Druhá generace uložišť pro mobilní aplikace

Společnost Western Digital uvádí své druhé generace úložišť UFS 3.1 pro chytré telefony 5G. Nová paměť iNAND MC EU551 představuje vysoce výkonné úložiště, které uživatelé potřebují, aby mohli využít své telefony pro rostoucí aplikace, jako jsou kamery, fotoaparáty, aplikace AV/VR, hry a video 8K.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 6. 2021 | Počet zobrazení: 466
 

Soukromý pronájem bezpečnostních schránek

Cennost i hotovost je možné bezpečně uchovat v bankovních bezpečnostnostních schránkách nebo u soukromých společností, jakou je služba SafeBoxes, která nabízí pronájem bezpečnostních schránek zcela anonymně s neomezeným přístupem.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 6. 2021 | Počet zobrazení: 467
 

Svijany: tradice v novém obalu

Letošní léto je v českém rodinném Pivovaru Svijany ve znamení změn. Pivovar mění částečně své logo, etikety, uvádí na trh nové pivo, a také vlastní nové originální designové půllitry, které začnou v restauracích postupně nahrazovat dosavadní standardní sklo.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 6. 2021 | Počet zobrazení: 1162
 

Maskovací aplikace posiluje ochranu soukromí

Nejnovější verze aplikace pro dynamické maskování záběru AXIS Live Privacy Shield je zdarma pro všechny kompatibilní kamery Axis. Správci kamerových systémů tak mohou snadno zajistit spolehlivou ochranu soukromí při videodohledu, navíc v reálném čase.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 6. 2021 | Počet zobrazení: 500
 

Robert vás rozhýbe

Ve společnosti Life Science Robotics z Aalborgu v Dánsku vyvinuli robota ROBERT, který pomáhá pacientům s rehabilitačními cviky. Využili k tomu systém LBR Med společnosti KUKA, který se díky své lékařské předcertifikaci a údajům o výkonu ideálně hodí k tomuto využití a k integraci do medicínského produktu.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 6. 2021 | Počet zobrazení: 474
 

ENGEL představil na live e-sympoziu nové technologie

Na akci live e-symposium 2021 ve dnech 22. až 24. června představil rakouský výrobce strojů pro plastikářský průmysl významné technologické novinky, které významně přispívají k posílení tzv. oběhové ekonomiky a ekologického přímého zpracování plastových odpadů.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2021 | Počet zobrazení: 460
 

Brněnští vědci vylepšují unikátní mikroskop

Spin-off firma NenoVision, založená absolventy Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně spojila své síly s vědci z Akademie věd ČR, s cílem zdokonalit unikátní zařízení LiteScope pro mikroskopické zobrazování. Z měřicí sondy chtějí udělat nástroj na výrobu nanostruktur.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2021 | Počet zobrazení: 458
 

Do Chorvatska prodal RegioJet tisíce jízdenek

Více než 50 tisíc jízdenek doposud prodal RegioJet na své vlakové spoje, které spojují Českou republiku, Slovensko a Maďarsko s chorvatskými přímořskými destinacemi Splitem a Rijekou.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2021 | Počet zobrazení: 462
 

Dlouhé stráně pomáhají české energetice

Za 25 let provozu se vyrobilo na Dlouhých stráních přes 10 milionů megawatthodin elektrické energie, z toho samotná přečerpávací elektrárna vyrobila 9 972 799 MWh a přidružená malá vodní elektrárna 10 697 MWh elektrické energie.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 6. 2021 | Počet zobrazení: 481
 

Integrace poskytuje zákazníkům větší flexibilitu

Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) na konferenci HPE Discover oznámila rozšíření své edge-to-cloud platformy HPE GreenLake o podporu Microsoft Azure Stack HCI a Microsoft SQL Server. Nové cloudové služby přinášejí agilitu a flexibilitu, kterou organizace hledají ve škálovatelné, zjednodušené a cloudové on-premise architektuře.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 6. 2021 | Počet zobrazení: 446