Skype se stává součástí nových Windows – i díky českým vývojářům

Čeští programátoři si mohou na svůj vrub připsat významný úspěch. Za přispění týmu 140 českých softwarových odborníků z pražské pobočky Skypu dojde k přímému propojení operačního systému Windows a Skypu.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 10. 2013 | Počet zobrazení: 798
 

SKF investuje do rozšíření českého závodu

Švédský koncern SKF zahájil v červenci dostavbu výrobního areálu společnosti LINCOLN CZ v Chodově na Mostecku. Realizací dostavby, jejíž dokončení je plánováno na květen příštího roku, dojde k rozšíření stávajícího výrobní areálu o dalších 8000 m2 skladové a výrobní plochy. 

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 10. 2013 | Počet zobrazení: 870
 

České letecké motory prorazily v Číně

Letecké motory H80 z pražské továrny GE Aviation budou pohánět 20 práškovacích letadel amerického výrobce Thrush Aircraft, který získal zakázku státního zemědělského gigantu Beidahuang Group. 

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 10. 2013 | Počet zobrazení: 812
 

Brněnský Alstom expanduje na Východ

Zhruba 65 mil. Kč je hodnota prvních dvou kontraktů, které brněnský Alstom podepsal v Rusku s elektrárnou Reftinskaja a na Ukrajině s elektrárnou Krivorožskaja. Firma zde prostřednictvím své divize Boiler products uspěla s nabídkou rotačního regenerativního ohříváku Ljungstrom nové generace pro elektrárny a teplárny. 

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 10. 2013 | Počet zobrazení: 790
 

Termografie v praxi

Unikátní Road Show, jejíž druhý ročník volně navazuje na předchozí odborné přednášky, se tentokrát pod názvem TERMOGRAFIE V PRAXI uskuteční ve dnech 11. - 15. 11. 2013 postupně v Praze, Plzni, Kopřivnici a Bratislavě. Zájemci se dozvědí od základů a principů až po poslední novinky z oboru termografie, které představí přední světový termodiagnostik Vicente Sequeira Ribeiro, M.Sc. ze Švédska. 

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 10. 2013 | Počet zobrazení: 974
 

Největší ocelovou bustou ve Švýcarsku je socha Louise Chevroleta

Velká kovová socha, pocta průkopníkovi automobilismu a spoluzakladateli značky Chevrolet, byla odhalena počátkem října ve švýcarském městě La Chaux-de-Fonds.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 10. 2013 | Počet zobrazení: 1014
 

AutoDesign Prague 2013: Od Škody po Ferrari

Za účasti předních světových i domácích designérů se koncem září uskutečnil již třetí ročník mezinárodní konference o automobilovém designu AutoDesign Prague. Během uplynulých let se akce rozvinula v jednu z nejvýznamnějších a největších událostí svého druhu.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 10. 2013 | Počet zobrazení: 1008
 

Noc vědců

Technické muzeum v Brně a Vysoké učení technické v Brně – Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií uspořádali již 9. ročník akce pod názvem Noc vědců.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 9. 2013 | Počet zobrazení: 1000
 

Nové dealerství Nissan v Karlových Varech

V autosalonu AUTOBOND Group v Karlových Varech se počátkem září otevřelo další významné dealerství značky Nissan v ČR. Tentokrát jde již o osmý článek v rozšiřující se prodejní síti Nissan v České republice. Nissan předpokládá v tomto fiskálním roce otevření ještě dalších čtyř nových dealerství.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 9. 2013 | Počet zobrazení: 998
 

Výstava Elektřina a její přístroje

Od 2. září 2013 probíhá v budově Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze v dejvickém vysokoškolském areálu výstava Elektřina a její přístroje. Malá výstava vznikla ve spolupráci s Národním technickým muzeem a připomíná stěžejní technické momenty, které zásadním způsobem ovlivnily další široký a rychlý rozvoj elektrotechnických oborů a jejich směřování k současnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 9. 2013 | Počet zobrazení: 982