KION Group se ohlédla za úspěšným rokem

Na výroční valné hromadě se nový generální ředitel skupiny KION GROUP AG Rob Smith se ve své premiéře v této pozici ohlédl za úspěšným finančním rokem 2021, který skupina uzavřela s velmi dobrými výsledky.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 5. 2022 | Počet zobrazení: 879
 

Datové centrum Technických sítí dostalo nové chlazení

Jako vůbec první v Česku a mezi prvními ve střední Evropě využívají Technické sítě Brno (TSB) v jednom ze svých datových center sálové klimatizační jednotky se dvěma nezávislými chladicími okruhy.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 5. 2022 | Počet zobrazení: 991
 

Ceny Wernera von Siemense již po čtyřiadvacáté

I letos udělovala české pobočka společnosti Siemens nejlepším studentům, pedagogům a mladým vědcům Ceny Wernera von Siemense, v rámci tradiční akce, kterou pořádá firma spolu s významnými představiteli vysokých škol a Akademie věd ČR.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 5. 2022 | Počet zobrazení: 1039
 

V Česku budou dostupné pneumatiky z PET lahví

Společnost Continental začala v sériové výrobě pneumatik aplikovat technologii ContiRe.Tex, která spočívá ve využití polyesterových vláken z recyklovaných PET lahví. Tím přispívá ke splnění svého závazku využívat do roku 2050 ve výrobě plášťů pouze udržitelné materiály.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 5. 2022 | Počet zobrazení: 775
 

Goodyear – Výrobce letních pneumatik roku

Německý motoristický časopis Auto Bild udělil společnosti Goodyear prestižní titul Výrobce letních pneumatik roku. Poukázal na to, že všechny řady Goodyear zahrnují cenami ověnčené produkty, které nabízejí „dynamický špičkový výkon“ při respektovaní požadavků trvale udržitelné dopravy.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 5. 2022 | Počet zobrazení: 866
 

Po česku pojede opět E-Tech tour Renault

V sedmnácti městech České republiky se uskutečnil od 13. května již 2. ročník E-Tech tour Renault, na kterém se veřejnosti představuje i nový elektrický Renault Megane E-Tech.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 5. 2022 | Počet zobrazení: 767
 

Druhá výrobní linka Kion Battery Systems

Společnost Kion Battery Systems – partnerství mezi Kion Group AG a BMZ Holding GmbH – právě uvedla do provozu druhou výrobní linku na výrobu 24voltových baterií, používaných v mobilních skladových manipulačních zařízeních.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 5. 2022 | Počet zobrazení: 801
 

HPE přináší rojové učení

Společnost Hewlett Packard Enterprise uvedla na trh HPE Swarm Learning. Toto průlomové řešení založené na rojovém učení (swarm learningu) a umělé inteligenci (AI) urychluje např. diagnostiku nemocí, pomáhá odhalovat podvody s kreditními kartami nebo predikovat blížící se potřebné servisní úkony ve výrobních podnicích.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 5. 2022 | Počet zobrazení: 732
 

První inteligentní kuličkový šroub pro chytrou výrobu

Společnost Hiwin, která působí v oblasti řízení pohybu pomocí kuličkových šroubů a lineárních vedení, představila prostřednictvím Jonathana Chiu novinky pro průmyslovou automatizaci a robotizaci.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 5. 2022 | Počet zobrazení: 877
 

Jak se nespálit při realizaci záložních systémů

Co na nasazování UPS ve skutečných podmínkách říkají sami zákazníci a čeho se obávají implementační partneři? Jaké jsou možnosti pro management UPS? Firma vyzpovídala profesionály společnosti TCX, která se zabývá integračními projekty pro velké společnosti a subjekty státní správy.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 5. 2022 | Počet zobrazení: 817