Rosler MURR2 Schunk

SentinelOne bude investovat v ČR

V Praze zahájila 14. října provoz americká společnost SentinelOne, která patří k významným hráčům v oblasti autonomní kybernetické bezpečnosti. Při této příležitosti oznámila významnou investici s cílem vytvořit zde špičkové inovační technologické centrum.

 
V areálu inovačního centra, které by mělo fungovat i jako inženýrská centrála SentinelOne pro Evropu, má v budoucnu pracovat 300 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců, kteří se zaměří na vývoj produktů a spolupráci se stávajícími týmy společnosti v Severní a Jižní Americe, Asii a v ostatních evropských zemích. Celková investice v ČR přesáhne během následujících tří let miliardu korun.

Prahu si společnost vybrala na základě místní silné nabídky inženýrských talentů a bude nabírat zaměstnance na všech úrovních odbornosti napříč obory, přičemž s přispěním atraktivních finančních podmínek chce motivovat nejlepší odborníky v ČR.

„Ze strategického hlediska je to pro SentinelOne velmi důležitý okamžik. Zažíváme mimořádný růst, který je výsledkem našeho úsilí o poskytování originálních technologických řešení a inovací. Český vzdělávací systém vychovává mimořádně kvalitní inženýry, takže tuto zemi považujeme za ideální základnu pro vývoj špičkových technologických produktů. Plánujeme uzavřít partnerství s předními českými univerzitami, což vnímáme jako naprostou prioritu,“ řekl technologický ředitel společnosti Ric Smith.

Viceprezidentem pro engineering a vedoucím vznikající pobočky v Praze byl jmenován Martin Matula, který přišel do firmy ze společnosti Avast, kde byl zodpovědný za vedení několika regionů v Evropě, na Středním východě, v Africe a v USA. Nyní převzal odpovědnost za inženýrskou expanzi společnosti SentinelOne v celé střední a východní Evropě.Jak uvedl při oficiálním otevření centra ministr zahraničních věcí ČR Jakub Kulhánek, jde přesně o druh investice s vysokou přidanou hodnotou, který Česká republika potřebuje k podpoře hospodářského oživení a který je zároveň zcela v souladu s cílem přeměnit zemi v evropského lídra v oblasti inovací.

Řešení kybernetické bezpečnosti, které firma poskytuje, zahrnuje prevenci, detekci, reakci a vyhledávání hrozeb na bázi umělé inteligence napříč koncovými stanicemi, datovými kontejnery, cloudovými pracovními úlohami a IoT zařízeními v rámci jediné autonomní platformy.
 
Publikováno: 20. 10. 2021 | Počet přečtení: 209