Prototyp letounu STOL Cruiser na MSV

Na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně bude na stánku ČVUT poprvé veřejně představen prototyp letounu STOL Crusier, který je vyvíjen ve spolupráci brněnského výrobce ultralehkých letadel Direct Fly s Ústavem letadlové techniky, Fakulty strojní, ČVUT v Praze.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 11. 2021 | Počet zobrazení: 483
 

Hiwin předvede přesnou a spolehlivou lineární techniku

Brněnské společnost Hiwin si připravila na své výstavní ploše MSV ucelenou nabídku polohovací lineární techniky, která se vyznačuje vysokou přesností a spolehlivostí. Dominantou expozice 111 v hale V bude ukázka pojezdové dráhy s průmyslovým robotem Fanuc.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 11. 2021 | Počet zobrazení: 457
 

OnRobot představí kompletní portfolio

Společnost OnRobot bude na brněnském veletrhu MSV 2021 prezentovat své široké portfolio koncových nástrojů, včetně uchopovačů, senzorů, robotických brusek, šroubováků a kamerových systémů. Expozice bude k vidění v hale G1, na stánku 31.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 11. 2021 | Počet zobrazení: 432
 

Siemens ukáže strategii digitální transformace

Společnost Siemens představí na MSV v projektu Digitální továrna 2.0. nejen technologie, např. digitální dvojče, Edge, cloudová řešení, prediktivní údržbu nebo využití umělé inteligence, ale i možnosti a přednosti jejich aplikací na míru jednotlivým průmyslovým odvětvím. Zvláštní pozornost bude zaměřena na strategii digitální transformace.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 11. 2021 | Počet zobrazení: 432
 

Profika ukáže na MSV nové stroje i robotické buňky

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu uvede společnost Profika ve svém stánku 081 v pavilonu P tři technické novinky. Jedná se o univerzální vertikální centrum a soustruh od HYUNDAI WIA a dlouhotočný automat od Hanwha, ale také robotické buňky z vlastního vývoje.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 11. 2021 | Počet zobrazení: 458
 

Panasonic na MSV – Servomotory s bezpečností SIL3 a Ple

Společnost Panasonic má v oblasti pohonů bohaté zkušenosti a široká nabídka servomotorů může být řešením většiny vašich projektů. S výkony od 50 W do 15 kW lze najít vhodný pohon s dostatečnou rezervou a dle napájení lze vybírat od stejnosměrného napětí 24/48 V přes jednofázové až po motory 3 x 400 V.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 11. 2021 | Počet zobrazení: 428
 

MSV 2021 ve znamení restartu

Letošní 62. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu, který se koná od 8. do 12. listopadu na výstavišti v Brně, opět představí nejnovější a inovativní průmyslové technologie. Hlavním tématem je digitalizace průmyslu, která bude zvýrazněna ve speciální expozici Digitální továrna 2.0.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 11. 2021 | Počet zobrazení: 566
 

Bridgestone – dobrodružný gen v gumě

Společnost Bridgestone představila dvě novinky z oblasti motocyklového sportu. První je cestovní pneumatika s offroadovým vzhledem Battlax Adventure Trail AT41, a druhá motokrosová pneumatika Battlecross X31 pro vysokou trakci a adhezi soutěžních jezdců.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 11. 2021 | Počet zobrazení: 356
 

Mustang Mach-E získal plný počet hvězd

Nezávislé autority Euro NCAP a Green NCAP udělily elektrickému Fordu Mustang nejvyšší možné hodnocení, v prvním případě za bezpečnost, ve druhém za šetrnost k životnému prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 11. 2021 | Počet zobrazení: 341
 

Toyota radí, jak na terén

Rodina vozů, s nimiž můžete do terénu, je u Toyoty poměrně široká. V čem se vlastně liší? V každém případě je dobré vědět o pohonu všech čtyř kol něco víc, aby vás pak skutečně spolehlivě podržel.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 11. 2021 | Počet zobrazení: 543