Teplárny jsou poslední ostrůvky cenové stability energií

I přesto, že cena povolenky za vypouštěné CO2 trhá jeden rekord za druhým, teplo se pro koncového zákazníka nijak zásadně nezdražuje. Samozřejmě, ne všechny teplárny si mohou dovolit cenu nezvýšit, nicméně obor jako celek nelze srovnávat se situací kolem enormního růstu cen u plynu a elektřiny.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 1. 2022 | Počet zobrazení: 652
 

V Sasku bude jedno z nejvýkonnějších bateriových úložišť

Společnost JT Energy Systems dává použitým lithium-iontovým bateriím nový život a v budoucnu bude vyrábět bezemisní baterie. Tato společnost, která vznikla spoluprací firem Jungheinrich a Triathlon, staví v saském Freibergu flexibilní bateriové úložiště se špičkovým výkonem 25 MW.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 1. 2022 | Počet zobrazení: 637
 

Schneider implementoval svůj systém ve firmě Precheza

Poprvé v České republice implementoval Schneider Electric všechny vrstvy systému EcoStruxure Power v přerovské Precheze, který ji bude pomáhat i s hospodařením s energiemi.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 1. 2022 | Počet zobrazení: 674
 

Zaměstnanci jsou větší hrozbou než akce hackerů

Společnost Western Digital zveřejnila výsledky výzkumu, který mapoval přístup k citlivým datům u více než 2000 zaměstnanců a jejich chování (jako uživatelů dat) a zaměstnavatelů (jako správců dat) napříč evropskými zeměmi a zeměmi středního východu.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 1. 2022 | Počet zobrazení: 645
 

Čipová krize způsobila pokles výroby vozidel

Narušené dodavatelské a logistické řetězce v čele s nedostatkem polovodičů vrátily produkci vozidel v ČR o osm let nazpátek. V roce 2021 tak bylo vyrobeno 1 141 698 silničních vozidel všech typů. To představuje pokles o 3,7 % vůči prvnímu pandemickému roku 2020.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 1. 2022 | Počet zobrazení: 629
 

Peugeot zahájil výrobu vodíkového modelu

Do historie značky se zapsalo datum 13. prosince 2021, jako nový milník. Z výrobní linky totiž sjel vůbec první sériový vůz Peugeot na vodíkový pohon. Peugeot tak bude v segmentu užitkových vozů nabízet vedle konvenčních a elektrických verzí také variantu poháněnou vodíkovými palivovými články (hydrogen full cell).

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 1. 2022 | Počet zobrazení: 633
 

Nový Amarok se zimy nebojí

Je-li potřeba dopravit materiál na odlehlá místa za ztížených podmínek, např. na zledovatělé vozovce, pak je nepostradatelným pomocníkem Amarok. Stejně početné jako možnosti využití tohoto pick-upu jsou také highlighty nového modelu, který se představí s kompletně novým designem na konci roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 1. 2022 | Počet zobrazení: 644
 

O externě nabíjitelné hybridní vozy (PHEV) je největší zájem

Podle dat Evropského sdružení výrobců automobilů ACEA, mají tři z deseti automobilů prodaných v EU hybridní pohon. Údaje ACEA potvrzují rostoucí trend prodeje vozidel s alternativními technologiemi pohonu, což vyvolává řadu otázek u motoristů.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 1. 2022 | Počet zobrazení: 636
 

NSK zdvojnásobuje životnost ložisek

V ocelárně sídlící v Evropě byla na lince pro kontinuální lití používána válečková ložiska, jejichž životnost byla pouze jeden až dva měsíce. Proto byli pozvání odborníci NSK, kteří doporučili přechod na uzavřená soudečková ložiska NSK. Výsledkem baly roční úspora nákladů na prostoje a údržbu ve výši 14 850 eur.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 1. 2022 | Počet zobrazení: 600
 

Střešní odvodnění vinařství Lahofer

Architektonickými cenami ověnčené sídlo vinařství Lahofer v Dobšicích na Znojemsku vyřešilo odvodnění ploché střechy své výrobní haly s pomocí technologie Wavin Quickstream.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 1. 2022 | Počet zobrazení: 642