10 miliónů relé z Holešova hlídá proud po celém světě

I když je pojem „garážová firma“ spojován spíše s negativním vyzněním, opak může být pravdou a řada dnes proslulých značek tak začínala svou kariéru. Obdobným úspěchem se může pochlubit i česká společnost ELKO EP, výrobce elektroinstalačních prvků, která si na své konto právě nedávno připsala jubilejní vyrobené relé s pořadovým číslem 10 000 000. 

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 10. 2014 | Počet zobrazení: 551
 

Nový e-shop pro vyznavače přesnosti

Největší nezávislý dodavatel délkové měřicí techniky v ČR a akreditovaný poskytovatel kalibračních služeb, společnost Prima Bilavčík, spustila na svých webových stránkách nový e-shop s měřicí technikou.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 10. 2014 | Počet zobrazení: 713
 

V Petrohradu jednají experti o termojaderné syntéze

Mezinárodní agentura pro atomovou energii (IAEA) ve spolupráci s ruskou státní korporací Rosatom a ruskou vládou pořádá 13. až 18. října v Petrohradu 25. ročník Fusion Energy Conference (FEC 2014). Hlavním tématem Konference o energetickém využití termojaderné fúze, na níž se sešlo přes 660 delegátů ze 43 zemí, je mezinárodní projekt ITER na vybudování největšího tokamaku na světě.  

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 10. 2014 | Počet zobrazení: 507
 

Eduroam zajistí přístup na internet na nádražích

Pro studenty a vědce bude možnost učit se a pracovat na cestách opět o něco snazší. Studenti, učitelé i vědci se mohou nově připojit prostřednictvím služby eduroam k Internetu na Hlavním nádraží v Praze a v Pardubicích a za několik týdnů i na pražském Masarykově nádraží. Umožní to společný projekt sdružení CESNET a společnosti ČD – Telematika, která na zmíněných nádražích spouští pilotní provoz své služby WiFi Free. 

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 10. 2014 | Počet zobrazení: 500
 

Inovátoři a odborníci na inovace namíchali inspirativní Inovační koktejl

Česká inovace a Inovátoři.cz ve spolupráci s regionálními inovačními centry zahajují seriál akcí s názvem Inovační koktejl. Roadshow putující po všech regionech má ústřední téma: jak se připravit na investora a prodat svůj nápad - cílem je propojit autory zajímavých nápadů s potenciálními investory a podpořit inovátory v rozvoji jejich projektů. 

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 10. 2014 | Počet zobrazení: 522
 

Pragodent představí hi-tech ve stomatologii, pomohou i moderní strojírenské technologie

Na Výstavišti v pražských Holešovicích se ve dnech 9. - 11. října představí na 22. ročníku stomatologického veletrhu PRAGODENT nejnovější technologie nejen v této oblasti. Veletrhu se každoročně účastní naprostá většina českých firem z oboru a prostřednictvím svých českých zastoupení i světová špička. 

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2014 | Počet zobrazení: 564
 

Brněnští technici zaujali se svými technologiemi v Číně

Vysoké učení technické v Brně slaví úspěch v Číně se svými novými energeticky úspornými technologiemi, které nedávno představilo na platformě CzechTechChina Center v Suzhou. Technologie se setkaly s okamžitým zájmem a prakticky vzápětí startují i na ně navazující projekty.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2014 | Počet zobrazení: 599
 

Bezpečnost a efektivita ve skladech s Linde

Společnost Linde Material Handling (Linde MH, www.linde-mh.cz) připravila na čtvrtek 9. října 2014 „Den pro bezpečnost a efektivitu skladování“. Akce, která proběhne od 10 h v pražském sídle společnosti, nabízí účastníkům možnost nezávazně se zeptat na vše, co je zajímá v souvislosti s bezpečností provozu a efektivitou při skladování a zúčastnit se odborné diskuze.  

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2014 | Počet zobrazení: 539
 

Svět nedestruktivního testování se schází poprvé v Česku

Praha je ve dnech 6. - 10. října letošního roku dějištěm unikátní mezinárodní akce v oboru nedestruktivního testování - 11th European Conference on NDT, neboli 11. Evropská konference o nedestruktivním zkoušení, která hostí - poprvé v ČR - světovou vědeckou špičku v tomto oboru. Kromě seznámení s posledními technickými novinkami v oblasti NDT přináší mj. jedinečnou šanci k setkání s objevitelem Higgsova bosonu, či memristoru.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 10. 2014 | Počet zobrazení: 564
 

Pozvání na jedinečnou výstavu NDT techniky

V rámci 11. Evropské konference o nedestruktivním zkoušení, která se koná poprvé v České republice, je pořádaná prestižní celosvětová výstava NDT techniky. Na této výstavě nejmodernější techniky a služeb pro nedestruktivní zkoušení a diagnostiku se bude prezentovat více než 150 vystavovatelů z celého světa.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 10. 2014 | Počet zobrazení: 492