ČEZ vybavuje své „jaderky“ simulátory

Do Tréninkového a realizačního centra v temelínské elektrárně pořídil ČEZ za 25 mil. Kč kopii důležitého zařízení, používaného při údržbě a kontrolách parogenerátorů v jaderné části elektrárny, které poslouží k pravidelnému výcviků vlastních zaměstnanců i dodavatelů.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 1. 2022 | Počet zobrazení: 612
 

Kvalitu cloudových služeb stvrdí ISO/IEC 27001

Bezpečnost dat je jednou z nejpodstatnějších věcí, o které se musí firma starat, ať už podniká v jakémkoliv oboru. Svá data může dobře chránit například pomocí cloudových služeb. Míra jejich zabezpečení je totiž natolik vysoká, že se riziko úniku či ztráty dat naprosto minimalizuje.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 1. 2022 | Počet zobrazení: 660
 

Tatra překročila plán

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks za rok 2021 dokázala prodat více vozů, než plánovala. Zákazníkům dodala celkem 1277 automobilů a získala i zásadní armádní zakázky v zemích NATO, oslavila 10 let trvání produkce modelové řady Tatra Phoenix a zahájila vývoj vozu s vodíkovým pohonem.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 1. 2022 | Počet zobrazení: 620
 

Domácí nabíječka láká na levnější provoz

Český řemeslnický startup Woltair, který spojil tradiční řemeslo s moderními technologiemi, přichází na trh s novým typem domácích nabíjecích stanic pro elektrické automobily s dobíjením až desetkrát vyšší rychlostí než u standardních řešení.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 1. 2022 | Počet zobrazení: 1022
 

Unikátní koncept dobíjení

V závěru roku 2021 spustila automobilka Audi v Norimberku světovou novinku. Provoz prvního nabíjecího centra Audi charging hub pro rychlé nabíjení elektromobilů ve městech na základě unikátního konceptu. Kombinuje technické zajištění doplňování energie s komfortním zázemím pro posádky.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 1. 2022 | Počet zobrazení: 645
 

Engel získal ocenění za inovativní aplikaci pro BMW

BMW Group spustila ve svém výrobním závodě v Landshutu novou výrobní jednotku Engel, kde vznikají v čistém prostředí unikátní masky ve tvaru ledviny pro elektrické modely BMW iX.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 1. 2022 | Počet zobrazení: 652
 

Rosatom dodává elektřinu i z větru

Od 1. ledna 2022 má společnost DěloPorts, která provozuje nákladní terminály v ruských přístavech, nového dodavatele elektřiny. Energii vyrobenou ve větrných elektrárnách odebírá od NovaWind, dceřiné firmy Rosatomu.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 1. 2022 | Počet zobrazení: 636
 

Dachser přepravoval největšími letadly

Mezinárodní týmy divize Dachser Air & Sea Logistics zorganizovaly přepravy největšími nákladními letadly na světě – Antonov AN-124 a Antonov AN-225. Letadla přepravují pro jejich zákazníka zdravotnický materiál z Číny do Rakouska. Poté Dachser rozdistribuuje zboží prostřednictvím své sítě pozemních přeprav.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 1. 2022 | Počet zobrazení: 613
 

Rozmach robotizace brzdí česká záliba v improvizaci

„Pokud něco kromě peněz brzdí rozvoj průmyslové automatizace, pak je to česká záliba v improvizaci a operativním zavádění „kreativních“ nesystémových řešení,“ říká Josef Sláma, šéf české pobočky společnosti Renishaw.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 1. 2022 | Počet zobrazení: 645
 

Do ITERu dorazil prototyp divertoru

Na staveniště mezinárodního tokamaku ITER ve Francii dorazila v závěru minulého roku klíčová část jednoho z nejdůležitějších systémů tohoto ambiciózního projektu. Prototyp středové části divertoru byl vyroben v reálném měřítku ve výzkumném ústavu NIIEFA.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 1. 2022 | Počet zobrazení: 593