Flexibilní elektrárna nového typu

Společnost GE představila první produkt ve svém novém portfoliu GE FlexEfficiency: elektrárnu nového typu, která přichází s dosud nevídanou kombinací flexibility a účinnosti.   

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 904
 

Myš ve tvaru prstenu

Zcela neobvyklý způsob jak ovládat počítač představila společnost Genius. Bezdrátová myš Ring Mouse je tvarována jako kroužek na prst a uživatel ovládá kurzor posunem palce po dotykové ploše namísto využívání ukazováku a prostředníku u klasické myši.   

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 1118
 

4. ročník projektu Goodyear – Bezpečná školka

V květnu byl zahájen další ročník projektu „Goodyear – Bezpečná školka“, jenž se dočkal velmi pozitivních ohlasů veřejnosti.   

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 866
 

Garance 50 % snížení požadavků na kapacitu úložných systémů

Společnost HP oznámila komerční spuštění služby, která jako jediná svého druhu na světě nabízí snížení diskové kapacity, energetických požadavků i nákladů.   

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 813
 

Koleje, koleje, koleje…

…Jeden ze symbolů nového věku a průmyslové revoluce. Železnice pomáhala kolonizovat nové kraje, bez ní by Amerika neosídlila „divoký Západ“, tedy přinejmenším ne v tempu, které umožnilo před dvěma stoletími vyrůst dnešní světové supervelmoci, ale stejně důležité služby prokázala i u nás od dob, kdy C a K monarchie otevřela první koněspřežné spojení mezi Českými Budějovicemi a Prahou. „Dráha“ byla vždy synonymem průmyslového pokroku, i když v posledních letech, či spíše dekádách, její sláva pohasla v důsledku expanze automobilové dopravy.  

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 1278
 

Čestné uznání veletrhu Electron 2011

   

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 1317
 

MESING se prosazuje v Číně

Brněnská firma MESING patří k uznávaným dodavatelům zakázkové měřicí a automatizační  techniky zejména pro automobilový a ložiskový průmysl. Větší část produkce exportuje. V poslední době se orientuje i na čínský trh, na který dodává poloautomatické komparační víceparametrické a vícemístné kontrolní stanice. Ke kalibraci se používají exaktně proměřené etalony s daty uloženými v PC. Po přepnutí ovládací jednotky do nastavovacího programu se stanice automaticky kalibruje, a to za dobu potřebnou standardně k vlastnímu měření. K měření se používají různé varianty vakuově odstavovaných nebo tlakově přestavovaných kontaktních indukčnostních snímačů s účelově koncipovanými elektronickými jednotkami.    

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 1118
 

Skládací motocykl se mění jako chameleón

Vozidel na elektrický pohon stále přibývá, ale k nejpozoruhopdnějším patří motocykl (pokud tak lze vozidlo připomínající spíše robotické hrdiny série „Transformers“ nazývat), kterou vyvinula firma BPG Motors.   

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 1244
 

Prestižní cena v USA pro filtry Zander GL

Společnost Parker získala za svoji řadu filtrů stlačeného vzduchu Zander GL prestižní ocenění „Nový výrobek roku“.   

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 1084
 

Založení výzkumného centra „Materiály a Postupy“

Skupina PSA Peugeot Citroën založila tzv. „OpenLab“, na kterém se podílejí 3 její partneři z akademického světa: školy Unité Mixte Internationale GeorgiaTech-CNRS (UMI GT-CNRS), Ecole Nationale Supérieur d’Arts et Métiers v Métách a výzkumné centrum Centre de Recherche Publique Henri Tudor v Lucemburku.  

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 793