murr Schunk

Barevný obraz kamery dokonce i v noci

Společnost TP-Link představila novou bezpečnostní kameru z řady chytrých zařízení Tapo, jenž dokáže zaznamenávat čistý obraz s barevným výstupem i v nočních hodinách.

 
Bezpečnostní kamera Tapo C320WS je určená pro využití v exteriéru a díky technologii 2K QHD dokáže zaznamenávat velmi čistý obraz v rozlišení 2560 x 1440 pixelů. Oproti Full HD má zobrazení v 2K QHD mnohem jemnější detaily. Díky funkci 8násobného přiblížení pak přes kameru lze vidět mnohem dále.

Nejzásadnějším prvkem kamery je plnobarevné noční vidění, které zobrazuje barevný výstup dokonce i ve tmě. Noční vidění je zároveň umožněno i díky snímači Starlight, který má vysokou citlivost a dokáže zachytit obraz ve vyšší kvalitě i za špatných světelných podmínek.

Další funkcí kamery je možnost dostávat upozornění např. na smartphone ve chvíli, kdy zařízení zaznamená pohyb. Následně si odkudkoliv lze v přímém přenosu přehrát dění před kamerou a zjistit, zda pohybové čidlo aktivovalo zvíře, člen domácnosti, anebo se jedná o nevítaného návštěvníka. Pro kameru si lze nastavit i zóny detekce pohybu, takže dokáže zaznamenávat dění pouze ve zvolené oblasti. Funkce detekce pohybu umožňuje nastavit detekci neoprávněného vniknutí do oblasti, detekci překročení definované hranice nebo dokonce detekci zakrytí či blokování kamery.

Díky tomu, že kamera disponuje mikrofonem i reproduktorem, je možné jejím prostřednictvím komunikovat s kýmkoliv, kdo se právě v jejich blízkosti nachází. Můžete tak např. uklidnit rozrušeného psa, kterého jste doma nechali samotného, nebo se domluvit s kurýrem, který vám právě dovezl zásilku. Když nepomůže domluva, tak nevítané návštěvníky můžete odradit (velmi hlasitým) zvukovým či světelným alarmem, který můžete spustit poté, co zaznamenáte jejich případný pohyb před kamerou.Kameru můžete k domácí síti připojit buď přes ethernetové rozhraní, tedy kabelově, nebo přes bezdrátovou síť Wi-Fi. Disponuje také bezpečným lokálním úložištěm na pořízené záznamy. Na micro SD kartu lze uložit až 256 GB záznamu videa ve 2K HD. Díky ukládání záznamu na micro SD kartu nehrozí únik videí z domácnosti na internet. Konstrukce kamery je navíc odolná vůči povětrnostním vlivům dle standardu IP66. A kameru lze ovládat i hlasovými povely díky podpoře služeb Asistent Google a Amazon Alexa.
 
Publikováno: 24. 3. 2022 | Počet přečtení: 322