Máte doma muzejní kousek? - Nový začátek

V rámci úspěšné oboustranně přínosné spolupráce Národního technického muzea (NTM) a kolektivního systému ELEKTROWIN jsme se rozhodli znovu spustit v loňském roce pořádanou internetovou soutěž „Máte doma muzejní kousek“.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 4. 2020 | Počet zobrazení: 370
 

Lenovo DCG - nejen vládci serverů a úložišť

Marian Korienek, ředitel českého zastoupení serverové divize Lenovo Data Center Group (DCG) je přesvědčen, že ačkoli hodně firem vnímá tuto část společnosti Lenovo jako dodavatele hardware, její záběr výrazně přesahuje tento IT segment.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 3. 2020 | Počet zobrazení: 411
 

3D displej, který nevyžaduje speciální brýle

Technologická společnost Continental uvádí na trh svůj velkosériově vyráběný autostereoskopický displej, určený pro pokročilé trojrozměrné zobrazení. Prvním vozem, který bude touto technologií vybaven, je model Hyundai Genesis GV80.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 3. 2020 | Počet zobrazení: 373
 

Superpočítač v kapli optimalizuje aerodynamiku

Nejvýkonnější počítač ve Španělsku a 7. nejvýkonnější v Evropě, který je umístěn v superpočítačovém centru BSC (Barcelona Supercomputer Center), využívá i automobilka SEAT k vylepšování aerodynamiky svých vozů.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 3. 2020 | Počet zobrazení: 358
 

Předváděcí vozy Suzuki pomáhají nejpotřebnějším

Ve snaze předejít nekontrolovanému šíření nákazy byla v souladu s vládními nařízeními 16. března 2020 všechna prodejní místa Suzuki uzavřena. Plně funkční zůstaly jen servisní služby. Pracovníci jednotlivých dealerství ale nezahálejí, jsou k dispozici zákazníkům na telefonu či emailu a také pomáhají při neziskových aktivitách.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 3. 2020 | Počet zobrazení: 387
 

CertiCon vyvíjí technologie proti Covid19

Unikátní řešení MedCare 24/7 dokáže v době epidemie ulehčit zdravotnickým zařízením nebo krizovým linkám a zabránit dalšímu šíření koronaviru.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 3. 2020 | Počet zobrazení: 483
 

Pandemie mění naše priority

Pandemie koronaviru mění způsoby toho, jak trávíme volný čas. Spousta lidí nyní tráví více času doma, mnozí v rodinném kruhu a společně s dětmi chtějí čas nějak využít. Je více prostoru na čtení, sebevzdělávání i přemýšlení.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 3. 2020 | Počet zobrazení: 382
 

Rychlé externí SSD s rámečky EVOLVEO Tiny

Společnost Evolveo rozšířila nabídku rámečků pro externí disky o nové modely, které umožňují využít rychlé disky SSD a rozhraní USB C. Tyto externí disky pak mohou dosahovat přenosových rychlostí až 10 Gb/s.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 3. 2020 | Počet zobrazení: 368
 

Ze soukromé stanice veřejnou dobíječku

E.ON na český trh s elektromobilitou zavádí novou službu. Ze soukromé dobíjecí stanice udělá jejímu vlastníkovi veřejnou. Projekt tzv. Partnerské dobíječky už získává své zákazníky. Zájem o něj mají hotely i autoservisy.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 3. 2020 | Počet zobrazení: 402
 

Robustní kabeláž pro průmyslové instalace

Společnost Siemens rozšířila své portfolio kabeláže typu FastConnect o nové komponenty vhodné i pro instalační kabinety o rozměru 19“. Modulární princip umožňuje flexibilní instalace.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 3. 2020 | Počet zobrazení: 367