Páteří digitalizace jsou komunikační sítě

Návrh, plánování a realizace průmyslových komunikačních sítí vyžadují dokonalou znalost automatizačních technologií. Musí zohledňovat hlavní požadavky pro zapojení dat do sítí, jako je spolehlivost, otevřenost a flexibilita, sdělují odborníci z Murrelektronik.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 3. 2021 | Počet zobrazení: 299
 

Sony pro vloggery a youtubery

Společnost Sony uvedla dva nové mikrofony – bezdrátový mikrofon ECM-W2BT kompatibilní s hotshoe rozhraním Multi Interface Shoe, a kompaktní klopový stereofonní mikrofon ECM-LV1.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 3. 2021 | Počet zobrazení: 277
 

U.S. Air Force nasadí PLM platformu řešení Siemens

Letectvo Spojených států amerických (U.S. Air Force, USAF) si v rámci další podpory digitální strategie nákupu a udržení kritických systémů a technologií zvolilo jako svůj základní systém software Teamcenter od společnosti Siemens.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 3. 2021 | Počet zobrazení: 283
 

Dny teplárenství a energetiky bude až v září

Termín konání mezinárodní konference Dny teplárenství a energetiky se přesouvá z dubna na září, rozhodla o tom výkonná rada Teplárenského sdružení ČR. Nově se bude 27. ročník konat od 14. do 15. září 2021 v Clarion Congress Hotel v Olomouci.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 3. 2021 | Počet zobrazení: 275
 

GT-R Nismo se utkal se závodním dronem

Závodní dron nebo FPV dron (First-Person View, pohled z první osoby) je zvláštním druhem dronu, který má kameru nikoliv na spodku těla, ale naopak navrchu, aby viděl skvěle před sebe. Taková konstrukce je jako dělaná pro „létání s nohama na zemi” pomocí FPV brýlí nebo pro droní závody více pilotů.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 3. 2021 | Počet zobrazení: 302
 

Fotka vám může zachránit život

Turisté budou moct poslat záchranářům Horské služby fotku z místa události, záchranáři je tak snáze najdou díky vylepšenému přenosu polohy.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 3. 2021 | Počet zobrazení: 284
 

Jungheinrich se zaměřuje na zelenou energii

Všechny závody společnosti Jungheinrich v Německu budou využívat výhradně zelenou energii. Přechod zahraničních poboček a závodů na zelenou energii bude následovat. Zároveň Jungheinrich začal vyrábět vlastní solární energii a za tímto účelem postupně vybavuje své závody fotovoltaickými systémy.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 3. 2021 | Počet zobrazení: 269
 

Hlasový asistent zvýší efektivitu doručování balíků

Volkswagen Užitkové vozy usiluje společně s logistickou firmou Hermes o optimalizaci doručování balíků. Obě firmy spolupracují na aplikaci Neo, díky které může být tento asistent ovládán hlasovými povely nebo na dotykovém displeji a doručovateli sděluje důležité informace o následujícím doručovaném balíku.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 3. 2021 | Počet zobrazení: 279
 

OnePlus 9 už v březnu

Značka OnePlus bude spolupracovat s legendárním výrobcem fotoaparátů Hasselblad na vývoji nové generace kamerových systémů pro své vlajkové smartphony. Už nyní ale vylepšili kamerový systém nové řady smartphonu OnePlus 9, která přijde na trh letos 23. března.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 3. 2021 | Počet zobrazení: 263
 

Skončila druhá etapa vývoje tolerantního paliva

Ve výzkumném reaktoru MIR, který provozuje výzkumný ústav NIIAR (součást Rosatomu), byl dokončen druhý ozařovací cyklus palivových kazet s experimentálními tolerantními proutky pro reaktory VVER a západní typy tlakovodních reaktorů.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 3. 2021 | Počet zobrazení: 287