Unikátní komponenty pro reaktor

Společnost CKBM, který patří do skupiny Rosatom, vyrobí a dodá speciální zavážecí stroj pro výměnu paliva v aktivní zóně reaktoru zalité olovem. Výrobu, dodávku a šéfmontáž parogenerátorů bude mít na starosti společnost ZiO-Podolsk.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 3. 2021 | Počet zobrazení: 280
 

Dachser dodal zásilku helikoptérou

Speciální požadavky vyžadují speciální řešení: Dachser Mexico zorganizoval pro dodavatele do automobilového průmyslu expresní přepravu helikoptérou do 300 km vzdáleného města. V situaci, kdy hrozilo zastavení výrobní linky, ušetřilo toto nezvyklé logistické řešení čas a především peníze.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 3. 2021 | Počet zobrazení: 268
 

Počítač od HPE pomáhá při průzkumu vesmíru

Společnost Hewlett Packard Enterprise pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 3. 2021 | Počet zobrazení: 281
 

Noční vozy Siemens se zaměřují na větší pohodlí

Ve Vídni představili společnosti ÖBB a Siemens Mobility design exteriéru prvního vozu nové generace netrakčních jednotek pro noční cestování nazývaných Nightjet. Tato moderní vozidla budou nasazena do provozu již na konci roku 2022.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 3. 2021 | Počet zobrazení: 280
 

Modely Peugeot bude zdobit nový lev

Na včerejší online tiskové konferenci představila paní Linda Jackson, Brand CEO nejstarší automobilové značky, zcela nové logo, které ztvárňuje lva. Obměna znaku automobilky se děje už po jedenácté od roku 1850.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 2. 2021 | Počet zobrazení: 325
 

Češi vyvinuli nový typ motoru pro akrobacii

Unikátní technické řešení zvolili čeští výzkumníci ve vývoji nového modelu motoru H75-A pro rostoucí segment cvičných letounů schopných akrobatického provozu. Zaměřili se na přeměnu současného leteckého motoru série H do náročných aplikací akrobatických cvičných letounů.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 2. 2021 | Počet zobrazení: 310
 

Světová premiéra první hry napsané umělou inteligencí

I v době, kdy jsou divadla zavřená, je možné navštívit jednu světovou premiéru – a to unikátní hru české provenience, kterou nevytvořil výhradně člověk. V páteční večer 26. února tak můžete být na vlastní oči i uši přímými svědky něčeho, co tu ještě nikdy nebylo - ZDE.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 2. 2021 | Počet zobrazení: 366
 

Nikon uvedl nový firmware a Základní sadu pro video

Aktualizace Firmware verze 1.10 zlepšuje výkonnost zaostřování s detekcí očí u modelů Z 7II a Z 6II, a nabízí doplňkové formáty záznamu videa i pracovní postupy. Nová Základní sada pro video Z 6II poskytuje všechny základní nástroje pro získání videoobsahu nové úrovně.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 2. 2021 | Počet zobrazení: 303
 

Interkom může doplnit systém videodohledu

Společnost Axis Communications přichází na trh s kompaktním, a přitom vysoce robustním síťovým videointerkomem, který je navržený pro obousměrnou komunikaci, spolehlivou videoidentifikaci a dálkové ovládání vstupu. Zajistí dohled i v úplné tmě nebo v náročných podmínkách.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 2. 2021 | Počet zobrazení: 307
 

Hennlich recykluje použité energetické řetězy

Novou službu začala poskytovat strojírenská společnost Hennlich ve spolupráci se svým německým partnerem, firmou igus. Firmy od zákazníků odeberou vyřazené plastové energetické řetězy všech značek, které se pak odesílají na recyklaci.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 2. 2021 | Počet zobrazení: 298