V ČR chybí až 300 tisíc dělníků, roste zájem o cizince

Přes 60 % průmyslových firem si stěžuje, že jim chybí některý typ pracovníků, nejvíce kvalifikovaných dělníků. Proto firmy plánují v budoucnu ještě intenzivněji spoléhat na pracovníky ze zahraničí.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 5. 2021 | Počet zobrazení: 297
 

VW spustí zkušební provoz autonomních vozidel

První prototypy na základě připravovaného modelu ID. BUZZ budou od letošního léta autonomně jezdit ve zkušební zóně v okolí Mnichova. Jedná se o milník mezinárodní spolupráce koncernu Volkswagen.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 5. 2021 | Počet zobrazení: 317
 

Auto Palace Západ dodává vozy CUPRA a SEAT

Společnost Auto Palace Západ je už půl roku nejen novým prodejním a servisním centrem skupiny Auto Palace pro značky SEAT a CUPRA, ale nyní také novým partnerem Autodromu Most.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 5. 2021 | Počet zobrazení: 307
 

Ekosystém Software Republika

Pět jedniček ve svých oborech položilo základy nového otevřeného ekosystému pro inovace. Jde o firmy: Atos, Dassault Systèmes, skupinu Renault, STMicroelectronics a Thales, které se spojují, aby společně vytvořili „Software Republika“: nový otevřený ekosystém pro trvale udržitelnou mobilitu.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 5. 2021 | Počet zobrazení: 288
 

Změní si lidé po pandemii svůj obor?

Počet pracovníků, kteří za uplynulý rok změnili obor, i navzdory pandemii a nucenému pozastavení či utlumení činnosti firem z mnoha oblastí, klesá. Obor změnilo pouze 14 % ekonomicky aktivních lidí.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 5. 2021 | Počet zobrazení: 300
 

Udržitelné plasty se stávají skutečností

Skupina BASF, která na počátku 20. století stála u kolébky plastů, posouvá jejich produkci směrem k udržitelnosti. Díky unikátní technologii využití biomasy a termochemické recyklaci uvádí na trh produkty, které pomohou naplnit cíle Zelené dohody pro Evropu.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 5. 2021 | Počet zobrazení: 472
 

Možnost výkonu práce ze zahraničí by zvýšila konkurenceschopnost

V přepočtu na obyvatele zatím výše českých investic do výzkumu a vývoje nedosahují ani polovinu toho, co v Německu a zaostávají i za průměrem EU. Do značné míry inovační projekty brzdí i nedostatek českých IT expertů.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 5. 2021 | Počet zobrazení: 311
 

Trenéři NHL dostali vylepšený software k analýze hry

V nejlepší hokejové lize světa se před blížícím play off mohou trenéři při volbě taktiky opřít o ještě podrobnější data o hráčích a herních situacích. Společnost SAP ve spolupráci s NHL vylepšila mobilní aplikaci SAP NHL Coaching Insights pro iPad.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 5. 2021 | Počet zobrazení: 341
 

Rozšířené lineární polohovací systémy pro balení

Výrobci potravin a nápojů jsou neustále pod tlakem vyšší výkonnosti. Potřebují nabízet balení většího sortimentu produktů ve větším počtu typů obalů, aniž by to narušilo jejich produktivitu. Pomůže jim kompaktní inteligentní dopravníkový systém iTRAK 5730.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 5. 2021 | Počet zobrazení: 301
 

Kultovní VW Bulli je také jako miniatura

VW Bulli je poprvé k dispozici také ve formátu modelů PLAYMOBIL (měřítko ca 1:18). Navzdory menším rozměrům jsou všechny jeho detaily zpracovány s mimořádnou pečlivostí. Model vznikl na základě reálné předlohy: kempovacího vozu T1 z roku 1962 ze sbírky oddělení Volkswagen Nutzfahrzeuge Oldtimer (VWNO) v Hannoveru.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 5. 2021 | Počet zobrazení: 310