murr Schunk

Chytrý LED pásek pro chytrou domácnost

Společnost TP-Link představila nový chytrý Wi-Fi světelný LED pásek, který patří do jeho řady zařízení pro chytrou domácnost Tapo. Jde o model Tapo L920-5, který ve stejnojmenném portfoliu doplňuje ucelenou sérii sestávající z chytrých žárovek nebo bezpečnostních kamer.

 
Výhodou představeného LED pásku Tapo L920-5 je možnost jeho spolupráce s chytrým asistentem či mobilní aplikací Tapo. Světelný pásek tak lze ovládat přesně tak, jak vám to vyhovuje. Pásek nepotřebuje žádný dodatečný hub, takže jej stačí připojit přímo k domácí zabezpečené Wi-Fi síti. Výhodou je, že k pásku není potřeba nic dokupovat, jedná se o kompletní produkt.

Špičková technologie RGBIC poskytuje lepší ovladatelnost a umělecké vyjádření než u předcházejícího modelu, protože k dispozici je navíc integrovaný IC čip a jedno vedení tak může zobrazovat více barev najednou. Další změnou oproti předchůdci je povrchová úprava z polyuretanu, což znamená i vyšší odolnost.Pásek L920-5 může experimentovat s různými předvolbami osvětlení, které si lze nastavit podle svých představ. Například tlumené noční osvětlení vytvoří příjemnou atmosféru, a světlo lze nastavit i pro oslavu nebo klasické osvětlení. Předvolené režimy potom uložíte do paměti a kdykoliv poté vyvoláte pomocí mobilní aplikace. Pokud jste zjistili, že při sledování filmu vám vyhovuje žlutá barva v určité intenzitě jasu, jednoduše ji příště využijte znovu.

Duhové efekty

U LED pásku se můžete nechat pohltit dynamickými světelnými efekty, a to díky konfiguraci více než 16 milionů živých barev a ovládání samostatných světelných zón. I díky úplné novince – LED pásek totiž dokáže zachytit hudbu kolem sebe a synchronizovat ji s frekvencí a rytmem světla. Zábavu na party si tak můžete užít všemi smysly.

K dalším vymoženostem patří funkce plánovače a časovače, se kterými lze snadno nastavit časové plány, v jejichž rámci se má světelný pásek zapnout či vypnout v určený čas. Navíc si lze vybrat i barevný odstín a jeho jas. Režim Pryč zase podobně jako u zásuvek Tapo dokáže simulovat přítomnost osob v domě a v náhodných časových intervalech pásek rozsvěcovat a zhasínat.

Jasné světlo a dlouhá výdrž

Životnost LED pásku je udávána na 50 tisíc hodin. Díky kvalitním zdrojům LED světla pak pásek nabízí o 20 % vyšší jas a o 50 % delší životnost než běžné produkty.I po fyzické stránce je instalace velice jednoduchá, a navíc příjemně flexibilní. Jeho délku 5 metrů stačí zkrátit na potřebný rozměr a následně ho přilepit na libovolný povrch díky lepicímu podkladu 3M. Pásek je ohebný a voděodolný, je možné ho instalovat na libovolné místo a následně jej snadno odlepit a umístit jinam.

V neposlední řadě je k dispozici už zmíněné hlasové ovládání, a to prostřednictvím chytrých asistentů Alexa či Google Assistant.
 
Publikováno: 18. 3. 2022 | Počet přečtení: 420