Mistrovství světa ve fotbale vyhráli ruští roboti

Nešlo o ostře sledované zápasy pod taktovkou FIFA, ale fotbalové zápasy robotů v rámci RoboCupu 2021, který proběhl letos na začátku léta. Ruští roboti porazili ve finále své rychlejší, ale méně stabilní íránské soupeře 2 : 1.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 8. 2021 | Počet zobrazení: 461
 

ČEZ a ORLEN budují rychlonabíječky

Sítě čerpacích stanic Benzina ORLEN rozšiřují svou nabídku o elektrickou energii z rychlodobíjecích stanic. Ty umí doplnit většinu kapacity baterií elektromobilů během několika desítek minut.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 8. 2021 | Počet zobrazení: 462
 

VŠTE akreditovala nové programy

Od nového akademického roku, který začne 20. září, otevírá českobudějovická Vysoká škola technická a ekonomická (VŠTE) hned tři nové programy, pro které nově získala akreditaci od Národního akreditačního úřadu.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2021 | Počet zobrazení: 474
 

Citroën podporuje zdravotně postižené

Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením, Václav Krása, převzal z rukou Jaromíra Heřmanského, ředitele B2B pro značky Citroën, DS, Peugeot a Opel v rámci dlouhodobé spolupráce klíčky od zcela nového Citroënu C5 Aircross Hybrid.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2021 | Počet zobrazení: 493
 

Velkým zdrojům byla snad vrácena budoucnost

Poslaneckou sněmovnou prošel zákon o podporovaných zdrojích energie včetně návrhu kompenzace ceny povolenek pro dodavatele tepla a zachování podpory KVET pro stávající zdroje.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2021 | Počet zobrazení: 511
 

Díky šifrované aplikaci skočili policii na špek

Hackeři jsou vždy o krok napřed, nebo si to aspoň myslí, ale realita je jinde. Nedávno se o tom přesvědčili, když se prostřednictvím vychytané aplikace navzájem nalákali do pasti.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 8. 2021 | Počet zobrazení: 875
 

Herní router s rychlostí až 5400 Mb/s

ASUS představil herní Wi-Fi 6 router TUF Gaming AX5400, který vyniká výkonem a odolností. Router zajistí vynikající kabelové i bezdrátové připojení, a to i v prostředí s vysokým počtem připojených zařízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 8. 2021 | Počet zobrazení: 478
 

Kärcher bude zajišťovat čistotu MFF

Společnost Kärcher, specialista v oblasti úklidových a čisticích strojů a technologií, se nyní spojila s kulturně-společenskou událostí, Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary, kde bude partnerem čistého festivalu.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 8. 2021 | Počet zobrazení: 471
 

Cizinci si u nás vydělají víc než doma

Počet pracujících cizinců v ČR roste o desítky tisíc ročně. Vedle velkého zájmu českých zaměstnavatelů kvůli vyčerpanému trhu práce je důvodem i zájem zahraničních pracovníků, kteří si v ČR mohou vydělat i třikrát více než ve své domovské zemi.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 7. 2021 | Počet zobrazení: 475
 

LG přejde na obnovitelné energie

Společnost LG Electronics zveřejnila svůj závazek přejít do roku 2050 zcela na obnovitelné zdroje energie jako součást své strategie udržitelnosti. To doplňuje její dřívější příslib dosáhnout do roku 2030 uhlíkové neutrality, v níž se zavázala snížit do roku 2030 emise uhlíku ve fázi výroby na 50 % standardů z roku 2017.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 7. 2021 | Počet zobrazení: 448