Audi dalších pět let v Karlových Varech

Již šestiletou spolupráci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a prémiové značky Audi, v jejímž rámci slouží limuzíny jako oficiální vozy festivalu, stvrdili prezident Jiří Bartoška a generální ředitel Import VOLKSWAGEN Group podpisem nové pětileté smlouvy o partnerství.  

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 10. 2011 | Počet zobrazení: 894
 

Centrum elektroeroze s novým vybavením

Tak trochu akci „kulový blesk“ ze stejnojmenného českého filmu se podobala výměna strojového parku v Technologickém centru elektroeroze v Lounech, které patří společnosti PENTA TRADING, spol. s r.o., které bylo založeno v roce 2000.  

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 9. 2011 | Počet zobrazení: 1003
 

Vítkovice a ŽĎAS uzavřely strategickou dohodu o spolupráci

Dvě významná česká strojírenská uskupení – největší česká strojírenská skupina Vítkovice machinery Group a ŽĎAS, a.s., ze Železiarne Podbrezová Group, druhé nejsilnější skupiny českého strojírenství, jejímž lídrem je přední světový výrobce trubek Železiarne Podbrezová, a.s., ze Slovenska, uzavřela 18. srpna strategickou dohodu o spolupráci.   

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 9. 2011 | Počet zobrazení: 1482
 

IT Forum již pojedenácté

Ve dnech 20. - 21. září 2011 se opět sejdou finanční, techničtí a výrobní ředitelé firem spolu s vedoucími odborů řízení jakosti, konstrukce, vývoje, TPV a ICT, aby si poslechli aktuální dění na poli PLM, DMS, ERP, 2D a 3D vizualizace, CAx řešení a jejich integrace do podnikové infrastruktury.  

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 9. 2011 | Počet zobrazení: 1031
 

Westinghouse uzavřel dohodu s českou I & C Energo

Westinghouse Electric Company podepsala významné memorandum o porozumění s českou společností I & C Energo v rámci příprav na potenciální výstavbu jaderné elektrárny AP1000 v ČR.  

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 8. 2011 | Počet zobrazení: 965
 

Google a Motorola mění poměr sil na mobilním trhu

Na mobilním trhu začíná přituhovat: Google oznámil akvizici společnosti Motorola Mobility, a hodlá se pustit do výroby vlastních mobilů a tabletů.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 8. 2011 | Počet zobrazení: 956
 

Česká aplikace TAXIcheck získala prestižní mezinárodní ocenění

Firma Et netera, český dodavatel e-business řešení, zabodovala již podruhé v prestižní mezinárodní soutěži International Business Awards. Soutěž nazývaná také The Stevie Awards je první celosvětový program cen, udělovaných za kvalitně odvedenou práci společností různého zaměření. Vítěze vybírá odborná porota z  nominací doslova z celého světa v různých kategoriích. Et netera získala ocenění v kategorii "Consumer Entertainment/Information" za aplikaci pro chytré mobilní telefony TAXIcheck, neboli taxametr v mobilu. Jde o propracovaný program, s jehož pomocí si každý zákazník může velmi jednoduše zkontrolovat, zda jej taxikář neokrádá a zda účtovaná cena dle taxametru odpovídá platné sazbě a počtu ujetých kilometrů.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2011 | Počet zobrazení: 953
 

Bonett má v Jihlavě nejnovější plnící stanici na zemní plyn

Společnost Bonett Bohemia uvedla v Jihlavě do provozu novou plnící stanici CNG. Stanice, určená pro tankování autobusů MHD, ale i pro motoristickou veřejnost, je umístěna přímo v areálu dopravce Dopravního podniku města Jihlavy. Nová CNG stanice je k dispozici 24 hodin denně, úhradu za odebraný plyn lze provádět pomocí hotovosti, bankovními kartami nebo pomocí speciální bezkontaktní CNG karty, která je funkční na většině plnících stanic v rámci České republiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2011 | Počet zobrazení: 1283
 

Google zobrazuje dopravní situaci – i v ČR

Tři roky poté, co Google ohlásil novou aplikaci v podobě dopravních informací „live traffic“ v roce 2008 se dočkala své realizace -  i u nás. Česká republika se společně s dalšími evropskými státy včetně Slovenska dostala na seznam 13 zemí, pro které Google ve svých webových mapách a aplikacích pro Android a iOS připravil zobrazování dopravní situace na nejdůležitějších komunikacích (dálnice, přivaděče, městské okruhy), resp. jejich dopravní zatížení. Data dodávají jak smluvní partneři firmy Google, tak široká dobrovolnická komunita uživatelů, jejichž pohyb Google anonymně analyzuje a vypočítává, jestli nejsou v dopravní zácpě. Informace se tak vyznačují – ačkoli nejde o vyloženě real-time záležitost – vysokou aktuálností: jsou obvykle jen 5-10 min staré.  

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 7. 2011 | Počet zobrazení: 1238
 

Praha má první „neplynárenskou" CNG stanici

První CNG plnící stanice v Praze, která nepatří plynárenské firmě, zahájila provoz 4. července v Jinonicích. Jejím investorem je společnost CIML, která ji začala budovat loni na podzim. Stanice má nepřetržitý provoz a je vybavena technologií Aspro s výkonem 130 m3 / hodinu s dostatečnou kapacitou pro plnění automobilů a přijímá kreditní i CNG karty a hotovost. Cena plynu je stejná jako u CNG stanic Pražské plynárenské. „Čekal jsem však větší pochopení magistrátu a podporu pro rozvíjející, perspektivní projekt," uvedl jednatel firmy Jiří Ciml.

 
Publikováno: 12. 7. 2011 | Počet zobrazení: 1344