Který národ nejvíc fandí legendárnímu Mustangu?

Legendární sportovní vůz je na evropském trhu k dostání od loňského roku a celkem se jich zde prodalo již více než 21 000 kusů. Nejvíce Mustangů v Evropě kupují Němci a Britové, ale za největší fanoušky tohoto modelu v Evropě se mohou považovat Belgičané. V této zemi se již prodalo přes 1600 nových Mustangů, což je po převodu na počet řidičů nejvíce v Evropě, jak vyplývá z Evropského průzkumu společnosti Ford.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 10. 2016 | Počet zobrazení: 178
 

Snížení pracnosti

Ve strojích a zařízeních s vysokým stupněm automatizace je elektroinstalace často velmi složitá. Koncepce zapojení samostatnými vodiči zde naráží na své meze. Zapojení je časově náročné, rychle se stane nepřehledným a hrozí nebezpečí chybného zapojení. Pro odstranění změti kabelů v instalacích nabízí firma Murrelektronik pasivní rozbočovače, které minimalizují jejich pracnost.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 10. 2016 | Počet zobrazení: 216
 

Nové materiály pro 3D tisk

Na jedné z největších světových akcí v oblasti 3Dtisku - TCT Show v Birminghamu - představila společnost Verbatim ve své expozici dva nové vláknité materiály: PET a vysokoúčinné PLA. Nechyběly ani další novinky, které mají být brzy uvedeny na trh, mj. i BVOH, nosný materiál rozpustný ve vodě.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 10. 2016 | Počet zobrazení: 164
 

SAP investuje do internetu věcí a zřídí síť IoT Labs

Dvě miliardy eur do podpory a rozvoje senzorů, chytrých zařízení a práce s velkými daty hodlá v průběhu příštích pěti let investovat společnost SAP. Z těchto investic pak budou moci těžit všichni od nejmenších podnikatelů až po státní správu. V rámci investic plánuje SAP otevřít síť specializovaných center IoT Labs a přichází s inovacemi a akvizicemi podporujícími plné rozvinutí potenciálu internetu věcí.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 10. 2016 | Počet zobrazení: 147
 

Unikátní produkt z Vítkovic míří na světový trh

Nerezová tlaková láhev, která nemá ve světě konkurenci - tak charakterizuje společnost Vítkovice Cylinders svou poslední novinku. Jde o unikátní tlakovou láhev, kterou nyní uvádí na trh a kterou vyrábí jako jediná firma na světě.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 10. 2016 | Počet zobrazení: 180
 

ABB postupuje na vyšší úroveň

Společnost ABB zahájila v říjnu třetí fázi své strategie Next Level, jejímž cílem je tvorba hodnoty pro zákazníky a akcionáře. Zaměří se nyní na tyto klíčové oblasti: přetváření divizí ABB na 4 jednotky s vedoucím postavením na trhu, včetně další transformace divize Energetika zůstávající ve vlastnictví ABB, plná realizace potenciálu ABB v oblasti digitalizace, další zlepšení provozní výkonnosti a posílení značky ABB.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 10. 2016 | Počet zobrazení: 133
 

Sandvik Coromant zjednodušuje přístup k podpoře výroby

Firma Sandvik Coromant spojila veškerou svou online nabídku obráběcích nástrojů, nástrojových řešení a know-how pro oblast obrábění kovů v nové aplikaci Ifind, která nyní obsahuje veškeré informace o produktech, službách a znalostech společnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 10. 2016 | Počet zobrazení: 135
 

Česká technologie pomáhá chránit švýcarský internet

Organizace SWITCH, provozovatel švýcarské sítě národního výzkumu, spravuje svoji infrastrukturu pomocí nejvýkonnější „100G“ technologie české společnosti Flowmon Networks. Díky ní může SWITCH dál zkvalitňovat a chránit internetové připojení ve Švýcarsku.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 10. 2016 | Počet zobrazení: 131
 

Prodej modelu Kodiaq v ČR zahájen

První velké SUV značky Škoda vstupuje na domácí trh s mimořádnou nabídkou prostoru, emocionálním designem a inovativními technologiemi. Škoda zveřejnila kompletní ceník Kodiaqa a spustila Car Configurator. V České republice nabízí pro tento model také inovativní doplňkové služby jako paket Mobilita PLUS či Předplacený servis. Kodiaq je prvním zástupcem rozsáhlé ofenzívy modelů SUV značky Škoda.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 10. 2016 | Počet zobrazení: 177
 

Nejnovější generace akuvysavačů Dyson

Každý vysavač používá k vytvoření sání motor, ale ne všechny motory jsou stejné. Některé akumulátorové vysavače používají malé motory, které mohou být slabé, zatímco jiné spoléhají na těžké motory, vyžadující kompromisy v ergonomii vysavače. Díky kompaktnímu digitálnímu motoru Dyson V8, který poskytuje až 110 000 ot.min-1, se může akuvysavač V8 pyšnit trvale vysokým sacím výkonem bez poklesu. Přitom váží pouze 2,6 kg.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 10. 2016 | Počet zobrazení: 164