Velká stavebnice elektroniky automobilu

„Bylo vzrušující otevřít krabici se stavebnicí a tam objevit hromadu kovových dílů a pustit se s nimi do díla…,“ vzpomíná Jesús De la Torre, vedoucí střediska pro optimalizaci elektroniky v Centru pro vývoj prototypů ve společnosti Seat.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2022 | Počet zobrazení: 642
 

Logistiky z PST CLC zaměstnávají aktuálně zejména celní služby

Společnost PST CLC, která si letos připomíná první dekádu svého působení v rámci skupiny Mitsui-Soko Group, hodnotí uplynulý rok pozitivně, přinesl jí téměř o pětinu vyšší zisk díky vysokému počtu zakázek, ale i některé výzvy, jimž musí nyní logistické firmy čelit.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 2. 2022 | Počet zobrazení: 700
 

Odstartovala Technologická olympiáda pro středoškoláky

Od počátku února se mohou registrovat zájemci o účast v pilotním ročníku projektu Technologické olympiády. Soutěž počítá se zapojením přibližně 1500 studentů středních škol. Finálové kolo proběhne 22. dubna na pořádající FEL ČVUT v Praze.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 2. 2022 | Počet zobrazení: 644
 

Dachser elektrifikuje svůj autopark

Logistická společnost Dachser rozšiřuje flotilu bezemisních vozidel a investuje do nákladních a firemních osobních vozů na elektrický pohon a odpovídajících nabíjecích systémů. V plánu má také testování nákladních vozidel poháněných vodíkem.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 2. 2022 | Počet zobrazení: 649
 

Nejmodernější zkušební dráha pro testování na mokru

Společnost Bridgestone otevřela novou zkušební dráhu pro testování ovladatelnosti na mokrém povrchu na svém evropském zkušebním polygonu EUPG (European Proving Ground) nedaleko Říma v Itálii.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 2. 2022 | Počet zobrazení: 631
 

Kia Ceed SW získala titul Flotilové auto roku

Nová Kia Ceed Sportswagon, bestseller korejské značky a zároveň čtvrtý nejprodávanější model ve svém segmentu, ovládla i letošní anketu Fleet Derby Flotila roku 2022 a stala se jejím absolutním vítězem.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 2. 2022 | Počet zobrazení: 606
 

SAP buduje v Brně nový vývojový tým

Poptávka po IT expertech roste a v brněnském vývojovém centru SAP Labs se proto otevírá nové oddělení Business Process Intelligence, které plánuje vytvořit silný tým místních vývojářů.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 2. 2022 | Počet zobrazení: 635
 

U tepelných čerpadel hledejte štítek

Kvalitní tepelné čerpadlo, které bude vytápět ekonomicky úsporně, a přitom ohleduplně vůči životnímu prostředí, lze poznat podle energetického štítku.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 2. 2022 | Počet zobrazení: 649
 

Prazdroj definitivně končí s PETkami

Piva v PET lahvích od Plzeňského Prazdroje natrvalo zmizí z pultů prodejen, kde se nyní doprodávají poslední kusy. Pivovar ukončil stáčení do plastových obalů na konci loňského roku a piva svých značek teď plní do pivních tanků nebo vratných obalů, tedy sudů a skleněných lahví.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 2. 2022 | Počet zobrazení: 623
 

MiR hlásí růst prodejů robotů o 42 %

Mobile Industrial Robots (MiR) zaznamenal v loňském roce na trhu autonomních mobilních robotů (AMR) 42% nárůst prodejů oproti roku 2020. Prosinec přitom představoval rekordní měsíc s téměř 300 dodanými roboty, což je více než v kterémkoliv předchozím měsíci.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 2. 2022 | Počet zobrazení: 637