murr

Škodovka předala Policii ČR 40 nových Superbů Combi

Automobilka Škoda Auto uspěla ve výběrovém řízení policejního prezidia na dodání vozů pro dohled na českých dálnicích. Při slavnostním ceremoniálu v Mladé Boleslavi si zástupci Policie ČR převzali 40 nových Superbů Combi.

 
Všechny vozy mají shodnou specifikaci. Policii ČR bude sloužit karosářské provedení Combi ve výbavovém stupni Ambition s motorem 2,0 TSI o výkonu 206 kW ve standardní kombinaci s převodovkou DSG, pohonem všech kol a adaptivním podvozkem. Tato vozidla dosahují maximální rychlosti 250 km/h a z 0 na 100 km/h zrychlí během 5,8 s.Vozidla dosahují maximální rychlosti 250 km/h a z 0 na 100 km/h zrychlí během 5,8 s.

Kromě běžné policejní techniky, jako jsou majáky či radiostanice, budou osazeny také vysokovýkonným kamerovým systémem na čtení registračních značek vpředu i vzadu jedoucích vozidel, což umožní okamžitou kontrolu uhrazení dálničního poplatku. Velký zavazadlový prostor se speciální zástavbou pro potřeby dopravní policie pak poslouží i jako mobilní kancelář.Formace 37 z celkových 40 nových vozů Škoda Superb Combi při slavnostním předání Policii ČR.

Mladoboleslavská automobilka je dlouholetým dodavatelem vozů i pro tuzemské bezpečnostní složky. Od roku 1993 bylo českým policistům a Ministerstvu vnitra předáno více než 20 tisíc automobilů Škoda nejrůznějších modelů a specifikací – ať již speciálně upravených podle požadavků policejních sborů nebo v sériovém provedení. Ve výkonu služby působí především vozy Scala, Octavia, Kodiaq a Superb. Kromě ČR slouží vozy značky Škoda např. také na Slovensku, v Rakousku, Velké Británii nebo v Izraeli
 
Publikováno: 20. 10. 2022 | Počet přečtení: 747