murr Schunk

Polští automatizátoři pod křídly ENGEL

Rakouský výrobce vstřikovacích strojů ENGEL získal většinový podíl ve společnosti TMA Aautomation v polské Gdyni. Tato strategická investice posiluje značku ENGEL v oblasti automatizace procesů vstřikování a polské firmě umožní další růst.

 
„ENGEL má silné zastoupení ve východní Evropě a akvizicí TMA dělá další krok k dalšímu růstu v regionu,“ říká Dr Stefan Engleder, generální ředitel skupiny ENGEL, který poukázal na to, že obě společnosti již řadu let úzce spolupracují na mnoha zákaznických projektech.

Technologie TMA dokonale doplňují spektrum robotů a automatizačních komponent ENGEL. Firma nabízí vysoce integrované a plně automatizované výrobní buňky pro aplikace vstřikování z jednoho zdroje, a tímto holistickým přístupem zvyšuje efektivitu výroby i ochranu investic svých zákazníků.

Jedním ze záměrů TMA je automatizace procesů in-mould etiketování v segmentu středního výkonu. „S TMA jsme získali poskytovatele know-how, který velmi dobře zná specifické požadavky tohoto výkonnostního segmentu a optimálně jim vytváří řešení přímo na míru,“ zdůrazňuje Stefan Engleder. V segmentu vysokého výkonu bude ENGEL pokračovat ve spolupráci se svými dlouholetými partnery pro automatizaci IML.TMA Automation bude pod zastřešením skupiny ENGEL nezávislá a zůstane nezávislým hráčem na trhu i v budoucnu. Díky spolupráci s ENGEL může prosazovat své růstové cíle. V Gdaňsku již byl zakoupen pozemek, aby bylo možné v blízké budoucnosti zahájit výstavbu nového výrobního závodu. Gdaňsk je jako lokalita s dobrou infrastrukturou a velkým počtem technických univerzit v okolí ideální výchozí pozicí pro vynikající přístup ke kvalifikované odborné pracovní síle.
 
Publikováno: 3. 3. 2022 | Počet přečtení: 359