IVECO vyhlašuje výherní akci

Společnost IVECO vyhlašuje soutěž „IVECO jarní kampaň“ pro firemní zákazníky. Při pořízení náhradních dílů nebo servisních prací v hodnotě přes deset tisíc Kč mohou po registraci nákupu vyhrát dvoumístný elektroskútr či tablet Apple iPad. Více ZDE.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 4. 2021 | Počet zobrazení: 515
 

70 let „Samby“ aneb kultovní Bulli

Před 70 lety byl na prvním poválečném autosalonu IAA ve Frankfurtu představen 8místný Transporter s označením „Kleinbus Sonderausführung“ (speciální verze mikrobusu). Pro mnohé se stal symbolem hippies, přestože se těšil velké oblibě dlouho před nástupem této generace mladých.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 4. 2021 | Počet zobrazení: 349
 

První vodíkový Mirai přijíždí na náš trh

V České republice odstartoval prodej prvního osobního automobilu na vodíkové palivové články Toyota Mirai. Aktuální model je již druhou generací vodíkového elektromobilu, která se může pochlubit dojezdem 650 km. Natankování přitom nezabere více než 5 minut. Cena začíná na 1,7 mil. korun.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 4. 2021 | Počet zobrazení: 331
 

Nové bezdrátové extendery

Společnost TP-Link představuje tři nové opakovače pásma (range extendery), konkrétně modely RE215, RE315 a RE330, které dokážou snadno rozšířit domácí bezdrátovou Wi-Fi síť. To znamená, že uživatel bude moci maximálně eliminovat „hluchá místa“ svého domácího připojení.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 4. 2021 | Počet zobrazení: 326
 

Průmysl vyzývá poslance k projednání energetické legislativy

Průmyslníci apelují na parlament, aby projednal návrh zákona o podporovaných zdrojích energie a tento klíčový dokument pro českou ekonomiku a její cíle v OZE mohl být schválen ještě letos.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 4. 2021 | Počet zobrazení: 297
 

Hlavní trendy kyberútoků, které ovlivní MSP služby

Distributor řešení N-able, společnost Zebra Systems, oznámil, že poptávku po MSP službách zásadně ovlivní nejnovější trendy kybernetických útoků, včetně vylepšených vyděračských taktik, malwarových technik a nových cest k napadání firemních systémů.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 4. 2021 | Počet zobrazení: 318
 

Daně řeší elektronicky jen každý třináctý Čech

Téměř třetina Čechů podává daňové přiznání stále v papírové podobě, čtvrtina ho na finanční úřad osobně i doručí a vrcholem digitalizace oběhu dokumentů ve firmách je v řadě případů e-mail, konstatuje zjištění průzkumu, který v dubnu nechala provést společnost Sofware602, zaměřující se na digitalizaci kancelářských procesů.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 4. 2021 | Počet zobrazení: 345
 

ZAT modernizuje vodní dílo Gabčíkovo

Česká společnost ZAT úspěšně zmodernizovala další část řízení na největší slovenské vodní elektrárně Gabčíkovo, kde aktuálně dokončila kompletní výměnu regulátorů turbín na blocích 7 a 8.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 4. 2021 | Počet zobrazení: 326
 

RegioJet vrací do provozu další spoje

Dopravce RegioJet se rychle vrací k původnímu rozsahu spojení, která byla v provozu před omezeními spojená s pandemií Covid 19. Opět nabídl např. mezi Ostravskem a Prahou až 11 vozové soupravy, vlakové spoje na trase Praha – Košice a zpět vezly 10 vozů.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 4. 2021 | Počet zobrazení: 318
 

Porsche: 90 let evoluce

Porsche vyrábí sportovní vozy již více než sedmdesát let. Technologické inovace pod vlajkou Porsche ale sahají mnohem dál do minulosti: Ferdinand Porsche svou konstrukční kancelář ve Stuttgartu založil a nechal zapsat do obchodního rejstříku už 25. dubna 1931.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 4. 2021 | Počet zobrazení: 378