Američané ocenili české výzkumníky

Vít Plaček ze Zkušební laboratoře oddělení Radiační chemie a kvalifikace na prostředí společnosti ÚJV Řež převzal koncem letošního ledna v USA mezinárodní cenu „Nuclear Technology Transfer Awards“ za rok 2016 za řízení stárnutí kabelů.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 2. 2017 | Počet zobrazení: 174
 

Rosatom vstupuje na trh s větrnou energetikou

Dceřiná společnost Rosatomu OTEK, která má na starosti nejaderné energetické aktivity korporace, spojí své síly s nizozemskou firmou Lagerwey. Ta má více jak 40leté zkušenosti ve vývoji a výrobě větrných turbín a stavbě a údržbě větrných elektráren.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 2. 2017 | Počet zobrazení: 206
 

Dohoda o spolupráci na vývoji 5G připojených vozů

PSA Peugeot Citroën, Ericsson a Orange podepsaly dohodu o realizaci pilotního projektu 5G technologií pro aplikaci v automobilovém průmyslu. Partneři společně definují a ověří komplexní předpoklady a požadavky na 5G infrastrukturu pro potřeby průmyslu připojených vozů a identifikují potenciál inovativních služeb.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2017 | Počet zobrazení: 184
 

Stát pomůže startupům prorazit v zahraničí

Vládní agentura CzechInvest nabídne začínajícím firmám letos čtyři programy - CzechStarter, CzechDemo, CzechAccelerator a CzechMatch - na něž vyhradila 142 mil. Kč. Každá z aktivit se zaměřuje na jinou fázi vývoje startupu od samotných začátků až po kontakt s investorem.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2017 | Počet zobrazení: 177
 

DKV usiluje o transparentní ceny PHM

V současnosti umožňují úřady pěti zemí přístup DKV k aktuálním cenám pohonných hmot. Tato data jsou díky aplikaci DKV k dispozici a účastníci mají možnost porovnávat ceny paliv u čerpacích stanic po celé Evropě v zadaném okruhu.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2017 | Počet zobrazení: 174
 

Nová dimenze: PHAB 2 Pro

Lenovo přichází s nejnovějším phabletem (zjednodušeně - mobil s větším displejem) na český trh. PHAB 2 Pro, jak se přístroj jmenuje, je prvním mobilním zařízením s technologií Tango, kterou vyvinula společnost Google. Spojuje v sobě reálný svět se světem rozšířené reality.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2017 | Počet zobrazení: 181
 

Konference SMR se zabývala projekty malých reaktorů

Tématem třetího ročníku konference Malé jaderné reaktory byly aktuální inženýrské, ekonomické a personální výzvy ve světě tohoto typu reaktorů. Odborníci rozebírali aktuální vývoj ve světě malých reaktorů a to, jak by na něj mohlo Česko reagovat.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2017 | Počet zobrazení: 243
 

Firestone uvedl Roadhawk

Společnost Firestone přináší do evropského segmentu pneumatik se střední cenovou úrovní revoluci v podobě pneumatiky Roadhawk. Ta nabízí řidičům vynikající výkony s delší životností a vyznačuje se nejlepšími hodnotami přilnavosti na mokru a nejlepšími brzdnými výkony na suchu ve své třídě. Určena je pro běžné motoristy jezdící denně.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2017 | Počet zobrazení: 159
 

Suzuki otevírá novou továrnu

Automobilka Suzuki zahájila provoz svého již šestnáctého závodu na výrobu automobilů. Společnost Suzuki Motor Gujarat Private Limited (SMG) dokončila výstavbu nové továrny v indickém státě Gujarat a 1. února 2017 zahájila výrobu modelu Baleno pro tamní trh.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2017 | Počet zobrazení: 199
 

Fotopast s bezdrátovým přenosem obrazu

Fotopasti amerického výrobce CSC (Covert Scouting Cameras) patří mezi nejspolehlivější venkovní kamery. Novinka Covert Special Ops Code Black 3G má voděodolné, kamuflované pouzdro, výkonné IR „neviditelné“ osvětlení pro noční záznam i PIR čidla pro detekci pohybu. Záznam se ukládá na paměťovou kartu a současně se také odesílá na zadaný email nebo jako MMS zpráva prostřednictvím modulu GSM/3G.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2017 | Počet zobrazení: 229