Další dobíječka E.ON v Českých Budějovicích

Řidiči elektromobilů mohou nyní využívat v Českých Budějovicích už tři veřejné dobíjecí stanice společnosti E.ON. Ta zatím poslední se nachází v samotném centru města. Své vozy si tak mohou nově dobít v parku Háječek u letního kina. V plánu má E.ON ještě dalších pět v tomto městě.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 12. 2019 | Počet zobrazení: 395
 

Salvarix nově definuje možnosti v zabezpečovací technice

Centrem zabezpečovací techniky Salvarix je hlavní jednotka se čtečkou RFID a bezdrátovým protokolem WiFi a GSM. Hlavní jednotka se dodává v sadě s detektorem otevření oken nebo dveří a detektorem pohybu, dále s mini sirénou, dvěma RFID chipy a dvěma dálkovými ovladači.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 12. 2019 | Počet zobrazení: 385
 

Budoucnost zemědělství je v digitalizaci

Trend internetu věcí (IoT) neustále roste a nevyhýbá se ani oblasti zemědělství. Ukázkovým příkladem je Agrodružstvo Miroslav v Jihomoravském kraji. Společnost Soitron zde vybudovala privátní IoT síť, založenou na chytrých senzorech, díky kterým lze monitorovat náklady jednotlivých provozů.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 12. 2019 | Počet zobrazení: 467
 

Český Solar Global vstupuje na německý trh

Společnost Solar Global postaví velkokapacitní bateriové úložiště (BESS) o instalovaném výkonu 2 MW a kapacitě 2,5 MWh v areálu své fotovoltaické elektrárny v německém Schönwaldu nedaleko českých hranic. Sloužit bude pro primární regulaci v rámci potřeb německé distribuční soustavy.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 12. 2019 | Počet zobrazení: 385
 

V NTM je vystaven první originální polarograf

Návštěvníci Národního technického muzea (NTM) mají mimořádnou možnost vidět první originální polarograf z roku 1924, který vystavuje muzeum jen ojediněle. Nobelovu cenu za objev metody polarografie převzal profesor Heyrovský ve Stockholmu 10. prosince 1959, tedy právě před 60 lety.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 12. 2019 | Počet zobrazení: 406
 

Síť 5G nebude pro celou populaci

Současné zavádění 5G sítě v ČR probíhá na 4G infrastruktuře, dramaticky se tak omezuje její plný potenciál. I přesto se zvýší přenosová rychlost a zkrátí doba odezvy (latence).

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 12. 2019 | Počet zobrazení: 386
 

Jak dlouho vydrží vytištěné ozubené kolo?

Bezplatný online nástroj poskytuje konkrétní informace o životnosti dílů vyrobených aditivní technologií z triboplastů iglidur.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 12. 2019 | Počet zobrazení: 413
 

Rheinmetal rozšiřuje spolupráci s českým průmyslem

V Česko-německé obchodní a průmyslové komoře v Praze byla 4. prosince podepsána dohoda společnost Rheinmetall Defence s jejím českým dodavatelem, firmou Ray Service, o přenesení části výroby do ČR.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 12. 2019 | Počet zobrazení: 417
 

Snadné nakládání a vykládání tažných souprav

Rostoucí počet firem zjišťuje potenciál řešení tažných souprav a štíhlé výroby bez stohovacích vozíků. Tažné soupravy vnášejí efektivitu do intralogistické přepravy materiálů, ať už jde o skupinové pozemní přesuny na dlouhé vzdálenosti nebo časté dodávky k výrobním linkám.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 12. 2019 | Počet zobrazení: 403
 

Nové výrobky pro motocykly

Inovace Continental, které představil v Miláně, zahrnují služby, založené na cloudu, řešení pro digitální propojení se snadnou integrací do stávajících systémů, všestranný kamerový systém nebo multifunkční řídicí jednotky motoru.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 12. 2019 | Počet zobrazení: 389