Vodíkové auto poslouží i vzdělávání

Toyotu Mirai s pořadovým číslem jedna, tedy vůbec první vozidlo na vodík, které se prodalo jako běžný sériový vůz v Česku, koupila skupina Cylinders Holding. Vůz bude sloužit nejen generálnímu řediteli, ale stane se součástí vzdělávacích projektů a marketingu vodíku.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2021 | Počet zobrazení: 474
 

Tradiční „z Muzea do muzea“ přinese netradiční setkání

V sobotu 21. srpna 2021 proběhne v depozitáři v Chomutově ve spolupráci s Muzeem ČD v Lužné u Rakovníka tradiční akce z Muzea do muzea, která umožní návštěvníkům si prohlédnout dvě nejvýznamnější železniční sbírky v ČR v jeden den.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2021 | Počet zobrazení: 511
 

Ciferník hodinek z nejčernějšího materiálu

Nové hodinky NanoDive s ciferníkem vyrobeným z černých vrstev uspořádaných nanotrubic oxidu titaničitého (TiO2) v jejich černé formě přicházejí na náš trh z dílny Chronotechny.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2021 | Počet zobrazení: 526
 

Autonomní výkonní pomocníci pro optimalizaci logistiky

Společnost Mobile Industrial Robots uvedla na trh první nejvýkonnější roboty s certifikací IP52 pro přepravu těžkých nákladů i palet ve výrobních halách a logistických centrech.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2021 | Počet zobrazení: 486
 

Xcelerator vytvoří dokonalou surfařskou vlnu

Na moři nejlepší surfařské vlny tvoří sama příroda. V bazénech firmy Surf Loch, se propojili dlouholeté surfařské zkušenosti s pokročilými technologiemi Siemens, aby bylo možné ty nejlepší vlny napodobit.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2021 | Počet zobrazení: 463
 

Akvaponickým farmám pomohou řasy

Symbióza chovu ryb a pěstování zeleniny v uzavřeném systému, takzvaná akvaponie, je v Česku na vzestupu. Aby byl byznys nejen rentabilní, ale taky maximálně ekologický, je potřeba vybalancovat v systému křehkou rovnováhu, která by svědčila jak rybám, tak rostlinám.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 8. 2021 | Počet zobrazení: 505
 

Nová řada 3D tiskáren Phenom s technologií MSLA

Společnost Elvira oznámila dostupnost velkoformátové a cenově dostupné 3D tiskové technologie MSLA od výrobce Peopoly. 3D tiskárny řady Phenom nabízejí vysokou kvalitu povrchu, detailu a mimořádnou velikost tištěných dílů z materiálů na bázi pryskyřice/resinu.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 8. 2021 | Počet zobrazení: 505
 

Nový monitor pro hráče závodních her

Svou nabídku herních monitorů Mobiuz rozšiřuje společnost BenQ o model určený hráčům závodních her EX3415R. Jde o 34palcový zakřivený monitor s širokoúhlým poměrem stran 21 : 9.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 8. 2021 | Počet zobrazení: 491
 

Externí disk v kapesní velikosti

Western Digital představila nové přenosné řešení, externí SSD disk WD Elements SE, které spojuje kapesní design a výkon. Toto kompaktní zařízení je skvělým řešením pro zákazníky, kteří potřebují přenosný disk pro rychlejší přenos souborů.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 8. 2021 | Počet zobrazení: 493
 

První TP-Link mesh systém s vestavěným VDSL a LTE modemem

Společnost TP-Link představuje dva nové mesh systémy z řady Deco (Deco X20-DSL a Deco X20 4G), které zajišťují spolehlivé pokrytí Wi-Fi signálem po celém domě nebo firmě.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 8. 2021 | Počet zobrazení: 495