Designová hliníková a dřevohliníková okna

Trendem letošního roku v oblasti otvorových výplní se v prémiovém segmentu individuálních staveb stala hliníková a dřevohliníková okna. Důvodem je nejen jejich funkčnost a design, ale i jejich schopnost plnit náročná architektonická řešení. 

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2015 | Počet zobrazení: 375
 

Dotaz při koupi ojetého vozu: kuřák či nekuřák?

Ještě v poměrně nedávné minulosti měl popelník a zapalovač své nezastupitelné místo v každém automobilu. Dnešní trend však tyto prvky výbavy vytlačil u mnoha vozů mezi příplatkové vybavení. Místo zapalovače tak automobily často disponují 12V zásuvkami, které slouží k napájení navigace či dobíjení elektronických zařízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2015 | Počet zobrazení: 372
 

Až 50 nových řidičů autobusů hledá Student Agency

Autobusy Student Agency chystají další expanzi a pořizují 16 nových autobusů pro další spoje. Jde jak o nové spoje, tak i o posilování provozu stávajících spojů. Za letošní rok plánují přepravit žlutými autobusy až 8 milionů cestujících.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2015 | Počet zobrazení: 322
 

Dassault spustil program pro podnikatele na podporu inovací

Společnost Dassault Systèmes odstartovala koncem července svůj nový program Solidworks pro podnikatele (Solidworks for Entrepreneurs Program). Jeho cílem je umožnit zejména menším začínajícím podnikům bezplatný přístup ke kompletním licencím výkonných 3D návrhových aplikací, které pomáhají inženýrům a návrhářům uspět prostřednictvím inovací. 

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2015 | Počet zobrazení: 325
 

Největší Tatry: speciály ve službách těžařů

Kopřivnická Tatra dokončila největší vůz, jaký kdy vyrobila. Osminápravové, 18 m dlouhé monstrum o celkové výsledné hmotnosti 90 t má 6 řiditelných náprav (technicky je podle výrobce možný pohon všech), a motor o celkovém výkonu 1200 hp. Ten je však pro pohyb vozidla dosahujícího max. rychlosti 60 km.h-1 omezen elektronikou na polovinu. Plný výkon může využít jen vrtné zařízení, montované jako nástavba, které zajišťuje specializovaná německá firma.  

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2015 | Počet zobrazení: 391
 

Čeští strojaři čekají příznivější rok

Strojírenských zakázek letos v Česku přibude, sektor očekává mírný meziroční nárůst o 2,1 %. Vyplývá to z analýzy Studie českého strojírenství pro 1. čtvrtletí roku 2015, provedené společnosti CEEC Research. 

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 7. 2015 | Počet zobrazení: 357
 

Norsko končí jako první s klasickým rozhlasem

I když konec analogového klasického rádia byl s nástupem digitálního vysílání už jen otázkou času, první země k rozhodnutí, definitivně zrušit analogové vyslání, přistoupila až letos. 

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 7. 2015 | Počet zobrazení: 324
 

Stavebnice Merkur rozšiřuje muzeum a má i svou poštovní známku

Zatímco ve většině českých a moravských městech a obcí probíhaly v sobotu 9. května nejrůznější akce připomínající konec 2. světové války v Evropě, v Polici nad Metují se točil život kolem tématu ryze mírového.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 7. 2015 | Počet zobrazení: 315
 

Evropa reformuje trh emisních povolenek

Evropský parlament a Evropská komise se dohodly na vytvoření tržní stabilizační rezervy, která bude od roku 2019 postupně odsávat z trhu přebytek více než dvou miliard povolenek, jež držel jejich cenu nízko a nemotivoval firmy k přechodu na nízkoemisní zdroje. 

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 7. 2015 | Počet zobrazení: 309
 

Plzeňští strojaři získali významnou zakázku v Americe

Plzeňská Doosan Škoda Power zmodernizuje v paroplynové elektrárně v mexické Tule dvě 110 MW turbíny, vyrobené koncerny Hitachi a Westinghouse, a obnoví také generátory a příslušenství strojovny. 

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 7. 2015 | Počet zobrazení: 311