Investice do vzdělání

Střední odborné učiliště ve společnosti Škoda Auto patří mezi největší nestátní vzdělávací instituce v ČR. V současné době se v učilišti v technických oborech vzdělává téměř 1000 studentů.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2014 | Počet zobrazení: 738
 

Seznam vylepšuje Mapy a bude prodávat i jízdenky

Česká internetová společnost se rozhodla vyřešit problematickou situaci kolem řešení dostupnosti dat pro jízdní řády ovládaných brněnskou společností Chaps vlastními silami. Seznam.cz začal informace sbírat sám a individuálně jednat s jednotlivými dopravci a lokálními vlastníky dat. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2014 | Počet zobrazení: 746
 

Saab se těší na pokračování spolupráce s ČR

Na jednání české vlády byla 12. března schválena nová smlouva na pronájem stíhacích letounů JAS 39 Gripen, která znamená, že ČR bude nadále používat Gripeny nejméně do roku 2027. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2014 | Počet zobrazení: 741
 

IT lobbisté chtějí nové kmitočty pro Wi-Fi

Nová lobbistická skupinu WifiForward, kterou vytvořily firmy Microsoft, Google, Best Buy a některé americké kabelové společnosti, hodlá spojenými silami prosadit rozšíření spektra pro signál Wi-Fi. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2014 | Počet zobrazení: 745
 

Solární boom končí, ze slunce se loni v ČR vyrobilo o 5 % elektřiny méně

Loni výroba slunečních elektráren v Česku klesla o 4,7 % na 2070 GWh, což odpovídá roční spotřebě 600 000 domácností. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2014 | Počet zobrazení: 653
 

TechMagazín zve na autogramiádu - Pohyblivé obzory odkrývají nová poznání

„Ač se nám v současných převratných úspěších vědy může subjektivně zdát, že je tomu naopak, ještě zdaleka jsme nepoznali a neobjevili vše podstatné a důležité. Zvednutý prst skeptiků dokonce poukazuje na skutečnost, že proklamované pravdy dneška se zítra mohou proměnit v nepravdy, neboť jsme se – což je lidské – prostě mýlili. 

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 4. 2014 | Počet zobrazení: 787
 

Svět map se otevírá i nevidomým

Nevidomí lidé mají k dispozici novou pomůcku: dosud nemyslitelnou možnost výběru libovolného území v rámci ČR, a jeho zobrazení pomocí hmatové mapy. Díky několikaleté spolupráci středisek ELSA na ČVUT v Praze, Teiresiás na Masarykově univerzitě v Brně a společnosti Seznam.cz mohou od dubna letošního roku využívat mapy umístěné na portálu hapticke.mapy.cz.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 4. 2014 | Počet zobrazení: 716
 

Zástupci českého průmyslu jednali v Číně o byznysu

Při návštěvě ministra zahraničních věcí ČR Lubomíra Zaorálka v Čínské lidové republice se jednalo také o byznysu. Členy delegace byli totiž viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Stanislav Kázecký a skupina podnikatelů a součástí programu bylo jejich setkání s partnerskou organizací CCPIT Peking (China Council for the Promotion of International Trade). 

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 4. 2014 | Počet zobrazení: 722
 

Zájem o auta na plyn roste, jejich rodinu rozšíří i Škoda

Plyn jako palivo zažívá celosvětově velký rozmach. Poptávka po stlačeném zemním plynu (CNG) a zkapalněném zemním plynu (LNG) ve světě vzrostla mezi roky 2008 až 2013 o 220 % na 30,1 mld. m3. Na světě již jezdí 20 mil. CNG vozidel. 

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 4. 2014 | Počet zobrazení: 748
 

VŠTE otevřela v Táboře Centrum technických studií

Nejmladší veřejná vysoká škola v Česku, českobudějovická Vysoká škola technická a ekonomická (VŠTE), se rozrostla. Od konce února se její část nachází v Táboře, který se stal prvním městem, v němž VŠTE zřídila své Centrum technických studií. 

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 4. 2014 | Počet zobrazení: 788