Infor posiluje ve výrobním sektoru

Společnost Infor, dodavatel podnikového cloudového softwaru pro specifická odvětví, slaví úspěchy i na českém trhu. K nejnovějším uživatelům řešení podnikových systémů této značky se nedávno zařadila i firma Zetor Tractors.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 3. 2022 | Počet zobrazení: 717
 

Dachser rozváží zásilky i elektrokolem

Královéhradecká pobočka logistické společnosti Dachser se jako druhá v ČR zapojila do projektu distribuce zásilek pomocí nákladních elektrokol. Díky optimální poloze pobočky jsou zásilky distribuovány do centra města přímo z terminálu pobočky.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 3. 2022 | Počet zobrazení: 712
 

Unikátní mechatronická vložka z Tokozu

Žďárská firma Tokoz představila novou verzi svého mechatronického systému ePRO, který kombinuje elektronickou správu přístupů spolu s extrémní mechanickou odolností, přitom nepotřebuje přívod elektrické energie. Díky mobilní aplikaci umožňuje dálkovou správu přístupů i nastavení klíčů.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 2. 2022 | Počet zobrazení: 759
 

Výsledky z dechu do pěti minut

Vědci z NTU vyvinuli dechový analyzátor onemocnění covid-19, který je stejně účinný jako PCR testy, ale poskytuje výsledky velmi rychle (foto: NTU).

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 2. 2022 | Počet zobrazení: 737
 

Schopnosti IO-Link masterů Murrelektronik

Rozšířením svého portfolia výrobků IO-Link o sběrnicové robustní moduly MVK Pro a IMPACT67 Pro, poskytuje Murrelektronik diagnostické funkce a výstupní proud 4 A na každém portu těchto modulů (foto: Murreelektronik).

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 2. 2022 | Počet zobrazení: 696
 

Nová vlna domácí konektivity

Společnost TP-Link přichází s novinkou v podobě AX3000 dvoupásmového bezdrátového routeru Archer AX53 s podporou standardu Wi-Fi 6 (802.11ax), díky kterému dosahuje maximální přenosové rychlosti až 3000 Mb/s.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 2. 2022 | Počet zobrazení: 916
 

Z každého spotřebiče bude chytré zařízení

Nabídku chytrých zařízení značky Tesla, připojených k domácí Wi-Fi síti a ovládaných prostřednictvím mobilní aplikace, nejnověji doplňují čtyři různé typy elektrických zásuvek.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 2. 2022 | Počet zobrazení: 700
 

Češi si elektroauta nekupují, ale půjčují

Podle aktuálního průzkumu Schneider Electric využívá elektromobil 11 % řidičů, vlastníkem je přitom jen každý stý. Tato auta lákají především mladé lidi ve věku do 26 let a muže. Nejčastěji si ho Češi pořizují pro soukromé účely (foto: Schneider Electric).

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 2. 2022 | Počet zobrazení: 745
 

Nová třistaosmička sbírá ocenění

Členky celosvětové poroty soutěže Women’s World Car of the Year přesvědčila dokonalost a vášeň nového Peugeotu 308 a udělily vozu ocenění Městský vůz roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 2. 2022 | Počet zobrazení: 712
 

Elektromobily Scoobic bude obouvat Bridgestone

Bridgestone se svou dceřinou firmou Webfleet Solutions uzavřely smlouvu se společností Scoobic Urban Mobility, která vyrábí elektricky poháněná vozidla pro rozvážkovou dopravu na posledním úseku logistického řetězce a ve městech.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 2. 2022 | Počet zobrazení: 759