Flotilovým autem roku 2021 se stala Škoda Octavia

Titul Flotilový automobil roku v anketě FLEET DERBY – FLOTILA ROKU pro letošní rok získala Škoda Octavia. Vítězství v kategorii Flotilové elektroauto roku získal VW ID.3. V anketě magazínů Business Car a Flotila o tom rozhodla početná odborná porota.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2021 | Počet zobrazení: 326
 

Spirit of Ecstasy – soška na kapotě

Emblém Spirit of Ecstasy pro společnost Rolls-Royce představuje mnohem víc než jen symbol značky. Pro zákazníky je silným, uznávaným znakem úspěchu, úsilí, výkonu a postavení. V jeho kráse, jednoduchosti, eleganci a jedinečnosti se snoubí vše, co zákazníci hledají ve svém motorovém vozidle Rolls-Royce.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 2. 2021 | Počet zobrazení: 351
 

Povrch modelu LS připomíná zrcadlo

Lexus LS je známý tím, že jako vlajkový sedan japonské automobilky posouvá hranice designu, uvádí moderní technologie, a zároveň navazuje na tradiční řemeslné umění a estetiku.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 2. 2021 | Počet zobrazení: 313
 

Veřejná dobíječka čerpá energii ze slunce

Od ledna tohoto roku lze dobíjet elektromobil elektřinou přímo ze slunce. E.ON otevřel zařízení, které v sobě spojuje fotovoltaickou elektrárnu, bateriové úložiště a veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily. Je aktuálně jedním z nejvýkonnějších svého druhu v ČR a stojí poblíž Břeclavi.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 2. 2021 | Počet zobrazení: 326
 

Nové skenery čárových kódů

Nová řada ručních čteček čárových kódů Omron V410-H představuje výkonné, kompaktní a snadno použitelné řešení pro různé možnosti použití. Tři modely této řady – XD, SR a HC – poskytují řešení pro sledovatelnost v celé průmyslové výrobě.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2021 | Počet zobrazení: 333
 

Nová generace monitoru pevných částic

Divize Hydraulic and Industrial Process Filtration společnosti Parker Hannifin uvedla na trh monitor pevných částic Icount LaserCM30. Jde o snadno ovladatelné diagnostické zařízení pro práci v terénu, které servisnímu personálu poskytuje možnost rychle a snadno zhodnotit znečištění hydraulické kapaliny či oleje.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2021 | Počet zobrazení: 332
 

Iglidur E7 pro energeticky účinná pouzdra

Nízký součinitel tření nebo vynikající tlumení vibrací – to jsou vlastnosti, kterými tribo-polymerní materiál iglidur E7 potvrdil své silné stránky v samomazných lineárních posuvných prvcích firmy igus.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2021 | Počet zobrazení: 297
 

SP ČR: Stavební zákon musí být jednodušší a efektivnější

Návrh stavebního zákona potřebuje dotáhnout. Musí splnit požadavek jeden úřad, jedno řízení, jedno razítko. Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák proto na posledním jednání Hospodářského výboru apeloval na poslance, aby v návrhu stavebního zákona přijali kvalitní pozměňovací návrhy. Jedině tak se výstavba v ČR zrychlí a zjednoduší.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2021 | Počet zobrazení: 305
 

O krok blíže k udržitelné budoucnosti

Výzvy jako prevence vzniku odpadu, posilování konkurenceschopnosti či snižování uhlíkové stopy mají společné řešení. Tím je cirkulární ekonomika, koncept směřující k opětovnému využívání výrobků a zpětnému získávání zdrojů. Jak se tato teorie dostává do praxe, odrážejí posuny v chemickém průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2021 | Počet zobrazení: 315
 

Schaeffler zahajuje sériovou výrobu elektromotorů

Po založení vlastního obchodního úseku začátkem roku 2018 teď Schaeffler sklízí výrazné úspěchy svého důsledného zapojení do oblasti elektromobility. Spuštění sériové výroby řady produktů pokrývajících všechny úrovně elektrifikace dokládá, že si vede v této oblasti velmi dobře a jako technologický partner utváří budoucí podobu světové mobility.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2021 | Počet zobrazení: 342