TCL získala na CES prestižní ocenění

Značka TCL Electronics oznámila, že její produkty prezentované na veletrhu CES 2022 v Las Vegas získaly zaslouženou pozornost oborových organizací, ale také odborné veřejnosti a médií, za což obdržely ocenění.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 1. 2022 | Počet zobrazení: 628
 

Český sledovací systém na letišti v maďarsku

Pardubický výrobce radarů ERA koncem uplynulého roku podepsal kontrakt na rozšíření a modernizaci systému pro sledování pohybu vozidel a letadel na ploše mezinárodního letiště Franze Liszta v Budapešti.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 1. 2022 | Počet zobrazení: 775
 

Nové kamery zajistí všestranný dohled i díky AI

Tři nové varifokální kopulovité kamery, které představila společnost Axis Communications, jsou vybaveny jednotkou pro zpracování hlubokého učení (DLPU), umožňující využívat aplikace založené na umělé inteligenci.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 1. 2022 | Počet zobrazení: 611
 

Dobíjet stačí na 150 km dojezdu

Nimbee koncem roku uzavřel svůj pilotní projekt mobilní nabíjecí služby, který probíhal od října na území Prahy. Během tří měsíců nabilo Nimbee téměř 1,8 MWh, což odpovídá energii na 10 000 km dojezdu. Na jedno nabíjení tak připadá průměrně 24 kWh, tzn. dojezd přibližně 150 km.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 1. 2022 | Počet zobrazení: 617
 

Lokomotivy Vectron s dieselovým modulem

Český železniční dopravce ČD Cargo objednal od společnosti Siemens Mobility dvě střídavé elektrické lokomotivy Vectron AC s Diesel Power Modulem (DPM). Lokomotivy plánuje dopravce využít v oblasti nákladní dopravy v ČR, Rakousku, Německu, Maďarsku a na Slovensku.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 1. 2022 | Počet zobrazení: 649
 

Jak dojet dobře i v zimě s elektromobilem

Elektromobily, které nabízejí pohodlnou jízdu díky téměř bezhlučnému pohonu, už na silnicích jezdí a bude jich stále přibývat. Většina baterií elektromobilů pracuje nejlépe při podobných teplotách jako lidské tělo. Stejně jako lidem jim tedy extrémně nízké – nebo naopak vysoké – teploty moc nesvědčí.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 1. 2022 | Počet zobrazení: 703
 

ČEZ vybavuje své „jaderky“ simulátory

Do Tréninkového a realizačního centra v temelínské elektrárně pořídil ČEZ za 25 mil. Kč kopii důležitého zařízení, používaného při údržbě a kontrolách parogenerátorů v jaderné části elektrárny, které poslouží k pravidelnému výcviků vlastních zaměstnanců i dodavatelů.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 1. 2022 | Počet zobrazení: 604
 

Kvalitu cloudových služeb stvrdí ISO/IEC 27001

Bezpečnost dat je jednou z nejpodstatnějších věcí, o které se musí firma starat, ať už podniká v jakémkoliv oboru. Svá data může dobře chránit například pomocí cloudových služeb. Míra jejich zabezpečení je totiž natolik vysoká, že se riziko úniku či ztráty dat naprosto minimalizuje.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 1. 2022 | Počet zobrazení: 653
 

Tatra překročila plán

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks za rok 2021 dokázala prodat více vozů, než plánovala. Zákazníkům dodala celkem 1277 automobilů a získala i zásadní armádní zakázky v zemích NATO, oslavila 10 let trvání produkce modelové řady Tatra Phoenix a zahájila vývoj vozu s vodíkovým pohonem.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 1. 2022 | Počet zobrazení: 611
 

Domácí nabíječka láká na levnější provoz

Český řemeslnický startup Woltair, který spojil tradiční řemeslo s moderními technologiemi, přichází na trh s novým typem domácích nabíjecích stanic pro elektrické automobily s dobíjením až desetkrát vyšší rychlostí než u standardních řešení.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 1. 2022 | Počet zobrazení: 1015