Ukrajina bude vyrábět palivo pro reaktory

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 10. 2012 | Počet zobrazení: 788
 

Řidiči vysokozdvižných vozíků soutěžili v mezinárodním klání Stapler Cup. Češi získali bronz.

I řidiči vysokozdvižných vozíků mají svůj šampionát – je jím tradiční Stapler Cup – soutěž zručnosti řidičů vysokozdvižných vozíků, kterou pořádá společnost Linde Material Handling. Letošního finále v německém Aschafenburgu se zúčastnilo 10 týmů z Belgie, Německa, ČR, Francie, Španělska, Nizozemí, Rakouska, Maďarska, Slovenska a Velké Británie. Jeho vítězem se stal letos španělský tým, který sesadil z vrcholné pozice domácí německé favority, kterříé několik let dominovali soutěži. Německý tým se letos musel spokojit se stříbrnou medail, kterou uhájil před svými tdaičními finálovými rivaly z ČR, kteří si ze StaplerCupu 2012 odvezli bronz, na čtvrtém místě z letošní finálové čtyřky skončili soutěžící z Nizozemska.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 10. 2012 | Počet zobrazení: 831
 

SIAD Czech získal zakázky za 70 milionů korun

SIAD Czech, dceřiná společnost italsko-americké konfederace SIAD-Praxair podnikající ve výrobě a distribuci technických a speciálních plynů, v letošním druhém pololetí významně posiluje projekty tzv. green byznysu. Jde o výrobu určenou pro ochranu životního prostředí a současně o recyklaci vedlejších produktů výroby technických plynů, zejména acetylénu. Letos bude green byznys tvořit téměř 10 % celkových tržeb společnosti, což je asi 70 mil. Kč.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 10. 2012 | Počet zobrazení: 890
 

V Liberci bylo otevřeno špičkové výzkumné centrum

Pod názvem “Centrum pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace“ zahájila při Technické univerzitě v Liberci (TUL) provoz nová budova špičkového výzkumného střediska, připravovaného od roku 2009 v rámci stejnojmenného čtyřletého projektu, jehož cílem je vybudovat infrastrukturu vysokoškolského ústavu TUL, který bude zejména nabízet a poskytovat výzkumné a vývojové činnosti pro inovační aktivity hospodářské praxe s cílem zvýšit její konkurenceschopnost. Veřejná soutěž na dodavatele stavby vyhlášena 30. dubna 2010, a vítězem se stala firma Metrostav. O dva roky později, TUL budovu převzala a 10. října proběhlo slavností otevření centra, jehož laboratoře jsou zaměřeny na materiály budoucnosti - na nanovlákna, která se už dnes úspěšně využívají v elektrotechnice, při výrobě stavebních materiálů nebo v automobilovém průmyslu a mají slibnou budoucnost také při vývoji účinných zařízení na uchovávání energie i v medicíně a při výrobě léků. Výzkum bude zaměřen nejen na vývoj chytrých textilií s unikátními vlastnostmi, ale i na technologie čištění vody.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 10. 2012 | Počet zobrazení: 859
 

Kombinované svodiče přepětí třídy T1 + T1

Eaton Elektrotechnika uvedla nové modulové provedení svodičů přepětí třídy T1+T2 se základnou a kódovatelným výměnným modulem v šířce 1TE. Tato nová řada nese označení SPBT12. 

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 10. 2012 | Počet zobrazení: 793
 

CHEP posiluje své logistické aktivity ve střední a východní Evropě

Společnost CHEP, hlavní globální poskytovatel řešení pronájmu palet a kontejnerů, bude dodavatelem pro firmu Procter & Gamble, která přechází v regionu střední a východní Evropě ze systému výměny palet z bílého dřeva na systému pronájmu palet a kontejnerů společnosti CHEP, která bude pro P&G zajišťovat ročně přibližně dva miliony palet Nová strategická spolupráce se týká Bulharska, Rumunska, Chorvatska, Srbska, Baltských zemí – Estonska, Lotyšska a Litvy – a také dalších sedmi zemí střední a východní Evropy, do nichž ohlásila společnost CHEP expanzi v listopadu 2011 v souladu s potřebami zákazníků a s plány růstu.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 10. 2012 | Počet zobrazení: 872
 

Samsung a Osram urovnaly spor o technologii LED

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 10. 2012 | Počet zobrazení: 965
 

Mohelničtí studenti mají novou učebnu programování obráběcích strojů

V rámci oslav 60. výročí svého založení se podařilo Střední škole technické v Mohelnici výrazným způsobem zlepšit podmínky pro studium.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 10. 2012 | Počet zobrazení: 958
 

Jeden musí z kola ven - ČEZ vyřadil Arevu z tendru na dostavbu Temelína

Z tendru na dostavbu 3. a 4. bloku JE Temelín vypadl jeden z uchazečů. Francouzská společnost Areva nesplnila podle vyjádřeníé zadavetele podmínky tendru a ze soutěže byla vyřazena francouzská společnost Areva. O dostavbu Temelína se tak utkají projekty pouze dvou zájemců: americko-japonské firmy Westinghouse, která nabízí AP-1000 a česko-ruské konsorcium Mir-1200, sdružující firmy Škoda JS, Atomstrojexport a Gidropress, s nabídkou reaktoru vycházejícího z vylepšené technologie VVER.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2012 | Počet zobrazení: 952
 

V Praze se sejde elita jaderného průmyslu

Ve dnech 9. A 10. října proběhne v Praze prestižní Mezinárodní konference a výstava. ATOMEX - Evropa 2012 - Středoevropské fórum jaderného průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 9. 2012 | Počet zobrazení: 945