hnv murr

Extrémně pružný Chameleon pro podlahové vytápění

Nová pětivrstvá extrémně flexibilní trubka pro podlahové vytápění z dílny společnosti Wavin, dostala díky své zelené barvě a vlastnostem příznačné jméno Chameleon.

 
Chameleon je vyroben z recyklovatelných materiálů PE-RT/EVOH/PE-RT vícevrstvou technologií. Skládá se ze dvou vrstev polyetylenu nové generace PE-RT typu II, který dosahuje vysoké tepelné odolnosti, z antidifúzní bariéry EVOH a dvou vrstev pojiva. Polyetylen PE-RT typu II je velice vhodný pro použití v instalacích podlahového vytápění. Díky spojení moderního materiálu s moderními technologiemi dosahují 5vrstvé trubky Chameleon vynikajících parametrů a jsou vysoce flexibilní a odolné proti mechanickému poškození a vykazují dlouhou životnost.

Jednoduchá montáž

Nová zelená trubka Wavin Chameleon je extrémně flexibilní, díky čemuž se dokáže přizpůsobit jakékoli instalaci. Díky své vynikající pružnosti se instalovaná trubka perfektně chová i při změnách směru v ohybech a dobře funguje také v okrajových zónách, kde může být hustota trubek vyšší. Navíc nezvedá izolaci na konci smyček a nevytrhává klipy, což je běžný nešvar méně pružných trubek určených pro podlahové vytápění. Dodávána je ve dvou průměrech 16 mm a 17 mm na cívkách ve dvou délkách. Trubky o průměru 17 mm jsou doporučeny zejména pro systémy, kde je zdrojem tepla tepelné čerpadlo. Díky většímu obsahu topné vody má systém větší setrvačnost, což napomáhá k menšímu namáhání a delší životnosti tepelného čerpadla.

Snadná oprava při poškození

Výhodou nových trubek je i jejich snadná oprava v případě poškození. Pokud je nutné řešit poškození potrubí s průměrem 16 mm, ideální řešení představuje teleskopická opravná spojka Wavin M5. Pro trubky Ø 17 jsou pak k dispozici přímé spojky, kterými lze poškození opravit.„Pět vrstev, to je pět výhod,“ říká Ivo Valeš, produktový manažer společnosti Wavin Czechia, a dodává: „kyslíková bariéra, zvýšená tepelná, chemická i mechanická odolnost a snadná instalace, to jsou bezesporu hlavní výhody této extrémně pružné trubky. Další výhodou je pak její recyklovatelnost a vhodnost pro ekologicky šetrné instalace. Její zelená barva je tak vlastně symbolem našeho cíle vytvářet efektivní a udržitelná řešení pro stavebnictví.“
 
Publikováno: 21. 10. 2022 | Počet přečtení: 739