Gelové baterie budoucnosti jsou praktičtější a levnější

Výzkumníci z univerzity v Leedsu, vyvinuli nový typ lithiové baterie, která místo tradičního elektrolytu využívá polymerový gel.   

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 12. 2011 | Počet zobrazení: 1083
 

Dopravní hříšníci budou moci hradit pokuty platební kartou

Výmluvy na nedostatek hotovosti, kterými se řidiči po spáchání dopravního přestupku snaží často vyhnout pokutě nebo snížit její výši končí. Policie od října letošního roku umožňuje platit pokuty za dopravní přestupky bezhotovostně.  

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 12. 2011 | Počet zobrazení: 1386
 

Notebooky na celý den? Už za dva roky, slibuje Intel…

Vývojářská konference Itel Developer Days (IDF) je vždy příležitostí představit světu „něco, co tu ještě nebylo“, a také letošní ročník se drží této tradice. Přenosný počítač, který by na baterie vydržel v provozu celý den je dnes věcí ze sféry sci-fi, ale podle představitelů Intelu by se už během krátké doby měl stát realitou.  

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 12. 2011 | Počet zobrazení: 992
 

Zrychlená budoucnost: výpočetní technika boří další hranice

Technický ředitel společnosti Intel Justin Rattner na konferenci Intel Developer Forum představil budoucnost počítačového odvětví, jež se podle jeho názoru neustále zrychluje. Jako příklad uvedl dopad vícejádrových procesorů, z nichž se stává hlavní proud, a novinky dosažené na extrémních úrovních počítačové techniky.   

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 12. 2011 | Počet zobrazení: 973
 

Nový druh lepidla pro vytváření 3D polovodičů

Společnosti 3M a IBM plánují společný vývoj lepidel, která bude možné používat ke spojování polovodičů do pevně svázaných 3D struktur připomínajících mrakodrapy.   

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 12. 2011 | Počet zobrazení: 967
 

Kognitivní čipy, které fungují jako lidský mozek

Společnost IBM představila prototypy zcela nové generace experimentálních počítačových obvodů, navržené tak, aby simulovaly schopnosti lidského mozku vnímat, poznávat a jednat.   

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 12. 2011 | Počet zobrazení: 1234
 

CITROËN předal Praze 5 elektromobil Citroën C-Zero

Společnost Citroën Česká republika předala na konci listopadu elektromobil Citroën C-Zero už druhému úřadu místní samosprávy. Po Magistrátu HMP předala vůz Městské části Praha 5.   

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 11. 2011 | Počet zobrazení: 999
 

Rekordních 20 milionů kusů destiček za rok

V den magického data 11.11.2011 se povedlo společnosti Pramet Tools vyrobit destičku s pořadovým číslem 20 000 000. Stalo se tak poprvé v historii společnosti, kdy bylo v jednom roce vyrobeno více než 20 milionů kusů vyměnitelných břitových destiček.  

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 11. 2011 | Počet zobrazení: 993
 

Nový strategický partner značky Peugeot v Saúdské Arábii

Dnes byla v Džiddě (Saudská Arábie) podepsána dohoda mezi společností Automobiles Peugeot a skupinou Haji Husein Alireza & Co. Ltd (HHA).   

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 11. 2011 | Počet zobrazení: 842
 

Uživatelé Cimatronu profitují z partnerství s Iscarem

Společnost Cimatron Limited oznámila partnerství s výrobcem řezných nástrojů Iscar skrz aplikaci Iscar Tool Advisor (ITA) v CAD/CAM software CimatronE.  

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 11. 2011 | Počet zobrazení: 939