PoE switch pro IP kamery

Společnost TP-Link uvádí nový 16portový PoE switch TL SL1218MP, který patří do skupiny podnikových switchů JetStream. Je určen pro napájení IP kamer a pro stavbu malých a středních podnikových dohledových řešení. Současně nabízí široké možnosti dohledu a řízení provozu včetně optimalizace pro různé druhy zátěže.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 4. 2019 | Počet zobrazení: 280
 

Neobyčejné příběhy z historie automobilky Škoda

Oblíbené přednášky z cyklu „Neobyčejné příběhy z historie automobilky“ ve Škoda Muzeu pokračují jarní sérií, která odstartovala v dubnu. Na své si přijdou příznivci motoristického sportu a designu. Pozornost bude věnována i historii výrobního závodu v Kvasinách a zajímavým milníkům vývojové řady Laurin & Klement/ŠKODA s alternativními pohony.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 4. 2019 | Počet zobrazení: 287
 

Akademici z VŠTE pomáhají s recyklací zinkového odpadu

Širší veřejnosti málo známá vodňanská společnost GD Druckguss, se zabývá tlakovým litím zinku, se pustila do řešení úkolu, který může posílit nejen její pozici na trhu, ale hlavně české ekonomice zajistit potřebné množství druhotných surovin, obsahujících zinek.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 4. 2019 | Počet zobrazení: 300
 

NTM opět zpřístupní největší sbírku kolejových vozidel u nás

Národní technické muzeum již po třetí na letní sezónu zpřístupňuje pro zájemce o železniční historii Železniční depozitář v Chomutově. Od 30. března do 28. října po čtyři dny v týdnu si mohou návštěvníci v autentickém prostředí bývalého lokomotivního depa prohlédnout na 100 kolejových vozidel ze sbírky NTM.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 4. 2019 | Počet zobrazení: 302
 

První náznak podoby crossoveru Puma

Ford zveřejnil první obrázek kompaktního crossoveru Ford Puma, který by měl podle automobilky přinést úchvatný design, nejlepší zavazadlový prostor ve své kategorii a 48V mild-hybridní pohon.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 4. 2019 | Počet zobrazení: 275
 

Koncept vozíku pro efektivní výrobní logistiku

Nová koncepce vozíku Trolley Supply Truck od společnosti Linde Material Handling kombinuje výhody logistického vláčku a manipulačního vozíku. Návrh je založen na konceptu Linde matrix, ve kterém ovládání a pohonná jednotka pocházejí z modulárního stavebního systému Linde pro skladové vozíky.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 4. 2019 | Počet zobrazení: 295
 

Zdroje s aktivním PFC pro mainstreamová PC

Dva nové zdroje EVOLVEO s označením FX 500 a RX 500 mají výkon 500 W a certifikaci 80+. Chtějí navázat na úspěšný model Pulse 400 W, který byl uveden na trh již v roce 2010 a stále patří ve své kategorii mezi nejprodávanější, a to nejen na českém a slovenském trhu, ale i na dalších trzích zemí střední a východní Evropy.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 4. 2019 | Počet zobrazení: 278
 

Německý velvyslanec v ČR navštívil Bosch v Jihlavě

V rámci oficiální návštěvy Kraje Vysočina navštívil v polovině března výrobní závod firmy Bosch v Jihlavě německý velvyslanec v ČR Christoph Israng. V centru jeho pozornosti stála témata moderní automobilové techniky, aplikace Průmyslu 4.0 v oblasti logistiky, přínos jihlavského závodu pro výrobu Bosch Group, jakož i inovativní nástroje BPS (Bosch Production System) zajišťující flexibilitu výroby.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 4. 2019 | Počet zobrazení: 293
 

Parker v Hannoveru

Evropská divize Hydraulických válců a akumulátorů společnosti Parker Hannifin uvede na letošním veletrhu v Hannoveru nové produkty - vzduchový chladič Quiet Air Oil Cooler (řada QAC) a vakový akumulátor Global (řada EHV).

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 4. 2019 | Počet zobrazení: 285
 

Wings of Future motivuje středoškoláky k zájmu o letectví

Udržet tzv. walkalong glider, tedy papírovou vlaštovku, v letu a proběhnout s ní vytyčenou dráhu – i to byl jeden z úkolů pro 13 středoškolských týmů ve finále moravského kola soutěže Wings of Future, které se konalo 29. března na Fakultě strojního inženýrství VUT v Brně.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 4. 2019 | Počet zobrazení: 297