murr Schunk

Edice Cullinan nazvaná Frozen Lakes

S nástupem zimní sezóny odhalila společnost Rolls-Royce sérii nových automobilů řady Cullinan z programu Bespoke, které jsou inspirovány barvami, texturami a náladami zimní krajiny v severní a střední Evropě.

 
Edice Frozen Lakes zahrnuje pouhých 14 exemplářů superluxusního SUV Rolls-Royce Cullinan. Tým Bespoke Collective složený z designerů, inženýrů a řemeslníků čerpal inspiraci pro tuto řadu ze zimní krajiny – od sibiřských jezer až po švýcarské Alpy a od severní Karélie až po Karpaty.

Byly vyvinuty dvě nové varianty zpracování exteriéru – Crystal na barvě Midnight Sapphire a Blue Crystal na odstínu Arctic White – zachycující ostrost, průzračnost, odrazy a kontrasty ledových ploch zamrzlých jezer.Interiér je vyroben buď v odstínu Arctic White, nebo Navy Blue s detaily v tyrkysové barvě. Dřevěná dýha použitá na palubní desce a piknikových stolcích napodobuje vzory popraskaného ledu, které jsou typické pro věčně zmrzlé oblasti. Dlouhé prameny zmrzlé "vody" jsou jemně ručně namalovány a poté zapečetěny pod vrstvou čirého laku. Proces, který trvá až dva týdny pro každou iteraci, se opakuje s různými barvami, aby tak vznikl trojrozměrný efekt. Každý vůz má pět samostatných prvků s touto jedinečnou povrchovou úpravou. Ty jsou lakovány v přesném pořadí, stejným umělcem, aby byla zajištěna absolutní konzistence a kontinuita.Vozy jsou také vybaveny novou podobou charakteristického stropního čalounění. Varianta Cracked Ice Starlight Headliner v barvě Turchese se svítícími padajícími hvězdami se vyrábí výhradně ručně a proces výroby vyžaduje minimálně 18 hodin práce. Do rukou evropských zákazníků se dostane pouze 14 těchto vozů.
 
Publikováno: 26. 1. 2022 | Počet přečtení: 417