BASF zkoumá získávání vodíku z metanu

Vodík se řadí k nejdůležitějším alternativním palivům, uplatňuje se v průmyslové výrobě či dopravě a jeho význam bude i nadále růst. Ekologicky šetrné výrobě vodíku se aktivně věnuje BASF.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 9. 2021 | Počet zobrazení: 470
 

Tepelné čerpadlo Acond získalo ocenění

Prestižní české ocenění Grand Prix, udělované v rámci stavebního veletrhu For Arch, tento rok putuje do jihočeského Milevska. Jednu ze čtyř letos udělovaných cen získala společnost Acond za inovativní tepelné čerpadlo Acond Pro R.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 9. 2021 | Počet zobrazení: 471
 

Tým FEL ČVUT zabodoval na „olympiádě robotů“

V pátek 24. září vyhlásila agentura amerického ministerstva obrany DARPA výsledky soutěže v souboji robotů ve virtuálním prostředí. Český tým zabodoval a obsadil druhé místo, za což mu přísluší odměna 500 tisíc dolarů.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 9. 2021 | Počet zobrazení: 534
 

T-Mobile se loučí s mobilní sítí 3G

Na počátku října zahájí T-Mobile ukončování provozu své sítě 3. generace (UMTS). První vysílače s technologií 3G budou vypnuty již 1. října na Moravě a provoz celé 3G sítě plánuje zastavit operátor ke konci listopadu.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 9. 2021 | Počet zobrazení: 781
 

Pražská strojírna dodala výrobky do dánského muzea

V dánském tramvajovém muzeu Sporvejsmuseet Skjoldenæsholm budou tramvaje jezdit po kolejových konstrukcích z Pražské strojírny. Součástí zakázky, jejíž přejímka proběhla v polovině září, byly srdcovkové části výhybek, přídržnice a oblouková kolejová trať.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 9. 2021 | Počet zobrazení: 462
 

Kamery s ochranou proti výbuchu s celosvětovou certifikací

Společnost Axis Communications představuje dvě nové kamery s ochranou proti výbuchu, které jsou navrženy tak, aby monitorovaly rozsáhlé oblasti a odeslaly upozornění, kdykoli je detekován požár nebo kouř.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 9. 2021 | Počet zobrazení: 506
 

Dell představuje nové monitory

Pro hybridní práci, kdy se střídá práce z domova a z pracoviště, představila společnost Dell nové monitory, které umožňují snadno pracovat odkudkoli. Jde o přenosný 14“ monitor, dvojici videkonferenčních monitorů 24“ a 27“ a dva modely s USB-C konektivitou.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 9. 2021 | Počet zobrazení: 485
 

Prémiové televizory Mini LED v rozlišení 8K

Výrobce televizorů TCL Electronics oznámil uvedení nejnovějších modelů Mini LED řady X, konkrétně X92 Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Mini LED 8K, které byly představeny v rámci on-line konference Transcend Vision.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 9. 2021 | Počet zobrazení: 484
 

Univerzální toughbook získal nový upgrade

Nejnovější verze odolného notebooku Toughbook 55 z dílny společnosti Panasonic je stejně všestranný jako dříve, disponuje ale vylepšeným výkonem, konektivitou a zabezpečením.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 9. 2021 | Počet zobrazení: 469
 

Bell dokončil dodávku strojů pro Námořní pěchotu USA

Společnost Bell Textron úspěšně realizovala 100. po sobě jdoucí včasnou dodávku stroje AH-1Z pro americkou námořní pěchotu. Jde o součást sériového programu, který běží již čtvrtým rokem.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 9. 2021 | Počet zobrazení: 472