Fortnite X Marvel: Nulová válka

Jedním z největších hitů minulého roku byla šestidílná komiksová minisérie Batman/Fortnite, ve které se Temný rytíř dostal do světa veleúspěšné počítačové hry a snažil se odhalit její principy. Komiks přinesl nejen zajímavý nápad a hezkou kresbu, ale i kódy ke hře, díky kterým si mohli hráči pořídit nové skiny a artefakty.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 6. 2022 | Počet zobrazení: 752
 

Žlutým vlakem do Vídně i na Jadran

Na počátku prvního červnového víkendu vyrazila odpoledne z pražského hlavního nádraží první souprava RegioJetu, která zahájila sezónní dopravu do Chorvatska – do tradičních destinaci Rijeky a Splitu. Zájem o tento tradiční prázdninový spoj signalizuje i skutečnost, že už první spoj vyrážel na svou cestu plně vyprodaný.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 6. 2022 | Počet zobrazení: 804
 

V Praze budou opět „řádit“ roboti

Po vynucené dvouleté pauze se v neděli 5. června opět bude v Kongresovém centru Praha konat Robotický den, největší soutěž amatérských robotů v ČR, pořádaná tradičně Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy a spolkem Robonika, zaměřeným na vzdělávání v oblasti výzkumu a teoretického i praktického využití robotiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 6. 2022 | Počet zobrazení: 817
 

Sony: svět viděný zeširoka

Příznivci fotografie si chystají své „nádobíčko“ na letní sezónu a firma Sony pro ně připravila hned tři novinky v podobě výjimečných širokoúhlých objektivů pro APS-C fotoaparáty s bajonetovým systémem E-Mount, kterými tak své portfolio v tomto segmentu završila na úctyhodných sedm desítek produktů Sony E-Mount.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 6. 2022 | Počet zobrazení: 768
 

Dachser testoval nákladní elektrokolo se solárními panely

Po jedenácti dnech a téměř tisícovce kilometrů dorazilo nákladní elektrokolo speciálně navržené pro Dachser Czech Republic do Kolína nad Rýnem a na veletrh polisMOBILITY. Elektrokolo používané v současné době pro bezemisní zásobování center měst bylo na cestu vybaveno speciálními solárními panely, které na 932 km dlouhé trase vyrobily 9,6 kWh elektrické energie.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 6. 2022 | Počet zobrazení: 796
 

Silničáři otestují robotickou frézu

Silniční fréza, která pracuje automaticky a je řízena pomocí informací z Digitálního modelu stavby (DiMS). To je další z možností, jak může využití metody BIM zefektivnit a zlepšit práci stavařů.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 6. 2022 | Počet zobrazení: 760
 

Zlepšete svůj výkon s mechanickými klávesnicemi

Společnost Logitech rozšiřuje svoji produktovou řadu Master o dvě nové mechanické klávesnice – standardně velkou MX Mechanical a minimalistickou MX Mechanical Mini a myš MX Master 3S. Řada Logitech Master tak přináší pokročilým tvůrcům digitálního obsahu další nástroje k zvýšení produktivity.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 5. 2022 | Počet zobrazení: 844
 

Headsety Arctis Nova Pro

Nová řada headsetů SteelSeries Arctis Nova Pro je významně propojena s aplikací Sonar Audio obsahující první profesionální parametrický ekvalizér, společně vytváří dokonalý poslechový zážitek.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 5. 2022 | Počet zobrazení: 794
 

Agilní trpaslík se dostane všude

Model Rocks-e je malý, snadno ovladatelný, hbitý a elektrický trpaslík s logem Opelu, jehož uvedení na český trh je zatím předmětem jednání. Jde o mimořádně všestranný automobil, který poslouží např. při dojíždění do zaměstnání nebo jako užitečná dodávka při rozvozu zboží.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 5. 2022 | Počet zobrazení: 794
 

Škoda zahájila výstavbu mostu přes D10

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto zahájila 24. května 2022 stavbu čtyřproudého mostu Laurina & Klementa přes dálnici D10. Nové přemostění vznikne mezi sjezdy č. 44 Mladá Boleslav a 46 Kosmonosy.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 5. 2022 | Počet zobrazení: 787