Evropa bude mít nové předpisy k ochraně klimatu

Evropský parlament schválil předposlední červnový týden tzv. klimatický zákon a posvětil tak 55% snížení emisí CO2 do roku 2030, unie již připravuje nový energetický balíček k dosažení tohoto cíle.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 7. 2021 | Počet zobrazení: 449
 

Příští stanice prázdniny

Národní technické muzeum zve na začátek prázdnin do Železničního depozitáře NTM v Chomutově rodiny s dětmi ZDE. Na 3. až 6. července 2021 připravilo hravý program, během kterého si mohou děti s rodiči zasoutěžit a poznat, jak brzdí či zatáčí vlak, jak funguje parní motor nebo jak těžká byla práce topiče.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 6. 2021 | Počet zobrazení: 483
 

Stolní switch s podporou PoE

Společnost TP-Link představuje nový stolní switch TP-Link TL-SL1311MP, jenž disponuje bohatou nabídkou portů a slotů, mimo jiné 8 porty 10/100 Mbit/s, 2 gigabitovými porty RJ45 či 8 porty PoE+.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 6. 2021 | Počet zobrazení: 440
 

Cenu kvality SAP získal český projekt v Asahi

Evropská pobočka mezinárodní pivovarnické společnosti Asahi CE & Europe Services se sídlem v Česku se zařadila mezi šest vítězů letošního ročníku soutěže SAP Quality Awards v regionu střední a východní Evropy. Uspěla díky svému rozsáhlému transformačnímu projektu postavenému na řešení SAP SuccessFactors.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 6. 2021 | Počet zobrazení: 466
 

Lenovo jde vstříc hybridnímu životu

S novou řadou cenově dostupných osobních zařízení přichází Lenovo pro hybridní střídavou práci doma a v kanceláři. Jde o stylový Chromebook IdeaPad 5i, Chromebook IdeaPad Flex 5i a mobilní monitor L15 se dvěma porty USB-C.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 6. 2021 | Počet zobrazení: 464
 

Siemens a InoBat budou spolupracovat na vývoji baterií

Inovativní výrobce článků pro elektrické vozy InoBat Auto si vybral společnost Siemens jako klíčového partnera pro řešení v oblasti elektrizace a automatizace k digitalizaci celého řetězce výroby akumulátorů pro elektromobily.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 6. 2021 | Počet zobrazení: 444
 

Ateca zrychlí z 0 na 100 za 4,9 s

CUPRA uvádí na český trh exkluzivní limitovanou edici CUPRA Ateca Limited Edition VZ. Vysokovýkonné SUV nabízí náročným klientům jedinečný sportovní design s mnoha působivými a dokonale řemeslně zpracovanými detaily, nejmodernější techniku s výkonným pohonem všech kol a podmanivé zážitky ze sportovní jízdy.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 6. 2021 | Počet zobrazení: 456
 

Druhá generace uložišť pro mobilní aplikace

Společnost Western Digital uvádí své druhé generace úložišť UFS 3.1 pro chytré telefony 5G. Nová paměť iNAND MC EU551 představuje vysoce výkonné úložiště, které uživatelé potřebují, aby mohli využít své telefony pro rostoucí aplikace, jako jsou kamery, fotoaparáty, aplikace AV/VR, hry a video 8K.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 6. 2021 | Počet zobrazení: 453
 

Soukromý pronájem bezpečnostních schránek

Cennost i hotovost je možné bezpečně uchovat v bankovních bezpečnostnostních schránkách nebo u soukromých společností, jakou je služba SafeBoxes, která nabízí pronájem bezpečnostních schránek zcela anonymně s neomezeným přístupem.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 6. 2021 | Počet zobrazení: 451
 

Svijany: tradice v novém obalu

Letošní léto je v českém rodinném Pivovaru Svijany ve znamení změn. Pivovar mění částečně své logo, etikety, uvádí na trh nové pivo, a také vlastní nové originální designové půllitry, které začnou v restauracích postupně nahrazovat dosavadní standardní sklo.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 6. 2021 | Počet zobrazení: 1144