Novinka zlevní průmyslový 3D tisk z kovů

Cílem nové 3D tiskárny, kterou představila společnost MCAE Systems, je decentralizovat kovový 3D tisk a přinést cenově dostupnou technologii aditivní výroby i malým a středním firmám.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 1. 2022 | Počet zobrazení: 714
 

DB Schenker elektrifikuje autopark

Strategické partnerství DB Schenker s výrobcem elektrických užitkových vozidel Volta Trucks má za cíl urychlit elektrifikaci vozového parku logistického giganta. Předběžná objednávka čítá 1500 elektrických nákladních vozidel Volta Zero.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 1. 2022 | Počet zobrazení: 618
 

Amazon a Stellantis budou spolupracovat

Obě společnosti, Amazon i Stellantis, oznámily přípravu několika víceletých globálních dohod, jejichž cílem je změnit prostředí ve vozidlech skupiny Stellantis a urychlit přechod odvětví k udržitelným řešením mobility a softwarově definované budoucnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 1. 2022 | Počet zobrazení: 614
 

Procesor s nejlepší energetickou účinností ve třídě

Svůj první špičkový obrazový procesor typu NPU vlastní konstrukce představila společnost Oppo. Jde o 6nm procesor MariSilicon X na zpracování obrazu s technologií umělé inteligence.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 1. 2022 | Počet zobrazení: 626
 

Měřicí technika z ČVUT nově testuje i 5G sítě

Požadavky na datovou konektivitu, zejména na spolehlivé a všude dostupné bezdrátové připojení se neustále zvyšují. Objektivní měření a vyhodnocení pokrytí pomáhá motivovat operátory k zajištění a vylepšování kvality služeb mobilního internetu v ČR. A k tomu je určeno zařízení nazvané F-Tester vyvinuté na Fakultě elektrotechnické (FEL) ČVUT v Praze.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 1. 2022 | Počet zobrazení: 758
 

Firmy plánují investice do vodíku

Čtyři pětiny energetických firem plánují investice do vodíkových technologií a 31 % ropných a plynárenských společností, dodavatelů energie a specialistů na obnovitelné zdroje uvedlo, že již aktivně provozuje technologie modrého či zeleného vodíku.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 1. 2022 | Počet zobrazení: 625
 

Poprvé s karavanou lodí

1. ledna 2022 dorazil do přístavu v sibiřském Peveku jaderný ledoborec Arktika s karavanou nákladních lodí. Během své první tak dlouhé plavby doprovodil lodě s nákladem nezbytným pro investiční projekty v tomto odlehlém regionu.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 1. 2022 | Počet zobrazení: 630
 

Metro je pokryto vysokorychlostní sítí

Od 22. prosince je soustava tras pražského metra kompletně pokryta vysokorychlostní mobilní sítí LTE (4G). Konsorciu operátorů O2, T-Mobile, Vodafone a společnosti CETIN se ve spolupráci s Dopravním podnikem hl. m. Prahy, podařilo dokončení projektu o rok urychlit.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 1. 2022 | Počet zobrazení: 645
 

Spiska: Pozoruhodný produkt pro správu dokumentů

Redakce odborného portálu BusinessIT.cz, každoročně vybírá IT řešení k zařazení do přehledu Pozoruhodných produktů pro následující rok. Do této galerie slávy bylo zařazeno převratné řešení pro správu dokumentů ve všech typech organizací. Jde o nové cloudové a široce customizovatelné řešení s názvem Spiska z dílny Asseco Solutions.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 1. 2022 | Počet zobrazení: 621
 

Nová K2 přináší řadu vylepšení

Inovovaná verze informačního systému K2 společnosti Atmitec s názvem Ori obsahuje řadu vylepšení, mezi něž patří např. řešení pro sledování výroby v reálném čase, docházkový systém a rozsáhlá vylepšení zjednodušující práci na mobilních zařízeních.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 1. 2022 | Počet zobrazení: 613