murr Schunk

Řada PowerLoad pro kompaktní nakladače

Značka Goodyear přichází s novou řadu pneumatik PowerLoad, s níž hodlá pomáhat při zvyšování produktivity, životnosti a nákladově efektivního provozu kompaktních kolových nakladačů a malých grejdrů.

 
Tato technika představuje nový, vysoce konkurenční trh, na nějž jednotliví výrobci přinášejí stále nové technologie, aby uspokojili poptávku po efektivnějším, ale také ekologičtějším provozu. V podobě nové řady PowerLoad jim Goodyear nabízí pneumatiky doplněné o významné moderní technologie, které byly speciálně navrženy jako odpověď na potřeby kompaktních kolových strojů.

Stroje tohoto typu se obvykle využívají ve stavebnictví, při nakládce materiálů, logistické podpoře, v zemědělství a při terénních úpravách. Klíčovou charakteristikou jejich pneumatik tedy musí být všestrannost. Vzhledem k dlouhé době, kterou v této technice tráví řidiči, je dalším důležitým faktorem pohodlí obsluhy, a spolu s ním také dobrá trakce a vysoká odolnost.

Technologie Smooth Guard

Pneumatiky Goodyear PowerLoad zahrnují novou technologii Smooth Guard, včetně extra silné, hladké vrstvy pryže v oblasti ramen a bočnice. Tato pokročilá technologie pneumatikám propůjčuje maximální robustnost a zvyšuje jejich odolnost vůči řezným ranám a poškození kostry. Vedle toho Goodyear u nové řady posílil také konstrukci bočnic, což zvyšuje stabilitu a usnadňuje ovladatelnost strojů. Nová řada stabilizuje lopatu nakladače při nakládání a nabízí tak provozovatelům přesnou jízdu, jistotu, pohodlí a bezpečnost.

Důraz na vyztužení a vysoký stupeň ochrany je patrný i na tvaru ochrany ráfku. To pomáhá zabraňovat pronikání cizích předmětů mezi ráfek a pneumatiku, což je zvláště důležité na staveništích, kde by půda, balvany, kamínky a jiné nečistoty mohly běžné pneumatiky vážně poškodit. Nový tvar zářezu pro montážní páku pomáhá urychlit montáž i demontáž pneumatik a minimalizuje tak prostoje.

Dalším potvrzením toho, že Goodyear sledoval především co nejvyšší efektivitu, je nesměrový dezén nových pneumatik. Tato volba podporuje snadnější logistiku pneumatik, protože umožňuje jejich rotaci, a zjednodušuje provozovatelům vozového parku skladování pneumatik. Nové pneumatiky dále nabízejí na staveništích nezbytnou vyšší trakci. Jejich konstrukce zajišťuje přímou i boční trakci, zatímco jejich samočisticí schopnosti pomáhají omezovat prostoje a zvyšují výkonnost. Dezén běhounu je inspirován osvědčenými pneumatikami Goodyear TL-3A+ pro větší vozidla (v rozměru 25" a více), ale v této nové řadě byl upraven pro rozměr 18" a 20".Goodyear zastává filozofii ELECTRIC DRIVE READY, takže všechny jeho nejnovější pneumatiky lze využívat na vozidlech s elektrickým pohonem, hybridních vozidlech i na vozech s běžným vznětovým motorem. Tento progresivní přístup přináší pro pneuhospodářství zákazníků další zjednodušení, protože nemusejí pro různé typy vozidel skladovat různé pneumatiky.
 
Publikováno: 11. 4. 2022 | Počet přečtení: 294