EDF murr Schunk

Škodovka předala Policii ČR 40 nových Superbů Combi

Automobilka Škoda Auto uspěla ve výběrovém řízení policejního prezidia na dodání vozů pro dohled na českých dálnicích. Při slavnostním ceremoniálu v Mladé Boleslavi si zástupci Policie ČR převzali 40 nových Superbů Combi.

 
Všechny vozy mají shodnou specifikaci. Policii ČR bude sloužit karosářské provedení Combi ve výbavovém stupni Ambition s motorem 2,0 TSI o výkonu 206 kW ve standardní kombinaci s převodovkou DSG, pohonem všech kol a adaptivním podvozkem. Tato vozidla dosahují maximální rychlosti 250 km/h a z 0 na 100 km/h zrychlí během 5,8 s.Vozidla dosahují maximální rychlosti 250 km/h a z 0 na 100 km/h zrychlí během 5,8 s.

Kromě běžné policejní techniky, jako jsou majáky či radiostanice, budou osazeny také vysokovýkonným kamerovým systémem na čtení registračních značek vpředu i vzadu jedoucích vozidel, což umožní okamžitou kontrolu uhrazení dálničního poplatku. Velký zavazadlový prostor se speciální zástavbou pro potřeby dopravní policie pak poslouží i jako mobilní kancelář.Formace 37 z celkových 40 nových vozů Škoda Superb Combi při slavnostním předání Policii ČR.

Mladoboleslavská automobilka je dlouholetým dodavatelem vozů i pro tuzemské bezpečnostní složky. Od roku 1993 bylo českým policistům a Ministerstvu vnitra předáno více než 20 tisíc automobilů Škoda nejrůznějších modelů a specifikací – ať již speciálně upravených podle požadavků policejních sborů nebo v sériovém provedení. Ve výkonu služby působí především vozy Scala, Octavia, Kodiaq a Superb. Kromě ČR slouží vozy značky Škoda např. také na Slovensku, v Rakousku, Velké Británii nebo v Izraeli
 
Publikováno: 20. 10. 2022 | Počet přečtení: 601