Firehawk Sport splní očekávání sportovních řidičů

Nejnovější vysoce výkonná letní pneumatika značky Firestone je určena řidičům, kteří chtějí mít za všech okolností pocit naprosté kontroly nad vozem. Nabízí okamžité reakce na řízení, výjimečnou adhezi na mokru i brzdění na suchu.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 1. 2023 | Počet zobrazení: 844
 

Vozíky Linde nyní s ochranou proti výbuchu

Nejnovější elektrické vysokozdvižné vozíky E řady 1252 od Linde Material Handling nastavují nové standardy s ohledem na ergonomii, výhled, bezpečnost a energetickou účinnost.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 1. 2023 | Počet zobrazení: 659
 

Věž pro CMT navařování na membránové stěny

Společnost FAKOP se dostává do centra pozornosti díky největšímu fluidnímu kotli na světě. Pro plátování 12 metrů vysokých membránových stěn používaných ve spalovnách odpadů si vybrali řešení od společnosti Fronius. Jedná se o věžový systém CMT se dvěma výtahovými plošinami.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 1. 2023 | Počet zobrazení: 692
 

Firmy chtějí mít kontrolu nad provozem budov

Rostoucí ceny energií a tlak na udržitelnost aktuálně ještě více zvyšují poptávku po energeticky úsporných budovách. Budovy s kvalitní izolací a moderními technologiemi pro jejich správu umožňují efektivně kontrolovat využívání energií, vody, vzduchotechniky i osvětlení.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 1. 2023 | Počet zobrazení: 685
 

Loni instaloval ČEZ rekordní počet střešních fotovoltaik

V českých domácnostech instalovala v loňském roce společnost ČEZ Prodej 4102 střešních fotovoltaických elektráren, zatímco v roce 2021 to bylo 1514 fotovoltaik. Celkový výkon domácích solárních elektráren instalovaných v roce 2022 dosáhl 27,2 MWp, což je meziročně zhruba čtyřnásobný nárůst.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 1. 2023 | Počet zobrazení: 679
 

Nové pohyblivé kamery vidí i „za roh“

Na letošním veletrhu CES 2023, který probíhá v Las Vegas, představují firmy nové technologie a high-tech systémy. Své portfolio pro domácí a firemní sítě a produkty pro chytrou domácnost Tapo, představila i společnost TP-Link.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 1. 2023 | Počet zobrazení: 678
 

Axis kombinuje video s radarem

Společnost Axis Communications představila unikátní zařízení, které vzniklo spojením dvou technologií: kamery s funkcí klasifikace objektů (využívající AI založenou na hlubokém učení) a radaru, který detekuje přesnou polohu i rychlost objektů.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 1. 2023 | Počet zobrazení: 698
 

Škoda darovala vzácný unikát do NTM

Národní technické muzeum převzalo do sbírek od Škoda Auto jeden ze dvou prototypů vozu Škoda Fabia RS Rally2, vyvíjený pro asfaltové tratě.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 1. 2023 | Počet zobrazení: 716
 

Nikon přichází s dvěma novými objektivy

Z vývoje společnosti Nikon vychází střední teleobjektiv s vysokou světelností a pevnou ohniskovou vzdáleností Nikkor Z 85 mm f/1,2 S a plochý širokoúhlý objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností Nikkor Z 26 mm f/2,8.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 1. 2023 | Počet zobrazení: 644
 

Roboty MiR pomohly zvýšit produktivitu logistiky

Společnost Forvia zvýšila produktivitu logistiky, posílila stabilitu výrobních procesů a snížila bezpečnostní rizika pomocí flotily robotů od Mobile Industrial Robots (MiR). Investice do robotů v závodě Faurecia Clean Mobility v Písku se vrátila za necelé dva roky.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 1. 2023 | Počet zobrazení: 671