Ve Vitesco implementují autonomní techniku

V trutnovské firmě Vitesco Technologies implementují autonomní manipulační techniku značky Agilox od společnosti 4IGV. V plánu je řada dalších systémových řešení v oblasti skladování a dopravy, jako například automatické skenování zboží hned na příjmu.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 4. 2022 | Počet zobrazení: 902
 

Jsme na prahu zrození nové rasy strojové inteligence

Lidstvo stojí na prahu vytvoření nové rasy strojové inteligence a zároveň na začátku nové éry vytvoření paralelního světa internetu a metaversa. To s sebou přináší zvýšení kvality života, ale také potlačení individuality, uvedl v rámci diskuse CreativeTalks ekonom Tomáš Sedláček.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 4. 2022 | Počet zobrazení: 834
 

Vyšetření očí pomocí videoher

Popularita e-sportu v Česku stále roste, což dokazují i největší celoroční soutěže. Amatérských i profesionálních e-sportovců přibývá, stejně tak roste důraz na jejich podaný výkon, který ovlivňuje řada faktorů, jako reakční rychlost, znalost hry či např. perfektní zrak hráče.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 3. 2022 | Počet zobrazení: 946
 

Už i malé kamery mají AI

Nové kamery z modelové řady Axis M20 jsou vhodné jak pro vnitřní, tak i pro venkovní instalace, mají vestavěný infračervený (IR) přísvit pro účinný videodohled i v naprosté tmě a disponují pokročilými technologiemi, včetně analytiky na bázi umělé inteligence (AI) s jednotkou hlubokého učení.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 3. 2022 | Počet zobrazení: 827
 

Vyrobte si elektřinu sami

V dnešní době se v různých pádech skloňuje energetická nezávislost. Čím víc lidí bude do budoucna energeticky soběstačných, tím lépe. Takže co k takové energetické soběstačnosti ideálně potřebujete?

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 3. 2022 | Počet zobrazení: 900
 

Nové robotické vozíky pro automatizaci logistiky

Autonomní přepravní vozíky nabízí skvělou příležitost pro dosažení ještě efektivnější vnitropodnikové logistiky. Linde Material Handling svými mobilními roboty Linde C-MATIC rozšiřuje své obsáhlé portfolio automatizovaných řešení o tři kompaktní, agilní a flexibilně využitelné logistické pomocníky.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 3. 2022 | Počet zobrazení: 791
 

Peugeot vylepšil ovladač převodovky

Úspěšné modely Peugeot 208 a Peugeot 2008 jsou nyní vybaveny novým ovladačem automatické převodovky, který je elegantnější, atraktivnější, ergonomičtější a uživatelsky příjemnější.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 3. 2022 | Počet zobrazení: 753
 

V oboru podnikových služeb roste podíl žen

V SAP Services tvoří 7 z 10 zaměstnanců ženy a stejný je jejich podíl i ve vedení tohoto centra, které poskytuje inovační a podnikové služby všem světovým pobočkám softwarové firmy SAP.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 3. 2022 | Počet zobrazení: 981
 

Soutěž o „nej“ muzejní kousek má svého výherce – a pokračuje!

Národní technické muzeum a kolektivní systém Elektrowin ocenili výherce soutěže o nejzajímavější vysloužilý spotřebič „Máte doma muzejní kousek? Věnujte jej NTM“ a vyhlásili její další ročník.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 3. 2022 | Počet zobrazení: 844
 

Engel představí špičku kompozitního průmyslu

Na veletrhu JEC World 2022, který proběhne od 3. do 5. května ve francouzské metropoli, představí rakouský výrobce zařízení pro plastikářský průmysl Engel celý hodnotový řetězec kompozitního průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 3. 2022 | Počet zobrazení: 791