DevCom předával ceny v soutěži AMJ

Po skončení 26. ročníku celostátní odborné soutěže středních škol AUTOMECHANIK JUNIOR 2020 – KRAJSKÁ KOLA – v regionech předávala společnost DevCom sedmi školám ceny.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 3. 2020 | Počet zobrazení: 369
 

VW Užitkové vozy přerušil výrobu

Volkswagen Užitkové vozy reaguje na koronavirovou pandemii přerušením výroby vozidel. Opatření platí od čtvrtka 19. března 2020, pravděpodobně po dobu deseti pracovních dnů. Opatření se týká výrobních závodů v Hannoveru (Německo; modely T6.1, Amarok a eCrafter), Poznani (Polsko; modely Caddy a T6.1) a Vřesně (Polsko a Crafter).

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 3. 2020 | Počet zobrazení: 375
 

Řešení pro podporu práce z domova zdarma

Společnost Acronis nabízí v reakci na současnou pandemii coronaviru všem poskytovatelům IT služeb zdarma své řešení Acronis Cyber Files Cloud, podnikový nástroj pro sdílení a synchronizaci souborů, a to až do 31. července 2020.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 3. 2020 | Počet zobrazení: 362
 

Od března platí nový mýtný systém v Bulharsku

Bulharsko zavedlo od března nový satelitní mýtný systém pro výběr mýta na dálnicích a státních silnicích. Mýtná povinnost se vztahuje na všechna vozidla. Zpoplatněné úseky mají celkovou délku 3115 km, z nichž 803 km připadá na dálnice a 2312 km na silnice první třídy.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 3. 2020 | Počet zobrazení: 350
 

V Otrokovicích spustili výrobu přípravku Anti-COVID

Společnost DF Partner, která vyrábí autochemii a autokosmetiku značky SHERON, spustila vzhledem k mimořádné situaci v souvislosti s šířením koronaviru a nedostatkem dezinfekčních prostředků, také výrobu dezinfekce Anti-COVID.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 3. 2020 | Počet zobrazení: 437
 

Kovosvit zatím výrobu drží

Strojírenský podnik Kovosvit MAS, který patří s téměř pěti sty zaměstnanci k nejvýznamnějším zaměstnavatelům na Táborsku, dosud v souvislostí s epidemií koronaviru nijak neomezil výrobu. Z důvodu, aby ochránil zdraví svých zaměstnanců, však zavedl celou řadu bezpečnostních opatření.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 3. 2020 | Počet zobrazení: 372
 

Videokonference pomohou firmám v krizových situacích

Společnost Lifesize zavádí zdarma po celém světě do firem, nemocnic, škol a dalších organizací své profesionální videokonferenční řešení jako podporu v boji proti pandemii Covid-19. Nabídkou videokonference na 6 měsíců zdarma tak reaguje na bezprostřední potřeby soukromých i veřejných organizací koordinovat a informovat své týmy.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 3. 2020 | Počet zobrazení: 367
 

Pohotovostní četa bude jezdit s elektrickým renaultem

K pohotovostním servisním zásahům, které českobudějovická teplárna zajišťuje nepřetržitě 24 hodin denně, bude její četa vyjíždět elektrickou dodávkou Renault Kangoo Z.E., vévodící ve své kategorii na evropském trhu. Jde o dvoumístný furgon se speciální dílenskou vestavbou, určený pro městský a příměstský provoz.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 3. 2020 | Počet zobrazení: 370
 

TVEL dodá palivo pro reaktor v Řeži

Palivová společnost Rosatomu TVEL uzavřela smlouvu na dodávku jaderného paliva pro výzkumný reaktor LVR-15 v Centru výzkumu Řež (CVŘ). Dodávka paliva se uskuteční v roce 2020 a součástí smlouvy je i opce na dodávky v dalších letech.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 3. 2020 | Počet zobrazení: 371
 

Dva nové gigabitové switche pro domácnosti

Společnost TP-Link uvádí na trh dvojici nových modelů unmanaged switchů (přepínačů) LS1008G a LS1005G z řady LiteWave, které zvládnou rozšířit místní datovou síť v rámci domácností, kanceláří a malých firem. Oba modely se od sebe liší především počtem portů, který naleznete v posledním čísle označení obou zařízení, tedy osm a pět.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 3. 2020 | Počet zobrazení: 368