Amazon dostal v USA svolení začít testovat své drony

Americký Federální úřad pro letectví (FAA) vystavil jedné z divizí Amazonu a jejímu prototypu bezpilotního letounu certifikát povolující testování bezpilotních letounů, které plánuje firma používat pro dodávky zboží zákazníkům. 

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 5. 2015 | Počet zobrazení: 480
 

Jihočeští studenti na návštěvě v Asseco Solutions

Pražské sídlo společnosti Asseco Solutions se 4. května stalo cílem exkurze, kterou pro své studenty uspořádala Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Na 25 mladých ekonomů sem přijelo, aby viděli, jak v praxi funguje moderní softwarová společnost. 

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 5. 2015 | Počet zobrazení: 414
 

Květen ve znamení páry

Máj, tradiční lásky čas je letos přinejmenším v Praze i obdobím retro výstav a akcí ve znamení parních strojů. Národní technické muzeum (NTM) připravilo na dny 9. - 10. května unikátní „Víkend pod parou“ a 1. května si při zahájení letošní plavební sezóny připomenula své 150. výročí i Pražská paroplavba, která tomuto tématu zasvětila řadu svých letošních aktivit.  

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 5. 2015 | Počet zobrazení: 429
 

České univerzity se zaměřují na prestižní mezinárodní standardy

Za prestižním titulem pro absolventy některého z mezinárodně uznávaných a ceněných oborů už není nutno jezdit studovat jen do zahraničí. Tyto respektované certifikáty lze získat už i na některých školách v ČR, které spolupracují s renomovanými zahraničními univerzitami a získaly jejich akreditace. a jsou oprávněny udělovat příslušné diplomy.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 5. 2015 | Počet zobrazení: 414
 

Vítězná technologie německého fotbalu ve službách českých hokejistů

I do sportu pronikají nejmodernější technologie, a to nejen v podobě neustále zlepšovaného vybavení hráčů, ale i sofistikovaných podpůrných systémů, jako byla např. „tajná zbraň“ německých fotbalistů – počítačový analytický systém SAP Match Insight pro rozbor hry. Nyní jej má, jako první hokejové mužstvo na světě, k dispozici i český tým hájící naše barvy na mistrovství světa pořádaném letos právě v ČR.  

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 5. 2015 | Počet zobrazení: 437
 

SMED seminář pro plastikářské firmy, aneb jak dosáhnout vyšší produktivity výroby

Konektorová divize Stäubli si Vás dovoluje pozvat na seminář zaměřený na možnosti dosažení vyšší efektivity výroby pomocí moderních technologií. Seminář je určený zejména pro výrobní firmy v oblasti plastikařiny. Jeho cílem je představit metodiku SMED analýzy, kdy na základě detailního rozboru stávajících výrobních postupů lze identifikovat procesy, kde je možné dosáhnout časové úspory a navýšení produktivity určitou modernizací.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 4. 2015 | Počet zobrazení: 424
 

Technická školka aneb Postav třeba most

Technicky vzdělaných mladých lidí je nedostatek, a to platí nejen u nás, ale i v celé Evropě. Vysokoškolské technické a přírodovědné obory stagnují. Ukazuje se, že předměty jako je matematika, fyzika nebo chemie zajímají u nás méně žáků, než by odpovídalo jejich důležitosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 4. 2015 | Počet zobrazení: 437
 

Monitor technického pracovního trhu v ČR

V mapování situace na trhu práce v oblasti technických pozic jsme se tentokrát zaměřili na východní Moravu. Ve spolupráci s personální agenturou Grafton Recruitment jsme oslovili Janou Doleželovou, vedoucí zlínské pobočky Graftonu. 

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 4. 2015 | Počet zobrazení: 434
 

FANUC investuje do výstavby nové továrny

Společnost FANUC CORPORATION JAPAN uzavřela s vládou prefektury Tochigi dohodu na pořízení 695 000 ㎡ stavebních pozemků v Mibu-Hanyuda Industrial Park. Pro první fázi výstavby již zakoupila pozemek o velikosti 377 000 ㎡.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 4. 2015 | Počet zobrazení: 362
 

GE Aviation Czech a ČVUT posilují spolupráci

Společnost GE Aviation Czech a ČVUT podepsaly Memorandum o spolupráci. Chtějí posílit společné výzkumné a vývojové projekty, podpořit vzdělávání studentů během studijních pobytů v GE a poskytovat expertní zázemí GE pro výuku.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 4. 2015 | Počet zobrazení: 410