S EV6 nižší sazby nabíjení

Značka Kia přichází s novým elektrickým crossoverem EV6, který bude v Evropě k dispozici ve 4. čtvrtletí letošního roku. Díky investicím do společnosti IONITY s širokou sítí vysokovýkonných nabíjecích stanic nabídne snížené sazby za kWh.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 4. 2021 | Počet zobrazení: 334
 

První solárně napájený elektromobil obouvá Bridgestone

Bridgestone použil pro pneumatiky Turanza Eco, vyvinuté speciálně pro Lightyear One, lehkou a ekologickou technologii ENLITEN, čímž významně přispěl k hospodárnosti a prodloužení dojezdu, jakož i k minimalizaci vlivu na životní prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 4. 2021 | Počet zobrazení: 321
 

Milióntý vozík od Linde MH míří k zákazníkovi

Linde Material Handling vyrábí ve svém výrobním závodě v Aschaffenburgu vysokozdvižné vozíky s protizávažím již od roku 1959. Letos v březnu zde sjel z výrobní linky již milióntý stroj a zamířil ke svému novému majiteli, společnosti Colorobbia España S.A. ve Španělsku.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 4. 2021 | Počet zobrazení: 348
 

Karty Sodexo jsou pro obchodníky férové

Platby kartou se staly zcela běžnými, jejich využívání ještě podpořila pandemie. Obchodníci upřednostňují bezhotovostní transakce i u menších položek v řádech desetikorun, a to i přesto, že z každé transakce odvádějí bankám poplatky.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 4. 2021 | Počet zobrazení: 376
 

Čína dala zelenou dalším jaderným blokům

V Číně byla schválena výstavba pěti nových jaderných bloků o celkovém výkonu 4,9 GWe, což zhruba odpovídá 10 % souhrnnému výkonu čínského jádra. Peking tak hledá alternativy k fosilním zdrojům. S odkazem na několik zdrojů to 15. dubna 2021 uvedla agentura Reuters.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 4. 2021 | Počet zobrazení: 353
 

Itálie se chystá na podzimní veletrh EMO 2021

Ve dnech 4. až 9. října 2021 proběhne v Miláně mezinárodní výstava kovoobrábění a nejdůležitější veletrh pro provozovatele světového zpracovatelského průmyslu, EMO Milano, podporovaný Evropskou asociací průmyslových odvětví obráběcích strojů CECIMO.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 4. 2021 | Počet zobrazení: 341
 

Zaměstnávání cizinců v době pandemie

Pokud se zaměstnavatel rozhodne nabírat cizince, navíc v době pandemie Covid-19, vyvstávají otázky: Lze vůbec v této době cizince zaměstnávat? Prodlužuje se doba, kdy zaměstnanec může nastoupit? Jak je to s vládními restrikcemi – z jakých zemí k nám aktuálně může cizinec docestovat, platí pro něj karanténa a jaký je výhled na následující období?

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 4. 2021 | Počet zobrazení: 346
 

EuroBLECH v nové digitální podobě

Již příští týden odstartuje přední výstava technologií zpracování plechů na světě – mezinárodní veletrh EuroBLECH. Událost, která se za normálních okolností koná tradičně v dvouletých intervalech v německém Hannoveru, a pokrývá celý řetězec technologie zpracování plechů, se letos odehraje v digitálním formátu.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 4. 2021 | Počet zobrazení: 335
 

Mustang je podruhé nejprodávanějším sportovním vozem světa

Ford Mustang, který 17. dubna oslavil 57. narozeniny, se stal již podruhé za sebou nejprodávanějším sportovním vozem světa. Mezi sportovními kupé mu pozice bestselleru náleží dokonce už šestým rokem v řadě.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 4. 2021 | Počet zobrazení: 357
 

Goodyear vstoupil do sezóny testů dvěma vítězstvími

„Goodyear pojal Eagle F1 Asymmetric 5 jako nejmodernější univerzální letní pneumatiky,“ řekl Piotr Nagalski, ředitel marketingu Goodyear v Evropě. „Jsme hrdí na to, že prestižní německé magazíny Auto Zeitung a Gute Fahrt docenily jejich užitné vlastnosti na mokrých i suchých silnicích.”

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 4. 2021 | Počet zobrazení: 424