Třetí studio Peugeot Design Lab

Své první designové studio určené pro externí zákazníky mimo automobilové odvětví – Peugeot Design Lab, založila značka Peugeot už v roce 2012. Po Šanghaji a San Francisku je to nyní již třetí studio, které otevřela pro zákazníky, tentokrát v brazilském São Paulo.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 1. 2021 | Počet zobrazení: 321
 

Zimní pláště Pirelli pro elektrokola

Na základě zkušeností z automobilového průmyslu přichází italský výrobce pneumatik Pirelli nově se specifickým zimním pláštěm vhodným pro městská a elektrická kola. Inovativní řešení má vyhovět zimním podmínkám ve městech a zaručit vysokou bezpečnost.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 1. 2021 | Počet zobrazení: 316
 

Zelenější přístup k vývoji pneumatik

Společnost Bridgestone se kromě utváření trvale udržitelné budoucnosti mobility prostřednictvím svých produktů zaměřuje ve stejné míře také na investování do zelenějších metod ve vývoji pneumatik.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 1. 2021 | Počet zobrazení: 381
 

Důležité vrtulníky pro boj s požáry

Australská buš se s požáry potýká čím dál častěji, ty také sílí na intenzitě, jsou méně předvídatelné a sezóna, ve které se vyskytují, se prodlužuje. Jsou to hrdinové piloti, kteří udržují zemi v bezpečí.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 1. 2021 | Počet zobrazení: 332
 

NTM připomene Vladimíra Mandla, zakladatele kosmického práva

V souvislosti s 80. výročím úmrtí docenta práv Vladimíra Mandla připravuje Národní technické muzeum na začátek května 2021 odborný seminář věnovaný jeho osobnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 1. 2021 | Počet zobrazení: 312
 

Slovak Telekom spustil komerční 5G síť

Rozvoj sítí 5G odstartoval i na Slovensku: tamní operátor Slovak Telekom si pro zavedení 5G RAN sítě vybral společnost Ericsson a od 10. prosince pokrývá komerční 5G síť vybrané části Bratislavy.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 1. 2021 | Počet zobrazení: 305
 

Nová generace Mini-LED z dílny TCL

Výrobce spotřební elektroniky, společnost TCL Electronics, představí na veletrhu CES 2021 novinky v zobrazovacích technologiích a další zajímavé produkty napříč kategoriemi, které mají učinit život chytřejší, mj. i díky inovativní technologii Mini-LED nové generace.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 1. 2021 | Počet zobrazení: 346
 

Prémiová značka DS otevřela nové zastoupení v Brně

Pro nebývalý zájem zákazníků se značka DS rozhodla rozšířit svoji dostupnost kromě severní Moravy i na jižní Moravu, kde nově otvírá nové zastoupení. Ve spolupráci s partnerskou společností CARLING AUTO v Brně otevřela autorizovaný DS SERVIS a nové místo, kde lze vyzkoušet i objednat nejnovější modely DS.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 1. 2021 | Počet zobrazení: 316
 

Akcionáři schválili projekt fúze mezi FCA a PSA

Valné hromady akcionářů Fiat Chrysler Automobiles (FCA) a Peugeot SA (skupina PSA) schválily 4. ledna 2021 navrhovanou fúzi mezi oběma společnostmi. Jejím výsledkem je vytvoření společnosti Stellantis N.V. (Stellantis).

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 1. 2021 | Počet zobrazení: 309
 

Z TPCA se stala TMMCZ

Toyota převzala závod TPCA v Kolíně. V tamní továrně bude vyrábět novou generaci Yarisu. Kolínská továrna, která do konce loňského roku fungovala pod označením TPCA, se od prvního ledna 2021 změnila na TMMCZ, což je nový obchodním název, který bude společnost používat.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 1. 2021 | Počet zobrazení: 314