První dávka paliva pro atomový ledoborec je hotova

Výrobní podnik Mašinostrojitělnyj zavod (MSZ, součást ruské společnosti TVEL) dokončil výrobu první várky inovativního jaderného paliva pro ledoborec Arktika nové generace, který byl v loděnicích společnosti Baltijskij zavod - Sudostrojenije spuštěn v letošním červnu na vodu. Nové palivo vydrží lodi dvakrát déle než dosud používané palivo pro námořní reaktory.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2016 | Počet zobrazení: 202
 

Ocenění J.D. Power za kvalitu pro model Sportage

Kia Sportage získala další ocenění za kvalitu a spolehlivost, a zajistila si tak první místo v letošní studii spolehlivosti vozidel organizace J.D. Power. Nový úspěch byl zaznamenán pouhých šest týdnů poté, co model Sportage absolvoval test dlouhodobé spolehlivosti na 100 000 km německého motoristického časopisu Auto Motor und Sport, kdy se stal prvním vozem s nulovým skóre závad za celou dosavadní historii tohoto testu.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2016 | Počet zobrazení: 155
 

Pozor na kolo, zloději jsou ve střehu

Kolo, letní počasí a výlety o dovolených k sobě neodmyslitelně patří. Bohužel to ale zároveň znamená více příležitostí pro zloděje. Nenechávejte své kolo bez dozoru. Pokud se od něj musíte vzdálit, zajistěte jej kvalitním zámkem. A pro svůj úplný klid a léto bez nervů si kolo pojistěte, radí odborníci z ČSOB Pojišťovny.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2016 | Počet zobrazení: 184
 

Novinky pro operátory v průmyslových provozech

Společnost Siemens uvedla na trh nové produkty pro operátorské řízení a monitoring ve speciálních provozních prostředích v podobě nového monitoru a panelových PC vhodných zejména pro hygienické provozy, např. v potravinářském průmyslu, které zároveň splňují požadavky pro chemický a ropný průmysl nebo plynárenství.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 8. 2016 | Počet zobrazení: 170
 

Zřízení centra pro výrobu leteckých motorů v ČR má zelenou

Přes půl tisícovky nových pracovních míst by mohlo vzniknout do 10 let v novém závodě společnosti General Electric (GE), která chce v Česku za 9,7 mld. Kč postavit centrum pro vývoj a výrobu leteckých motorů. Podporu záměru GE vybudovat továrnu na letecké motory již schválila na konci července vláda.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 8. 2016 | Počet zobrazení: 170
 

Murrelektronik roste!

Z toho důvodu rozšířila společnost s kořeny v německém Oppenweileru své kapacity v českém závodu ve Stodu. Výstavbou šesté haly s užitnou plochou 4200 m² byl vytvořen další prostor, který se využije především k rozšíření výroby. Nová výrobní hala poskytuje také místo pro moderní kanceláře, školicí centrum a reprezentativní výstavní prostory.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 8. 2016 | Počet zobrazení: 167
 

Přepravníky ZVVZ se vrátily do Velké Británie i zemí Beneluxu

Velkoobjemové přepravníky vyráběné milevskou společností ZVVZ MACHINERY se po řadě let vrátily na britské silnice. Firma tam po loňském obnovení spolupráce s dopravcem WG Tanker dodala 5 návěsů typu NCEA 36 určených na transport sypkých stavebních hmot. K nim letos přidá dalších 7 a zároveň jedná o větším počtu návěsů určených na víceletý pronájem.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 7. 2016 | Počet zobrazení: 265
 

Strojírenský gigant ŽDAS mění majitele

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil prodej strojírny ŽĎAS čínské CEFC Group. Transakce, kterou povolil ve zjednodušeném řízení, představuje jednu z největších dosavadních čínských akvizicí v Česku.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 7. 2016 | Počet zobrazení: 249
 

Vlaky bez strojvedoucích jsou už na dohled

Už za několik let, nejpozději v horizontu sedmi roků, by po vybraných německých železničních tratích mohly jezdit vlaky bez strojvedoucích. Státní železniční společnost Deutsche Bahn tím chce zvýšit konkurenceschopnost vůči silniční dopravě.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 7. 2016 | Počet zobrazení: 171
 

Česko chce do kosmického programu ESA

Na konci letošního roku se ve Švýcarsku uskuteční Rada Evropské kosmické agentura (ESA) na ministerské úrovni, na které se budou otevírat nové programy a na níž se členské státy ESA budou finančně zavazovat k účasti na nich.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 7. 2016 | Počet zobrazení: 197