Síť dobíjecích míst pro elektromobily zhoustne

Letos by se měl počet dobíjecích stanic pro elektromobily v Česku zdvojnásobit. „Do konce roku se chceme dostat z dnešních více než 40 na 100 až 120 stanic. Půjde hlavě o stanice ve velkých městech a na hlavních silničních tazích,“ uvedl mluvčí ČEZ Martin Schreier. 

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 3. 2015 | Počet zobrazení: 367
 

Dachser získal certifikát Responsible Care

Logistický provider Dachser Czech Republic získal v závěru loňského roku osvědčení Responsible Care - odpovědné podnikání v chemii, a stal se tak jediným poskytovatelem komplexních logistických služeb, který toto osvědčení obdržel. Mezinárodní certifikát udělil Svaz chemického průmyslu ČR na základě hodnocení společností v souvislosti s manipulací s chemickými výrobky.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 3. 2015 | Počet zobrazení: 374
 

Hrozí v Česku blackout?

ČR bude muset investovat miliardy korun do ochrany přenosové soustavy, která se potýká s nápory elektřiny z Německa, vyvolané zejména enormní výrobou v německých větrných parcích vybudovaných po odstavení jaderných zdrojů a posíláním elektřiny z Německa do Rakouska.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 3. 2015 | Počet zobrazení: 369
 

Evropské centrum ABB pro svařování a dělení materiálů je v ČR

Společnost ABB otevřela ve Vestci u Prahy svůj nový evropský showroom zaměřený na svařování a dělení materiálů. 

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 3. 2015 | Počet zobrazení: 385
 

Nový modul Byznys Servis od J.K.R

Společnost J.K.R. rozšířila svůj ERP systém Byznys o nový modul Servis. Umožňuje kompletní management servisních případů včetně napojení na další související procesy, jako je sortiment náhradních dílů, CRM, vyčíslení nákladů, zpětné vyhodnocování kvality výroby apod.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 3. 2015 | Počet zobrazení: 401
 

Dva miliony na inovativní nápady zaměřené na likvidaci elektroodpadu

Kolektivní systém sběru elektroodpadu ASEKOL vyhlásil již osmý ročník grantového řízení Fondu ASEKOL. O podporu ve formě grantu až do výše 400 000 Kč se mohou ucházet obce, nevládní neziskové organizace, výzkumné či akademické týmy a provozovatelé sběrných dvorů, a to do 31. března 2015. 

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 3. 2015 | Počet zobrazení: 419
 

Roboti všech zemí – hlaste se! Výzva k euRathlon 2015 je otevřena…

Projekt s názvem euRathlon je nová outdoorová soutěž robotiky typu air/land/sea, neboli  vzduch - země - moře, která vyzývá týmy zabývající se vývojem robotů, aby si otestovali inteligenci a autonomii svých výtvorů v realistických modelových scénářích pro nouzové reakce inspirovaných havárii ve Fukušimě v roce 2011. EuRathlon 2015 The Grand Challenge bude vyžadovat spolupráci týmů pozemních, námořních a leteckých robotů při průzkumu lokality, sběr dat v oblasti životního prostředí, a identifikaci kritických rizik. Letošní ročník soutěže se koná v italském Piombinu od 17. do 25. září 2015.  

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 3. 2015 | Počet zobrazení: 428
 

Servisní robotika v nových horizontech

Firma SCHUNK Intec, která je lídrem v oblasti upínací techniky a uchopovacích systémů, oslaví v letošním roce jubilejní 10leté výročí působení na českém trhu. Na blížícím se veletrhu AMPER přestaví ve své expozici 5.09 v pavilonu V některé produkty z odvětví automatizace a robotiky. Jde především o standardní a speciální chapadla, modulární montážní automatizaci, rotační a lineární moduly, senzory, snímače a návštěvníci se mohou těšit i na pohyblivou robotickou aplikaci. 

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 3. 2015 | Počet zobrazení: 444
 

Ukrajinská mise potvrdila použitelnost paliva Westinghouse pro ruské reaktory

I když média v souvislosti s Ukrajinou informují prakticky výhradně o tamním konfliktu, odehrávají se tam i jiné události. Například provozní testování paliva v Jihoukrajinské JE, které pro tamní reaktory VVER dodala firma Westinghouse. Ukrajina z jádra vyrábí polovinu své elektřiny a na konci minulého roku se rozhodla diverzifikovat dodávky paliva do svých elektráren.  

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 3. 2015 | Počet zobrazení: 435
 

Výstava v NTM láká na dobrodružství vědy a techniky

V lednu 2015 uplynulo 125 let od založení České akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění. Toto významné jubileum, kdy byl vznik akademie povolen panovníkem a byly schváleny její stanovy, připomíná dnešní Akademie věd ČR ve spolupráci s dalšími institucemi cyklem výstav a mezinárodní konferencí. První ze série těchto akcí je výstava v Národním technickém muzeu v Praze s názvem „Věda a technika. Dobrodružství, které vás bude bavit!“, na níž se lze až do 19. července 2015 seznámit s významnými milníky historie vědy a vývoje techniky v českých zemích.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 3. 2015 | Počet zobrazení: 415