Hledají se noví Křižíkové a Edisoni

Televizní kanál Viasat Explorer spustil, ve spolupráci s UPC ČR, Technickou univerzitou Liberec a Českým svazem vynálezců a zlepšovatelů, veřejný projekt Hledáme vynálezce! Cílem společensky prospěšného projektu je nalézt a finančně odměnit nejzajímavější nápady, vynálezy a zlepšováky a umožnit tak jejich autorům dokončení, či vylepšení díla, nebo přímo jeho uvedení na trh. 

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 9. 2013 | Počet zobrazení: 1010
 

Peugeot Professional Roadshow 2013

Peugeot Česká republika ve spolupráci se sítí svých koncesionářů pořádá již třetím rokem po sobě Raodshow, na které se ve dnech od 3. do 24. 9. 2013 představí kompletní řada lehkých užitkových vozů včetně nejrůznějších kombinací, verzí a úprav. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 9. 2013 | Počet zobrazení: 953
 

České vozy České poště

Prvních 66 vozů Hyundai ix20 z celkové dodávky 290 ks převzala počátkem září letošního roku Česká pošta. Jde o vozy, na jejichž dodávku vyhrála společnost Hyundai výběrové řízení, které Česká pošta vypsala v první polovině roku 2013. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 9. 2013 | Počet zobrazení: 960
 

Věda není nuda - „Zlepši si techniku“ a „Svět vědy“

Věda a technika patří u žáků základních a středních škol mezi oblíbené obory jen málokdy. Proto se Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava rozhodla připravit kampaň „Zlepši si techniku“, která potrvá do května 2014.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 9. 2013 | Počet zobrazení: 975
 

Na Ještěrka Cupu vytvořili nový český rekord

Společnost Linde Material Handling (MH) uspořádala uplynulý víkend další, v pořadí již 6. ročník populární soutěže řidičů vysokozdvižných vozíků ve zručnosti a zdatnosti v manipulaci s vozíkem Ještěrka Cup 2013. Nevšední závod, v němž v silné konkurenci 195 řidičů ze 120 firem celkově zvítězil Jiří Pirnos z firmy Romotop, přinesl i nový český rekord v disciplíně házení basketbalového míče do koše pomocí skladového vozíku. Letošní vítěz závodu to dokázal v rekordním čase 42,18 s.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 9. 2013 | Počet zobrazení: 1045
 

Budvar uvařil speciální pivo z čerstvého chmele

Ve varně pivovaru Budějovický Budvar, n.p. byla 2.9.2013 uvařena speciální várka piva z čerstvého chmele. Z hlávek Žateckého poloraného červeňáku bylo uvařeno pouhých 400 hektolitrů piva BUD Premier Select. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 9. 2013 | Počet zobrazení: 954
 

Výrobce průmyslových snímačů otevřel v Brně vývojové centrum

Švýcarská společnost Baumer, působící v oblasti výroby průmyslových snímačů, rozšířila své aktivity do České republiky. Skupina, jejíž centrála se nachází ve městě Frauenfeld, otevřela 24. června nové vývojové centrum v Brně.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2013 | Počet zobrazení: 951
 

Volkswagen Passat slaví čtyřicet let

Před 40 lety debutoval první Passat jako nový Volkswagen, který zahájil novou éru moderní techniky a designu. 

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2013 | Počet zobrazení: 953
 

Teplé léto zvýšilo zájem o plyn do pneumatik

Extrémní horka mají v České republice, kromě řady jiných důsledků, vliv na hospodaření některých specializovaných výrobců. Vysoké teploty zvýšily poprávku po plynu pro pneumatiky, jaký znají jezdci F1. Během horkých dnů byl zaznamenán prudký nárůst poptávky po speciálním směsném plynu na bázi dusíku a argonu pro huštění pneumatik. Směs (tzv. Securpneus) se totiž pomaleji ohřívá, má nízkou tepelnou vodivost a díky tomu omezuje možnost vzniku trhlin pneumatik z přehřátí. Navíc směs minimalizuje změnu tlaku v pneumatice během jízdy, tím pak zvyšuje i stabilitu vozidla.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2013 | Počet zobrazení: 954
 

Nové tablety pro zdravotnické účely

Dodavatel přenosných navigačních zařízení Mio představuje mobilní zdravotnické tablety MioCare. Nové tablety jsou cíleny pro použití ve zdravotnických zařízeních, kde zvýší dostupnost informací o stavu pacienta. Verze tabletů s čtečkou čárových kódů umožňuje evidovat pacienty, podané léky i používané lékařské nástroje. 

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2013 | Počet zobrazení: 1084