Pražská strojírna dodala výrobky do dánského muzea

V dánském tramvajovém muzeu Sporvejsmuseet Skjoldenæsholm budou tramvaje jezdit po kolejových konstrukcích z Pražské strojírny. Součástí zakázky, jejíž přejímka proběhla v polovině září, byly srdcovkové části výhybek, přídržnice a oblouková kolejová trať.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 9. 2021 | Počet zobrazení: 553
 

Kamery s ochranou proti výbuchu s celosvětovou certifikací

Společnost Axis Communications představuje dvě nové kamery s ochranou proti výbuchu, které jsou navrženy tak, aby monitorovaly rozsáhlé oblasti a odeslaly upozornění, kdykoli je detekován požár nebo kouř.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 9. 2021 | Počet zobrazení: 598
 

Dell představuje nové monitory

Pro hybridní práci, kdy se střídá práce z domova a z pracoviště, představila společnost Dell nové monitory, které umožňují snadno pracovat odkudkoli. Jde o přenosný 14“ monitor, dvojici videkonferenčních monitorů 24“ a 27“ a dva modely s USB-C konektivitou.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 9. 2021 | Počet zobrazení: 599
 

Prémiové televizory Mini LED v rozlišení 8K

Výrobce televizorů TCL Electronics oznámil uvedení nejnovějších modelů Mini LED řady X, konkrétně X92 Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Mini LED 8K, které byly představeny v rámci on-line konference Transcend Vision.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 9. 2021 | Počet zobrazení: 563
 

Univerzální toughbook získal nový upgrade

Nejnovější verze odolného notebooku Toughbook 55 z dílny společnosti Panasonic je stejně všestranný jako dříve, disponuje ale vylepšeným výkonem, konektivitou a zabezpečením.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 9. 2021 | Počet zobrazení: 551
 

Bell dokončil dodávku strojů pro Námořní pěchotu USA

Společnost Bell Textron úspěšně realizovala 100. po sobě jdoucí včasnou dodávku stroje AH-1Z pro americkou námořní pěchotu. Jde o součást sériového programu, který běží již čtvrtým rokem.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 9. 2021 | Počet zobrazení: 560
 

NTM zve na Jindřicha Waldese

Národní technické muzeum otevírá výstavu „Jindřich Waldes. Podnikatel, sběratel, mecenáš“, kterou uspořádalo ve spolupráci se Státním oblastním archivem v Praze. Výstava, která je přístupná ve 2. foyer technického muzea od 22. září 2021 do 31. ledna 2022, poprvé prezentuje osobnost Jindřicha Waldese i historii jeho firmy v uceleném obrazu.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 9. 2021 | Počet zobrazení: 532
 

Sigma získala nový jaderný certifikát

Společnost Sigma Group jako první česká firma získala nový certifikát pro projektování a výrobu čerpadel pro jadernou energetiku. Ten otevřel firmě cestu k zakázkám pro maďarský Paks II a v budoucnu se stane nutností pro veškeré dodávky pro jádro.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 9. 2021 | Počet zobrazení: 706
 

Kontrolní systém pro desky plošných spojů

Společnost Omron uvedla na trh nový systém kontroly desek plošných spojů VT-S10. Toto inovativní řešení a umělá inteligence vyžadují nižší kvalifikaci a vedou ke zlepšení vysoce přesné kontroly.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 9. 2021 | Počet zobrazení: 571
 

Velký výkon malých kuličkových šroubů

Nová řada vysokorychlostních miniaturních kuličkových šroubů s velkým stoupáním od NSK Linear Motion Control přináší mnoho významných výhod, včetně zkrácení taktu výrobních operací, možnosti zmenšení zařízení a snížení spotřeby energie.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 9. 2021 | Počet zobrazení: 932