hnv murr

MY22 Subaru Forester e-BOXER

Od své premiéry v roce 1997 si model Forester získal důvěru zákazníků, za tu dobu se prodalo v Evropě 357 tis. těchto modelů. Nyní přijíždí v modernizovaném provedení jako dosud nejlépe vybavená verze s nejnovější generaci systému EyeSight s 11 bezpečnostními funkcemi, z nichž tři jsou nové.

 
Omlazená pátá generace Foresteru ctí tradici Subaru, ale současně byla zcela nově navrženým vozem, který je postaven na globální platformě SGP (Subaru Global Platform) vyznačující se mimořádnými schopnostmi, mezi něž patří vynikající jízdní vlastnosti a stabilita, zdokonalená schopnost zabraňovat a předcházet nebezpečným situacím, citlivější řízení, výjimečně nízké vibrace a vysoký jízdní komfort. Pohonné ústrojí evropské specifikace kombinuje elektromotor s pro Subaru typickými technologiemi motoru Boxer a symetrického pohonu všech kol Symmetrical AWD. Nejnovější omlazené provedení Foresteru nabízí nové bezpečnostní funkce, ještě větší schopnosti v terénu, nové komfortní prvky a vylepšenou jízdní dynamiku.

Forester modelového roku 2022 je bezpečnější než kdykoliv předtím. Je vybaven novými pokročilými bezpečnostními systémy, které jsou nedílnou součástí standardně dodávaného systému EyeSight 4. generace. Zdokonalený kamerový bezpečnostní systém se vyznačuje téměř zdvojnásobeným zorným polem a jeho součástí jsou bezpečnostní funkce. Mezi tři nové patří: automatické nouzové řízení, adaptivní tempomat s funkcí centrování v jízdním pruhu a prevenci vybočení z jízdního pruhu, která dokáže rozpoznat jízdní pruh nejen podle dělicích čar, ale například také podle okraje vozovky či trávy vedle ní. Předkolizní brzdový systém nyní poskytuje rozšířenou podporu pro předcházení kolizím na křižovatkách.

Mezi další bezpečnostní systémy patří funkce udržení v jízdním pruhu Lane Keep Asisst (LKA), detekce vozidel vzadu Subaru Rear Vehicle Detection (SRVD), brzdění před překážkou při couvání (RAB), boční kamera Side View Monitor a systém sledování řidiče Driver Monitoring Systém (DMS). Tato technologie Subaru pro rozpoznávání obličeje, která upozorňuje řidiče na únavu nebo rozptýlení během jízdy a také podle konkrétní osoby za volantem automaticky nastaví sedadla, zpětná zrcátka a preference klimatizace, byla ve Foresteru modelového roku 2022 doplněna novou funkcí ovládání gesty. Pomocí jednoduchých pohybů ruky může řidič zvýšit nebo snížit nastavenou teplotu automatické klimatizace.Dosud nejprostornější a nejschopnější Forester se vyznačuje vysoce kvalitním provedením interiéru, větším prostorem pro posádku a objemnějším zavazadlovým prostorem, jehož základní objem 509 litrů neomezuje ani akumulátor hybridního systému umístěný pod podlahou. Se sklopenými opěradly zadních sedadel se objem zavazadlového prostoru zvětší až na 1779 litrů a vznikne ložná plocha dlouhá 1,98 m. Novinkou jsou vysoko umístěné háčky v zavazadlovém prostoru, umožňující lépe využít jeho celou výšku a usnadnit bezpečné zavěšení a uložení zavazadel.

Nejnovější Forester přichází s robustnějším vzhledem vycházejícím z designové filozofie „Dynamic X Solid“, který zaujme přepracovanou přední částí s nově navrženou maskou chladiče, světlomety a kryty mlhových světel.
 
Publikováno: 18. 2. 2022 | Počet přečtení: 676