Automatický sklad s AI oceněn jako příkladný

Společnost STILL nabízí velmi výkonnou a robustní manipulační techniku a intralogistická řešení, což svým oceněním potvrdila opakovaně porota IFOY. Letos výrobce z Hamburku přesvědčil v mezinárodní soutěži více než jako poskytovatel systémových řešení.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 7. 2021 | Počet zobrazení: 440
 

Datovou schránku si už zřídilo 300 tisíc Čechů

Týdně si datovou schránku zřídí v ČR v průměru téměř tři tisíce lidí, což byl před pandemií zcela výjimečný jev (došlo k tomu jen jednou), zatímco dnes není takovéto tempo přírůstku datových schránek nic neobvyklého. Pandemie jejich počet téměř zdvojnásobila.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 7. 2021 | Počet zobrazení: 403
 

Německé firmy posilují spolupráci v rozvoji elektromobility

BASF a Porsche spolupracují na vývoji výkonných lithium-iontových baterií pro elektrická vozidla, a BASF bude dodávat vysoce výkonné katodové aktivní materiály HEDTM pro vozidla Porsche.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 7. 2021 | Počet zobrazení: 397
 

Technologické balíčky pro vyšší kvalitu obrobků

Společnost Siemens představila novou verzi softwaru NCU-SW 6.14, která obsahuje tři výkonné technologické balíčky vytvořené exkluzivně pro CNC systém Sinumerik One. Jde o balíčky One Dynamics Operate, One Dynamics 3-axis milling a One Dynamics 5-axis milling.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 7. 2021 | Počet zobrazení: 419
 

Peugeot již elektrifikoval 70 % modelů

Strategie značky Peugeot se zaměřuje na elektrifikaci, a nový Peugeot 308 bude proto hned od uvedení na trh nabízen ve verzích hatchback i SW se dvěma plug-in hybridními motory. V roce 2021 se tak díky těmto novinkám zvýší míra elektrifikace modelové řady Peugeot (OV+UV) na 70 %.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 7. 2021 | Počet zobrazení: 502
 

Koncept modelu JUKE Rally Tribute

U příležitosti 50. výročí vítězství Nissanu ve Východní Africe v rally s ikonickým modelem 240Z, vydal Nissan skici, které ukazují, jak by vypadal současný rallyový vůz založený na modelu JUKE.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 7. 2021 | Počet zobrazení: 437
 

Nová Astra: sebevědomá a (také) elektrická

Značka Opel odhalila zcela novou Astru, v pořadí již šesté generace. Tradice modelové řady Astra započala již před 30 lety, kdy se po legendárním modelu Kadett poprvé objevil nástupnický model Astra. Vůbec poprvé se kompaktní Astra bude nabízet také s elektrickým pohonem.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 7. 2021 | Počet zobrazení: 512
 

Modernizovaný bestseller Kia Ceed

Model Ceed si pro provedení 2021 připravil výrazná vylepšení vč. dynamických a sportovních prvků designu. Pětidveřový hatchback, sportovní kombi i karosářské provedení ‚shooting brake‘ odhalí zcela přepracovanou přední partii, záď, litá kola a svěží odstíny karoserie.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 7. 2021 | Počet zobrazení: 402
 

Jízda v protisměru na dálnici vyžaduje okamžitou reakci

Na českých dálnicích přišlo za letošních prvních šest měsíců o život 12 účastníků dopravních nehod. Jednou z mnoha příčin střetu vozidel na tomto typu rychlostní komunikace je jízda v protisměru.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 7. 2021 | Počet zobrazení: 482
 

Wi-Fi síť lze rozšířit i po elektrickém vedení

Pomocí adaptérů Mercusys MP510 KIT lze domácnost nebo kancelář zbavit míst bez pokrytí bezdrátovou Wi-Fi sítí. Novinka, kterou uvedla na trh společnost Mercusys v podobě sady AV1000 Gigabit Powerline, přenáší signál i přes stěny a instaluje se jednoduchým zastrčením do zásuvky.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 7. 2021 | Počet zobrazení: 508