Vozy Škoda ve fotografiích na Sachsen Classic 2021

Česká automobilka pokračuje v tradici účasti vybraných modelů Škoda v renomované soutěži klasických vozů. Letošní ročník zavedl účastníky poprvé do Mladé Boleslavi, kde si připomněli 120leté výročí Škoda Motorsport.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2021 | Počet zobrazení: 487
 

Kuličkové šrouby s chlazením matice

Kuličkové šrouby NSK s chlazením matice určují nové standardy v přesnosti obráběcích strojů díky vysoce kvalitním komponentám mechanického pohonu.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 8. 2021 | Počet zobrazení: 522
 

Nové motory rozšiřují využití servosystému

Společnost Siemens rozšířila nabídku motorů pro osvědčený systém servopohonů Sinamics S210, a dále tak obohatila možnosti jeho využití. Speciálně pro farmaceutický a potravinářský průmysl je určen motor Simotics.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 8. 2021 | Počet zobrazení: 492
 

Jungheinrich hlásí velmi dobré pololetí

Společnost Jungheinrich AG se ohlíží za úspěšným prvním pololetím roku 2021. Díky velmi dobrému vývoji trhu ve srovnání s předchozím obdobím došlo k pozitivnímu růstu počtu nových objednávek, jejichž hodnota dosáhla 2,42 mld. eur (v předchozím roce: 1,81 mld eur).

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 8. 2021 | Počet zobrazení: 481
 

Porsche ČR pomáhá potřebným

Řádění tornáda odnesly nejvíce obce na jihu Moravy. To vyprovokovalo vlnu solidarity napříč republikou. Katastrofa nenechala klidnými ani zaměstnance společnosti Porsche Česká republika, největšího importéra automobilů do ČR.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2021 | Počet zobrazení: 501
 

DIAMO má speciální laboratoř na důlní plyny

V Ostravě vybudoval státní podnik DIAMO speciální pracoviště pro měření a vyhodnocování výstupů důlních plynů. Akreditovaná zkušební laboratoř atmogeochemie tak navazuje na dlouholetou práci podniku na protimetanových opatřeních.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2021 | Počet zobrazení: 559
 

Vodíkové auto poslouží i vzdělávání

Toyotu Mirai s pořadovým číslem jedna, tedy vůbec první vozidlo na vodík, které se prodalo jako běžný sériový vůz v Česku, koupila skupina Cylinders Holding. Vůz bude sloužit nejen generálnímu řediteli, ale stane se součástí vzdělávacích projektů a marketingu vodíku.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2021 | Počet zobrazení: 464
 

Tradiční „z Muzea do muzea“ přinese netradiční setkání

V sobotu 21. srpna 2021 proběhne v depozitáři v Chomutově ve spolupráci s Muzeem ČD v Lužné u Rakovníka tradiční akce z Muzea do muzea, která umožní návštěvníkům si prohlédnout dvě nejvýznamnější železniční sbírky v ČR v jeden den.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2021 | Počet zobrazení: 501
 

Ciferník hodinek z nejčernějšího materiálu

Nové hodinky NanoDive s ciferníkem vyrobeným z černých vrstev uspořádaných nanotrubic oxidu titaničitého (TiO2) v jejich černé formě přicházejí na náš trh z dílny Chronotechny.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2021 | Počet zobrazení: 516
 

Autonomní výkonní pomocníci pro optimalizaci logistiky

Společnost Mobile Industrial Robots uvedla na trh první nejvýkonnější roboty s certifikací IP52 pro přepravu těžkých nákladů i palet ve výrobních halách a logistických centrech.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2021 | Počet zobrazení: 475