Smartphony s virtuální realitou

Na český trh uvádí společnost Alcatel svou prémiovou řadu smartphonů IDOL 4, které designově navazují na loňské trojkové modely. Kromě vylepšených parametrů a materiálů poskytnou i multimediální zážitky díky speciálnímu bočnímu tlačítku Boom a také funkce určené pro virtuální realitu.  

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 6. 2016 | Počet zobrazení: 186
 

Více než milion zásilek

Letos oslaví DB Schenker 25 let působení v ČR. Tento poskytovatel logistických řešení přepravil u nás za loňský rok více než milion zásilek. Loňský 20procentní růst přepravených zásilek byl podpořen celkovým oživením ekonomiky, ale i investicemi a zkvalitňováním služeb a sítě.  

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 6. 2016 | Počet zobrazení: 169
 

Ložiskáři ZKL posilují svou pozici

Koncern ZKL se zaměřil na Latinskou Ameriku, zejména na klíčovou Argentinu, kde loni firma zvýšila prodeje o 13 %. Byť je působnost koncernu celosvětová, Latinská Amerika je pro ně důležitým teritoriem s potenciálním růstem.  

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 6. 2016 | Počet zobrazení: 204
 

Výšková budova A1 FSI VUT se opět otevírá

Po náročné rekonstrukci za téměř 621 mil. Kč se výšková budova A1 Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně znovu otvírá veřejnosti. Honosící se do roku 2012 titulem jako nejvyšší budova Brna, bude po pěti letech oprav znovu sloužit studentům a zaměstnancům brněnské techniky, kteří se dosud museli spokojit s provizorními podmínkami.  

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 6. 2016 | Počet zobrazení: 231
 

Unikátní řešení pro testování el. pohonů

Prostřednictvím své průmyslové divize Process Industries and Drives dodala společnost Siemens unikátní řešení pro variabilní testování elektrických pohonů do nově otevřeného Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) v Plzni. Šlo o přesně na míru upravené řešení modulárních frekvenčních měničů Simamics S120 Cabinet Modules.  

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 6. 2016 | Počet zobrazení: 167
 

Nový analyzátor motorů

Měření mechanické zátěže obvykle vyžaduje snímače zátěže, které mohou být drahé, nebo je není možné použít kvůli fyzickým omezením. Nový analyzátor motorů a kvality elektrické energie Fluke 438-II pomocí speciálních algoritmů analyzuje kromě kvality třífázové elektrické energie také točivý moment, účinnost a rychlost a určí výkon systému a případné přetížení, takže není třeba používat mechanické snímače zátěže motorů.  

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 6. 2016 | Počet zobrazení: 173
 

OKI ukázala široký formát

Na veletrhu Drupa 2016, který je největší a nejdůležitější veletrh tiskařského a mediálního průmyslu na světě, se v německém Düsseldorfu prezentovala i japonská společnost OKI. Ve své expozici představila kromě široké škály svých zařízení také širokoformátové tiskárny ColorPainter a grafické tiskárny řady Pro Series.  

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 6. 2016 | Počet zobrazení: 160
 

Slavnost Legendy 2016 přilákala rekordní návštěvnost

Největší motoristická slavnost v České republice Legendy 2016 je již minulostí. Její třetí ročník charakterizovalo hned několik rekordních čísel a to nejenom v počtu návštěvníků, kteří se přišli o uplynulém víkendu podívat na tuto mimořádnou akci do areálu Psychiatrické nemocnice v Praze-Bohnicích. Za letošní Legendy mluví jasná řeč čísel...  

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 6. 2016 | Počet zobrazení: 171
 

Still pomáhal při UEFA Euro 2016

Jen málokdo si uvědomuje, že když se spustil na velkoplošných obrazovkách 10. června Německu obraz zahajovacího zápasu mistrovství světa ve fotbale 2016 mezi Francií a Rumunskem na stadionu „Stade de France“, kolik lidí a společností se muselo podílet na přípravě. A právě mezi nimi byla i společnost Still, resp. její pobočka v Krefeldu, která poskytovala produktová řešení televizní společnosti WDR, jenž byla hlavním partnerem Eura.  

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 6. 2016 | Počet zobrazení: 200
 

Nissan spustil solární farmu pro výrobu vozidel

Nissan posunul svoji vizi Inteligentní mobility. Svůj britský závod, kde vyrábí elektromobily Nissan Leaf, totiž začal napájet také energií ze solární farmy. Farma s 19 000 solárními panely společně s 10 větrnými elektrárnami dodají energii potřebnou pro výrobu více než 31 000 vozů ročně. Sníží se tak emise CO2 o 3000 t.  

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 6. 2016 | Počet zobrazení: 170