Magnetický snímač s rozhraním Drive-Cliq

Absolutní magnetický snímač BML z řady SGA, z portfolia společnosti Balluff, je vhodný všude tam, kde je třeba s velkou přesností měřit absolutní polohu a požaduje se měření až do konce pojezdové dráhy.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 3. 2020 | Počet zobrazení: 391
 

Inteligentní aplikace pro systém Fanuc FIELD

Specialista na automatizaci, společnost Fanuc, představila nedávno novou otevřenou průmyslovou platformu IoT s názvem „FIELD system“, která umožňuje centrálně vyhodnocovat data ze strojů a systémů.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 3. 2020 | Počet zobrazení: 364
 

Jediné pneumatiky s nejvyššími hodnotami úspory paliva a trakce

Společnosti Goodyear se jako prvnímu světovému výrobci podařilo vyvinout celoroční pneumatiky, které spojují zimní způsobilost doloženou označením symbolem sněhové vločky v horském masivu (3PMSF) a nízký valivý odpor nejvyšší třídy A štítků EU.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 3. 2020 | Počet zobrazení: 505
 

Pneumatika budoucnosti by měla šetřit palivo

Technologické trendy přivedly společnost Continental a institut pro výzkum trhu Forsa ke společnému průzkumu: Co řidiči očekávají, kromě maximální bezpečnosti, od automobilové pneumatiky budoucnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 3. 2020 | Počet zobrazení: 391
 

Řešení Jungheinrich předchází vzniku špiček

Přechod od spalovacích k elektrickým vysokozdvižným vozíkům patří, společně s přechodem od olověných akumulátorů k li-ion technologii, k nejvýznamnějším trendům v odvětví vnitropodnikové logistiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 3. 2020 | Počet zobrazení: 377
 

Unipetrol chce recyklovat plasty

Unipetrol postaví ve svém závodě v Litvínově testovací pyrolýzní jednotku na zpracování odpadních plastů. V ní bude v následujících třech letech zkoumat chemickou recyklaci plastů a možnost její implementace do standardní výroby.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 3. 2020 | Počet zobrazení: 408
 

DB Schenker otevírá „solární“ logistické centrum

Společnost DB Schenker otevřela v Dubaji své první logistické centrum, jehož spotřebu elektřiny bude plně pokrývat solární energie. Regionální distribuční centrum DLC II se nachází v logistické zóně Dubai South v bezprostřední blízkosti mezinárodního letiště Al-Maktúma.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 3. 2020 | Počet zobrazení: 367
 

Nové dalekohledy od Nikonu

Společnost Nikon představila nové dalekohledy Sportstar Zoom 8–24×25 a Aculon T02, které umožňují získat ostrý obraz a vidět mnohem více např. při outdoorových aktivitách, na sportovních akcích apod.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 3. 2020 | Počet zobrazení: 371
 

Nová vlajková loď Opelu - Insignia

Zásadně modernizovaný model Insignia ve všech třech karosářských verzích přijde na český trh už na přelomu května a června. Pod kapotou budou umístěny zcela nové motory se spotřebou nižší až o 18 %.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 3. 2020 | Počet zobrazení: 402
 

Robustní Landtrek od Peugeotu

Nový Peugeot Landtrek disponuje všemi znaky segmentu pick-up, jako je robustnost, zdolávání terénu, tažná kapacita 3,5 t a také příslušné technologie. Na trhy Latinské Ameriky a subsaharské Afriky se dostane koncem roku, s Evropou se nepočítá.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 3. 2020 | Počet zobrazení: 374