Podpořte mladé české strojaře!

Tak jako většina oborů má své vrcholné soutěže, na nichž soupeří nejlepší z nejlepších ve své branži, sdružuje soutěžní projekt Skills šampiony v odborných dovednostech. Jde o jakousi olympiádu řemesel, která je oslavou lidské zručnosti a kvalitní kvalifikované práce.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 6. 2021 | Počet zobrazení: 611
 

ZAT finišuje s dodávkami pro Francii

Posledních deset procent z 58 skříní řídicího systému zbývá příbramské firmě ZAT dodat na projekt modernizace jaderných elektráren ve Francii. Finálně bude systém KCF od českého výrobce řídicích systémů zajišťovat diagnostické a informační funkce na dvaceti blocích osmi francouzských jaderných elektráren.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 6. 2021 | Počet zobrazení: 451
 

Efektivní instalační řešení pro mobilní stroje

V předchozí části, zveřejněné 1. 6., jsme se zabývali řešením elektroinstalačních problémů u mobilních strojů pomocí decentrální elektrotechnické stavebnice Data Panel, která patří do skupiny Murrelektronik.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 6. 2021 | Počet zobrazení: 467
 

Nové bezpečnostní kamery s AI

Panasonic uvádí novou aktualizovanou řadu bezpečnostních kamer S, která udává nový standard díky integrovaným funkcím umělé inteligence (AI) a vylepšené kvalitě obrazu pro potřeby přesnějších analytických nástrojů používaných kamerami.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 6. 2021 | Počet zobrazení: 459
 

Nejnovější Porsche bude obouvat Eagle F1 SuperSport R

Pneumatiky společnosti Goodyear Eagle F1 SuperSport R byly homologovány jako originální výbava nejnovější edice modelu Porsche 911 GT3 ve třech variantách: SuperSport, SuperSport R a SuperSport RS.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 6. 2021 | Počet zobrazení: 503
 

Dějiny ožívají díky projektorům

V Národním muzeu v Praze zajišťují projektory Panasonic jedinečný zážitek v expozici Momenty dějin. Jde o druhou největší multimediální instalaci na světě.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 6. 2021 | Počet zobrazení: 135
 

V inteligentním městě budou pracovat roboti

V novém experimentálním městě od Toyoty zvaném Woven City bude mít významnou roli umělá inteligence a domácí roboti. Ti poslouží obyvatelům města nejčastěji v domácnosti nebo třeba při vyzvedávání zásilek či jídla.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 6. 2021 | Počet zobrazení: 132
 

Fond HENNLICH podpořil neziskovky

Dárcovský fond HENNLICH letos podpořil 15 neziskových projektů mladých lidí z Litoměřic. Rozdělil mezi ně částku 100 000 korun. Také letošní vyhlášení výsledků ovlivnila pandemie koronaviru, proto se uskutečnilo pouze na dálku.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 6. 2021 | Počet zobrazení: 124
 

Inovace v krakování má potenciál eliminovat emise

Společnosti BASF, SABIC a Linde podepsaly společnou dohodu o vývoji a prezentaci řešení pro elektricky vyhřívané parní krakovací pece. Toto strategické partnerství může mít přelomový význam pro celý segment chemického průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 6. 2021 | Počet zobrazení: 137
 

Zajistí dostavbu jaderných bloků v ČR Korea?

Zástupci Aliance české energetiky (CPIA), která sdružuje významné české dodavatele do energetiky, se koncem května setkali s vedením jihokorejské společnosti KHNP.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 6. 2021 | Počet zobrazení: 139