Výroba zpomaluje, nové průmyslové zakázky v eurozóně skončily

Průmyslových zakázek v eurozóně po půl roce ubylo - poprvé od října loňského roku zaznamenali v březnu statistici evropského úřadu Eurostat, že index, který zachycuje objem zakázek se meziměsíčně propadl o 1,8 %, v celé EU pak o 1,9 %.   

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 946
 

Ocenění pro českou společnost

V dubnu se ve floridském Orlandu uskutečnilo setkání prodejců technologického CAD/CAM systému GibbsCAM. Na slavnostním vyhlášení nejlepších světových prodejců získala ocenění „Honorable Mention for Most New Business, 2010“ i česká společnost technology-support s.r.o. za obchodní výsledky v roce 2010.  

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 1097
 

Nové technologie pomáhají řešit záhadu Cheopsovy pyramidy

Jean-Pierre Houdin a společnost Dassault Systèmes představili výsledky výzkumu, který ověřuje teorii konstrukce Cheopsovy pyramidy zveřejněnou francouzským architektem v roce 2007.   

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 1517
 

Faxování bez faxu

Nová služba FAXserver umožňuje přijímat a odesílat faxové zprávy prostřednictvím internetu.   

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 1194
 

Technologie Speed7 zrychluje PLC

Německý výrobce automatizačních systémů, společnost VIPA, vyvinula vlastní čip s technologií Speed7, díky které jsou VIPA PLC jedny z nejrychlejších na světě.  

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 921
 

FIA se zabývá elektromobily, výrobci reagují

Rada Mezinárodní automobilové federace (FIA) vyzvala na základě zprávy FIA „Směrem k e-mobilitě: Výzvy před námi“ k dalšímu šetření bezpečnosti elektrických vozidel. Připomíná, že existuje velmi málo informací o chování elektromobilů při havárii, elektrická vozidla jsou teprve v začátcích testování. Zpráva FIA dále tvrdí, že další výzkumy jsou velmi důležité z hlediska vytvoření jistějšího přístupu k těmto vozidlům. Nečekané poruchy či vadné přístroje, které by mohly ohrozit bezpečnost, by ztížily zavádění elektrických vozidel.   

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 908
 

Propojení rezervačních systémů zjednoduší cestování vlakem po Evropě

Evropská komise chce v Evropské unii standardizovat data železnic o jízdném a jízdních řádech. Mělo by to zjednodušit plánování cest vlakem napříč Evropou i vystavování jízdenek.   

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 993
 

První obousměrná HDMI sada na světě

Pod názvem WAVI (Wireless Audio Video Interaction) představil Asus první bezdrátovou HDMI sadu na světě, která nabízí obousměrné bezdrátové ovládání přes rozhraní USB.   

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 888
 

Autodesk SketchBook Pro nyní k dispozici na iPadu 2

Autodesk uvedl novou verzi oblíbené aplikace Autodesk SketchBook Pro for iPad, která umožňuje využít naplno nové vlastnosti a výpočetní výkon zařízení iPad 2.   

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 1595
 

Osmiproudou dálnici řídí telematika z AŽD Praha

Sofistikovaným telematickým systémem liniového řízení vybavila společnost AŽD Praha jednu z klíčových Ázerbájdžánských dopravních tepen z hlavního města Baku ke Kaspickému moři. Zařízení v hodnotě 4 mil. eur má za úkol zajistit na dálnici co nejvyšší bezpečnost a plynulost dopravy. Dokáže podle aktuálního dopravního zatížení postupně snižovat rychlost provozu nebo měnit jeho organizaci v jízdních pruzích.  

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 1273