Hutní montáže se vrací do Dánska

Společnost Hutní montáže bude zajišťovat montáž fluidního kotle v dánské Kodani. Pod názvem BIO 4 roste nová elektrárna o kapacitě cca 150 MW. Fluidní kotel bude spalovat až 90 % biomasy (ročně 1,2 mil. tun dřevní štěpky). Jde o významnou zakázku v objemu 14,5 miliónu euro rozloženou do dvou let.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 4. 2017 | Počet zobrazení: 232
 

ÚJV Řež spolupracuje s Ukrajinou

Akciová společnost ÚJV Řež (dříve Ústav jaderného výzkumu Řež) a její divize Integrita a technický inženýring, jako vítěz výběrového řízení, vypsaného provozovatelem ukrajinských jaderných elektráren NAEK Energoatom, zahájily práce na Ukrajinské jaderné elektrárně Chmelnická (CHAES).

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 4. 2017 | Počet zobrazení: 202
 

Přijďte v sobotu do NTM - oslava výročí první cesty Hanzelky a Zikmunda

Přesně zítra 22. dubna 2017 tomu bude 70 let od chvíle, kdy Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund nasedli do Tatry 87 a vyrazili do Afriky. Národní technické muzeum připomene toto výročí programem pro návštěvníky, během něhož bude možné zhlédnout start pamětní jízdy, prohlédnout si řadu veteránů ze soukromých sbírek a blíže se seznámit s Tatrou 87 cestovatelů a jejich příběhem.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 4. 2017 | Počet zobrazení: 215
 

Zapalovací cívky pro plné pokrytí motorů

Divize Federal-Mogul LLC, společnost Federal-Mogul Motorparts, uvedla na trh řadu zapalovacích cívek značky Champion. Od dubna je tedy v nabídce značky celkem 74 nových referenčních čísel tužkových zapalovacích cívek, cívek nasazených přímo na svíčku i celých systémů zapalovacích cívek pro vznětové i zážehové motory.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 4. 2017 | Počet zobrazení: 217
 

CZ LOKO vyhrálo tendr na dodávku pěti lokomotiv

Vítězstvím společnosti CZ LOKO skončil mezinárodní tendr vypsaný italskou firmou Serfer Servizi Ferroviari (SERFER) ze skupiny TRENITALIA na dodávku pěti posunovacích lokomotiv. Tendr probíhal od loňského prosince do letošního března a v konkurenci dalších několika zájemců z něho vyšly vítězně její lokomotivy EffiShunter 1000.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 4. 2017 | Počet zobrazení: 310
 

Pozvánka na seminář

Již 27. seminář pořádají společnosti Kleentek a Intribo na téma Zvyšování zisku precizní péčí o oleje v průmyslu a energetice. Seminář se bude konat ve dnech 24. a 25. května tradičně v hotelu Akademie Naháč v Choceradech.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 4. 2017 | Počet zobrazení: 216
 

Měnič promění 12 V autozásuvku na 230 V

Na trhu se objevila vychytávka od společnosti Trust nazvaná Car 230V Power Socket. Jde o novinku, která mění 12V zástrčku zapalovače automobilu na standardní 230V zásuvku.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 4. 2017 | Počet zobrazení: 279
 

Unikátní navigace z ČVUT pro nevidomé

Nová navigace Naviterier umožní lidem se zrakovým postižením bezpečný pohyb po městě. Její hlavní výhodou je, že jako jediná plánuje trasu po chodnících a popisuje ji podobně, jako by to udělal člověk. Navigace bude dostupná ve dvou verzích - webová aplikace Naviterier Routeplanner a dále jako mobilní aplikace Naviterier Conversation.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 4. 2017 | Počet zobrazení: 220
 

JIC otevírá největší digitální dílnu pro veřejnost

První nonstop veřejně dostupnou digitální dílnu s vybavením za 3 mil. korun může využívat po registraci kdokoliv. Cílem dílny je zpřístupnit veřejnosti drahé přístroje a přitáhnout více podnikavých lidí k technickým oborům. Tak mohou vzniknout zajímavé prototypy produktů místních startupů, projekty kutilů i umělecká díla studentů.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 4. 2017 | Počet zobrazení: 246
 

Nový monitorovací systém měření radiace v ovzduší

Poslední z 55 staniček na měření radiace v ovzduší předala tento týden do užívání městu Týn nad Vltavou Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Jde o moderní síť tzv. včasného zjištění, která pracuje nepřetržitě. Lidé se mohou kdykoliv online podívat, např. na webu Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, jaká je hodnota radiace v ovzduší v místě jejich bydliště.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 4. 2017 | Počet zobrazení: 242