Vodíkové články budou lehčí a levnější

Newyorská společnost Hyzon Motors přišla s patentovanou technologií palubního systému pro skladování vodíku, která povede ke snížení hmotnosti a výrobních nákladů užitkových vozidel poháněných vodíkovými palivovými články.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 8. 2021 | Počet zobrazení: 506
 

Kde je největší lokalita rychlodobíjecích stanic v ČR?

Čekání, až dobije předchozí elektromobil, je minulostí. Aspoň u čerpacích stanic Benzina ORLEN na 83. km dálnice D5 u Šlovic. Vyrostlo tu největší dobíjecí místo v Česku schopné obsloužit e-auta všech značek.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2021 | Počet zobrazení: 475
 

Kyberútočníci se stále více zaměřují na SMB firmy

Společnost Acronis představila pololetní aktualizaci svého Acronis Cyberthreats Reportu, který ukazuje nejnovější trendy v oblasti kybernetických hrozeb. Zpráva konstatuje, že 4 z 5 organizací zažilo útok na svou infrastrukturu s využitím zranitelností u IT dodavatelů třetích stran.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2021 | Počet zobrazení: 488
 

Studentská formule pražských strojařů opět vítězí

Letošní studentská formule je v pořadí již třináctá, ale přesto přinesla týmu strojařů ČVUT v Praze štěstí. Na mosteckém autodromu získali v prvním srpnovém víkendu suverénně první místo v disciplínách autocross a endurance, což jim pomohlo i k prvnímu místu v celkovém hodnocení v kategorii spalovacích formulí.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 8. 2021 | Počet zobrazení: 549
 

Rusatom Overseas získal licenci na výstavbu malých reaktorů

Ruský jaderný dozor Rostechnadzor vydal na počátku srpna pro společnost Rusatom Overseas v rámci projektu na výstavbu pozemní jaderné elektrárny malého výkonu s reaktorem RITM-200N v Jakutsku v Republice Sacha licenci na výstavbu jaderných zařízení v jaderných elektrárnách.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 8. 2021 | Počet zobrazení: 499
 

RegioJet spustil nový web

Největší soukromý dopravce RegioJet spustil nové rezervační webové stránky a také prodejní aplikaci. Zákazníci najdou v moderním grafickém uspořádání kompletní nabídku všech vlakových a autobusových spojení RegioJet, jednoduchou možnost rezervace jízdenek a další informace a služby dopravce.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 8. 2021 | Počet zobrazení: 441
 

NTM zve na „1000 mil československých“

„Soutěž historických vozidel pro opravdové sportsmany“, jak charakterizují organizátoři tradiční závod „1000 mil československých“, je opět zde a příští týden se vydá 12. srpna na trasu prestižní soutěže 121 nablýskaných veteránů. A vy můžete být u toho.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 8. 2021 | Počet zobrazení: 517
 

Mitsubishi nabízí renovace filtrů DPF

Kromě již existujících věrnostních programů nabízí nyní značka Mitsubishi pro majitele starších vozů značky také možnost renovace filtru DPF.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 8. 2021 | Počet zobrazení: 479
 

ZAT uzavřela smlouvu na Slovensku

Veřejné výběrové řízení na rekonstrukci regulátorů buzení pro vodní elektrárny Liptovská Mara, Domaša, Považská Bystrica, Ladce a Veľké Kozmálovce je u konce. Vítězem se stal český dodavatel řídicích systémů ZAT.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 8. 2021 | Počet zobrazení: 543
 

Koukej, nad námi letí vzducholoď!

V pátek posledního červencového týdne se naskytl lidem na řadě míst v Česku unikátní pohled: nad jejich hlavami se vznášela velká vzducholoď v barvách společnosti Goodyear.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 8. 2021 | Počet zobrazení: 704