Maďarská „jaderka“ je nezbytná pro stabilizaci evropské sítě

Nové bloky jaderné elektrárny Paks mají podle závěrů vyšetřování EK stabilizovat přenosovou soustavu v regionu. „Dne 8. ledna došlo k rozpadu evropské energetické sítě na dvě části a byli jsme jen krůček od toho, aby se rozpadla úplně,“ říká Zsolt Hárfás, maďarský jaderný inženýr, který se podílel na přípravě státní energetické koncepce Maďarska.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 2. 2021 | Počet zobrazení: 504
 

Dachser pokračuje v digitalizaci

Nasazení nových nástrojů vzniklo na základě zaměstnanecké iniciativy Idea2Net, která přináší podněty a nápady pro zlepšení práce. Nástroje SmapOne a Pocketalk nacházejí využití v administrativě, na dispečinku i v logistických provozech.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 2. 2021 | Počet zobrazení: 296
 

Zemědělské pneumatiky s 10letou zárukou

Součástí strategie společnosti Bridgestone o neustálé zvyšování bezpečnosti je prodloužení záruky na radiální zemědělské pneumatiky. S platností od 1. ledna 2021 získají všichni jejich zákazníci výhody až 10letého záručního programu.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 2. 2021 | Počet zobrazení: 282
 

S elektromobilem i do hor, vzkazuje značka Opel

Podle některých jsou elektromobily vhodné pouze pro města. To ale není celá pravda. Elektrické modely značky Opel prokazují své schopnosti i v kopcovitém a hornatém terénu díky vysokému točivému momentu, skvělé trakci, prvotřídní ovladatelnosti a dlouhému dojezdu.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 2. 2021 | Počet zobrazení: 291
 

Polská armáda vsadila na Ford Ranger XLT

Ve výzbroji polské armády se objevil nový univerzální terénní osobní automobil – Ford Ranger XLT. První stovku těchto vozidel převzali na sklonku minulého roku příslušníci 2. regionální logistické základny ve Varšavě.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 2. 2021 | Počet zobrazení: 970
 

Značka DS a Formule E

Poté, co společnost DS Automobiles zazářila s prvními generacemi vozů Formule E (DS Automobiles je jediným konstruktérem, který od založení šampionátu vyhrál každou sezónu alespoň jednu cenu E-Prix), se chystá vyvinout nový monopost a prodloužit své zapojení do této 100% elektrické disciplíny.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 2. 2021 | Počet zobrazení: 292
 

Od kultovního pohledu k reinterpretaci

Kultovní auto 70. let, mrknutí oka s plně rozsvícenými světly, říká vám to něco? Samozřejmě R5! Jeho šibalský pohled je součástí našeho dědictví a prototyp Renaultu 5 představený v lednu nemůže zapřít svého předchůdce.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 2. 2021 | Počet zobrazení: 284
 

Robot z ČVUT se bude učit skákat do schodů

Experimentální robot SK8O, řečený Skejto, který dokáže balancovat na dvou nohách s kolečky, byl vytvořen na půdě katedry řídicí techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 2. 2021 | Počet zobrazení: 291
 

IP kamery s AI analytikou s hlubokým učením

Nové přírůstky v sérii síťových kamer P32 společnosti Axis jsou ideální pro dohled v celé řadě míst, včetně datových a logistických center. K dispozici je i verze s duální čipovou sadou navržena pro analytiku s umělou inteligencí (AI) a hlubokým učením.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 2. 2021 | Počet zobrazení: 282
 

Cenově dostupný smartphone s trojitým fotoaparátem

Společnost TCL Communication uvedla na český trh smartphone Alcatel 1SE, který nabízí 6,22palcový IPS displej s rozlišením HD+, trojitý zadní fotoaparát s umělou inteligencí (AI) a kombinaci 4GB operační paměti s interním úložištěm o kapacitě 64 GB.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 2. 2021 | Počet zobrazení: 275