

Současná situace spojená s nedostatkem nových a ojetých vozů na trhu a zároveň zvýšení provozních nákladů nutí prodejce hledat nové možnosti. Podle informací z několika zdrojů zastoupení automobilových značek se situace ani v tomto novém roce nezlepší.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 1. 2022 | Počet zobrazení: 550
 

Chytré brýle s designem křídla cikády

Na akci INNO DAY 2021 představila společnost Oppo chytré brýle Air Glass pro asistovanou realitu (aR). Jsou vybaveny projektorem Spark, Micro LED a na míru vyrobeným difrakčním displejem s optickým vlnovodem.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 1. 2022 | Počet zobrazení: 518
 

Inovace v optice – příležitost pro český průmysl

Optika je jednou z nejvíce se rozvíjejících oblastí, která intenzivně proniká do všech odvětví průmyslu. V závěru roku 2021 uspořádal Český optický klastr odborný workshop na téma: Jaké možnosti skýtají nové metody či přístroje českému průmyslu?

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 1. 2022 | Počet zobrazení: 535
 

Atraktivní technologické centrum Panasonic

Laboratoře a servisní střediska jsou jádrem technologických inovací, které v konečném důsledku zaručují inovativní řešení napříč všemi průmyslovými odvětvími. To je i důvod, proč je Centrum zákaznických zkušeností Panasonic v Mnichově s širokou škálou prezentovaných projektů tak atraktivní.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 1. 2022 | Počet zobrazení: 510
 

CyberPower pomáhá ochránit digitální aktiva

Společnost CyberPower uvádí na trh nové modely jednofázových rozvodných jednotek (PDU), které disponují automatickým přepínáním zdroje vstupního napájení (ATS) pro přepnutí na náhradní zdroj elektrické energie v případě výpadku.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 12. 2021 | Počet zobrazení: 559