Největší nádrž na pohonné hmoty v ČR

Společnost Čepro, která je hlavním dodavatelem státních hmotných rezerv, dokončila ve svém areálu Loukov na Kroměřížsku výstavbu nových skladovacích prostor. Rezervoáry, které postavila firma Metrostav, zlepší skladovací možnosti na Moravě a sníží nároky na přepravu pohonných hmot po místních silnicích. „Jde o moderní soustavu nádrží, která snese ta nejpřísnější světová měřítka. Jejich životnost odhadujeme na 100 let,“ uvedl generální ředitel Čepro Jiří Borovec. Čtyři objekty o celkovém objemu 140 tisíc m3 představují investici dosahující téměř 1,4 mld. Kč. Celý objekt tvoří kromě čtyř skladů také spojovací chodba, čerpací stanice, řídicí a hasicí systémy, elektronické zabezpečení a kamerové systémy. Nové prostory v Loukově rozšíří celkovou skladovací kapacitu o 8 %, kapacita tamního areálu se více než zdvojnásobí. Každá z velkokapacitních nádrží má vnitřní průměr 47,80 m a výšku 22 m (max. výška hladiny náplně 20,40 m). Tloušťka jejich dna je v nejširším okraji 1,2 m, stěny mají tloušťku 0,6 m. „Jde o železobetonové předepjaté konstrukce a vůbec poprvé jsme v České republice použili dvouplášťovou sklolaminátovou výstelku místo klasické ocelové,“ uvedl vedoucí projektu Ladislav Michálek z Metrostavu.    

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 981
 

Dassault Systèmes uvolnil bezplatný 2D CAD software DraftSight

Společnost Dassault Systėmes oznámila dostupnost řešení DraftSight pro Windows. Řešení bylo představeno v beta verzi v červnu 2010 a v průběhu beta testování si bezplatný CAD software určený profesionálům, studentům i pedagogům stáhlo přes 400 000 uživatelů.   

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 836
 

Otevřené dveře nejen pro zákazníky

Společnost Fuchs Oil Corporation (CZ), spol. s r.o. připravila u příležitosti 20letého působení na českém trhu 25. května v sídle společnosti v Oticích Den otevřených dveří nejen pro zaměstnance a jejich rodiny, ale také pro partnery a zákazníky.   

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 1087
 

Flexibilní elektrárna nového typu

Společnost GE představila první produkt ve svém novém portfoliu GE FlexEfficiency: elektrárnu nového typu, která přichází s dosud nevídanou kombinací flexibility a účinnosti.   

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 914
 

Myš ve tvaru prstenu

Zcela neobvyklý způsob jak ovládat počítač představila společnost Genius. Bezdrátová myš Ring Mouse je tvarována jako kroužek na prst a uživatel ovládá kurzor posunem palce po dotykové ploše namísto využívání ukazováku a prostředníku u klasické myši.   

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 1128
 

4. ročník projektu Goodyear – Bezpečná školka

V květnu byl zahájen další ročník projektu „Goodyear – Bezpečná školka“, jenž se dočkal velmi pozitivních ohlasů veřejnosti.   

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 878
 

Garance 50 % snížení požadavků na kapacitu úložných systémů

Společnost HP oznámila komerční spuštění služby, která jako jediná svého druhu na světě nabízí snížení diskové kapacity, energetických požadavků i nákladů.   

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 825
 

Koleje, koleje, koleje…

…Jeden ze symbolů nového věku a průmyslové revoluce. Železnice pomáhala kolonizovat nové kraje, bez ní by Amerika neosídlila „divoký Západ“, tedy přinejmenším ne v tempu, které umožnilo před dvěma stoletími vyrůst dnešní světové supervelmoci, ale stejně důležité služby prokázala i u nás od dob, kdy C a K monarchie otevřela první koněspřežné spojení mezi Českými Budějovicemi a Prahou. „Dráha“ byla vždy synonymem průmyslového pokroku, i když v posledních letech, či spíše dekádách, její sláva pohasla v důsledku expanze automobilové dopravy.  

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 1292
 

Čestné uznání veletrhu Electron 2011

   

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 1347
 

MESING se prosazuje v Číně

Brněnská firma MESING patří k uznávaným dodavatelům zakázkové měřicí a automatizační  techniky zejména pro automobilový a ložiskový průmysl. Větší část produkce exportuje. V poslední době se orientuje i na čínský trh, na který dodává poloautomatické komparační víceparametrické a vícemístné kontrolní stanice. Ke kalibraci se používají exaktně proměřené etalony s daty uloženými v PC. Po přepnutí ovládací jednotky do nastavovacího programu se stanice automaticky kalibruje, a to za dobu potřebnou standardně k vlastnímu měření. K měření se používají různé varianty vakuově odstavovaných nebo tlakově přestavovaných kontaktních indukčnostních snímačů s účelově koncipovanými elektronickými jednotkami.    

 
Publikováno: 23. 6. 2011 | Počet zobrazení: 1150