murr Schunk

Peugeot zahajuje oficiální působnost v Pákistánu

Poprvé ve své historii startuje značka Peugeot své výrobní a obchodní aktivity na území Pákistánu společně se svým exkluzivním partnerem Lucky Motor Corporation. Peugeot se tak stává první evropskou značkou vyráběnou v Pákistánu.

 
Značka Peugeot zahajuje se svým partnerem Lucky Motor Corporation výrobu a prodej jednoho ze svých modelů v Pákistánu. Toto partnerství začíná otevřením osmi prodejen „3S“ (sales, after sales and services) v šesti městech: Islamabád, Karáčí, Láhaur, Faisalabád, Sialkot a Gudžranvala. Montáž vozů bude probíhat v nejmodernějším výrobním závodě v Karáčí.

Lucky Motor Corporation je dceřinou společností skupiny Yunus Brothers, která je součástí pákistánského průmyslu již pět desetiletí. Dynamická obchodní politika skupiny Yunus Brothers umožnila společnosti Lucky Motor Corporation výrazně zvýšit podíl na trhu a stanovit nové standardy v oblasti nabídky produktů a služeb. Cílem partnerství se značkou Peugeot je nabídnout zákazníkům nejlepší řešení mobility, která evropský výrobce nabízí.

„Jsme na toto partnerství hrdí. Bude to poprvé, kdy se v Pákistánu bude montovat evropský vůz. Společně podpoříme zaměstnanost, lokalizaci výroby a automobilového průmyslu v zemi. Internacionalizace je pro Peugeot prioritou a růst prodeje vozů SUV segmentu B a C v Pákistánu představuje obrovskou příležitost. K tomu přispívá i vývoj legislativy země směrem k elektrifikaci, který je plně v souladu s naší vlastní strategií,“ řekla Linda Jackson, generální ředitelka Peugeot.Uvedení vozu SUV 2008 na trh je prvním krokem tohoto závazku vůči pákistánským zákazníkům. Peugeot 2008 je úspěšný již od svého uvedení na trh, k němuž došlo koncem roku 2019. Mimo jiné získal 26 mezinárodních ocenění, včetně ceny Red Dot Design Award. Model 2008 v segmentu kompaktních SUV vyniká díky svému osobitému designu, vyspělým technologiím a výkonným motorům. Zážitek z jízdy umocňuje kabina Peugeot i-Cockpit s digitálním přístrojovým panelem umístěným nad kompaktním volantem a dotykovým displejem. Díky své kvalitě a vysoké hodnotě bude 2008 ideálním modelem pro pákistánské rodiny.

Dalším modelem, který se má vedle verze se spalovacím motorem vyrábět v Pákistánu, bude 100% elektrický model e-2008.
 
Publikováno: 23. 3. 2022 | Počet přečtení: 320