Skupina PSA a FCA se dohodly na sloučení

Fiat Chrysler Automobiles NV („FCA“) a Peugeot SA („skupina PSA“) podepsaly závaznou dohodu o fúzi svých aktivit. Ve vzniklé společnosti bude každá ze stran vlastnit 50 % akcií. Vznikne tak čtvrtý největší výrobce automobilů z hlediska objemu a třetí největší z hlediska obratu.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 1. 2020 | Počet zobrazení: 366
 

Slyšeli jste již roboty hrát koledy?

V netradiční vánoční expozici newyorského obchodního domu Bloomingdale roboty zdobí stromečky a baví zákazníky vánočními koledami a karaoke, zatímco malý kobot YuMi připravuje pro hosty kávu Nespresso.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 12. 2019 | Počet zobrazení: 452
 

Ohebný Galaxy Fold už je v Česku

Druhý prosincový týden dorazil na český trh první telefon s ohebným displejem – Samsung Galaxy Fold a můžete si tak o něj zažádat pod stromeček. Tedy jen pokud jste byli opravdu móóóc hodní (anebo váš Ježíšek vlastní bezednou kreditku)…

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 12. 2019 | Počet zobrazení: 436
 

Autonomní robot záchranář získal nejlepší hodnocení

Schopnost pohybovat se autonomně v neznámém stísněném prostředí a vytvořit jeho podrobnou mapu. To je role 6nohého robota záchranáře, jehož „mozek“ navrhl a otestoval diplomant Jan Bayer z pražské Fakulty elektrotechnické ČVUT.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 12. 2019 | Počet zobrazení: 408
 

Asseco uzavřelo partnerství s TurboConsult

Společnost Asseco CE rozšiřuje své portfolio řešení a produktů ve finančních službách prostřednictvím akvizice české společnosti TurboConsult, přičemž se stává jejím 100 procentním vlastníkem.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 12. 2019 | Počet zobrazení: 479
 

Dukovany mají „jadernou“ rychlodobíjecí stanici

První veřejná rychlodobíjecí stanice pro elektromobily v Česku, která je napájena výhradně z produkce bezemisního jaderného zdroje. Zapojením v rámci vlastní spotřeby elektřiny v elektrárně lze garantovat, že dobitý elektromobil se ani zprostředkovaně nepodílí na emisích skleníkových plynů.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 12. 2019 | Počet zobrazení: 394
 

Nový blok Leningradské JE-II začal dodávat teplo

V JE Leningradská II došlo 29. listopadu k významné události pro město Sosnovyj Bor, které leží asi 10 km od ní. Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom připojila nový blok typu VVER-1200 k distribuční síti tepla, a zcela tak nahradila odstavený blok RBMK-1000.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 12. 2019 | Počet zobrazení: 416
 

Adaptivní tempomaty dopravní zácpy nevyřeší

Vědci z Fakulty elektrotechnické ČVUT testovali, co se stane, když se na silnici vytvoří kolona z více aut se zapnutým adaptivní tempomatem. Experiment ukázal, že na českých silnicích bude docházet i s použitím ACC ke kvalitativně stejnému chování jako u lidských řidičů – tedy ke vzniku bezdůvodných (fantomových) dopravních zácp.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 12. 2019 | Počet zobrazení: 402
 

Zvolenská univerzita získala nový pneumatický stojan

BRC Slovakia, certifikovaný distributor produktů Parker Hannifin, předala Technické univerzitě Zvolen nový pneumatický stojan, který pomůže k prohlubování vědomostí z oblasti pneumatických systémů jak pro studenty Fakulty enviromentální a výrobní techniky, tak pro zájemce z řad partnerů BRC a TU Zvolen.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 12. 2019 | Počet zobrazení: 384
 

Kamiony DHL pojedou na stlačený zemní plyn

Společnost DHL Supply Chain zařadila do svého vozového parku dva nové tahače Scania 410 CNG s pohonem na stlačený zemní plyn. Ekologické soupravy oproti konvenčním nákladním vozidlům vypustí do ovzduší o 15 % méně emisí z výfukových plynů.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 12. 2019 | Počet zobrazení: 407