Maskovací aplikace posiluje ochranu soukromí

Nejnovější verze aplikace pro dynamické maskování záběru AXIS Live Privacy Shield je zdarma pro všechny kompatibilní kamery Axis. Správci kamerových systémů tak mohou snadno zajistit spolehlivou ochranu soukromí při videodohledu, navíc v reálném čase.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 6. 2021 | Počet zobrazení: 485
 

Robert vás rozhýbe

Ve společnosti Life Science Robotics z Aalborgu v Dánsku vyvinuli robota ROBERT, který pomáhá pacientům s rehabilitačními cviky. Využili k tomu systém LBR Med společnosti KUKA, který se díky své lékařské předcertifikaci a údajům o výkonu ideálně hodí k tomuto využití a k integraci do medicínského produktu.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 6. 2021 | Počet zobrazení: 458
 

ENGEL představil na live e-sympoziu nové technologie

Na akci live e-symposium 2021 ve dnech 22. až 24. června představil rakouský výrobce strojů pro plastikářský průmysl významné technologické novinky, které významně přispívají k posílení tzv. oběhové ekonomiky a ekologického přímého zpracování plastových odpadů.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2021 | Počet zobrazení: 445
 

Brněnští vědci vylepšují unikátní mikroskop

Spin-off firma NenoVision, založená absolventy Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně spojila své síly s vědci z Akademie věd ČR, s cílem zdokonalit unikátní zařízení LiteScope pro mikroskopické zobrazování. Z měřicí sondy chtějí udělat nástroj na výrobu nanostruktur.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2021 | Počet zobrazení: 443
 

Do Chorvatska prodal RegioJet tisíce jízdenek

Více než 50 tisíc jízdenek doposud prodal RegioJet na své vlakové spoje, které spojují Českou republiku, Slovensko a Maďarsko s chorvatskými přímořskými destinacemi Splitem a Rijekou.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2021 | Počet zobrazení: 446
 

Dlouhé stráně pomáhají české energetice

Za 25 let provozu se vyrobilo na Dlouhých stráních přes 10 milionů megawatthodin elektrické energie, z toho samotná přečerpávací elektrárna vyrobila 9 972 799 MWh a přidružená malá vodní elektrárna 10 697 MWh elektrické energie.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 6. 2021 | Počet zobrazení: 465
 

Integrace poskytuje zákazníkům větší flexibilitu

Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) na konferenci HPE Discover oznámila rozšíření své edge-to-cloud platformy HPE GreenLake o podporu Microsoft Azure Stack HCI a Microsoft SQL Server. Nové cloudové služby přinášejí agilitu a flexibilitu, kterou organizace hledají ve škálovatelné, zjednodušené a cloudové on-premise architektuře.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 6. 2021 | Počet zobrazení: 429
 

Baterie nové generace od Toyoty

Světové automobilky se nyní předhánějí, která z nich nabídne novou technologii baterií do elektromobilů největšímu počtu zákazníků. Tyto baterie nové generace mají přinést kratší dobíjení, delší dojezd a větší hustotu. Toyota plánuje představit premiéru prototypu ještě letos.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 6. 2021 | Počet zobrazení: 455
 

Začala sezóna závodů tahačů

Minulý víkend skončilo první kolo FIA Mistrovství Evropy tahačů (ETRC) na maďarském okruhu Hungaroring. Celkem patnáct účastníků šampionátu se během následující sezóny zúčastní celkem třiceti závodů v sedmi různých lokalitách na speciálně vyvinutých závodních pneumatikách Goodyear.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 6. 2021 | Počet zobrazení: 451
 

Skiareál dostal nové vozy

Značka Seat, která je hlavním partnerem Skiareálu Ještěd od roku 2019, jim dodala dvě nová SUV. Praktické, komfortní a bezpečné modely Ateca a Tarraco jsou perfektně připraveny na celoroční provoz v horských podmínkách severočeských hor.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 6. 2021 | Počet zobrazení: 437