Německo bude stavět potrubí na přepravu vodíku

Německo se opět přiblížilo k ekologičtější náhradě za ruský zemní plyn a uhlí. Společnost RWE s norskou státní energetickou firmou Equinor oznámily, že v příštích letech vybudují v Německu vodíkové elektrárny a velkokapacitní produktovod pro dodávku paliva, uvedla CNN.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 1. 2023 | Počet zobrazení: 688
 

KION bude vyvíjet vlastní systémy palivových článků

Globální intralogistická skupina KION Group rozšiřuje nabídku vodíkového pohonu. Brzy bude pro své průmyslové vozíky vyvíjet a vyrábět vlastní systémy palivových článků. Do této technologie hodlá investovat více než 11 milionů eur.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 1. 2023 | Počet zobrazení: 731
 

Mechatronik: nové studijní obory reagující na průmyslovou revoluci

Čtvrtá průmyslová revoluce se nevyhýbá ani českému vzdělávacímu systému. Se zaváděním digitalizace, automatizace a dalších technologických inovací se mění i aktuální nároky trhu práce. Na vytváření nových studijních osnov středních škol se podílela i společnost Continental v rámci projektu Kompetence 4.0.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 1. 2023 | Počet zobrazení: 738
 

EDF bude spolupracovat s Polskem na malých reaktorech

Francouzská společnosti EDF a polská firma Respect Energy podepsaly smlouvu o výhradní spolupráci v oblasti malých modulárních jaderných reaktorů. Na jejím základě budou v konkrétních lokalitách rozvíjet nové projekty s využitím technologie NUWARD.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 1. 2023 | Počet zobrazení: 701
 

Zpracování skla vstřikováním

Společnosti ENGEL a Glassomer uzavřely smlouvu o spolupráci na průmyslové implementaci technologie vstřikování skla a společně vyvíjejí nové aplikace pro tento speciální technologický proces.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 1. 2023 | Počet zobrazení: 741
 

Chytrá auta lze hacknout

Čím více mají moderní automobily elektroniky a čím více jsou připojeny k systémům, tím jsou zranitelnější i z pohledu kyberbezpečnosti. S růstem připojeného softwaru v autech úměrně roste i hrozba hackerského útoku na něj.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 1. 2023 | Počet zobrazení: 771
 

Goodyear vyrobil pneumatiky z trvale udržitelných materiálů

Společnost Goodyear Tire & Rubber Company představila pneumatiky vyrobené z 90 % z trvale udržitelných surovin. Předváděcí pneumatiky úspěšně prošly všemi potřebnými schvalovacími testy i interními zkouškami.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 1. 2023 | Počet zobrazení: 779
 

Mazda odhalila model MX-30 E-Skyactiv R-EV

Plug-in hybridní model Mazda MX-30 e-Skyactiv R-EV si odbyl svou světovou premiéru na bruselském autosalonu. Využívá motor s rotujícím pístem jako generátor.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 1. 2023 | Počet zobrazení: 1657
 

Softwarová strategie skupiny Stellantis

Skupina Stellantis oznámila na veletrhu CES založení obchodní jednotky Mobilisights, která se bude plně věnovat rozvoji aktivit v oblasti DaaS (Data as a Service) a vývoji a poskytování licencí na inovativní B2B produkty, aplikace a služby.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 1. 2023 | Počet zobrazení: 684
 

Slibný výkon vozu DS na Formule E

V Mexiku začala 9. sezóna mistrovství světa ABB FIA Formula E. Přestože samotný závod zkomplikovaly náročné kvalifikační testy, jezdci DS Automobiles dokázali předvést dobrou úroveň výkonu nového vozu DS E-Tense FE23.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 1. 2023 | Počet zobrazení: 702