Odtahový systém Nissanu využívá vozy bez řidiče

Japonská společnost Nissan Motor Co. spouští ve svém závodu Oppama provoz IVT (Intelligent Vehicle Towing), tj. plně automatizovaný systém odtahu vozidel. V rámci vize Inteligentní mobility se Nissan dlouhodobě snaží vnést více vzrušení do vztahu mezi člověkem, automobilem a společností.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 12. 2016 | Počet zobrazení: 152
 

Bulharsko splatilo Rusku svůj dluh

Bulharská společnost Nacionalna električeska kompania EAD (NEK EAD) v prosinci plně vyrovnala svůj dluh u ruské společnosti Atomstrojexport podle rozsudku arbitrážního soudu při Mezinárodní obchodní komoře v Ženevě ve věci nedokončené jaderné elektrárny Belene.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 12. 2016 | Počet zobrazení: 191
 

Šumivá logistika pro „rychlé zátky“

Blížící se konec roku přináší zvýšené nároky na zásobování obchodů nejrůznějším zbožím - včetně pochoutek určených pro slavnostní stoly na vánoční svátky a nový rok, kde patří k tradičním sezónním komoditám i sklenka dobrého alkoholu - a šampaňské. Víte ale, jak se noblesní šumivý nápoj dostane do obchodní sítě, odkud putuje třeba právě na váš sváteční stůl?

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 12. 2016 | Počet zobrazení: 158
 

Strojové učení - klíčová technika pro autonomní jízdu

Na konferenci NIPS (Conference and Workshop on Neural Information Processing Systems), která je jednou z nejdůležitějších odborných konferencí na světě se zaměřením na umělou inteligenci, se poprvé představila značka Audi s vlastní expozicí. Každým rokem jsou na konferenci představovány nové pokroky v oborech strojového učení a výpočetní neurovědy.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 12. 2016 | Počet zobrazení: 162
 

Varování ÚPV

Úřad průmyslového vlastnictví (UPV) přichází s varováním, protože vychytralci, kteří se snaží vylákat peníze nemorální cestou, se nevyhýbají bohužel ani oblasti duševního vlastnictví. Jejich důmyslnou metodou není krádež ochranné známky či patentu jako takových, ale vydávání se za instituci podobnou některé z oficiálních. Podvodníci si účtují poplatky za zápis do právně bezcenného registru.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 12. 2016 | Počet zobrazení: 150
 

Vodík na vzestupu

Další z modelů ix35 Fuel Cell s vodíkovým pohonem předala automobilka Hyundai společnosti Fuel Cell and Hydrogen Joint Undertaking (FCH JU). Tato organizace je podporovaná Evropskou komisí a zabývá se výzkumem a zaváděním vodíkových technologií do běžné praxe.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 12. 2016 | Počet zobrazení: 165
 

Supermarket budoucnosti

V těchto dnech se otevírá v komplexu milánské univerzity v oblasti Biococca vlajkový Supermarket budoucnosti, který nabízí zcela nový zážitek spojený s nákupem: přívětivé, inovativní a informativní nákupní prostředí. Jde o spojení fyzického světa s digitálním, prostředí vytváří atmosféru místních trhů, která se snoubí s inovativními digitálními řešeními. Ty nabízejí informace o výrobcích, a zároveň zlepšují orientaci v obchodu.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 12. 2016 | Počet zobrazení: 578
 

Ford natankoval vozy kapele The Tap Tap

Na Mikulášské v pražském Fóru Karlín vystoupila populární kapela The Tap Tap, složená z handicapovaných hudebníků, a zatímco si diváci z koncertu odnesli sváteční náladu a nezapomenutelný hudební zážitek, kapela získala 2015 litrů nafty do svých vozů značky Ford, jimiž se přepravují na vystoupení.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 12. 2016 | Počet zobrazení: 145
 

Still je připraven na živý Průmysl 4.0

Jestliže automatizace ve výrobním a logistickém prostředí v minulých průmyslových revolucích znamenala nahrazení lidí stroji, aby byly procesy efektivnější, tak v rámci Průmyslu 4.0 připadá lidem zcela nová role. Ve čtvrté průmyslové revoluci se člověk stává „člověkem 4.0“. Už není obsluhou systémů, ale jejich koordinátorem, dirigentem nebo specialistou.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 12. 2016 | Počet zobrazení: 162
 

10 let evropské výroby modelů Kia

Automobilka Kia Motors oslavila 10leté výročí od zahájení výroby v Evropě. Od oficiálního spuštění sériové výroby (7. prosince 2006) opustilo výrobní linky žilinského závodu Kia Motors přes 2,5 milionu vozidel a 3,8 milionu motorů.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 12. 2016 | Počet zobrazení: 156