Ocenění pro elektrickou Kiu EV6

Nový elektrický crossover Kia EV6 získal titul ‚Německé auto roku 2022‘ (GCOTY) v kategorii ‚Prémiové vozy‘. Prestižní ocenění přichází v době probíhající evropské premiéry tohoto netrpělivě očekávaného pokrokového crossoveru.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 10. 2021 | Počet zobrazení: 392
 

Když začne padat sníh, je už na přezouvání pozdě

Vyčkávat s přezutím na zimní pneumatiky až do prvního sněhu není radno. Speciální konstrukce zimních plášťů přináší prokazatelné přednosti již v podzimních měsících, kdy řidiči musí počítat s nižšími teplotami, četnějšími srážkami a častějšími mlhami.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 10. 2021 | Počet zobrazení: 422
 

Další modely Hyundai získaly 5hvězdičkové hodnocení

Modely Tucson a Ioniq 5 obdržely vynikající hodnocení od nezávislé organizace Euro NCAP, která ověřuje úroveň bezpečnosti nových automobilů – dosáhly na nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 10. 2021 | Počet zobrazení: 432
 

Sklad s největším množstvím různých typů robotů

26. října otevřela společnost Dextrum první robotizovaný sklad pro fulfillment v areálu logistického parku v Paskově. Návštěvníci měli možnost vidět, jak vypadá práce skladníka, když má k ruce tým robotů.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 10. 2021 | Počet zobrazení: 454
 

Zaměstnanci Porsche ČR pomáhají, kde je třeba

Největší importér automobilů do ČR, Porsche Česká republika, se podílí intenzivně v dobrovolnických aktivitách, respektivě jeho zaměstnanci, kteří již v kůrovcem napadených brdských lesích vysadili téměř 3000 nových stromků a dokončovali práci na terapeutické zahradě pro SOS dětské vesničky.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 10. 2021 | Počet zobrazení: 496
 

Nový efektivnější magnet pro vlaky maglev

Energeticky efektivnější elektromagnety pro vlaky používající magnetickou levitaci byly představeny na mezinárodním fóru SmartTRANSPORT 2021, které se věnovalo osobní přepravě a skončilo 20. října v Petrohradě.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 10. 2021 | Počet zobrazení: 368
 

Zimní plášť Blizzak LM005 získal v testech skvělé skóre

Nejvyšší řada zimních pneumatik Bridgestone Blizzak LM005 dosáhla i v aktuálním kole evropských testů zimních pneumatik hned několika vítězství. Na první místo ji ve svých testech postavily prestižní německé publikace Auto Motor Sport a Auto-Zeitung, stejně jako významný britský magazín Auto Express.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 10. 2021 | Počet zobrazení: 457
 

Goodyear a Dunlop vítězi testu ADAC

Německé, švýcarské a rakouské automotokluby ADAC, TCS a ÖAMTC zveřejnily každoroční testy zimních pneumatik. Společné první místo v testu pneumatik šestnácti značek získaly Goodyear a Dunlop.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 10. 2021 | Počet zobrazení: 451
 

Citroën ve filmu

Nový film Wesa Andersona The French Dispatch oživuje příběhy z posledního čísla amerického časopisu vydávaného ve fiktivním městě 20. století. V rámci umělecké spolupráce se značkou Citroën se v celém filmu objevují v hlavních rolích vozy Traction a Type H.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 10. 2021 | Počet zobrazení: 556
 

Nový kabel chainflex pro vyšší spolehlivost strojů s pohony Fanuc

Mnoho uživatelů obráběcích strojů po celém světě spoléhá na pohony a řídicí systémy Fanuc. Společnost igus, kterou v Česku výhradně zastupuje litoměřický HENNLICH, nyní vyvinula nový vysoce flexibilní kabel pro použití v pohyblivých aplikacích. Kabel je s pohony Fanuc kompatibilní. Jeho vnější PUR plášť je odolný vůči oleji a je v souladu s normou UL.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 10. 2021 | Počet zobrazení: 451